BitMEX (Бітмекс) - централізована біржа криптовалют, великий майданчик для ф'ючерсної або спотової торгівлі цифровими монетами. Надає можливість торгувати деривативами з плечем до 100x (маючи на рахунку 1 Bitcoin, можна відкрити торгову позицію обсягом до 100 BTC), доступні угоди лонг та шорт (на підвищення чи зниження ціни).

Пропонуємо ознайомитись з докладним оглядом платформи від редакції BiznesCat.com. Детально проаналізується найважливіші та корисні моменти, що стосуються торгового майданчика Бітмекс. Розберемо всі нюанси, щоб складнощів із реєстраційною процедурою, трейдингом та отриманням заробітку не виникало.

BitMEX

Офіційний сайт - bitmex.com

Криптобіржа BitMEX надає можливість торгувати ф'ючерсними контрактами на Bitcoin, Bitcoin Cash, Cardano, Ethereum, Litecoin, Ripple, EOS та інші популярні монети. Найліквідніший і найпопулярніший інструмент - безстроковий контракт XBTUSD.

На замітку: на біржі Бітмекс усі обліки (прибуток, торгівля, депозити) ведуться у криптовалюті Bitcoin, якій надано символ XBT, а не звичний BTC. Відкривати позицію можна не тільки на купівлю активу, а й на продаж, таким чином заробляючи не тільки на ринку, що зростає, а й на падаючому. Максимальне плече для Bitcoin – 100x, для решти криптомонет – нижче. Комісію виплачують лише тейкери, мейкерам доплачують.

Загальна інформація

Біржа BitMEX (Бітмекс)
Офіційний сайт bitmex.com
Рік заснування 2014
Повна назва Bitcoin Mercantile Exchange
Юридична реєстрація Сейшельські острови
Компанія HDR Global Trading Limited
Co-founders, CEO Артур Хейз, Самуель Рід, Бен Дело
Торгові інструменти Спот; ф'ючерсні контракти - безстрокові та з терміном експірації
Внесение депозита криптовалюта, покупка з картки
Виведення криптовалюта
Мінімальний депозит 0,0001 XBT
Комісія на введення 0%
Комісія на виведення 0% (network commission)
Час обробки заявок на виведення щодня до 13.00 UTC (16.00 за Києвом)
Маржинальна торгівля Так
Початкова маржа 1%
Підтримуюча маржа 0,5%
Плече до 100х
Крос margin trading Так
Ціна складовий індекс (Binance, Bitstamp, Huobi, OKX, LBank)
Механізм ліквідації позиції Auto-Deleveraging (ADL)
Графіки Trading View
Верифікація акаунта Так
Безпека акаунта Google Authenticator, Yubikeys, IP
Торгова комісія Деривати: мейкер -0.01%, тейкер 0.075%. Спот: 0.1%
Типи ордерів Ринковий, лімітний, лімітний стоп-ордер, ковзний стоп, лімітний (ринковий) з фіксацією прибутку, приховані ордери (айсберг)
Кількість доступних криптовалют та контрактів 110 ф'ючерсних контрактів, 9 криптовалют на спот ринку
Обсяг торгів за добу 940 млн USD
Мобільний додаток для торгівлі є, для iOS та Android
Типи рахунків реальний; демо
Безкоштовний деморахунок перейти на демо
API-інтерфейси Є
Власний токен BMEX
Служба підтримки тікет система, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Соціальні мережі

https://twitter.com/bitmex

https://www.reddit.com/r/BitMEX/

https://t.me/BitMEX_Group

Головна BitMEX

Засновники та розробники цього проекту реалізували свої заплановані ідеї, створивши якісну, нехай трохи складну для освоєння, але надійну біржу криптовалют. Переважна більшість клієнтів у BitMEX – це досвідчені криптотрейдери.

Історія та юридична інформація

Криптобіржа Бітмекс почала реєструвати перших клієнтів у 2014 році. Сам майданчик оформлений на Сейшельських островах, а головний офіс розташований у Гонконгу. Керуюча компанія - HDR Global Trading Limited.

Керівництво та технічна команда Бітмекс намагаються оптимізувати роботу біржі та створити для трейдерів оптимальні робочі умови. Увага акцентована на професійних спекулянтах, через що малодосвідченим новачкам доводиться серйозно вивчати особливості, функціонал, інструменти та додаткові опції.

Офіційний сайт біржі BitMEX вигідно відрізняється великою кількістю корисних даних, деталізованою інформацією про співробітників проекту, наявністю довідкових матеріалів, блогу тощо. Дуже важливо наявність зрозуміло представлених пам'яток про ф'ючерсні контракти, маржинальну торгівлю та безстрокові контракти. Доступна докладна інструкція по роботі на сервісі.

У серпні 2021 року у BitMEX був конфлікт із регуляторами через недостатню увагу до заходів KYC/AML. Творцям довелося сплатити штраф, а також запровадити обов'язкову верифікацію користувачів.

Особливості BitMEX

Кардинальних якостей, що відрізняють торговий майданчик BitMEX від конкурентів, немає, проте є безліч невеликих нюансів, які роблять біржу зручною і якісною в плані трейдингу і обмінних операцій.BitMEX

Можна відзначити наступні нюанси:

 • Власний токен BMEX. Надає переваги та знижки на комісії для власників.
 • Інтерфейс платформи. Однозначно заявляти про його зрозумілість і простоту не можна. Тут справді багато складних елементів, тому для освоєння таких деталей потрібен час. Але трейдери, що розібралися в тонкощах, оцінять безліч потрібних і дійсно важливих опцій, графіків, таблиць і даних, що відображаються.
 • Криптовалюти. Тут представлено відносно скромний перелік доступних віртуальних валют, зате всі вони високоліквідні. Купувати і продавати тут можна дев'ять видів криптомонет. Ці активи утворюють валютні пари.

Увага! На BitMEX криптовалюта Bitcoin має інший тикер - XBT. Ця абревіатура поступово почала впроваджуватися в криптовалютну сферу, щойно з'явився форк Bitcoin Cash. Нині застосовується лише на невеликій кількості майданчиків.

 • Біржа криптовалют Бітмекс підтримує можливість купівлі криптовалюти з банківської картки, але ця опція доступна не для всіх країн.
 • Всі користувачі, зареєстровані на платформі Бітмекс, поділяються на тейкерів та мейкерів. Другі створюють торговельний ордер і чекають на його покупку іншими учасниками біржі, а перші набувають відкритих контрактів, якщо їх влаштовує пропозиція мейкера. Для цих груп трейдерів дещо різні комісійні відсотки.
 • Особливий рівень безпеки. На BitMEX є унікальна схема контролю при виведенні цифрових монет з торгового балансу. Заявку буде виконано, якщо мінімум 2 особи зі спеціальної комісії на сервісі підтвердять відсутність ознак розкрадання коштів. Так гарантується припинення до 80% випадків крадіжки криптомонет за можливого злому акаунта. Крім того, на сайті біржі Bitmex.com застосовуються багатотабличні депозити. Можна активувати двофакторну аутентифікацію.
 • Добра організація інформаційної підтримки. На торговій платформі Бітмекс є багато блоків, що містять різні дані. Якщо наводити курсор на будь-які елементи інтерфейсу (таблиці, написи, графіки тощо), то висвічується рядок, в якому коротко представлена інформація. Є великий і детальний довідковий розділ.
 • Верифікація. Процедура ця є обов'язковою. Не можна поповнювати рахунок, торгувати та виводити кошти анонімно, навіть у криптовалюті.

Напевно заслуговує на увагу служба техпідтримки. Консультанти біржі BitMEX працюють завжди (всі дні цілодобово), до того ж є багато каналів зв'язку — телефон, провідні соцмережі, месенджери та email. Як правило, відповіді на листи та повідомлення приходять швидко.

Реєстрація на сайті BitMEX

На криптобіржі Bitmex реєстрація не складає праці. Зацікавлений у криптовалютному трейдингу користувач швидко пройде.Початок реєстрації на BitMEX

Покрокова схема реєстрації на біржі Бітмекс:

 • На основній сторінці офіційного веб-сайту bitmex.com зверху праворуч натиснути кнопку «Реєстрація».
 • Відкриється форма, яку потрібно заповнити. Система вимагає вказати email та пароль.
 • Не забудьте прийняти правила та умови біржі. Залишиться натиснути на кнопку «Реєстрація».

Потрібно чекати листа від робота з BitMEX. За вказаним посиланням переміститися знову на основну сторінку торгового майданчика, щоб відбулася активація акаунту.

На цьому реєстрацію на біржі BitMEX завершено. Зарахувавши гроші на торговельний баланс, користувач може займатися трейдингом криптовалют, купуючи або продаючи ф'ючерсні контракти або торгуючи на спот ринку.

Верифікація

Для анонімної торгівлі Бітмекс не підійде (у разі можна вибрати іншу криптобіржу), тут обов'язково потрібно підтвердити особистість. Пропозиція про верифікацію вийде відразу після реєстрації та входу до облікового запису.

У процесі потрібно ввести своє справжнє прізвище та ім'я, дату народження, вказати країну проживання.

Якщо ви запустили процес із телефону, то на наступному етапі вам буде одразу запропоновано сфотографувати своє посвідчення особи. Якщо процес запущений з ПК, де немає камери, то з'явиться QR код, який потрібно відсканувати телефоном, щоб завершити процес з мобільного.

Після надсилання необхідних даних та документів зачекайте до 3 діб, щоб працівники перевірили інформацію. Про результати вам повідомлять, і якщо все добре, то можна приступати до роботи з Бітмексом.

Як поповнити рахунок Бітмекс

Безпосередньо після реєстрації та верифікації на Бітмекс слід зарахувати криптовалюту на баланс біржового криптогаманця. Дозволений мінімум для XBT – від 0,0001 Bitcoin. Переказ зараховується після одного підтвердження мережі блокчейн. У середньому цей час становить 10–30 хвилин. Швидкість визначається ступенем завантаженості мережі та біржової системи.

Вводити гроші слід за схемою:Перехід у гаманець BitMEX

 • У верхньому рядку меню (хедер сторінки) натисніть на гаманець. Потім натиснути "Депозит" у рядку з потрібною криптовалютою.
 • Майданчик автоматично згенерує унікальну особисту адресу, яку потрібно скопіювати. На нього і слід переказувати криптовалюту, поповнюючи тим самим баланс вбудованого криптогаманця на біржі Bitmex.
 • Переказати криптовалюту зі свого гаманця, у якому є монети, вказавши адресу, суму переказу, комісію. Зазвичай розділ для виводу позначається "Send" ("Надіслати"). Наприклад:

Відправка біткоїну з Blockchain.com

Якщо у вас ще немає криптовалюти, її можна купити в обмінниках або криптовалютних біржах: Binance, Huobi, OKX, Bybit, LocalBitcoins, Exmo і т.д. При переказі (виведенні) або купівлі потрібно вказати Bitcoin-адресу свого гаманця на BitMEX. Наприклад, при відправленні з бірж необхідно написати адресу та суму, комісію фіксовану. При купівлі біткоїну в обміннику вибрати платіжну систему, вказати суму, адресу та додаткові дані.

 • Здійснити транзакцію. Для відстеження статусу та кількості підтверджень використовуються блокчейн-оглядачі.

Зараховані кошти відображаються у розділі «Гаманець» – «Історії транзакцій». Також повідомлення про поповнення балансу Бітмекс надсилається на email.

Є можливість купівлі криптовалют безпосередньо з карти (розділ «Купити»). Може бути недоступною у вашій країні.

Основні розділи офіційного сайту BitMEX

В одній статті детально розглянути інтерфейс сайту криптобіржі BitMEX складно через велику кількість вкладок, налаштувань, додаткових вікон, підрозділів і т. д. Все потрібно на практиці скрупульозно вивчати і опрацьовувати. Зараз торкнемося загальної навігації по акаунту в торговій платформі, щоб краще орієнтуватися при перших її відвідуваннях.Інтерфейс платформи BitMEX

 Верхнє меню:

 • "Спот" / "Деривативи" - безпосередньо торгові термінали.
 • "Купити" - купівля криптовалюти з карти.
 • "Earn" - розділ, де можна внести криптовалюту в депозити, щоб отримувати пасивний дохід.
 • "Підтримка" - велика інформаційна база, в якій можна знайти всі необхідні для успішного трейдингу на BitMEX дані. Тут детально роз'яснені всі терміни чи позначення, присутні на майданчику, наприклад, ліміти ризику, авто-делевереджинг, безстрокові контракти та багато іншого. Також з цього меню можна знайти зручний спосіб зв'язку з техпідтримкою.
 • «Гаманець» - депозит, виведення коштів та історія транзакцій.
 • У правому верхньому куті розташоване меню, що випадає, із загальними налаштуваннями акаунту, API і т.п.

У центрі сторінки торгового терміналу (деривативи):

 • Ціновий графік вибраного активу.
 • Криптовалюти та основні біржові дані щодо них.
 • Книга ордерів.
 • Останні операції на біржі.

Ліва область:

 • Вибір виду ордера - ринковий, лімітний та ринковий стоп. Для останнього є варіанти: лімітний з фіксацією доходу, ковзний стоп, ринковий з фіксуванням прибутку і ковзний стоп.
 • Блок для відкриття позиції продаж/купівля (шорт/лонг).
 • Вибір кредитного плеча.
 • Відомості щодо обраного контракту.

Футер сайту BitMEX з кількома підрозділами та їх меню. Тут є засоби зв'язку з техпідтримкою, огляд біржі, довідкові матеріали, правила, комісії та умови партнерської програми.

Інструкція з торгівлі на BitMEX

BitMEX - одна з найпопулярніших криптовалютних бірж. Тут трейдерам доступно безліч інструментів з параметрами, що детально налаштовуються, для управління процесом торгівлі. Багато різних значень для кожного типу ордерів дозволяє до дрібниць планувати процес трейдингу, але у новачків можуть виникнути деякі проблеми з розумінням і ефективним використанням наданих платформою можливостей. Насправді все простіше, ніж здається. У цьому огляді розповідаємо, як торгувати на BitMEX.

Основні принципи

Щоб новачкам було простіше освоїтись з функціоналом, розробники запустили демоверсію біржі на testnet.bitmex.com. Алгоритм роботи із цією версією платформи майже нічим не відрізняється від реального. Єдина відмінність — торгівля здійснюється на «віртуальні» гроші, а отже, можна не переживати за можливі помилки при встановленні ордерів.

Перед тим, як переходити безпосередньо до інструкції з торгівлі на BitMEX, необхідно розібратися з головними особливостями біржі.

 • Спочатку біржа спеціалізувалася саме на деривативах (ф'ючерсах) і здобула величезну популярність серед любителів торгувати у такий спосіб. Але нещодавно додався функціонал для спотового трейдингу. У цьому огляді ми переважно розглядатимемо ф'ючерси, оскільки вони складніші в розумінні для новачка і мають більше нюансів. На спотовому ринку все легко та інтуїтивно зрозуміло, є лише два види ордерів і не підтримується кредитне плече.
 • Основний торговий актив BitMEX - XBTUSD, який є похідним фінансовим інструментом на основі котирувань біткоїну. Це означає, що купуючи його, користувач не стане власником монет BTC, але зможе грати на зниження (продавати цей інструмент), навіть якщо у нього немає на рахунку раніше купленого контракту. Другий плюс – доступ до маржинальної торгівлі, а іншими словами – використання кредитного плеча. Завдяки цій можливості трейдер може відкривати позиції кратно більшої величини, що відкриває нові можливості для заробітку на зміні курсів криптовалюту, але також і збільшує ризики. Крім того, контракт на XBTUSD — безстроковий. Це означає, що не слід підгадувати час угоди до терміну експірації (завершення). Важливо, що котирування з цього інструменту практично повністю збігаються зі спотовим ринком (звичайні криптобіржі, де укладаються угоди з передачею криптовалюти між рахунками учасників).
 • Крім XBTUSD, пропонуються безстрокові контракти на багато інших популярних криптовалют: можна вибирати з ETHUSD, ETHUSDT, XRPUSD, BCHUSD, XBTUSDT, DOGEUSDT, LINKUSD і так далі — кілька десятків контрактів.
 • Другий варіант угод - ф'ючерси на криптовалюту. Це теж похідний інструмент, але, на відміну від безстрокового контракту, він має термін експірації, а котирування можуть значно відрізнятися від спотового ринку. Приклади: ETHU22, ADAU22.

Меню вибору контракту для торгівлі на BitMEX

Комісії та фінансування

Що відбувається під час торгівлі з кредитним плечем? На BitMEX все організовано майже так, як і на фінансових майданчиках, де торгуються звичайні (фіатні) активи. Ф'ючерси на долар, наприклад. Щоб усе було «по-чесному», сторони угод періодично обмінюються платежами, які розраховуються з урахуванням різниці відсоткових ставок.

На BitMEX та аналогічних платформах цей процес називається фінансуванням. І хоча біткоїн не має Центрального банку, і нема кому призначати ставку рефінансування, для підтримки відповідності курсу XBTUSD котируванням на споті, кожні 8 годин сторони обмінюються комісіями в розмірі 0,0215 % угоди (показник може змінюватися).

Якщо ставка позитивна – власники довгих позицій платять власникам коротких, за негативних значень – навпаки. Щоб не сплачувати комісію, необхідно закривати угоди перед тим, як настане термін фінансування. Інформація про час, що залишився, доступна у вікні терміналу.Поточна ставка фінансування на BitMEX

Також існують комісії (-0,01% та 0,075%), які нараховуються тим, хто надає ліквідність (розміщують заявку, є мейкерами), та стягуються з балансу тих учасників, які задовольняють заявки, знижуючи ліквідність та виступаючи у ролі тейкерів. Статус мейкера або тейкера надається залежно від поточного балансу заявок, але найвірніший спосіб заплатити додаткову комісію — розмістити ордер за поточною ціною.

Маржа

Перед початком торгівлі також важливо розуміти, що є маржею. Фактично - це застава за контракти XBT (або інших криптовалют), які взяті в оренду у BitMEX. Можна продати їх, відкривши short - коротку позицію або купити контракт, відкривши long (довгу) угоду. При цьому прибуток для короткої угоди буде утворено у разі зниження курсу та своєчасному зворотному викупі контракту за нижчою ціною (закриття угоди), для довгої — потрібний продаж при зростанні курсу.

Всю різницю між вартістю контракту на момент відкриття угоди та до її завершення трейдер кладе собі в кишеню (або втрачає, якщо ціна рухається у протилежному напрямку). Кредитне плече дозволяє збільшити прибуток (і збиток), працює це так:

 • Без плеча: Купівля 1 XBT за ціною $19 000 і подальший продаж за $20 000 принесе прибуток $1000, мінус комісії. Необхідна застава (маржа) – 1 XBT або $19 000.
 • З плечем 1:10: Купівля 1 XBT за ціною $19 000 і наступний продаж $20 000 принесе прибуток $10 000 мінус комісії. Необхідна застава (маржа) – 0,1 XBT або $1900.

Bitmex пропонує два варіанти розрахунку підтримуючої маржі – перехресна та ізольована. При перехресному розрахунку можна відкрити дві різноспрямовані угоди однакового чи рівного обсягу, і маржинальні вимоги будуть розраховані лише одного ордера більшого обсягу. При ізольованій маржі для кожного ордера вимоги розраховуються індивідуально.

Ліквідація

Якщо ринок пішов проти трейдера, то може виникнути ситуація, коли плаваючий збиток перевищуватиме розмір коштів на рахунку (така ситуація можлива при використанні кредитного плеча). У цьому випадку неминуча ліквідація - часткове або повне закриття ордера. Її мета - скорочення підтримуючої маржі.

Люди, знайомі з трейдингом через Форекс-брокерів, знають і про Margin Call. Ліквідація — її аналог, за винятком, що ліквідація ордера на біржі Бітмекс проводиться частинами, а для операцій великого об'єму починає застосовуватися трохи раніше, щоб убезпечити угоди інших трейдерів від неминучого цінового стрибка при одномоментному закритті великого об'єму.

Процес торгівлі на Бітмекс

Елементи створення ордера

Для кожної угоди потрібно вибрати тип ордера, вказати його об'єм, вибрати розмір кредитного плеча та підтвердити розміщення.

Типи ордерів

Перед тим, як відкрити свою першу угоду на Bitmex, потрібно вибрати тип ордера. Усього доступно сім варіантів, два з яких призводять до відкриття нової угоди, ще два створені для операцій з автоматичною фіксацією прибутку, а три інших дозволяють автоматично закривати угоди зі збитком (крім ковзного стопа, завдяки якому можна закрити угоду і плюс):

 • Лімітний - трейдер сам обирає рівень ціни, на якому відбудеться активація ордера (відкриття угоди).
 • Ринковий – негайне відкриття позиції щодо тих котирувань, які будуть на ринку в момент активації.
 • Лімітний з фіксацією прибутку – аналог лімітного ордера, але з додатковим полем для вказівки ціни, за якої угода буде автоматично закрита з прибутком.
 • Ринковий із фіксацією прибутку – аналогічно для ринкового ордера.
 • Ринковий стоп – дозволяє призначити рівень стоп вже для відкритої угоди.
 • Лімітний стоп - звичайний лімітний ордер, для якого можна відразу встановити рівень stop-loss.
 • Ковзкий стоп - аналог трейлінг-стоп, дозволяє задати відстань від ціни, за яким слідуватиме стоп-лосс.

Щоб не платити додаткову комісію як тейкер, краще використовувати лімітні ордери.

Лімітний ордер

Припустимо, що графік котирувань підказує, що курс XBT/USD знижуватиметься. Щоб одержати прибуток, потрібно продати контракт. Для цього необхідно вибрати лімітний ордер, а потім ввести суму контракту — кількість грошей, на яку буде укладено угоду. Важливо звернути увагу на автоматичний розрахунок маржі, який виводиться під кнопками встановлення угод: маржинальні вимоги не можуть бути вищими за кількість коштів на балансі.

Другий етап — налаштування ціни, за якою буде відкрито угоду. Наприклад, можна розраховувати, що з поточних значень ціна спочатку підніметься, а потім продовжить зниження. У прикладі ціна встановлена нижче за ринок, але можна припустити і зворотну ситуацію: досягнення будь-якої певної ціни вище поточних котирувань і подальше продовження руху. У цьому випадку ціну потрібно розташувати вище за поточний рівень.

Далі потрібно встановити розмір кредитного плеча. Чим більша його величина, тим більший об'єм угоди доступний за кількість грошей, яка введена на першому кроці. Не варто захоплюватися збільшенням цього параметра: більший розмір кредитного плеча призводить до збільшення потенційного збитку, якщо ціна піде у протилежну від напрямку угоди сторону.

Оскільки йдеться про встановлення відкладеного ордера, можна налаштувати ряд параметрів, пов'язаних з його виконанням.

 • Пасивний. Позначка на цьому пункті дозволяє убезпечити себе від сплати комісії тейкера. Проблема в тому, що коли ціна дійде до встановленого рівня, ордер може бути активований за найгіршою ціною, якщо у «склянці» ордерів будуть лише заявки від інших мейкерів.
 • Прихований. Виключає інформацію про ордер із книги ордерів. Корисна опція, якщо через дуже великий об'єм не хочеться, щоб інші трейдери використовували інформацію про цю заявку.
 • GoodTillCanceled. За умовчанням ордер чекатиме активації, доки його власник сам його не видалить, але можна встановити дату і час, протягом якого він є актуальним. Якщо ціна дійде до рівня лімітного ордера за цей час, його буде активовано. Якщо ні, система автоматично видалить його в зазначений термін.
 • Зменшення. Дозволяє керувати ризиками та не збільшувати загальну маржу. Лімітний ордер з такою відміткою буде використано лише для зменшення сукупної позиції. Тобто якщо відкритий об'єм на 100 XBT лонгами та шортами, то даний ордер буде відкритий, тільки якщо є позиція, спрямована у протилежний бік (угода сукупного об'єму буде закрита в результаті).

Щоб розмістити ордер, потрібно натиснути "Продаж/шорт". Як тільки ціна дійде до вказаного рівня, угоду буде активовано та з'явиться у списку «Активні ордери». Можна керувати ордером – призначити ціну закриття (аналог Take Profit) або закрити його за поточною ринковою ціною. Закриття позиції відбувається через установку протилежно спрямованого ордера рівного об'єму - для short відкривається long і навпаки.Розміщення ордеру

 Параметр "Нереалізований PNL" показує поточне значення прибутку або збитку. «Реалізованим» його частина стане лише якщо частково закрити позицію (установити зустрічний ордер меншого об'єму).Ціна ліквідації

«Ціна ліквідації» вказує, за якого рівня цін ордер буде примусово закритий торговою платформою BitMEX.

Встановлення стоп-лосс

Щоб зменшити ризики, потрібно обов'язково використовувати стоп-лосс ордера. Їхнє завдання – закрити угоду до того, як величина збитку стане надто великою.

Щоб розмістити такий наказ на BitMEX, потрібно вибрати тип ордера "Ринковий стоп" та встановити ціну наказу. Для обмеження збитків ордер слід розташовувати нижче за ціну активації для довгих угод і вище — для коротких.

Варто звернути увагу на параметр «Трігер» та галочку «Закрити Тригер». Вони визначають поведінку ордера. “Тригер – остання” призначає стоп останньому відкритому ордеру (але зі списку можна вибрати інше значення і ввести номер-ідентифікатор). Щоб ордер був повністю закритий, об'єм стоп-наказу повинен дорівнювати вже відкритому ордеру.

Завжди можна закрити угоду ще до спрацювання стоп-наказу і вручну зафіксувати збиток.

Базові правила торгівлі

Незважаючи на деякі особливості, BitMEX є класичною біржею із можливістю маржинальної торгівлі. Це означає, що потрібно уважно підходити до вибору розміру ордера та величини кредитного плеча. Щоб зрозуміти, наскільки зміниться баланс рахунку при відкритті тієї чи іншої позиції, можна використовувати калькулятор (значок під вибором торгової пари).Калькулятор для розрахунку операції на BitMEX

З його допомогою можна заздалегідь дізнатися розмір маржі, ліквідаційну ціну для ордера та величину прибутку чи збитку для різних обсягів та цін відкриття та закриття.

Якщо ж слідувати класичним положенням ризик-менеджменту, то для захисту своїх коштів від втрати потрібно дотримуватися таких правил: ризик на один ордер не повинен перевищувати 1–2 % від депозиту, а сумарний ризик за всіма відкритими угодами залишатиметься в межах 3–5 %. За такого підходу навіть тривала безперервна серія збиткових ордерів не призведе до «зливу» депозиту: у трейдера завжди буде можливість компенсувати втрати.

Дотримуючись цього правила та інформації про торгівлю на BitMEX з цього посібника, можна отримувати прибуток, максимально використовуючи всі можливості торгової платформи.

Нюанси роботи з біржею BitMEX

Біржа криптовалют BitMEX надає зареєстрованим користувачам:

 • Трейдинг (торгівлю криптовалютами).
 • Конвертація криптомонет.
 • Пасивний заробіток на депозитах
 • Зберігання віртуальних валют.

З останнім пунктом все зрозуміло — треба зарахувати деяку суму на торговий рахунок Бітмекс і просто її залишити, а коли потрібно — вивести криптовалюту. Але зберігати активи тривалий час на централізованих біржах не рекомендується, це менш безпечно, аніж використовувати автономний гаманець.

Обмінні операції також прості. У розділі «Обмін» можна швидко конвертувати одну з монет, що є у вас, в іншу за поточною ринковою ціною.

Торгівля на Bitmex цифровими грошима – це ключове призначення біржі. Пропонується трейдинг на спотовому ринку або контрактами із кредитним плечем.

Нюанс. При оформленні ордера буде прописано суму торгової комісії, яку система приплюсує до вартості угоди. Це потрібно враховувати!

Під час трейдингу слід попередньо аналізувати ринкову кон'юнктуру, дивитися настрої трейдерів, уважно розбирати графік цін. Щойно досягається рівень запланованого прибутку за угодою, ордер закривається. Тут все відбувається за класичною схемою.

Варто прояснити типи угод, що існують на BitMEX. Можна вибирати:

 • Лімітний ордер – для трейдерів найзручніший. Вноситься об'єм криптовалюти, що купується або продається, виставляється ціна угоди, яка влаштовує спекулянта. З появою біржі ідентичного за параметрами контрпропозиції договір завершується.
 • Стоп-ліміт та його варіанти. Принцип тут ідентичний у всіх ордерів цієї категорії. Цей тип контрактів майже схожий з лімітним договором, але тут, крім торгової ціни, необхідно вказувати поріг активації ордера.

Початківцям рекомендується не спекулювати криптовалютами із залученням високого кредитного плеча, а почати хоча б із 5х.

Заробіток на Bitmex Earn

Депозити на BitMEX Earn

У розділі Earn на біржі представлені варіанти отримання пасивного доходу. На даний момент їх лише два:

 1. Інвестування XBT на 51 день під 1,5% річних
 2. Інвестування USDT на 51 день під 2,5% річних

Працювати з інструментом дуже просто – натискаєте «Відкрити», вносите у підписку потрібну кількість коштів, наприкінці терміну автоматично отримуєте їх назад на гаманець разом із заробленими відсотками.

Як вивести гроші з Бітмекс

На BitMEX для виведення грошей використовують виключно цифрові валюти. Процедура отримання зароблених чи залишкових коштів схожа на поповнення балансу.

Криптомонети можна швидко перерахувати на рахунок криптовалютного гаманця. Враховуйте мінімальну суму зняття, індивідуальну для кожної монети. Біржа Бітмекс знімає комісію за обробку заявки та здійснення транзакції, але ця комісія здебільшого йде на погашення зборів блокчейну.

Інструкція, як вивести криптовалюту з біржі:

 • У вкладці "Гаманець" натиснути "Виведення".
 • Вписати адресу власного биткоин-гаманця в рядок «Адреса призначення».
 • Позначити суму, що виводиться.
 • Встановити прийнятний комісійний відсоток.
 • Отправить запрос.

Усі заявки на виведення з Бітмексу розглядаються лише раз на добу. Щоб отримати криптомонети швидше, потрібно встигнути надіслати запит до 16.00 (Київ) або 13.00 за світовим часом (UTC). Обробка доручень проводиться вручну, оскільки так забезпечується безпека криптогрошей клієнтів. Заявку до виконання можна скасувати.

Після запиту операцію виведення потрібно підтвердити — на email прийде лист, у якому потрібно перейти за посиланням.Виведення крипти

Далі потрібно підтвердити виведення або скасувати його на сайті Бітмекс.

Після цього статус заявки змінюється на підтверджену. У розділі «Гаманець» особистого кабінету виведення з біржі Bitmex можна скасувати, але лише до 13:00 UTC.

Відгуки про Bitmex

Рейтинг на Trust Pilot: 2,2 із 5

Як і практично будь-яка біржа, Бітмекс стикається з великою кількістю негативу, багато в чому необґрунтованого - хтось не так зрозумів правила, не читав умови, у когось зламали аккаунт, хтось повівся на фішинг і скористався шахрайським сайтом, що копіює Бітмекс (при цьому ставить одиницю самої Bitmex) і т.д. Втім, зерно істини у відгуках теж може бути, тому краще уважно їх вивчити та скласти свою думку.

Переваги і недоліки

Переваги:

 • Низькі торгові комісії - від -0,01 до 0,075% від об'єму угоди.
 • Висока ліквідність, особливо у безстрокового контракту XTBUSD.
 • Демотрейдинг, де можна протестувати весь функціонал BitMEX. Знадобиться оформлення окремого облікового запису, але використовувати можна один email.
 • Пасивний заробіток у розділі Earn.
 • Маржинальна торгівля на біржовій платформі Бітмекс. Кредитне плече до х100
 • Великий об'єм доступної навчальної інформації та корисних відомостей.
 • Для вигідного трейдингу надається багато корисних інструментів.
 • Маркування справедливої ціни — система, яка запобігає ліквідації ордерів, які мають велике кредитне плече.
 • Регулярна перевірка фахівцями історії рахунків та балансів користувачів.
 • Можливість використання коротких позицій при торгівлі на біржі Бітмекс.
 • Партнерська програма.
 • Є можливість купівлі монет за допомогою банківської картки.

Недоліки:

 • Інтерфейс складний, насичений безліччю блоків, вкладками розділів, графіками. Але якщо всерйоз розібрати всі нюанси, то тут можливий максимально ефективний трейдинг.
 • Мало криптовалют на спотовій платформі.
 • Невелика ліквідність на деяких контрактах з альткоинами.
 • Виведення коштів та поповнення балансу біржі криптовалют Bitmex.com здійснюється виключно у криптомонетах.

FAQ

Що таке Bitmex?

Це біржа для торгівлі ф'ючерсними криптовалютними контрактами із маржинальним плечем до 100x.

Як перейти на офіційний веб-сайт?

На адресу bitmex.com.

Які контракти є на біржі?

Безстрокові контракти та ф'ючерси. Також є спотовий ринок.

Хто може торгувати на платформі?

Відповідно до умов використання реєстрація та торгівля доступна для більшості країн світу. Виняток становлять: Сполучені Штати Америки, провінція Квебек у Канаді, Особливий адміністративний регіон КНР Гонконг, Сейшельські Республіки, Бермудські острови, Куба, Іран, Сирія, Північна Корея, Судан.

Як розшифровується назва "BitMEX"?

Bitcoin Mercantile Exchange.

Де офіційно зареєстрована біржа та хто нею керує?

Керуюча компанія HDR Global Trading Limited. Реєстрація в Республіці Сейшельські острови.

Чи можна торгувати в тестовому режимі?

Так, на платформі BitMEX Testnet.

Верифікація на біржі "Бітмекс" потрібна?

Так.

З якого віку дозволено реєстрацію?

Із 18 років.

Що потрібно для реєстрації на Бітмекс?

Адреса електронної пошти та ім'я.

Яке маржинальне плече є на платформі?

ДО 100х.

Яка торгова комісія для контрактів та споту?

Контракти: для мейкерів –0.010%; для тейкерів 0,0750%. Спот: 0,1%. Може бути знижена за допомогою BMEX.

Який інтервал фінансування безстрокових контрактів?

8 годин.

Яка комісія на введення та виведення на біржі Бітмекс?

Комісія не стягується. Під час виведення береться комісія мережі для підтвердження транзакції.

Де біржа зберігає біткоїни?

На multisig гаманцях.

Як вивести біткоїни з Бітмекс?

Створивши та підтвердивши заявку на виведення. Заявки обробляються раз на день 13:00 UTC.

Як торгувати на криптовалютній біржі BitMEX?

Загальна схема: потрібно вибрати контракт, тип ордера, вказати кількість контрактів у USD, встановити плече, натиснути на Купити або Продати.

Які ордери на криптобіржі Бітмекс?

Ринковий, лімітний, стоп-ордери (ринковий cтоп-ордер, лімітний стоп-ордер, ковзний стоп-ордер (трейлінг-стоп)), з фіксацією прибутку (тейк-профіт).

Які додаткові функції доступні для ордерів?

Приховані ордери, "Айсберг", "Тільки розміщення", "Закрити при спрацьовуванні тригера".

Яка початкова та підтримуюча маржа?

Наприклад, для безстрокового контракту XBTUSD: 1% та 0.35% відповідно.

Як переглянути всі умови контрактів?

Вони доступні у специфікації для кожного контракту.

Що таке ліквідація?

Примусове закриття позиції.

Bitmex – це надійна біржа чи скам?

Платформа працює з 2014 року та є найпопулярнішою для торгівлі деривативами у трейдерів з усього світу.

Висновок + відео

Сучасна криптобіржа BitMEX є технологічним, неординарним торговим майданчиком, сфокусованим насамперед на професійних трейдерів. Вона ніколи при цьому не ігнорує новачків, для яких створені чудові умови для освоєння криптотрейдингу та відпрацювання своїх торгових стратегій.

Платформа BitMEX – це потужний та зручний сервіс, на якому грамотні, розважливі трейдери можуть стабільно отримувати максимальний дохід. Біржа Бітмекс не приваблює клієнтів марними гаслами та обманними обіцянками. Тут зібралися найдосвідченіші спекулянти, оскільки майданчик гарантує безпеку та якість, що підтверджується численними позитивними відгуками.

Читайте також - Біржа WhiteBit: огляд, комісії, відгуки.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити