Криптовалюта зараз є тією сферою, в якій кожен із нас може заробити дуже багато грошей. Не має значення, яким саме чином – торгуючи чи інвестуючи. Монети і токени схильні до різких змін вартості (у більшу чи меншу сторону), тому за один день ви можете заробити стільки ж відсотків, скільки заробляли б місяцями на фондовому ринку.

Однак, з такою ж ймовірністю ви можете і втратити всі свої кошти, якщо не будете грамотно розпоряджатися ними. Як це зробити? Просто так на кавовій гущі торгувати криптовалютою не можна. Зазвичай новачки купують токени чи монети просто тому, що їм сподобалася їхня назва. Ну або вони знаходяться в топ по 20 капіталізації. Це докорінно неправильний підхід. Так, ті, хто почав торгувати на бичачому ринку, цього не відразу зрозуміли, бо тоді будь-яка криптовалюта зростала в ціні. Зараз на ведмежому ринку так уже не вийде. Чим тоді керуватися?

інструменти для трейдерів та інвесторів

Є два важливі аспекти: технічний та фундаментальний аналіз.

Суть технічного аналізу зводиться до того, що ви вивчаєте історію графіка тій чи іншій криптовалюти для того, щоб зрозуміти, куди її ціна може рухатися нині чи у майбутньому.

Але важливий і фундаментальний аналіз. Ви в цілому дивитеся на те, наскільки певна криптовалюта є цінністю для ринку, яка дорожня карта у її проекту, коли відбудуться розлоки криптовалюти і таке інше.

Загалом, як ви зрозуміли, потрібен багатовекторний підхід до розгляду криптовалют, перш ніж їх купувати коротко-, середньо- або довгостроково.

І тому існує безліч корисних сервісів. У цьому огляді редакція BiznesCat.com представить вам ряд ефективних ресурсів для цих цілей. Деякі з них можуть бути схожі один на одного. А деякі докорінно відрізнятимуться. У будь-якому випадку стаття підійде як новачкам, які тільки знайомляться з криптовалютною індустрією, так і для досвідчених людей. Коротко розповімо вам про кожного з них, а також для чого він призначений і як з ним працювати.

Також для кожного сервісу наприкінці буде вказано невелику статистику, а також інформацію про наявність платних послуг на ньому.

1. Coinmarketcap

Coinmarketcap

Напевно, один із найпопулярніших ресурсів. Позиціонує себе як сервіс відстеження вартості криптовалют. Так і є, але за фактом Coinmarketcap - це ціла екосистема для вивчення проектів. Щоденна відвідуваність ресурсу на сьогодні становить у середньому 3,5 мільйона користувачів, а всього за день вони дивляться 8,8 мільйона різних сторінок.

Не кожний проект може потрапити сюди. Висуваються певні вимоги. Але якщо все-таки криптовалюта потрапила на даний ресурс, це дозволяє користувачеві вивчити його вздовж і впоперек.

Примітка: те саме стосується і колекцій NFT або окремих представників незмінних токенів. Щоправда, інформації щодо них менше, ніж по криптовалютам, що логічно. Все-таки NFT більше становлять колекційну цінність.

Головна сторінка Coinmarketcap

Давайте на якомусь прикладі подивимося зміст платформи. Допустимо, ми зайшли на головну сторінку. Нам відразу стане доступним список усіх криптовалют за розміром капіталізації. Тут вже є чимало даних. Але нам таки цікаво вивчити конкретну криптовалюту. Скажімо, BNB. Тиснемо на неї.

Огляд BNB

І тут для нас відкривається просто божевільна кількість інформації: її вартість, ресурси криптовалюти, графіки зі зміною його ціни, капіталізація, емісія, обсяги торгів на централізованих та децентралізованих біржах, ринки, на яких монета торгується, новини про неї і таке інше. І це  лише частину інформації, яку видно на фото вище.

Огляд BNB

Якщо переглянути сторінку нижче, то вам стане доступним короткий огляд на монету, а також спеціально написані про неї статті та новини. Загалом Coinmarketcap дає вичерпну інформацію щодо тих криптовалют, що доступні на платформі.

Біржі на Coinmarketcap

Більше того, якщо ви думали, що Coinmarketcap має інформацію лише про криптовалюти, то ви глибоко помиляєтеся. Тут доступна інформація і про різні криптобіржі. У такому ж форматі.

Learn

А ще тут окремо існує навчальний розділ Learn, в якому публікуються новини, аналітичні статті та різні гайди. Дуже зручно для новачків.

Більше того, тут є зручна функція для відстеження балансу вашого криптовалютного портфоліо. Якщо ви торгуєте більше, ніж на одній біржі, то ви, напевно, стикалися з ситуацією, коли вам досить складно підрахувати загальний баланс ваших активів. Саме для цього Coinmarketcap пропонує вам створити акаунт, за допомогою якого ви зможете на ньому фіксувати всі ваші угоди. Ну чи просто вписати загальний баланс ваших активів. І Coinmarketcap відстежуватиме їх і показуватиме вам зміни вашого портфоліо. Це практично.

Загалом Coinmarketcap – це must-have, якщо ви вирішили зайнятися торгівлею або інвестуванням у криптовалюту. Принаймні, саме цей ресурс дозволить вам вивчити проект, криптовалюту якого ви будете купувати (загалом на платформі є інформація про 22057 представників) або метричні дані про біржі (тут доступні записи про 534 з них).

І всі послуги на Coinmarketcap абсолютно безкоштовні. Тут немає жодних платних підписок.

Примітка: у Coinmarketcap навіть є власний додаток на IOS та Android, що робить його ще зручнішим для користувачів.

До речі, варто сказати, що Coinmarketcap належить біржі Binance. Найголовніше, що сума купівлі сервісу становила 400 мільйонів доларів! Дуже багато хто схильний вважати, що Binance використовує Coinmarketcap у своїх цілях. Наприклад, показувати вищий рівень ліквідності для криптовалют Binance (BNB і BUSD), і навіть біржі як такої. Однак ми вважаємо, що це лише домисли, оскільки вони розбиваються при порівнянні даних з іншим великим сервісом – CoinGecko. Про неї далі й йтиметься.

2. CoinGecko

CoinGecko

Надає абсолютно той самий функціонал, що і Coinmarketcap. Але не варто казати, що це його клон. Зовсім ні. Це дві самостійні платформи. Навіть важко сказати, що вони конкурують між собою. Просто це два сервіси, на яких може бути розміщена інформація про біржі, криптовалюти і так далі. Давайте коротко подивимося на функціонал.

Варто відразу зазначити, що на CoinGecko розміщена інформація про 12517 криптовалютів, а також про 634 криптовалютні біржі. CoinGecko відвідує щодня 1,1 мільйона користувачів, які вивчають по 3,1 мільйона сторінок на день.

Головна сторінка CoinGecko

Почнемо із криптовалют. Візьмемо, скажімо, DOT і подивимося, яку інформацію можна про неї отримати. Інтерфейс такий самий. Надається список активів з капіталізації. Вибираємо з нього потрібну нам монету.

Огляд DOT

Спочатку даються найзагальніші дані про монету - її капіталізація, торговий обсяг за 24 години, вартість на даний момент, посилання на всі ресурси і так далі.

Ну а далі якщо гортати нижче, то буде величезна кількість докладнішої інформації: на яких ринках торгується криптовалюта, як змінювалася ціна монети на графіках, що про неї пишуть.

Токеноміка DOT

Всі ці аспекти сенсу розглядати немає, тому що це перетвориться на огляд лише на один майданчик, а ми тут хочемо коротко оглядати відразу кілька. Зазначимо лише, що нещодавно на CoinGecko з'явився новий розділ «Tokenomics». Він дає вичерпну інформацію про те, в яких пропорціях та кому роздавалася криптовалюта того чи іншого проекту. Також тут розміщуються дані, коли криптовалюта буде доступна на ринку.

Суть у тому, що у багатьох проектах монети та токени стають доступними для користувачів не відразу, а з часом. І це суттєво впливає на ціну. Коли на ринок вивалюються нові об'єми криптовалюти, це може значно знизити вартість активу, оскільки його стає занадто багато. І якраз можливість коротко промоніторити цю інформацію дозволяє правильно приймати торгові рішення. До речі, такого розділу немає на Coinmarketcap.

Криптобіржі на CoinGecko

Якщо говорити про інформацію про біржі, то вона тут схожа на Coinmarketcap. Різні рейтинги, статистичні дані про торги різними криптовалютами на конкретній біржі. Все це є і на CoinGecko.

Learn

Аналогічно, тут є й навчальні статті та новини, які будуть корисні для вивчення ринку. Ну і не варто забувати, що на CoinGecko ви також можете створити власний профіль та контролювати свій баланс активів, як і на Coinmarketcap. А ще CoinGecko теж має власний мобільний додаток. Більше того, CoinGecko є повністю безкоштовним ресурсом.

Повернімося, до речі, до питання про Coinmarketcap, про яке ми говорили до цього. Справа в тому, що всі домисли щодо упередженості платформи випаровуються, якщо порівняти дані з CoinGecko. Припустимо, станом на 16 січня добовий обсяг торгівлі монетою BNB на Coinmarketcap становить 556 мільйонів доларів, тоді як CoinGecko – 239 мільйонів. Начебто занадто великий перекіс. Згодні. Але з загальною капіталізацією ситуація зворотна - на Coinmarketcap вона 47,5 мільярдів, а на CoinGecko - 48,6.

Давайте для наочності глянемо дані і про BUSD. Добова торгівля на Coinmarketcap – 8,6 мільярда, на CoinGecko – 9,6. Загальна капіталізація на Coinmarketcap – 16,3 мільярда, на CoinGecko – 16,2.

До чого ми хилимо? Просто кожна платформа збирає дані по-різному. Різні способи підрахунку значень, тому часто інформація різниться, але незначно. І це стосується будь-якої криптовалюти чи біржі. Як бачите, на CoinGecko взагалі дані про криптовалюти від Binance у більшості навіть вищі, ніж показує Coinmarketcap. Справа звичайно ваша, але ми за час експлуатації не помітили якихось маніпуляцій на жодному з майданчиків.

Загалом CoinGecko та Coinmarketcap є рівнозначними платформами, що дозволяють отримувати базові знання про ринок. Функціональність у них практично однакова, тому ваш вибір залежатиме переважно від переваг дизайну. Що вам більше подобається, те й використовуйте.

3. Tradingview

Trading View

Кожен трейдер, що поважає себе, або інвестор повинен мати у себе під рукою Trading View. Це сервіс, який дозволяє працювати з графіками вартості будь-якої криптовалюти і не тільки. Що ще? Ви можете відстежувати вартість будь-якого активу. Навіть із фондових та сировинних ринків. Якщо говорити про популярність цієї платформи, то в середньому щодня Trading View використовує 352 тисяч користувачів.

Головна сторінка Trading View

Зайшовши на сайт вас зустріне головне меню, де вам обов'язково потрібно буде створити свій профіль. Сам процес дуже простий. Як у будь-якій соціальній мережі.

Розділ «Продукти»

Після цього у розділі «Продукти» натискаємо кнопку «Графік+», і нас зустріне вже безпосередній торговий інструмент. Подивимося на функціонал, який ми можемо отримати. Не акцентуватимемо на всіх моментах, оскільки на це піде не одна година, але глянемо, що нам доступно.

Список котирувань

Отже, праворуч на екрані ви побачите такий перелік. Взагалі, ви можете створити свій, але поки що просто спробуємо розглянути конкретну криптовалюту. Для цього натискаємо на плюсок зверху.

Огляд криптовалют

Нам стане доступний пошук. Вибираємо розділ "Криптовалюти". Отже, погляньмо на графік криптовалюти ATOM у парі до USDT. Найцікавіше тут, що Trading View дозволить нам вартість криптовалюти на різних біржах. Але особисто я оберу біржу Binance. Вписуємо пару ATOMUSDT тиснемо на пару, де видніється іконка Binance. Тепер ми додали це значення у власний список.

Вписуємо пару ATOMUSDT

Ну а тепер у тому нашому списку гортаємо вниз і знаходимо список наших криптовалют. Натискаємо на ATOM/USDT. От і все. Нам стане доступним графік нашої торгової пари. Після цього ми зможемо проводити з ним будь-які маніпуляції: малювати різні прямі, використовувати корекцію Фібоначчі, різноманітні діапазони і так далі.

Графік АТОМ

Всі ці елементи знаходяться у лівій частині інтерфейсу. Навіщо вони потрібні? Ну дивіться, це питання цілих навчальних курсів. Справа в тому, що всі графіки криптовалют повторюються. Існують певні правила руху цін активів, які повторюються з часом.

Інструменти для роботи з графіком

Тому трейдери дуже часто залишають спеціальні позначення, щоб визначити, в яких рамках криптовалюта рухатиметься найімовірніше. Це не є гарантією того, що так і буде. Тим не менш, Trading View підвищує ваші шанси на правильні прогнози. Принаймні, варто спробувати почати використовувати цей сервіс. Для трейдерів це так точно.

Корекція по Фібоначчі

Є ще другий варіант його використання. Припустимо, якщо ви хочете оперативно отримувати інформацію про нинішні курси криптовалют, то ви можете скласти власний список, який можна буде відстежувати в мобільному додатку. У ньому малювати різні елементи незручно, а ось дивитися вартості монет і токенів – якраз.

Сервіс використовують переважно трейдери криптовалютами. До речі, навіть неможливо підрахувати, скільки торгових пар є на платформі. Немає такої статистики, але загалом за весь час використання не було такого, щоби ми не знайшли якісь криптовалюти на майданчику.

Сам Trading View доступний для користувачів безкоштовно, але має платну підписку, якщо ви хочете мати більш просунуті можливості. Наприклад, збільшити одночасну кількість графіків на екрані, індикаторів, різних оповіщень, просунутих інтервалів графіків і так далі. Ну і звісно не буде реклами. Є різні рівні підписки – від 14,95 до 59,95 доларів на місяць. Якщо купити на рік підписку, то ціна буде нижчою. До речі, ще перший місяць буде безкоштовним.

Тим не менш, навіть безкоштовна версія дає вам багато можливостей, яких вам спочатку вистачить для вивчення ринку та окремих криптовалют.

4. Crunchbase

Crunchbase

Якщо ви є інвестором у криптовалюту на довгостроковій основі, ви однозначно повинні знати, які фонди інвестують у проект. Це дуже важливо, оскільки якщо він зараз у тренді, але при цьому ніхто з великих венчурних компаній за ним не стоїть, то велика ймовірність, що проект створений просто, щоби заробити на продажу криптовалюти, а в майбутньому він швидко знеціниться. Творці зберуть із користувачів гроші, а потім покинуть проект. І таке дуже часто трапляється. Тому слід стежити за тим, хто є інвестором проекту. Crunchbase є сервісом для відстеження такої інформації. Говорячи про відвідуваність сайту, щодня його використовує 372 тисячі користувачів.

Пошук в Crunchbase

Допустимо, ви новачок, і хотіли б дізнатися більше інформації про Polkadot, який має свою нативну монету DOT. Зверху у пошуку пишемо назву проекту та знаходимо нижче організацію Polkadot. Опис збігається із проектом. Добре, переходимо за посиланням.

Інформація про Polkadot

Для нас буде доступно чимало інформації. Але найголовніше тут те, що Polkadot зібрав 293,7 мільйона доларів від інвесторів. Дуже велика сума. І всього інвесторів було 30. Ми також можемо подивитись, хто вони. Просто натискаємо на них.

Інвестори Polkadot

Ось і перші особи, які доступні для безкоштовного перегляду. Далі ви можете перейти за посиланням та почитати про кожного з них.

Тут варто зазначити, що Crunchbase не є безкоштовним сервісом. Якщо ви хочете мати повний функціонал і всі дані, доведеться платити щомісячну плату. Але якщо ви хочете вкладатися в криптовалюту, то це того варте. Тим більше, що вам ніхто не заважає за пару місяців вивчити вздовж і впоперек потенційні криптовалютні компанії, а потім перестати платити за підписку.

Ну і варто врахувати, що навіть безкоштовної інформації вистачить, аби зрозуміти, є перспективним проект чи ні. Хоча б за кількістю інвестицій у нього. Навряд чи в Polkadot, наприклад, вкладалася така кількість коштів просто так.

Але якщо ви раптом захочете оформити підписку, то вона коштує 29 доларів за звичайну версію та 49 доларів за найпросунутішу. Особливої різниці тут немає, просто просунута підписка підходить для команди інвесторів, тоді як проста для «користувачів-одинаків».

Crunchbase орієнтована на всю фінансову індустрію, тому приблизно сказати, скільки проектів на ньому розміщено неможливо. Провівши аналіз, можна точно сказати, що більше 500 із топу криптовалют по капіталізації. І вони щодня оновлюються.

5. Cryptorank

Cryptorank

Платформа, яка за функціоналом повторює Coinmarketcap та CoinGecko. Але це лише на перший погляд. Так, вона має ті ж можливості з вивчення криптовалют і бірж, а також є додаток. І інтерфейс практично ідентичний. Але нам цей сайт цікавий не через це.

Сам сервіс має щоденну аудиторію у 32,6 тисячі користувачів. І це переважно арбітражники, тому що тут є інформація про більш ніж 20 тисяч криптовалют на 114 біржах. І саме про їхні арбітражні зв'язки. І головне, що платформа є повністю безкоштовною. Але це не єдиний його напрямок. Розглянемо переваги Cryptorank по порядку.

Cardano Arbitrage

Перший, можливість пошуку арбітражних зв'язок, про які вже сказали. Що це таке? Допустимо, візьмемо криптовалюту ADA. Заходимо на Cryptorank на сторінку цієї криптовалюти та вибираємо пункт Arbitrage. Ви побачите, що зараз ADA на біржі Huobi коштує $0,342, а на Binance – $0,351. Тому якщо ви купите монету на Huobi, а продасте на Binance, то отримаєте прибуток 2,69 відсотка. Це арбітраж. Купив в одному місці дешевше, продав в іншому дорожче. Якщо ви захочете займатися цим, то Cryptorank надає зручну функцію для цього.

Crypto Funds and Investors

Друге на Crytorank є вичерпна інформація про інвестиційні фонди. Можете вивчити їх інвестиції та на основі цього вирішувати, яку криптовалюту купувати на довгостроковій основі.

Розділ про раунди фінансування

Також тут є окремо розділ про раунди фінансування тих чи інших проектів. Так ви зможете знайти перспективні продукти, а потім ухвалити рішення, купувати їх криптовалюту в майбутньому чи ні.

Майбутні IDO/IEO/ICO

Ну і третє, можливість подивитися, коли та які випуски монет відбудуться найближчим часом. Ну чи відбулися. Це також корисно, якщо ви раптом захочете стати одним із перших покупців криптовалют. Так, іноді їх продають дуже дорого. Але бувають лістинги, коли ціна дуже низька, і найближчими місяцями вона дає до кількох сотень відсотків прибутку.

6. CoinMarketCal

CoinMarketCal

CoinMarketCal є просунутим календарем криптовалютних подій. Щодня у цій сфері відбувається багато всього – випуски криптовалют на нових біржах, запуски нових проектів чи їх тестових мереж тощо. Щодня на сайт заходить 19 тисяч унікальних користувачів. Мало? Однозначно, але небагато з індустрії стежать за новинами про нові оновлення. А дарма, адже CoinMarketCal не має платних підписок. Він абсолютно безкоштовний.

Головна сторінка CoinMarketCal

Так от CoinMarketCal створений для того, щоб ви оперативно отримували про це інформацію. Сервіс формує спеціальний календар, в якому ви зможете подивитись, що за події будуть у майбутньому. Більше того, спеціально вам прикріплено джерело, звідки була взята ця інформація.

Суть у тому, що криптовалюти зростають та падають у ціні від багатьох факторів. Одним із них є новинний фон. Припустимо, при випуску криптовалют на новій біржі її вартість зростає. Тому якщо ви бачите на CoinMarketCal новину про майбутній лістинг криптовалюти на новій біржі, то велика ймовірність, що від цього її ціна зросте. А ви заздалегідь її купите і при випуску на платформі продасте, тим самим зафіксувавши прибуток.

7. Coindar

Coindar

Ще один криптовалютний календар, який надає вичерпну інформацію про майбутні події в індустрії.

Що про відвідуваність? Щодня Coindar використовує 34 тисяч людей. Це більше, ніж у CoinMarketCal, але все одно небагато. А дарма, адже він також безкоштовний. Тим не менш, вважається, що Coindar є більш сучасним інструментом, ніж CoinMarketCal, хоча це досить спірне твердження.

Головна сторінка Coindar

Суть у тому, що Coindar концентрується на глобальніших різноманітних подіях на ринку. Наприклад, на фото вище ви бачите, що платформа дає інформацію про можливість отримати Airdrop криптовалюти, про лістинги монет, про спалювання токенів, а також про відповіді на запитання Twitter від проекту POM. І праворуч від кожної події наголошується, наскільки вона є важливою і чи можна на ній заробити. У цьому й перевага Coindar. Він не просто публікує в календарі майбутні події, а ще зазначає, чи має він потенціал для отримання прибутку. Як я казав, новини та події дуже сильно впливають на вартість криптовалют. І саме Coindar допомагає визначити, що з цього буде корисним для вас.

Тим не менш, дуже часто на CoinMarketCal можуть публікуватися новини, які не відображені на Coindar, тому ці два сервіси варто використовувати в прив'язці один до одного, щоб не упустити можливості заробити на зростанні або падінні криптовалют.

8. LunarCrush

LunarCrush

Ця платформа показує дані про інтерес до платформи користувачів. Адже всі проекти зростають і живуть, лише якщо їх підтримує та використовує спільнота. Якщо цього немає, то проект вмирає, а його криптовалюта знижується в ціні. LunarCrush дозволяє відстежувати, наскільки активно аудиторія говорить про криптовалюту, а також взаємодіє з нею. Оскільки LunarCrush є дуже спеціалізованим сервісом, його щоденна аудиторія невелика – 41 тисяча осіб.

Пошукова строка

Зайшовши на сайт, праворуч у пошуковій системі ви вписуєте криптовалюту, інформацію про яку хочете подивитися. Давайте подивимося дані про TON (The Open Network).

The Open Network

Як бачите, його ціна прямо корелюється останнім часом від активності його спільноти, а також фону новин. Останнім часом його згадуваність знизилася на 23 відсотки, а взаємодії на 143 відсотки. Та й ціна від цього залежить. Тому можна використовувати LunarCrush, щоб відстежувати, наскільки аудиторія впливає на ту чи іншу монету. Якщо знайти подібну, потім можна буде прогнозувати її вартість, виходячи з активності спільноти.

Усього ж на платформі є дані про 4 тисячі криптовалют. Але сервіс працює з урахуванням системи рівнів. Чим вищий рівень, тим більше метричних даних ви можете використовувати. Наприклад, обсяг згадок проекту у конкретній соціальній мережі – YouTube, Twitter, Instagram тощо. Ну чи домінування криптовалюти на тлі новин серед усіх проектів.

Як прокачувати рівень? Просто постійно використовувати LunarCrush. Усього існує 5 рівнів, але якщо ви не хочете чекати, можете просто оплатити новий рівень. Для досягнення 2 рівня – 3,39 доларів, а для 5 – 225,65 доларів.

9. TokenUnlocks

TokenUnlocks

Говорячи про CoinGecko, ми згадали про один із його розділів, що стосувався токеноміки проектів. Але там вся інформація дається дуже скупо. Тим більше, що вам потрібно заходити на сторінку кожної криптовалюти та дізнаватися про її структуру розподілу активів та їх подальші розлоки.

Головна сторінка TokenUnlocks

TokenUnlocks пропонує унікальний сервіс з відстеження одразу всіх проектів одночасно. Його відвідуваність на день – вже 5 тисяч людей, хоч він і є новим. Просто подивіться на його меню. Воно відразу показує, скільки в доларах монет і токенів буде розблоковано цього тижня – 53,2 мільйона доларів. До речі, відразу зазначимо, що сервіс новий, і на ньому розміщена докладна інформація не про всі криптовалюти (лише про 40). Але в міру розвитку сюди додаватимуться всі топові проекти. Як би там не було, на сьогоднішній день саме TokenUnlocks пропонує найзручнішу подібну платформу.

Далі можна помітити окремо іконки проектів, у яких будуть найближчим часом розлоки – 1INCH, DYDX та EUL.

Огляд DYDX

Припустимо, ми хочемо докладніше вивчити історію розлоків DYDX. Просто переходимо на його сторінку. На фото вище вказано загальні дані. Наприклад, загалом заблоковано 77 відсотків усіх токенів. Та й те, що 17 січня 0,5 відсотка всієї емісії потраплять на ринок. Що це для нас означає? Загалом сума начебто, як і невелика – 8,4 мільйона доларів у токенах. У кращому разі ціна токена трохи впаде. Чому? Тому що чим вища пропозиція, то нижчою буде ціна токена. Проста робота ринкової економіки.

Графік розлоку монет

Однак, якщо спуститися нижче, ви побачите дані про те, що 3 лютого 2023 року відбудеться масштабний розлок монет. І тоді можливо падіння ціни токена DYDX.

Саме це для нас цікаво. Якщо ви є трейдером, то можете відкрити шортову позицію (ф'ючерсний ордер, на якому ви заробляєте при падінні ціни криптовалюти).

Крім цього, TokenUnlocks надає дані про структуру розподілу криптовалют: хто отримує їх найбільше (інвестори, команда проекту чи співтовариство тощо), коли конкретно проходять розлоки кожної з категорій людей, які претендують отримання криптовалюты. Загалом це по-справжньому професійний сервіс для вивчення токеноміки проекту. Що приємно, так сервіс сьогодні повністю безкоштовний.

10. CryptoMiso

CryptoMiso

Останній ресурс сьогодні. Ми вже обговорили, як відстежувати активність спільноти проекту, стежити за її ціною та розлоками. Начебто всі аспекти ми вже можемо дізнатися. А що щодо загального розвитку проекту? Адже якщо розробники над ним не працюють, не змінюють код, то це буде мертвий продукт. Так, у короткостроковій перспективі це не важливо, але якщо ви маєте намір бути довгостроковим інвестором, то вам обов'язково потрібно знати, чи займається проектом команда.

І саме CryptoMiso створений для цього. Він збирає інформацію з GitHub (соціальна мережа для розробників, де вони публікують дані про зміни у своїх продуктах) та агрегує на своєму сайті.

До речі, що більш спеціалізований сервіс, то менша його аудиторія. І саме у CryptoMiso вона становить щодня лише 400 чоловік. Хоча це найунікальніший інструмент, який дає конкурентні переваги для інвесторів.

Головна сторінка CryptoMiso

Насамперед сервіс показує вам топ 10 проектів по оновленню програмного коду. Ви можете переглянути інформацію за різні проміжки часу. Наприклад, як ми за 3 місяці.

Огляд CryptoMiso

Якщо ви спуститеся нижче, то отримаєте докладніші дані про кожен з проектів.

Пошукова строка

Їх тут дуже багато, тому простіше шукати інформацію щодо пошуку, який знаходиться праворуч зверху на сайті. Наприклад, хочемо глянути, наскільки активно розвивається Trust Wallet Token (TWT). Просто вводимо його назву.

TWT

Вуаля, маємо дані про його розробку. Як бачите, він знаходиться на 32 місці, тому за його розвиток не варто переживати. Розробники ним займаються.

Сам сервіс повністю безкоштовний і дає інформацію про більш ніж 265 криптовалютів у топі з капіталізації.

Висновок + відео

Аналіз ринку та проектів є досить трудомістким процесом. Так, ви можете купувати просто найпопулярніші проекти, але ви навряд чи зумієте на цьому без знань заробити. Пощастить один раз. Ну, два. Але втретє будуть збитки. Тому варто використати хоча б базові інструменти для торгівлі. Не обов'язково все, що ми описали у цьому огляді. Частина є більш спеціалізованими, але також корисною. Мінімум для вас – Coinmarketcap чи CoinGecko + Trading View. Інші сервіси можна використовувати за потребою. Залежно від цього, як ви конкретно збираєтеся торгувати на ринку.

Сподіваємося, що цей список вам допоможе зберегти свої кошти, не втратити їх, а потім примножити. А на цьому огляд добігає кінця. Дякуємо всім за увагу!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити