Біткоїн (BTC) - платіжна система і цифрова валюта, яка спочатку не була відома широкій публіці, викликаючи цікавість хіба що у комп'ютерних гіків. Але в останні роки її вплив на фінансовий світ став настільки сильним, що привернув увагу практично всіх категорій людей. У багатьох почало виникати питання про те, як вкласти в біткоїн і отримати прибуток.

Технічно інвестувати просто - добре, що є величезна кількість централізованих і децентралізованих сервісів, які працюють із криптовалютами. З економічного погляду складніше - вкладаючи гроші в Bitcoin, потрібно повною мірою усвідомлювати ризики, оскільки біткоїн - це вкрай нестабільний актив (утім, на тлі нових альткоїнів він уже здається менш волатильним).

Вкласти гроші в біткоїн можна кількома способами:

 1. Довгострокове інвестування.
 2. Інвестиційні програми на біржах.
 3. Майнінг.
 4. Хмарний майнінг.
 5. Торгівля біткоїном.

Одні з них прості і підходять для новачків, інші вельми складні, вимагають безлічі знань і навичок. Редакція BiznesCat.com розповість про них докладно.

Способи вкладення в біткоїн у 2023 році

1. Довгострокове інвестування (HODL)

Ходлінг BTC

Стратегія купівлі біткоїнів і його довгострокового утримання націлена на отримання прибутку від зростання курсу. При цьому інвестори не продають монети за жодних рухів ринку, оскільки вірять у його довгострокову перспективу і дійсно значне зростання цінності (наприклад, у 10 разів і більше).

Так, трейдери, які придбали BTC у 2017 році за 1000 $, могли продати його у 2021 за $69 000. Звісно, потрібні великі здібності до аналітики, щоб зрозуміти, де найкраще входити в ринок і виходити з нього, і не проґавити найкращі можливості.

Вкладати гроші в Bitcoin можна кількома способами:

 • Купити біткоїн на криптобіржі за фіатні гроші або іншу криптовалюту, якщо вона у вас є. Після купівлі рекомендується вивести кошти на гаманець, оскільки тривале їхнє зберігання на централізованому майданчику небезпечне - біржі схильні до зламу, скаму і політичного тиску. Перевірені криптобіржі: Binance, Bybit, OKX, Huobi, EXMO, MEXC, KuCoin, Gate.io.
 • Купити через біткоїн-обмінник. Такі сервіси дають найширший діапазон можливих напрямків обміну. Вибрати надійний обмінник, якому можна довірити свої кошти і який не розорить на комісіях, допоможуть агрегатори. Користуватися обмінником легко, достатньо слідувати інструкціям і ввести свої реквізити.
 • Купити на p2p-майданчику. На них одні користувачі можуть розміщувати свої оголошення про продаж валюти, а інші на них відгукуватися. Спосіб доступний для багатьох країн і напрямків обміну, можлива навіть угода з використанням готівки, якщо знайдете контрагента зі свого міста. Рекомендовані майданчики: Binance P2P, Bybit P2P, OKX P2P, Huobi P2P.
 • Купити через платіжні системи, які підтримують таку функцію (ADVCash, Payeer, Capitalist).
 • Купити за допомогою ботів у Telegram.
 • Купити через криптогаманці, де є функція купівлі з картки або обміну стейблкоїнів на біткоїни: Trust Wallet, Atomic тощо.

У жителів США та європейських країн є також можливість скористатися спеціальним криптоматом. Перший такий пристрій було розміщено у Ванкувері і вже за перші 3 дні провело транзакцій на $100 000. У країнах СНД спосіб менш поширений.

2. Пасивний дохід на біржах криптовалют

Депозит BTC на Binance Earn

Більшість популярних централізованих криптобірж пропонує можливості для інвестування, що дають змогу отримувати пасивний процентний дохід. До числа таких бірж належать Binance, OKX, Huobi, MEXC і багато інших.

Основні напрямки при цьому наступні:

 • Гнучкі або фіксовані депозити (з певним терміном утримання або з вільним виведенням).
 • Майнінг ліквідності. Вкладення в біржовий пул ліквідності, який використовується для здійснення миттєвих свопів криптовалюти. Постачальники ліквідності, на яких і тримається пул, отримують нагороди.
 • Бівалютні інвестиції тощо.

Продовжуємо нагадувати, що зберігання коштів на централізованих біржах - значний ризик. Тому для заробітку в такий спосіб відводьте лише частину капіталу.

3. Майнінг

Майнінг BTC

Вкласти в біткоїн кошти можна шляхом купівлі обладнання для майнінгу.

Майнінг - це процес знаходження нового блоку транзакцій, який додається в блокчейні. За кожен знайдений блок майнери отримують нагороду у вигляді монет BTC. Щоб знайти блок, потрібно провести певні обчислення. Якщо в перші дні після створення Bitcoin для цього достатньо було звичайного комп'ютера, то зараз складність обчислень настільки зросла, що вимагає дорогого і в придбанні, і в обслуговуванні обладнання.

Таким чином, майнити біткоїн уже далеко не завжди вигідно, але багатьох ентузіастів це не зупиняє від спроб. Розглянемо, що потрібно робити, якщо з'явилося бажання спробувати такий спосіб інвестування.

Як вкласти в майнінг біткоїна? Насамперед створіть гаманець, куди будуть перераховуватися ваші зароблені BTC. Про гаманці ми докладніше поговоримо ближче до кінця статті. Далі:

 • Скористайтеся калькулятором майнінгу, щоб розрахувати потенційний прибуток. Майте на увазі, що обладнання для майнінгу коштує недешево і споживає дуже багато електроенергії. Погравши з налаштуваннями в онлайн-калькуляторі, можна зрозуміти, чи варто взагалі починати. Постарайтеся надати якомога більше інформації, зокрема вартість електрики у своєму місті та комісію майнінг-пулу.
 • Придбайте ASIC-майнер і до нього блок живлення. Це прикладна інтегральна схема, створена спеціально для майнінгу. Являє собою комп'ютерний чіп, який запускається за допомогою блоку живлення. Асіки розрізняються за ціною, потужністю та енергоефективністю. Ще на стадії роботи з калькулятором ви повинні були вибрати такий пристрій, який дасть найшвидшу окупність і вихід на дохід (з урахуванням витрат на енергію).
 • Підключіть пристрій до блоку живлення і до роутера. Бездротове з'єднання недостатньо стабільне, використовуйте кабель. У налаштуваннях роутера знайдіть IP-адресу майнера і вставте в браузер, щоб отримати доступ до параметрів.
 • Скачайте програму для майнінгу. Найпопулярніші - CGminer і BFGminer, але вони можуть бути проблемою для тих, хто не розбирається в командному рядку. З графічним інтерфейсом є EasyMiner для Windows, Linux і Android - його інтерфейс інтуїтивно зрозумілий навіть новачкові.
 • Вступіть до пулу. Це група майнерів, які з метою більш швидкого видобутку BTC об'єднують свої потужності. Тільки перебуваючи в пулі, звичайна людина може конкурувати з великими корпораціями, що володіють величезними потужностями обладнання. Приєднання до пулу безкоштовне, але потім він стягуватиме 1-2 % комісії від прибутку. Надійні усталені пули - Binance Pool, OKX Pool, Poolin, AntPool, F2Pool.
 • Налаштуйте ASIC для роботи в пулі. Вкажіть IP-адресу пулу майнінгу, ім'я та пароль воркера. Після збереження налаштувань пристрій почне працювати. За прогресом можна спостерігати на сайті пулу. Щоправда, перша інформація там з'явиться не відразу, а приблизно через годину.

Регулярно виводьте здобуті біткоїни з пулу на свій гаманець. Деякі пули мають певний графік виплат (зокрема автоматичних), деякі дозволяють робити це в будь-який момент.

4. Хмарний майнінг

IQMining

Сьогодні на ринку існує кілька різних постачальників послуг хмарного майнінгу:

Огляд Сайт Криптовалюта майнінгу Рік запуску Верифікація Демо (безкоштовне промо)
Binance Cloud Mining https://pool.binance.com/uk-UA ВТС 2022 (біржа працює з 2017) Так Ні
HashShiny hashshiny.io BTC, ZEC, DCR, DOGE, DASH, LTC 2017 Ні Так
Bitdeer bitdeer.com FIL, BTC, BCH, CKB, ZEC, ETC, HNS 2018 Ні Ні
ECOS Cloud Mining mining.ecos.am ВТС 2017 Ні Так
Hashmart hashmart.io ВТС 2018 Ні Так
IQMining iqmining.com BTC, альткоїни 2016 Ні Так
BitFuFu bitfufu.com FIL, BTC, BCH, DASH 2020 Так (не обов'язкова) Так
Hashing24 hashing24.com ВТС 2012 Ні Так
Stormgain Mining stormgain.app ВТС 2019 Ні Так
CryptoUniverse cryptouniverse.io ВТС 2018 Так (на виведення) Так

Усі ці компанії надають в оренду обчислювальні потужності. Можна купити їх з будь-якої точки світу і отримувати дохід з майнінгу, який фізично здійснюється на іншому кінці планети.

Як вкласти гроші в біткоїн через хмарний майнінг:

 • Виберіть відповідний сервіс. Ретельно дослідіть те, які умови він пропонує. Якщо сервіс гарантує занадто хороші умови за мінімальних витрат, то це, найімовірніше, аферисти. Переконайтеся, що організація законна і має позитивну репутацію. Також можна вивчити відгуки, але тільки на перевірених майданчиках.
 • Виберіть контракт, який підходить за ціною, часом і орендованою потужністю. Поки контракт активний, ви будете отримувати пасивний дохід за винятком комісій самого сервісу хмарного майнінгу, які потрібні на обслуговування обладнання та інші витрати.
 • Виводите гроші на гаманець. Контракт починає працювати з моменту купівлі. Щойно накопичиться достатня сума для виведення, можна відправити її на свій BTC-гаманець. Деякі платформи підтримують автоматичні виведення за графіком.

5. Трейдинг біткоїном на біржах

Binance

Варіант вважається найбільш складним. Вкладати в біткоїни таким чином і отримувати при цьому дохід можуть тільки досвідчені трейдери, які розуміють, як влаштований ринок, розуміються на технічному і фундаментальному аналізі та інших тонкощах.

Існує не один різновид трейдингу BTC. Як майданчики для здійснення операцій використовуються криптобіржі. Основні типи торгівлі:

 • Спотова. Спотовий ринок характеризується торгівлею фінансовими інструментами (зокрема, криптовалютами) з умовою, що актив буде негайно переданий покупцеві. Обмін коштів називається поставкою, а угоди і ціни на такому ринку також носять назву спотових. Поточна ціна BTC називається спотовою ціною. Це та вартість, за якою можна придбати криптовалюту саме зараз і саме на цій біржі. Спотова ціна формується, коли продавці та покупці розміщують свої ордери buy/sell. На високоліквідних біржах ціна завдяки цьому змінюється щосекунди, тоді як старі ордери виконуються, а нові з'являються.
 • Ф'ючерсна. Ф'ючерс на біткоїни - похідний фінансовий інструмент, який можна описати як контракт з такими умовами: актив буде продано в певну дату в майбутньому, але за тією ціною, яка є на поточний момент. Під час створення контракту відбувається фіксування ціни монети. Ф'ючерси бувають "поставочними" і "розрахунковими". Поставочний простіший - це означає, що, якщо обумовлена купівля біткоїна за поточною ціною через місяць, то так і буде. А розрахунковий ф'ючерс взагалі не передбачає жодної поставки. Коли термін контракту закінчується, то відбувається перерахунок прибутку і збитку між учасниками, за результатами якого вони отримують або втрачають кошти.
 • Маржинальна. Маржинальний трейдинг - це укладення біржових угод з використанням позикових коштів. Щоб скористатися такою функцією, трейдер повинен мати на рахунку певний мінімум коштів і надати їх у заставу. Це дає трейдеру можливість відкривати позиції на суми набагато більші, ніж він міг би, маючи тільки свої активи. Таку торгівлю також називають торгівлею з кредитним важелем (плечем). Кредитне плече - співвідношення між власними коштами учасника ринку і сумою, доступною йому для відкриття позиції. Наприклад, якщо біржа пропонує плече 1:10, то це означає, що можна торгувати обсягами, які в 10 разів перевищують капітал трейдера.

Популярні криптовалютні біржі, які добре себе зарекомендували на ринку:

Назва біржі Посилання на сайт Види торгівлі Обов'язкова верифікація Демо-рахунок Proof-of-Reserves* Комісії за угодами
Binance binance.com спот, ф'ючерси, маржинальна так так так

Спот: від 0,15 до 0,1 %.

Ф'ючерси: мейкер* від -0,01 до 0,05 %.

Bybit bybit.com спот, ф'ючерси, маржинальна ні так так

Спот: від 0 до 0,1 %.

Ф'ючерси: від 0 до 0,06 %.

ОКХ okx.cab спот, ф'ючерси, маржинальна ні так так

Спот: від -0,05 до 0,1 %.

Ф'ючерси: від 0,005 до 0,05 %.

Huobi huobi.com спот, ф'ючерси, маржинальна ні ні так

Спот: від 0,0097 до 0,2 %.

Ф'ючерси: від 0,005 до 0,05 %.

МЕХС mexc.com спот, ф'ючерси, маржинальна ні так ні

Спот: від 0 до 0,2 %.

Ф'ючерси: від 0,014 до 0,06 %.

KuCoin kucoin.com спот, ф'ючерси, маржинальна ні ні так

Спот: від -0,005 до 0,1 %.

Ф'ючерси: від 0,014 до 0,06 %.

Gate.io gate.io спот, ф'ючерси, маржинальна ні ні так

Спот: від 0 до 0,2 %.

Ф'ючерси: від 0 до 0,05 %.

Cryptorg cryptorg.io спот, ф'ючерси, маржинальна так ні ні Спот: 0,2 %. Ф'ючерси: до 0,05 %.
Currency.com currency.com спот, маржинальна так так ні

0,2 % при торгівлі без позикових коштів.

Збір за торгівлю з левереджем: 0,06 %

*При виборі бірж важливо враховувати наявність у них Proof-of-Reserves (підтверджених активів). Це гарантує, що у компанії достатньо коштів, щоб виконати зобов'язання перед усіма користувачами в будь-який момент часу.

Ризики під час вкладення коштів у біткоїни

Незважаючи на весь галас навколо криптовалют, деякі експерти дотримуються консервативної думки, що біткоїн - це мильна бульбашка і міраж. Щоб скласти свою думку, варто як мінімум розглянути певні ризики, про які необхідно знати до того, як вкладати в Bitcoin:

 • Експериментальна фаза. Концепція криптовалют сама по собі інноваційна, їй якихось 13 років (порівняйте з тисячоліттями існування фіатних грошей). Це занадто малий термін, щоб оцінити, наскільки можна довіряти їй. Завжди може статися щось непередбачуване. Щоправда, саме Bitcoin вже менш належить до експериментальної фази, ніж новіші криптовалюти.
 • Технологічні перегони. Розвиток криптовалютного світу йде швидкими темпами, і є ймовірність, що незабаром з'явиться або вже з'явилася валюта, яка є більш економічно технічно досконалішою, ніж біткоїн. У результаті він може втратити вартість.
 • Волатильність цін. Вартість BTC у короткостроковій перспективі абсолютно непередбачувана. Точно передбачити, у скільки він буде оцінюватися завтра, фактично неможливо. Це залежить від новин, ставки ФРС США, висловлювань інфлюенсерів і багатьох інших подій.
 • Відсутність захисту прав споживачів. Проведена транзакція не може бути скасована, залишається тільки переконати одержувача коштів добровільно повернути їх, якщо їх було переведено помилково. Інвестор теж має усвідомлювати таку небезпеку, хоча саме у сфері інвестування незворотність транзакцій не настільки значуща.
 • Можливість крадіжки або втрати. Для цього зловмиснику достатньо отримати доступ до приватного ключа. Як показує практика, далеко не всі ставляться до його збереження з належною уважністю.
 • Проблеми із законодавством. У різних країнах різні підходи до регулювання BTC. Немає єдиної продуманої системи, а тому невідомо, що чекає на криптовалюту в майбутньому.

Рекомендується поєднувати такі високоризикові інвестиції, як крипта, з більш традиційними (акції, облігації, нерухомість тощо, дивлячись що вам ближче).

Як без вкладень отримати BTC

Кран Cointiply

Є можливість абсолютно безкоштовно отримати деяку (звісно, досить незначну) кількість BTC. Це може стати стартовим капіталом, наприклад, для трейдингу або для інвестицій на біржах, де поріг входу низький. Але доведеться витратити досить багато часу.

Отже, два ключові способи отримання безкоштовних біткоїнів:

 • Крани. Сервіси, які видають по кілька сатоші (це стомільйонні частки BTC) за виконання незначних завдань, які не потребують жодних навичок. Наприклад, рішення капчі та кліки по рекламі.
 • Біткоїн-ігри. Винагороджують у сатоші за ігровий процес і досягнення результатів.

Заробляють подібні сервіси на рекламі від партнерів - їхні сайти і додатки максимально їй наповнені. Також вони можуть пропонувати спеціальні партнерські офери, наприклад, зареєструватися на будь-якому сайті або досягти певного рівня в грі - за це дають істотніші винагороди, ніж просто за розв'язання капчі.

Перспективи біткоїна як інвестиційного активу

У 2022 році на ринку настала "криптозима". Складно передбачити, як скоро він відновиться, і проте експерти намагаються це зробити. Ось кілька прогнозів щодо біткоїна на 2023 рік від аналітиків Vaneck:

 • Біткоїн у першому кварталі протестує $10 000 - 12 000 на тлі хвилі банкрутств майнерів, що стане найнижчою точкою і початком кінця криптозими.
 • У другій половині 2023 року Bitcoin зросте до $30 000. До початку бичачого ринку призведуть такі фактори, як зниження інфляції, ослаблення енергетичних проблем.
 • Зросте прийняття BTC на державному рівні. Саудівська Аравія, яка значною мірою залежить від експорту нафти, додасть біткоїни та інші цифрові активи до свого суверенного фонду добробуту.

Це - лише припущення, засновані на поточних подіях. Їх не можна розглядати як керівництво до інвестицій, у будь-який момент все може змінитися.

Особливості зберігання та переказу BTC

Недостатньо просто вкласти в біткоїн гроші, потрібно ще подбати про те, щоб заощадження зберігалися максимально надійно. Суть полягає в зберіганні приватних ключів, що дають доступ до балансу і управління ним. Біржове зберігання розглядати не будемо, це найменш безпечний варіант.

Поширені варіанти криптогаманців для біткоїна:

 • Десктопний. Являє собою додаток для комп'ютера або ноутбука. У разі його використання приватні ключі зберігаються безпосередньо на пристрої користувача, а не на стороні сервера. Це підвищує рівень безпеки, хоча небезпеки можуть підстерігати і на комп'ютері - віруси, трояни, шпигунські програми. Десктопні гаманці бувають "товстими" і "тонкими". Перші (наприклад, Bitcoin Core) займають багато місця на жорсткому диску, оскільки завантажують на нього весь блокчейн і періодично синхронізуються з ним. Другі (наприклад, Jaxx, Exodus, Electrum) не завантажують блокчейн і займають зовсім мало місця, але й рівень безпеки в них трохи нижчий.гаманець Exodus
 • Веб-гаманець. Біткоїн можна зберігати за допомогою онлайн-сервісів. До них належать і біржі, і окремі ресурси - Blockchain, Guarda тощо. Такими майданчиками зручно користуватися, авторизуючись з будь-якого пристрою. Головне - вибирати за відгуками та оглядами надійні перевірені сервіси. Існують і гаманці у форматі браузерних розширень, як-от Metamask, проте з біткоїном вони не працюють, за винятком його обгорнутої версії.Guarda
 • Мобільний. Варіант підходить тим, кому часто доводиться переказувати кошти в дорозі або в інших місцях, де немає доступу до основного комп'ютера. За захищеністю і функціональністю практично не поступається десктопним. Приклад: Trust Wallet, TokenPocket, imToken, Savl.Savl
 • Апаратний. Цей варіант теж використовується інвесторами дуже часто. Зовні апаратний гаманець схожий на флешку або пластикову картку, зважаючи на те, який дизайн придумає виробник, і зберігає інформацію про ключі, що дають доступ до управління криптовалютою. Щоб переказати кошти, необхідно під'єднати прилад до комп'ютера або телефону зі встановленим на ньому ПЗ. Але навіть якщо пристрій втрачено або вкрадено зловмисником, то щоб ним скористатися, потрібен PIN-код. Коли гаманець не підключений, він не з'єднується з інтернетом, тому повністю захищений від хакерських атак. Відомі фірми, що випускають такі гаманці - SafePal, Ledger і Trezor.Trezor
 • Паперовий. Такий спосіб теж вирізняється підвищеною безпекою. На папері роздруковують QR-коди, в яких зашифровані ключі. Потрібно відсканувати їх, щоб отримати можливість користуватися біткоїнами. Є спеціальні сервіси (BitAddress) для роздруківки паперового гаманця в красивому вигляді. Потім його рекомендується заламінувати і, звичайно, зберігати в надійному місці.паперовий гаманець Bit Address

Як переказати біткоїни: адреса та приватний ключ

Існують такі поняття, як приватна адреса (ключ) і публічна адреса (ключ). Саме їхнє поєднання робить біткоїн безпечною децентралізованою валютою. Щоб зрозуміти, для чого потрібні ці поняття, можна навести приклад із реального життя.

 • Є фізична поштова скринька, у яку ви отримуєте пошту (листи, сповіщення тощо). Вона має конкретну адресу і номер. Листоноші необхідно знати номер будинку і квартири, щоб доставити пошту.
 • А у вас є ключ від скриньки, завдяки якому ви можете її відкрити та забрати отримані листи. Цей ключ не дають нікому невідомому і завжди зберігають у безпеці, щоб конфіденційність вмісту скриньки була в безпеці.

Те саме відбувається у світі біткоїнів: публічну адресу має знати людина, яка збирається відправити вам криптовалюту. А щоб скористатися отриманими коштами, вам потрібен приватний ключ від гаманця. Його зберігають у надійному місці і нікому не передають.Приватна та публічна адреси

З технічної точки зору:

 • Закритий ключ - пароль, що складається з букв і цифр, довге 256-бітове число, яке генерується випадковим чином у момент створення гаманця. Ступінь рандомності визначається криптографічними функціями. Приклад зовнішнього вигляду закритого ключа:
  KyLAyw1DwaBjx9Cab5jWSFGGKU1NJjGszRQ2M8b4L4jEMYBNnGmJu. Закриті ключі використовують для здійснення незворотних транзакцій, забезпечуючи математичний підпис кожної транзакції, що не дає її скопіювати.
 • Відкритий ключ або адреса - ще один номер, який за допомогою криптографічних функцій генерується з першого (але у зворотний бік розшифровка неможлива, тобто ніхто не може, володіючи тільки публічною адресою, дізнатися приватну). У кодуванні "base 58" починається з "1" або "3" і має довжину 33-34 символи. Приклад зовнішнього вигляду публічної адреси:
  1Nv7aDqDmRKnUgGtgQzhMYYYxK3mSmXqh95. Ця адреса потрібна тому, що переказує біткоїни.

Примітно, що до одного приватного може бути прив'язана необмежена кількість публічних ключів.

FAQ

Як вкласти гроші в біткоїн і отримувати дохід?

У статті ми розглянули основні способи - майнінг, хмарний майнінг, трейдинг, пасивний дохід на біржах, довгострокове інвестування (ходлінг).

Яким чином можна купити біткоїни?

Через криптобіржі, обмінники, p2p-біржі, платіжні системи, телеграм-боти, гаманці, криптомати. Через них можна вкластися в Bitcoin і в гривнях.

Як вкласти гривні в біткоїни?

Спочатку необхідно завести надійний біткоїн-гаманець, а потім купити BTC, наприклад, через криптобіржу, обмінник або іншими способами.

Чи потрібна верифікація особистості для вкладень у біткоїни?

На біржах - найчастіше так, особливо в разі роботи з фіатними грошима. В обмінниках особистість не перевіряють. Загалом, у кожної платформи і системи свої умови.

Які способи оплати можна використовувати для інвестицій у Bitcoin?

Практично скрізь можна тим чи іншим чином застосовувати картки, платіжні системи, рідше готівку або банківські рахунки.

Які види біткоїн-трейдингу доступні для заробітку?

Основні варіанти - спотова торгівля, деривативи (ф'ючерси, безстрокові контракти, опціони), маржинальна торгівля з плечем.

Як отримати пасивний дохід з BTC на біржі?

Якщо біржа надає таку можливість, можна вкласти біткоїни під відсотки й отримувати невеликий пасивний дохід щодня. Це називається лендінгом.

Чи варто майнити Bitcoin?

Тільки якщо у вас є доступ до безкоштовної або дуже дешевої електроенергії. Приватний майнінг зараз не найвигідніше підприємство, яке при цьому вимагає вагомих вкладень.

Що таке хмарний майнінг?

Оренда обчислювальної потужності для майнінгу в компанії, що володіє дата-центром, яка бере на себе оплату електрики і догляд за обладнанням.

Чи можна отримати біткоїн безкоштовно?

Так, за допомогою кранів або біткоїн-ігор можна отримати біткоїн без вкладень. Щоправда, заробіток буде зовсім незначним.

Де зберігати зароблений біткоїн?

У децентралізованих некастодіальних гаманцях, рекомендується в апаратних.

Скільки вкладати в біткоїн?

Завдяки високій подільності BTC, навіть за високої вартості можна вкласти в нього навіть 500 гривень. Тому суму вкладень кожен інвестор визначає сам виходячи зі свого стартового капіталу. Також потрібно пам'ятати, що чим більші вкладення, тим більший ризик (як і потенційний прибуток).

Які комісії потрібно платити при інвестуванні в біткоїн?

Уважно читайте умови кожного майданчика. Комісії залежать і від конкретної платформи, і від типу проведених операцій, і від статусу користувача, і від інших чинників.

Чи буде Bitcoin зростати?

У довгостроковій перспективі - найімовірніше так. Але на коротких дистанціях (рік-два) це волатильний актив, який зростає і падає з будь-якого приводу.

Чи варто вкладати в біткоїн?

Виключно в біткоїн - навряд чи. А ось диверсифікувати інвестиції, розподіляючи їх за активами різного ступеня ризику, можна і потрібно. І біткоїн - чудове доповнення такого портфеля.

Скільки всього грошей вкладено в біткоїн?

Можна дізнатися загальну вартість BTC - ринкову капіталізацію, наприклад, на сайті Coingecko. На липень 2023 року вона дорівнює 588 млрд доларів за поточної вартості активу 30 000 доларів.

Висновок + відео

Вкладати гроші в біткоїн - заняття ризиковане, воно практично не має гарантій. Потрібно усвідомлювати всі можливі ризики, постійно тримати руку на пульсі подій і не забувати про технічний і фундаментальний аналіз - єдині способи зробити хоч якісь припущення про майбутню ціну валюти. Однак за належної уважності можна отримати дуже хороший дохід. Нагадаємо, що гранично важливим є безпечне зберігання криптовалюти, інакше все це не має жодного сенсу - хакери не дрімають, а централізовані компанії регулярно руйнуються.

Читайте також - Як отримати біткоїни в гаманець безкоштовно та за гроші.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити