Маржинальна торгівля криптовалютою - це можливість значно підвищити дохід від угоди через біржову позику. Експерти сайту BiznesCat.com детально розповідають, як це працює, і яких помилок варто уникати трейдерам.

Що таке маржинальна торгівля

Маржинальна торгівля - це вид трейдингу, який передбачає запозичення у біржі додаткових активів для підвищення ставки. Такий кредит часто називають "плечем". Його розмір може істотно відрізнятися.Що таке маржинальна торгівля

Приклад маржинальної торгівлі:

  • У Петра є $1 тис. Він упевнений, що найближчим часом біткоїн (BTC) продемонструє значне зростання. При цьому Петро незадоволений обсягом потенційного прибутку, який він може отримати від інвестування своєї $1 тис.
  • Щоб підвищити дохід від угоди, потрібно вкласти в неї більше грошей. Отримати маржинальне кредитування для такої операції можна на багатьох популярних біржах цифрових активів.
  • Для цього Петро йде на торговельну платформу і купує актив із кредитним плечем 100:1 (угода із сумою, збільшеною на 100x від початкових інвестицій). Таким чином, він зміг купити біткоїни не на $1 тис., а на $100 тис., підвищивши таким чином свій потенційний дохід, у разі, якщо прогноз виявиться вірним.
  • На радість Петра, біткоїн дійсно продемонстрував зростання. У момент завершення угоди, біржа забрала позику і відсотки за її надання. Петру ж залишається прибуток, який він отримав від вкладення в біткоїн $100 тис.

Маржинальна торгівля - це небезпечно?

Щоб відповісти на питання про те, чи небезпечна маржинальна торгівля, потрібно згадати, що підхід передбачає позику грошей у торговельної платформи. Якщо прогноз не спрацював, користувачеві все одно доведеться повернути позикові кошти. Можливі збитки залежать від обсягу плеча і рівня падіння активу.

Важливо пам'ятати про те, що криптовалюти - це високоволатильний актив, а значить курс монет у найкоротші терміни може проходити великі дистанції. На жаль, іноді прогнози не збуваються. Відповідно, маржинальна торгівля криптовалютою може призвести до втрати грошей.

Щоб знизити ризики, потрібно навчитися складати фундаментальний аналіз ринку. Також у роботі не обійтися без технічного аналізу. Також не зайвим буде ознайомитися з порадами професіонала для трейдерів-початківців.

Скільки можна заробити на маржинальній торгівлі?

Важливе питання, яке хвилює всіх зацікавлених у тому, як працює маржинальна торгівля - прибуток. Рівень доходу залежить від ефективності прийнятих рішень і рівня кредитного плеча.

Згадаймо Петра, який хотів заробити на зростанні біткоїна:

  • У нього була $1 тис., але він скористався кредитним плечем 100:1. У результаті його інвестиції зросли в 100 разів.
  • Припустимо, Петро відкривав угоду на 5 годин. За цей період часу курс біткоїна зріс з $50 тис., до $55 тис. На $100 тис. (з яких $99 тис. - позика) він зміг купити 2 BTC. Отже, після завершення угоди у нього на рахунку виявилося $110 тис.
  • Зі $110 тис. $99 тис. він повернув біржі. Петру ж залишилося 10 тис. прибутку і початковий капітал, у розмірі $1 тис.
  • З отриманого прибутку частину коштів трейдеру доведеться віддати біржі, як комісію за видачу кредиту. У будь-якому разі, дохід від плеча 100:1 перевершив можливий заробіток від інвестиції $1 тис. (у цьому разі Петро заробив би лише $100).

4 помилки в маржинальній торгівлі

4 помилки в маржинальній торгівлі

На жаль, часто маржинальну торгівлю криптовалютою супроводжує низка помилок. Розглянемо найпоширеніші з них.

Помилка №1. Починати торгувати з великих ставок

Після проходження навчання трейдингу, навіть у разі, якщо користувач впевнений у своїх здібностях, починати торгівлю краще з невеликого плеча. У процесі роботи можуть виникнути нюанси, до яких трейдер не був готовий.

Багато досвідчених учасників ринку рекомендують новим користувачам маржинальних платформ вибирати мінімальні плечі.

Помилка №2. Ігнорувати новини

Ігнорування новини

Ефективна маржинальна торгівля криптовалютою неможлива без занурення в інфопотік. Новини можуть істотно впливати на поведінку цифрових активів. Отримувати свіжу інформацію про крипторинок можна за допомогою нашого новинного розділу і Telegram-каналу.

Це цікаво - Як перевести криптовалюту з Trust Wallet на Binance.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу, щоб бути в курсі головних трендів крипторинку.

Рекомендуємо зберегти посилання в закладках браузера, щоб завжди тримати під рукою ефективні джерела для оперативного ознайомлення зі змінами, які відбулися в криптоіндустрії.

Помилка №3. Не виставляти стоп-лоcси

Маржинальна торгівля завжди пов'язана з ризиками неправильного прогнозування поведінки активу. Щоб знизити їх, важливо користуватися стоп-лоссами, які в криптоспільноті також часто називають стопами.

Інструмент дає змогу виставити рівень, на якому біржа автоматично продасть актив, у разі зниження його курсу до позначеної висоти. Таким чином, за допомогою стоп-лоссів можна попереджати втрати в трейдингу.

Помилка №4. Не фіксувати прибуток вчасно

Кожен, кого цікавить маржинальна торгівля криптовалютою, має пам'ятати про шкоду надмірної жадібності. Важливо розуміти, що ринок циклічний, і зростання активу не може тривати нескінченно.

Іноді зафіксований вчасно невеликий дохід рятує трейдерів від серйозних втрат.

Підіб'ємо підсумки + відео

Торгівля криптовалютою з плечем - це високоризикований процес, який, у досвідчених руках, може стати інструментом значного підвищення прибутковості трейдингу.

Перед тим, як почати маржинальну торгівлю, потрібно вивчити всі особливості криптовалют і проведення торгових операцій з ними.

Читайте також - Що таке біржові токени.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити