Арбітраж криптовалют - це один із найбезпечніших способів отримання доходу на ринку цифрових активів. Редакція сайту BiznesCat.com у цій статті розповість, як це працює.

Що таке арбітраж криптовалют

Арбітраж криптовалют - це спосіб заробітку на різниці цін на ринку цифрових активів. Сенс схеми: купити дешевше і продати дорожче. Приклад арбітражу криптовалют:

 • Інвестор побачив, що на біржі Binance біткоїн торгується по $45 тис. Водночас на іншій торговій платформі - Coinbase - курс монети підскочив до $45 500.
 • Щоб заробити на арбітражі біткоїна, він купує 1 BTC на Binance і продає 1 BTC на Coinbase. Таким чином, до вирахування комісій, користувач може заробити за одну угоду близько $500.

Важлива умова угоди: в інвестора мають бути готові до роботи акаунти з поповненим балансом на обох криптобіржах. В іншому разі користувач ризикує втратити можливість заробити на арбітражі, поки буде реєструвати облікові записи і вводити активи на рахунок.

Іноді різниця цін навіть на найбільш капіталізовані криптовалюти на різних платформах може досягати тисяч доларів. Наприклад, на момент написання огляду курс біткоїна EXMO майже на $1 тис. дорожчий, ніж на Kraken.Порівняння цін низки бірж на біткоїн

Цікаво! Люди багато століть заробляють на арбітражі. Одними з перших отримувати дохід від різниці цін одного й того самого активу на ринках, згідно з дослідженням канадського вченого Джоффрі Пойтраса, почали мешканці стародавньої Вавилонії.

Читайте - 10 ботів для арбітражу на криптовалютних біржах.

Чому криптовалюти коштують по-різному на криптобіржах

У кожної криптобіржі своя аудиторія, яка і визначає місцеву вартість активів. Ціни формує баланс попиту і пропозиції. Технічно, поточну вартість активу визначають за останньою здійсненою на конкретній криптобіржі угодою. Ось як це працює:

 • Продавець хоче продати біткоїн за $36 500.
 • Покупець згоден на ціну продавця. Сторони проводять операцію.
 • Система фіксує курс біткоїна, за яким сторони провели операцію. Для платформи інформація про вартість такої угоди відображає справедливу, за мірками аудиторії криптобіржі, ціну криптовалюти. Тому система використовує дані про останню операцію для визначення поточного курсу монети.

Як правило, тренд руху курсу монети задають великі криптобіржі. Річ у тім, що учасники ринку пильно стежать за поведінкою цифрових активів на платформах, які перебувають в авангарді індустрії.

Цікаво! На невеликих криптобіржах з низьким рівнем безпеки курс криптовалюти зазвичай нижчий за середньоринкові показники. Чим нижчий рівень довіри до платформи - тим менша активність трейдерів. Як підсумок, продавцям на таких криптобіржах складніше знайти покупців, а отже, вони змушені погоджуватися на угоди за не найвигіднішим курсом.

Арбітраж криптовалют: переваги та недоліки

Перед тим, як почати арбітражити, варто ознайомитися з перевагами і недоліками обраного способу заробітку.

Переваги:

 • Арбітраж криптовалют - один із найбезпечніших способів заробітку на криптовалюті.
 • Арбітраж криптовалют відкриває доступ до необмежених можливостей заробітку.
 • Арбітражити можна 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Недоліки:

 • Для роботи може знадобитися великий стартовий капітал. Його потрібно розподілити між кількома криптобіржами.
 • Потрібно вміти оперативно підраховувати можливий прибуток і операційні витрати. У разі допущення помилки, інвестор ризикує вийти у збиток.
 • Арбітражник ризикує зіткнутися з непередбачуваними обставинами. Наприклад, у разі технічних проблем на стороні криптобіржі користувач може не встигнути провести потрібну операцію.

Як арбітражити на крипторинку

Існують різні схеми, які допомагають зробити арбітраж криптовалют джерелом доходу. Їх можна розділити на дві категорії:

 1. Міжбіржовий арбітраж - це заробіток на різниці вартості криптовалюти на різних криптобіржах. Приклад роботи за схемою ми навели вище - у розділі "що таке арбітраж криптовалют".
  Щоб почати арбітражити таким способом, потрібно завести акаунти на кількох біржах і поповнити баланси. Чим ширший спектр доступних для роботи торгових платформ - тим більше можливостей заробити на різниці цін.
 2. Внутрішньобіржовий арбітраж - це робота в стінах однієї криптобіржі. Схему використовують для отримання доходу від конвертації цифрових активів. Щоб заробити, потрібно знайти криптовалюту, яка торгується вище за ринок. Ось як це працює на прикладі:
 • У інвестора є біткоїни на $1 тис. Він бачить, що на його криптобіржі Polygon торгується вище за середню ціну ринку на 5%. Щоб заробити, інвестор конвертує біткоїн на $1 тис. у MATIC.
 • Після користувач продає MATIC за долари. На виході він отримує $1050.

Щоб зробити внутрішньобіржовий арбітраж стабільним джерелом доходу, потрібно постійно відстежувати котирування криптобіржі, а також середню вартість активу, який цікавить, на інших торгових платформах. Стежити за всім самостійно практично неможливо. Щоб охопити якомога більше ринкових даних, арбітражники використовують спеціальні програми.

Це цікаво - Скрінери зв'язок та спредів для арбітражу криптовалют - 14 сервісів.

ПЗ для тих, хто хоче арбітражити криптовалюту

Головний помічник учасників ринку, які хочуть заробляти на різниці цін цифрових активів - арбітражний бот криптовалют. Раніше експерти BiznesCat.com проаналізували найкращі роботи для арбітражу і склали топ найефективніших варіантів.

Примітка! Програми, які шукають відповідні можливості для арбітражу криптовалют, також називають сканерами. Завдання такого ПЗ - аналізувати ринок і подавати трейдеру сигнали. На відміну від ботів для арбітражу, сканери не завжди пропонують інструменти для автоматизації торгівлі.

Підіб'ємо підсумки + відео

Арбітраж криптовалют може стати безпечним джерелом доходу. Щоб почати заробляти, потрібно вибрати стратегію, внести депозит на криптобіржу або кілька торгових платформ, а також встановити ПЗ для відстеження ринкових котирувань.

Читайте також - Що таке Біткоїн простими словами.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити