Exodus – це анонімний мультикриптовалютний HD-гаманець для зберігання та виконання операцій із віртуальними монетами. Десктопна програма призначена для встановлення на пристрої під керуванням операційних систем: Windows, MacOS, Linux. У 2019 році вийшов мобільний додаток (Android, iOS). Редакція BiznesCat.com зробила докладний огляд криптовалютного гаманця та перевірила його у роботі.

Криптогаманець підтримує зберігання найбільш затребуваних та ліквідних монет. На 2024 рік Exodus підтримує 100+ криптовалют та токенів: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, TRON, Dash, Binance Coin, Ethereum Classic, EOS, Zcash та інших.

Офіційний сайт: www.exodus.io.

Exodus

Програма дозволяє експортувати приватні ключі, які створюються локально, та завантажувати їх. Інтерфейс гаманця простий і чудово підійде для новачків. Крім стандартних операцій введення та виведення, Exodus вбудований криптовалютний обмінник для конвертації коїнів. Засновники та керівники проекту: Daniel Castagnoli та JP Richardson.

Огляд гаманця Exodus

Гаманець Exodus має наступні особливості, які вигідно відрізняють його від інших криптовалютних сховищ:

 • Відсутня реєстрація. Потрібно просто завантажити інсталяційний файл програми з офіційного сайту exodus.io та запустити інсталяцію.
 • Відсутня верифікація.
 • Доступне вивантаження приватних ключів.
 • Exodus відноситься до "тонких" гаманців і для роботи не завантажує на диск блокчейн мережі, а синхронізується онлайн із сервером.
 • Служба підтримки працює цілодобово.
 • Мультивалютність. У лістингу 96 найперспективніших криптовалют.
 • Інтуїтивно дуже простий та зручний у використанні.
 • Можливість зробити бекап з використанням сід-фрази.
 • Динамічна комісія, яка встановлюється автоматично та йде майнерам за включення транзакції до найближчого блоку. Змінити її не можна. Exodus не стягує свою комісію під час виведення чи поповнення.
 • Відновлення за допомогою seed (12 слів англійською мовою).
 • Приватні ключі та інші конфіденційні дані надійно зашифровані та зберігаються локально на комп'ютері. Треті особи, у тому числі співробітники Exodus, не мають доступу до них і не зберігають їх на своїх серверах.

Недоліки

Зазначимо мінуси гаманця Exodus:

 • Закритий вихідний код.
 • Лише англомовний переклад.
 • Щоб зберегти seed, потрібно спочатку поповнити гаманець.
 • Не можна вручну виставити комісію.

Незважаючи на недоліки, криптовалютний гаманець Exodus користується популярністю. Нарікань на роботу практично немає.

Читайте також - Гаманці для криптовалют Топ-73: повний список.

Установка Exodus

Для завантаження потрібно перейти на офіційний сайт Exodus у розділі "Downloads". На цій сторінці буде дата останнього і наступного релізу, історія оновлення, угода користувача, посилання на завантаження додатку для операційних систем.

Установка Exodus

Інструкція зі встановлення гаманця Ексодус:

 1. Запустити інсталяційний файл.Інсталяційний файл
 2. Зачекайте, поки триває установка (1-2 хвилини), в кінці буде повідомлення:Установка
 3. На робочому столі створиться іконка під назвою "Exodus". Натиснувши на неї, можна увійти в гаманець.Головна

Розділи гаманця Exodus

 1. Спочатку відбувається перехід у розділ "Portfolio". Угорі розташовані дві кнопки: "Send assets to wallet" - перейти до поповнення гаманця криптовалютою та "Restore from backup" - відновити за допомогою seed-фрази (12-word phrase). Під ними розташований список криптовалют та показаний баланс кожної.Portfolio
 2. Розділ "Wallet" служить для поповнення або виведення криптовалюти з гаманця Exodus та перегляду приватних ключів.Розділ "Wallet"
 3. У розділі "Exchange" здійснюється обмін криптовалют між собою. Наприклад, можна обміняти Bitcoin на Ethereum:Exchange
 4. У розділі "Backup" потрібно записати 12 слів англійською мовою. Ця фраза називається seed (сід). Маючи ці слова, легко будь-якої миті відновити доступ до гаманця Ексодус. Побачити seed можна лише після внесення першого депозиту.
 5. Розділ "Setting" складається з підрозділів: "Assets" - можна додавати або виключати криптовалюти, які відображаються в розділі "Wallet"; "Localization" - вибір фіатної валюти, в якій відображатиметься баланс; "Themes" - персональні налаштування інтерфейсу.Розділ "Setting"
 6. Help — звернення до служби підтримки гаманця.

Резервна копія

Щоб зробити резервну копію, потрібно поповнити гаманець Exodus криптовалютою на будь-яку суму. Далі, у розділі "Backup" необхідно придумати пароль та записати 12 слів (seed) у зазначеній послідовності.

Створення бекапу проводитися лише один раз. Знаючи seed-фразу, можна відновити доступ до криптовалютних активів. З неї генеруються приватні ключі.

Інструкція:

 1. Поповнити Exodus.
 2. Почекати, поки біля розділу "Backup" з'явиться червоний знак оклику.
 3. Увійти в розділ "Backup" та задати пароль, натиснути "Next" та повторити пароль.Backup
 4. Записати seed суворо у наведеному порядку.Seed
 5. На останньому етапі вказати слово, яке є у сид-фразі, інші три слова невірні. Натиснути "Finish".Finish

Як отримати приватні ключі

У гаманці Exodus доступний перегляд приватних ключів (private key) для кожної адреси криптовалюти. Їх можна імпортувати в інші криптогаманці або просто зберегти на випадок відновлення доступу до коштів.

Є два способи побачити приватний ключ у Exodus:

 1. У першому випадку потрібно перейти до розділу "Wallet", вибрати криптовалюту та зайти у праве меню. Вибрати "View private keys". З'явиться віконце з попередженням, що ніхто не повинен бачити і знати ключі. Натиснути "Yes, I am sure" і перейти до перегляду.Приватні ключиУ новому вікні відобразяться криптовалютні адреси, що використовуються, і відповідні їм приватні ключі. Зберегти їх у безпечному місці.Приватні ключи
 2. Другий спосіб експортувати приватні ключі – це увімкнути розширену верхню панель. Натиснути на клавіатурі Ctrl+Shift+D та вибрати пункти: "Developer" – "Assets" – вказати криптовалюту – "View private keys".Приватні ключи

Як внести криптовалюту на гаманець Exodus

При поповненні гаманця Ексодус відсутній ліміт на мінімальну та максимальну суму.

Інструкція з переказу криптовалюти Exodus:

 1. Перейти до розділу "Wallet".
 2. Вибрати криптовалютний рахунок, який потрібно поповнити. У прикладі – Bitcoin.
 3. Натиснути "Receive" (на укр. отримати).Receive
 4. Вибрати адресу для отримання та скопіювати її або відсканувати QR код. Якщо натиснути на значок "Ланка", то відбудеться перехід на сайт блокчейн-браузера Blockstream (для Bitcoin). Там можна відстежити всі транзакції та дізнатися про баланс. Популярний браузер Bitcoin, Ethereum: Blockchain.com.Ланка
 5. Далі потрібно перевести на скопійовану адресу криптовалюту з іншого гаманця.
 6. Відстежити транзакцію біткоїну можна за допомогою блокчейн-оглядачів. Exodus використовує при цьому сервіс Blockstream. Після вказівки адреси видно, що транзакція вже має одне підтвердження:сервіс Blockstream
 7. У гаманці Exodus баланс збільшиться на суму поповнення. Сам переказ зайняв близько 5 хвилин.
 8. Після першого поповнення поруч із позначкою розділу "Backup" з'явиться знак оклику. Він сигналізує, що потрібно зберегти seed-фразу для відновлення та вигадати пароль.

Як вивести криптовалюту

У прикладі буде показано переказ криптовалюти з гаманця Exodus на іншу адресу. Це може бути переказ на обмінники, біржі для подальшої конвертації у фіат.

 1. У розділі "Wallet" вибрати криптовалюту, яку потрібно вивести, та натиснути "Send" (укр. надіслати).Wallet
 2. Вставити адресу, вказати кількість. Комісія на виведення динамічна, не залежить від суми, що вираховується від кількості, що виводиться. Наприклад, при переведенні з гаманця 0,001 BTC комісія складе 0,0000339 BTC або 0,14$. У результаті вийде 0,0009661 BTC. Для продовження потрібно натиснути кнопку "Send".Send
 3. Підтвердити переказ.
 4. Повідомлення про успішний переказ криптовалюти з гаманця Exodus.Повідомлення
 5. Перевірити біткоін-транзакцію можна у оглядачах.

Налаштування

Виконати налаштування гаманця можна двома способами:

 1. З розділу "Setting": додати або видалити криптовалюти зі списку; вибрати, у якій валюті відображатиметься курс криптовалюти; змінити стандартний вид додатку, вибравши іншу тему на свій смак.Вибір теми
 2. Розширені налаштування: при натисканні CTRL+SHIFT+D відкриється верхнє меню, в якому є зміна будь-яких параметрів роботи криптогаманця; вилучення та імпорт приватних ключів; експорт усіх транзакцій; відновлення; включення повідомлень; вибір сервісу, з якого транслюється курс; перегляд папки додатку на комп'ютері і т.д.Налаштування
 3. Налаштування для кожної криптовалюти доступні в меню розділу "Wallet": оновлення блокчейну; експорт адрес та транзакцій; перегляд private key; імпорт приватного ключа; експорт розширеного відкритого ключа XPub.Налаштування

FAQ

Що являє собою криптовалютний гаманець Exodus?

Даний гаманець відноситься до розряду некастодіальних - не зберігає користувальницькі активи, надає доступ до приватного ключа та сід-фразі. Доступний як додаток для ПК та телефону.

Як створити гаманець та користуватися Exodus?

Необхідно завантажити додаток і слідувати інструкції, щоб створити гаманець. Це не повинно спричинити труднощів. Надалі є можливість отримати приватний ключ, щоб зробити резервну копію і в майбутньому за необхідності відновити доступ до коштів. Отримання криптовалюти доступне відразу після встановлення - слід вибрати потрібну валюту і скопіювати її адресу, на яку і перевести монети. Надсилання криптовалюти, у свою чергу, вимагає введення цільової адреси.

Як поповнити Exodus?

Зробити це можна лише у криптовалюті, але не у фіатних грошах. Скопіюйте адресу, після чого переведіть на неї відповідні токени з іншого гаманця або біржі.

Як вивести гроші з Exodus на картку?

Прямого виведення немає. Можна використовувати обмінники, телеграм-боти, p2p-біржі, звичайні криптобіржі та інші сторонні послуги.

Як поповнити Exodus гаманець з картки?

Якщо хочете використовувати для поповнення фіат, тут найкраще допоможуть криптообмінники. Виберіть відповідний за допомогою моніторингу BestChange.

Як купити криптовалюту на Exodus?

На відміну від багатьох гаманців, Ексодус не дозволяє купити крипту безпосередньо зі свого інтерфейсу. Однак якщо у вас уже є монети, їх можна обміняти одну на іншу через вбудований обмінний сервіс.

Висновок та відгуки + відео

Exodus є ієрархічно детермінованим гаманцем для роботи з криптовалютами. Він відмінно підійде щодо різних операцій із монетами. Головне — зберегти сід-фразу і забезпечити її безпечне зберігання. На Ексодус можна отримувати намайнену криптовалюту, тому що мінімальні ліміти на отримання відсутні.

Негативних відгуків про Exodus практично немає. Можуть виникнути питання у тих, хто погано розуміється на технології блокчейн, криптовалютах та безпеці.

Читайте - ТОП-14 найкращих апаратних гаманців для криптовалют.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити