Гаманець Electrum (Електрум) - це програмний інтерфейс для здійснення операцій з криптовалютою Bitcoin. Існують версії клієнта і для форків біткоїна: Litcoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Dash. Electrum Wallet належить до "тонких" гаманців - немає необхідності чекати, поки завантажиться блокчейн мережі. Це означає швидкий і легкий старт роботи після встановлення. Синхронізація і виконання операцій відбувається в режимі онлайн на віддалених, децентралізованих серверах. Електрум має високий ступінь безпеки: власник повністю зберігає контроль над приватними ключами. Вони генеруються локально на пристрої і не доступні третім особам. Відновити доступ до Electrum Wallet можна за допомогою seed-фрази, запароленого файлу гаманця або приватного ключа.

Електрум - це безкоштовна програма з відкритим початковим кодом. Перевірку коду може провести кожен.Електрум

Завантажити Electrum можна на офіційному сайті: electrum.org. Потрібно перейти в розділ "Download" і вибрати версію гаманця для свого пристрою. Доступне завантаження та встановлення на десктопні та мобільні платформи під управлінням операційних систем Windows, OSX, Lunix і Android.

Сьогодні доступна для скачування версія Electrum-4.3.4. Але можна подивитися й інші, попередні релізи гаманця Електрум: download.electrum.org. Для Windows є кілька версій: Portable, Standalone Executable, Windows Installer. Portable - це переносна версія, після встановлення файл можна перенести на інший пристрій (флешку, комп'ютер). Під час використання переносного типу гаманця варто уважно поставитися до безпеки комп'ютера.

Версія Electrum-4.3.4

Переваги гаманця Electrum

Основні переваги гаманця Електрум:

 • Швидкий старт.
 • Децентралізація.
 • Безпека.
 • Контроль над приватными ключами. Их импорт или экспорт.
 • Холодне зберігання.
 • Відновлення гаманця з використанням seed-фрази, з якої генеруються приватні ключі.
 • Прозорість, яка забезпечується опублікуванням відкритого програмного коду.
 • Встановлюваний вручну розмір комісії.
 • Масові перекази.
 • Функціональність.

Переваги гаманця Electrum

Встановлення гаманця Electrum Wallet: інструкція

Для встановлення гаманця Електрум потрібно перейти на офіційний сайт electrum.org. У розділі "Downloads" вибрати операційну систему і завантажити інсталяційний файл. В огляді розглянемо встановлення на Windows 10.

Необхідно запустити інсталяційний файл (має розширення exe) і слідувати командам майстра встановлення.

Детальна інструкція з інсталяції Electrum Wallet на Windows:

 1. Вибрати спосіб підключення до серверів: автоматичне підключення або вибір у ручному режимі. Вибрати "Auto connect" і продовжити встановлення.Auto connect
 2. Вибір назви для файлу гаманця. Натиснути "Choose", щоб побачити шлях до папки з файлом і його зміни. Залишити за замовчуванням.Choose
 3. Обрати, який тип гаманця потрібно створити: стандартний; з двофакторною автентифікацією; з мультипідписом; імпортувати приватний ключ або адресу. Найімовірніше, гаманець Electrum Wallet створюють уперше, тому потрібно обирати "Standart Wallet".Standart Wallet
 4. Далі слід створити нову seed-фразу. З її допомогою завжди можна відновити доступ до гаманця Електрум; витягти приватні ключі. Seed можна імпортувати в інші криптогаманці, наприклад Blockchain.com.Створити нову seed-фразу
 5. Вибрати, який тип адрес буде використано під час генерації сід-фрази: "Standart" або "Segwit".Standart або Segwit
 6. Зачекати, поки відбувається генерація seed. Скопіювати 12 слів у тому ж порядку, як вони представлені. Для цього достатньо натиснути правою кнопкою миші та вибрати "Select All", а потім "Copy". Обов'язково зберегти їх.Генерація seed
 7. Наступний крок - це повторення seed у тій самій послідовності. Скопіювати всі слова, клацнути правою кнопкою миші та вибрати "Paste". Якщо не встигли записати, потрібно натиснути "Back" і перейти назад.
 8. Задати складний пароль для файлу гаманця.Задати складний пароль

Вхід у гаманець Electrum Wallet

Для входу в гаманець Electrum потрібно натиснути на інсталяційний файл (який скачано). Ввести пароль для розблокування, його задавали на останньому етапі встановлення.Вхід в гаманець

Після виконання перерахованих вище вимог відбудеться перехід у гаманець Електрум. Насамперед потрібно вибрати мову інтерфейсу. Для цього перейти в меню "Tools" - "Preferences" - "Appearance" - "Language". Натиснути "Close", після цього буде потрібно перезавантаження і процедура входу.Вибір мови

Це цікаво - Jaxx - мультигаманець для зберігання і конвертації криптовалют.

Огляд гаманця Electrum

Гаманець Electrum після запуску має такий вигляд:Огляд гаманця

Детально розглянемо кожен елемент меню.

У нижній частині гаманця Електрум:

Нижня частина гаманця

 • Зелений кружок означає, що Електрум під'єднаний до серверів. При натисканні з'явиться детальна інформація про кількість вузлів, їхні назви. Можна вибрати сервери вручну або автоматично.
 • Значок у вигляді насіння - перегляд seed-фрази в будь-який момент після введення пароля. Якщо її не було збережено під час встановлення, потрібно зробити це обов'язково.
 • Наступний пункт - налаштування. Аналогічний верхньому меню "Інструменти" - "Налаштування".
 • Замок - зміна пароля.
 • Баланс - кількість криптовалюти біткоїн.

У верхній частині гаманця Electrum:

Верхня частина гаманця

 • Меню "Файл" - вихід; видалення; створення копії файлу гаманця; відновлення; відкриття; перегляд поточного файлу (нещодавно відкриті).Меню "Файл"
 • Меню "Гаманець" - зміна пароля; перегляд сід-фрази; імпорт або експорт приватних ключів, історії, контактів тощо.Меню "Гаманець"
 • Меню "Вид" містить можливість додати розділи "Адреси", "Монети", "Контакти", "Консоль".Меню "Вид"
 • Меню "Інструменти" - головні налаштування, мережа (інформація про сервери), робота з плагінами, операції з повідомленнями, масовий платіж на кілька адрес, завантаження транзакції.Меню "Інструменти"
 • Меню "Допомога" містить відомості про версію гаманця, перехід на офіційний сайт Electrum, документацію, пункти "Повідомити розробників про помилку" і "Пожертвувати".Меню "Допомога"

Основні налаштування гаманця Електрум Валет

Потрібно натиснути "Інструменти" - "Налаштування", щоб мати можливість змінювати головні параметри гаманця Electrum Wallet.Основні налаштування

Доступне налаштування:

 1. Комісії. Можна вибрати вказівку її розміру вручну і можливість заміни комісії після відправлення транзакції, якщо її розмір недостатній. Щоб дізнатися актуальний розмір зборів, необхідно перейти на сайт bitcoinfees.earn.com і подивитися, за який час транзакція буде додана в блок. Перша колонка - це комісія в sat/byte, остання - можливий час підтвердження в хвилинах. Delay - затримка в блоках. За високих комісій вона дорівнює 0, що означає включення в наступний блок (час 5-15 хвилин).
 2. Транзакції. Використання адрес для здачі, адрес, що змінюються, витрата тільки підтверджених монет, округлення значення для виходів.
 3. Основні параметри: вибір мови, валюти (BTC, mBTC, bits, sat), оглядача блоків, колірної гами.
 4. Валюти. Вибір фіатної валюти для відображення балансу Bitcoin-гаманця Electrum.
 5. Ідентифікація.

Як отримати біткоїни на гаманець Electrum

Для отримання біткоїнів на гаманець Electrum необхідно натиснути "Отримання".Отримання біткоїнів на гаманець

З'явиться публічна bitcoin-адреса для отримання криптовалюти. Вона має вигляд хаотичного набору букв і цифр завдовжки 33-34 символи. Також вона представлена у вигляді QR-коду. Потрібно скопіювати адресу і вказати її під час переказу.

Наприклад, під час купівлі в біткоїн-обмінниках необхідно вказати адресу в полі "Гаманець для отримання": Купівля в біткоїн-обмінниках

На біржі LocalBitcoins під час виведення криптовалюти потрібно вставити його в рядок "Адреса, що приймає біткоїн":На біржі LocalBitcoins

Подивитися і вибрати їх можна в меню "Адреси" (додається в меню "Вид"):меню "Адреси"

Потрібно клацнути правою кнопкою миші, щоб відобразилося меню з можливими операціями. Можна скопіювати, дізнатися подробиці, запросити на нього оплату, дізнатися приватний ключ, заморозити, переглянути в оглядачі та інші. За замовчуванням, у гаманці Electrum створюються 20 адрес для отримання і 6 для здачі криптовалюти. Згенерувати нову адресу можна через консоль, про це нижче.

Як виставити рахунок в Електрум

Виставити рахунок у біткоїнах для його оплати дуже просто. Досить зайти в гаманець Електрум і перейти в меню "Отримання".

Заповнити всі потрібні рядки форми: опис, суму, час, натиснути "Зберегти". До оплати рахунок має статус "Pending" (очікування).До оплати рахунок має статус "Pending"

Запит платежу у вигляді QR-коду або символів:Запит платежу у вигляді QR-коду або символів

Як вивести Bitcoin з гаманця Electrum Wallet

Щоб перевести біткоїни з Electrum Wallet, потрібно перейти в меню "Відправка", вказати адресу гаманця одержувача, суму, комісію. Натиснути "Попередній перегляд", перевірити інформацію і клікнути на пункт "Відправка".пункт "Відправка"

Як писали вище, комісію можна задати вручну або використовувати автоматичний розрахунок. Її розмір і можливий час підтвердження потрібно дивитися на сайті bitcoinfees.earn.com. Інформація аналізується за останні 3 години. Одиниці - sat/byte. Після переказу комісію можна збільшити на "льоту", якщо ця можливість була включена в налаштуваннях.

Відстежити статус, кількість підтверджень можна в оглядачах блоків блокчейн. Наприклад, особливо популярний інформаційний сервіс і онлайн-гаманець blockchain.com.

Приватні ключі в Electrum

Приватні ключі генеруються із seed-фрази. Публічні адреси (відкриті ключі) створюються на основі приватного ключа.

Публічні адреси можна вказувати під час отримання криптовалюти. Приватні - нікому не можна передавати або показувати, оскільки, знаючи їх, можна отримати повний доступ до балансу.Приватні ключі в Electrum

В Electrum приватні ключі можна подивитися в меню "Гаманець" - "Приватні ключі" - "Експорт". Навпроти адреси буде розташований відповідний Private Key. Для збереження потрібно вибрати формат (csv або json), вказати папку і натиснути "Експортувати".Приватні ключі

Приватний ключ краще записати на папері, розмножити і зберегти в кількох місцях. Його можна імпортувати в інші криптогаманці (Exodus, Bitcoin Core та інші), а не використовувати тільки в Electrum.

Якщо потрібно імпортувати в Електрум уже наявний Private Key, то необхідно вибрати "Гаманець" - "Приватні ключі" - "Експорт" і вставити його.

Консоль або командний рядок Electrum

Для переходу в консоль гаманця Electrum потрібно вибрати "Вид" - "Показати консоль", після чого вона відобразиться у верхньому меню.Консоль або командний рядок Electrum

Для перегляду всіх команд потрібно ввести "help()" і натиснути "Enter".

 • "createnewaddress()" - генерація нової біткоїн-адреси;
 • "getbalance()" - показ балансу;
 • "getconfig('dynamic_fees')" - перевірка динамічної комісії;
 • "getseed()" - виведення seed-фрази;
 • "history()" - історія транзакцій;
 • "importprivkey(privkey)" - імпорт приватних ключів;
 • "is_synchronized()" - статус синхронізації;
 • "listaddresses()" - список адрес біткоїна;
 • "listrequests()" - запит платежів;
 • "make_seed()" - створення нового сіда (колишній зберігається);
 • "password(opt_old_password=None, opt_new_password=None)" - створення нового пароля гаманця;
 • "getfeerate()" - оптимальна комісія, яка розраховується в реальному часі.Консоль або командний рядок Electrum

FAQ

Як створити гаманець Electrum?

Завантажити додаток і запустити встановлення. Вибрати варіант створення гаманця, придумати йому назву і встановити тип сховища (стандартний, з мультипідписом тощо). Створити нову seed фразу і записати її. Підтвердити сід і придумати складний пароль. Після цього можна користуватися гаманцем.

Як користуватися Electrum?

На відміну від гаманця Bitcoin Core, Електрум не вимагає скачування блокчейна. Можна одразу ж поповнювати гаманець - для цього скопіювати адресу та перевести на неї криптовалюту. Згодом криптовалюту можна перевести на інший гаманець. Доступна можливість налаштування рівня комісії.

Як поповнити Electrum за допомогою фіата?

Якщо ви хочете поповнити криптогаманець, але у вас є тільки фіатні гроші (гривні, долари), то можна використовувати обмінники для купівлі біткоїна або інші сервіси (біржі, платіжні системи).

Як вивести гроші з Electrum на карту?

За допомогою обмінників це зробити найзручніше. Але можна скористатися криптобіржами з виведенням у фіат, попередньо перевівши на біржу монети, або платіжними системами, телеграм-ботами.

Як користуватися Electrum на Андроїд?

Принцип роботи аналогічний, але потрібно завантажити відповідний додаток у Play Market.

Висновок + відео

Гаманець Electrum - один із найбезпечніших способів зберігання криптовалюти біткоїна. Обов'язково потрібно зберегти seed; приватний ключ від адреси, на якій є кошти; пароль файлу гаманця. Цю інформацію краще зберігати в захищеному місці, бажано в роздрукованому вигляді. Не варто зберігати її на комп'ютері через можливі вразливості.

В огляді максимально просто і детально розказано, як користуватися гаманцем Електрум. Якщо є запитання щодо роботи, відповіді можна знайти в офіційній документації на сайті проекту Electrum Wallet.

Читайте також - Гаманець MyEtherWallet (MEW): повний огляд, як створити та увійти.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити