Більшість криптоінвесторів починають з головного питання - де можна купити криптовалюту. Найчастіше операції купівлі та продажу відбуваються на спеціалізованих біржах. 

Представляємо 20 найбільших торгових криптомайданчиків світу за обсягом торгів.

Binance

Найбільша криптобіржа світу за торговим обсягом. Була створена в 2017 році і всього за півроку стала лідером на ринку. Творцями платформи вважаються китайські бізнесмени Чанпенг Чжао (Changpeng Zhao) і Йі Хе (Yi He). Платформа заборонена тільки в трьох країнах: США (тут діє окрема компанія Binance.US), Сінгапурі та канадській провінції Онтаріо. У деяких країнах, наприклад у Китаї, немає доступу лише до частини функціоналу. Платформа надає доступ більш ніж до 350 криптовалют. Комісія для регулярних користувачів тут не перевищує 0,1%.

Coinbase

Найбільша американська біржа з ринковою капіталізацією понад $60 млрд. Створена 2012 року в Сан-Франциско Брайаном Армстронгом (Brian Armstrong) і Фредом Ерсамом (Fred Ehrsam). Цікавою особливістю майданчика є відсутність головного офісу: всі співробітники працюють віддалено. Торговий майданчик підтримує понад 150 криптоактивів. Coinbase доступний у всьому світі, хоча в низці країн функціонал обмежений. Комісії на біржі варіюються від 0% до 0,6%.

Bybit

Біржа заснована у 2018 році Беном Чжоу (Ben Zhou). Зареєстрована на Британських Віргінських островах, а штаб-квартира розташована в Дубаї. У низці країн доступ до майданчика обмежений, наприклад, у США, на Кубі, в материковому Китаї, а також Криму. Крім криптовалют платформа надає доступ до безлічі інших послуг, зокрема деривативів, на які доступне 100 плече. Комісії майданчика варіюються від 0,1% до 0%. Bybit підтримує понад 100 криптовалют і понад 300 торгових пар.

OKX

Біржа веде свою діяльність з 2017 року. Утворена китайським бізнесменом Сюй Мінсіном (Xu Mingxing). Штаб-квартира розташована на Сейшельських Островах. OKX доступна майже всім, виняток становлять лише громадяни США. Біржа підтримує понад 350 криптовалют і 500 торгових пар. Максимальна комісія становить 0,1%. При цьому зі збільшенням торгового обсягу або кількості OKB (нативної валюти біржі) відсотки падають. OKX, крім звичайної торгівлі, надає можливість маржинальної: максимальне кредитне плече для криптовалют 10 до 1, а для деривативів 125 до 1.

Upbit

Це південнокорейська біржа, створена Сон Чі Хеном (Song Chi-hyung) у 2017 році. Платформа вирізняється відносно невеликою комісією в 0,05%. Загалом тут доступні близько 180 криптовалют і 300 торгових пар. За добовим торговельним обсягом біржа входить у топ-5 серед усіх майданчиків. Upbit не надає послуги маржинальної торгівлі. Підрозділи в Індонезії, Таїланді та Сінгапурі управляються і регулюються незалежно.

Kraken

Kraken - американська біржа, яка базується в Сан-Франциско. Запущена була восени 2013 року. Права на платформу належать компанії Payward. Біржа заборонена в низці країн Азії та Африки: Афганістані, Еритреї, Ірані, Малі та інших. Kraken підтримує понад 120 криптовалют. Комісії біржі становлять від 0% до 1,5%. Маржинальна торгівля доступна тільки просунутим користувачам. Розмір кредитного плеча, що надається Kraken, залежить від торгової пари.

Gate.io

Китайська централізована біржа. Була заснована в 2013 році Лін Ханом (Lin Han). Спочатку мала іншу назву: Bter. Після того як майданчик придбала компанія Gate Technology. у 2017 році відбувся ребрендинг до Gate.io. Майданчик підтримує близько 1 400 криптовалют і 2 500 торгових пар. Хоча формально біржа є китайською, базується вона на Кайманових островах. У низці країн (Судан, Куба, Сирія та інших) Gate.io не діє. Також на ній не можуть торгувати представники американських округу Вашингтон і штату Нью-Йорк.

KuCoin

KuCoin - біржа, заснована у 2017 році. Штаб-квартира розташована не Сейшельських Островах. Представництва платформи розташовані більш ніж у 200 країнах світу. Зараз KuCoin налічує понад 30 млн користувачів. Біржа надає широкий спектр послуг: маржинальна торгівля, деривативи, довірче управління. Є у KuCoin свій некастодіальний гаманець Halo Wallet.

HTX

Біржа була заснована Леоном Лі (Leon Li) у 2013 році в Пекіні як Huobi. Зараз базується на Сейшельських Островах. Діє не скрізь. У Китаї, США, Судані, Канаді, Сінгапурі та на деяких інших територіях торгувати через HTX не вийде. Майданчик підтримує понад 400 криптовалют. Комісії варіюються від 0,2% до 0,0362%. HTX надає можливість торгувати як на свої власні гроші, так і на позикові з плечем 3 до 1. За ф'ючерсами на біткоїн та ефір ви можете взяти в кредит у 200 разів більшу суму, що у вас є на руках.

Bitfinex

Платформа зареєстрована на Британських віргінських островах і базується в Гонконзі. Заснували її у 2012 Рафаель Ніколь (Raphael Nicolle) і Джанкарло Девасіні (Giancarlo Devasini). Доступ платформи обмежений у низці країн: Куба, Північна Корея, для американських і канадських жителів. Bitfinex підтримує понад 270 криптовалют. Комісії біржі становлять від 0,02% до 0,2%. До речі, якщо будете тримати службовий токен UNUS SED LEO, то зможете розраховувати на знижку в 15%-25%. Максимальне кредитне плече доступне на Bitfinex 10 до 1.

MEXC

Біржа зареєстрована у 2018 році. Незважаючи на відносно недовгу історію, 10 млн осіб уже встигли стати клієнтами. Платформа пропонує для торгівлі понад 1 700 криптовалют і 2 600 торгових пар. Тут низькі комісії для торгівлі: максимальна становить 0,01%. При цьому досить високі відсотки з вас візьмуть за введення і виведення криптовалюти, наприклад для USDT максимум становить 4%.

Bitget

Біржа почала роботу у 2018 році. Зареєстрована на Сейшельських Островах. Засновниками є Сандра Лоу (Sandra Lou) і Грейсі Чен (Gracy Chen). Основними напрямками є копітрейдинг і різноманітні інструменти для торгівлі криптовалютами. Дія біржі обмежена в США, Сінгапурі та Судані. На платформі підтримуються понад 500 криптовалют і стільки ж торгових пар. Комісії біржі перебувають у діапазоні від 0,1% до 0,02%. На Bitget доступна маржинальна торгівля з максимальним плечем для криптовалют 10 до 1, а для деривативів 125 до 1.

Bitstamp

Одна з найстаріших криптобірж, яка почала роботу в 2011 році. Компанію заснували в словенському місті Крань Даміан Мерлак (Damian Merlak) і Недж Кодрич (Nejc Kodrič). У 2018 році 80% майданчика купила бельгійська холдингова компанія NXMH. На 2024 рік Bitstamp має офіси по всьому світу: від США і Сінгапуру до Люксембургу і Великої Британії. Цікава фішка - комісія за угоди зменшується зі збільшенням торгового обсягу. При цьому в перший місяць з обсягу в $1 000 відсотки за угоди платити і зовсім не потрібно. Bitstamp - один з найбільш жорстко регульованих майданчиків у світі.

Crypto.com Exchange

Цей майданчик зареєстровано в Сінгапурі. Утворений був групою ентузіастів у складі: Кріса Марсалека (Kris Marszalek), Гері Ора (Gary Or), Рафаеля Мело (Rafael Melo) і Боббі Бао (Bobby Bao). Платформа має досить жорстку політику обмежень, тому багато де недоступна. Платформа дає доступ до більш ніж 250 криптовалют. Комісії на Crypto.com, як правило, не перевищують 0,1%. Маржинальна торгівля доступна з плечем до 10 до 1 для криптовалют і до 100 до 1 для деривативів.

Binance TR

Підрозділ Binance, що базується в Туреччині. Було засновано у 2020 році. Оператором є фінтех-компанія BN Teknoloji зі Стамбула. Платформа доступна практично для всіх, виняток становлять представники Канади, США та Японії. У біржі стандартна комісія за угоди = 0,1%. Платити за введення/виведення грошей, а також переказ на Binance, не потрібно. Binance TR надає можливість маржинальної торгівлі криптовалютами і ф'ючерсами з максимальним плечем 10 до 1.

Gemini

Це американська біржа, яка базується в штаті Нью-Йорк. Вона доступна на всій території США, а також ще більш ніж у 60 країнах світу. Засновниками є Тайлер і Кемерон Вінклвосси (Tyler & Cameron Winklevoss). Gemini було запущено в жовтні 2015 року. На біржі доступно понад 80 криптовалют. Gemini надає своїм клієнтам досить велику лінійку комісій, які варіюються від 0,4% до 0%. Доступна маржинальна торгівля. Максимальне плече 100 до 1 дається на вічні ф'ючерси на біткоїн, ефір і PEPE.

Binance US

Американський підрозділ біржі Binance. Був створений у відповідь на заборону дії головної компанії на території США. На відміну від головної Binance, американський підрозділ має менший функціонал, обрізавши кількість торгованих криптовалют. Платформа зареєстрована в каліфорнійському місті Пало-Алто. Офіційно незалежно управляється компанією BAM Trading Services. Відмінною особливістю майданчика є відсутність доступу до маржинальної торгівлі та ф'ючерсів.

Tokocrypto

Індонезійська біржа, заснована у 2018 році. Клієнтами біржі є понад 3 млн осіб. У майданчика є своя власна монета, яка називається Toko Token. Комісії на Tokocrypto досить високі: від 0,1% до 2%. Одним із найважливіших партнерів біржі є Binance.

BingX

Біржа зародилася у 2018 році, засновником значиться бізнесмен Джош Лу (Josh Lu). Біржа є міжнародною, зі штаб-квартирами, зокрема в Австралії та Європейському союзі. BingX заборонена в США, Канаді, Китаї, Макао, Гонконзі та Сінгапурі. Підтримує понад 550 криптовалют і 600 торгових пар. Комісії BingX: від 0,1% до 0,02%. Майданчик надає послуги маржинальної торгівлі з максимальним кредитним плечем 125 до 1. 

bitFlyer

Японський торговельний криптомайданчик, утворений у 2014 році Юзо Кано (Yuzo Kano), Масуда Рікійя (Masuda Rikiya) і Такафумі Коміяма (Takafumi Komiyama). Штаб-квартира розташована в Токіо, а американський підрозділ bitFlyer базується в Сан-Франциско. Платформа недоступна в багатьох країнах Азії та Африки. bitFlyer підтримує невелику кількість криптовалют - 11. Комісії біржі становлять 0,1%-0,2%. Максимальне кредитне плече на майданчику 2 до 1 для приватних клієнтів, для юросіб умови можуть відрізнятися.

Висновок + відео

Найпопулярніші у світі криптобіржі - це породження зусиль представників США або Азії, зокрема Китаю. Однак зареєстровані найчастіше можуть бути в інших місцях, частіше в офшорах. Немає жодної біржі, дія якої була б дозволена абсолютно будь-якою державою світу.

Читайте також - Найкращі гаманці для Tether


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити