Редакція BiznesCat.com доступно і детально розповість про методи, що дозволяють заробити біткоїни. Описано основні способи заробітку Bitcoin (BTC) і рекомендації щодо роботи. Представлено також варіанти отримання криптовалюти без вкладення коштів, які чудово підійдуть новачкам.

Розберемо наступні способи заробітку біткоїна у 2023 році:

 1. Майнінг і хмарний майнінг.
 2. Трейдинг.
 3. Копітрейдинг.
 4. Арбітраж.
 5. Торгові боти.
 6. Стейкінг, лендінг (наприклад, Binance Earn).
 7. Крани.
 8. Довгострокове інвестування.
 9. Ігри.

Найкращі способи заробітку біткоїна у 2023 році

1. Біткоїн-крани

Біткоїн-кран

Заробіток безкоштовної криптовалюти без грошових витрат і початкового капіталу. Чудовий варіант для новачків.

З цим варіантом отримання доходу в біткоїнах сьогодні знайомі, мабуть, навіть школярі. Крани - це додатки, які за виконання простих завдань (введення капчі, перегляд відео) нагороджують користувачів сатошами. Цей захід не принесе великого прибутку, але зароблених грошей вистачить на дрібні витрати.

Інструкція із заробітку біткоїнів за допомогою кранів (може варіюватися залежно від сайту):

 • Зареєструватися на сайті або встановити додаток на смартфон.
 • Підключити до крана свою біткойн-адресу (номер гаманця).
 • Працювати і в міру потреби виводити отримані суми на свій цифровий рахунок. Робота може включати в себе як стандартні завдання, так і сторонні - ігри, оффери від партнерів.

Серед серверів, які пропонують людям подібний заробіток, розвелося багато "лохотронів". Важливо уважно придивлятися до проєктів і обирати тільки ті, у яких довгий час роботи, хороші відгуки та невисокий поріг для виведення коштів.

Приклади працюючих сайтів для заробітку біткоїна без вкладень:

Назва Інтервал Кількість, сатоші Мінімальна сума на виведення Спосіб виплати
Freebitcoin 60 хвилин від 4 0,0003 BTC Bitcoin Wallet
Satoshi Hero Випадковий інтервал після 3 запитів від 1 30000 сатоші Bitcoin Wallet
AdBTC Без таймінгу

Від 3.

Платить за відвідування сайтів і перегляд реклами (букс)

50000 на біткойн-гаманець
1000 на FaucetPay або ExpressCrypto
Комбінований
Сointiply 12 годин від 10 монет (10000 монет = 1 USD) від 30 000 coins

Doge Wallet, Bitcoin Wallet,

Litecoin Wallet, Dash Wallet

Fire Faucet 1-10 хвилин (залежить від налаштувань) 10

Еквівалент $10 на звичайний гаманець,

$5 на FaucetPay

FaucetPay,

особисті гаманці для криптовалют

2. Торгівля біткоїном на біржах

Binance

У процесі відкриваються угоди на продаж або купівлю криптовалюти. Залежно від руху курсу можна заробити або отримати збиток. Завжди потрібно дотримуватися мані-менеджменту й обдумано використовувати кредитне плече.

Кілька років тому на всю гримів Форекс зі своїми перспективами золотих гір, а потім йому на зміну прийшли криптобіржі. Вони на крок попереду, тому що біткоїн та інші альткоїни схильні до дуже різкої зміни курсу. Тому примножити свій капітал можна набагато швидше. Якщо є уявлення про те, що взагалі коїться на таких ресурсах, і хочеться спробувати свої сили в криптосвіті, варто розглянути покрокову інструкцію.

 • Потрібно зареєструватися на біржі для трейдингу. Ресурси, які зарекомендували себе з найкращого боку: Binance, Bybit, EXMO, OKX та інші. Якщо вимагають умови біржі, то пройти також верифікацію.
 • Для стартового вкладу потрібно купити біткоїни. Зробити це можна через саму біржу, через обмінник біткоїнів та іншими способами. Радимо обрати той варіант, де вигідніший курс.
 • Наступний етап - необхідно відстежувати графіки курсу криптовалют. Це можна робити на біржі або скористатися стороннім сайтом. Чудовий сайт - TradingView, що дає інформацію з перших рук.
 • Найпоширенішим способом спекуляції валютою на біржі є створення відкладених ордерів. Суть полягає в тому, що перший раз купується, припустимо, 1 біткоїн за найнижчою ціною (нижчою за ринкову). Зробити це потрібно в розділі "Торги" в стакані на купівлю. Якщо в конкретний момент часу криптовалюта коштує 35 500 $, можна вказати, що купівля можлива за 35 200 $, і поставити в "чергу". Коли курс впаде до цього показника, купівля здійсниться автоматично. Аналогічно відбувається з продажем Bitcoin. Можна завищити ринковий курс і чекати, поки він добереться до обраного показника.

3. Арбітраж криптовалют

Арбітраж криптовалют

Арбітражний трейдинг відрізняється тим, що прибуток отримують не зі зростання ціни активу, а з різниці цін на один і той самий актив між різними платформами або в різних торгових парах. Арбітражнику, загалом, не так важливо, зростає монета чи падає, важливіше знаходити вигідні арбітражні можливості - "зв'язки".

Виділяють три основні види арбітражу криптовалют:

 • Внутрішньобіржовий.
 • Міжбіржовий.
 • Р2Р.

В арбітражі активно використовують такі сервіси, як сканери, а також торгові боти.

4. Копітрейдинг

Копітрейдинг

Копітрейдинг варто розглянути окремо, оскільки він поєднує в собі відразу два напрямки - і трейдинг, і пасивний заробіток.

Коротко про те, як заробляють на копітрейдингу біткоїном:

 • Досвідчений трейдер реєструється як "лід-трейдер", "майстер" і починає здійснювати операції.
 • Інші трейдери можуть оцінити успішність його торгівлі та підписатися на нього.
 • Угоди лід-трейдера автоматично дублюються на акаунтах підписників (суми можуть бути іншими, якщо вказати процентне відношення).
 • Відповідно, передплатники отримують той самий дохід або збиток у відсотках від інвестицій, що й майстер.

При цьому передплатники віддають частку свого прибутку (наприклад, 10 %) майстру. Копітрейдинг доступний на біржах Binance, Bybit та інших. Причому на деяких платформах він перетворився на цілий ринок стратегій. Для новачків дуже зручно, але потрібно бути готовим до того, що навіть майстри припускаються помилок - ви підписуєтеся на можливі збитки так само як і на прибуток.

5. Торгові боти

Торгові боти

Автоматизувати трейдинг можна і по-іншому - тут уже ви не залежатимете від угод іншого користувача. Йдеться про торгових ботів, спеціальні програми, де можна задати параметри стратегії і запустити, щоб угоди відкривалися і закривалися в автоматичному режимі.

Приклади торгових ботів для заробітку:

 • Veles Finance
 • RevenueBot
 • Cryptorg
 • 3Commas

А також власні абсолютно безкоштовні боти є на багатьох криптобіржах, включно з Binance, Huobi, Bitget.

6. Програми заробітку на криптобіржах (лендинг)

Simple Earn на Binance

Крім трейдингу, біржі також часто пропонують можливість пасивного заробітку. Наприклад, спеціальний розділ зі способами інвестування є на біржах:

 • Binance
 • ОКХ
 • Huobi
 • Bybit
 • KuCoin
 • Gate.io тощо.

Вибір можливих напрямків теж широкий. Насамперед це лендинг криптовалют - вкладення під відсотки, як депозит. Криптовалюта використовується біржею для маржинального кредитування або інших цілей. Відсотки за всіма монетами щодня варіюються.

Крім лендингу, часто зустрічаються: стейкінг, хмарний майнінг, бівалютні інвестиції, а також продукти для власників нативного біржового токена (як BNB Vault на Binance).

7. Довгострокове інвестування

Інвестиції в Bitcoin

Якщо ви, як і безліч людей, вірите в те, що Bitcoin продовжуватиме зростати, то є сенс замислитися про інвестування на тривалий термін - до декількох років.

Для цього просто купіть Bitcoin будь-яким зручним способом:

 • На біржі
 • Через обмінник
 • Через бота в Телеграм
 • Через криптомат
 • У платіжній системі
 • На p2p-майданчику
 • Через криптогаманець

І зберігайте, бажано на апаратному гаманці, оскільки такий варіант найбезпечніший. У будь-який момент монету можна продати, щоб зафіксувати прибуток.

8. Майнінг

ASIC майнінг

Це видобуток криптовалюти за допомогою обчислювальної потужності обладнання. Для початку варто визначитися, яку монету майнити, а потім придбати обладнання під потрібний алгоритм хешування.

Для біткоїна алгоритмом є SHA-256, для майнінгу потрібні Асіки (ASIC), звичайні відеокарти неефективні і заробити на них не вийде. Перед початком процесу потрібно прорахувати всі витрати і визначитися з рентабельністю заняття.

Цей спосіб заробітку криптовалюти біткоїн є фундаментальним і найпершим. Полягає він у використанні комп'ютера для виконання завдань, що забезпечують створення блоків, які підтримують життєдіяльність блокчейна. За це кожен майнер отримує свою частку від загальної емісії біткоїна.

Перш ніж почати заробляти біткоїни за цим методом, потрібно скласти кошторис, позначити витрати на техніку, її монтаж і на світло, за яке доведеться платити. Ще знадобиться безперебійний інтернет. У другій колонці кошторису необхідно прописати доходи від майнінгу і зіставити їх з розтратами. Якщо результат не влаштовує, краще перейти до покрокової інструкції наступної методики і не витрачати дорогоцінний час.

 • Вибір апаратури. Спеціально для майнінгу біткоїна були розроблені машини покоління ASIC. Їхній мінус - ціна, яка коливається в межах 500-2000 $ залежно від моделі. Альтернатива "Асіку" - власний ріг, зібраний із потужних відеокарт розряду AMD Radeon RX 580 і материнської плати. Усе це об'єднується під металевим корпусом і оснащується системою охолодження та вентиляції. Вартість ASIC Antminer на офіційному сайті Bitmain.
 • Підключення до пулу. Цим терміном називається сукупність потужностей, які беруть участь у процесі створення блоків. Після виконання основного завдання на публічний рахунок зараховується винагорода, яка надалі розподіляється між користувачами.
 • На цьому ж ресурсі потрібно підключити свій цифровий гаманець у пункті меню "Налаштування". Важливо звернути увагу на те, що гаманець повинен бути захищений шифруванням розряду SSL. Біля його номера має бути намальований замочок.
 • Тепер необхідно вибрати програму для майнінгу біткоїна, їх у мережі представлено дуже багато. Однією з найпростіших і найзрозуміліших є GUIMiner.
 • Залишилася справа за малим: запустити програму, вибрати в списку серверів потрібний пул, ввести своє ім'я користувача і придуманий пароль. Потім вибрати графічну карту, за якою здійснюватиметься сам процес, і запустити її. Усе, машину активовано.

Стежити за процесом майнінгу біткоїна можна за допомогою GUIMiner. Це не становить складності.

9. Хмарний майнінг

Хмарний майнінг

Як варіант, можна розглянути пасивний заробіток на хмарному майнінгу. На відміну від класичного майнінгу, хмарний не вимагає значних витрат, знань, умов тощо. Купується контракт на потрібну кількість потужності, і відразу починають капати щоденні нарахування.

Суть процесу ідентична класичному майнінгу - біткоїни видобуваються за рахунок роботи найпотужнішої апаратури. Але користувачеві не потрібно піклуватися про вартість електроенергії, ідеальний інтернет і сам комп'ютер, який працюватиме на знос. Є пропозиція "купити" частину потужності однієї з майнінг-ферм і отримувати з неї прибуток.

Ми рекомендуємо звернути увагу на сервіси, які на ринку вже декілька років, вельми стабільні і мають масу позитивних коментарів.

Загальна інструкція:

 • Пройти форму реєстрації на сайті. Заповнити всі запропоновані поля, вказати електронну пошту, підтвердити свій акаунт.
 • Ввести свій номер біткойн-гаманця.
 • Вибрати валюту, яку будуть майнити - у нашому випадку це BTC.
 • Купити хеші. Витратити на цей захід можна як 1 долар (саме в цій валюті найчастіше розплачуються на серверах), так і кілька сотень або тисяч.
 • Після цих маніпуляцій буде укладено контракт на певний час. За цей проміжок часу нараховуватиметься пасивний дохід, але його розмір залежить від курсу монети, складності майнінгу та інших мінливих показників.

Приклади платформ хмарного майнінгу: Binance Cloud Mining, ECOS, IQ Mining. Іноді з'являються в продажу контракти на біржах KuCoin, Gate.io.

10. Біткоїн-ігри

Ігри з біткоїном для Android

Біткоїн-ігри являють собою сайти або мобільні додатки, де можна в ігровій формі заробити BTC і вивести на гаманець.

Жанри біткоїн-ігри можуть бути практично будь-якими:

 • Стратегії
 • Логічні
 • RPG
 • Вікторини тощо.

Окремо варто виділити біткойн-казино. Це найризикованіший варіант, і він вимагає вкладень, тоді як багато ігор вкладень не вимагають, а працюють приблизно як крани, заробляючи на рекламі. У випадку з казино потрібно внести BTC, щоб зіграти, якщо тільки не дають пробних обертань. І необхідно пам'ятати, що казино ніколи не працює собі у збиток, а отже, у будь-якому разі ви будете частіше програвати, ніж вигравати.

Створення гаманця для біткоїна

Перед тим, як почати заробляти BTC, потрібно оголосити про своє існування в децентралізованій системі блокчейн. Іншими словами, потрібно зареєструватися там і створити свій криптогаманець, на якому зберігатимуться монети.

Розрізняють наступні способи створення біткойн-гаманця:

 • Апаратні гаманці.
 • Онлайн.
 • Десктопні.
 • Паперові.
 • Мобільні.

Апаратні гаманці - найбезпечніші. А ось зберігання на біржі не рекомендується з точки зору збереження активів.

FAQ

Чи можна заробити на біткоїні?

Так, але цей заробіток не є гарантованим. Курс криптовалюти дуже волатильний, вона то дорожчає, то дешевшає. Щоб не піти в мінус, потрібно діяти акуратно, починати з невеликих сум і навчитися аналізувати ринок.

Які основні способи заробітку біткоїна?

Можна виділити крани, майнінг, хмарний майнінг, трейдинг, інвестування.

Що таке біткоїн-крани?

Сайти, де можна заробити трохи криптовалюти за виконання примітивних завдань і дій. Цей спосіб популярний як заробіток біткоїна без вкладень.

Як заробляти на біткоїнах з нуля?

Згадані вище крани можуть стати ідеальним способом познайомитися з індустрією криптовалют і заробити перші невеликі гроші, які потім можна відправити на біржу для трейдингу.

Що таке майнінг?

Використання обчислювальних потужностей для підтримки біткоїн-мережі, підтвердження транзакцій у ній. Винагороджується новою криптовалютою, що випускається.

Що таке ігри для заробітку біткоїна?

Додатки, які можна знайти в магазині Google Play (вони найпоширеніші для Андроїд), де можна заробляти невеликі суми сатоші, як у кранах, за ігрові успіхи. Більшість таких ігор логічні, самі вони заробляють на рекламі.

Що таке хмарний майнінг?

Той самий майнінг, але з погляду користувача значно простіший - не потрібно самостійно закуповувати обладнання та доглядати за ним, а можна взяти потужності в оренду через спеціальні сайти.

Як заробити біткоїни на трейдингу?

Трейдинг передбачає торгівлю на криптобіржах: купівля/продаж монет і отримання прибутку від коливань курсу.

Чи можна інвестувати біткоїни на довгий термін?

Так, у цьому є сенс, оскільки у монети є перспективи зростання. Однак подбайте про надійне зберігання монет.

Скільки можна заробити на біткоїні?

Від декількох сатоші на годину (на кранах) до необмеженої суми - все залежить від настрою ринку, обраних способів заробітку, обережності й терпимості до ризику, деякою мірою від удачі.

Як заробити 1 біткоїн?

1 BTC на поточний момент - досить велика сума. Щоб її заробити, потрібні продумані інвестиції, наприклад, у трейдинг, майнінг і просто ходлінг.

Як заробляти за допомогою біткоїнів пасивний дохід?

Можна виділити такі способи, як пасивний заробіток на біржах криптовалют, хмарний майнінг.

Чи можна налаштувати заробіток біткоїнів на автоматі?

Для цього підходять перераховані вище інвестиційні можливості, а також деякі крани з автоматичними клеймами і авто-виведенням, наприклад, Freebitcoin.

Де зберігати BTC?

В апаратних гаманцях - Ledger, Keepkey, або програмних - Bitcoin Core, Trust Wallet.

Висновок + відео

Ми розповіли про те, як у 2023 році можна заробити криптовалюту біткоїн - усі основні способи перераховані в статті. Найпростіший, але й найменш прибутковий із них - це крани. Найскладніший і витратний - майнінг. Трейдинг доступний кожному, але вимагає досвіду, на початку майже неминуче будуть втрати. Біржові депозити з відсотковим доходом досить безпечні, але відсоток там часто невеликий. Тож вибір залишається за вами, виходячи з вашої толерантності до ризику, фінансових можливостей, схильностей та інших чинників.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити