Сіткова торгівля на спот-ринку Binance - альтернатива стороннім торговим ботам, розроблена самою біржею. Користувачеві потрібно задати початкові параметри, після чого ордери створюватимуться автоматично відповідно до них. Не можна сказати, що Grid Trading зовсім не вимагає від користувача знань і навичок - щоб результат був максимально ефективним, доведеться заглибитися в безліч параметрів. Редакція BiznesCat.com розповість про особливості та нюанси цього відносно нового інструменту.

Сторінка продукту: www.binance.com/uk-UA/strategy/spot/grid

Сіткова торгівля на спотовому ринку біржі Binance

Що таке трейдинг по сітці

Сіткова торгівля - метод трейдингу, коли навколо заданої ціни створюються із заданими проміжками ордери на купівлю і продаж. У візуальному поданні така методика нагадує сітку, звідси і назва. Ідеально Grid Trading показує себе на волатильних і конкурентних ринках, таких як криптовалютний. У цьому випадку щоразу, коли ціна продажу перевищує ціну купівлі під час бічного руху, то автоматично виконуються низькі Buy-ордери, які потім призводять до високих Sell-ордерів.Структура сіткової торгівлі

Необхідність у ретельному прогнозуванні ринку відпадає. Але для того, щоб підвищити прибуток, важливо враховувати багато факторів. Як правило, хороший вибір для такого типу трейдингу - це пара, курс якої характеризується частими і значними злетами/падіннями.

Чому автоматизована сіткова торгівля так затребувана:

 • Це зручно. Розібратися можна швидко, і немає надто складних розрахунків, що вимагають великого досвіду.
 • Це ефективно з точки зору управління ризиками. Стратегія дає змогу набагато грамотніше за інших регулювати співвідношення ризик/прибуток.
 • Це надійно. Торговий підхід перевірений роками, і багато трейдерів десятиліттями практикують його на найрізноманітніших ринках.
 • Це гнучка тактика. Вона легко пристосовується до різних ринкових умов.

І нарешті, сітковий трейдинг ідеально підходить для автоматизації - він надзвичайно логічний, має чітку структуру дій і не залежить від поведінки ринку.

Сітковий трейдинг на Binance

Налаштування торгівлі по сітці на Binance

Сіткова торгівля на криптобіржі Binance доступна на спотовому ринку і ф'ючерсах USDⓈ-M.

Трейдер може регулювати параметри сітки, її частоту, задавати верхню і нижню межі. Далі система автоматично розміщує ордери на основі заданих критеріїв, вище і нижче конкретної ціни.

Механізм роботи

Використання Grid Trading включає в себе наступні етапи:

 • Встановлення стартової структури сітки. Має на увазі визначення цінових рівнів від останньої зафіксованої ринкової ціни, завдання лімітних ордерів з курсом вище і нижче ринкового.
 • Активація стратегії.
 • Відкриття позицій. Початкова позиція активується, коли ринок виходить за межі цінового рівня після старту.
 • Оновлення сітки. Структура оновлюється щоразу після досягнення одного із заданих цінових рівнів. Іншими словами, після виконання лімітної заявки.
 • Стоп-тригери для контролю ризиків. Допомагають досягти негайного виконання лімітних заявок або їхнього спрацьовування в момент досягнення певного курсу.
 • Зупинка. Здійснюється або вручну, або за встановленим заздалегідь стоп-тригером.

Після того, як сітку зупинено, можна скасувати всі ордери вручну або налаштувати їхнє автоматичне скасування.

Основні параметри

Binance - геометрична або арифметична сітка

Налаштування сіткової торгової стратегії на Binance містить у собі такі параметри:

 • Пара, за якою бот буде торгувати.
 • Верхня і нижня межа рівня курсу. Вище або нижче цих позначених рівнів ордери відкриватися не будуть.
 • Арифметичний або геометричний режим. У першому випадку різниця між ордерами полягає в конкретному числі, а в другому випадку - у відсотках.
 • Прибуток на ордер. Вона повинна покривати торгову комісію, інакше система попередить про ризик.
 • Сумарні інвестиції.
 • Тип активації сітки і стоп-тригера, ціна активації. Впливають на запуск і зупинки торгівлі за стратегією.
 • Верхня і нижня ціна стоп-лоссу.
 • Також можна ввімкнути і вимкнути автоматичне скасування всіх запущених позицій після зупинки сітки.

Більшість параметрів не можна буде змінити після розміщення першого ордера, тому поставтеся до створення стратегії з усією уважністю.

Активація та завершення

Торгівлю за сіткою на Binance можна використовувати для автоматизації операцій у певних випадках - наприклад, ви припускаєте, що протягом наступної доби вартість BTC коливатиметься від 30 000 до 40 000 доларів. Тоді можна створити сітку, встановивши верхню і нижню межу на зазначених точках, вибравши кількість ордерів і крок між ними.Інтерфейс сіткової торгівлі на спотовому ринку Бінанс

З чого почати:

 • Перейдіть у розділ "Торгівля" -> "Торгові стратегії" -> вкладка "Сітка споту".
 • Підпишіть заяву про відмову від відповідальності (у правому нижньому кутку).
 • Виберіть валютну пару, налаштуйте перераховані вище параметри (арифметичний/геометричний режим, верхню і нижню ціну, частоту сітки тощо).
 • Натисніть "Створити".

Зверніть увагу, що на спотовому гаманці повинна бути достатня кількість коштів. Загалом під час сіткової торгівлі працюють усі правила (комісії, ліміти), які застосовуються і до звичайного ручного трейдингу.

Усі ордери, що здійснюються в процесі, можна відстежити на вкладці "Запущена" внизу під графіком курсу.

У будь-який момент можна натиснути "Завершити", щоб закінчити роботу. Також стратегія зупиниться сама в будь-якому з наступних випадків: спот-ціна досягла рівня стоп-тригера; торговельну пару виключено з лістингу; досягнуто максимальної кількості ордерів для конкретної торговельної пари; закінчився спотовий баланс.

Переваги та недоліки

Переваги:

 • Гнучка й ефективна стратегія за умови правильного налаштування.
 • Автоматизація торгівлі без застосування сторонніх ботів.
 • Підходить для будь-яких спотових торгових пар, а також для ф'ючерсів.
 • Binance надає багато навчання та довідкових матеріалів по темі.

Недоліки:

 • Не підходить для зовсім новачків, вимагає деяких знань, щоб розібратися в параметрах і грамотно їх виставити.
 • Обмежена кількість ордерів у серії. Потім потрібно створювати нову сітку.

FAQ

Що таке грід торгівля ("сіткова торгівля")?

Це торгова стратегія для будь-яких спотових і ф'ючерсних ринків, зазвичай з високою волатильністю. Називається так, тому що ордери утворюють на графіку "сітку" з певними проміжками.

У чому полягає суть сіткової торгівлі?

Стратегія використовує сітку ордерів для купівлі та продажу в певних цінових інтервалах. Застосовується для отримання прибутку від коливань курсу. Стратегія заснована на сітці, що допомагає забезпечити стабільність і захист від великих втрат. Робот розміщує ордери buy/sell на декількох рівнях ціни, створюючи "сітку". Кожен ордер має власний стоп-лосс і тейк-профіт.

Що таке сіткова торгівля на Бінанс?

Автоматизований інструмент для споту і ф'ючерсів, що дає змогу налаштувати торгівлю в конкретному ціновому діапазоні із заданим кроком.

Чи можлива сіткова торгівля ф'ючерсами?

Так, на Бінанс присутня і така можливість.

Як увімкнути автоматичну торгівлю?

Переконайтеся, що на балансі достатньо коштів. Зайдіть у розділ "Торгівля" -> "Торгові стратегії" на вкладку "Спот" (для спотової торгівлі). Праворуч знаходиться функціонал для налаштування стратегії. Встановіть мінімальну і максимальну ціну, кількість ордерів, суму, яку можна задіяти.

Що таке арифметичний і геометричний режими?

Різниця між ними в способі розрахунку кроку між ордерами - буде це фіксована цифра чи відсоткове відношення.

Які торгові комісії стягуються під час сіткової торгівлі ботом?

Такі самі, як і під час ручного, відповідно до рівня користувача. При цьому деяку кількість криптовалюти потрібно буде внести заздалегідь для покриття комісій.

Чи можна одночасно торгувати вручну?

Так, але стежте за балансом. Під час запуску сітки баланс не заморожується, тому може бути таке, що його не вистачить. Тоді торгівля зупиниться.

Чи вигідна сіткова торгівля криптовалютою?

Залежно від стану ринку вона може приносити різний ступінь прибутку. Зате має перевагу відносної стабільності та мінімізації ризиків.

Сіткова торгівля на Бінанс - відгуки користувачів

Відгуки про стратегію позитивні. Усе працює як годинник, а прибуток залежить уже не тільки від інструменту, а й від того, наскільки правильно він налаштований трейдером.

Висновок + відео

Стратегія сіткової торгівлі - одна з найпопулярніших, вона часто використовується торговими ботами. Надавши своїм клієнтам таку інтегровану можливість, Binance забирає собі частину цього ринку і полегшує трейдерам завдання - за наявності належних знань запуск здійснюється за хвилину, не потрібно підключати сторонні програми тощо. Ефективність стратегії в поєднанні з можливостями для контролю ризиків - причини спробувати її в дії. Техніка прекрасно себе показує на високоволатильних крипторинках і може допомогти добре заробити.

Читайте також - DeFi-токени: список і рейтинг найкращих дефі-токенів від децентралізованих платформ.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити