Проєкти в жанрі Play-to-Earn активно розвиваються з 2021 року. Любителі відеоігор можуть не просто провести час, а й заробити криптовалюту. За даними DappRadar, восени 2023 року в користувачів є вибір серед 2478 GameFi-проєктів. Вони різняться геймплеєм, графікою і потенціалом заробітку. У статті редакція BiznesCat.com зібрала нові найкращі криптоігри у 2024 році. Рейтинг ґрунтується на сукупності чинників: капіталізації проєктів, соціальній активності учасників і підтримці венчурних інвесторів.

Пояснення блокчейн-ігор

Комп'ютерні симулятори дають змогу відчути себе першовідкривачами світів, брати участь у битвах, розгадувати головоломки або завести власну ферму. Цим пояснюється їхня популярність серед користувачів. У 2023 році відеоігри - ціла індустрія, для якої створюють потужне залізо, вдосконалюють графіку, пишуть сценарії, музику. Багато в чому завдяки геймінгу розвивається косплей.

З появою криптовалют набрав популярності новий напрям - блокчейн-ігри. Так називають симулятори, в які вбудовані NFT та інвестиційні складові. Розробники випускають власну криптовалюту. Це не просто жетони, як у традиційних іграх, а цілком реальні монети. Вони торгуються на криптобіржах.

Користувачі можуть заробляти криптовалюту, виконуючи дії в грі. Для декого це стає основним заробітком.

Що означає NFT

Геймери вкладають багато часу і внутрішньоігрових жетонів у розвиток персонажів. Вони підвищують рівні, купують екіпіровку, зілля, зброю. У традиційних іграх не вийде монетизувати зусилля. Але в GameFi персонажі представлені у вигляді NFT. Цифрові об'єкти можна купувати, продавати на внутрішньому маркетплейсі та зовнішніх майданчиках.

Non-fungible token (невзаємозамінний токен) - це сертифікат, який підтверджує право власності на цінність. У блокчейн-ланцюжку записані повні дані про поточного і минулих власників. Володіння підтверджується цифровим підписом.

Кожен NFT унікальний і має суб'єктивну цінність. Не можна обміняти токени між собою, навіть якщо їхня вартість в ETH рівна.

Розробники випускають у вигляді NFT землю, зброю, персонажів, спорядження. У деяких проєктах картки можна купити за $5-20, в інших ціни починаються від $1.

Топ найкращих криптоігор для заробітку криптовалюти

Проекти сегмента P2E не гарантують повернення вкладених коштів, тому їх потрібно розглядати як високоризиковані інвестиції. Багато ігор мають приємну графіку і цікавий геймплей, тому користувачі із задоволенням проводять у них час. Заробіток - приємний бонус. У таблиці представлено список ігор із криптовалютою на березень 2024 року

Проєкт Блокчейн Токен
Axie Infinity Ethereum, Ronin AXS, SLP
Illuvium Ethereum, Immutable-X ILV, sILV2
Gods Unchained Ethereum, Immutable-X GODS
Sandbox Ethereum SAND
Guild of Guardians Immutable-X, Ефіріум GOG
Decentraland Ethereum MANA
Splinterlands Hive DEC, SPS
Thetan Arena Binance Smart Chain THG, THC
Kingdom Karnage Ethereum, Polygon ККТ
Mines of Dalarnia Binance Smart Chain DAR
CropBytes Ethereum CBX
Enjin Coin Ethereum ENJ
MOBOX Binance Smart Chain MBOX
CryptoBlades Binance Smart Chain SKILL
Upland EOS UPX

Axie Infinity

На платформі гравці заводять вихованців і беруть участь з їхньою допомогою в боях. Щоб отримати перевагу, потрібно добути монстрів з унікальними властивостями. Для цього їх прокачують у боях і схрещують. Можна не витрачати час на створення сильної команди, а купити її на внутрішньому маркетплейсі.

Вихованці виконані у вигляді NFT. За перемогу в боях виплачуються винагороди в токенах AXS.

Гра вийшла у 2018-му, але як і раніше популярна. Розробники розвивають проєкт - наприклад, навесні 2023 року з'явилася можливість запуску гри на Айфонах. Криптозима негативно позначилася на котируваннях AXS, але ринок поступово відновлюється. У жовтні 2023-го активність гравців зросла, що призвело до зростання нативного токена на 20% за тиждень.

Illuvium

Блокчейн-гру створили брати Кейн, Аарон і Кіран Ворвікі у 2018 році. Для розробки засновники залучили $5 млн як інвестиції. За 5 років вийшло кілька альфа- і бета-версій, але повноцінного релізу поки що не сталося. Його запланували на 2024 рік.

За сюжетом гравець досліджує зруйновану планету і захоплює ілювіалів, які її населяють. З них формується команда юнітів. Користувач влаштовує битви, для перемоги в яких потрібно продумати стратегію розміщення ілювіалів. Вони розрізняються рівнями, рідкістю і класами. Для поліпшення характеристик можна купити на внутрішньому маркетплейсі броню і зброю. Усі предмети - це NFT.

За перемогу в боях користувачі отримують винагороди в токенах ILV. Криптовалюту використовують для прокачування персонажів, розміщують у стейкінгу, виводять на криптобіржу. Познайомитися з геймплеєм можна без вкладень, але для перемоги доведеться купити юнітів та екіпіровку.Геймплей Illuvium

Gods Unchained

Багатокористувацька карткова гра вийшла у 2019 році. У 2024-му Gods Unchained залишається одним із найпопулярніших проєктів на блокчейні Ethereum.

Почати грати можна безкоштовно, новачки отримують Common-колоду. Це звичайні картки (не NFT), ними не можна торгувати. Стартова колода поступається просунутим, тому для перемоги доведеться витратитися. Набір карт коштує від $2,5 до $150 з урахуванням рідкості.

Завдання гравця - зібрати сильну колоду, яка допоможе вигравати турніри. Винагорода може сягати десятків тисяч доларів. Також учасники заробляють на перепродажі рідкісних карт.

Геймплей можна запустити в браузері або завантажити мобільний додаток.

Sandbox

Один із найстаріших проєктів у жанрі "Грай і заробляй" запущено у 2012 році. Широка публіка дізналася про нього тільки у 2020-му, платформа досі популярна. Користувачі Sandbox створюють віртуальні світи та беруть участь у міні-іграх.

Реалізувати фантазії можна у VoxEdit - безкоштовному пакеті 3D-моделювання. Доступне створення людей, тварин, інструментів, літаків, автомобілів. Гравці можуть закріпити права власності на предмети та ділянки землі, експортувати їх у Sandbox Marketplace і вигідно продати за внутрішній токен SAND.

Цифрові предмети також використовують для створення власних міні-ігор за допомогою інструменту Game Maker. Для розробки не потрібні навички програмування. Завдання користувача - створити гарний світ із цікавими механіками, які зможуть привабити інших учасників.

Sandbox прагне допомогти художникам розвивати особисті бренди, тому 50% доходу від гри спрямовують на гранти талановитим учасникам.

Guild of Guardians

Уперше гру анонсовано у 2021 році, але запуск ще не відбувся. Вихід бета-версії вийшов у 4-му кварталі 2023 року. Внутрішньоігровий токен розмістили на біржах у грудні 2021 року - це дало змогу зібрати $5,3 млн інвестицій. Серед партнерів проєкту - такі гіганти, як Ubisoft.

Guild of Guardians - це багатокористувацька мобільна гра. На першому етапі вкладення не знадобляться. Але потрібно витратити багато часу на збір звичайних героїв і мінт просунутих NFT. Метавсесвіт буде населений міфічними персонажами - ельфами та орками. Користувачам запропонують розвивати героїв, купувати спорядження, збирати ресурси для перемоги в боях.Персонажі в Guild of Guardians

Decentraland

Робота над проектом розпочалася у 2015 році, але бета-версію випустили тільки у 2017-му. У метавсесвіті Decentraland можна спілкуватися, організовувати заходи, відвідувати концерти та будувати споруди на своїй віртуальній землі. Ділянки (LAND) - це NFT, тому можна закріпити права власності та торгувати ними. На старті їх продавали по $20, але після ажіотажного попиту 2021 року ціна зросла до $100 тис.

Користувачі можуть брати участь у різних подіях і отримувати винагороди в токенах MANA. Децентралізований додаток працює в блокчейні Ethereum, тому для реєстрації потрібно підключити сумісний Web3-гаманець (MetaMask, Trust Wallet).

Splinterlands

Одна з найкращих карткових ігор з'явилася у 2018 році. Проєкт працює на блокчейні Hive. Під час реєстрації надається безкоштовна колода. Щоб почати заробляти, потрібно придбати NFT мінімум за $10.

Сюжет гри для заробітку криптовалюти побудований на стародавній міфології. Користувачам треба зібрати сильні команди і брати участь у битвах. Бої проходять автоматично на основі карток учасників, тому перед кожною подією треба продумати стратегію.

За кожну активність гравці отримують винагороду в токенах DEC. Можна брати участь у турнірах, проходити квести, віддавати NFT в оренду або продавати на внутрішньому маркетплейсі.

Thetan Arena

Запуск блокчейн-гри в жанрах Battle Royale і MOBA відбувся наприкінці 2021 року. Проєкт встановив рекорд - через 2 тижні в ньому брало участь понад 6 млн осіб. За умовами, користувачі купують героїв і виставляють їх у боях на арені.

Першого персонажа дадуть безкоштовно, але для виграшу знадобиться сильніша картка. Герой із середніми характеристиками коштує на внутрішньому маркетплейсі $800-1,5 тис. Що вищий рівень, то дорожчий NFT.

Легендарні герої можуть приносити хороший дохід - бонус до 30 THC за перемоги і збільшений ліміт на ігри на день. Тому за щоденної участі в турнірах NFT окупається за 2-3 місяці. Також можна отримувати дохід у стейкінгу та на перепродажу об'єктів.Геймплей Thetan Arena

Kingdom Karnage

Багатокористувацьку гру запустила компанія Kepithor Studios у 2020 році. Спочатку розробники запропонували тільки версію для ПК. У 2022-му додали можливість кросплатформної гри на Android, IOS. Рейтинг проєкту в Steam становить 6,8 бала з 10.

Користувач керує командою з 30 карток. Мета - перемога в битвах і турнірах. На відміну від інших ігор, у Kingdom Karnage бої покрокові, тому учасник може змінювати стратегію в процесі. За перемогу дають нативні токени KKT. Їх можна вивести на зовнішній гаманець або витратити на розвиток героїв.

Mines of Dalarnia

Пригодницька блокчейн-гра вийшла наприкінці 2021 року. Лістинг нативного токена DAR проводився на Binance Launchpool. Геймплей передбачає дослідження метавсесвіту, видобуток ресурсів, торгівлю на внутрішньому маркетплейсі. У грі є землі, персонажі з різними навичками, артефакти, спорядження, реліквії - всі картки виконані у вигляді NFT.

Геймери отримують токен DAR за перемогу в турнірах. Його можна відправити в стейкінг, використовувати для купівлі кращого обмундирування або вивести на біржу. Також доступний пасивний дохід - гравці купують ділянки землі та здають в оренду.

CropBytes

Цей симулятор ферми з'явився у 2018 році й досі привертає увагу гравців усього світу. Користувачі можуть запустити гру на мобільних платформах або ПК. Геймплей простий - потрібно вирощувати овочі, годувати домашніх тварин і продавати продукти. На виручені гроші можна купити досконаліші предмети, які дадуть змогу заробляти більше.

У CropBytes усі об'єкти (борошно, вовна, споруди та інше) - це NFT. Токени можна продавати і купувати на внутрішньому маркетплейсі. Крім звичайних карток, є супергерої - їх створюють із кількох NFT і певної суми внутрішньоігрових активів CBX.Догляд за тваринами в CropBytes

Enjin Coin

У списку криптоігор, де можна заробити біткоїни - публічна платформа, що об'єднує різні проєкти. Enjin створена в 2009 році. У 2017-му отримала інвестиції в розмірі $18,9 млн під час ICO нативного токена ENJ. У 2024 році платформу використовують понад 250 тис. гравців.

У мережі Enjin можна додати цінність будь-якому активу. Платформа управління спільнотами CMS дозволяє створювати маркетплейси, сайти, магазини, форуми. Проєкт об'єднує користувачів і дає можливість знайти однодумців. NFT інтегруються в ігри, що допомагає реалізувати кросплатформне партнерство між творцями проєктів і великими брендами (наприклад, Minecraft).

Розрахунки на платформі проводяться в нативному токені ENJ. Користувачі можуть заробити на продажі цифрових предметів і розміщенні криптовалюти в стейкінг.

MOBOX

Криптогру запустили на ланцюжку BSC у 2021 році. Нативний токен стартував на Binance Launchpool. За умовами гри, користувачі купують персонажів (стартова ціна - $20) і відправляють їх добувати криптовалюту в шахти. Більше ніяких дій не потрібно, битв у цій грі немає.

Заробіток заснований на фармінгу - учасники розвивають героїв, щоб вони добували більше монет. Прокачаних персонажів можна продати за MBOX.

Ще один спосіб заробляння нативної криптовалюти - ставки. Активність доступна в розділі Trade Action. Користувачам показують графіки біткоїна і пропонують зібрати інвестиційний портфель альткоїнів або передбачити напрямок BTC на найближчу добу. Раз на день підбивають підсумки, переможці отримують 50-250 монет.

CryptoBlades

У топі криптоігор для заробітку - браузерний RPG-проєкт на блокчейні Binance Smart Chain. Компанія Riveted Games представила його 2021 року. Після запуску нативний токен SKILL додав у ціні понад 300% за тиждень і понад 15 000% за місяць. Криптозима, що сталася потім, негативно позначилася на котируваннях, але проєкт усе ще популярний.

Геймплей передбачає участь у рейдах і перемоги над ворогами. За успішні дії гравець отримує винагороду в токенах SKILL. Монету можна використовувати для купівлі героїв, прокачування зброї, торгівлі предметами на маркетплейсі. Також гравці розміщують криптовалюту в стейкінгу й отримують пасивний дохід.

Upland

У топовому всесвіті використовуються реальні поштові адреси. Гравці можуть торгувати ділянками в будь-якому регіоні світу. Право власності закріплюється в блокчейні та приносить пасивний дохід у токенах UPX.

Творці криптогри надихнулися "Монополією", в якій учасники купують землю і заробляють, коли на неї ступає інший користувач. Ключова відмінність у тому, що Upland токенізує реальні адреси і дає змогу заробляти на торгівлі цифровою нерухомістю.

Користувачі можуть виводити токени на біржу або продавати об'єкти відразу за USD. Виведення доступне на рахунок PayPal, за операцію візьмуть комісію - 10%.

Список найочікуваніших криптоігор у 2024 році

GameFi-індустрія швидко розвивається. Розробники випускають проєкти з цікавими сюжетами, красивою графікою і стабільною економічною моделлю щороку. На 2024-й заплановано кілька очікуваних релізів:

  • My Neighbor Alice. Проєкт розробляють із кінця 2020 року, але поки запущено тільки кілька альфа-сезонів. У грі можна стати власником віртуального острова, розвивати на ньому сільське господарство або водити туристів.
  • Bluelight. Унікальний проєкт створено на основі першого NFT-серіалу Take My Muffin. Головний герой - єдиноріг - втратив пам'ять і намагається її повернути. Він потрапляє в команду розробників стартапів. Мета гравця - створити найпотужніший проєкт. Користувачі виконують квести, торгують картками NFT і розвивають бізнес. Можна наймати інших гравців, платити їм зарплату й отримувати збільшений дохід.
  • Calvaria. Це карткова гра, дія якої відбувається в потойбічному світі. Для заробітку потрібно зібрати сильну команду і брати участь у турнірах.
  • Deadrop. Науково-фантастичний шутер від першої особи (FPS) перебуває в розробці в Midnight Society. Для просування картою потрібно розвивати персонажа та усувати інших учасників. Ранній доступ отримують власники NFT-сертифікатів Founders Pass на Polygon. Публічний запуск призначений на 2024 рік.

FAQ

Яка сума потрібна для інвестицій у NFT-ігри?

Почати можна без вкладень, але в цьому випадку не варто розраховувати на великі заробітки. Частіше для отримання нагород треба купити персонажа і спорядження. Мінімум вкладень - $20-60, у деяких - від $1 тис. Що вища сума входу, то більше можна заробити.

Де зберігати NFT-предмети?

Зазвичай геймери купують інструменти та персонажів для заробітку в грі. Колекціонери можуть перевести NFT на особисті гаманці в сумісних мережах (Ethereum, BSC та інших). Для більшості токенів підходить MetaMask, Trust Wallet.

На якій платформі краще запускати криптоігри?

Розробники пропонують якісну графіку та розвинений геймплей. Потужний двигун несумісний з мобільними платформами, такі ігри можна запускати тільки на ПК. Деякі додатки доступні на смартфонах, але вони менш барвисті та цікаві.

Як зареєструватися в блокчейн-грі?

Потрібно підключити гаманець або ввести адресу електронної пошти. Верифікація не потрібна.

NFT-ігри можуть стати джерелом стабільного доходу?

Якісні проєкти працюють 3-5 років і більше. Але багато хто перестає приносити прибуток через кілька місяців. Для стабільного заробітку потрібно диверсифікувати вкладення і постійно виводити прибуток.

Читайте також - Кращі блокчейн-ігри за моделлю Play-to-Earn


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити