MyEtherWallet - гаманець з відкритим початковим кодом для роботи з криптовалютою Ethereum (ефіріум, ETH) і токенами, створеними в однойменному блокчейні. Згодом сервіс обзавівся підтримкою й інших блокчейнів, наприклад, BSC. Редакція BiznesCat.com підготувала детальний огляд криптовалютного сервісу.

Особливість MEW у тому, що він є просто оболонкою для здійснення транзакцій у мережі блокчейн, водночас усі приватні ключі створюються локально на пристрої (треті особи не мають до них доступу). Такий тип гаманців називається некастодіальним. MyEtherWallet не зберігає криптовалюту, а надає можливість отримати приватний ключ і адресу, тому вся відповідальність за безпеку отриманих даних лежить на власнику гаманця.

Офіційний сайт: www.myetherwallet.com.

MEW Wallet

Загальна інформація

Найменування MyEtherWallet (MEW)
Офіційний сайт (дзеркало) https://www.myetherwallet.com/
Рік запуску 2015
Послуги Некастодіальний криптовалютний гаманець
Компанія MyEtherWallet
Адреса реєстрації 724 S. Spring St., # 1103, Лос-Анджелес, Каліфорнія 90014
Підтримувані криптовалюти ETH і токени ERC-20, а також токени мереж BSC, Polygon, ETC, Gochain і тестових ланцюжків
Формат Веб-сайт, мобільний додаток для Android та iOS, браузерне розширення
Верифікація Не потрібна
Доступ до DeFi Так
Купівля з картки Так
Додаткові функції Обмінні операції через партнерів: 1inch, DEX AG, Changelly, Bity, Simplex.
Робота з апаратним гаманцем Так - Ledger, Trezor, Keepkey, Coolwallet тощо.
Нативний токен Не має
Довідкові матеріали https://help.myetherwallet.com/en/
Техпідтримка http://Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Початковий код https://github.com/myetherwallet
Блог https://medium.com/@myetherwallet
Соціальні мережі

https://twitter.com/myetherwallet

https://www.facebook.com/MyEtherWallet

https://www.reddit.com/r/MyEtherWallet/

https://t.me/myetherwallet

https://www.instagram.com/myetherwallet/

Трохи історії. Проєкт MEW з'явився 2015 року. Засновники: Taylor Monahan і Kosala Hemachandra. У 2018 році їхні шляхи розійшлися: Taylor Monahan з більшою частиною команди перейшли в новий проєкт MyCrypto, який позиціонує себе конкурентом MyEtherWallet і є практично його копією (форком).

Варіанти роботи з гаманцем MEW

Користуватися гаманцем можна кількома різними способами - обирайте той, який вам найбільше підходить:

 • Веб-гаманець, що працює безпосередньо з браузера.
 • Мобільні додатки для Android або iOS.
 • Розширення MEW CX для Google Chrome.

У цій статті головним чином розглянемо роботу з веб-версією, як однією з найзручніших і функціональних. Однак новачкам може бути комфортніше вибрати мобільний додаток, це простіший варіант.

Потрібно бути гранично уважними під час входу на сайт за посиланнями з email, пошуку або реклами, оскільки можна потрапити на фішингові (шахрайські) проєкти. Потрібно завжди дивитися на наявність сертифіката SSL і написання адреси. Різниця фішингового сайту з офіційним може бути в одну букву, а інтерфейс - повністю копіювати оригінал. Сайт MyEtherWallet потрібно занести в закладки, зберегти адресу в текстовому редакторі або завантажити з GitHub файли для автономної роботи.

Як створити гаманець на офіційному сайті MyEtherWallet

Сайт MyEtherWallet створює приватний ключ локально, тобто на комп'ютері/телефоні. Потрібно переконатися, що він не заражений вірусами, троянами та іншими шкідливими програмами, які можуть викрасти отримані дані. Гаманців можна відкривати нескінченну безліч. Якщо вже є приватний ключ, краще просто імпортувати його в MEW.

Покрокова інструкція, як створити новий гаманець MyEtherWallet:

 1. Перейти на офіційний сайт MEW.
 2. Натиснути Create a new wallet.
 3. Вибрати варіант Software. Система попереджає, що такий варіант підходить тільки досвідченим користувачам.MEW - створення гаманця
 4. Вибрати варіант Mnemonic Phrase.MEW - створення гаманця та сід-фрази
 5. Обов'язково записати всі 12 слів на листок саме в такому порядку. Можна додати своє додаткове слово для підвищення безпеки. Крім того, у списку, що розкривається, можна змінити тип фрази - не 12, а 24 слова. Це буде ще надійніше. Натисніть I wrote them down.MEW - нова сід-фраза
 6. Для перевірки, що фраза справді збережена, вам потрібно буде вказати кілька слів із неї, що стоять на певних позиціях. Потім натисніть Verify.MEW - підтвердження сід-фрази
 7. На наступному екрані натисніть Access Wallet і знову виберіть варіант Software. Введіть раніше записану сід-фразу, натисніть Next.
 8. Виберіть стартову адресу та мережу. Погодьтеся з умовами використання та натисніть Access my wallet.MEW - адреса та мережа

Створюючи гаманець за допомогою мобільного додатка або розширення, вам також потрібно зробити перераховані кроки зі збереження seed-фрази. Це дуже важливо, оскільки сід дає змогу відновити доступ до коштів, якщо його було втрачено. За жодних обставин не розголошуйте цю інформацію. А якщо є підозра, що дані скомпрометовані, то краще швидко створити новий гаманець і вивести на нього кошти.

Вхід у гаманець MyEtherWallet

Для входу в гаманець MyEtherWallet натисніть Access Wallet на головній сторінці. За умови, що у вас вже є створений раніше гаманець, отримати доступ до коштів можна кількома способами - через мобільний додаток, через розширення для Google Chrome, за допомогою апаратного гаманця або в онлайн-версії гаманця.

Виберіть потрібний варіант. Щоб відкрити веб-версію, натисніть кнопку Software. Далі виберіть варіант Mnemonic Phrase.

Введіть мнемонічну фразу, яку зберегли раніше, натисніть Next.MEW - вхід за допомогою сід-фрази

Виберіть адресу та мережу, до якої хочете підключитися, як і після створення. Прийміть умови використання та натисніть Access my wallet.

Де взяти свій приватний ключ

Для входу в гаманець можна використовувати не тільки сід, а й приватний ключ, що зручніше і швидше. Для отримання ключа:

 1. Натисніть на напис My personal account.MEW - відкрити меню акаунта
 2. Виберіть варіант View Paper Wallet. Відкриється документ із даними. Його можна роздрукувати, але не можна нікому показувати або передавати. Приватний ключ виділено червоним.MEW - приватний ключ

Роздрукувавши ключ або зберігши його на комп'ютері (але перший варіант безпечніший), ви можете надалі за допомогою мобільного застосунку MEW Wallet просто відсканувати QR-код і отримати доступ до гаманця, не вводячи мнемонічну фразу.

Не варто лякатися уявної складності операцій. Досить слідувати інструкції та обов'язково зберігати приватний ключ/сід-фразу в надійному місці. Максимальна ж простота досягається шляхом використання мобільного додатка.

Як увійти за допомогою апаратного гаманця

Вхід у гаманець за допомогою приватного ключа, сід-фрази або файлу Keystore/JSON не є 100 % безпечними варіантами та позначені на сайті MyEtherWallet, як такі, що не рекомендуються. Пов'язано це з можливими вразливостями, наприклад, введенням даних на фішингових сайтах або зараженням комп'ютера вірусами.

Розглянемо створення і вхід у гаманець MyEtherWallet за допомогою Ledger Nano S. Крім цього, підтримуються інші апаратні гаманці:

 • Trezor
 • KeepKey
 • CoolWallet
 • BitBox02

Апаратний пристрій - найбільш безпечний спосіб зберігання криптовалюти. Зовні він схожий на звичайну флешку. Але є особливість - спеціальний чип, який зберігає приватні ключі в зашифрованому вигляді. Їх неможливо витягти стороннім особам. Гаманець Ledger платний, як і інші апаратні гаманці. Ціни починаються від кількох десятків доларів.

Інструкція, як увійти в MEW через гаманець Леджер:

 1. Підключити Ledger Nano S до комп'ютера.
 2. Ввести пін-код.
 3. Перейти в додаток Ethereum.Перейти в додаток Ethereum.
 4. Натисніть Access Wallet на головній сторінці MyEtherWallet і виберіть спосіб Hardware Wallets.
 5. Вкажіть свій гаманець - наприклад, Ledger USB (або Ledger Bluetooth, залежно від способу підключення пристрою). Натисніть Connect Ledger.
 6. Виберіть ім'я пристрою у спливаючому вікні, натисніть "Підключитися", а потім "Розблокувати гаманець".

Ви потрапите на екран, де відображаються мережі, шляхи виведення та адреси. Вкажіть потрібні варіанти. Натисніть Access my wallet.

Читайте також - Гаманець Exodus

Увійти за допомогою розширення MEW CX

За допомогою програми MEW CX для браузера можна безпечно працювати з криптовалютою ефіріум і використовувати інтерфейс гаманця MyEtherWallet.

Покрокова інструкція, як встановити MEW CX:

 1. Встановити розширення для Chrome.MEW - розширення
 2. Натиснути на іконку, що з'явилася у верхній панелі браузера, і додати гаманець (Add Wallet).MEW - вхід у гаманець через розширення
 3. На сторінці, що відкрилася, вибрати варіант Add my wallet. Потім Import Existing Wallet за умови, що гаманець у вас уже є.
 4. Виберіть спосіб входу із запропонованих - наприклад, Mnemonic Phrase або Private Key. Вони вже розглядалися вище, тож просто дотримуйтесь інструкцій.MEW - способи входу
 5. Встановіть складний пароль, який буде важко зламати.

Якщо ж ви створюєте через розширення новий гаманець, то потрібно зберегти seed-фразу, як було описано в розділі створення гаманця.

Як дізнатися свою адресу гаманця й отримати гроші

Гаманець MyEtherWallet дає змогу отримувати й передавати криптовалюту ефіріум, а також ефіріум класик (ETC) і низку інших. Працюючи з гаманцем, можна в будь-який момент змінити використовувану мережу. Сервіс не зберігає криптовалюту, а тільки надає інтерфейс для роботи з блокчейн мережі Ethereum і генерує приватний ключ. Кожному приватному ключу відповідає публічний ключ, який називається адресою або номером.MEW - переключити мережу

Щоб поповнити гаманець MEW, вам знадобиться криптографічна адреса. Її можна в один клік скопіювати або ж відобразити QR-код, що дозволяє зручно здійснювати перекази з мобільних пристроїв.

Адреса не є секретною інформацією, її можна передавати контрагенту або деінде розміщувати - загалом, відіграє роль реквізитів.MEW - адреса для отримання транзакцій

Як відправити криптовалюту з MyEtherWallet

Для переказу коштів на інший гаманець або біржу натисніть Send.

 • Виберіть криптовалюту/токен, що відправляється, введіть суму.
 • Введіть адресу цільового гаманця для переказу.
 • Виберіть комісію - нормальна, підвищена або найвища. Комісія оплачується в основній валюті мережі, тобто, якщо ви відправляєте токени ERC-20, то на рахунку все одно має бути трохи ETH для оплати зборів.

MEW - відправлення криптовалюти

Натисніть Next і підтвердіть відправлення транзакції.

Як перевірити баланс гаманця або транзакцію

Для перевірки балансу немає необхідності щоразу заходити в гаманець MyEtherWallet. Існують спеціальні сервіси - оглядачі блоків. Вони відстежують інформацію в мережі блокчейн і дають інформацію про кожну адресу, транзакцію, блок.

Як перевірити баланс MyEtherWallet:

 • Криптовалюта зберігається у вигляді записів у блокчейні. Потрібно знати тільки адресу, на яку було отримано криптовалюту. Адресу ще називають відкритим або публічним ключем. Для Ethereum (ETC) вона починається з 0x і має довжину 40 символів. Подивитися і зберегти її можна, увійшовши в акаунт MyEtherWallet.
 • Зайти на оглядач блоків. Наприклад, для Ethereum - Etherscan.
 • Ввести у форму пошуку адресу, натиснути Enter.Пошуку адреси у блокчейн-оглядачі
 • У новому вікні буде баланс, кількість ефіру, інформація про вхідні та вихідні транзакції.Інформація про адресу Ethereum

Як обміняти токени в MEW

Гаманець оснащений вбудованим обмінником токенів (знаходиться в розділі Swap).MEW - децентралізований обмін

Досить вибрати валюту, яку ви віддаєте і яку хочете отримати, потім підтвердити операцію.

Оскільки обмін децентралізований і здійснюється безпосередньо на блокчейні, необхідно буде сплатити комісію за транзакцію.

Робота з DeFi та NFT

Гаманець повною мірою підтримує функціонал роботи з децентралізованими фінансами. Мобільний додаток і веб-версія мають вбудований браузер для доступу до додатків DeFi, а розширення дає змогу підключатися безпосередньо до сайтів, які підтримують цей гаманець.MEW - dApps

Також MyEtherWallet підходить для зберігання NFT-токенів. Перемістити їх сюди можна просто за адресою гаманця, як і звичайну криптовалюту.

Відгуки

Рейтинг на Trust Pilot: 2,3 з 5

Рейтинг на Google Play: 4,2 з 5

Деякі користувачі гаманця скаржаться на втрату грошових коштів з невідомих причин, наприклад, у процесі обміну валют. У відгуках про мобільний додаток є багато скарг на слабку технічну реалізацію, вильоти і зависання. Однак кількість задоволених клієнтів все-таки істотно більша.

Переваги та недоліки

Переваги:

 • Підтримка Ethereum і кількох інших популярних блокчейнів.
 • Широкий вибір способів роботи з гаманцем, від веб-сайту до браузерного розширення.
 • Підтримка апаратних гаманців.
 • Можливість налаштування комісії і під час надсилання.
 • Робота з NFT і DeFi.
 • Вбудовані децентралізовані свопи.

Недоліки:

 • Весь функціонал англійською мовою.

FAQ

У яких форматах представлений гаманець MyEtherWallet?

Веб-сайт, розширення для Google Chrome, мобільний додаток iOS/Android.

Чи підтримуються апаратні гаманці?

Так - Ledger, Trezor, Keepkey, Coolwallet, Bitlox02.

Які блокчейни підтримує гаманець MyEtherWallet?

Здебільшого орієнтований на роботу з Ethereum, але також - Ethereum Classic, BNB Chain і низка інших, включно з тестовими мережами.

Як вивести гроші з MEW Wallet?

Шляхом переказу на інший криптогаманець, що підтримує відповідні блокчейни. Знадобиться адреса цільового гаманця або біржі.

Як перевести ефіріум з MyEtherWallet на інший гаманець?

Скопіюйте адресу цільового гаманця, помістіть її в MEW у розділі виведення, вкажіть суму переказу, відрегулюйте комісію і підтвердіть транзакцію.

Як продати токени з MyEtherWallet?

Через сторонні сервіси, такі як обмінники, криптобіржі, електронні платіжні системи. Дозволяють вивести ефір з MyEtherWallet на карту. Також є вбудований обмінник, але тільки криптовалют, без підтримки фіата.

Чи можна підключатися до DeFi додатків?

Так, також є вбудований обмінник токенів.

Чи можна зберігати NFT?

Так.

На яких пристроях можна створити гаманець MyEtherWallet?

Як уже згадувалося, є веб-версія, мобільний додаток, розширення. Отже, використовувати сервіс можна практично на будь-якому пристрої.

Як використовувати MyEtherWallet з Trezor?

 1. Купити Trezor і налаштувати апаратний гаманець, створивши новий.
 2. Перейти на сайт MEW, вибрати пункт Access wallet. При цьому Trezor має бути підключений.
 3. Вибрати варіант Hardware, а потім Connect with your device.
 4. Вибрати мережу та здійснити первинні налаштування, такі як створення пін-коду.

Чи підтримує MyEtherWallet Tron/TRC-20?

Ні.

MEW - надійний гаманець і йому можна довіряти?

Це некастодіальний гаманець, тому потрібно розуміти дві особливості. Ключі зберігаються у вас особисто, тому хакер не зможе вкрасти кошти, зламавши сервер гаманця. Але водночас від вас вимагається максимальна уважність при збереженні своїх ключів і сід-фрази, багато користувачів втрачають гроші через недосвідченість, через фішинг тощо.

MyEtherWallet - це некастодіальний гаманець?

Так, за користувачами зберігається повний контроль над коштами та ключами.

MyEtherWallet має відкритий чи закритий початковий код?

Це криптовалютний гаманець із відкритим початковим кодом.

Хто засновник і генеральний директор MyEtherWallet?

Косала Хемачандра

Висновок + відео

MyEtherWallet - це сервіс, який необхідний тим, хто активно отримує і відправляє токени на блокчейні ефіріума. Як зрозуміло з огляду, MEW не зберігає криптовалюту. Головна його мета - забезпечити взаємозв'язок між користувачем і мережею Ethereum за допомогою інтерфейсу сайту.

Сервіс генерує приватний ключ, виходячи з якого створюється публічна адреса. Найважливіше при використанні MyEtherWallet - це не потрапити на фішинговий сайт. Також потрібно побоюватися крадіжки приватного ключа або файлу+пароля. Якщо є необхідність переказувати і зберігати великі суми, доцільно купити апаратний пристрій, який сумісний з гаманцем MyEtherWallet.

Читайте також - Гаманець Блокчейн (Blockchain Wallet)


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити