Біткоїн (Bitcoin, BTC) та інші криптовалюти стали доволі популярними фінансовими інструментами, на які звернена пильна увага інвесторів і фінансових установ. І в цій статті редакція BiznesCat.com відповість на головні питання: що таке біткоїн, як він працює, що таке технологія блокчейн і біткоїн майнінг, а також розповість, як ви можете брати участь у торгівлі CFD на біткоїн.

Що таке біткоїн простою мовою?

Почнемо з найголовнішого питання: що таке Bitcoin?

Біткоїн - це цифрова валюта, або криптовалюта, що працює на основі програмного протоколу (технології "блокчейн"). Найпростішими словами, біткоїн - це набір математичних операцій. Він не прив'язаний до фіатних грошей або інших активів, у нього немає фізичного вираження у вигляді купюр або монет.

Операції з біткоїнами здійснюються завдяки використанню однорангової мережі, яка працює на основі технології блокчейн (від англ. blockchain - ланцюжок блоків), також відомої як публічний розподілений реєстр.

Як працює біткоїн?

Біткоїн надає можливість здійснювати швидкі однорангові платежі (P2P-платежі), у здійсненні яких не беруть участі банк або центральний процесинг. Створенням монет і обробкою транзакцій займаються безпосередньо учасники мережі. Транзакції підписуються цифровим підписом, що містить унікальні закриті ключі, які є доказом того, що вони належать власнику криптогаманця.

Як торгувати біткоїном?

Ви можете торгувати CFD на біткоїн по відношенню до долара США, євро і різних цифрових валют на платформі MetaTrader 4 або MetaTrader 5 в Admirals. Просто знайдіть "BTC/USD" у полі "Огляд ринку" (наприклад), і відкрийте свою першу позицію, вибравши "Buy" або "Sell".

Що таке блокчейн?

Блокчейн (blockchain) - це децентралізований публічний реєстр, на якому зберігаються всі коли-небудь здійснені з криптовалютою транзакції.

Як працює блокчейн?

Певна кількість транзакцій формує одиницю бази даних, яку називають "блоком". Кожен блок містить інформацію про попередній блок, а також кожна транзакція зберігає інформацію про попередню транзакцію. Таким чином, блокчейн забезпечує повну прозорість платежів.

Система Bitcoin представила революційну інфраструктуру для зберігання фінансових даних, яка доступна кожному, повністю прозора і розроблена з використанням відкритого вихідного коду, що не належить будь-якій організації або особі.

Натомість підтримка блокчейн виконується з використанням колективних можливостей мільйонів комп'ютерів по всьому світу, які перевіряють транзакції, а потім додають їх у "блоки".

Що таке майнінг біткоїна (BTC)?

Біткоїн майнінг - це процес створення нових біткойнів, під час якого дуже потужні комп'ютери виконують обчислення математичних рівнянь; щось на кшталт розв'язання неймовірно складної головоломки.

Біткоїн і всі криптовалюти створюються в блокчейні за допомогою процесу, званого "майнінг" (mining).

Можливо, ви зустрічали безліч історій в Інтернеті про те, що підлітки заробляють мільйони, сидячи за комп'ютерами, займаючись майнінгом або купівлею біткойнів та інших криптовалют. Хоча не всі ці історії правдиві, але й не всі вони неправдиві. У 2024 році питання про те, чи буде майнінг біткойнів, як і раніше, приносити хороший прибуток, є суперечливим, але давайте докладніше розберемося в тому, що таке біткойн майнінг. Якщо спробувати пояснити, як видобувається біткоїн, простими словами, то:

Власне, якщо вас цікавило питання "Що потрібно для майнінгу біткоїна?", тепер ви знаєте: потужний високопродуктивний комп'ютер, а краще декілька.

Два основні головні результати майнінгу біткойнів:

  1. створюється новий біткоїн:
  2. мережа стає безпечнішою завдяки створенню додаткових блоків і додаткових підтверджень.

Чи знаєте ви, що максимальна кількість біткоїнів, яка коли-небудь існуватиме, становить 21 мільйон? Заявлялося, що останні монети не будуть "викарбувані" до 2140 (!) року. Блокчейн Bitcoin був розроблений з урахуванням можливості контролювати пропозицію; щороку може створюватися не більше певної кількості біткойнів.

Говорячи взагалі, біткоїн-майнер розв'язує математичну задачу і, отже, створює новий блок кожні 10 хвилин. Цей блок містить записи транзакцій, які витягуються з банку пам'яті Bitcoin. За кожен новий блок майнер отримує винагороду.

Спочатку під час запуску біткойн винагорода за блок становила 50 BTC. Після кожних здобутих 210 000 блоків нагорода зменшується вдвічі. Останнє зменшення вдвічі відбулося в травні 2020 року, коли винагорода за блок становила 6,25 BTC - наступне скорочення вдвічі очікується у 2024 році.

Варто зазначити, що на момент написання статті (жовтень 2023 року) існує 19,28 мільйона біткоїнів, тобто до 2140 року буде видобуто всього лише 72 000 BTC.

Отже, що ж майнінг означає для біткоїна і як він впливає на його вартість? Дехто прогнозував, що біткойн сягне позначки в 100 000 доларів США за BTC 2021 року, але це вже в минулому, і наразі ціна коливається на рівні близько 27 000 доларів за BTC станом на жовтень 2023 року.

2022 рік був далеко не найвдалішим роком для біткоїна і криптовалют загалом: біткоїн обвалився до рівня близько 16 000 доларів США, найнижчої точки в листопаді 2022 року.

Тим не менш, загальна думка полягає в тому, що і біткоїни, і криптовалюти загалом мають відновитися у 2024 році. Плюс майбутнє скорочення нагороди у 2024 році вдвічі, найімовірніше, матиме позитивний вплив на ціну, оскільки "стиснення" пропозиції призводить до зростання ціни на BTC.

Хто придумав біткоїн і навіщо?

Вважається, що біткоїн був створений Сатоші Накамото, який 31 жовтня 2008 року оголосив про його створення в розсилці документа про криптографію в рамках дослідницької роботи під назвою "Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System" ("Біткоїн: Однорангова електронна грошова система").

Цікаво, що його ім'я, найімовірніше, псевдонім, який використовує невідома людина або група людей, що розробили Bitcoin.

У 2016 році австралійський підприємець Крейг Райт назвав себе "паном Біткоїна", що викликало багато суперечок. Частина криптоспільноти вірить його заяві, тоді як інша частина - заперечує, оскільки це може бути маніпуляцією або просто безглуздим піар-ходом Райта, особливо з огляду на те, що він відмовляється надавати докази.

Наразі ніхто не знає правди - тільки сам Сатоші, ким би він не був.

Коли з'явився біткоїн?

Домен Bitcoin.org було зареєстровано в серпні 2008 року, і офіційний документ Сатоші, згаданий вище, було розіслано приватному списку розсилки в жовтні 2008 року, лише через два місяці після реєстрації. Технічно, код програми-клієнта було опубліковано в січні 2009 року - це вважається "офіційним" часом створення.

Перенесемося трохи вперед, у травень 2010 року, коли відбулася найперша і найвідоміша транзакція з бітокінами, на згадку про яку навіть є щорічний день - Bitcoin Pizza Day!

Один із перших власників біткоїнів на ім'я Ласло Хейнец (який на той час проживав у Джексонвіллі, Флорида) захотів піцу - піцу з Papa John's, якщо точніше.

Він опублікував доволі кумедне повідомлення на форум форумі bitcointalk.org, яке починалося так: "Я заплачу 10 000 біткоїнів за пару піц... наприклад, за 2 великі, щоб залишилося трохи на наступний день. Я люблю куштувати недоїдену піцу...".

Ласло отримав багато відповідей, але лише одиниці погоджувалися на таку угоду. Але через чотири дні, 22 травня 2010 року, він нарешті отримав свою піцу.

Ця подія назавжди увійшла в історію криптовалют! Тепер давайте перенесемося у 2024 рік і розглянемо варіанти використання біткоїнів і криптовалюти загалом.

Що можна купити за біткоїни?

Сьогодні, у 2024 році, крім піци, ви можете багато що купити за біткоїни! Так, 9 червня 2021 року Сальвадор став першою країною, яка затвердила біткоїн як законний платіжний засіб! Це, безумовно, найбільший крок в історії біткойна і криптовалюти загалом.

Що стосується компаній, ось список брендів зі світовим ім'ям, які приймають BTC в якості оплати:

  • Microsoft приймає BTC як оплату з 2014 року у своєму магазині Xbox Store.
  • Інтернет-магазин Overstock приймає оплату в біткоїнах за всі товари.
  • Home Depot, найбільший роздрібний продавець інструментів для ремонту та будматеріалів у США, приймає платежі в біткоїнах через касову систему Flexa у своїх фізичних магазинах.
  • Namecheap, один з найбільших реєстраторів доменів, дає кредит на покупки, коли як оплату використовують біткоїни.
  • Starbucks приймає платежі в біткоїнах через додаток Bakkt.
  • З чуток, KFC у Канаді скоро прийматиме біткоїни як оплату.
  • Туристичні сайти, такі як Expedia.com і CheapAir.com, приймають BTC для купівлі авіаквитків.

... І це лише мала частина списку місць, де можна розплатитися біткоїнами!

Більшість платіжних систем також надають QR-код, який містить інформацію про біткойн-адресу та суму платежу. Це дуже зручно, оскільки дає змогу легко розплачуватися біткоїнами за допомогою додатка на вашому смартфоні, просто відсканувавши QR-код.

Чи можна відстежити транзакцію біткоїна?

Усі транзакції Bitcoin перебувають у загальному доступі, відстежуються і постійно зберігаються в мережі Bitcoin. Біткоїн-адреси - це єдина інформація, яка використовується для визначення місця розміщення та відправлення біткоїнів.

Оскільки користувачі зазвичай повинні розкривати свою особистість, щоб отримувати придбані послуги або товари, біткоїн-адреси не можуть залишатися повністю анонімними. Крім того, мережа біткойн є одноранговою, і є можливість вести запис IP-адрес користувачів.

В яких країнах можна користуватися біткоїнами?

Єдині країни, які приймають біткоїн як законний платіжний засіб у 2024 році, є Сальвадор і Центральноафриканська Республіка. Проте, є багато інших країн, де біткоїн також можна використовувати для оплати.

Правовий статус Bitcoin у різних країнах різниться, проте список країн, які приймають біткоїни, постійно розширюється. Система біткоїн не залежить від центрального банку, на відміну від інших валют на кшталт долара США, євро тощо. Мережа біткойн також не має централізованого контролю або єдиного адміністратора, тобто вона є децентралізованою цифровою валютою.

США, наприклад, вельми позитивно ставляться до біткоїна, що займає місце на ринку похідних фінансових інструментів США.

Біткоїн також підлягає оподаткуванню відповідно до правил Податкової служби США. Згідно з Податковим агентством Канади біткоїни вважаються товаром. Австралія дотримується правил, аналогічних Канаді, згідно з якими біткоїн є активом, оподатковуваним податком на приріст капіталу.

Європейський союз у березні 2022 року випустив нові правила щодо біткоїнів і криптовалют загалом. У них було покладено початок формування нормативної бази для цифрових активів зі встановленням стандартів захисту прав споживачів і довкілля, водночас майнінг буде додано в таксономію ЄС до 2025 року.

Це гарна для криптоіндустрії новина, оскільки активи стають більш широко прийнятими і зрозумілими.

Станом на жовтень 2023 року в 17 країнах діє повна заборона на використання криптовалют: Бангладеш, Болівія, Колумбія, Ефіопія, Єгипет, Гана, Індія, Китай, Алжир, Марокко, Іран, Ірак, Косово, Мексика, Катар, Туреччина і В'єтнам.

Чи безпечна Bitcoin торгівля?

Біткоїн є волатильним активом, а щоденні коливання цін у межах 10% не рідкість, що робить інвестування і торгівлю біткоїнами досить ризикованою справою. Звичайно, великий прибуток завжди пов'язаний з високим ризиком, тому важливо інвестувати або використовувати тільки ті кошти, втрату яких ви можете собі дозволити.

Також варто зазначити, що під час торгівлі CFD на біткоїни, відсутня дата закінчення терміну дії контракту, що дуже вигідно для тих, хто дотримується довгострокових стратегій. Крім того, така висока волатильність може забезпечити швидкий відчутний прибуток, якщо ви дотримуєтеся стратегії і використовуєте ордери Take Profit і Stop Loss.

Технічний аналіз біткоїна: прогноз на 2024 рік

Оскільки ми перебуваємо тільки напочатку 2024 року, є багато припущень щодо того, що станеться як з біткоїном, так і з криптовалютами загалом.

Поки що, безумовно, можна вважати позитивним знаком зростання біткоїна приблизно з 16 000 доларів США за BTC у листопаді 2022 року до близько 43 000 доларів США в грудні. Але, з огляду на характерну волатильність, усе може змінитися в одну мить.

Як згадувалося раніше, загальний прогноз щодо Bitcoin на 2024 рік має позитивний характер, особливо з огляду на майбутній форк у 2024 році, який, як правило, позитивно впливає на ціну BTC (як і на інші монети загалом).

Позитивним моментом є те, що президент США Джо Байден видав розпорядження, яке зробило США на крок ближче до регулювання біткоїнів та інших цифрових активів. Хоча не всі згодні з тим, що цей крок є позитивним, багато хто вважає його важливим кроком у розвитку галузі загалом.

Якщо ви вирішите зайнятися криптотрейдингом, дуже важливо дотримуватися стратегії управління ризиками і уважно стежити за своїми позиціями.

Торгівля біткоїнами на Форекс

Ви можете вести торгівлю за допомогою CFD на біткоїни проти долара США, євро, а також CFD з іншими цифровими валютами.

Розмір кредитного плеча варіюється від 1:2 до 1:5, залежно від інструменту, а мінімальний розмір контракту починається з 0,1, тобто ви можете торгувати CFD на криптовалюти з невеликим обсягом власних коштів ( але пам'ятайте про ризики, пов'язані з використанням кредитного плеча).

Пам'ятайте, що рекомендується спочатку відкрити демо-рахунок, щоб попрактикуватися в торгівлі без ризику для власного капіталу. Коли ви відчуєте, що ваших знань достатньо для ведення успішної торгівлі, ви можете відкрити реальний рахунок.

FAQ + відео

Як видобувається Біткоїн простими словами?

Простими словами, біткоїн видобувається шляхом обчислення складних математичних рівнянь, оскільки біткоїн являє собою набір математичних операцій.

Скільки коштував біткоїн на початку?

На початку один біткоїн коштував 0,00099 долара США: біржа New Liberty Standard зафіксувала перший обмін біткоїнів на долари наприкінці 2009 року. Користувачі на форумі BitcoinTalk обміняли 5050 біткоїнів за 5,02 долара через PayPal, тобто $0,00099 за біткоїн.

Читайте також - Покрокова біткоін інструкція для новачків.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити