На сьогодні блокчейн досі залишається маловивченою темою, однак ця технологія стрімко проникає в усі ключові сфери життя людини. "Першопрохідці" в галузі блокчейну сколотили величезні статки, що є прикладом для всіх, хто бажає заробити на криптовалюті. Найпопулярнішим сервісом для зберігання криптовалюти є blockchain гаманець. Що собою являє ця інновація, як правильно користуватися гаманцем і які передбачені особливості роботи з блокчейн системою, редакція BiznesCat.com розгляне в цій статті.

Основні відомості

Блокчейн-гаманцем заведено називати спеціальний онлайн-сервіс, створений з метою зберігання та обміну криптовалюти в умовах підвищеної безпеки і захищеного зберігання. Сервіс по роботі з blockchain вперше з'явився ще в 2011 році. Його творцем стала компанія з Люксембургу, що стала першовідкривачем у питанні зберігання ВТС. Варто зазначити, що проєкт був спочатку орієнтований виключно на ВТС, але через невеликий проміжок часу список підтримуваної валюти поповнив Ефіріум і Dash.

Blockchain-система працює в режимі онлайн, тому для доступу достатньо мати під рукою будь-який гаджет і підключення до Всесвітньої мережі. Сьогодні фахівці розробили зручні мобільні додатки для пристроїв на базі Android та iOS, які дають змогу відстежувати надходження коштів на рахунок безпосередньо через смартфон або планшет, робити перекази, оплачувати рахунки.

Ця компанія тепер активно співпрацює з усіма популярними майданчиками, що дає змогу проводити операції купівлі-продажу, використовуючи інтерфейс гаманця. Основна перевага blockchain гаманця полягає в простоті виконуваних операцій, а самі процедури проходять максимально оперативно. Уся інформація про гаманці та проведені транзакції захищена шифруванням. На сьогодні використовувати blockchain майданчики стало безпечніше, ніж на старті поширення криптовалюти.

Зверніть увагу: під час проведення всіх операцій із криптовалютою стягується комісія, що залежить від суми операції.

Примітно, що власники blockchain гаманців можуть самостійно встановлювати розмір комісії, що може вплинути на швидкість проведення операції. За мінімальної суми платіж може і зовсім бути відхилений службою безпеки. Крім базових налаштувань, доступні додаткові опції з налаштування безпеки, про які ми ще поговоримо більш детально. Створення гаманця - це неминуча процедура для всіх, хто потребує здійснення транзакцій всередині мережі. Створення blockchain онлайн гаманця не вимагає великих витрат часу.

Платформа автоматично віднімає з ваших коштів суму, необхідну для покриття комісії. Під час стягнення коштів системою враховується два основні чинники: рівень мережевої активності в даний відрізок часу і розмір суми транзакції. Часто у новачків виникає просте запитання, пов'язане з тим, як дізнатися свій ID номер. Здавалося б, цілком примітивне питання, але, як показує час, воно викликає деякі складнощі. Ідентифікатор blockchain гаманця знаходиться на сторінці вашого профілю. Він розташований у правій частині й однаковий абсолютно для всіх валют.

Читайте також - Гаманець Trust Wallet для смартфона та комп'ютера.

Створюємо blockchain гаманець

Для того щоб стати повноправним учасником системи і завести особистий blockchain онлайн гаманець, необхідно зайти на офіційний сайт blockchain.com. Реєстрація досить проста, з нею впорається будь-який користувач мережі.

Алгоритм має такий вигляд:

 1. Починаємо процедуру реєстрації з натискання кнопки "Sign up";
 2. Вказуємо адресу електронної пошти;
 3. Придумуємо і підтверджуємо пароль для входу в гаманець;
 4. Ставимо позначку, погоджуючись з умовами послуг, що надаються;
 5. На вказану пошту надійде лист, його потрібно відкрити;
 6. При повторному вході з'явиться логін, який необхідно використовувати для транзакцій.

Після проведення всіх маніпуляцій гаманець буде готовий для використання. Однак, як показує практика, відразу після його створення краще вжити заходів, необхідних для підвищення рівня безпеки. Коли блокчейн wallet створено, саме час приступити до переказу віртуальної валюти з усіх наявних сховищ. Також можна відвідати популярні торгові майданчики, що використовують технологію blockchain, а також купити нову валюту.

Важливо коректно вказувати дані конкретної віртуальної валюти. Слід проявити уважність, оскільки в разі введення невірних даних повернення коштів неможливе на ваш wallet blockchain. Переказати гроші на іншу адресу також досить просто. Необхідно вибрати актив, ввести дані одержувача і залишити коментар до платежу. Тут же потрібно або погодитися з тією комісією, яку пропонує нам система, або ввести нове значення.

Пам'ятайте, що розмір комісії завжди впливає на швидкість здійснення транзакції, а також на успіх проведення операції з блокчейн загалом. У тому разі, якщо вам необхідно оперативно здійснити переказ, не скупіться на розмірі комісії. Процедура внутрішнього обміну не займає багато часу.

Налаштування гаманця

Щойно процедура реєстрації залишилася позаду, необхідно приступити до налаштування. Сам розділ "Налаштування" складається з кількох підрозділів: "Загальне", "Вподобання", "Безпека", "Адреси". Перший розділ має дані ID, а також спеціальний код сполучення з мобільною версією гаманця.

Розділ "Вподобання" містить багато опцій, що стосуються налаштування самого профілю та інтерфейсу акаунта:

 • email, його поточний статус, можливість зміни електронної пошти;
 • номер мобільного телефону;
 • вибір мови;
 • вибір валюти - спочатку встановлено долар США;
 • регулювання відображення валюти (Bitcoin, BTC, bits);
 • активація сповіщень з використання електронної пошти або номера мобільного;
 • активація обробки посилань для платежів;
 • налаштування часу виходу (за замовчуванням час становить 10 хвилин);
 • вибір теми фону - темна або світла.

Експерти рекомендують використовувати для проведення кожної транзакції всередині blockchain системи нову адресу. Усі раніше створені адреси залишаються активними, на них так само допускається переказ криптовалюти. Налаштуваннями краще зайнятися безпосередньо після створення гаманця блокчейн.

Підвищуємо безпеку гаманця

Після того, як на офіційному сайті сервісу проводять процедуру реєстрації, автоматично створюється гаманець для біткоїнів. 

Створений гаманець має мінімальний рівень захисту, що не може гарантувати повну безпеку в процесі проведення всіх операцій.

Адміністрація сайту пропонує на вибір три рівні підвищення безпеки вашого гаманця:

 1. підтверджуємо створення гаманця електронною поштою - на адресу будуть надсилатися спеціальні коди, необхідні для входу, здійснення платежів тощо;
 2. прив'язуємо номер мобільного - чудово підійде для користувачів мобільних застосунків, на телефон будуть приходити коди для входу;
 3. блокування мережі Tor - система блокує вхід у цей обліковий напис з боку користувачів, які використовують анонімайзер (ним зазвичай користуються хакери, які мають на меті увійти в блокчейн wallet).

Перший рівень захисту найпоширеніший, але він вимагає, щоб зазначена електронна пошта постійно перебувала під рукою, адже на неї надходитимуть підтвердження після будь-якої маніпуляції з блокчейном. У разі втрати доступу до акаунту, попередньо рекомендується придумати секретну фразу, що складається з 12 слів.

Прив'язка за номером телефону - найпоширеніший метод підвищення безпеки блокчейн-гаманця. Безпека підвищується за рахунок повідомлень, що приходять з одноразовими комбінаціями. Верифікація, що складається з двох кроків, забезпечує отримання доступу тільки після того, як на телефон прийде код. Третій рівень захисту найефективніший, він перешкоджає проникненню в акаунт третіх осіб. Фахівці у сфері блокчейн сьогодні розробляють додаткові методи підвищення безпеки, тому не виключено, що незабаром система запропонує нам додаткові можливості для збереження коштів на блокчейн wallet.

Поповнення та виведення

Для того щоб перший раз поповнити гаманець, бажано попередньо підвищити рівень безпеки, тоді ви будете впевнені в збереженні віртуальної валюти. Для поповнення необхідно вибрати потрібну валюту і натиснути кнопку "Отримати". Після натискання кнопки відкривається форма, яку потрібно обов'язково заповнити. Вказуємо криптомонету і копіюємо адресу отримання коштів. Далі вказуємо суму поповнення і залишаємо примітки. Натиснувши "Далі" автоматично генерується посилання для запиту на оплату.

Щоб перевести біткоїн на blockchain гаманець, можна переслати його на адресу, створену раніше в розділі "Налаштування - Адреси". При цьому статус операції зміниться на "Підтверджено". Виведення криптовалюти так само не займає багато часу. У центрі гаманця розташована кнопка "Відправити".

Натискаємо на кнопку і дотримуємося алгоритму:

 1. Вибираємо криптовалюту;
 2. Вказуємо адресу одержувача (в якості адреси можуть бути вказані обмінники, біржі тощо);
 3. Прописуємо суму;
 4. Вказуємо розмір комісії.

У всіх операціях з використанням блокчейна з'явиться інформація про переказ, його статус, а також посилання на відстеження в оглядачі. Знову звернемо вашу увагу на той факт, що занадто низька комісія може стати причиною того, що переказ буде відхилено. У такому разі комісія повернеться на рахунок протягом трьох наступних днів. Оптимальний розмір комісії часто змінюється, тому краще заздалегідь вивчити це питання на сайті.

Отримання приватних ключів

Для створення так званого приватного ключа в гаманці використовується мнемофраза формату bip39. Щоб її побачити, необхідно увійти в акаунт і перейти в розділ "Налаштування - Безпека - Фраза для відновлення гаманця".

Для отримання приватних ключів важливо виконати такі кроки:

 1. Перейти до онлайн-генератора;
 2. Вказати правильну кількість слів - 12;
 3. У спеціальному рядку ввести всі мнемослова строго по порядку;
 4. Спускаємося в нижню частину сторінки в розділ Derived Addresses;
 5. Знаходимо навпроти кожної застосовуваної адреси приватний ключ;
 6. Експортуємо всі необхідні ключі в інший гаманець.

Процедура не займає багато часу, але впливає на безпеку акаунта. Експерти наполегливо рекомендують перед проведенням усіх маніпуляцій оновити антивіруси на комп'ютері або перевірити безпеку системи на вашому смартфоні. Повідомляти ключ стороннім особам протипоказано, так само як і зберігати ключ у загальнодоступному місці.

Переваги blockchain гаманця

За всі роки існування гаманець продемонстрував ефективність і безпеку, тому власники криптовалюти з різних куточків планети активно використовують його для здійснення всіх операцій з блокчейном. Гаманець підходить для всіх видів криптовалют, навіть для DOGECOIN.

Уже сьогодні можна виділити головні переваги гаманця, перевірені часом:

 • простота в роботі, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
 • проста та швидка реєстрація в системі;
 • трирівневий захист;
 • підтримка всіх популярних віртуальних валют;
 • внутрішній обмін, надана статистика і графіки;
 • зручний мобільний додаток;
 • багаторічна робота;
 • після проведення кожної операції створюється нова адреса;
 • служба підтримки швидко реагує на всі звернення користувачів.

Як правило, система передбачає повну анонімність, тобто неможливо встановити, ким саме здійснено операцію. Такий підхід дає змогу зберегти активи від цікавих очей. Вкрай важливо не забути дані для доступу до акаунту, оскільки ви ризикуєте втратити всі накопичені активи. Проєкт підтримує 25 мов, є фінансова підтримка з боку інвесторів Силіконової долини і Волл-стріт. Порівняно з аналогічними проектами гаманець блокчейн має низькі комісії, які майнер може регулювати самостійно.

Недоліки проекту

За наявності безлічі позитивних якостей гаманця, неможливо не вказати і на наявні недоробки.

За всі роки функціонування гаманця blockchain користувачі відзначили наявність таких проблем:

 • онлайн-сервіс визнано недостатньо захищеним порівняно з десктопним гаманцем;
 • недосвідчені користувачі мережі можуть зіткнутися з деякими проблемами в процесі верифікації;
 • гаманець підтримує невелику кількість альткоїнів;
 • відзначено періодичні неполадки з боку сервісу, що стає причиною блокування доступу до акаунту;
 • у процесі зберігання та обміну віртуальної валюти беруть участь треті особи.

Фахівці служби технічної підтримки гаманця blockchain працюють над усіма наявними проблемами, зокрема, над проблемами зі входом. Процедура blockchain верифікації так само неодноразово переглядалася і на сьогоднішній день максимально вона максимально спрощена, щоб не вводити користувачів в оману.

Відгуки користувачів

Незаперечною перевагою створення гаманця в системі blockchain став великий період часу його існування. Сервіс був створений у 2011 році, і за 13 років зарекомендував себе як серйозна платформа, якій дійсно можна довірити віртуальні гроші. Гаманець чудово підходить для новачків. На думку користувачів, простота управління і можливість підвищення безпеки - причина популярності blockchain гаманця. Однак за весь період його існування пошта техпідтримки була буквально завалена величезною кількістю листів зі скаргами на роботу сервісу.

Виходячи з цього, рекомендується не забувати про те, що гаманець блокчейн належить до розряду так званих "гарячих" гаманців, відповідно, зберігати на них великі накопичення не рекомендується. Не варто також поміщати віртуальну валюту в блокчейновий гаманець на тривалий проміжок часу. Термін роботи blockchain сервісу в поєднанні з розширеними налаштуваннями безпеки зробив blockchain wallet лідером серед сервісів, призначених для зберігання та обміну віртуальної валюти.

Тривалий час стояло питання, що стосується відновлення доступу до гаманця. Вихід було знайдено: допомогла мнемофраза, за допомогою якої можна перевести гроші на інший гаманець. Наразі головними недоліками, на думку користувачів, є наявність тільки п'яти видів криптовалют у лістингу і зберігання приватних ключів на стороні системи. У клієнтів платформи є деякі сумніви щодо збереження приватних ключів.

На сьогодні саме blockchain wallet найпоширеніший гаманець для зберігання криптовалюти. Солідність і репутація компанії перекриває очевидні недоліки, пов'язані із залученням третіх осіб у процес проведення всіх транзакцій. Провідний сервіс у біткоїн-спільноті на практиці довів свою ефективність. Викликає довіру довгострокове партнерство компанії з надійними обмінниками та відомими біржами. Це дає змогу швидко купувати і продавати криптовалюту безпосередньо з особистого гаманця.

Основна мета команди розробників проєкту blockchain wallet полягала в тому, щоб створити незалежний і відкритий фінансовий простір, у якому користувачі можуть самостійно керувати всіма грошовими потоками. Такий підхід робить саме користувачів господарями становища. Звичайно, робота з криптовалютою пов'язана з ризиками, тому результат повністю залежить від правильності кожної вашої дії в процесі здійснення транзакцій всередині гаманця.

Досягнення проєкту blockchain:

 • за всі роки існування системи здійснено понад 100 000 000 фінансових операцій;
 • у системі blockchain wallet зареєстровано понад 44 000 000 гаманців;
 • у проєкті задіяні користувачі зі 140 країн світу, які гідно оцінили функціональність гаманця;
 • понад 10 000 вживань колегами по клубу.

Експерти рекомендують проявляти максимальну пильність, кілька разів перевіряти адреси перед відправленням і використовувати всі доступні засоби підвищення безпеки. Результати роботи компанії вражають і доводять, що blockchain гаманець успішно прижився в реаліях сучасності та здатний виконувати всі базові функції, полегшуючи життя людини. Гаманець працює в режимі онлайн, тому він завжди перебуває у вас під рукою, збільшуючи можливості та створюючи чудовий майданчик для торгівлі криптовалютою. Імовірно, незабаром про існування блокчейна знатиме кожен без винятку житель планети, адже блокчейн-технології стрімко змінюють наше життя.

Відео

Це цікаво - Гаманець Metamask - інструкція з розширення


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити