Криптовалютний гаманець - програма або пристрій для зберігання приватних і публічних ключів користувача криптовалюти. Дає гарантію, що ніхто інший не отримає доступу до коштів, але водночас вимагає уважного ставлення, бо якщо втратити свої дані, то і власник не зможе скористатися своїми капіталами.

Криптогаманець має бути зручним і безпечним. Сьогодні редакція BiznesCat.com розповідає про гарячі та холодні гаманці - що це означає, чим вони відрізняються один від одного і як зробити правильний вибір.

Холодні та гарячі криптовалютні гаманці

Різниця між холодним і гарячим гаманцем для криптовалюти

Гарячий (Hot wallet) - це криптовалютний гаманець, підключений до інтернету. Як правило, його легше завести, налаштувати і надалі використовувати. Однак такі гаманці більше схильні до технічних вразливостей, хакерських атак і регулювання.

Холодний (Cold storage) - сховище, що працює без підключення до інтернету. У рази безпечніше, але має обмежений вибір підтримуваних валют, а крім того, вимагає купівлі недешевого пристрою.

У інвестора можуть бути різні причини на те, щоб використовувати той чи інший вид сховища. Найчастіше застосовують одразу обидва варіанти.

Особливості та переваги гарячого гаманця

Гарячий гаманець ідеальний для швидких і частих транзакцій, холодний - для зберігання довгострокових інвестицій, які не планується чіпати. При цьому в hot wallet утримується лише невеликий відсоток від загальних капіталів - "на дрібні витрати". У разі їх втрати не буде великих неприємностей.

Деякі інвестори вважають за краще зберігати криптовалюти і токени на рахунках популярних криптобірж, таких як Binance або Exmo. Ці компанії виступають у ролі постачальників послуг гарячого гаманця. Вони зберігають кошти всередині своєї інфраструктури, і якщо зловмисник отримає доступ до сервера, то зможе дістатися і до клієнтських рахунків.

Обираючи hot wallet, звертайте увагу на наступні фактори:

 • Які криптовалюти він підтримує - тільки біткоїн, чи ще й альткоїни, рідкісні токени.
 • Безпека - підтримується двофакторна аутентифікація, адреса сайту починається з HTTPS, а платежі проводять за системою HD (ієрархічно детермінований) - щоразу для приймання платежу використовують нову адресу.
 • Функція мультипідпису, якщо хочете використовувати програмне забезпечення спільно з іншими власниками.
 • Простий і логічний інтерфейс, що дозволяє швидко почати здійснювати транзакції.
 • Репутація в криптоспільноті, прозорість команди розробників, відкритий початковий код.

Загалом варіант із гарячим зберіганням підійде тим, хто цінує легкість і швидкість освоєння, не надто хвилюється про конфіденційність і не планує зберігати велику кількість криптовалюти.

Приклади гарячих гаманців

Blockchain.com

Blockchain.com

Гаманець Blockchain підтримує Bitcoin (BTC), Ethereumr (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM), USD Digital (USD-D) і низку інших популярних монет. Надає можливість створення резервних копій ключів. Крім безпосередньо сховища, є додаткові послуги, такі як обмін однієї криптовалюти на іншу за допомогою вбудованої біржі. Можна відправляти гроші з одного гаманця на інший з досить низькою комісією. Ресурс доступний 25 мовами. Користуватися можна з браузера, а також через мобільні додатки для iOS і Android.

Jaxx

гарячий криптогаманець Jaxx

Підтримує понад 90 популярних і рідкісних криптовалют. Один додаток містить у собі гаманець, біржу, інструмент для управління портфелем. Реєстрація не потрібна, просто встановлюється додаток на пристрій під управлінням Android, iOS, MacOS X, Windows, Linux, а також є розширення для Google Chrome. Новинний розділ допоможе своєчасно відстежувати всі свіжі події зі світу криптовалют. У гаманець Jaxx вбудовані сторонні додатки, такі як Changelly або ShapeShift для миттєвої купівлі або продажу активів.

Плюси та мінуси гарячого гаманця

Плюси:

 • Здебільшого вони безкоштовні.
 • Миттєвий доступ до криптовалюти - достатньо запустити додаток.
 • Максимальна простота і зручність для користувача.
 • Широкий спектр додаткових функцій.
 • Підтримка великої кількості монет і токенів.

Мінуси:

 • Безпека стоїть під сумнівом, адже hot wallets за визначенням завжди підключені до інтернету, коли запущені.

Особливості та переваги холодного гаманця

Будь-які криптовалютні активи, до яких вам не потрібен миттєвий доступ, краще зберігати в холодному гаманці в автономному режимі. Безпека - це ключовий фактор усієї криптоіндустрії. Існують такі варіанти, як апаратний або паперовий гаманець.

Апаратний гаманець являє собою зовнішній пристрій, схожий на флешку, на якому зберігаються особисті ключі. Хакери не можуть віддалено отримати до нього доступ, оскільки для здійснення будь-якої транзакції власник повинен її підтвердити. Якщо пристрій загубиться, небезпеки все одно немає, оскільки доступ захищений PIN-кодом.

Паперовий гаманець - це роздруківка закритого ключа і публічної адреси на аркуші паперу. Спосіб досить безпечний, якщо ви впевнені, що папір ніхто не знайде і він не згорить або не промокне.

Фактори вибору холодного сховища:

 • Безпека - найвищий пріоритет. Слід зупиняти увагу на перевірених постачальниках послуг, які мають хорошу репутацію.
 • Простота використання. Це в будь-якому разі трохи складніше, ніж користуватися гарячим гаманцем, але все ж не бажано, щоб навчання займало надто багато часу або використання було незручним.
 • Доступ. Необхідно визначитися, що вам важливіше - 100%-ва безпека чи зручність. Бо чим легше вам отримати доступ до своїх коштів, тим теоретично легше це зробити і зловмиснику.

Ну і нарешті, якщо йдеться про фізичний пристрій, то певну роль у виборі відіграватимуть розміри, вага і зовнішній вигляд. Тут усе залежить тільки від особистих уподобань.

Приклади холодних гаманців

Ledger

холодний гаманець Ledger

Підтримується понад 1500 криптоактивів. Високі стандарти безпеки, всі продукти Ledger оснащені унікальним чипом і власною операційною системою. Управляти активами можна через додаток Ledger Live або зовнішній гаманець. Гаманець сертифікований французьким Агентством з безпеки інформаційних систем (ANSSI). Перевірка справжності гарантує, що пристрій Ledger не було підроблено або скомпрометовано третьою стороною.

Trezor

апаратний гаманець Trezor для холодного зберігання криптовалюти

Підтримує понад 1000 монет. Має дуже високу безпеку - під час завантаження завжди перевіряє прошивку, і мікропрограмне забезпечення запускається тільки якщо правильно підписане компанією SatoshiLabs. Підтримує паролі типу BIP39, які ніколи не зберігаються на пристрої. Завантажувач захищений від запису. Корпус пристрою Trezor виготовлено з використанням ультразвукового зварювання. Легкий у використанні інтерфейс дає змогу контролювати кошти, керувати балансом і проводити транзакції.

Паперовий гаманець

Bitaddress

Паперовий гаманець можна створити на сайті bitaddress.org або одному з його аналогів. Досить поводити мишкою по екрану або ввести в текстове поле кілька рандомних символів, щоб система сформувала приватний і публічний ключі. Їх одразу ж можна вивести на друк і надалі використовувати ці дані для входу в один із криптогаманців.

Плюси та мінуси холодного гаманця

Плюси:

 • Найбезпечніший варіант для зберігання великих сум або довгострокових інвестицій.

Мінуси:

 • Не дуже підходить для частих транзакцій.
 • Апаратні пристрої досить дорогі.

Запитання та відповіді + відео

Чим холодний гаманець відрізняється від гарячого?

Перший зберігає кошти в автономному режимі, другий використовує підключення до інтернету.

Біржі належать до гарячих гаманців?

Так, відносяться, і до них можна застосувати всі ті самі переваги та недоліки, що й до решти hot wallets.

Який з варіантів безпечніший?

Холодне сховище безпечніше, ймовірність, що зловмисник отримає доступ до заощаджень, зводиться до нуля.

У чому переваги гарячого зберігання?

Це набагато зручніше і простіше, особливо якщо ви здійснюєте транзакції щодня.

Чи великий ризик втратити гроші, зберігаючи їх на біржі?

Якщо вибрати перевірений майданчик з хорошою репутацією і високим рівнем заходів безпеки, то ризик невеликий. Але все ж він є. Біржі, які жодного разу не піддавалися хакерським атакам, знайти складно.

Яким гаманцем краще користуватися?

Взагалі це залежить від ваших пріоритетів, але можна дати одну загальну пораду - тримати в гарячих гаманцях невеликі суми на повсякденні транзакції, а основний капітал утримувати в cold storage, де він буде в повній цілості.

Читайте також - Анонімні гаманці без верифікації (KYC): ТОП-10+ найкращих криптовалютних сервісів.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити