Питання перевірки криптовалютних гаманців зазвичай виникає після серйозних фінансових втрат. У чому полягає небезпека "брудних" активів, як захистити від них свій гаманець і перевірити біткоїн на чистоту - розповімо в цій статті.

У чому небезпека "брудних" активів

Ви маєте розуміти, що приймаючи гроші з підозрілих гаманців, як мінімум ризикуєте своєю репутацією. Також іноді після сумнівних угод ви можете отримати запит від контролюючих органів. Це загрожує вам фінансовими втратами. Адже отримавши такі активи, ви з великим ступенем імовірності не зможете їх використовувати надалі. Тому перевірка біткоїнів на чистоту має величезне значення.

Краще скористатися спеціальними сервісами, які допомагають вирахувати нечистого на руку контрагента. Це допоможе тримати у вашому криптовалютному гаманці тільки перевірені активи.

Це як з паперовими банкнотами - отримавши купюру, ви намагаєтеся за водяними знаками та іншими ознаками визначити, чи не фальшива вона. Оскільки у випадку з криптогаманцями можливість підробки виключається, то алгоритм перевіряє, чи не використовувався гаманець злочинцями.

Цікаво - Сайти для AML-перевірки криптовалюти: найкращі сервіси та чому їх потрібно використовувати.

Які адреси та активи називаються "брудними"

Блокчейн-технології можуть використовуватися в даркнеті. Так криптовалюта стає засобом розрахунку під час реалізації наркотиків, зброї та підроблених документів, а також для фінансування іншої нелегальної діяльності. Уклавши угоду з тим, хто брав участь у цьому кримінальному бізнесі, ви певною мірою стаєте співучасником злочину. Саме такі віртуальні гаманці та криптоактиви називають брудними. У цьому разі криптовалюта може повиснути у вас "мертвим вантажем", оскільки ніхто не захоче мати справи з таким гаманцем.

Це схоже на перевірку вживаного авто перед купівлею. Перш ніж придбати машину, новий власник хоче знати, чи не перебуває вона у викраденні, а також отримати достовірну інформацію про її пробіг і власників, у руках яких вона побувала.Рішення про угоду ухвалено після аналізу кількох чинників, так само як і рішення про купівлю авто

Механізм перевірки

Існує безліч сервісів, що дають змогу підстрахуватися від неприємностей, пов'язаних із "брудними" активами. За допомогою аналітичного алгоритму вони відстежують усі рухи активу: якщо він одного разу пройшов через ризиковану адресу - ви про це дізнаєтеся, незалежно від того, як давно це сталося.

Можливість перевірки біткойн гаманця на чистоту можлива, оскільки всі зв'язки фіксуються в публічних і приватних блокчейн-базах. Простий приклад: біржа вказує гаманець у себе на сайті або користувач біржі проходить процедуру реєстрації KYC. Ця інформація і становить інтерес для алгоритму.

Поняття KYC з'явилося у 2016 році. Зазвичай це означає, що вам потрібно сфотографуватися з паспортом, тим самим підтвердивши свою особистість для сервісу, або здійснити інші дії, наприклад, пройти верифікацію особистості за СМС.

Алгоритм перевіряє джерела і вказує на сумнівні суб'єкти. Як небезпечні позначаються:

  • Сервіси, які використовуються в даркнеті;
  • Біржі, пов'язані з шахрайством і незаконною діяльністю, а також кошти, які були заарештовані урядом, наприклад, отримані злочинним шляхом;
  • Міксери - сервіси для відмивання грошей.

Як підозрілі позначаються:

  • Обмінники та біржі без реєстрації KYC/AML;
  • Монети, отримані з криптовалютного банкомату;
  • Монети, пов'язані з казино, у яких немає ліцензії.

Також алгоритм попереджає про можливі наслідки придбання активів з бірж, які дають змогу щодня виводити понад тисячу доларів у криптовалюті без KYC/AML.

AMLBot - сервіс для перевірки криптогаманців

Один із найпопулярніших сервісів для перевірки біткоїн гаманця - AMLBot. Він був створений 2019 року і за запевненням розробників, відповідає всім міжнародним вимогам. Інтерфейс AMLBot можна перекласти українською, китайською або тайською мовами.

Абревіатура AML (Anti-Money Laundering) буквально означає "протидія відмиванню грошей". Прикладом AML у криптовалютному ринку є процедура КYС.

Алгоритм AMLBot у реальному часі аналізує понад 10 тис. відкритих джерел і близько 2,5 тис. спам-адрес. Для перевірки гаманця потрібно зареєструватися поштою.

Як використовувати AMLBot для перевірки

Сервіс дає змогу вивчити переміщення криптовалют: ETH, BTC, LTC, BCH, TetherOMNI і XPR, а також і 1500 ERC-20 токенів (включно з Tether, BNB, QC, NEXO, TUSD, і 60 токенів DeFi). 15 квітня 2021 року до цього списку додалися ETC & BSV. Щоб перевірити активи, потрібно вибрати в списку потрібні монети і ввести в спеціальне поле адресу або хеш, який потрібно перевірити.Перевірка гаманця показала ризик на рівні 25,2%.

AMLBot знаходить зв'язки адреси з різними користувачами в блокчейні, у кожного з яких свій умовний ризик. Загальна оцінка ризику - це середнє значення за всіма знайденими складовими. Наприклад, якщо з 2 BTC на гаманці, що перевіряється, 1 BTC прийшов від майнінгу (0% ризику) і ще 1 BTC з Даркнету (100% ризику), то оцінка ризику - 50%.

Чистими гаманцями вважаються ті, які набирають не більше 25%, від 25 до 75% - середній рівень ризику. Якщо оцінка ризику перевищує 75%, то здійснювати будь-які угоди не рекомендується - у цьому гаманці "брудні" активи.

Ви можете провести розслідування, яке вкаже вам на джерела походження коштів. Це допомагає краще зрозуміти природу ризику. Щоправда, ця функція не доступна в пробній версії, щоб скористатися нею потрібно оплатити тариф.Розслідування засвідчило, що частина активів у гаманці, що перевіряється, отримана з даркмаркету, вони позначені як ризиковані на 100%.

Користувачеві пропонують дві безплатні перевірки, плата за інші становить від $0,3 до $2 залежно від внесеної суми. Також розробники передбачили можливість формування індивідуального тарифу і використання промокодів.

Висновок + відео

Криптовалюти, як і будь-які інші фінансові інструменти, іноді використовуються нечистими на руку користувачами. Будь-які угоди з такими людьми загрожують вам фінансовими втратами - ваші активи можуть повиснути у вас "мертвим вантажем". Щоб захистити свій гаманець і класти в нього тільки "чисті" активи, можна використовувати сервіс AMLBot. Він дає змогу перевірити ETH, BTC, LTC, BCH, TetherOMNI і XPR, понад 1500+ ERC-20 токенів, а також ETC і BSV.

Ви повинні розуміти, що існують і інші сервіси для перевірки біткоїна. При цьому кожен має низку відмінних рис і унікальних характеристик.

Ключові поняття:

AML - система протидії шахраям. Може застосовуватися в банківській сфері та під час операцій із криптовалютами.

KYC - частина системи AML, набір інструментів для пошуку неблагонадійних елементів і зниження ризиків. Її суть в ідентифікації особистості контрагента перед проведенням фінансової операції.

AMLBot - сервіс для перевірки криптовалюти.

Читайте також - Лендінг криптовалют: найкращі платформи для лендінгу.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити