У мережі Bitcoin немає централізованого органу, який би відстежував і реєстрував операції з валютою. Працездатність мережі забезпечується самими користувачами, за це їм і належить винагорода - монети біткоїни. З боку це виглядає так: на комп'ютер встановлюється спеціальна програма, комп'ютер самостійно виконує потрібні операції, а на рахунок власника надходять кошти. Прибутковість безпосередньо залежить від потужності комп'ютера.

Експерти BiznesCat.com розглянули особливості GPU-майнінгу - які відеокарти в перспективі можуть принести прибуток і як організувати процес від попередніх розрахунків до вибору софту.

Що знадобиться?

Процес видобутку біткоїнів не такий складний, як здається на перший погляд. Щоб майнити біткоїни, вам потрібно придбати відповідну модель відеокарти і вибрати програмне забезпечення. Також потрібно буде завести біткойн-гаманець, на який будуть надходити кошти.

Почати підготовку варто з вибору гаманця, на який будуть надходити зароблені монети. Існує безліч гаманців, які призначені для зберігання ключів доступу до біткоїнів:

 • настільні (для ПК на Windows, Linux і Mac OS);
 • мобільні (для смартфонів на Android, Windows Mobile та iOS);
 • апаратні (спеціальні пристрої, що нагадують флешку, вони коштують дорого, зате забезпечують найбезпечніше зберігання);
 • web-гаманці (онлайн-сервіси).

Обираючи гаманець, вивчіть, як ви зможете витрачати криптовалюту і наскільки обраний сервіс безпечний. Корисна функція - резервне копіювання. Якщо не створити копію, то в разі втрати ключів відновити гаманець буде неможливо.

Вибір відеокарти - важливий підготовчий етап. Для майнінгу підійде відеокарта AMD або Nvidia. Для майнінгу не підходить апаратне забезпечення ноутбука. Краще вибрати топову відеокарту карту AMD, але підійдуть моделі від 5XXX серії і вище. Ваш майбутній заробіток буде залежати від продуктивності відеокарти, тому на цьому етапі не варто економити.

Вибір ПЗ - наступний крок підготовки. Спеціальні програми дають змогу використовувати можливості комп'ютера й отримувати за це винагороду. Існує безліч клієнтських програм, які підходять для майнінгу, найпопулярніші з них:

 • Bitminer;
 • BFGMiner;BFGMiner

Які відеокарти підійдуть?

На сьогодні для майнінгу найчастіше купують карти Nvidia: GTX 1050ti, 1060, 1070, 1080, 1080ti і AMD Radeon: RX 470, 480, 570, 580. Денний заробіток на відеокартах з низькою продуктивністю за нинішнім курсом становитиме 10 - 15 центів, а витрати на електроенергію зроблять затію невигідною. Насамперед потрібно звернути увагу на тип процесора, розмір і частоту оперативної пам'яті. Ще один важливий показник - хешрейт відеокарти.

Критерії вибору

Є декілька основних характеристик, про які потрібно пам'ятати під час купівлі:

 • Розрядність. Вибирайте карту з 256-розрядною шиною, швидкість майнінгу на 128-бітних нижча в кілька разів.
 • Об'єм відеопам'яті потрібно вибирати не менше 2 Гб.
 • Швидкість пам'яті. Найкращий варіант - карта з пам'яттю стандарту DDR 5, вони мають найкраще співвідношення обчислювальної потужності та енергоспоживання.
 • Можливість розгону. Грамотний розгін дасть змогу отримати 20 - 40% додаткової потужності.
 • Охолодження. Воно продовжить термін служби карти.

Важливим фактором є енергоспоживання. Гарні карти, особливо після розгону, споживають більшу кількість електрики. Щоб майнінг був рентабельним, потрібно, щоб ваш дохід з лишком покривав витрати на комунальні платежі.

Огляд найкращих рішень

На сьогодні для майнінгу можна використовувати відеокарти останнього покоління NVIDIA і AMD. Нижче в таблиці наведено основні показники шести сучасних відеокарт. Щоб розрахувати, через скільки днів окупиться відеокарта, можна скористатися спеціальним калькулятором. Отримані дані можуть трохи відрізнятися навіть протягом одного дня через зміни курсу. За результатами огляду, у 2024 році майнінгом найвигідніше займатися на картах Nvidia Geforce GTX 1060 і Radeon RX 470.

Відеокарта Radeon RX 470 Radeon RX 480 Geforce GTX 1070 Geforce GTX 1060 AMD RX Vega 64 AMD Vega Frontier Edition
Пам'ять, Гб 4-8 4-8 8 3-6 8 16
Тип пам'яті GDDR5 GDDR5 GDDR5 GDDR5 HBM2 HBM2
Шейдерні процесори 2048 2304 1152-1280 1152-1280 4096 4096
Частота картки, Mhz 926 1120 1506 1506 1247-1546 1382-1600
Частота пам'яті, Mhz 1650 2000 2002 2002 945(1890) 945(1890)
ТП, нм 14 14 16 16 14 14
TDP, W 120 150 150 120 295 300
Відсоток окупності на місяць 15,5 9 8,6 11,7 10,81 9,3
Окупність, днів 203 360 271 276 300 316

Окупність, днів

(без урахування витрат на електроенергію)

189 322 260 255 271 287

Де купувати відеокарти?

У зв'язку з ажіотажем навколо криптовалют ціни на них у магазинах піднялися вдвічі. Крім того, їх часто немає в наявності, і відповідну картку можна купити тільки під замовлення. Користувачі купують карти за оголошеннями, у Китаї, в іноземних інтернет-магазинах. Часто майнери замовляють відеокарти в Америці, електроенергія там коштує дорого, видобуток монет не такий вигідний, як у нас, тому дефіциту обладнання немає. Будьте уважні під час вибору продавця, переконайтеся в його благонадійності та порівняйте вартість доставки в кількох продавців. Не рекомендується купувати вживані відеокарти.

Налаштування відеокарти

Важливо вибрати відповідний алгоритм для добування монет. Саме від алгоритму і валюти залежить, яке програмне забезпечення краще вибрати. Найпопулярніші на сьогоднішній день:

 • Monero, підходить для відеокарт AMD, слабо гріє карту.
 • Z-Cash, вимогливий до частоти пам'яті, використовується на AMD і NVIDIA.
 • LBRY частіше використовують на NVIDIA.
 • SiaCoin можна використовувати на AMD і NVIDIA.
 • LiteCoin - валюта на алгоритмі Scrypt, з 2014 року вважається невигідною.

Після встановлення обраного програмного забезпечення потрібно буде додати інформацію про пул.
Пул - це група майнерів, які об'єдналися для більш ефективного видобутку біткоїнів. Нині навіть найпотужніші відеокарти не можуть принести відчутного прибутку, тому користувачі об'єднуються в групи. Свого часу було створено безліч пулів, поступово, у міру того, як майнінг стає все менш прибутковим, одні з них закриваються, інші продовжують існувати.

Існують мульти-пули, що дають змогу добувати різні види криптовалют, інші віддають перевагу певній валюті (зазвичай LiteCoin або Bitcoin, але можна спробувати видобуток нових, поки що не популярних валют). У мульти-пулах можна перемикатися з одного виду валюти на інший залежно від рентабельності на даний момент.

Пули застосовують різні системи виплат, найпопулярнішими з яких є:

 • PROP - виплати здійснюються пропорційно залежно від вкладеної частки.
 • PPLNS - виплати за останніми доданими частками.
 • PPS - виплати за кожну відправлену частку.

На сайті пулу потрібно пройти просту процедуру реєстрації, після якої ви зможете приєднатися до інших учасників і почати заробляти.

Розгін картки

Щоб домогтися максимальних результатів, користувачі можуть примусово підвищити характеристики відеокарти. Варто враховувати, що під час розгону GPU підвищується енергоспоживання. Для розгону карт використовують спеціальні програми, також будуть потрібні утиліти, які допомагають стежити за продуктивністю та основними характеристиками.

Розгін складається з двох етапів: підвищення частоти і перевірка системи. Для кожної моделі відеокарт у мережі можна знайти докладні інструкції з розгону. З їхньою допомогою користувач самостійно зможе змінити характеристики і збільшити продуктивність. Усі дії зводяться до послідовного налаштування показників. При цьому важливо поступово змінювати характеристики і знайти ідеальний баланс.Розгін картки

Збірка ферми з відеокарт

Ферма для майнінгу - це комп'ютер, до якого під'єднано кілька відеокарт. Стандартна ферма включає 4 - 6 і більше GPU, райзери, процесор, SDD-диск, оперативну пам'ять, емулятор монітора, блок живлення. Збірка схожа зі складанням звичайного ПК, але потрібно враховувати, що карти можуть сильно нагріватися під час роботи, тому їм потрібно забезпечити охолодження. Часто створюють відкриту систему, щоб корпус не перешкоджав циркуляції повітря. Після складання встановлюється операційна програма і додатки для видобутку монет.

Плюси та мінуси майнінгу на відеокарті

Майнінг на відеокарті став досить популярним завдяки низці переваг:

 • заробіток не вимагає від користувача зусиль, потрібно один раз налаштувати систему, а потім отримувати стабільний пасивний дохід;
 • система не схильна до вірусних атак;
 • існують партнерські програми, що збільшують дохід;
 • можна вивести будь-яку, навіть невелику суму.

Але у цього способу видобутку є і кілька негативних сторін:

 • скорочується термін служби карти;
 • комп'ютер має бути постійно увімкненим;
 • висока вартість обладнання і низька окупність.

Скільки можна заробити?

Величина доходу залежить від поточного курсу криптовалюти і потужності обладнання. За словами фахівців, у середньому на день можна заробляти 1 - 3 долари. З доходу потрібно відняти витрати на електрику, інтернет та амортизацію.

Альтернативи майнінгу на відеокарті

Крім відеокарт для видобутку монет використовують ASIC (інтегральні схеми, спеціально для цього призначені). Вони дають змогу отримати набагато більший прибуток завдяки високій потужності та низькому енергоспоживанню, але коштують дуже дорого.

Відео

Читайте також - Хто такі майнери Біткоїна.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити