Blockchain (Блокчейн) - некастодіальний гаманець для онлайн-зберігання криптовалют Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Stellar lumens (XLM), Stacks (STX), багатьох токенів ERC-20. Сайт представляє докладну статистику мережі, інформацію за кожною адресою або транзакцією (оглядач блоків), дані про ринок, майнінг, мережеву активність.

Використання гаманця на Блокчейн допомагає обміняти, одержати чи передати криптовалюту. Доступний у вигляді програми для мобільних пристроїв на iOS, Android або за допомогою Web-інтерфейсу. Докладніші відомості — в огляді від редакції BiznesCat.com. Важливо не плутати цей сервіс з однойменною технологією блокчейн, це різні поняття.

Офіційний сайт гаманця Блокчейн - blockchain.com. До літа 2018 сайт був на іншому домені — blockchain.info.

Blockchain Wallet

Зрозуміло, найбільш безпечний спосіб зберігання криптовалюти – це апаратні гаманці, наприклад, Ledger Nano S. У них доступ до приватних ключів має лише власник. Рекомендуємо використовувати гаманець Блокчейн тільки для транзакцій з невеликими сумами і лише при підключенні двофакторної автентифікації в налаштуваннях безпеки.

Загальна інформація

Назва Blockchain Wallet
Офіційний сайт (дзеркало) https://www.blockchain.com
Рік запуску 2011
Послуги Некастодіальний HD гаманець для криптовалют
Компанія Blockchain.com, Inc
Країна реєстрації Кайманові острови
Криптовалюти, що підтримуються BTC, ETH, BCH, XLM, STX, токени ERC-20
Формат Веб-сайт, мобільний додаток для Android та iOS
Верифікація Не обов'язкова для простого зберігання та переказу, потрібна для інших функцій
Покупка з картки Є
Доступ до DeFi Підтримується Wallet Connect
Додаткові функції Криптобіржа, обмін
Нативний токен -
Довідкові матеріали https://support.huobiwallet.io/hc/en-us
Техпідтримка https://support.blockchain.com/hc/en-us/requests/new
Блог https://medium.com/blockchain/
Соціальні мережі

https://twitter.com/blockchain

https://www.instagram.com/blockchainofficial/

Історія та юридична інформація

Компанія зареєстрована у Люксембурзі у 2011 році. На даний момент зареєстрована на Кайманових островах. Будь-які суперечки вирішуються у судах цієї країни відповідно до місцевого законодавства. Основний регулюючий закон - це DPA, Закон про захист даних Кайманових островів (з поправками).

Послугами сервісу користуються клієнти з усього світу, а кількість створених гаманців перевищила 85 млн. Через сайт Blockchain проведено понад 1 трлн транзакцій.

Цифри, що відображають розвиток компанії:Blockchain Wallet - статистика

Керівництво проекту:

 • Співзасновник та генеральний директор Peter Smith
 • Співзасновник, заступник голови Nic Cary
 • Головний фінансовий директор Macrina Kgil
 • Головний комерційний директор Lane Kasselman

Blockchain Wallet - команда

Реєстрація та створення гаманця на Blockchain

Для реєстрації необхідно перейти на офіційний сайт blockchain.com. Процес створення гаманця на Блокчейн займає не більше 2-3 хвилин.

Потрібно вибрати у верхній частині сайту пункт "Wallet" чи "Get a free wallet". При виборі першого варіанта відбудеться перехід на лендинг із докладною інформацією та описом функціональності гаманця Blockchain.Blockchain Wallet - створення гаманця

Заповнити форму реєстрації, вказавши:

 • Справжній email.
 • Пароль.
 • Угода з умовами надання послуг.
 • "Продовжити".Blockchain Wallet - форма реєстрації
 • Підтвердити реєстрацію, перейшовши за посиланням у листі надісланому на email. У листі буде ідентифікатор гаманця. Він використовується як логін на вході. Зберегти його, а лист видалити.

Адреса підтверджено, гаманець на Blockchain створено.

Вхід у гаманець Блокчейн та огляд сайту

Для входу в гаманець Блокчейн використовується ID та пароль. Якщо підключена двофакторна автентифікація 2FA, потрібно ввести ще шестизначний код. Важливо звернути увагу на написання адреси офіційного сайту blockchain.com. Краще не переходити на посилання в рекламі, тому що можна потрапити на фішинговий сайт. Відмінність у написанні може полягати в одній літері.

Може спрацювати система безпеки, тому буде надіслано листа на email з підтвердженням входу. Потрібно відкрити пошту в новій вкладці та перейти за посиланням, не змінюючи браузер. Потім повернутися до вкладки з гаманцем Blockchain і автоматично увійти до облікового запису.

На сайті доступні для завантаження додатки на мобільні пристрої під керуванням iOS та Android. Якщо вже є акаунт у декстопній версії, достатньо просто відсканувати в додатку QR-код, який знаходиться наступним шляхом: «Профіль» -> «Спільне» -> «Код сполучення».

Читайте також - Гаманець Trust Wallet для смартфона та комп'ютера.

Загальний вигляд Web-інтерфейсу

На лівій панелі та в шапці сайту розташовані основні функції гаманця:

 • Вибір криптовалюти: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Stellar.
 • Аірдропи - роздачі безкоштовної криптовалюти, проводяться час від часу.
 • Ціни. Розділ дозволяє продавати та обмінювати криптовалюти, що підтримуються торговим акаунтом.
 • Центр винагород. Верифіковані користувачі можуть розміщувати криптовалюту та отримувати пасивний дохід.
 • Надіслати/отримати монети.
 • Торгівля — перехід до розділу криптобіржі.
 • Завантаження додатків для iOS або Android.
 • Оновлення даних, що представлені на сторінці.

У верхньому правому куті розташований значок профілю, в якому ховається меню з наступними функціями:

 • Податковий центр - нова опція, що дозволяє автоматично розраховувати податок з торгівлі (актуально переважно для США).
 • Спільне. Налаштування конфіденційності, підключені банки та карти, інформація про сервіс.
 • Безпека. Докладніше про ці налаштування нижче - це один із найважливіших етапів перед початком роботи.
 • Торгівельні ліміти. Збільшення лімітів шляхом проходження наступного рівня перевірки облікового запису.
 • Вподобання. Регіональні налаштування, сповіщення, час до автоматичного виходу з облікового запису, прив'язування мобільного номера.
 • Гаманці та адреси. Управління створеними рахунками для криптовалют, що підтримуються.

Основну частину домашньої сторінки займають відомості про баланси та графік курсу вибраної криптовалюти. Натиснувши ліворуч на назву монети, можна побачити історію транзакцій нею.

Безпека облікового запису на сайті Blockchain.com

Перш ніж переказати криптовалюту на свою адресу, необхідно встановити налаштування безпеки. Без них починати працювати не рекомендується.

Потрібно перейти до розділу «Безпека» та виконати такі пункти:

 • Підтвердити email, якщо це ще не зроблено.
 • Включити двофакторну аутентифікацію. Вибрати зручний спосіб отримання кодів: у вигляді SMS або за допомогою Google Authenticator (рекомендується). При використанні програми Google Authenticator його заздалегідь завантажити та встановити на мобільний пристрій Android або iOS. Потім запустити програму, натиснути на +, вибрати "Сканувати QR-код" і відсканувати код з гаманця Blockchain.
 • Зберегти фразу для відновлення секретного закритого ключа та нікому її не показувати. Це 12 не пов'язаних між собою слів англійською мовою. За допомогою мнемонічної фрази можна відновити доступ до гаманця при втраті пароля чи ідентифікатора. Також є можливість витягти та отримати приватні ключі та експортувати їх до інших гаманців для криптовалюти.

Можна встановити додаткові, розширені налаштування захисту облікового запису від злому, вони розташовані на цій же сторінці на відповідній вкладці. У розділі можна змінити, деактивувати встановлені параметри безпеки, переглянути фразу для відновлення. Можна задати другий пароль - при здійсненні переведення з гаманця Blockchain його потрібно ввести для підтвердження транзакції.

Верифікація особистості

Непідтвердженим користувачам доступні лише функції зберігання, поповнення та виведення криптовалюти, а також обміну між своїми основними рахунками.

Після верифікації відкриваються такі можливості:

 • Купівля/продаж криптовалюти з картки або банківського рахунку.
 • Обмін між будь-якими акаунтами, включаючи торговий.
 • Заробіток пасивного доходу на криптовалюті.
 • Трейдинг на інтегрованій біржі.

Проходження верифікації доступне як з головної сторінки, так і з налаштувань, потрібно надати паспортні дані, інформацію про адресу проживання, пройти лицьову перевірку.

Проходити краще з мобільного чи ноутбука, або переконайтеся, що на стаціонарному ПК у вас є мікрофон та веб-камера.

Як поповнити гаманець Блокчейн

Після виконання всіх потрібних опцій можна приступити до поповнення гаманця Блокчейн. Вибрати потрібну криптовалюту та натиснути «Запит зараз» або просто «Отримати» у шапці сайту.

У списку, що з'явився, вибрати Private Key Wallet потрібної валюти.

Після цього скопіювати адресу для отримання. Цю адресу використовувати для надсилання коштів з іншого гаманця/біржі/обмінника або передати іншому користувачеві, який має переказати монети. QR-код є заміною адреси для зручнішого переведення з гаманців на мобільних пристроях.

Створені адреси зберігаються в налаштуваннях, а оскільки це HD wallet (ієрархічно детерменований гаманець), то нова адреса генерується для кожної вхідної транзакції. Історія операцій знаходиться на сторінці конкретної криптовалюти, там же відображаються статуси транзакцій і можна перейти за посиланням у блокчейн-браузер, щоб відстежувати їх стан.

Як вивести криптовалюту з гаманця Blockchain

Для виведення криптовалюти із гаманця Блокчейн потрібно натиснути у верхній частині сайту «Надіслати».

У формі для переказу:

 • Вибрати криптовалюту.
 • Вказати адресу одержувача. Це може бути біржі криптовалют, обмінники тощо.
 • Написати суму.
 • Вказати комісію.

Не варто вказувати надто низьку комісію, вона може не підтвердитись і повернутися назад через кілька днів. Актуальні комісії краще дивитись на сайті bitcoinfees.earn.com. Наприклад, сьогодні оптимальна починається від 100 sat/b, час підтвердження – близько 30 хвилин.

Як отримати приватні ключі (Private key) у гаманці Блокчейн

Для створення адреси та приватного ключа у гаманці Blockchain використовується мнемофраза (seed) формату BIP39. Побачити її можна, увійшовши в обліковий запис і перейшовши в розділ "Безпека" -> "Фраза для відновлення секретного закритого ключа".

Для отримання приватних ключів із гаманця Блокчейн потрібно виконати такі кроки:

 • Перейти до онлайн-генератора iancoleman.io/bip39/.
 • Вказати кількість слів: 12.
 • У рядку BIP39 Mnemonic ввести всі мнемослова по порядку.BIP39 Mnemonic
 • Опуститися вниз сторінки в розділі "Derived Addresses".
 • Знайти навпроти кожної адреси гаманця, що використовується,  Блокчейн приватний ключ (Private key).Derived Addresses

Тепер можна експортувати потрібні ключі в інший гаманець: Electrum, Bitcoin Core і т.д. або в інший акаунт на Blockchain.

Перед процедурою отримання приватних ключів найкраще оновити антивірусні бази, перевірити комп'ютер на віруси. Не можна повідомляти комусь ключ і зберігати його в загальнодоступному місці. Маючи Private key, шахраї заберуть усі кошти.

Біржа Blockchain.com Exchange

Користувачеві доступна можливість повноцінного трейдингу на біржі Blockchain.com; тут підтримується значно більше криптовалют, ніж у гаманці (40+). Обсяг торгів за 24 години перевищує 46300000 $.

На Blockchain Exchange можна:

 • Переглядати ринкову інформацію.
 • Вводити та виводити кошти.
 • Створювати торгівельні ордери.
 • Купувати та продавати криптовалюту за фіат.

Для торгівлі потрібно окремо підтвердити обліковий запис, потім переказати кошти зі свого гаманця на торгівельний акаунт. Зберігання на біржі вже централізоване, майте на увазі.Blockchain Exchange

Відгуки про гаманець

Рейтинг на Trust Pilot: 2,3 із 5

Рейтинг у Google Play: 2,5 з 5

Ряд поганих відгуків розповідає про тривалі перевірки коштів з боку гаманця (при підозрі на гральний бізнес тощо). Трапляється, що застрягають виведення фіатних валют. У деяких користувачів гаманці були заблоковані з невідомих причин, технічна підтримка вирішує проблеми повільно.

У той же час є й ті, хто говорить про стабільну роботу з гаманцем роками. Проблеми пов'язані переважно з фіатом, а не з криптоактивами.

Переваги і недоліки

Переваги:

 • Підтримка основних популярних криптовалют.
 • Багаторічний досвід роботи, що доводить надійність.
 • Можливість вилучення seed-фрази та приватних ключів.
 • Велика кількість налаштувань безпеки.
 • Простота в освоєнні, швидка реєстрація, відправлення та отримання монет.
 • Вбудовані біржа та блокчейн-оглядач.
 • Можливість покупки з картки.

Недоліки:

 • Більшість функцій, крім базових, доступні тільки після верифікації.

FAQ

Що таке Blockchain Wallet?

Некастодіальний онлайн-гаманець для зберігання кількох основних криптовалют.

Які валюти підтримуються?

BTC, ETH, XLM, BCH, токени ERC-20.

Чи потрібна верифікація?

Для базових функцій немає (надсилання та отримання криптовалют).

Гаманець надає seed-фразу?

Так, її можна знайти у налаштуваннях.

Чи можна регулювати комісію під час відправлення?

Так.

Чи можна обмінювати одну валюту на іншу у гаманці?

Так, є спеціальна функція Swap для цього.

Гаманець Блокчейн безпечний?

Загалом так, багато залежить від того, які заходи вживете ви. Потрібно зайти в налаштування та встановити двофакторну автентифікацію та інші засоби захисту облікового запису.

Висновок + відео

Гаманець Блокчейн — гарне рішення для онлайн-роботи з невеликими сумами. Сервіс підійде як новачкам, які починають вивчати криптовалюти, так і досвідченим користувачам. Плюси: швидка реєстрація, розширені налаштування безпеки, обмінні операції. Важливою перевагою є тривалий термін роботи сервісу (понад 11 років) та гарна репутація. Для відновлення гаманця доступна мнемофраза, за її допомогою можна експортувати кошти в інший гаманець та витягти приватні ключі.

Це цікаво - Гаманець Metamask - інструкція з розширення


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити