Інвестиції в криптовалюту - це гарний спосіб заробити, хоча й не без своїх ризиків. Останніми роками різко зросла популярність криптомонет на тлі інтересу до них з боку інституційних і роздрібних інвесторів.

Немає сумнівів, що популярність, а отже, і вартість віртуальних монет зростатиме далі, а технологія блокчейн поширюватиметься і впроваджуватиметься в багато галузей економіки. Редакція BiznesCat.com розгляне питання, як і в які криптовалюти потрібно інвестувати і чи варто це робити на даний момент. Адже у світі представлено вже майже 24 000 криптовалют і токенів, кожен зі своїми особливостями.

Інвестувати в криптовалюти у 2023 році можна кількома способами:

 1. HODL (ходлінг).
 2. Трейдинг.
 3. Вкладення в нові проєкти.
 4. Майнінг і хмарний майнінг.
 5. Стейкінг.
 6. Децентралізовані фінанси.

Найкращі способи інвестувати в криптовалюту у 2023 році

Криптоінвестування

Можна виокремити декілька основних напрямків для криптовалютного інвестування:

1. HODL

Найпростіше для новачків - потрібно просто купити і чекати зростання вартості монети в перспективі. Таким чином можна (і навіть потрібно) купити не одну, а кілька різних монет, склавши інвестиційний портфель з активами різного ступеня ризику. Збалансований портфель вбереже від сильних збитків навіть у найбільш непередбачуваних ринкових ситуаціях.

Для відстеження вартості та співвідношення активів можна використовувати зручні менеджери портфеля.

2. Трейдинг

Заробіток на короткостроковій зміні курсу за допомогою частих покупок і продажів на криптобіржах.

Криптотрейдинг - заняття для тих, хто вже ознайомився з особливостями роботи крипторинку. Новачкові відразу починати активно торгувати не рекомендується. Волатильність і непередбачуваність курсів настільки велика, що є ризик за один день втратити свій депозит.

Почніть із вивчення інформації:

 • Як торгувати криптовалютою
 • Типи торгових ордерів
 • Торгові боти
 • Найкращі криптовалютні біржі

3. Вкладення в нові проекти

Для цього використовують такі механізми, як:

 • ICO. Initial Coin Offering - первинний продаж токенів нового проєкту. Інвестори можуть розраховувати на зростання курсу придбаних монет у разі, якщо проєкт розвиватиметься.
 • IEO. Initial Exchange Offering - те ж саме, але під контролем централізованої криптовалютної біржі. Певною мірою біржа бере відповідальність за чесність і перспективність проєкту, допомагає йому в просуванні та організації продажів.
 • IDO. Initial DEX Offering - спосіб з'явився недавно, на тлі розвитку децентралізованих фінансів. Являє собою токенсейл, що проводиться на децентралізованій біржі. Участь анонімна.

Найважливіший крок тут - це вибрати перспективний проєкт для вкладення. Читайте думки авторитетних експертів, вивчайте інформацію на сайті проєкту, прочитайте White Paper, переконайтеся, що протокол пройшов технічний аудит на предмет безпеки.

4. Майнінг / хмарний майнінг

Інвестиції в купівлю майнінг-обладнання і видобуток криптомонет. Менш витратний варіант - використовувати сервіси хмарного майнінгу.

Мається на увазі майнінг з використанням механізму Proof-of-Work - так працює Bitcoin і деякі інші криптомонети. Потужне обладнання потрібне для розв'язання складних математичних обчислень, унаслідок чого транзакції в мережі підтверджуються і додаються в блоки, а блоки в блокчейн.

Нагорода майнерів - нові біткоїни за кожен блок + комісії за транзакції, проведені з моменту створення попереднього блоку.

5. Стейкінг

Стейкінг - альтернатива майнінгу. Так працюють монети з механізмом Proof-of-Stake. Потужне обладнання тут не потрібне. Достатньо утримувати заблокованими в гаманці монети, щоб отримувати на них регулярний пасивний дохід.

Функціонал стейкінгу підтримують зазвичай у рідних гаманцях PoS-монет, а також у деяких сторонніх гаманцях, таких як Atomic Wallet, Trust Wallet.

6. DeFi

Децентралізовані фінанси дають величезний простір для інвестицій, але увійти в DeFi-протоколи з фіатом не вдасться, спочатку придбайте криптовалюту деінде.

Основні варіанти заробітку на DeFi:

 • Прибуткове фермерство.
 • Кредитування/запозичення.
 • NFT-токени.
 • Метавсесвіти (DeFi + GameFi).

В які криптовалюти інвестувати

Вважаємо, що вартість основних монет буде й надалі зростати, тому з них можна скласти інвестиційний портфель. Не варто забувати про нові криптовалюти, потрібно стежити за проєктами, що проводять IEO, щоб не пропустити найуспішніші з них. Токен у разі успішної реалізації планів може принести прибутковість у кілька сотень відсотків.

Рейтинг топ-10 основних криптовалют за ринковою капіталізацією на 8 серпня 2023 року. Також вказано прибутковість (або збитковість) за останній рік:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Tether (USDT) - стабільна монета ціною $1
 • Binance Coin (BNB)
 • USD Coin (USDC) - стабільна монета ціною $1
 • Solana (SOL)
 • Ripple (XRP)
 • Terra (LUNA)
 • Cardano (ADA)
 • Avalanche (AVAX)

Як видно, криптовалюти зростають нерівномірно і не завжди корелюють між собою. Ось чому важливо диверсифікувати інвестиційний портфель перспективними криптовалютами.

Інвестиції в нові криптовалюти (токени)

Крім основних криптовалют, інвестувати гроші можна і в абсолютно нові монети або токени. У своїй більшості вони з'являються в результаті проведення ICO/IEO (первинного розміщення монет).

Токенсейли зазвичай проводяться з метою залучення зовнішніх інвестицій у розвиток проєкту. При цьому випускається нова криптовалюта або токен. Інвестори купують токен з метою заробити на подальшому зростанні його вартості. Після первинного продажу монета розміщується на криптовалютних біржах, а її ціну визначають ринкові механізми (попит і пропозиція).

Прибутковість інвестицій у криптовалюту успішного і працюючого проєкту може становити кілька сотень відсотків.

Можна дуже добре заробити на купівлі нових криптовалют (токенів), які реалізуються під час ICO/IEO. Інвестори вкладають гроші в надії отримати кілька іксів на свій початковий інвестиційний капітал (тобто помножити його в X разів).

Практично щодня стартує який-небудь токенсейл. Рекомендуємо перед участю в ньому ознайомитися з командою, документацією, щоб мати уявлення, чим вони займаються і який продукт пропонують, на якій стадії реалізація планів, які гарантії для інвесторів тощо. Зазвичай з появою у проєкту працюючого продукту вартість їхнього токена різко зростає.

Інвестиції в криптовалюту без вкладень

Чи можливі інвестиції в криптовалюту без вкладень? Строго кажучи, інвестиціями це назвати не можна, оскільки не вкладаються гроші.

Але є можливості для абсолютно безкоштовного заробітку криптовалюти, щоправда, в невеликій кількості.

Наприклад, можна брати участь у баунті-програмах (bounty) нових проектів - це означає допомагати просувати нову монету. Для цього потрібно виконувати умови програми: носити підпис на форумі; коментувати записи; робити репости в соцмережі тощо.

Після завершення ICO у визначений умовами час між баунтістами буде поділено виділений на це бюджет у вигляді токенів. Їх можна продати на біржі, щойно нова криптовалюта з'явиться в лістингу, і вивести у фіатні валюти. Як бачите, інвестувати можна і без вкладень грошей, абсолютно безкоштовно.Баунті-програма

Ще один спосіб безкоштовно отримати криптовалюту - це збирати її на спеціальних сайтах. Це працює так: сайт-кран отримує гроші за рекламу і виділяє якусь частину на виплати відвідувачам. Кожен зможе отримати порцію безкоштовної криптовалюти через певний проміжок часу. Щойно накопичиться мінімальна сума до виведення, монети можна перевести на свій гаманець.

Заробити на криптовалютних кранах багато не вийде, а часу це займе чимало. Але можна розглядати це як спосіб ближче познайомитися з віртуальними монетами.

Як інвестувати в криптовалюти

Тепер детальніше опишемо, як зробити інвестиції в криптовалюту. Це можливість непогано заробити в перспективі.

Де зберігати криптовалюту? Існує кілька варіантів, можна вибрати для себе більш зручний і безпечний:

 • Десктопні гаманці.
 • Мобільні гаманці.
 • Онлайн-сервіси.
 • Апаратні гаманці.
 • Паперові сховища.

Програми бувають "важкі" - для синхронізації потрібно завантажити весь блокчейн за весь час існування мережі, а це дуже великий блок інформації - якщо говорити про біткоїн, то майже 400 Гбайт, до того ж обсяг щодня зростає. До таких гаманців відносять .

Існують і "легкі" гаманці для криптовалюти, їх більшість. Для синхронізації потрібен тільки інтернет, через який відбувається доступ до серверів із блокчейном. А якщо ви зупинилися на онлайн-сховищі, то завантажувати і зовсім нічого не потрібно.

У будь-якому разі зверніть увагу на створення new seed або мнемонічної фрази з 12 слів під час генерації гаманця. Вони необхідні для відновлення доступу до гаманця. Обов'язково потрібно зберегти і записати їх!

Криптографічна адреса для отримання монет біткоїна зазвичай знаходиться у вкладці "Отримання" або аналогічній.

А зараз про те, якими способами можна купити криптовалюту і отримати її на свій гаманець.

Зробити це можна за допомогою таких програмних і фізичних рішень:

 • Криптовалютні обмінники.
 • Криптобіржі.
 • Гаманці з можливістю купівлі за фіат.
 • Однорангові p2p-майданчики.
 • Боти в месенджері Telegram.
 • Платіжні системи в інтернеті.
 • Криптовалютні банкомати.

Приклади бірж для роботи з криптовалютою: Binance, Bybit, EXMO, Huobi, OKX.

На біржі Binance доступна функція автоінвестування. З її допомогою можна налаштувати щоденну купівлю криптоактивів на потрібну суму.

Біржа Binance

FAQ

Чи вигідно інвестувати в криптовалюту у 2023 році?

Так, це може бути дуже вигідно. Але заробити на інвестуванні в криптовалюту можна тільки за умови правильного вибору монет і точок входу-виходу з ринку.

У яку криптовалюту інвестувати?

У декілька. Розгляньте топові монети, такі як біткоїн та ефіріум, а також нові та перспективні.

Які є ризики інвестицій у криптовалюту?

Головний ризик полягає у високій волатильності цифрових монет. Різкі стрибки курсу можуть призвести до катастрофи для недосвідченого інвестора.

Як уникнути збитків під час інвестицій у криптовалюту біткоїн або інші монети?

Потрібно відразу зрозуміти, що зовсім уникнути збитків не вийде. Але можна їх мінімізувати за допомогою диверсифікації вкладень, чіткого дотримання інвестиційної стратегії, використання ордерів стоп-лосс на біржах.

Де зберігати криптовалюту?

Якщо інвестуєте на довгий термін і поки що не збираєтеся продавати, то однозначно найкраще вибрати апаратний гаманець. Якщо ж торгуєте і постійно користуєтеся монетами, зручні гаманці-розширення для браузера і мобільні додатки.

Який спосіб інвестування в криптовалюту підходить для початківців найкраще?

Обирайте комфортний для себе варіант купівлі серед десятків бірж, обмінників, гаманців, p2p-платформ. Однак попередньо оцініть усі ризики і те, якою сумою ви можете ризикнути.

Як інвестувати в крипту через Приватбанк, Монобанк, ПУМБ та інші банки?

Хоча безпосередньо з банку зробити це не можна, можна використовувати, наприклад, обмінники, щоб купити монети й оплатити їх з картки. Це не порушує закон.

Які відгуки про інвестиції в криптовалюту?

Найрізноманітніші. Тут немає єдиної думки "добре" чи "погано". Багато що залежить від способу інвестицій, суми, терпимості до ризику, очікуваного прибутку, вмінь і навичок інвестора, і банально від удачі. Можна заробити дуже багато, а можна прогоріти.

Які є додатки для інвестицій у криптовалюту?

Здебільшого це криптобіржі, майже кожна з яких має мобільний додаток. Але, купивши крипту через біржу, її краще там не зберігати, а вивести на окремий гаманець.

Як інвестувати в криптовалюту на Бінансі?

Найзручніше купити активи через вбудовану біржу Binance P2P в інших користувачів, тим паче, що пряма купівля з карти періодично не підтримується для деяких валют.

Як зрозуміти суть інвестицій у криптовалюти?

В інтернеті, зокрема на нашому сайті, велика кількість матеріалів для новачків, що дають змогу розібратися в ризиках і особливостях криптоінвестицій. Є й платні курси, це вже на розсуд кожного - в принципі, і безкоштовної інформації в мережі вистачає.

Висновок + відео

Інвестування в криптовалюту - досить складне, ризиковане, але водночас перспективне та цікаве заняття. Якщо хочете долучитися до потужної сучасної індустрії, яка найближчими роками продовжуватиме розвиватися стрімкими темпами, то розгляньте цей варіант вкладень. Але не забувайте, що вкладати можна виключно вільні кошти, не критичні для життя, не кредитні тощо, а перед цим розробити чітку стратегію.

Читайте також - Торгівля біткоіном на біржі


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити