Аірдроп (airdrop, еірдроп) криптовалют - це вид отримання прибутку на криптовалюті, що застосовується при розкручуванні нових блокчейн-проектів. Сучасний світ криптовалют багатий на всілякі інновації, а також на різні інструменти, що дозволяють спростити торгівельні операції в мережі, проводити анонімні транзакції, заробляти на віртуальних валютах та багато іншого.

Процедура airdrop давно демонструє ефективність при просуванні нових проектів. Зрозуміло, безкоштовна роздача криптомонет втілюється в прибуток далеко не у кожної блокчейн-розробки, але факт безоплатного отримання таких токенів вже привертає увагу користувачів.

Аірдроп криптовалюти

Аірдроп криптовалюти (від англ. "airdrop" - скидання вантажів з літака в повітрі) - це безкоштовна роздача токенів блокчейн-проектом або платформою за якесь виконане завдання, яке служить в маркетингових цілях для ефективного просування. Взяти участь та отримати невелику кількість віртуальних монет може будь-хто. Розробники розподіляють токени серед користувачів і тим самим розрекламують проект.

Редакція BiznesCat.com детально розгляне деякі аспекти, що стосуються аірдропів криптовалют та криптографічних проектів. Проаналізуємо суть цього процесу, вивчимо його різновиди.

Аірдроп криптовалют

Аірдроп – що це?

По суті, будь-яка процедура airdrop є кампанією з популяризації якогось нововведення, розробки, проекту, бізнесу та інших задумів, які потребують швидкого поширення популярності або прискореного впровадження у повсякденне використання.

Іншими словами, є перспективна ідея, реалізація якої має бути корисною людям і вигідна розробникам. Так, практично без витрат, організується акція, здатна залучити інтерес громадськості. У ситуаціях із блокчейн-проектами — це роздача токенів користувачам за неважкі дії, здатні покращити популярність кампанії та переманити більше клієнтів до себе.

Для розробок, пов'язаних із блокчейн-технологіями, саме вручення подарункових криптомонет — сильний мотивуючий перебіг. Користувачі виконують елементарні дії, що заохочуються винагородою поки що маловідомими та недорогими токенами. Якщо проект розвинеться, розшириться і стане затребуваним, то власники таких альткоїнів добре зароблять.

Приклади аірдропів

Не рідкісне явище – безкоштовні роздачі токенів на криптоплатформах, наприклад:

 • Binance. Регулярно, кожні 1-2 місяці проводить дропи токенів і NFT різних проектів. Приклади: APENFT (пройшло вже 14 раундів), Origin Dollar Governance (OGV) для власників Origin Protocol (OGN), BEL для власників ARPA тощо. Для участі достатньо тримати на рахунку потрібну криптовалюту не менше певної кількості, вказаної в оголошенні про дроп. Перелік аірдропів та анонси, що відбуваються, – на відповідній сторінці Бінанс.
 • Bybit. У 2021 році біржа безкоштовно роздавала біткоїни на суму 500$. Для отримання потрібно було зареєструватися, активувати ваучер учасника та поповнити рахунок біржі на певну суму від 0,01 BTC.
 • OKX. У січні-лютому 2022 року поширювала токени SOLO між власниками XRP.
 • MEXC. Розповсюдила 20 000 біржових токенів MX між користувачами, які зареєструвалися за реферальними посиланнями.
 • KuCoin. У жовтні 2022 року роздала токени PUMLx (PUMLX) у кількості 500 000 за депозити та торгівлю цим токеном.

Таких прикладів дуже багато. Крім того, всі біржі надають ті чи інші бонуси за торгівлю, депозити, запрошення рефералів. Щоправда, багато з цих бонусів не можна вивести, а можна лише використати для торгівлі.

Також дропи часто здійснюються і на інших платформах, наприклад:

 • Aptos Foundation розподілили 20 076 150 токенів APT серед 110 235 користувачів відразу після запуску майн-нет. Претендувати на токени потрібно було із серпня 2022 року, дроп пройшов у жовтні.
 • Децентралізований агрегатор 1inch розподіляв свої однойменні токени між усіма ранніми користувачами, тобто тими, хто використовував платформу до 24 грудня 2020 року.
 • Децентралізована біржа Pangolin влітку 2022 року передала 1% від загального обсягу поставок токенів PSB власникам PNG. PSB – токен управління Pangolin у мережі Songbird.
 • Basic Attention Token ділиться 70% своїх доходів від реклами у браузері Brave з користувачами. Потрібно завантажити браузер, увімкнути опцію та отримувати рекламні повідомлення, а також безкоштовні токени BAT під час інтернет-серфінгу.
 • Проект XEN Crypto роздає безкоштовні токени XEN користувачам. Для отримання потрібно підключити до платформи свій BSC-гаманець і вибрати час, через який буде отримано винагороду. Чим довше часовий проміжок, тим вища нагорода.

Аірдропи на платформі Pangolin

Різновиди airdrop криптовалют

Зараз активно застосовуються чотири провідні типи аірдропу.

Автоматичний airdrop

Називається також «дроп для холдерів». Цей варіант здійснюється на базі форків якоїсь існуючої, затребуваної криптовалюти. Тут власникам основної монети цільові дії здійснювати не потрібно, достатньо мати в криптовалютному гаманці мінімальну кількість віртуальних монет. Завдяки такій локальній роздачі токенів організатори проекту дають знати найбільш потенційним клієнтам про нові цифрові гроші.

Гарним прикладом автоматичного аірдропа є один із форків біткоїну, що з'явився в серпні 2017 року. Це Bitcoin Cash (BCH, біткоїн кеш). Коли відбувався випуск нової криптовалюти (форк), власники BTC безкоштовно, автоматично отримали альткоіни BCH у кількості, пропорційному числу біткоїнів, що є у віртуальному сховищі. Тобто користувачі, наприклад, до кожних 2 BTC безкоштовно отримали 2 BCH.

Стимулюючий airdrop

Цей різновид акції з безкоштовної роздачі криптовалютних токенів передбачає виконання потрібних для популяризації проекту дій від користувачів. Тут будь-яка людина може отримати якусь суму криптогрошей.

Як правило, «робота» нескладна — репост інформації, ретвіт статті про нову віртуальну валюту, реєстрація в тематичній групі, лайки постів, відкриття нового криптогаманця і таке інше. Кампанії подібного типу, що допомагають популяризувати блокчейн-проект, сприяють швидкому формуванню великої спільноти та розвитку популярності криптовалюти, що рекламується. При цьому реальні кошти розробники не вкладають, а зусилля, що додаються, для ефективної популяризації мінімальні.

NFT airdrops

Незамінні токени (NFT) - це унікальні токени, що зберігаються в блокчейні, які можуть використовуватися для представлення реальних або віртуальних активів, включаючи витвори мистецтва, пісні, ігрові об'єкти або інші типи файлів. Напрямок став надзвичайно популярним у 2021 році, деякі NFT продаються за величезними цінами.

Іноді NFT-проекти чи художники вирішують безкоштовно роздавати свіжі NFT, щоб підвищити обізнаність та простимулювати нових користувачів.

DeFi airdrops

Uniswap та багато інших проектів DeFi практикували і практикують безкоштовну роздачу своїх токенів тим, хто взаємодіяв з децентралізованою платформою — наприклад, здійснював обмін або процедуру кредитування.

Важливо! Будь-якому власнику популярної, дорогої криптовалюти необхідно відстежувати новини. Безкоштовне отримання нових цифрових активів найчастіше вимагає заповнення спеціальної анкети-заявки на офіційному порталі розробників криптомонети.

Сайти для відстеження актуальних аірдропів

Криптоіндустрія стає все більш широкою з кожним роком, регулярно з'являються нові проекти (на початок 2024 року функціонує понад 22 000 криптовалют та токенів, згідно з даними Coinmarketcap). Відповідно, відстежувати вручну нові аірдропи практично неможливо. На допомогу інвесторам з'явилися спеціалізовані сервіси, які акумулюють інформацію про поточні та майбутні безкоштовні роздачі.

Приклади таких платформ:

Airdrops.io

Сайт Airdrops.io

 • Офіційний сайт: airdrops.io

Надає інформацію про роздачі в Telegram, Twitter, Facebook, потенційних ретроактивних DeFi дропах. У кожного потенційного дропа вказана інформація, наприклад, якщо потрібно пройти KYC або вказати email або ще якісь дії (здійснити процедуру обміну/позики на платформі DeFi, купити або продати NFT і т.д.).

Також інформує про роздачі для холдерів — власників популярних криптовалютів, таких як BTC. По кожному ейрдропу є зрозуміла інструкція, що потрібно робити.

Airdrop Alert

Сайт Airdrop Alert

 • Офіційний сайт: airdropalert.com

Ресурс працює з 2017 року і допомагає знайти надійні роздачі різного типу: NFT та DeFi айрдропи, ексклюзивні роздачі з підтримкою самого сервісу тощо.

Крім того, сайт агрегує можливості пасивного заробітку на криптовалюті та навчальні матеріали на цю тему.

ICO Marks

ICO Marks

 • Офіційний сайт: icomarks.com/airdrops

Основне призначення ресурсу полягає у відстеженні нових ICO/IEO/IDO (токенсейлів нових проектів). Але є розділ з аірдропами, де зібрані дані щодо актуальних роздач, включаючи DeFi та NFT дропи.

Можна ввести свій email і підписатися на інформування про нові ейрдропи, щоб нічого не пропустити.

Coinmarketcap

Аірдропи на Coinmarketcap

 • Офіційний сайт: coinmarketcap.com

Агрегатор інформації про криптовалюти та криптобіржі. Крім цього, збирає масу інших видів інформації, включаючи і відомості про найближчі дропи. Вказано, скільки користувачів вже підписалися на роздачу, скільки буде переможців та яку суму планується розподілити, а також дати проведення заходу.

Bitcointalk

 • Офіційний сайт: bitcointalk.org

Один із найпопулярніших форумів з криптовалютів. Включає розділ, присвячений відстеженню нових дропів і баунті-програм. Тут же одразу можна отримати й відгуки учасників, відсіяти свідомий скам.

Інші платформи для пошуку інформації про актуальні аірдропи:

 1. https://airdropking.io/en/
 2. https://app.skyrush.io/airdrops
 3. https://dappradar.com/hub/airdrops
 4. https://www.airdropbob.com/
 5. https://airdrops.live/

На замітку: хоча перелічені ресурси і намагаються відбирати лише якісні та безпечні потенційні роздачі, вони не відповідають за подальші дії розробників, які можуть бути шахрайськими чи несправедливими. Завжди проводьте власне дослідження.

Криптогаманець для учасників airdrop

З усієї кількості створюваних токенів їх більшість відповідає стандартам ERC-20, BEP-20 і т.д. (блокчейни Ethereum, BSC).

Через це кожному користувачу при безкоштовних роздачах, щоб отримати монети, потрібен оформлений криптовалютний гаманець для Ethereum або іншої відповідної криптовалюти.

Якщо йдеться про роздачу NFT, будьте уважні, не всі гаманці їх підтримують.

Гаманці для ERC-20 / BEP-20:

 • Metamask
 • Trust Wallet
 • Coinbase Wallet
 • Binance Chain Wallet
 • MathWallet
 • Token Pocket і т.д.

Гаманці для NFT:

 • Metamask
 • Trust Wallet

Переваги та недоліки аірдропів

Переваги:

 • Безкоштовна бонусна винагорода.
 • Мінімальна кількість необхідних дій для заробітку.
 • Дропи доступні абсолютно кожному користувачеві криптовалют, рідко зустрічаються ексклюзивні роздачі з обмеженим колом одержувачів.

Недоліки:

 • Деякі роздачі вимагають дій, які мають на увазі вкладення - наприклад, в торгові операції (зокрема, це стосується DeFi дроп).
 • Найчастіше трапляються "сміттєві" токени без перспектив.

FAQ

Що таке аірдроп?

Безкоштовна роздача токенів криптовалютного проекту користувачам.

Навіщо проводять аірдропи?

Це один із способів привернути увагу до проекту і тим самим збільшити базу користувачів.

Отримати токени можуть усі?

Загалом так. Але найчастіше є вимоги, наприклад, підписатися на соцмережі, залишити свій email або пройти верифікацію.

Що потрібно для участі в еірдропі?

Обов'язково - криптогаманець, що підтримує необхідний вид токенів. Інші умови можуть змінюватись.

Чи можна добре заробити на ейрдропах?

Спочатку заробіток може здатися невеликим, ніхто не роздаватиме великі суми просто так. Але якщо проект розвинеться і курс його токена зросте, підсумковий прибуток може становити сотні та тисячі доларів.

Чи варто брати участь у airdrops?

Нехтувати такою можливістю не варто, адже це потребує мінімальних зусиль.

Коли нараховують токени після виконання умов?

Розподіл може зайняти від кількох тижнів до кількох місяців.

Як шукати актуальні дропи?

Для цього є спеціальні платформи, про деякі з них ми розповіли у статті.

Як вибрати перспективний дроп?

Орієнтуйтесь на переваги та недоліки проекту – команда, ідея, дорожня карта, думки експертів.

Як не стати жертвою шахраїв?

Одна з ознак шахрайства – коли вас просять ввести якісь конфіденційні дані, приватні ключі, паролі, реквізити банківського рахунку. Також не варто переходити за підозрілими посиланнями з незрозумілих джерел, де нібито роздають криптовалюту.

Висновок + відео

Криптовалютний аірдроп – привабливий варіант просування блокчейн-проекту шляхом безкоштовної роздачі токенів. У грамотних користувачів виходить заробляти цьому непогані суми. Пошук вартих уваги проектів вимагає часу, щоб віднайти з маси пропозицій справді перспективні. Трапляються токени з величезним потенціалом. Саме вони без усіляких вкладень дозволяють отримувати прибуток до кількох сотень і тисяч доларів у разі, якщо курс суттєво зросте в майбутньому.

І все-таки ми не радили б сприймати аірдропи, як серйозний варіант заробітку грошей в інтернеті. Ця процедура - це швидше можливість отримати приємну бонусну винагороду.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити