З розвитком і прийняттям криптовалют, дедалі більше компаній починають приймати платежі в BTC або інших монетах. Отже, користувачам потрібен легкий доступ до своїх криптовалютних рахунків у будь-якому місці і в будь-який час. Мобільні гаманці для цього бездоганно підходять, цим і пояснюється їхня зростаюча популярність. Редакція BiznesCat.com розглянула особливості, плюси і мінуси мобільних гаманців для криптовалют, а також виділила найкращі з них.

Мобільні криптовалютні гаманці

Особливості мобільних гаманців

Особливості мобільних гаманців

Криптовалютні гаманці для мобільних пристроїв відрізняються один від одного переважно за трьома ознаками:

 • кількість і типи підтримуваних монет;
 • заходи забезпечення безпеки;
 • додаткові функції.

Головна перевага полягає в зручності використання під час перевірки балансу або здійснення транзакцій. Більшість розробників популярних гаманців випускають версії для мобільних операційних систем (як мінімум iOS і Android), щоб максимально розширити потенційну аудиторію.

Основний ризик при використанні таких гаманців - це поломка, втрата або крадіжка пристрою. Тож, як би зручно не було ними користуватися, зберігати там великі суми нерозсудливо. Тільки незначні кошти для здійснення швидких угод. Також необхідно приділити увагу додатковим крокам щодо захисту акаунту - наприклад, зв'язати його з апаратним гаманцем, багато додатків підтримують таку функцію.

Так чи інакше, це безпечніше, ніж зберігати капітали на криптовалютній біржі. Річ у тім, що закритий ключ зберігатиметься на мобільному пристрої в автономному режимі і вам не потрібно довіряти його третім особам. Таким чином, захист коштів зводиться в основному до забезпечення безпеки самого пристрою.

Якщо телефон було загублено або вкрадено, то відновити доступ до гаманця все ще можна за допомогою seed-фрази. Однак проблема полягає в тому, що зловмисник може отримати доступ до гаманця швидше, ніж ви встигнете його відновити. Тому все ж таки варто зберігати на мобільному пристрої тільки маленькі суми, а для решти вибрати більш надійний метод, такий як апаратний гаманець.

Що таке seed-фраза

Що таке seed-фраза

Сід-фраза являє собою дванадцять рандомних слів, згенерованих гаманцем. Усі приватні ключі, що використовуються для підтвердження права власності на кошти та здійснення транзакцій, генеруються на основі цієї секретної фрази. Фраза допоможе відновити доступ до рахунку в разі втрати або поломки пристрою.

Важливо зберігати сід-фразу в цілковитій безпеці, оскільки будь-хто, хто нею заволодіє, зможе вкрасти кошти, ввівши її на своєму пристрої. НЕ рекомендується зберігати її будь-якими цифровими методами, наприклад:

 • текстовий файл на комп'ютері;
 • чернетка на електронній пошті;
 • файлообмінник;
 • хмарне сховище;
 • зображення;
 • флешка або інший накопичувач.

Усе, що знаходиться в інтернеті, можна зламати. Найкраще рішення - записати фразу вручну на папері або роздрукувати її.

Бажано мати кілька копій, захованих у різних місцях - це знизить ризик втрати під час пожежі або повені. Кілька разів перевірте, що не припустилися орфографічних помилок і записали слова саме в тому порядку, в якому вони були дані.

Гаманець не зберігає мнемонічну фразу на своїх серверах, вона в зашифрованому вигляді зберігається на мобільному пристрої, де його встановлено. Це дає власнику закритих ключів повний контроль над своїми коштами. Також це дає гарантію безпеки на випадок злому серверів - зловмисник не знайде там жодної інформації, що дає доступ до користувацьких монет.

Це накладає на користувача певну відповідальність: якщо він загубить секретну фразу і загубить телефон або забуде пароль, то ніколи не зможе відновити доступ до монет.

Найкращі мобільні гаманці для криптовалют

Серед найкращих криптовалютних гаманців для мобільних пристроїв є ті, які поєднують у собі надійність і простоту використання. Остаточний вибір користувач робить виходячи зі своїх потреб - кількості та виду збережених монет, конкретної підтримуваної платформи, додаткових можливостей.

Для Android

Гаманець Coinomi

мобільний криптогаманець Coinomi

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.coinomi.wallet

Гаманець, з яким ключі в надійно зашифрованому вигляді зберігаються на телефоні під контролем користувача. Для використання не потрібно проходити KYC, транзакції не відстежуються. Додатково сервери анонімізують запити користувача, приховуючи його IP від відстеження. Сервіс працює з 2014 і на його рахунку немає випадків, коли клієнти втрачали гроші з вини Coinomi.

Вбудована підтримка біткоїна і більшості основних токенів та альткоїнів. Постійно додаються нові перспективні альткоїни. При надсиланні транзакцій сплачується виключно комісія майнерам, гаманець не стягує додаткові збори. Є вбудована біржа, що дає змогу миттєво обмінювати активи один на інший, все строго конфіденційно.

Гаманець Jaxx

Гаманець Jaxx

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.liberty.jaxx

Мобільна версія кросплатформенного гаманця Jaxx дозволяє безпечно контролювати Bitcoin, Ethereum і 90+ інших криптовалют. Реєстрація не потрібна. Одразу після встановлення можна приймати і відправляти транзакції, переглядати детальну інформацію про кожну монету, відстежувати ринкові дані за активами, які цікавлять (курс, ринкову капіталізацію і т.д.).

У гаманець вбудовані додатки ShapeShift і Changelly, що служать для продажу, купівлі та обміну всіх підтримуваних активів. Інструменти для управління портфелем дають змогу відстежувати баланс за всіма монетами, контролювати зміни вартості за останню годину, добу, тиждень, місяць. Також у наявності блокчейн-оглядач для отримання інформації про транзакції в мережі.

Гаманець Cryptopay

Гаманець Cryptopay

https://play.google.com/store/apps/details?id=me.cryptopay.android

Cryptopay дає змогу без комісій відправляти й отримувати BTC, ETH, LTC, XRP (у майбутньому планується додавання інших валют). Підтримуються фіатні рахунки в доларах і рублях, і можна без створення будь-яких ордерів обмінювати валюти і криптовалюти між собою в рамках одного акаунта.

Є можливість купувати криптовалюту за фіат з картки з відносно невеликою комісією, а також виводити кошти на банківські рахунки в євро і GBP. 

Для iOS

Гаманець Edge

Гаманець Edge

https://apps.apple.com/us/app/edge-bitcoin-wallet/id1344400091

Вельми комфортний і простий мобільний гаманець для тридцяти з гаком монет. Підтримує прямий обмін між цифровими і фіатними активами, а також роботу з одним обліковим записом відразу з декількох пристроїв. Можна встановити PIN-код або ідентифікацію за відбитком пальця. Численні партнери проекту надають додаткові функції - подарункові карти, криптобіржа тощо.

Усі дані шифруються на стороні клієнта, компанія не має доступу до його облікового запису і жодних знань про користувача. Для початку роботи не потрібна ніяка особиста інформація - електронна пошта, паспортні дані, номер телефону. Примітно, що за бажанням можна налаштувати відновлення пароля за допомогою електронної пошти і двох секретних запитань.

Гаманець BRD

Гаманець BRD

https://apps.apple.com/app/breadwallet/id885251393

Один із найпопулярніших гаманців для мобільних платформ. Це децентралізований гаманець, який у процесі роботи під'єднується безпосередньо до блокчейна, використовуючи seed-фразу. Для налаштування не потрібні облікові записи та паролі. Також відсутня небезпека злому серверів і крадіжки користувацької інформації.

Додаток розроблено з нуля і максимально спрощено, щоб його було нескладно використовувати новачкам, але водночас не було завдано шкоди безпеці та конфіденційності, які цінують досвідчені клієнти. Гаманець BRD дає змогу купувати біткоїни різними способами, зокрема з картки, а також конвертувати їх в Ethereum, Bitcoin Cash або будь-який токен ERC-20.

Гаманець Trust Wallet

Гаманець Trust Wallet

https://apps.apple.com/app/apple-store/id1288339409?mt=8

Trust Wallet підтримує понад 40 блокчейнів із розташованими на них 160 000+ активів. Викуплений біржею Binance. Доступний він і для Android пристроїв. Дозволяє в реальному часі відстежувати графіки курсів валют, конвертувати кошти в стейблкоїни для захисту від волатильності, заробляти на стейкінгу. Монети зберігаються анонімно і безпечно, тільки сам користувач має доступ до своїх особистих даних.

Є можливість купувати криптовалюту безпосередньо з картки. Також мобільний гаманець оснащений вбудованою біржею для обміну активів за лічені секунди і за найкращим курсом. Щоб почати роботу з гаманцем, не потрібна верифікація. Є браузер для використання децентралізованих додатків від різних розробників.

Переваги та недоліки

Плюси:

 • Доступ до своїх криптоактивів у будь-який час у будь-якому місці.
 • Зручність використання.
 • Просте управління, доступне навіть новачкові.
 • Ключі зберігаються безпосередньо на телефоні або планшеті, а не на серверах, що підвищує захист від хакерських атак.

Мінуси:

 • Якщо є ризик загубити пристрій або забути пароль, тоді можуть виникнути складнощі з доступом.
 • Функціонал зазвичай менший, ніж у десктопних варіантів.

FAQ

Що таке мобільний гаманець для криптовалют?

Мобільний застосунок, за допомогою якого можна зберігати, надсилати й отримувати біткоїн або інші цифрові активи.

У чому перевага мобільних гаманців перед десктопними?

Головним чином, саме в мобільності. Ви можете провести транзакцію або перевірити баланс у будь-якій ситуації - у метро, в черзі, в гостях - де немає доступу до комп'ютера.

Чим мобільні гаманці гірші за десктопні?

Як правило, вони менш безпечні. Хоча розробники сучасних застосунків уже досягли висот у забезпеченні надійності зберігання коштів, і тому ризики зводяться здебільшого до збереження самого телефона.

Як створити гаманець?

У більшості випадків достатньо завантажити і встановити додаток, навіть не потрібно створювати акаунт зі своєю електронною поштою або номером телефону.

Чи можуть розробники вкрасти криптовалюту?

Якщо вибирати гаманці від перевірених часом компаній, які дають максимальну прозорість, то такий ризик мінімальний. Річ у тім, що приватні дані (ключі та сід-фраза) в цьому випадку зберігаються на самому пристрої, а не на сервері. І компанії нема чого псувати свою репутацію, крадучи гроші у користувачів. Так чинять тільки фірми-одноденки, ось чому до вибору мобільного гаманця потрібно підходити відповідально.

Які гаманці найнадійніші?

Варіантів досить багато. Ми пропонуємо звернути увагу на додатки від Cryptopay, Jaxx, Coinomi, Trust Wallet, BRD, Edge.

Читайте також - Гаманці для криптовалют ТОП-73.

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити