Ринок криптовалют постійно змінюється, і на прибуток від майнінгу можуть впливати одночасно десятки факторів. Калькулятори майнінгу дають змогу найлегше і найшвидше оцінити перспективність видобутку криптовалюти з наявним обладнанням, за поточного курсу і складності монети.

Калькулятори обов'язкові до використання для кожного, хто замислюється про створення майнінг-ферми, причому для повноти картини рекомендується розрахувати результати одразу на декількох сервісах. Редакція BiznesCat.com склала список найкращих калькуляторів для майнінгу криптовалюти і розглянула їхній функціонал. Також ми покажемо вам приклади розрахунків на найактуальніших сервісах.

Приклади калькуляторів прибутковості майнінгу:

Назва калькулятора Посилання на сайт Види майнінгу для розрахунків Додаткові особливості
WhatToMine whattomine.com GPU, ASIC

розрахунки dual mining,

можливість вказати біржі для торгівлі

NiceHash nicehash.com/profitability-calculator GPU, ASIC, CPU інструменти для майнінгу та хмарного майнінгу
CoinWarz coinwarz.com/mining/calculators будь-які

детальна інформація про майнінг

(складність валюти, хешрейт, статистика блокчейна тощо)

CryptoCompare cryptocompare.com/mining/calculator будь-які -
MinerStat minerstat.com/mining-calculator GPU, ASIC

можливість відфільтрувати результати за типом пулів,

методом розподілу нагород

BTC.com btc.com/tools/mining-calculator ASIC

рахує тільки BTC і тільки для режиму розподілу нагород PPS,

зате дуже докладно

AsicMinerValue asicminervalue.com ASIC

список найприбутковіших асіків

(внизу можна вказати вартість електроенергії)

Найкращі калькулятори прибутковості майнінгу криптовалют. Огляд функціональності

Перераховані в цьому розділі калькулятори відрізняються зручністю, достатньою кількістю опцій і точністю розрахунків. Їх можна використовувати для розрахунків окупності обладнання та прибутковості майнінгу. Приклади роботи з калькуляторами ви знайдете у відповідному розділі.

WhatToMine

Калькулятор What To Mine

https://whattomine.com/

WhatToMine - один із популярних калькуляторів прибутковості майнінгу криптовалют. Його можна використовувати як для розрахунку вигідності видобутку конкретних монет, так і для визначення того, яку монету на даний момент найкраще добувати. Спочатку його інтерфейс може здатися заплутаним, але це тільки на перший погляд.

Насправді все просто:

 • Вкладки верхнього меню дають змогу переключитися між калькуляторами для GPU і ASIC, розрахувати прибутковість для конкретної монети (вкладка Coins) або дохід з дуал-майнінгу (ETH+ HNS), а також подивитися рейтинги найприбутковіших на поточний момент відеокарт і асіків.
 • Нижче перераховані моделі найбільш затребуваних для майнінгу пристроїв. Наприклад, 1660Ti означає відеокарту GeForce GTX 1660Ti. Потрібно вибрати всі пристрої, які у вас є або які ви плануєте купити, і вказати кількість кожного з них.
 • Ще нижче розташована таблиця з алгоритмами майнінгу. Кожен з них можна активувати або деактивувати, щоб розрахунок за ним не проводився. За замовчуванням усі алгоритми ввімкнено.
 • Під алгоритмами знаходяться додаткові налаштування. Тут можна вказати вартість електроенергії, налаштувати фільтри і сортування результатів, а також вибрати біржі, якими плануєте користуватися для обміну зароблених криптовалют на фіат.

Після всіх налаштувань натисніть Calculate, і внизу з'явиться таблиця з найвигіднішими альткоїнами. Що більше полів у калькуляторі ви заповните, то точнішим буде результат. У таблиці альткоїнів вказані такі дані, як поточний ринковий курс, складність, капіталізація, час створення блоку, передбачуваний прибуток з розрахунком на добу, три дні, сім днів.

NiceHash

калькулятор Nicehash

https://www.nicehash.com/profitability-calculator

Цей калькулятор прибутковості майнінгу надається відомим агрегатором потужностей NiceHash. Дає змогу проводити розрахунки не тільки за відеокартами й асиками, а й за процесорами. Є можливість вибрати зі списку популярні моделі пристроїв, що застосовуються для майнінгу. За словами NiceHash, кожен із пристроїв було протестовано в їхніх лабораторіях, і результати видаються на основі цих тестів. У реальному житті вони можуть відрізнятися.

Інструкція з використання:

 • Вказати валюту, в якій хочете бачити прибуток, або залишити USD за замовчуванням.
 • Вказати вартість електроенергії за кіловат.
 • Вибрати тип пристрою - GPU, CPU, ASIC.
 • Вибрати виробника, наприклад, NVidia або Bitmain. Для асіка ще додатково потрібно вибрати алгоритм.
 • Вибрати безпосередньо сам пристрій із доступних у списку.
 • Вказати кількість пристроїв.

Є можливість вказати хешрейт і всі дані вручну, якщо вашого пристрою немає в списку. Для цього натисніть на шестірню поруч із кількістю.

Після зазначення всіх необхідних даних натисніть кнопку "Порахувати". Нижче відобразиться приблизний дохід на день. Слід мати на увазі, що результат обчислюється на основі даних, отриманих раніше за цим обладнанням. Не вийде порахувати прибуток за день, потім помножити його на 30 і отримати прибуток за місяць, оскільки прибутковість постійно коливається.

CoinWarz

майнінг-калькулятор CoinWarz

https://www.coinwarz.com/mining/calculators

На сайті представлені онлайн майнінг-калькулятори для десятків різних криптовалют, як популярних, так і рідкісних. Спочатку потрібно вибрати монету, щоб перейти до функціоналу сервісу.

Для розрахунків потрібно вказати:

 • Сумарний хешрейт обладнання.
 • Сумарне електроспоживання у Ватах.
 • Вартість обладнання в доларах. Рахується не тільки основне обчислювальне обладнання, а й допоміжне, такі як блоки живлення тощо.
 • За допомогою повзунків вибрати витрати на електроенергію і додаткові збори (комісію пулу або комісію за обслуговування).

Потім натиснути Calculate Mining Profit. Сервіс дає змогу розрахувати ROI, тобто окупність інвестицій - за який період часу відіб'ються вкладення на апаратну частину. Обчислює, яку кількість криптовалюти на день ви зможете добути за поточної складності, і скільки це принесе прибутку (виходячи з ринкового курсу монети). Також дає прогноз доходу на тиждень, місяць, рік.

CryptoCompare

калькулятор CryptoCompare

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/

Простий у використанні інструмент, який дає змогу розрахувати прибутковість кількох топових криптовалют: BTC, ETH, ETC, XMR, ZEC, DASH, LTC. Від користувача вимагається ввести мінімум інформації; такі відомості, як курс монети або складність мережі враховуються сервісом автоматично.

Порядок використання калькулятора:

 • Ввести хешрейт обладнання в h/s, kh/s, mh/s, gh/s або th/s. Це кількість хешів на секунду, яку пристрої можуть виробити в процесі майнінгу.
 • Ввести споживану потужність. Її можна порахувати самостійно на основі даних, наданих виробниками, або скористатися спеціальними сайтами, такими як Outervision https://outervision.com/power-supply-calculator/
 • Ввести вартість електроенергії - скільки ви платите за кВт/год. Це дуже важливий показник для рентабельності.

При введенні будь-якої інформації результати праворуч перераховуються автоматично, що дуже зручно - можна експериментувати, не перезавантажуючи щоразу сторінку. Варто пам'ятати, що прибуток розраховується виходячи з поточного курсу валюти і складності майнінгу, а якщо ці показники зміняться, то і результат може стати зовсім іншим.

MinerStat

калькулятор MinerStat

https://minerstat.com/mining-calculator

Сайт MinerStat містить безліч інструментів для моніторингу та управління майнінгом, серед яких є і калькулятор прибутковості. Винагорода розраховується з урахуванням поточної складності, обсягу нагороди за блок і ринкового курсу. Перераховані дані збираються з офіційних джерел і API пулів.

Калькулятор підтримує кілька десятків алгоритмів майнінгу, від поширених до більш рідкісних. Є опція Profit switch, за допомогою якої можна налаштувати автоматичне перемикання між монетами виходячи із зазначених показників. Функція працює для будь-якого обладнання.

У результатах розрахунків враховується понад 250 різних монет. Їм присвоюють певні теги, наприклад, тег low volume означає, що монету буде важко продати на біржі через те, що її добовий торговельний обіг менше ніж $1000. Тег spike означає, що з моменту останнього оновлення даних актуальність криптовалюти різко підскочила.

BTC.com

калькулятор доходу майнінгу BTC.com

https://btc.com/tools/mining-calculator

Цей калькулятор прибутковості майнінгу надається пулом BTC.com. Сервіс орієнтований саме на біткоїн, дає змогу вказати вартість обладнання для розрахунку окупності інвестицій. Прибуток може відображатися в доларах або юанях. Слід пам'ятати, що цей калькулятор підходить тільки для PPS режиму розподілу нагороди в пулі.

Вхідні дані для розрахунку:

 • Вартість майнера.
 • Кількість майнерів.
 • Сумарний хешрейт з усіх пристроїв.
 • Сумарне енергоспоживання у Ватах.
 • Вартість кіловата електрики.
 • Курс біткоїна і складність (підставляються автоматично).
 • Комісія пулу.
 • Дата початку майнінгу і його закінчення, якщо потрібно дізнатися, чи окупиться обладнання за цей період часу.

Після натискання кнопки "Порахувати" у правій частині вікна відобразиться очікуваний дохід - загальна кількість виручки та прибутку, витрати на електрику, термін окупності обладнання (якщо термін більший, ніж зазначений у вихідних даних, то з'явиться позначка Cannot Payback, тобто обладнання не може окупитися за цей час).

Etherscan

калькулятор майнінгу Etherscan

https://etherscan.io/ether-mining-calculator

Etherscan являє собою набір інструментів для аналітики та відстеження змін у мережі Ethereum і включає також калькулятор майнінгу ефіру. Цей сервіс відображає очікуваний дохід як в ETH, так і в доларах. Розрахунки засновані на припущенні, що складність і ціна залишаються такими ж, як зараз. Також у процесі не враховуються нагороди за Uncle-блоки ("осиротілі" блоки, які не мають попередника в мережі).

Дані, які потрібно вказати:

 • Хешрейт у mh/s.
 • Споживання енергії у Ватах.
 • Вартість кіловата енергії в доларах.

Інші дані підставляються автоматично. Після натискання кнопки Calculate нижче відобразиться передбачуваний дохід за годину, день, тиждень, місяць. Також розрахується, скільки часу вам знадобиться, щоб знайти блок (актуально тільки для соло майнінгу).

AsicMinerValue

калькулятор AsicMinerValue

https://www.asicminervalue.com/

Ресурс дає змогу відстежувати прибутковість асіків і складає їхній рейтинг на основі цього показника. Якщо перегорнути до самого низу сторінки, то можна вказати свої параметри: вартість електроенергії та валюту відображення прибутковості. Після натискання кнопки Apply результат перерахується на основі зазначених даних.

За замовчуванням вказана валюта USD і ціна за електрику $0,12.

Читайте також - Найкращі біткоїн біржі: рейтинг ТОП 24 криптобірж для торгівлі Bitcoin

Як користуватися майнінг-калькуляторами

У цьому розділі ми на практиці розглянемо приклади розрахунків за допомогою калькуляторів майнінгу в 2024 році.

Розрахунок прибутковості, прибутку і терміну окупності (ROI) для відеокарти (GPU)

Як приклад розрахуємо окупність відеокарти AMD Radeon VII за допомогою сервісу WhatToMine. Відкрийте розділ GPU на сайті і вкажіть потрібний пристрій у верхній частині екрана. Алгоритми залишаємо недоторканими. Вартість електроенергії встановлюємо ту, яка встановлена у вашому регіоні.Розрахунок прибутковості майнінгу для відеокарти (GPU) AMD Radeon VII

Натисніть Calculate. Внизу відобразиться таблиця зі списком криптовалют, найбільш вигідних для майнінгу. Вони будуть упорядковані за прибутковістю.

Розрахунок прибутковості, прибутку і терміну окупності (ROI) для асіка (ASIC)

Для прикладу розрахуємо окупність асіка Bitmain Antminer S17+ за допомогою калькулятора майнінгу криптовалют CoinWarz. Пристрій перебуває серед популярних, тому можна не вводити дані вручну, а просто вибрати його зі списку, щоб параметри підставилися автоматично. Після цього не забудьте вказати вартість електрики і комісію пулу.Розрахунок прибутку для асіка (ASIC) Bitmain Antminer S17+

Натисніть на кнопку Calculate Mining Profit. Нижче відобразиться інформація про дохідність, прибутковість і окупність. У цьому випадку прибуток складе $6.69 на день, і пристрій окупиться за 315 днів.Розрахунок прибутковості майнінгу на асіках

Якщо перегорнути сторінку ще нижче, то можна знайти розрахунок прибутку на годину, день, тиждень, місяць, рік. Ці відомості мають можливий характер і не можуть бути використані як точний орієнтир.

Розрахунок прибутковості, прибутку і терміну окупності (ROI) для процесора (CPU)

Для прикладу розрахуємо окупність процесора AMD CPU Threadripper 3990X за допомогою калькулятора майнінгу, наданого сервісом NiceHash.Розрахунок для процесора (CPU) AMD CPU Threadripper 3990X

Вкажіть ціну електроенергії, актуальну для вашого регіону, тип пристрою - CPU, виробник - AMD, а потім безпосередньо саму модель пристрою.

Натисніть "Порахувати". Очікуваний прибуток становить $2,28 на день. Якщо врахувати щоденні витрати на електрику в розмірі $0,33, то отримуємо $1,95 чистого прибутку за 24 години.Приблизний дохід від майнінгу

Вартість процесора AMD CPU Threadripper 3990X становить $4500. Шляхом простих арифметичних обчислень отримуємо термін окупності 2307 днів, тобто понад шість років.

Нагадуємо, що NiceHash використовує систему обчислень, засновану на попередніх показниках прибутковості обладнання. Компанія тестує обладнання у своїх лабораторіях, а результати в домашніх умовах можуть істотно відрізнятися у зв'язку з безліччю факторів.

Розрахунок прибутковості майнінгу криптовалют і токенів

Розрахунок прибутковості майнінгу криптовалюти Bitcoin

Калькулятор окупності майнінгу WhatToMine дає змогу дізнатися можливу прибутковість конкретної криптовалюти, що цікавить. Для цього потрібно зайти в розділ Coins і вибрати там потрібну монету. Наприклад, Bitcoin.

У верхній частині сторінки можна вказати інформацію про обладнання, комісію пулу, ціну за електрику. Потім натиснути Calculate і отримати приблизну інформацію про прибуток. Наприклад, у наведеному прикладі за основу брався Bitmain Antminer S17+ 76Th, і прибутковість склала $7.38 на день. За таких умов майнер окупиться за 286 днів; цей результат трохи відрізняється в кращий бік від результату, який вийшов у калькуляторі CoinWarz.

Як визначити найприбутковішу криптовалюту та алгоритм майнінгу?

У 2019 році відомий криптоінвестор Davincij15 опублікував свою думку щодо критеріїв, яким має відповідати потенційно прибуткова криптовалюта:

 • Топ-25 за ринковою капіталізацією, без урахування стейблкоїнів.
 • Лістинг мінімум на п'яти біржах.
 • Сильна команда.
 • Підтримка спільноти.
 • Регулярні оновлення на GitHub.

Далі, коли ви знайшли криптовалюту, що відповідає цим критеріям, можна відкривати калькулятори майнінгу і починати розраховувати прибутковість виходячи з того, який розмір інвестицій ви готові виділити. Або піти іншим шляхом і спочатку підібрати обладнання, що відповідає фінансовим можливостям, а потім за допомогою калькулятора WhatToMine знайти найприбутковіші криптовалюти та алгоритми.

Рейтинг обладнання для майнінгу

Багато майнінг-калькуляторів складають рейтинги обладнання, щоб полегшити користувачам вибір. Нижче наведено актуальні дані на 22 травня 2023 року:

Топ-5 обладнання на даний момент на NiceHash

ASIC:

 • BITMAIN AntMiner S17+ (73Th)
 • MicroBT Whatsminer M20S
 • BITMAIN AntMiner T17+ (64Th)
 • BITMAIN AntMiner S17e (64Th)
 • FusionSilicon X2

Відеокарти:

 • AMD Radeon VII
 • NVIDIA TITAN RTX
 • NVIDIA RTX 2080 Ti
 • NVIDIA TITAN V
 • NVIDIA RTX 2080 Super

Процесори:

 • AMD CPU Threadripper 3990X (threadripper 3990x)
 • AMD CPU EPYC 7742
 • AMD CPU EPYC 7551
 • AMD CPU EPYC 7551
 • AMD CPU EPYC 7302

Рейтинг асіків і відеокарт на WhatToMine

ASIC:

 • Todek Toddminer C1 Pro
 • Bitmain Antminer S19 Pro
 • BlackMiner F1-Ultra
 • Bitmain Antminer S19 95Th
 • Todek Toddminer C1

Відеокарти:

 • NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti
 • AMD Radeon VII
 • AMD Radeon RX 5700 XT
 • NVIDIA GeForce RTX 2080
 • AMD Radeon RX 5700

Рейтинг асіків на AsicMinerValue

За версією цього калькулятора, список найприбутковіших ASIC виглядає так:

 • Bitmain Antminer S19 Pro (110Th)
 • Innosilicon A10 ETHMaster (500Mh)
 • Innosilicon A10 ETHMaster (485Mh)
 • Innosilicon A10 ETHMaster (432Mh)
 • Bitmain Antminer S19 (95Th)

Інформацію на всіх перерахованих сайтах оновлюють щодня, виходячи з курсів валют і складності майнінгу, тому вона актуальна в будь-який момент часу.

FAQ

Як порахувати прибуток від майнінгу?

Спеціальні калькулятори, про які розказано в цій статті, допоможуть оцінити прибуток і окупність обладнання, вибрати найприбутковішу криптовалюту на даний момент.

Які є калькулятори майнінгу біткоїна?

Найзручнішими вважаються сервіси Nicehash, Whattomine, але загалом вибір значно більший.

Як використовувати калькулятор майнінгу асіків?

Як правило, можна вибрати модель асіка і вказати їхню кількість. Таким чином потужність і енергоспоживання майнінгу розрахуються автоматично. Деякі калькулятори вимагають введення даних вручну. Також вказується комісія пулу, вартість електроенергії. На Whattomine є також рейтинг найприбутковіших ASIC.

Як порахувати прибуток криптовалют за допомогою майнінг-калькулятора?

Потрібно вказати такі параметри, як потужність обладнання, його енергоспоживання (або вибрати конкретну модель, і показники заповняться автоматично), вартість електрики у вашому регіоні, комісія пулу. Решту калькулятор прорахує сам.

Як порахувати прибутковість майнінг ферми?

Для цього, вказавши одиницю обладнання, наприклад, конкретну відеокарту, потрібно також вказати їхню кількість.

Яке обладнання підтримує калькулятор майнінгу Найсхеш?

Відеокарти, процесори, асіки.

Які є калькулятори майнінгу ETC?

Порахувати прибутковість видобутку Ethereum Classic допоможуть сервіси Cryptocalc, Whattomine тощо.

Де знайти онлайн калькулятор майнінгу Ефіріум?

Ефіріум не майниться з вересня 2022 року, оскільки перейшов на стейкінг.

Чи покаже калькулятор, що майнити?

Так, зазвичай відображається список найприбутковіших зараз валют. Але це одномоментна інформація, потрібно розуміти, що це залежить від багатьох факторів і постійно коливається.

Скільки можна заробити на майнінгу? Калькулятори розраховують прибуток на місяць, рік?

Калькулятор зазвичай показує прибуток за день, тиждень, місяць. Однак особливо покладатися на ці цифри не варто, оскільки вони постійно змінюються. Це лише орієнтовна інформація.

Висновок + відео

Видобуток криптовалюти може бути прибутковою справою. Однак висока волатильність монет, зростаюча складність майнінгу, зниження винагород (халвінг), оплата електрики і хешрейт, що збільшується, - фактори, які можуть зіграти не на вашу користь. Особливо це важливо, якщо ви вклали в обладнання багато грошей. Щоб у будь-який момент часу оцінити свої можливості, слід звертатися до калькуляторів для майнінгу. З їхньою допомогою ви зможете, не витрачаючи жодного рубля, перевірити безліч різних стратегій і вибрати найкращу для себе.

Це цікаво - Адреса біткойн-гаманця: де взяти, як створити.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити