Популярність біткоїна зростає, а разом з тим збільшується і кількість охочих придбати цінну криптовалюту. На жаль, не можна просто взяти гроші, сходити в банк і купити Bitcoin. Тому у новачків часто виникають різного роду запитання з цього приводу, які потребують роз'яснення. У статті редакція BiznesCat.com розповість, що таке адреса біткоїн-гаманця, де її взяти, як отримати та дізнатися всю інформацію про неї.

Біткоїн-адреса потрібна для отримання і переказу криптовалюти на гаманець. Наприклад, її необхідно вказувати під час купівлі BTC в онлайн-обмінниках або під час виведення монет із криптовалютної біржі. Складаються біткоїн-адреси з випадкового набору літер латинського алфавіту і цифр (зазвичай довжина 33-35 символів).

Така адреса називається публічною. Генерується вона з приватного ключа. Отримати адресу може кожен безкоштовно, але необхідно насамперед створити гаманець для зберігання криптовалюти BTC. Зробити це можна на біржах, онлайн-сервісах, використовуючи локальні додатки на комп'ютері або мобільному пристрої тощо. Нижче про це розповімо докладніше і покажемо на прикладі, де подивитися і який вигляд має адреса біткоїна.

Купити/продати біткоїн можна через:

 • криптобіржі;
 • обмінники;
 • p2p-обмінники;
 • платіжні системи;
 • криптомати;
 • телеграм-ботів;
 • криптовалютні гаманці.

Почнемо з того, як створити гаманець, що дає змогу отримати біткоїн-адресу. А потім перейдемо до того, як використовувати цю адресу для придбання монет.

Формати BTC-адрес і як вони виглядають

Для відправлення та отримання біткоїнів обов'язково потрібна адреса завдовжки 26-35 цифр і букв. Будь-яку адресу можна використовувати для переказу криптовалюти в мережі, проте є одна умова: програмне забезпечення гаманця відправника повинно підтримувати обраний формат адреси.

Існує три формати Bitcoin-адрес:

 • P2PKH. Починається на 1. Приклад - 1BvBMSEYstWetqTFn5Au4m4GFg7xJaNVN2. Це оригінальний формат адрес, який досі активно використовується. P2PKH розшифровується як Pay-to-Pubkey-Hash, тобто "плата за хеш відкритого ключа одержувача".
 • P2SH. Починається на 3. Приклад - 3J98t1WpEZ73CNmQviecrnyiWrnqRhWNLy. Розшифровується як Pay to Script Hash ("плата за хеш скрипта"), забезпечує ширшу функціональність, ніж оригінальні адреси. Наприклад, дає можливість працювати з мультипідписами, сумісний з оновленням SegWit для підвищення масштабованості протоколу.
 • Bech32. Починається на bc1. Приклад - bc1qmm6fuugf70v3ehhrrctl5qq3lf28h3sm9vmd0r7. Власний формат адрес SegWit. Його підтримує більшість програмних і апаратних гаманців, але далеко не всі біржі. Наразі лише кілька відсотків BTC зберігається на адресах Bech32адреси, хоча це число поступово зростає.

Оптимальним вибором для більшості користувачів вважається другий варіант, оскільки він поєднує в собі функціональність і повсюдну підтримку всіма сервісами.

Як створити гаманець для зберігання Bitcoin

Існує декілька способів зберігання біткоїнів, кожен має свої переваги та недоліки.

На біржі

Біткоїн-біржа EXMO

Найпростіший спосіб - це створити гаманець для біткоїна на криптобіржі, на якій можна швидко купити або продати криптовалюту.

На біржах можна купити, продати, обміняти криптовалюту, при цьому буде сформовано гаманець, де легко зберігати віртуальні монети.

Реєстрація стандартна, потрібно вказати свою поштову скриньку і придумати пароль, обов'язково підтвердивши адресу електронної пошти (після реєстрації на неї надійде лист від біржі, в якому буде розташоване посилання, за яким потрібно пройти). Зайшовши в особистий кабінет, необхідно задати налаштування безпеки, під'єднати 2fa-автентифікацію й отримувати коди на вхід за допомогою SMS або в застосунку "Google authenticator".

Як правило, потрібно також проходити верифікацію на біржі. Вона передбачає надання паспортних даних, підтвердження особи та адреси проживання. Цей захід спрямований проти відмивання грошей та інших фінансових злочинів.

Після цього можна заводити гроші на баланс і купувати Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin та інші популярні криптовалюти.

Локальний гаманець на комп'ютер або на телефон

Гаманці для Bitcoin

Завантажити його можна з сайту bitcoin.org. Популярними гаманцями є Exodus, Jaxx, Lumi, Trust Wallet, Atomic тощо.

У цьому випадку гаманець встановиться на комп'ютер або телефон. На вибір запропоновано кілька додатків від різних розробників. Усі гаманці діляться на "важкі" (потрібно завантажити весь блокчейн) і "легкі" (синхронізація з мережею відбувається онлайн). Наприклад, "важкий" - Bitcoin Core, "легкий" - Electrum.

Під час встановлення програми-гаманця Bitcoin Core одразу потрібно подбати про наявність вільного місця на диску комп'ютера, оскільки після її запуску запускається синхронізація програми з мережею, під час якої відбувається завантаження блоків усіх транзакцій за весь час існування. У підсумку буде закачано близько 400 Гбайт інформації, тому займе цей процес не одну годину.

Користуватися ним нескладно, але обов'язково потрібно робити резервні копії після кожної операції з новим гаманцем для відновлення в разі видалення програми (перейшовши в розділ "Огляд").

Як альтернатива, можна використовувати програму Electrum. Вона не вимагає завантаження блокчейна мережі Bitcoin і достатньо надійна. Буквально через 5-10 хвилин можна отримувати і відправляти криптовалюту. Під час встановлення важливо не забути зберегти seed-фразу з 12 слів англійською мовою (для відновлення доступу), а також приватні ключі для перенесення на інші гаманці.

Можна завантажити програми інших розробників, не представлених на цьому сайті, наприклад, Jaxx - це популярний мультикриптовалютний клієнт для зберігання не тільки BTC, а й інших криптовалют. Перевагою є те, що завантажувати всі блоки не доведеться, але для роботи потрібен постійний доступ до інтернету.

Онлайн-сервіси

Guarda

Наприклад, Blockchain.com, Luno, Guarda, Coinfy та інші сайти.

Досить просто пройти реєстрацію, щоб отримати готовий гаманець, на який можна переказувати криптовалюту. Зрозуміло, що в цьому разі завантажувати на комп'ютер весь ланцюжок блоків не доведеться. Акаунтів можна створити кілька, змінюючи тільки електронну пошту під час реєстрації.

Особливу увагу потрібно приділити налаштуванням безпеки. Для цього краще використовувати складні паролі; підключити двофакторну автентифікацію 2fa; створити пошту для реєстрації на надійному сервісі (найкраще від Google - Gmail); поставити й оновлювати антивірус тощо. А паролі, логіни, seed записати і зберігати в надійному місці, не повідомляючи їх стороннім людям.

Паперовий гаманець

Паперовий гаманець

Сайт bitaddress.org дає змогу згенерувати два ключі - приватний і публічний, а потім роздрукувати їх і зберігати в офлайн-режимі, де вони повністю захищені від хакерських атак. Поповнювати такий гаманець можна вільно, знаючи адресу, а ось виводити кошти вже складніше, потрібно підключатися до програмного гаманця.

Варіант хороший для довгострокового інвестування, коли ви не плануєте користуватися криптовалютою кілька місяців або років. Важливо вберегти папір від псування - заламінувати, зберігати в металевому сейфі або коробці, щоб його не могли знищити волога і вогонь.

Апаратний гаманець

Ledger Nano X

Апаратні гаманці - Ledger, Trezor, Keepkey, SafePal тощо. - як і паперові, зберігають ключі ізольовано від інтернету, поки користувачеві не знадобиться зробити транзакцію. Але порівняно з паперовими, вони зручніші для використання. Багато моделей зроблені водонепроникними. А головне - навіть якщо гаманець загублено, то через пін-код той, хто знайшов, не зможе отримати доступ до коштів.

Під час використання будь-якого способу важливо приділити увагу безпеці даних, особливо зберіганню приватного ключа.

Адреса біткойн-гаманця: що це і де взяти

Адреса біткойн-гаманця - це довільний набір цифр і символів латинського алфавіту (довжина близько 33-34 знаків). Створюється вона одразу після реєстрації акаунта на онлайн-сервісах або після встановлення програми-клієнта. Для кожної нової операції він може генеруватися заново, але всі старі теж залишаються робочими. Потрібно уважно ставитися до копіювання адреси біткоїна під час переказу, щоб не пропустити якийсь символ (транзакції в блокчейні не можна скасувати).

Наведемо приклади, як і де можна знайти свій Bitcoin Address:

 • Під час реєстрації на біржі Exmo в розділі "Гаманець" натиснути в рядку BTC кнопку "Поповнити" навпроти BTC. Там буде адреса біткойн-гаманця для поповнення його на біржі exmo.me (мінімальна сума - 0,001 BTC). Вона постійна, немає можливості генерувати нові:біткоїн-адреса на EXMO
 • На біржі LocalBitcoins - перейти в "Гаманець", натиснути "Отримати біткоїни" і подивитися адресу. Мінімальна сума відсутня, комісія змінюється залежно від того, наскільки завантажена біткоїн-мережа.LocalBitcoins
 • В онлайн-гаманці Blockchain натиснути "Отримати" (англ. Request). У налаштуваннях можна створити новий Bitcoin Address:Blockchain com отримання криптовалюти
 • У програмі Bitcoin Core знайти біткоїн-адреси можна в розділі "Отримати".Отримання коштів у Bitcoin Core

Як купити та отримати Bitcoin на адресу гаманця

Основні способи, як отримати біткоїни:

Біржі криптовалют

Майданчики для купівлі та продажу монет. Найвідоміші криптобіржі, які працюють з фіатом (традиційними валютами):

Binance, Bybit, OKX, Huobi, EXMO, MEXC.

Найчастіше платформи пропонують кілька різних способів купівлі - створення ордерів у торговому терміналі, швидка конвертація за ринковою ціною, p2p-угоди, купівля безпосередньо з банківської картки, децентралізовані свопи тощо.

Обмінники

Другий спосіб - обміняти наявну валюту (долари, євро, гривні та інші) на Bitcoin в обмінниках.

Так, обмінник Prostocash здійснює надійний, цілодобовий обмін за найкращим курсом. Обмін проводиться практично з будь-якими електронними платіжними системами (Payeer, Perfect Money та інші); працює в напрямку українських банків (Приватбанк, Монобанк та інші).

Наприклад, щоб купити біткоїни за гривні, достатньо обрати напрямок "Приватбанк" на "Bitcoin" і суму.

Потім вказати деталі обміну: інформацію про банківську картку та адресу гаманця для отримання біткоїна. Натиснути "Обміняти" й отримати інструкцію з оплати. Якщо є запитання, слід звернутися в онлайн-чат підтримки обмінника електронних грошей.

Після підтвердження операції в мережі криптовалюта прийде на адресу гаманця Bitcoin, який вказано. Зазвичай час зарахування становить від кількох хвилин до години.

Інші способи купівлі Bitcoin

Можливо також використовувати такі сервіси для зарахування криптовалюти на свою адресу гаманця:

 • p2p-біржі. Варіант підходить для тих, хто хоче знайти контрагента з відповідними умовами і купити криптовалюту за фіатні гроші. Наприклад: Binance P2P, Bybit P2P, OKX P2P, Huobi P2P.
 • Платіжні системи. Деякі ЕПЗ підтримують роботу з цифровими валютами і пропонують зручні способи їхнього обміну. Наприклад: AdvCash, Payeer.
 • Гаманці з функцією купівлі з картки, такі як Trust Wallet.
 • Боти в Telegram - альтернативне рішення для користувачів p2p-платформ і обмінників. Приклади: @Baksman_wallet_bot, @btc_change_bot, @BitpapaExpressBot.
 • Криптомати.

Як дізнатися інформацію за адресою біткоїн

Мережа Bitcoin публічна, а історія всіх операцій відкрита для загального перегляду. Але оскільки мережа анонімна, дізнатися, хто власник, пересічному громадянину не представляється можливим, якщо він сам не повідомив про це.

Для перегляду інформації про адреси слугують блокчейн-оглядачі. Наприклад, сервіс Blockchain.com, який є і гаманцем для зберігання криптовалюти. Потрібно вставити Bitcoin-адресу будь-якого гаманця або txid (ідентифікатор транзакції) і переглянути всю інформацію про баланс, здійснені транзакції, вхідні/вихідні перекази тощо.

Важливо, що таким чином можна дізнатися статус переказу криптовалюти (підтверджений він майнерами чи ні).Перегляд адреси в блокчейн-оглядачі

FAQ

Що таке адреса гаманця в біткоїн-мережі?

Чисельно-буквений код, який відіграє роль реквізитів для надсилання/отримання коштів.

Приклад біткойн адреси:

bc1q67hgmrj2h2xqm02hm764vseq40m6qs6qza4qvf (також адреси можуть змінюватися на 1 або на 3, залежно від формату).

Як створити біткоїн адресу, як відбувається генерація?

Будь-який гаманець формує його в момент створення, на основі пари ключів - відкритого і закритого. При цьому неможливо за адресою розшифрувати ключі назад.

Чи можна створити декілька адрес?

Так. Майже всі гаманці належать до типу HD (ієрархічно детерміновані) і дають змогу генерувати на базі ключів нескінченну кількість адрес.

Навіщо потрібно багато адрес, чи не можна користуватися однією?

Можна користуватися й однією, але для безпеки та конфіденційності рекомендується все ж створювати нову адресу для кожної вхідної транзакції. Тоді важче буде відстежити і пов'язати історію операцій з вашою особистістю, а це один із принципів криптовалюти.

Як отримати біткойн адресу, що для цього потрібно?

Будь-який криптовалютний гаманець. Акаунт на біржі теж є криптогаманцем, але централізованим, який сам зберігає у себе ключі всіх користувачів.

Як дізнатися адресу гаманця на Бінансі в додатку або веб-версії?

Щоб знайти біткоїн адресу на Бінанс, потрібно перейти в розділ "Гаманець" -> "Фіат і спот". Вибрати біткоїн і перейти до поповнення. Там можна дізнатися адресу гаманця Бінанс, на який слід переказувати монети. У застосунку знайти адресу можна приблизно так само, їхній функціонал ідентичний.

Де знайти біткоїн адресу на біржах криптовалют?

На будь-якій централізованій біржі потрібно зайти в розділ "Гаманець" / "Активи", відшукати BTC і натиснути "Введення" або "Депозит", "Поповнення". Іноді для цього потрібно пройти верифікацію особистості. Тоді ви побачите адресу, на яку потрібно перевести монети із зовнішнього гаманця, щоб поповнити біржовий рахунок.

Які бувають гаманці?

Для мобільних пристроїв і ПК, браузерні, апаратні, паперові.

Як отримати біткоїни на адресу?

Зайдіть у гаманці/біржі в розділ "Отримати", скопіюйте адресу і надішліть на неї коштів з іншого джерела (або передайте адресу контрагенту).

Як перевести біткоїн на адресу?

У своєму гаманці або на біржі перейти в розділ виведення. Вставити адресу, ввести суму. За необхідності вибрати блокчейн-мережу і залишити примітку, якщо є така можливість. Відрегулювати комісію - теж, якщо сервіс підтримує таку опцію. І підтвердити платіж.

Як перевірити баланс біткоїн адреси?

Маючи доступ до свого гаманця, у ньому можна в будь-який момент подивитися баланс та історію транзакцій. Якщо ж ідеться про баланс іншої людини, достатньо відкрити блокчейн-оглядач і ввести адресу гаманця в рядок пошуку. Дані про баланс і вхідні/вихідні платежі є відкритими.

Як дізнатися приватний ключ біткоїн адреси?

Приватний ключ - це конфіденційна інформація. З адресою його пов'язує одностороннє шифрування, тобто знаючи адресу, не можна розшифрувати з неї приватний ключ.

Скільки адрес біткоїна загалом існує?

Кількість активних адрес на початок 2023 року перевищує 44 млн. Усього ж може бути згенеровано приблизно 10 у 48 ступені.

Висновок + відео

Біткойн адреса - це один із головних інструментів для управління криптоактивами, без якого неможлива робота мережі. Адреси є як у приватних користувачів, так і у криптовалютних бірж та інших компаній. Біржі зазвичай не приховують свої адреси, щоб користувачі могли за допомогою блокчейн-оглядачів переглядати їхні сумарні активи. Адреса є відкритою інформацією, яку ви спокійно можете передавати своїм контрагентам. Цього не можна сказати про приватні ключі, які мають зберігатися в суворій секретності.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити