Гаманець - цифровий гаманець - необхідний, якщо ви вирішили купити монети однієї або декількох криптовалют. Оскільки криптовалюта є віртуальною або цифровою валютою, а отже, не існує реальних фізичних монет, потрібен цифровий гаманець, а не традиційний гаманець. Оскільки вже існує низка провайдерів і різновидів гаманців, доцільно заздалегідь ознайомитися з різними варіантами. 

Під час різних порівнянь ви напевно зустрінете Electrum. Це виробник гаманців, який не варто обходити стороною. Тому що гаманець Electrum має кілька переваг, які не можна ігнорувати.

Що таке гаманець Electrum?

Що таке гаманець Electrum?

Electrum Wallet - це класичний десктопний гаманець для криптовалюти Bitcoin. Однак слід зазначити, що Electrum Wallet можна використовувати з різними системами - гаманець сумісний з Windows, а також з Linux і Mac. Розроблений Томасом Фогтліном, німецьким вченим-комп'ютерником.  Гаманець вражає, перш за все, своєю дуже простою роботою. Ймовірно, це також пов'язано з відкритим вихідним кодом, над яким протягом останніх років працювали численні розробники. 

Однак, як вже коротко згадувалося, слід зазначити, що це гаманець для біткоїнів. Наразі в ньому неможливо зберігати монети інших криптовалют.

Функціональні особливості

Основною функцією є інтеграція важливих і відомих апаратних гаманців, таких як KeepKey, Trezor або HW.1 і Ledger Nano S. Це означає, що якщо ви використовуєте Electrum, ці апаратні гаманці також мають бути інтегровані. Це може бути, скажімо так, ресурсозберігаючий гаманець, який вражає своєю швидкою синхронізацією.Гаманець Електрум

Тут слід підкреслити дві особливі функції: З одного боку, Electrum Wallet пропонує так звану двофакторну аутентифікацію, а з іншого - це гаманець з мультипідписом. Ці деталі можна налаштувати під час процесу встановлення. Це означає, що за допомогою Electrum Wallet дійсно можна безпечно зберігати свої криптовалюти. Головний публічний ключ і приватний ключ створюються на автономному комп'ютері. Потім головний відкритий ключ також сканується за допомогою онлайн-комп'ютера, щоб ви могли отримувати платежі, тоді як офлайн-комп'ютер піклується про підписання.

Це цікаво - Jaxx - мультигаманець для зберігання і конвертації криптовалют.

Слід зазначити, що гаманець Electrum можна використовувати лише для зберігання біткоїнів. Це означає, що кожен, хто володіє монетами інших криптовалют, повинен вибрати інший гаманець. Наразі немає інформації про те, чи варто очікувати змін в осяжному майбутньому.

Переваги та недоліки

Для того, щоб вирішити, чи хочете ви користуватися сервісом чи ні, можливо, доцільно розглянути різні переваги та недоліки. Переваги та недоліки

Той факт, що цей цифровий гаманець можна легко і просто завантажити з Інтернету, однозначно говорить про переваги Electrum Wallet. Electrum Wallet також переконливий з точки зору заходів безпеки та конфіденційності і є одним з найбільш часто використовуваних гаманців, оскільки близько 10 відсотків усіх транзакцій з біткоїнами відбуваються через Electrum Wallet. Інтеграція апаратних гаманців також забезпечує додаткову безпеку. 

Що виступає не на користь гаманця Electrum

Звичайно, є і кілька недоліків, які не варто ігнорувати: Electrum Wallet підтримує лише цифрову валюту біткойн, тому в ньому неможливо зберігати будь-яку іншу криптовалюту. Крім того, налаштування гаманця може бути не таким простим, як стверджує виробник.

Встановлення

Гаманець можна легко завантажити з домашньої сторінки Electrum, а потім встановити. Важливо, щоб операційна система, на яку потім буде встановлено гаманець, була обрана заздалегідь.

Коли гаманець запускається вперше, віртуальний майстер збирає дані про конфігурацію. 

Двічі клацніть на іконку, щоб запустити Electrum Wallet. Це негайно запустить установку. На початку встановлюється з'єднання з сервером. У цьому випадку Electrum можна вибрати, до якого сервера підключитися.Налаштування гаманця

Наступним кроком буде перейменування файлу гаманця на "Цей файл не існує". Виробник пропонує "default_wallet". Просто погодьтеся і натисніть на кнопку "Далі". Тепер настав час обрати один з чотирьох доступних гаманців. За замовчуванням вже встановлено "Стандартний гаманець". Тому новачкам слід залишити цю опцію вибраною, а потім знову натиснути на кнопку "Далі". 

Наступним кроком є створення ключів. Сховище ключів, яке зараз пропонується, - це набір ключів для підпису, які потім можна використовувати для здійснення транзакцій з криптовалютою Bitcoin. Сід-фраза здійснює контроль над ним. Бажано залишити варіант за замовчуванням ("Створити новий seed") і знову натиснути "Далі". 

Після цього на екрані з'являється Сід-фраза. Слова, які зараз з'являються на екрані, не повинні відрізнятися від слів на ілюстрації. Просто напишіть слово на аркуші паперу - не роздруковуйте його на принтері. Тепер вам буде запропоновано ввести сід-фразу. Введіть його в текстове поле і натисніть на кнопку "Далі". 

Залежно від вашого вибору, Electrum може зашифрувати копію seed, що зберігається на жорсткому диску. У разі атаки кіберзлочинців, можливо, що seed взагалі не буде розшифрований. Однак ви також можете натиснути на кнопку "Зашифрувати файл гаманця" - тоді буде зашифровано весь гаманець. Це означає, що в разі хакерської атаки будуть захищені не тільки криптовалюти, але і ваша конфіденційність. 

Як надіслати гроші

Якщо придбані монети криптовалюти Bitcoin вже зберігаються на внутрішньому гаманці криптовалютної біржі або брокера, їх можна перевести на гаманець Electrum. 

У цьому випадку необхідно ввести адресу гаманця, а потім переказати бажану суму. При цьому дотримуйтесь інструкцій платформи, на якій раніше зберігалися монети.

Якщо ви хочете отримати гроші, важливо, щоб ви передали адресу свого гаманця Electrum. Це єдиний спосіб отримати біткоїни. Як вже було сказано: на гаманці Electrum не можна зберігати жодну іншу криптовалюту - це означає, що гаманець Electrum має сенс тільки в тому випадку, якщо ви працюєте тільки з криптовалютою біткойн. 

Вартість послуг

Платіж можна здійснити через вкладку "Надіслати". Це активується натисканням на неї. За допомогою "Оплатити" можна ввести адресу одержувача. Ви можете вставити адресу з буфера обміну або ввести її вручну.

Загальна сума транзакції складається з суми переказу та комісії за транзакцію. Слід зазначити, що Electrum вказує тут червоним кольором, що сума транзакції перевищує доступний кредит.

Питання про те, яка комісія за біткойн, може бути дуже складним. Справа в тому, що комісія стягується під час кожної транзакції - в той час як банківська система завжди розраховує комісію відповідно до суми переказу, у випадку з Біткоїном розрахунок базується на байтах, необхідних для подальшої координації транзакції. 

Слід зазначити, що комісія є продуктом двох понять: Це а) інтенсивність ринкової комісії та б) довжина транзакції в байтах. Інтенсивність комісії коливається в залежності від обсягу так званих мережевих транзакцій.

Висновок + відео

Якщо ви працюєте виключно з біткоїнами, гаманець Electrum можна сміливо рекомендувати. Однак, якщо ви також зацікавлені у зберіганні інших криптовалют, можливо, варто пошукати іншого постачальника послуг.

Читайте також - Гаманець MyEtherWallet (MEW): повний огляд, як створити та увійти.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити