Сатоші (satoshi) - одиниця виміру, дробова частина біткоїна, що дорівнює 0,00000001 BTC. Таким чином, 1 Bitcoin = 100 000 000 Сатоші. Названа величина на честь розробника (або групи розробників) протоколу і програмного забезпечення криптовалюти Bitcoin - Satoshi Nakamoto. Особистість анонімна, тому хто ховається за ім'ям - невідомо.

У дорожній карті біткоїна найменший блок називається коїн (монета), але 2010 року було запропоновано назвати значення 0,00000001 BTC на честь творця - satoshi. Спільнота ідею підтримала, і назва закріпилася.

Редакція BiznesCat.com докладніше розповість про особливості та походження сатоші, роль цієї одиниці в криптосвіті.Сатоші (біткоїн)

Подільність біткоїна. Загальні відомості

На зображенні чітко показано, скільки сатоши в біткоїні:Подільність біткоїна. Загальні відомості

Прийняті позначення біткоїна:

Одиниці позначення Назва ВТС
МВТС - 1 000 000
kBTC - 1 000
hBTC - 100
daBTC - 10
ВТС Bitcoin, коїн, монета 1
СВТС бітцент 0,01
mBTC міллібіткоїн, мілібіт 0,001
μBTC мікробіткоїн, біт 0,000001
Sat сатоші 0,00000001
msat мілісатоші 0,00000000001

Вартість satoshi до різних валют за курсом на момент написання:

 • 1 долар (USD) = 4729,78 сат.
 • 1 євро (EUR) = 4812 сат.
 • 1 гривня (UAH) = 159,78 сат.

Історія появи сатоші

Уперше визначення "сатоші" як одиниці виміру з'явилося 15 листопада 2010 року. Його запропонував користувач форуму Bitcointalk під ніком ribuck. Спочатку він запропонував називати словом "сатоші" найменше значення (0,01 BTC), яке відображалося в гаманці Bitcoin Core.

Дискусія з приводу позначення продовжилася. 10 лютого 2011 року ribuck запропонував називати найменшу частину біткоїна (1/100000000) словами "Satoshi" або "австрієць".

18 лютого 2011 року відбулося остаточне затвердження спільнотою пропозиції від іншого користувача під ніком marcus_of_augustus: 100 млн Сатоші = 1 Bitcoin.

У грудні 2017 року в рамках BIP-176 було запропоновано використовувати формулювання "bits" як термін для позначення 100 сатоші або 1/1 000 000 (однієї мільйонної) біткоїна.

Скільки сатоші міститься в 1 біткоїні

У таблиці наочно подано інформацію про те, скільки біткоїнів у сатоші залежно від їхньої кількості:

Сатоші ВТС
1 0,00000001
10 0,0000001
100 0,000001
1000 0,00001
10 000 0,0001
100 000 0,001
1 000 000 0,01
10 000 000 0,1
100 000 000 1

Таким чином, 1 сатоши = 0,00000001 BTC.

Як отримати сатоші

Сатоші - це частина біткоїна, і для їх придбання можна використовувати такі способи:

 • Онлайн-обмінники або криптобіржі. Переважно в них використовується звична назва - BTC (Bitcoin). Для купівлі необхідно вибрати потрібний напрямок (наприклад, Приватбанк-біткоїн) і здійснити придбання криптовалюти. Це найшвидший і найнадійніший спосіб стати володарем цінних криптомонет. У них можна і продати, обміняти satoshi на фіатні валюти або інші криптомонети. Найбільш затребувані біржі: Binance, Bybit, OKX, Currency.com, Huobi, MEXC Global, EXMO.
 • Криптогаманці та платіжні системи. Багато з них дозволяють придбати частку BTC за фіатні гроші, зокрема гривні, долари.
 • p2p-біржі. Зручний спосіб купівлі частини біткоїна в інших користувачів за фіат. Найчастіше p2p-біржі та обмінники надають також Telegram-ботів з аналогічним функціоналом.
 • Сатоші-крани - це безкоштовний спосіб отримання криптовалюти. Більшість сервісів виплачує винагороду в satoshi, оскільки нагороди зовсім невеликі. Залежно від крана можна отримувати 1-10 сатоші на годину. Це мало, але якщо використовувати одночасно кілька сайтів, то заробити можна в кілька разів більше. Варіант чудово підійде для тих, хто хоче розібратися в питанні "що таке сатоші" і заробити їх без вкладень.
 • Майнінг. Це видобуток біткоїнів за допомогою спеціальних пристроїв - асиків. Займатися майнінгом на відеокартах недоцільно через зростання складності. У питанні доцільності майнінгу одне з перших місць поряд з курсом криптовалюти посідає вартість електроенергії.

Інший варіант - скористатися для видобутку сатоши послугами сайтів хмарного майнінгу. Потрібно буде вибрати тип контракту, кількість потужності та провести оплату.

Як заробити сатоші на кранах безкоштовно. Список найкращих кранів

Розглянемо безкоштовний спосіб, як можна заробляти сатоші. Крани, які добре підходять для цієї мети і працюють станом на 2024 рік.

Сайти платять satoshi кожні кілька хвилин або годин, їхня кількість - мінлива, починається від 1 і може сягати тисяч сатоши за великої удачі. Зазвичай є мінімалка на виведення коштів. Але іноді дозволено виводити зароблене відразу ж, на гаманець для мікротранзакцій FaucetPay.

Стандартна інструкція з роботи на сатоші-крані:

 • Перейти на сайт крана і пройти реєстрацію нового акаунта. Потрібна адреса електронної пошти.
 • Після створення акаунта для входу використовувати email і пароль. Для отримання безкоштовних сатоші достатньо натиснути на "Claim Now" або аналогічну кнопку, вирішити капчу.
 • Відобразиться сума винагороди. Через відведений час запит можна повторити.
 • Крани також здебільшого оснащені додатковими опціями для заробітку - офферами або іграми. Це дає змогу суттєво підняти дохід, але й часу займає чимало.
 • Залишається вивести з акаунта крана після досягнення мінімальної суми. Якщо є можливість, слід налаштувати автоматичні виплати.

Аналогічних онлайн-сервісів багато, але потрібно завжди перевіряти надійність і те, чи виводять вони криптомонети. Список прикладів інших сайтів наведено вище.

Також на кранах дуже багато реклами. Цьому факту дивуватися не варто, оскільки за рахунок її оплати власник може роздавати сатоші, залучаючи відвідувачів на сайт.

Для роботи краще створити нову електронну пошту і не використовувати один і той самий пароль під час реєстрації. На багатьох сервісах замість реєстрації потрібно вказати адресу гаманця, прив'язаний до FaucetPay.

Гаманці для зберігання satoshi

Приймати сатоші можна на будь-які біткойн-гаманці. Під час їх використання потрібно подивитися, чи є обмеження на мінімальну суму. Такі вимоги можуть бути під час переказу сатоші на деякі криптовалютні біржі або онлайн-сервіси.

Приклади гаманців для зберігання сатоші:

 • Десктопні (локальні): Electrum, Bitcoin Core, Atomic Wallet, Exodus, Guarda, Wasabi, Jaxx, Bitpay, Bitcoin Knots, Coinomi, Armory, Bither.
 • Онлайн-сервіси: Blockchain, Guarda, CoinVault, Bitgo, Coinfy, Counterwallet, Lumi, Jubiter, OmniWallet, Xapo, Luno.
 • Мобільні додатки: Trust Wallet, Jaxx, Guarda, imToken, Token Pocket, Blockchain, Airgap, Bither, BRD, Carbon Wallet, Coffee Wallet, Coinomi, Edge, Enjin, IndieSquare, Infinito, Kcash, Lumi, Lykke, Quppy, Samourai, Green, Mycelium.
 • Апаратні гаманці: Ledger, KeepKey, Trezor, CoolWallet, BitLox, Bitfi.
 • Паперові: BitAddress Paper Wallet.

Вибираючи гаманець для зберігання сатоші, потрібно віддавати перевагу тому, який надає можливість зберегти приватні ключі або сід-фразу. Такі гаманці називаються некастодіальними.

Як обміняти сатоші на фіат в обміннику

Якщо сатоші вже зароблені на крані, то постає питання, як ними щось оплатити або обміняти на фіатні валюти. Продати satoshi або купити їх можна в біткоїн-обмінниках. Це найшвидший спосіб, до того ж у них присутні популярні платіжні системи - AdvCash, Payeer, Perfect Money та інші. Доступне використання банківських карт і переказ на банківські рахунки.

Щоб купити/продати сатоші, можна використовувати перевірені часом обмінники криптовалют:

 • ProstoCash
 • Baksman
 • Kassa

Загальна інструкція, як поміняти сатоші в обміннику:

 • Перейти на сайт сервісу та зареєструватися.
 • Вибрати напрямок - яку валюту віддаємо й отримуємо. Наприклад, продати біткоїни за гривні Приватбанку.
 • Вказати суму з урахуванням мінімалки і резерву валюти для отримання.
 • Вказати деталі обміну - номер електронного гаманця, номер картки, інформацію про власника (у разі виведення на банк або пластикову картку).
 • Почати обмін. На сторінці буде видно умови обробки заявки.
 • Для завершення операції потрібно перевести сатоші на вказану в інструкції адресу біткойн-гаманця. Відведений час - 15 хвилин. Переказувати потрібно саме зазначену в заявці суму з урахуванням комісії мережі.

FAQ

Що таке сатоші?

Це одна стомільйонна частина біткоїна.

Скільки сатоши в біткоїні?

1 BTC = 100 000 000 сатоши. 1 сатоши = 0,00000001 BTC.

Коли з'явився термін?

Уперше був запропонований у листопаді 2010, прийнятий спільнотою приблизно в лютому 2011.

Чому дали саме таку назву?

На честь творця Bitcoin - Сатоші Накамото. Це псевдонім, справжнє ім'я розробника досі не відоме.

Що таке bits?

Запропоноване у 2017 році позначення 100 сатоші, тобто однієї мільйонної частки BTC.

Скільки буде 1 сатоши біткоїна в гривнях?

Візьміть курс біткоїна в гривнях і розділіть на 100 мільйонів. На момент написання курс BTC приблизно 30 000 доларів. У гривнях - 1,103 млн. Відповідно, 1 сатоши = 0,0110 гривень (1 з невеликим копійки).

Де можна купити або продати сатоші?

На біржах, в обмінниках, платіжних системах, гаманцях, через Telegram-ботів, p2p-біржі або криптомати.

Як заробити сатоші безкоштовно?

Отримати сатоші можна в спеціалізованих Bitcoin-кранах.

Скільки сатоші на годину дають біткоїн крани?

Залежить від конкретного крана. У середньому 20-100 sat. Буває більше (до 400), такі крани називають "жирними", але зазвичай така винагорода тримається не постійно. У будь-якому разі для відчутного заробітку потрібно працювати з кількома кранами і досить активно + запрошувати рефералів.

Де зберігати satoshi?

У будь-якому біткойн-гаманці. Тільки потрібно переконатися, що секретні ключі від гаманця зберігаються не на сервері, а локально на вашому пристрої.

Де взяти біткоїн адресу для сатоші?

Його надасть будь-який гаманець. Якщо справа стосується виведення sat з кранів, то зручно застосовувати спеціальний розроблений для цього гаманець FaucetPay, звідки можна буде вивести на інший BTC гаманець або біржу після досягнення мінімальної суми.

Висновок + відео

Поділ біткоїна на дрібні частини, з урахуванням його високої вартості, це важлива функція - завдяки їй можна використовувати криптовалюту для оплати невеликих товарів і послуг, здійснення дрібних транзакцій між контрагентами. Сатоші стали незамінними відтоді, як ціна 1 BTC стала вимірюватися в сотнях, а потім і тисячах доларів. Адже таким чином інвестори можуть інвестувати зручну їм суму замість того, щоб купувати цілий Bitcoin. Крім того, з урахуванням халвінгу біткоїна кожні чотири роки, поступово винагорода за блок вимірюватиметься вже не в цілих монетах, а в сатоші.

Читайте також - Халвінг біткойна (Bitcoin Halving).


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити