Найперша криптовалюта стала справжнім проривом: біткоїн надійний, незалежний від банків, захищений від інфляції, може використовуватися анонімно. Крім того, BTC демонструє відмінне зростання, що робить його привабливим активом

Редакція BiznesCat.com розповість, як заробити біткоїни та змусити вже наявні монети приносити додатковий прибуток.

ТОП-8 варіантів заробітку BTC

Подивіться робочі способи отримання біткоїнів у 2024 році та виберіть для себе оптимальний:

 1. Трейдинг на біржі - отримання доходу в короткий часовий період за рахунок коливань курсу біткоїна.
 2. Інвестиції - довгострокові вкладення в розрахунку на зростання вартості та отримання "дивідендів".
 3. Майнінг - видобуток криптомонет за допомогою генерації нових блоків у блокчейні.
 4. Біткоїн-крани - заробіток сатоші (невеликої частини біткоїна, що становить 0.00000001 BTC) на рекламних кліках і переглядах.
 5. Крипто-ігри - онлайнові ігри на блокчейні з механізмом "грай, щоб заробити".
 6. Лендінг - видача позики в біткоїнах для отримання відсотків з позичальника.
 7. Фрілансерські біржі - виконання віддаленої роботи за плату в BTC.
 8. Підтримка ICO - вкладення біткоїнів у криптовалютний стартап з метою примноження монет.

Способи заробітку біткоїна

Щоб ви змогли знайти найкращий метод отримання бітків, ми описали кожен варіант, перерахували його плюси і мінуси. Можна вибрати один спосіб або спробувати поєднати кілька прийомів заробітку.

Трейдинг BTC

Торгівля на біржах криптовалют відбувається так само, як і іншими активами - акціями, облігаціями, сировинними товарами тощо. Трейдер:

 • аналізує поточний стан справ, використовуючи інструменти технічного аналізу, щоб зробити прогноз про курс біткоїна;
 • розробляє торгову стратегію;
 • укладає біржові угоди (зазвичай на короткий період часу, що не перевищує одного дня).

Біткоїн, як і інша крипта, вирізняється високою волатильністю, що дає можливість трейдеру відмінно заробити на коливаннях курсу. Але недосвідченому користувачеві доведеться обов'язково вивчити основи трейдингу, щоб не припуститися помилок і не втратити гроші.

Переваги трейдингу:

 • відсутність обмежень щодо заробітку - саме на спекуляціях можна заробити багато і швидко.
 • можливість отримати сатоші без великих початкових вкладень - суми в 1000 рублів уже може вистачити для успішного трейдингу.
 • немає потреби вкладати гроші на довгий термін.
 • шанси заробляти і на зростанні, і на падінні BTC.

Недоліки спекуляцій:

 • заробіток не є пасивним. Трейдеру потрібно буде розібратися, які торгові стратегії використовувати, щоб отримати біткоїн, як заробити на ведмежому і бичачому ринку. Також знадобиться витрачати час безпосередньо на укладення угод, виставлення stop loss і take profit.

Важливо вибрати зручний і безпечний майданчик для трейдингу. Потрібно перевірити, що у брокера є:

 1. Ліцензії від провідних світових регуляторів на ведення брокерської діяльності;
 2. Простий і швидкий в освоєнні торговий термінал;
 3. Мобільний додаток, щоб була можливість заробити біткоїни з телефону в будь-який зручний час;
 4. Демонстраційний акаунт.

OKX - надійна платформа для трейдингу

OKX - надійна платформа для трейдингу

OKX - це найбільша світова криптовалютна біржа. У майданчика є комп'ютерний термінал і мобільний застосунок для торгівлі, навчальні матеріали та трейдинговий бот.

Головний плюс OKX - це можливість торгувати CFD (похідним фінансовим інструментом, що дозволяє заробляти на різниці цін). Неважливо, чи піде курс BTC вгору або вниз, трейдер все одно зможе отримати дохід за допомогою CFD, просто правильно визначивши рух вартості крипти.

Також перевагами платформи є:

 • відсутність комісій на введення і виведення грошей з депозиту;
 • низький поріг входу - 20 доларів;
 • високий рівень захисту особистих даних і коштів;
 • доступ до безлічі інструментів технічного аналізу, аналітичних прогнозів.

Інвестиції у зростаючі криптовалюти

Біткоїн хоча й продовжує на тривалому проміжку часу демонструвати позитивну динаміку ціни, але вже не може похвалитися багаторазовим збільшенням у вартості.

А ось нові перспективні альткоїни, придбані у 2024 році, дійсно здатні показати приголомшливе зростання. Тому часто довгострокові інвестиції вигідніше робити не в BTC, а в інші децентралізовані валюти, що зростають. При цьому біткоїни можна буде в підсумку заробити одним із двох способів:

 1. Купити на дивіденди, які нараховуються на багато криптовалют, що працюють на алгоритмі PoS.
 2. Обміняти на альткоїни, коли ті значно збільшаться в ціні.

Переваги інвестицій:

 • Пасивність заробітку.
 • Легкість і зрозумілість вкладень у криптовалюти.
 • Низькі ризики, якщо зберігати придбані монети в надійних холодних криптовалютних гаманцях.

Недоліки довгострокових вкладень:

 • Дохід сильно залежить від суми початкових вкладень.
 • "Заморожування" власних коштів на довгий термін.

Як перспективні цифрові валюти, здатні істотно зрости в ціні, експерти радять обирати ті, які:

 • Запущені злагодженою командною розробників і мають детальну дорожню карту, де чітко прописані всі етапи розвитку монети.
 • Виділяються серед інших альткоїнів, чим привертають увагу звичайних користувачів.
 • Мають явно виражену корисність, а не просто є черговим банальним криптопроектом.

У 2024 році хорошим вибором для інвестування в зростаючу крипту стануть токени IMPT і TAMA.

Wall Street Memes

Wall Street Memes (WSM) - це нова мемна криптовалюта. Творці Wall Street Memes розраховують, що їхня цифрова валюта стане основним активом, який дасть змогу дрібним трейдерам отримувати вищий прибуток у ніші монет-мемів.

Команда, що стоїть за криптопроектом Wall Street Memes, уже прославилася в соціальних мережах, таких як Twitter та Instagram. Тільки на цих двох платформах налічується понад 400 000 підписників. Ба більше, Ілон Маск, мільярдер і відомий прихильник монет-мемів, коментує пости Wall Street Memes.

Загальна кількість токенів WSM становить 2 мільярди (2 000 000 000 000). Половину (1 000 000 000 000 млрд) отримають передпродажні інвестори, а 30% монет будуть спрямовані на винагороди послідовникам екосистеми. Решту 20% команда використає для ліквідності, при цьому не залишивши собі жодного WSM.

Згідно з дорожньою картою Wall Street Memes, команда розраховує розмістити токен на централізованих (CEX) і децентралізованих (DEX) біржах. Крім того, в майбутньому з'явиться закрите співтовариство. Її члени отримають ексклюзивні переваги, такі як ранні оновлення, інсайдерський контент і участь у заходах.

З початку попереднього продажу минув тиждень, а проєкт зібрав уже $1,8 млн. Поточна вартість токена - $0,0259, але до завершального етапу пресейлу вона підніметься до $0,0337.

Плюси WSM:

 • роздача токенів, що дорівнюють сумі в $50 000;
 • популярність Wall Street Memes, набута до випуску монети;
 • підняття лояльності за рахунок продажу ексклюзивної колекції товарів, присвяченої Wall Street Memes.

BTC20

BTC20

BTC20 - це нова можливість для тих, хто хоче отримати вигоду з раннього періоду існування біткоїна, адже вартість монети під час пресейлу становить лише $1. Востаннє BTC стільки коштував у 2011 році. Поєднуючи в собі витоки Bitcoin і передові технології блокчейна Ethereum, платформа надає учасникам ринку "зеленіший" і багатофункціональніший токен.

Згідно з технічним документом, загалом буде випущено 21 млн коїнів BTC20, з яких 6,05 млн будуть доступні під час попереднього продажу за вартістю $1. Решту непроданих токенів буде заблоковано в контракті стейкінгу для винагороди учасників екосистеми BTC20.

Порівняно з енергоємною системою PoW (доказ виконання роботи), що використовується в біткоїні, блокчейн BTC20 значно екологічніший. Він створений на базі алгоритму PoS (доказ частки володіння), що вимагає меншого споживання енергії.

Перші результати BTC20 вражають. За короткий проміжок часу зібрано $1,5 млн. Це може свідчити про те, що токен очікує висхідний тренд після початку офіційних торгів.

Додаткові плюси:

 • 100% монет розподіляється серед покупців, що робить проект по-справжньому децентралізованим;
 • прихильність компанії прозорості ще більше підвищує цінність альткоїна;
 • корисність токена не обмежується тільки стейкінгом, його можна використовувати в децентралізованих додатках і як актив для управління екосистемою BTC20.

Chimpzee

Проект Chimpzee і його власний токен CHMPZ привернули увагу трейдерів завдяки "зеленому" використанню технології блокчейн. Розробники разом із партнерськими фондами підтримують природу та її мешканців криптовалютою. Однак інвестори теж отримують вигоду від цієї ініціативи.

У грі Zero Tolerance користувачі рятують ліси, а завдяки механізму Play-to-Earn ("грайте і заробляйте") вони можуть виграти безкоштовні токени CHMPZ і отримати преміальні призи. 

Зібрані монети можна використовувати для придбання товарів і спорядження в Інтернет-магазині Chimpzee. Зробивши покупку, інвестор отримає додаткові альткоїни. Водночас дохід від онлайн-магазину буде частково розподілятися між благодійними організаціями, з якими працює криптокомпанія.

З моменту запуску токена вже зібрано понад півмільйона доларів. Пресейл складається з чотирьох етапів і з кожним новим раундом CHMPZ стає дедалі дорожчим, поки не досягне максимуму - $0,00185. Зараз же криптовалюта коштує $0,00064.

Плюси:

 • команда має намір створити програму амбасадорів, що збільшить збір коштів на проєкти, пов'язані з охороною природи;
 • ті, хто візьме участь у першому етапі передпродажу, зможуть отримати паспорт Diamond NFT і заробити більше токенів;
 • завдяки стейкінгу можна заробити 20% додаткових монет на рік.

IMPT

IMPT

Криптовалютний проєкт IMPT.io допомагає людям і компаніям зменшити вуглецевий слід і тим самим врятувати планету від загрози глобального потепління.

У проєкті використовуються унікальні NFT, завдяки чому унеможливлюються подвійні транзакції та інші шахрайські схеми, які часто застосовують у традиційній системі компенсації викидів парникових газів.

"Зелений" нативний токен IMPT належить масштабній екосистемі, що успішно розвиватиметься та пов'язуватиме різноманітні екологічні проєкти. Тому аналітики впевнені в значному потенціалі зростання монети.

Переваги IMPT:

 • Вихід на стрімко зростаючий ринок, на якому вже зараз збільшуються обсяги як добровільних, так і обов'язкових компенсацій вуглецевих викидів.
 • Великий інтерес з боку світової спільноти, оскільки екологічні проблеми останніми роками турбують величезну кількість людей.
 • Укладення партнерства з відомими виробниками про виплату покупцям кешбеку в IMPT, що зробить вигідним використання токена звичайними споживачами.
 • Команда досвідчених розробників, що гарантує прозорість і довговічність криптопроєкту.

TAMA

Про проєкт Tamadoge деякі інвестори говорять, як про другий Shiba Inu. Але насправді у Тамавсесвіту є всі шанси обігнати відомий мемний коїн. Адже в Tamadoge успішно об'єднані блокчейн-технології, NFT, меми, казуальні ігри в дусі Тамагочі, механізм P2E.

Уже зараз нативний токен TAMA демонструє вибухове зростання по відношенню до початкової ціни, а кількість власників сягнула кількох десятків тисяч осіб. І судячи з амбітної дорожньої карти проєкту, навряд чи Tamadoge стане спочивати на лаврах і не візьме в майбутньому нових вершин.

Переваги TAMA:

 • Мемна, легко впізнавана користувачами монета, яка має корисність.
 • Спалювання 5% токенів під час кожної транзакції для захисту від інфляції.
 • Велика привабливість для геймерів як через захопливий геймплей, так і через можливість заробити під час гри.
 • Величезна спільнота, представлена активними користувачами одразу в кількох соціальних мережах.

Майнінг

Майнінгом називається розшифровка блоків у блокчейні. Щоб впоратися з обчисленнями блоків біткоїна, потрібно придбати дуже потужне обладнання і встановити його в спеціальному приміщенні разом із системою охолодження.

Через складність розшифровки у майнера-одинака практично немає шансів добути саме BTC (водночас одиночний майнінг малопопулярних криптовалют усе ще можливий). Тому майнеру доводиться йти одним зі шляхів:

 1. Майнити спільно в пулі.
 2. Користуватися послугами хмарного видобутку.

Майнінг в пулі

Пул - це об'єднання майнерських ресурсів для підвищення шансів на видобуток блоку. Усі отримані кошти діляться між майнерами пропорційно їхньому внеску обчислювальних потужностей.

Оскільки ймовірність розшифровки блокчейна в пулі збільшується, то окремі учасники можуть розраховувати на дохід.

Пул створюється центральними організаторами, які у вигляді плати за свою роботу беруть частину винагороди. Хоча користувачам і доводиться ділитися прибутком, шанси на успіх у підсумку все одно виявляються вищими за самостійний майнінг.

Переваги майнінгу біткоїнів у пулі:

 • Менше вимог до обладнання, що знижує величину стартового капіталу.
 • Більше шансів розшифрувати блок і отримати частину винагороди.

Недоліки видобутку BTC:

 • Знадобиться оплачувати регулярні рахунки за електрику.
 • У квартирі буде постійно шуміти працююче електрообладнання.

Хмарний майнінг

Хмарний майнінг

Якщо ви запитуєте: "Я дуже хочу майнити BTC, але у мене немає заліза, яке дасть змогу видобути біткоїни, як заробити по-іншому?", то відповіддю на запитання стане: "Просто орендуйте обчислювальні потужності у великій майнінговій фермі".

Хмарний майнінг являє собою альтернативу традиційному видобутку криптовалют, що працюють на протоколі PoW. Ферма розміщує велику кількість обладнання в регіоні з низькими тарифами на електроенергію, а частину заліза здає в оренду через інтернет. 

Майнер, який орендує потужності в хмарі, регулярно вносить обумовлену плату і отримує від провайдера намайнені біткоїни.

Переваги хмарного майнінгу:

 • Не потрібно купувати потужне обладнання, оновлювати залізо, оплачувати електрику.
 • Біткоїни заробляються пасивно без участі майнера - користувачеві не доводиться піклуватися про налаштування ПЗ.
 • У будинку немає обладнання, що шумить і виділяє тепло.

Недоліки видобутку біткоїнів у хмарі:

 • Плата високих комісійних провайдеру, який надає послугу хмарного майнінгу.
 • Можливість зв'язатися з шахраями, які маскуються під сумлінних провайдерів.

Біткоїн-крани

Кранами називаються спеціальні рекламні майданчики, на яких зареєстрований користувач може виконувати прості дії за принципом PTC - Paid to Click ("оплатою за клік"). Завдання можуть бути найрізноманітнішими, наприклад:

 • перейти за посиланням рекламодавця;
 • подивитися від початку до кінця рекламний відеоролик;
 • ввести CAPTCHA;
 • встановити додаток.

За правильне виконання дій нараховується плата в сатоші, яку можна вивести на свій біткойн-гаманець. Користувачі можуть реєструватися одразу на декількох кранах, щоб збільшити кількість одержуваних завдань і тим самим підвищити розмір заробітку.

Переваги біткоїн-кранів:

 • Простота отримання доходу - від користувача не потрібно ніяких особливих знань або умінь.
 • Можливість легко заробити біткоїни з телефону, підключеного до інтернету.

Недоліки кранів:

 • Дуже маленький розмір заробітку.
 • Необхідність витрачати багато вільного часу.

Крипто-ігри

Крипто-ігри

Криптовалютні ігри, що працюють на блокчейні, дають змогу геймерам не тільки із задоволенням проводити час в ігровому світі, а й отримувати реальний прибуток.

Тому такі іграшки прийнято називати P2E - Play-to-Earn (грай, щоб отримати дохід). Для заробітку децентралізованих валют у крипто-іграх передбачено різні способи, такі як:

 • Отримання невеликих нагород за виконання щоденних завдань та ігрових місій.
 • Виплата призів за перемогу в геймерських турнірах.
 • Створення і видобуток цінних ігрових артефактів у вигляді унікальних невзаємозамінних токенів NFT.

Причому користувачеві зовсім не обов'язково шукати гру, в якій виплати відбуваються саме в біткоїнах. Геймеру достатньо просто почати грати в онлайнові P2E іграшки та отримувати токени під час ігрового процесу, а потім обмінювати виграні альткоїни на бітки.

Переваги крипто-ігор:

 • Легкий і приємний заробіток, причому величезне жанрове розмаїття допоможе кожному користувачеві знайти гру на свій смак.
 • Можливість у багатьох іграх заробити біткоїн без вкладень.

Недоліки блокчейн-іграшок:

 • Необхідність витрачати час на гру.
 • У деяких крипто-іграх доводиться купувати початкових персонажів або екіпіровку.

Лендінг біткоїнів

Одразу варто зазначити, що цей спосіб не підійде тим, хто думає, як заробити біткоїн з нуля. Однак, якщо BTC уже є, то їх можна не тримати мертвим вантажем у криптогаманці, а змусити "працювати" на свого господаря за допомогою лендінгу - криптовалютного кредитування.

Власник бітків може віддати наявну валюту в борг. Позичальником може стати як приватна, так і юридична особа.

Лендингові угоди зазвичай укладаються контрагентами безпосередньо без участі посередників через майданчики P2P - Person-to-Person ("від особи до особи"). Тому сума кредиту, розмір відсотків, строки виплати та інші умови договору між кредитором і позичальником обговорюються індивідуально.

Переваги лендінгу:

 • Можливість призначити гарний відсоток, що набагато перевищує дохід з банківського депозиту.
 • Пасивність заробітку - достатньо дати криптовалюту в борг, а потім просто отримувати з неї відсотки.

Недоліки позик:

 • Повна відсутність захисту від шахраїв, через що стає вкрай ризикованим позичати великі суми.

Фрілансерські біржі з оплатою в BTC

Фрілансерські біржі з оплатою в BTC

Майданчики фрілансерів чудово підійдуть тим, хто шукає варіант, як заробити біткоїн з нуля. Зазвичай фрілансом займаються розробники ПЗ, перекладачі, копірайтери, інтернет-маркетологи та інші фахівці, здатні працювати віддалено.

Низка майданчиків дозволяє проводити розрахунки між виконавцем і замовником у криптовалюті. Тому фрілансеру достатньо вказати номер свого біткойн-гаманця і зробити взяте в роботу замовлення.

Переваги фрілансерських майданчиків:

 • Можливість виконати цікаве і добре оплачуване завдання.
 • Відсутність початкових витрат.

Недоліки бірж фрілансерів:

 • Великі часові витрати, необхідність працювати повний робочий день, щоб отримати пристойну кількість сатоші.
 • Немає гарантій того, що в будь-який час будуть відповідні проєкти, які відповідають профілю фрілансера.
 • Висока конкуренція серед виконавців.

Підтримка блокчейн-стартапів

Нові криптовалютні проєкти часто залучають кошти за допомогою ICO інвестування - первинного розміщення монет. І саме успішні стартапи здатні "озолотити" інвесторів. При цьому старі криптовалюти, на кшталт біткоїна, хоча й зростають у ціні, але вже не дивують величезними показниками.

Тому найчастіше виявляється вигідним вкласти бітки в стартап, щоб після завершення вдалого запуску ICO конвертувати отриманий прибуток у BTC і тим самим примножити свої біткоїни.

Переваги вкладень у блокчейн-стартапи:

 • Потенційно високий дохід.

Недоліки ICO:

 • Можливість нарватися як на скам, так і просто на невдалий проєкт, через що інвестору важливо уважно вивчати всі нюанси стартапу - від актуальності ідеї до досвіду розробників.
 • Необхідність у наявності стартового капіталу.

FAQ

Де можна продати зароблені біткоїни?

Найзручніший спосіб - продаж через спеціалізовані торгові криптобіржі. У цьому випадку вдасться швидко продати будь-який обсяг BTC за ринковою ціною і заплатити мінімальну комісію. Також цифрову валюту можна збути через криптообмінник, платіжну систему, криптомат. Але всі ці варіанти менш вигідні, оскільки продавцю доведеться виплатити солідну комісійну винагороду.

Чи можна витратити біткоїни, не обмінюючи їх на гривні і не втрачаючи на обмінному курсі?

Так. BTC - криптовалюта, яку вже почали приймати безпосередньо багато великих світових компаній. Тому на біткоїни можна купити найрізноманітніші товари і послуги - від їжі та кави до автомобіля і нерухомості, від авіаквитка і номера в готелі до навчального курсу і пластичної операції в медичному центрі.

Як заробити біткоїн, не вкладаючи жодної гривні?

Щоб отримати сатоші, зовсім не обов'язково витрачати величезні кошти навіть у 2024 році. Цілком можливо заробити біткоїн без вкладень, наприклад, на кранах. Але варто розуміти, що такий заробіток буде невеликим і повільним. А для отримання високого доходу в короткий термін все ж потрібні початкові вкладення.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити