Tether - найпопулярніший і перший стейблкоїн, вартість якого базується на вартості долара США. Наразі це третя за капіталізацією криптовалюта (користувачі вклали в неї понад 23,5 мільярда доларів). Це зрозуміло: стейблкоїн позбавлений волатильності, властивої звичайним криптовалютам, але і при цьому володіє всіма її перевагами - анонімністю, децентралізацією і свободою.

Сьогодні редакція BiznesCat.com розповість про гаманці для Tether різних типів - де можна зберігати USDT (OMNI, ERC20, TRC20).

Приклади гаманців для USDT

Найменування гаманця Посилання на сайт Стандарти Tether USD Тип гаманця
Metamask metamask.io ERC-20, BEP-20 некастодіальний
MyEtherWallet myetherwallet.com ERC-20 некастодіальний
Trust Wallet trustwallet.com ERC-20, BEP-20, TRC-20, AVALANCHE, SPL та ін. некастодіальний
Binance Chain Wallet binance.org ERC-20, BEP-20 некастодіальний
Guarda guarda.com TRC-20, BEP-20, OMNI, ALGO, SOL некастодіальний
imToken token.im ERC-20, BEP-20, AVALANCHE тощо. некастодіальний
Ledger https://shop.ledger.com ERC-20, BEP-20, TRC-20 некастодіальний
Trezor https://trezor.io/coins/tether ERC-20 некастодіальний
Safepal https://store.safepal.io/ ERC-20, BEP-20, TRC-20 та інші некастодіальний
Token Pocket tokenpocket.pro OMNI, ERC-20, BEP-20, TRC-20 тощо. некастодіальний
Coinbase Wallet coinbase.com ERC-20, BEP-20, SPL тощо. некастодіальний
Omni Wallet omniwallet.org OMNI некастодіальний
Omni Core omnilayer.org/download OMNI некастодіальний
MathWallet mathwallet.org ERC-20, BEP-20, TRC-20, AVALANCHE, SPL тощо. некастодіальний
Tron Link tronlink.org TRC-20 некастодіальний

Розглянемо наступні види гаманців для зберігання USDT:

 1. Мобільні гаманці.
 2. Браузерні гаманці.
 3. Апаратні гаманці.
 4. Онлайн-гаманець.
 5. Десктопні гаманці.

Криптобіржі, що підтримують USDT: Binance, OKX, Bybit, Huobi, Payeer та інші.

У чому різниця між Tether OMNI, ERC-20 і TRC-20

Спочатку USDT було запущено на блокчейні Bitcoin, але згодом він став таким популярним, що задля зручності користувачів його запустили також і на інших популярних блокчейнах, оскільки кожен із них має свої переваги та недоліки.

 • USDT Omni працює на блокчейні Bitcoin через протокол Omni Layer. Таким чином адреса гаманця генерується в такому ж форматі, що й у BTC, і всі транзакції проходять через мережу BTC.
 • USDT ERC20 аналогічним чином функціонує на блокчейні Ethereum.
 • USDT TRC20 - блокчейн Tron.

Також є варіанти USDT, випущені на блокчейнах Binance Chain, Binance Smart Chain, EOS, Algorand, і Tether Gold, прив'язаний до вартості золота.

З функціональної точки зору всі варіанти, запущені після Omni, вирізняються помітно швидшими і дешевшими транзакціями. Крім того, запуск Tether на додаткових блокчейнах мав й інше призначення: розвиток галузі децентралізованих додатків, які активно з'являються на ETH, TRON і Binance Smart Chain, на відміну від Bitcoin.

Кожен варіант працює тільки в межах своєї мережі, тож не можна відправити будь-який зі стандартів у ту мережу, яку він не підтримує.

Гаманці для Tether OMNI

1. Omni Wallet

адреси для отримання Tether (USDT) у гаманці OMNIWallet

https://www.omniwallet.org

Онлайн-гаманець, що працює з браузера. Для створення потрібно тільки придумати пароль і вказати електронну пошту. Користувач сам контролює свої ключі, а на сервер вони надсилаються виключно в зашифрованому вигляді. Гаманець має відкритий початковий код, а також простий інтуїтивно зрозумілий користувальницький інтерфейс. У розділі MyAddresses знаходяться адреси для переказу на них Tether (USDT) стандарту OMNI, а також, криптовалюти Bitcoin (BTC). Bitcoin потрібен для оплати комісій за переказ Tether з гаманця.

Можна обмінювати на вбудованій біржі будь-які активи, розміщені в мережі Bitcoin, а крім того, створювати активи самостійно і запускати краудсейли. За замовчуванням гаманець підтримує Bitcoin, Omni Token і Test Omni Token, але можна додати і будь-який інший з підтримуваних активів, яким ви хочете керувати.

2. Omni Core

Гаманець Omni Core

https://www.omnilayer.org/

Реалізація Omni Layer, заснована на програмній базі Bitcoin Core (наразі версії 0.18). Для біткоїн-мережі це "рідна реалізація", яка не потребує жодних зовнішніх програмних рішень. Доступна на платформах Windows, Linux і Mac OS. Інтерфейс JSON-RPC служить для підтримки розширень Omni Layer.

Omni Core був створений у 2017 після того, як з'явилася інформація про деякі загрози безпеці в Tether. На час переходу був обмежений випуск нових токенів у мережі. Однак зараз усі вразливості усунуто, і гаманець не поступається за надійністю Bitcoin Core.

Гаманці для Tether ERC20

1. MyEtherWallet

Гаманець MyEtherWallet

https://www.myetherwallet.com/

Мобільний і веб-гаманець з відкритим початковим кодом, розроблений на мові програмування Javascript. Зручний у використанні і забезпечує достатній рівень безпеки як Ethereum, так і різних токенів ERC20, включаючи Tether. Дозволяє взаємодіяти зі смарт-контрактами в мережі ETH.

Користувацькі дані не зберігаються на серверах MyEtherWallet. Для генерації даних використовуються механізми браузера, надалі ключі зберігаються на телефоні або комп'ютері користувача, тож немає необхідності довіряти третій стороні безпеку своїх коштів.

2. Metamask

Гаманець Metamask

https://metamask.io/

Metamask являє собою мультивалютний гаманець для токенів ERC20, що дає також можливість взаємодії з різними dApps. Має механізм підключення до децентралізованих протоколів, завдяки чому через нього можна вводити і виводити кошти з цих протоколів.

Метамаск представлений у зручній формі браузерного розширення, також запущено мобільний додаток з аналогічним функціоналом. Не зберігає ключі користувача, має відкритий початковий код. Гаманець надає найбільш зручний спосіб підключення до таких протоколів, як Compound, Maker, Uniswap тощо.

3. Guarda

Гаманець Guarda

https://guarda.com/

Гаманець підтримує три типи USDT (ERC20, TRC20, OMNI). Дозволяє не тільки зберігати активи, а й миттєво обмінювати їх на вбудованій біржі. Є ліцензія FIU, що дає право на обмін цифрових валют на фіатні. Гаманець некастодіальний, тобто не має доступу до коштів користувачів. Децентралізація програмного забезпечення лежить в основі екосистеми.

Guarda існує у веб-версії, а також у вигляді додатків для iOS і Android. Дає можливість купувати криптовалюту за допомогою MasterCard або Visa. Також за допомогою гаманця можна заробляти на стейкінгу 10+ монет з прибутковістю до 25% річних. Віднедавна додано і стейкінг Ethereum 2.0 з прибутковістю до 11,05% річних.

4. Trust Wallet

Гаманець Trust Wallet

https://trustwallet.com

Мобільний додаток, офіційно підтримуваний криптовалютною біржею Binance. Працює з великою кількістю активів, дає змогу купувати їх з картки або обмінювати на вбудованій біржі. Додаток не збирає особистих даних про користувачів і не має доступу до їхніх коштів. Доступні варіанти завантаження на iOS або Android.

Також Trust Wallet має інтегрований браузер для роботи з децентралізованими додатками та підтримку колекційних токенів стандарту ERC721.

Гаманці для Tether TRC20

1. imToken

Гаманець imToken

https://token.im/

Гаманець підтримує токени 11 блокчейнів, включно з TRON. Може працювати у зв'язці з апаратними холодними гаманцями, що підвищує безпеку. Представлений у вигляді мобільного додатка для Android і iOS. Під час надсилання транзакцій дає змогу налаштовувати комісію, якщо потрібно прискорити платіж. Підтримує швидкі перекази за допомогою біометричного захисту.

Пошук усередині програми дає змогу вручну додати будь-який потрібний токен, якщо його немає в списку. imToken - некастодіальний гаманець з відкритим вихідним кодом, що є вже практично невід'ємною вимогою будь-якого безпечного сервісу для зберігання активів.

Гаманець TronLink

https://www.tronlink.org

Мобільний додаток + розширення для браузера Chrome. Децентралізований гаманець з багатошаровим алгоритмом шифрування, що забезпечує безпеку даних. Безшовна інтеграція з основною мережею TRON, яка гарантує миттєве оновлення інформації. Закриті ключі зберігаються локально у користувача.

Гаманець підтримує всю екосистему TRON, даючи змогу зберігати такі активи, як TRX і токени TRC10, TRC20. Крім того, дає можливість глибокої взаємодії з екосистемою TRON, включно з функціями голосування.

3. Math Wallet

Гаманець Math Wallet

https://mathwallet.org/

Багатофункціональний криптогаманець вирізняється тим, що підтримує понад 65 різних блокчейнів і всі активи, що працюють на них, включно, звісно ж, з USDT TRC20. Інша особливість полягає у свободі вибору форми взаємодії: є мобільний застосунок, розширення для браузера, веб-гаманець, а також можна підключати апаратні гаманці Ledger і WOOKONG Bio.

Крім зберігання активів, Math Wallet надає такі послуги, як магазин децентралізованих застосунків, стейкінг-пул, власний токен MATH, обмінний і платіжний сервіси та багато інших.

Інші способи зберігання USDT

Багато криптобірж, наприклад, Binance, підтримують одразу всі або, принаймні, декілька форматів Tether. При введенні або виведенні коштів з майданчика потрібно вказати, який саме стандарт вас цікавить, оскільки надсилання коштів на неправильну адресу призведе до того, що вони будуть загублені.

На біржі Binance підтримується Tether (USDT) стандартів BEP2, BEP20, ERC20, OMNI, TRC20.

Також для зберігання великих сум слід розглянути апаратні гаманці (Ledger, Trezor). Кожен з них підтримує понад 1000 активів і десятки різних блокчейнів, а USDT, як найпопулярніший стейблкоїн, підтримується всіма без винятку апаратними гаманцями. Безпека коштів при цьому перебуває на найвищому рівні.Апаратний гаманець Trezor

Як поповнити гаманець і купити Tether

Основні способи купівлі USDT на сьогоднішній день:

 • Криптовалютні біржі. Актив підтримують практично на всіх централізованих майданчиках (Бінанс, Bybit, EXMO, Huobi та інших), а також на децентралізованих (у цьому разі підтримують стандарт USDT, що відповідає блокчейну, на якому функціонує сама біржа).
 • Обмінники. Обираючи обмінник, дивіться, які стандарти USDT він підтримує. Як правило, є вибір з 2-3 форматів (OMNI, ERC20, TRC20). Приклади обмінників, що працюють з Tether: Prostocash, Bitality, Nice Change, Mchange.
 • p2p-платформи. Низка інших пірингових бірж дають змогу працювати з Tether, купуючи (або продаючи) цей стейблкоїн будь-яким зручним способом, без посередників і з мінімальними витратами.
 • Офіційний сайт. Можна створити і верифікувати акаунт на офіційному сайті https://tether.to/, що дасть можливість випускати і погашати токени. Однак цей процес не дуже зручний для звичайних користувачів, хоча б тому що перевірка верифікаційних даних може тривати до кількох діб. Спосіб підходить для великих компаній або інвесторів.

Завжди уважно вказуйте адресу зарахування, щоб отримати Tether на свій гаманець без проблем. Відправлення USDT на неправильну адресу призведе до втрати коштів. У рідкісних випадках розробники можуть допомогти з відновленням, але тільки якщо сума була більш ніж серйозною.

FAQ

Як зберігати USDT?

Найбезпечніше використовувати для цього децентралізовані гаманці, які не мають доступу до ваших приватних ключів. Приклади перераховані в статті.

Як зберігати USDT на Ledger або Trezor?

Придбайте апаратний гаманець і встановіть застосунок Ledger Live / Trezor Suite App. Залежно від застосунку та його функціоналу, можна купити токени за допомогою картки (не для всіх країн) або просто скопіювати адресу гаманця і перевести токени з іншої платформи. Холодний гаманець USDT здатний забезпечити максимум безпеки.

Як додати USDT TRC-20 у Metamask?

За замовчуванням Metamask підключається до мережі Ethereum, але є можливість активувати й інші блокчейни. Що стосується мережі Tron, в якій і працюють токени TRC-20, то її підключити не можна. Причина в тому, що вона не ґрунтується на EVM (віртуальній машині Ethereum), на відміну від BNB Chain і багатьох інших. Тож для зберігання USDT TRC-20 доведеться вибрати інший варіант.

Які гаманці підтримують TRC-20 USDT?

Klever, TronLink, Exodus, Atomic, Trust Wallet, MathWallet, Guarda, imToken тощо. З апаратних - Ledger (у Trezor мережа Tron не підтримується).

Як працює USDT гаманець на Бінанс?

Це кастодіальне зберігання, за якого користувач не має доступу до ключів. Зручно для повсякденного трейдингу, але небезпечно за своєю суттю.

Чи можна зберігати USDT на біржі?

Лише в тому випадку, коли вони потрібні для торгівлі просто зараз. Невикористану криптовалюту слід негайно вивести. За історію криптовалют було вже безліч інцидентів зі зламами і крахами бірж, коли за підсумком користувачі втрачали гроші.

Де купити Tether, щоб перевести USDT на гаманець?

Є безліч варіантів, що включають в себе криптобіржі, p2p-біржі, обмінники, платіжні системи тощо. Токен підтримується майже всіма криптовалютними сервісами.

Офіційний сайт USDT гаманця?

Такого немає, токен не має власного нативного гаманця, для його зберігання варто завантажити USDT гаманець мультивалютного типу, що працює з різними блокчейнами.

Як перевести USDT на інший гаманець?

Скопіювати блокчейн-адресу цільового гаманця, потім у застосунку вибрати функцію "Відправити" (Send) і здійснити транзакцію на потрібну адресу. Стежити, щоб блокчейн-мережі збігалися і там, і там.

Який вигляд має номер гаманця USDT?

По-різному залежно від мережі. Наприклад, так виглядає адреса в мережі Ефіріум - 0x5F35d576341a5029a2cd53c21C4EDe55087106A9.

Який найкращий гаманець для USDT?

Усе залежить від потреб користувача. З точки зору безпеки ще ніщо не перевершило апаратні сховища. Якщо говорити про зручні, швидкі та легкі варіанти, то підійде мобільний застосунок Trust Wallet, браузерне розширення Metamask і їм подібні.

У чому різниця між гаманцями USDT TRC-20, BEP-20, ERC-20?

Різні гаманці працюють з різними блокчейн-мережами; токен USDT теж функціонує одразу в декількох мережах. Відповідно, токен USDT TRC-20 можна зберігати тільки в такому додатку, який підтримує відповідний блокчейн.

Гаманці для USDT безкоштовні?

Так, користуватися будь-яким гаманцем можна безкоштовно, крім апаратних.
Апаратні гаманці мають вартість від 50 $ до 200 $.

Висновок + відео

Tether за останні кілька років став однією з найвідоміших криптовалют. Використовуючи USDT, трейдери можуть зберігати свої заощадження в активах, прив'язаних до долара США, без зайвих транзакційних витрат під час конвертації в крипту і назад. Звісно, є й певні проблеми, пов'язані з цим проєктом - наприклад, його централізація, тобто управління конкретною компанією. Тому зараз багато хто дивиться в бік більш децентралізованих стейблкоїнів. Проте поки що Tether не здає позицій.

Читайте також - Satoshi Hero (Сатоші Хіро): огляд криптовалютного крана.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити