Щоб зберігати біткоїни і витрачати їх, вам потрібен біткоїн-гаманець. Строго кажучи, самі біткоїни ніде не зберігаються, а завдання гаманця - зберігання цифрових ключів, які забезпечують доступ до біткоїн-адреси і можливість підписувати транзакції. Пам'ятайте, що операції з криптовалютами не можна скасувати, тому, якщо ви плануєте мати справу з електронними монетами, вам потрібно завести безпечний біткоїн-гаманець.

Які біткоїн-гаманці бувають?

Способи зберігання можуть бути різними: від аркуша паперу із записаним на ньому ключем до сучасних додатків. Від того, наскільки обдуманим буде ваш вибір, залежить збереження цифрових грошей. Якщо ви втратите або випадково видалите секретний ключ, відновлення доступу до гаманця буде неможливим. Саме тому якісні гаманці пропонують резервне копіювання та надійний захист даних.

Типи гаманців

Усе різноманіття гаманців можна об'єднати в декілька основних видів:

 • гаманці для ПК;
 • для мобільних пристроїв;
 • апаратні;
 • паперові гаманці;
 • онлайн-гаманці.

Зі зростанням популярності криптовалют біткойн-гаманці стали доступні на всіх поширених операційних системах: OS, Windows, Windows Phone, Linux, iOS, Android.

Найкращі Біткоїн гаманці

Кожен гаманець має свої особливості та пропонує власні способи захисту даних. Деякі з них поєднують, наприклад, мобільну та десктопну версію. Вибір залежить від того, як часто ви плануєте користуватися біткоїнами, скільки плануєте зберігати і як витрачатимете кошти. Заздалегідь дайте відповідь на ці запитання і вирішіть, який варіант підійде саме вам.

Настільні гаманці являють собою спеціальне програмне забезпечення, яке потрібно встановити на ПК. Такі програми хороші тим, що пропонують найвищий рівень безпеки. Цей вид гаманця може бути незручним, якщо ви плануєте активно витрачати біткоїни далеко від дому. Є два види настільних гаманців:

 • "тонкі";
 • "товсті".

Для роботи з "тонким" не потрібні потужний комп'ютер, для проведення операцій використовуються сторонні сервіси. "Товстий" завантажує і зберігає на ПК весь блокчейн. Блокчейн - це своєрідний журнал, у якому містяться записи про всі транзакції. Він займатиме багато місця на диску, а робота з гаманцем потребуватиме високої продуктивності системи. Популярністю користуються такі настільні гаманці, як Bitcoin Core, Multibit, Armory, Electrum, Copay, Mycelium.

Bitcoin Core - перший оригінальний створений гаманець, який вважається офіційним для валютної системи Bitcoin. Його створила та ж компанія, яка стояла біля витоків появи криптовалюти. Він може не тільки здійснювати транзакції, а й створювати біткоїн-адреси. Серед недоліків варто відзначити повільну роботу і відсутність деяких корисних функцій.Bitcoin Core

Клієнт Armory дає змогу розширити стандартний функціонал Bitcoin Core. Гаманець пропонує користувачам три режими:

 • стандартний;
 • просунутий;
 • для експертів.

Безпека забезпечується, зокрема, завдяки використанню екранної клавіатури та здійсненню транзакцій без підключення до мережі.

Multibit клієнт належить до "тонких". Він сумісний з Windows, Linux і Mac OS. Додаток дає можливість одночасно керувати кількома гаманцями. Функціонал дає змогу приймати та надсилати монети, переглядати баланс та історію операцій.

Electrum вважається найкращим серед "тонких" гаманців. Він забезпечує безпечне зберігання даних і дає змогу відновити гаманець після втрати пароля. Коли користувач встановлює програму та обирає сервер, йому надається фраза з дванадцяти англійських слів, яка називається "seed" (зерно). Завдяки цій фразі гаманець не буде безповоротно загублений у разі поломки комп'ютера або втрати ключа. Версії програми створені для всіх операційних систем і підтримуються мобільними пристроями.Electrum

Copay зручно використовувати завдяки тому, що сервіс підтримується всіма популярними платформами. Приємний дизайн і зрозумілий інтерфейс спрощує роботу. Можна створити резервну копію гаманця.

Мобільні гаманці зручні, якщо ви хочете розплатитися біткоїнами в реальному житті. Щоб отримати такий гаманець, встановіть на смартфон спеціальний додаток. Якщо додаток підтримує бездротову передачу даних, оплату можна здійснити, просто приклавши пристрій до зчитувача. У магазині додатків ви зможете знайти безліч гаманців: Blockchain, BitcoinWallet, BitWallet, BitWallet, BreadWallet, Coinbase, HiveWallet Circle, Xapo, але найпопулярнішим з них є Mycelium.

Mycelium для роботи не потрібне завантаження всього блокчейна, що дає змогу економити вільне місце в смартфоні. Ще одна особливість - висока швидкість роботи та підключення. Крім стандартних опцій додаток пропонує зручні додаткові опції: QR-сканер, адресна книга, створення зашифрованих резервних файлів. Гаманець взаємодіє з багатьма платіжними системами та біржами: Cashila, Coinapult та іншими.

Bitcoin Wallet - простий і надійний гаманець для пристроїв на Android. Для проведення транзакцій не потрібен централізований сервіс. Безліч зручних функцій: оплата за QR-кодом, відображення балансу відразу в обраній реальній валюті, збереження використаних адрес.

Web гаманці зберігають ключі не на комп'ютері користувача, а на віддаленому сервері. Доступ здійснюється через мережу, тому можна скористатися біткоїнами з будь-якого доступного вам пристрою. Є ризик, що компанія, яка контролює сервери, заволодіє біткоїнами клієнтів. Найпопулярніші онлайн-гаманці - це:

 • Blockchain, який вважають найнадійнішим, ним користуються понад 2 000 000 осіб. У сервісу є мобільний додаток.
 • Coinbase дає можливість безпосередньо купувати і продавати монети.
 • BitGo вирізняється високим рівнем безпеки і для здійснення операції вимагає відразу два підписи.
 • Coinkite пропонує оплатити біткоїнами мобільний зв'язок, також їх можна відправити в SMS-повідомленні або електронною поштою.
 • Xapo поєднує безпеку серверного сховища і зручний доступ до даних.

Апаратні гаманці - це спеціальні пристрої для зберігання ключів. Вони нагадують флешку і підключаються до USB-роз'єму.

Існує декілька видів апаратних гаманців:

Кожен із них має високу вартість, проте гарантує збереження даних. Їхня перевага полягає в тому, що ключі зберігаються в зашифрованому вигляді без доступу до інтернету. Щоб скористатися ними, потрібно ввести пін-код. Якщо пристрій зламається або користувач його втратить, доступ до гаманця можна буде відновити за допомогою пароля. Цей надійний і перевірений спосіб зберігання криптовалюти частіше використовують для зберігання великих сум, коли безпеці потрібно приділити особливу увагу.

Критерії вибору та як вибрати гаманець

Головне, що потрібно від електронного гаманця - надійно зберегти ваші дані. Обираючи відповідний спосіб зберігання даних, подумайте, як часто ви користуватиметеся гаманцем, де ви плануєте розраховуватися: тільки в інтернеті чи оплачувати товари та послуги офлайн. Крім того, на збереження даних впливає кілька факторів.

Спосіб контролю транзакцій

 • Повний. Ви несете повну відповідальність за збереження коштів.
 • Спільний. Для проведення операції потрібне підтвердження третьої сторони.
 • Частковий. За безпеку відповідає сторонній сервіс, але у вас є доступ до коштів.

Прозорість коду

 • Базова. Не дає стовідсоткової гарантії безпеки.
 • Повна. Відкритий вихідний код, будь-який розробник може перевірити безпеку.
 • Віддалений додаток. Безпека залежить від сервісу, з якого завантажуються дані.

Перевірка

 • Спрощена. Займає мало часу, може бути небезпечною.
 • Повна. Завантажує весь блокчейн, займає багато часу і вимагає багато вільного місця на диску, але має забезпечувати більшу безпеку.
 • Централізована - проводиться за допомогою спеціальних сервісів.

Безпека оточення

 • Вразливе. Характерно для настільних гаманців.
 • Безпечне. Найчастіше це мобільні додатки, які зберігають дані в ізольованому сегменті пам'яті.

Рівень анонімності

 • Базовий. Відомості про ваші операції надсилаються іншим вузлам, для конфіденційності не можна використовувати Tor.
 • Підвищений. Можна використовувати Tor, ваші дані не будуть спрямовані іншим вузлам.

У зведеній таблиці наведено основні характеристики найпопулярніших гаманців. Щоб вам простіше було зробити вибір.

  Bitcoin Core Armory Electrum Bitcoin Wallet
Спосіб контролю повний повний повний повний
Прозорість коду повна базова базова базова
Перевірка повна повна спрощена спрощена
Безпека оточення вразливе вразливе вразливе безпечне
Рівень анонімності підвищений підвищений базовий базовий

Нюанси та можливі проблеми

За всієї зручності та високого рівня безпеки користувачі можуть зіткнутися з низкою проблем:

 • гаманець не має надійного захисту від крадіжок.
 • зміна пароля не гарантує безпеку, тому що можна отримати доступ зі старим паролем за допомогою бекапа;
 • можливе обчислення IP-адреси, з якої було здійснено транзакцію;
 • можливість хакерських атак;
 • помилки системи.

Ще один важливий нюанс: біткоїни не заборонені, але поки що й не легалізовані в Україні. Наразі розглядають законопроєкт, який може впорядкувати купівлю і продаж криптовалют, але на сьогоднішній день уряд і фінансові організації не регулюють їхній обіг.

Заходи безпеки

Про безпеку біткойн-гаманця потрібно дбати не менше, ніж про збереження справжнього гаманця. Саме на користувачі лежить відповідальність за зберігання ключів для доступу до монет. Є декілька способів убезпечити кошти на електронному гаманці.

 • Використовуйте складний пароль, який містить букви, цифри та символи, довжиною від 16 знаків. Надійний пароль можна згенерувати за допомогою спеціальних програм. Подбайте про те, щоб не забути і не загубити пароль. Довгу послідовність символів складно запам'ятати, тому зберігайте його записаним у надійному місці.
 • Шифруйте гаманець. Ви можете зашифрувати гаманець або смартфон з використанням спеціальних сервісів. Це захистить кошти в тому разі, якщо чужа людина спробує їх зняти. Такий спосіб не захистить від дій зловмисників, які, використовуючи кейлогери, можуть відстежити, які символи ви набираєте на клавіатурі.
 • Остерігайтеся онлайн-сервісів. Вони поки що недостатньо надійні, щоб зберігати там усі свої монети. Якщо все ж скористаєтеся ними, уважно поставтеся до вибору та використовуйте подвійну авторизацію.
 • Розділіть кошти на декілька гаманців. Залиште трохи коштів на зручному та доступному гаманці, а решту помістіть у більш надійне місце. У цьому випадку, навіть якщо ви станете жертвою шахраїв, ви втратите лише невелику суму.
 • Створіть резервну копію. Не можна виключити ймовірність помилки в роботі системи або вашого комп'ютера, тому заздалегідь створіть копію для відновлення. Робіть копії регулярно, щоб не загубити жодної з біткоїн-адрес. Копію теж потрібно зашифрувати.
 • Використовуйте холодне сховище, тобто гаманець, не підключений до мережі. Це найбезпечніший спосіб зберегти свої заощадження. Для цього потрібно або придбати спеціальний апаратний пристрій, або підписувати транзакції на відключеному від мережі комп'ютері.

Відео

Читайте також - DeFi-токени: список і рейтинг найкращих.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити