Ефіріум (Ethereum, ETH) - криптовалюта, що поступається за популярністю та обсягом капіталізації тільки біткоїну. Інтерес представляє купівля ефіру та отримання прибутку, адже з великою ймовірністю курс і далі буде підвищуватися.

Редакція BiznesCat.com розгляне питання, як створити гаманець для ефіріума, розповість про процес реєстрації або встановлення, поповнення та виведення коштів.Гаманець для ефіріуму Exodus

Список і види гаманців для ефіріума

Через свою популярність ETH підтримується величезною кількістю гаманців. Усі криптогаманці можна класифікувати таким чином:

 • Мобільні - для пристроїв під управлінням Android або iOS
 • Десктопні - для Windows, Linux, MacOS
 • Веб - працюють із браузера
 • Апаратні - фізичні пристрої
 • Паперові - роздруковані на аркуші паперу криптографічні ключі (приватний і публічний), що дають власнику доступ до криптовалюти.

Розглянемо найбільш популярні гаманці кожного виду. Вибрати гаманець можна на сайті проекту https://ethereum.org/uk/

Веб-гаманці

Metamask, MathWallet, Coin98, MyEtherWallet,

Fortmatic, Guarda, Torus, MyCrypto, Multis,

Gnosis Safe, Opera Extension, Portis

Десктопні

Atomic, Jaxx, Exodus, Mist, Coinomi,

Guarda, BitKeep, MyCrypto, AirGap,

Gnosis Safe, Token Pocket

Мобільні

Trust Wallet, Coin98, Metamask, MyEtherWallet,

imToken, Guarda, Coinbase Wallet, Argent,

Coinomi, Enjin, BitKeep, D'Cent, Samsung Blockchain Wallet,

Token Pocket, Unstoppable, Numio, AlphaWallet, AirGap,

Rainbow, Gnosis Safe, Pillar, Loopring, Bitcoin.com Wallet,

Portis, Linen, Status, HyperPay, Monolith, WallETH, ZenGo

Апаратні Ledger, Trezor, SafePal, Keystone

Крім того, для зберігання ефіріума можна використовувати рахунки криптобірж або платіжні системи (наприклад, Payeer). Коли клієнт відкриває рахунок на криптовалютній біржі, для нього автоматично генерується адреса. Довгострокове зберігання на біржі не рекомендується з метою безпеки. Використовуйте рахунок, тільки поки активно торгуєте.

Огляд 10 найкращих гаманців для ефіріума

Десятка найзручніших, найфункціональніших і найбезпечніших гаманців для Ethereum на думку нашої редакції:

 • Trust Wallet. Гаманець підтримується біржею Binance, оснащений функціоналом для зберігання NFT-токенів і доступу до децентралізованих додатків.
 • Metamask. Браузерне розширення, що дає можливість швидко підключатися до dApps. Також постачається у форматі мобільного застосунку.
 • Ledger. Апаратний гаманець для холодного зберігання криптографічних ключів; підтримує тисячі різних активів.
 • MyEtherWallet. Один з найстаріших і перевірених сервісів для роботи з ETH. Випускається як для мобільних пристроїв, так і для браузера.
 • MathWallet. Безпечний мультиплатформний сервіс, що підтримує кілька десятків різних блокчейнів, зокрема Ethereum.
 • SafePal. Апаратний гаманець і мобільний додаток для зберігання, купівлі, продажу 10 000+ криптовалют.
 • Atomic Wallet. Гаманець для телефону і комп'ютера з 300+ монетами в лістингу. Зручне управління інвестиційним портфелем, стейкінг низки монет.
 • Coin98. Багатофункціональна DeFi платформа, що включає в себе також і гаманець, який працює безпосередньо з браузера.
 • Jaxx. Сховище для багатьох популярних криптовалют. Сервіс працює досить давно - з 2016 року.
 • Binance Chain Wallet. Розширення від однойменної біржі, за функціоналом аналогічне Metamask. Працює з блокчейнами Ethereum, Binance Chain і Binance Smart Chain.

Усі перераховані гаманці належать до розряду некастодіальних. Вони не зберігають на своїх серверах особисті ключі користувача, а тільки забезпечують функціонал для доступу до блокчейну. Це - найкращий варіант з точки зору безпеки.

Як створити гаманець для ETH

Розглянемо кілька основних варіантів створення гаманця для ефіру.

Встановлення десктопного гаманця Coinomi

Зайдіть на офіційний сайт проекту, на сторінку завантаження, і виберіть варіант для потрібної операційної системи, наприклад, Windows.Завантаження гаманця Coinomi

Пройти стандартний інсталяційний процес - прийняти ліцензійну угоду, вибрати місце для встановлення.Встановлення Coinomi

Запустити додаток, вибрати пункт Create a new wallet.Створення гаманця Coinomi

Записати фразу відновлення, згенеровану гаманцем. Дуже важливо зберегти фразу і тримати її в надійному місці, оскільки в майбутньому вона допоможе відновити доступ до гаманця, якщо його буде втрачено.Сід-фраза Coinomi

Записавши фразу, встановіть галочку I have safely stored my recovery phrase, після чого натисніть Next.

На підтвердження того, що фраза збережена, повторіть її, обираючи по порядку потрібні слова. Закінчивши, натисніть Confirm.Coinomi - підтвердження сід фрази

Придумайте пароль для свого нового гаманця. Мінімум 10 символів.Встановлення пароля Coinomi

Гаманець створено, тепер потрібно вибрати криптовалюти, якими ви будете користуватися. Згодом у будь-який момент можна буде їх додати або видалити. Відзначаємо ETH і натискаємо Next.вибір криптовалют Coinomi

Далі підтвердіть згоду з умовами сервісу, і можна починати користуватися гаманцем.

Мобільні гаманці

По суті, процес такий самий, але тільки на мобільному пристрої. Розберемо на прикладі MEW (MyEtherWallet).

Встановіть додаток із магазину Play Market або App Store.MyEtherWallet - завантаження гаманця

Відкривши додаток, натисніть на велику кнопку Створити гаманець. Придумайте пін-код із шести цифр, який буде використовуватися для входу і для підтвердження важливих операцій.MyEtherWallet - встановлення пін-коду

Ознайомтеся з правилами безпеки та ще раз натисніть Створити гаманець.

У вікні, що відкрилося, виберіть варіант Створити резервну копію, щоб отримати seed-фразу. Якщо хочете зробити це пізніше, то натисніть Буду ризикувати.MyEtherWallet - створення резервної копії

Запишіть сід-фразу, потім повторіть вибіркові слова з неї. Натисніть Готово праворуч угорі.MyEtherWallet - підтвердження сід-фрази

Онлайн гаманці

Такі сервіси, як Metamask і низка інших, дають змогу генерувати гаманці Ethereum дуже просто і без необхідності завантажувати програми. При цьому створення нового гаманця і збереження ключів відбувається не на сайті, а на пристрої користувача. Тому потрібно приділити увагу безпечному зберіганню даних.

Встановіть розширення Metamask з магазину Google Chrome.

Відкрийте розширення і натисніть Створити гаманець. Придумайте пароль мінімум із 8 знаків.

Далі, як і у випадку з іншими гаманцями, запишіть і підтвердіть seed-фразу.Metamask

Metamask найчастіше використовують під час роботи з децентралізованими фінансами або іграми, даючи змогу підключатися до блокчейн-додатків без посередників.

Як відкрити гаманець Ethereum на криптовалютній біржі

Біржа - це місце, де купують і продають криптовалюту. На більшості з них у лістингу перебуває ефір. Після реєстрації на будь-якій з них автоматично відкриється гаманець у криптовалюті Ethereum (ETH).

Наприклад, на біржі EXMO нададуть гаманець у 41 валюті (фіат + криптомонети).Криптогаманці на EXMO

Можна натиснути в рядку з тикером ETH "Поповнити", потім "Створити гаманець" і переглянути свою адресу гаманця для отримання ефіру. На нього треба переказувати криптовалюту, якщо хочете поповнити рахунок. Зверніть увагу, що якщо мінімальна сума переказу - 0,01 ETH. Менший обсяг просто не дійде.EXMO - депозит ETH

Аналогічним чином усе працює на Binance та інших централізованих криптобіржах. Децентралізовані ж відрізняються - не створюють адреси і не зберігають кошти користувачів. Користувачі самі підключаються до них за допомогою своїх гаманців.

Як отримати ефір на адресу гаманця

У мережі Ethereum існує два види адрес, які візуально за форматом зовсім не відрізняються, але мають різний функціонал:

 • Адреса облікового запису. Складається з 42 символів, починається з 0x. Решта цифр і літер генеруються з останніх 20 байтів відкритого ключа, що керує обліковим записом. Приклад - 0x71C7656EC7ab88b098defB751B7401B5f6d8976F. Це публічна адреса, яка потрібна, щоб отримувати кошти від іншої особи або сервісу.
 • Адреса смарт-контракту. Має такий самий формат (42 знаки, 0x попереду). Однак відноситься до адреси, на якій розміщується набір коду, що виконує певні функції в блокчейні Ethereum. Кошти, відправлені в смарт-контракт, враховуються і використовуються відповідно до того, як контракт запрограмовано.

Щоб отримати свою публічну адресу, на яку переводиться ефір, у будь-якому гаманці зайдіть у розділ Receive/Поповнити/Внести/Депозит тощо. Адреса або буде вже згенерована, або буде потрібно натиснути для цього додаткову кнопку. Разом з адресою генерується також QR-код, що полегшує переказ з мобільного пристрою.Адреса гаманця Exodus

Як відправити ефіріум із гаманця

Знайдіть у гаманці функцію Відправити/Send.

Вставте публічну адресу одержувача. Необхідна адреса саме в тій самій мережі (Ethereum). Якщо відправити монети на адресу в іншій мережі, то вони зникнуть. Також, копіюючи адресу, будьте уважні, щоб не "загубити" якийсь символ. Якщо використовуєте мобільний гаманець, то також можна відсканувати QR-код.

Введіть суму, що відправляється. Встановіть ціну на газ і ліміт газу (це оплата транзакції; здійснюється в ETH). Деякі гаманці роблять це самостійно. Зверніть увагу, що плату віднімають від балансу, що залишився в гаманці, а не від суми, що надсилається. Переконайтеся, що у вас достатньо ETH на балансі.

Перевірте всі дані та надішліть платіж. Відстежувати його стан можна в блокчейн-оглядачі Etherscan.Exodus - відправка ETH

Як поповнити гаманець

Купити ефіріум і тим самим поповнити гаманець можна декількома способами, розповімо про найпростіші та найдоступніші для всіх.

 • Обмінники криптовалют.
 • Біржі криптовалют (наприклад, Binance, Bybit, OKEx, EXMO, Currency.com, Huobi).
 • Платіжні системи.
 • p2p-біржі.
 • Боти в Телеграм.
 • Криптогаманці.
 • Криптомати.

FAQ

Які бувають гаманці для криптовалюти Ethereum?

Якщо дотримуватися стандартної класифікації за платформою, на якій працюють гаманці, то виділяють мобільні, десктопні, браузерні, апаратні та паперові.

Що означає кастодіальні та некастодіальні гаманці?

Кастодіальний - зберігає ключі користувача у себе на сервері, тим самим повністю контролюючи криптовалюту клієнта. Рекомендований варіант - некастодіальні. Ключі зберігаються на пристрої клієнта і він сам відповідає за їх збереження.

Читати більше - Некастодіальні та кастодіальні гаманці

Як створити ефіріум гаманець?

Необхідно завантажити на ПК або телефон додаток, що підтримує цю криптовалюту, і згенерувати новий гаманець, записати сід-фразу на майбутнє для його відновлення.

Найкращі гаманці для ефіру?

З програмних можна виділити Metamask, MEW, Trust Wallet. З апаратних Ledger, SafePal.

Який офіційний гаманець ефіріума?

Розробниками запущені клієнти для запуску повного вузла, однак якщо йдеться просто про зберігання криптовалюти, то варто обирати з гаманців сторонніх розробників, які офіційно визнані творцями ETH. Їхній список представлений на офіційному сайті в розділі "Використання Ethereum" -> "Знайти гаманець".

Чи підходить гаманець Метамаск для ефіріум?

Так, це один із найпопулярніших варіантів. Також він підтримує всі токени, розташовані на блокчейні ефіру.

Що таке адреса гаманця?

Адреса ефіріум гаманців у мережі являє собою набір із 42 букв і цифр, який використовується як реквізити для переказу та отримання коштів. Якщо встановити гаманець Ethereum, адреса згенерується в ньому автоматично.

Що таке газ?

Одиниця розрахунку комісії в Ethereum. Стягується як за переказ ETH, так і за переказ будь-яких токенів ERC-20, ERC-721, що працюють на тому ж блокчейні.

Як поповнити Ethereum гаманець?

Купити ETH за допомогою бірж, обмінників та інших торгових платформ; також є крани з безкоштовним отриманням невеликої кількості ETH. Як адресу зарахування вказати адресу, отриману в гаманці (починається з 0x).

Висновок + відео

Існує багато варіантів зберігання ефіріуму. Це можуть бути онлайн-сервіси, апаратні та локальні гаманці (десктопні та мобільні додатки). Кожен з них має переваги та недоліки. Найбезпечнішим гаманцем є апаратний. З його допомогою можна зберігати великі суми, які будуть надійно захищені. Рекомендуємо замовити гаманець Ledger Nano S, який дає змогу зберігати не тільки Ethereum, а також усі популярні монети.

При використанні інших варіантів потрібно звернути увагу на безпеку. Загальні рекомендації: завантажувати файли з офіційних сайтів; під час реєстрації в будь-якому сервісі використовувати поштову скриньку на Gmail; вказувати складні паролі; під'єднати двофакторну аутентифікацію; нікому не передавати приватні ключі або файли гаманця; не переходити за підозрілими посиланнями в листах на email; поставити антивірус і регулярно оновлювати бази.

Читайте також - Майнінг на ноутбуці - особливості видобутку.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити