Анонімні гаманці без верифікації - найактуальніший варіант зберігання криптовалюти, починаючи з моменту її появи. Такі гаманці належать до децентралізованих або некастодіальних. Децентралізація - ключовий принцип криптовалют. Усі блокчейн-мережі в ідеалі є одноранговими системами, де користувачі працюють безпосередньо один з одним без будь-яких посередників і незалежно від цензури третіх осіб.

У цій статті редакція BiznesCat.com розгляне найкращі криптогаманці без верифікації особистості, з якими можна працювати анонімно.

Топ-10+ анонімних гаманців без верифікації

Перераховані сервіси не вимагають від користувача реєстрації або верифікації та не зберігають його ключі або інші особисті дані. Однак, якщо ви скористаєтеся ними для купівлі криптоактивів з картки, то втратите анонімність, адже картка прив'язана до вашої особистості.

 1. Trust Wallet - зручний мобільний гаманець від біржі Binance.
 2. Metamask - найкращий гаманець-розширення для доступу до децентралізованих додатків і протоколів через браузер.
 3. Binance Wallet - розширення для роботи з мережами BNB Beacon Chain, BNB Smart Chain і Ethereum.
 4. Ledger, Trezor, SafePal та інші - апаратні гаманці для холодного зберігання криптовалют.
 5. imToken - мультивалютний мобільний гаманець із підтримкою 12 блокчейнів і всіх розміщених на них монет.
 6. Token Pocket - інший мультивалютний мобільний гаманець, доступний також у вигляді браузерного розширення.
 7. MathWallet - гаманець, що підтримує 100+ блокчейнів, працює з браузера і з мобільних пристроїв.
 8. Atomic Wallet - мультиплатформний сервіс, дає можливість зберігати 300+ монет і токенів.
 9. Jaxx - один із найстаріших і перевірених гаманців, доступний на різних пристроях.
 10. Exodus - зручний децентралізований криптогаманець із підтримкою 180+ криптоактивів.
 11. Bitcoin Core - офіційний гаманець для BTC. Якщо ви шукаєте найбезпечніше програмне сховище для біткоїна, то це воно.
 12. Wasabi - гаманець для біткоїна з вбудованими функціями додаткової конфіденційності.
 13. MyEtherWallet - гаманець для ETH, токенів ERC20, NFT.

Інші DEX гаманці можна подивитися на WalletConnect, Ethereum.

Види децентралізованих гаманців

Розглянемо основні види криптогаманців, які не потребують підтвердження особи. Як правило, виділяють п'ять категорій:

1. Десктопні

Наприклад:

Десктопні гаманці призначені для встановлення на ПК або ноутбук. Встановлюються так само, як будь-які інші програми, але є важливі нюанси.

Необхідно вибрати шлях для збереження файлу гаманця (wallet.dat). А також записати seed-фразу, яку згенерує гаманець. Це дуже важливо, бо без цього не вийде відновити доступ до коштів у разі його втрати.

Щоб запобігти крадіжці конфіденційних даних від гаманця, контролюйте безпеку комп'ютера, своєчасно оновлюйте антивірус і не переходьте за підозрілими посиланнями.

2. Мобільні

Наприклад:

 • Trust Wallet
 • Coinomi
 • Token Pocket
 • imToken
 • Huobi Wallet
 • Trustee

У зв'язку з тим, що з мобільних пристроїв зараз відбувається навіть більше операцій, ніж з комп'ютера, не дивно широке поширення мобільних криптогаманців. Їх можна знайти в магазинах додатків Google Play і App Store або завантажити з офіційних сайтів у форматі .apk для ручного встановлення.

Під час встановлення мобільного гаманця зазвичай не запитують шлях для збереження ключа, але необхідно записати seed-фразу. Самі додатки зручні та прості у використанні, особливо функція сканування QR-коду для швидкого переказу коштів на потрібну криптовалютну адресу.

3. Браузерні

До таких належать як сайти, що дають онлайн-доступ до гаманця, так і розширення. Наприклад:

Сайти зручні простим процесом реєстрації та доступу, але можуть вимагати адресу електронної пошти для створення гаманця.

Розширення, як і мобільні гаманці, повністю анонімні, надають сід-фразу для збереження в момент створення гаманця. Розширення вкрай зручні тим, що з їхньою допомогою можна моментально підключатися до децентралізованих фінансових або ігрових протоколів (DeFi, GameFi). А згодом передавати або отримувати транзакції між собою і цим протоколом.

Браузерні гаманці активно використовують як засіб доступу до NFT-майданчиків, блокчейн-ігор, децентралізованих бірж тощо.

4. Апаратні

Наприклад:

З усіх перерахованих це єдиний платний варіант зберігання, але цим виправдовується його максимальна безпека. Кожному довгостроковому інвестору, особливо тому, хто вклав велику суму в криптовалюту, рекомендується придбати анонімне апаратне сховище.

Апаратний гаманець являє собою фізичний пристрій, на зразок флешки, де зберігаються ключі. Такий варіант називається холодним, оскільки не з'єднується з інтернетом, тоді як програмні - гарячими, оскільки завжди з'єднуються з мережею.

5. Паперові

Як безкоштовну альтернативу апаратному холодному сховищу використовують паперові гаманці.

Принцип гранично простий - це не більше ніж роздруковані на папері ключі, відкритий і закритий. Ключі зберігаються виключно на фізичному листку паперу і не зберігаються в електронному вигляді, тому вони надійно захищені від хакерів. Щоправда, потрібно також забезпечити їхню безпеку в реальному світі.

Функція створення паперових гаманців є на спеціалізованих сайтах (наприклад, BitAddress для біткоїна або Tokenpocket для інших криптовалют), а також у деяких програмних гаманцях.

Поради щодо безпечного зберігання

Некастодіальні децентралізовані сервіси - єдиний по-справжньому безпечний спосіб зберігання криптовалют. Хоч би які гарантії та обіцянки не давали централізовані гаманці й біржі, їх дотримуються рівно до того моменту, доки у світі не трапляється якогось масштабного потрясіння, санкцій, урядових заборон.

Перераховані в статті гаманці забезпечують високий рівень конфіденційності. Користувач також несе повну відповідальність за свої ключі. Навіть якщо на вимогу уряду буде заблоковано сайт гаманця або видалено застосунок із магазину, то доки у вас у наявності є файл ключів або ваша сід-фраза, доступ до коштів легко можна відновити.

Рекомендується також диверсифікувати зберігання, розподіливши монети по декількох гаманцях. Щоб у такому разі було простіше відстежувати вартість і зміни інвестиційного портфеля, можна застосовувати спеціальні моніторинги криптовалютного портфеля (портфоліо-трекери).

Анонімність криптовалют та її проблеми

На самому початку, 2009-2011 рік, вважалося, що криптовалюта повністю анонімна, її не можна відстежити, і тому вона являє собою безпечний притулок для злочинців. Однак у міру того, як громадськість краще розуміла блокчейн-технологію, стало очевидно, що публічний реєстр транзакцій - це просто джерело інформації для влади.

Усі дані, пов'язані з криптовалютою, залишають слід, і цей слід є загальнодоступною інформацією. Кожна транзакція, яка відбувається в мережі, доступна для перегляду будь-кому охочому. Адреси, дата, час і сума кожної транзакції відслідковуються, єдине, що не вказано, - це конкретні особи, які стоять за цими адресами.

Два ключові нюанси, які варто розуміти:

 • Криптовалюта анонімна в тому сенсі, що адресами можна користуватися, не розкриваючи нічого про свою особистість. Одна людина може тримати кілька адрес, і теоретично нічого не пов'язуватиме ці адреси між собою.
 • Операції з криптовалютою можна порівняти з використанням псевдоніма. Якщо хоча б один раз псевдонім десь було пов'язано з реальною особою, то з цього моменту всі наступні та попередні транзакції теж будуть пов'язані з нею.

Наприклад, якщо ви одного разу купили монети на біржі за допомогою карти або з пройденою верифікацією особистості, то надалі, куди б ви не відправляли ці монети, буде відомо, що вони куплені вами.

Які є рішення:

 • Використання крипто-міксерів
 • Використання криптогаманців із підвищеною конфіденційністю (Wasabi, Samourai)
 • Використання анонімних криптовалют
 • Під час отримання коштів щоразу потрібно генерувати нову адресу. Майже всі гаманці роблять це автоматично.

Як анонімно купити криптовалюту

Щоб зберегти повну анонімність, потрібно використовувати сервіси, які не запитують інформацію про особу. Також не вийде використовувати карти або верифіковані платіжні системи.

Приклади способів анонімної купівлі цифрових активів:

 • Централізовані біржі без верифікації.
 • Децентралізовані біржі, де можна купувати за стейблкоїни.
 • Платіжні системи без обов'язкової KYC, наприклад, Payeer.
 • p2p-біржі.
 • Криптомати з купівлею за готівку.
 • Обмінники та телеграм-боти.

купівля криптовалюти

FAQ

Що таке некастодіальні гаманці?

Це сервіси, не пов'язані зі зберіганням. Вони надають послуги управління транзакціями, доступу до блокчейну, але самі не зберігають ключі користувачів.

Чим децентралізовані сервіси відрізняються від централізованих?

У децентралізованих усі операції відбуваються напряму від користувача до користувача або до протоколу; у централізованих же транзакції контролюються третіми особами, тобто компанією-розробником. Також зазвичай компанія вимагає підтвердження особи клієнта.

Якими можуть бути некастодіальні гаманці?

Апаратні, паперовими або програмними (для комп'ютера, для телефону, для браузера).

Що таке гаряче і холодне зберігання?

Гарячими гаманцями називають здебільшого програмні, які постійно з'єднані з інтернетом. Холодні - фізичні (апаратні або паперові) не з'єднуються з інтернетом, доки користувачеві це не потрібно. Бувають і винятки, наприклад, програмні гаманці без з'єднання з інтернетом, з так званою технологією Air gap. З їхньою допомогою можна перетворити старий невикористаний смартфон на апаратний гаманець.

Чи може криптовалюта бути абсолютно анонімною?

Так, якщо ця криптовалюта ніколи не проходила через централізовані сервіси. Наприклад, спочатку після майнінгу монети точно не прив'язані до жодної особистості.

Чи можна анонімно купити криптовалюту?

Можна, якщо використовувати сервіси без перевірки KYC, не користуватися для покупок банківськими картами і верифікованими гаманцями. В ідеалі купувати за готівку через p2p-біржі, обмінники або криптомати.

Висновок + відео

Анонімні криптогаманці без верифікації - це основний інструмент роботи з криптовалютою, що повною мірою відповідає всім її початковим принципам. Це кращий варіант зберігання монет, що не вимагає від інвестора довіряти третім особам таку відповідальну справу. При цьому власник криптовалюти повинен і сам приділяти достатньо уваги безпеці ключів, а також пристрою, на якому вони зберігаються. У разі їх втрати ніхто не допоможе у відновленні, просто тому що більше ніхто не мав до них доступу.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити