Біткоїн-гаманці - це програмна оболонка для управління приватними ключами та надання за їхньою допомогою доступу до адрес у мережі блокчейна. Гаманці для зберігання головної криптовалюти бувають декількох видів. Можна вибрати онлайн-сервіси або криптобіржі, локальні (десктопні) програми для встановлення на комп'ютер, мобільні додатки для телефону, апаратні пристрої або паперовий гаманець. За способом зберігання вони діляться на гарячі та холодні. У кожного зі способів є недоліки та переваги.

У статті редакція BiznesCat.com розгляне всі можливі способи створення біткойн-гаманця. Надасть максимально повний список найкращих із них, наведе інструкцію з реєстрації на популярних онлайн-сервісах і виконала завантаження гаманця, використовуючи офіційний сайт розробників Bitcoin Core.

Найкращі біткоїн-гаманці

Найкращі гаманці для біткоїна

Почнемо з актуального списку гаманців для зберігання BTC:

Біткоїн-біржі Binance, Bybit, Huobi, Kucoin, OKX, MEXC
Web-гаманці

Blockchain, 60cek, Luno, Magnum, Bitgo, Uphold, EO Finance, Green Address, Unocoin,

WageCan, Xapo, Bitinka, Bitpanda, Nuri, Counterwallet, Gatehub, Holy Transaction, OmniWallet, Paxful, PlasmaPay, Wirex, Coin Wallet

Десктопні гаманці (Windows, MacOS)

Exodus, Jaxx, Armory, Bitcoin Core Client, Electrum, Guarda, Wasabi, Bitpay, Magnum, Bitgo Wallet, Atomic, Bither, Eidoo, Evercoin,

додатки для апаратних гаманців Ledger, Trezor тощо.

Мобільні додатки (Android, iOS)

Coinomi, Mycelium, Samourai, Abra, Blockchain, AirGap, Eidoo, Lumi, Trust Wallet, Bither, Aximetria, BitKeep,

Bitpie, BRD, Cobo, CoinPayments, Ethos, Kcash, Edge, Enjin Wallet, imToken, Infinito, Mobi, Nexo, qPocket,

Quppy, UberPay, Jaxx, ECOMI Secure Wallet, Coin Wallet,

Luno, Guarda, Evercoin, BlueWallet, Carbon, Coffee Wallet, LykkeWallet, Zebpay, Atomic, Coinbase Wallet,

Unocoin, WageCan, Xapo, Green Address, Freewallet, Bitpay,

додатки для апаратних гаманців CoolWallet, KeepKey, Trezor і т. д.

Апаратні гаманці

Ledger, Trezor, KeepKey, CoolWallet, Bitlox, ECOMI, Keycard,

Bitfi, Ellipal, BC Vault, BitBox02, Safepal

Паперові гаманці BitAddress

Види біткоїн-гаманців

Усі біткоїн-гаманці можна розділити на п'ять основних категорій. Кожен спосіб зберігання має як переваги, так і недоліки.

 • Онлайн. Сюди належать і гаманці на біржах криптовалют: Binance, Currency.com, EXMO, FTX та інших. Після створення акаунта на них безкоштовно надають криптогаманець, на якому зберігатиметься криптовалюта. Онлайн-сервіси: Blockchain Wallet, Матбі, Guarda, GreenAddress, Luno, Coinfy, Copay. Реєстрація гаманця для біткоїнів на біржі або онлайн-сервісі - найпростіший варіант. При цьому буде доступна торгівля криптовалютами. Користувачеві доступна публічна адреса гаманця, приватні ключі - у самої криптобіржі.
 • Десктопні гаманці: Bitcoin Core, Electrum, JAXX, Exodus, Atomic, Knots, Armory, Lumi Wallet, Bither та інші. Локальні гаманці бувають важкі та легкі, різниця полягає в тому, чи потрібно завантажувати блокчейн для синхронізації, чи ні.
 • Мобільні додатки: Coinomi, Jaxx, Trust Wallet, Trustee, Mycelium, Luno, Guarda, Infinito, GreenAddress, BRD Wallet, Kcash. Повноцінні та функціональні гаманці, якими можна користуватися з мобільного пристрою в будь-який час у будь-якому місці.
 • Апаратні гаманці: Ledger, Trezor, Keepkey, CoolWallet, Safepal. Апаратні пристрої - це платні девайси. Ключі на них зберігаються автономно від доступу до інтернету, що вважається найнадійнішим варіантом.
 • Паперові гаманці. Теж холодний, тобто автономний, гаманець. На відміну від апаратного, абсолютно безкоштовний, але менш зручний у використанні та менш безпечний у тому плані, що скористатися ключами з гаманця може будь-який зловмисник через відсутність пароля. Сервіс для генерації приватних ключів: : bitaddress.org.

Для тривалого зберігання криптовалюти Bitcoin потрібна тільки приватна адреса або сід-фраза, які необхідно записати і зберегти. Коли буде потрібно ними скористатися, то просто потрібно імпортувати ключі або сід у гаманець Bitcoin Core, Electrum, Trust Wallet тощо.

Топ-10 популярних біткоїн-гаманців

Найбільш затребуваними для зберігання біткоїна є такі сервіси (всі вони некастодіальні, тобто не відповідають за зберігання користувацьких ключів):

 • Trust Wallet. Мобільний гаманець від біржі Binance з підтримкою децентралізованої біржі та великою кількістю активів для зберігання, включно з NFT.
 • Bitcoin Core. Перший гаманець для BTC, який вважається також найнадійнішим з усіх програмних гаманців. Вимагає завантаження повного блокчейна на комп'ютер.
 • Exodus. Мультиплатформний і мультивалютний гаманець зі зручним функціоналом для відстеження вартості портфеля і швидкого обміну валют.
 • Electrum. Десктопний сервіс для зберігання тільки Bitcoin. Досить надійний, як Bitcoin Core, однак не вимагає скачування блокчейна.
 • Ledger. Виробник цих апаратних гаманців випускає дві моделі - Nano S і Nano X. Вони різняться між собою деякими нюансами, зокрема можливостями для підключення до програмного гаманця, і кількістю підтримуваних монет.
 • Trezor. Ще один апаратний гаманець, випускається у двох основних моделях: Trezor One і Trezor Model T.
 • Jaxx. Мультиплатформовий гаманець із можливістю купівлі та конвертації криптовалют.
 • Atomic Wallet. Зручний і функціональний сервіс, підтримує стейкінг PoS-криптовалют і VIP-функції для власників токена AWC.
 • Blockchain Wallet. Гаманець доступний в онлайн-режимі та у вигляді мобільного застосунку. Вимагає верифікації акаунта для доступу до повноцінного функціоналу.
 • Guarda. Сервіс, доступних на всіх основних платформах. Має високу безпеку та багато можливостей для управління активами.

Якщо ви хочете використовувати Bitcoin у децентралізованих додатках, то оптимальний варіант - це купити "обгорнутий" біткоїн (WBTC). Це токен ERC-20, випущений на блокчейні Ethereum, але прирівняний за вартістю до оригіналу і підкріплений ним же. Такий токен можна зберігати, наприклад, у Metamask і вільно застосовувати в DeFi.

Як створити гаманець Bitcoin

Біткоїн - це віртуальна валюта, і вона потребує не менш відповідального зберігання, ніж фіатні гроші.

Рекомендований спосіб - це так зване холодне зберігання: за допомогою паперових, апаратних, локальних програм на комп'ютері або іншому пристрої. У цьому випадку гарантується практично повна безпека зберігання біткоїнів.

Локальні гаманці бувають важкі (вимагають для роботи весь блокчейн мережі) і легкі. Наприклад, офіційний гаманець Bitcoin Core належить до важких, після встановлення програми запускається процес синхронізації з мережею і завантажуються всі блоки з транзакціями, обсяг яких 380 Гбайт. Для цього потрібне постійне підключення до інтернету і тривалий час очікування. Проте власник має повний контроль над своїм гаманцем і приватними адресами.

Якщо немає бажання витрачати час, то слід завантажувати "легкі" програми, які синхронізуються з мережею Bitcoin онлайн. До таких відносять популярний гаманець-клієнт Electrum. Він досить добре захищений. Власнику надається повний доступ до приватних ключів, які можна експортувати та зберегти. Відновлення доступу до гаманця Bitcoin Electrum здійснюється за допомогою seed-фрази, яку отримують під час реєстрації.

На офіційному сайті bitcoin.org представлені всі способи, як створити Bitcoin-гаманець, як для мобільних пристроїв і комп'ютерів, так і онлайн.Вибір гаманця на сайті bitcoin.org

Десктопні гаманці

Десктопні програми для зберігання біткоїнів можна завантажити з офіційного сайту криптовалюти https://bitcoin.org/uk/choose-your-wallet, обравши пункт "Комп'ютер": 

Під час натискання на кожен із запропонованих гаманців відкривається сторінка з докладною інформацією про основні параметри і посиланнями на скачування:Electrum

Недоліком деяких програм для зберігання біткоїнів (наприклад, Bitcoin Core) є великі обсяги інформації, які потрібно завантажити на комп'ютер. У свою чергу, це безпечний спосіб зберегти BTC - майже не потрібно звертатися до сторонніх серверів. Тільки потрібно потурбуватися про безпеку комп'ютера та запобігти доступу до нього третіх осіб.

Онлайн-гаманці

Blockchain Wallet

Основні їхні переваги: не займають місце на комп'ютері, швидко встановлюються, безпеку за зберігання даних беруть на себе. Головне - використовувати тільки надійні та перевірені онлайн-сервіси. Доступу до приватних ключів у власника, як правило, не буде.

Онлайн-гаманець Bitcoin - Blockchain Wallet . Сервіс популярний, обслуговує клієнтів з більш ніж 200 країн, створено понад 80 млн гаманців. Реєстрація гаманця Bitcoin у цьому сервісі дуже проста і займе кілька хвилин.Blockchain.com

Для початку потрібно натиснути на кнопку "Реєстрація". Далі заповнити форму із зазначенням електронної адреси та пароля. Пароль необхідно запам'ятати, оскільки функція відновлення відсутня.

На вказану пошту прийде лист, у якому потрібно підтвердити емейл. Також у ньому буде ID гаманця, який необхідно записати і не повідомляти нікому. Лист краще потім видалити.

Після цього увійти на сайт з використанням пароля та ID гаманця або ж email:Blockchain.com вхід

Після входу в гаманець буде видно актуальний баланс, пункти "Відправити" або "Отримати", можливість налаштувати безпеку особистого кабінету, зробити налаштування гаманця.

Щоб відправити біткоїни, потрібно ввести адресу Bitcoin одержувача і вказати суму, а також налаштувати комісію (за бажанням):Відправити біткоїни з Blockchain.com

Обробка транзакції відбувається протягом години. Усі операції відобразяться на гаманці, у розділі історії транзакцій.

Для захисту гаманця слід виконати налаштування безпеки, яке включає кілька опцій. Верифікувати електронну скриньку, придумати резервну фразу (якщо раптом пароль вилетить із пам'яті) і створити підказку для пароля, яка наведе на правильний варіант, прив'язати номер мобільного телефону до гаманця.

Виконання наведених рекомендацій має забезпечити безпеку гаманця на високому рівні.

Для повного доступу до всіх функцій гаманця, включно з купівлею з картки, доведеться також пройти верифікацію особистості, тобто надати і підтвердити паспортні дані.

 60cek

Інший вид онлайн-гаманця - це 60cek, який є одночасно гаманцем і обмінником.60cek

Крім біткоїна, підтримує криптовалюти ETH, LTC, DASH, DOGE, TRX, USDT.

Цей варіант дуже зручний для тих, хто часто змінює валюти. Обмін з вбудованого гаманця відбувається за лічені секунди, оскільки не потрібно чекати на підтвердження блокчейна. Підтримується великий список доступних варіантів обміну, купівлі, продажу, зокрема банківські картки та платіжні системи.

Комісії у біткоїн-гаманці

Деякі гаманці дозволяють перед відправленням транзакції налаштувати комісійні збори, а деякі встановлюють їх самі на оптимальному рівні.

Від розміру комісій залежить швидкість проведення транзакції:

 • Велика - операція пройде швидко.
 • Низька - платіж буде йти довго і може навіть зависнути. Краще не ризикувати і не занижувати комісію занадто сильно.
 • Середня - оптимальне співвідношення між швидкістю і витратами.

Чим сильніше завантажена мережа, тим більшою буде оптимальна комісія. Збори йдуть майнерам у винагороду за їхню роботу з підтвердження транзакцій, тому в пріоритеті у майнерів саме ті платежі, де комісії високі.

Де купити біткоїни

Основні варіанти для купівлі біткоїна:

 • В онлайн-обмінниках можна обміняти практично будь-яку платіжну систему на криптовалюту: Приват 24.
 • Купити Bitcoin (BTC) можна на криптобіржах, наприклад, Binance, Currency.com, Bybit, EXMO, FTX. Після покупки біткоїни можна перевести на будь-які інші гаманці для зберігання.
 • Багато гаманців з перерахованих у цій статті дають змогу безпосередньо оплатити покупку з картки, і монети зарахуються на гаманець. Приклад - Trust Wallet.
 • p2p-платформи дають можливість торгувати безпосередньо з іншими користувачами, зокрема оплачувати покупку готівкою.
 • Боти в Телеграм. Приклади - @Baksman_wallet_bot, @BTC_CHANGE_BOT. Дозволяє купувати біткоїн за фіат, оплачуючи практично будь-якими способами: з банківських карт, електронних платіжних систем, готівкою.
 • Платіжні системи. Приклад - Payeer. Гаманець + обмінник + біржа дає змогу вільно оперувати кількома популярними валютами і криптовалютами в рамках одного акаунта.
 • Криптомати. Пристрої, що нагадують банкомати, але з можливістю купівлі крипти за готівку.

У момент купівлі або виведення варто вказати адресу свого BTC-гаманця.

Як поповнити Bitcoin-гаманець

Для отримання біткоїнів на особистий гаманець потрібна адреса. Необхідно перейти в розділ "Отримати", який є в будь-якому гаманці, і скопіювати наведений літерно-цифровий код або згенерувати інший. Потім повідомити відправнику цю адресу. На неї він може відправити біткоїни. Можна також отримати QR-код для швидкого переказу з мобільного телефону.

Для прикладу, ми переведемо гроші з гаманця AdvCash.

Заходимо у вже створений біткоїн-гаманець у сервісі блокчейн: https://blockchain.com/ і, перейшовши в розділ "Поповнити", копіюємо адресу свого Bitcoin-гаманця.

Далі, заходимо на сайт AdvCash, вказуємо адресу і здійснюємо переказ на гаманець Bitcoin.

Відправлені гроші моментально відобразяться в гаманці на сервісі blockchain.info:

Переваги біткоїна

Біткоїн - перша у світі криптовалюта, запущена ще 2009 року. Емісія валюти відбувається в інтернеті й обмежена за кількістю. Загалом буде випущено 21 млн BTC. За розрахунками, це станеться до 2140 року.

Переваги та відмінності біткоїна від звичних традиційних електронних грошей і гаманців:

 • Децентралізація. Біткоїнами розплачуються за покупки в інтернеті, торгують валютою на біржах, однак ключова відмінність полягає в розосередженні. Мережа залишається без контролю центрального органу, розподіленою між учасниками, що автоматично стають її частиною. Нав'язати правила чи обмеження валюті ніхто не має можливості. А також при можливому падінні частини мережі в офлайн система безвідмовно продовжить стабільну роботу.
 • Простота. Простіше відкрити рахунок з біткоїнами, достатньо лише створити гаманець цієї криптовалюти і приступити до використання.
 • Анонімність. Застосування криптовалюти не вимагає введення персональних даних.  Біткоїн-адреси гаманця не прив'язуються до імені, адреси, особистої інформації, а створювати їх можна незліченну кількість. Однак, якщо потрібно взаємодіяти з фіатом, наприклад, обмінювати криптовалюту на рублі або навпаки, то багато сервісів зараз уже вимагають верифікації особистості.
 • Прозорість. На противагу анонімності, біткоїн відстежує історію транзакцій і будує послідовний ланцюжок, тобто блокчейн. Ланцюжок складається з блоків, що містять інформацію про транзакції на основі особистої біткоїн-адреси. Будь-який користувач може мати інформацію щодо сумарного балансу на тій чи іншій адресі в мережі. Якщо власник гаманця не поширював інформацію про його причетність до цієї біткойн-адреси, ніхто про це і не дізнається. Охочі отримати повноцінну анонімність створюють під кожну транзакцію іншу біткоїн-адресу і користуються біткоїн-міксерами.
 • Невелика комісія. Банки списують за транскордонні платежі великі суми, тоді як біткоїн бере відносно невелику плату за підтвердження транзакції в мережі.
 • Швидкий переказ. Платежі в біткоїн-мережі обробляються швидко (до 1 години) незалежно від того, кому і куди вони відправляються. У банках переказ може займати до 3 днів, якщо відправляти кошти в іншу країну.
 • Безвідкличні транзакції. Після відправлення біткоїна повернення буде нездійсненним. Повернути криптовалюту можна в разі домовленості з одержувачем.

Зараз біткоїн вважається важливим торгово-інвестиційним інструментом, і в цій якості його використовують навіть великі корпорації.

FAQ

Що таке біткоїн-гаманець?

Сервіс для управління публічними і приватними ключами, що дають можливість відправляти й отримувати криптовалюту Bitcoin.

Якими бувають гаманці?

Найпоширеніша класифікація - в залежності від платформи. Мобільні, десктопні, онлайн, апаратні та паперові гаманці.

Як відкрити BTC гаманець?

Створити біткойн-гаманець нескладно, але все ж це вимагає уважності. Встановити додаток або купити апаратний гаманець. При першому запуску вибрати варіант "Створити новий гаманець". Пройти кілька кроків з його генерації, зокрема записати на папір seed-фразу (це дуже важливо).

Який найкращий біткоїн гаманець з точки зору безпеки?

Апаратний, оскільки він поєднує в собі надійне холодне зберігання і досить зручний принцип використання.

Що таке "товсті" і "тонкі" або "важкі" і "легкі" гаманці?

Товсті, або важкі, завантажують на комп'ютер повністю весь блокчейн біткоїна, щоб якомога менше звертатися до сторонніх серверів. Легкі, яких більшість, постійно з'єднуються з блокчейном для оновлення даних.

Що таке "холодний" і "гарячий" гаманець?

Холодний з'єднується з інтернетом тільки тоді, коли користувачеві потрібно надіслати транзакцію. Гарячий з'єднаний завжди, поки відкритий, відповідно більш уразливий для зовнішніх атак.

Від чого залежить комісії під час переказу з гаманця?

Від завантаженості блокчейна. Чим більше транзакцій у черзі, тим більшу комісію беруть майнери за пріоритетну обробку платежів.

Який біткоїн гаманець обрати у 2023 році?

Це залежить від ваших потреб - чи хочете ви просто зберігати BTC, як довгострокову інвестицію (тоді краще обирати апаратне сховище), чи часто використовувати його для транзакцій (тоді зручніші програмні гаманці). У будь-якому разі бажано, щоб сервіс був некастодіальним і з відкритим початковим кодом.

Що таке адреса біткойн гаманця і де її взяти?

Адреса генерується разом зі створенням гаманця і знаходиться в розділі "Отримати". Це свого роду реквізити для поповнення гаманця. Якщо гаманець належить до типу HD, то після кожної вхідної транзакції генерується нова адреса. Це нормально, всі старі адреси теж можна продовжувати використовувати.

Висновок + відео

Біткоїн-гаманці просто незамінні в процесі використання криптовалюти. Це основний інструмент, який використовує абсолютно кожен, хто володіє хоча б невеликою кількістю криптовалюти. Тож питання стоїть за тим, який саме гаманець застосовувати. Експерти сходяться на думці, що довгостроковим інвесторам слід звернути увагу на апаратні пристрої. Тим же, хто використовує криптовалюту більше для повсякденних операцій або трейдингу, можна вибрати надійний програмний на комп'ютер або телефон. Тільки не забувати стежити за безпекою самого пристрою: встановити надійний пароль, можливо біометричний захист.

Читайте також - DeFi-токени: список і рейтинг найкращих.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити