Криптовалютна індустрія занадто масштабна для того, щоб індивідуальні трейдери могли інтерпретувати дані ринку ефективно без поінформованої думки зі сторони. До того ж, будь-яка автоматична платформа для торгівлі на біржі працює на основі отримання спеціальних сигналів-тригерів.

У цій статті редакція сайту BiznesCat.com детально розповість що таке сигнали криптовалюти, їхні переваги та недоліки, а також платформи для отримання сигналів.

Вступ: що таке сигнали криптовалюти і як вони можуть допомогти вам заробити?Що таке сигнали криптовалюти

Торгові сигнали криптовалюти - це набір інструкцій до дії для купівлі або продажу (у разі маржинальної торгівлі) певного цифрового активу. Сигнал може являти собою набір чітко визначених метрик або ж бути просто описом того, що слід робити в ринкових умовах, що склалися.

Слід відрізняти сигнали криптовалюти від різноманітних аналітиків, радників та інших сигналів трейдерів від конкретних сповіщень, що генеруються аналітичними платформами на кшталт TradingView.

Сучасний трейдер регулярно зустрічається з кількома типами фінансових порад:

 • Описи умов для угод, які часто публікують різні блогери, що працюють у соціальних мережах. Вкрай часто такі криптосигнали виявляються провальними або ненадійними, а тому такий контент часто використовують шахраї і гуру-одноденки.
 • Рекомендації від брокерів, бірж та аналітичних платформ. Наприклад, на вебсайті TradingView є спеціальний розділ Market Screener, де ви можете побачити рекомендацію платформи (BUY/SELL) і впевненість ринку в цій пораді (показаний у вигляді стрілочок вгору і вниз).
 • Спеціальні сповіщення від TradingView. У цього сайту є власна мова програмування Pine Script. У редакторі Pine Editor можна створити необхідні умови для того, щоб система надсилала сповіщення при досягненні певних умов (наприклад, задані значення технічних індикаторів).

Торгівля за сигналами криптовалюти - це часто спосіб обману трейдерів-новачків. Якщо вам пропонують підписатися на платний канал у Телеграм, де продають сигнали, знайте, що це шахраї. Ніхто з аналітиків, які поважають себе, не продає сигнали, тому що ніхто не впевнений у ринку настільки, щоб давати гарантії щодо прибутковості.

Сучасні стратегії торгівлі криптовалютою часто покладаються на надійних постачальників сигналів, але здебільшого найкращий варіант - створення і тестування власної аналітичної системи для генерації унікальних сигналів для ваших ботів або ручної торгівлі.

Як знайти найкращих провайдерів крипто-сигналів

Провайдери сигналів криптовалюти - це часто брокери, біржі та аналітики-блогери. У більшості випадків усі ці джерела мають низку недоліків:

 • Брокери і біржі безпосередньо зацікавлені в тому, щоб трейдери постійно торгували, а тому їх часто хвилює не ефективність і потенційна прибутковість угод, відкритих за їхніми сигналами, а загальний обсяг і кількість сигналів, на які відреагували клієнти.
 • Аналітики-блогери часто не володіють потрібним рівнем компетенції і видають помилкові сигнали. Ще гірше, коли блогер знає, що його фінансовий аналіз неправильний або побудований на базових прийомах технічного аналізу, але все одно продає їх новачкам.
 • Перевірка торгових сигналів можлива тільки за фактом, що створює певні ризики для тих, хто планує слідувати порадам, які дають навіть найкращі постачальники послуг криптовалют на ринку.

Головна проблема всієї криптовалютної індустрії полягає в тому, що більшість криптовалют вкрай волатильні та мають спекулятивний характер. Це створює певні обмеження для аналітиків, які використовують тільки прийоми технічного аналізу. Проблеми в тому, що часто трейдери не знають, що саме використовують аналітики, які видають ці самі сигнали.

Проте є кілька цікавих платформ, де можна отримувати торгові сигнали і використовувати їх, але тільки на свій страх і ризик.

 • STOIC AI - ця платформа постачає сигнали через API і може бути інтегрована з різними постачальниками послуг автоматизації. Зараз команда розробників впроваджує рішення з використанням експертної системи штучного інтелекту, але впевненість спільноти в їхніх сигналах все ще відносно низька.STOIC AI
 • Zignaly - безкоштовний постачальник торговельних сигналів, який також пропонує низку комплементарних фінансових сервісів (менеджмент портфоліо, довірче управління та інші форми інвестування і трейдингу).Zignaly
 • Cryptoalarm - сайт для генерації торгових сигналів, що існує з 2017 року і пропонує широкий спектр послуг, пов'язаних з наданням сигналів у різних формах, зручних для читання (електронні листи, мобільні сповіщення та соціальні мережі).Cryptoalarm

Переваги використання автоматизованих торгових платформ

Головний спосіб утилізації торгових сигналів - застосування їх як тригерів для автоматичних торгових систем (ATS).

Автоматизовані торгові платформи пропонують широкий спектр цікавих рішень для ритейлових трейдерів і великих інвестиційних фондів:

 • Оренда програмного забезпечення для автоматичної торгівлі криптовалютою у формі live-service. Ви можете використовувати всі інструменти провайдера за підпискою для створення унікальних роботів з повністю індивідуалізованими налаштуваннями.
 • Шаблони для ботів, які можна використовувати негайно. DCA (Distributed Cost Average) і GRID боти можна використовувати для формування автономної та повністю автоматизованої системи торгівлі криптовалютою, ізольованої у вигляді окремого компонента вашого портфоліо.
 • Маркетплейс для копі трейдингу. Якщо ви не хочете використовувати crypto signals, але й не готові передати свій капітал у довірче управління, то соціальні сигнали для трейдингу будуть оптимальним компромісом. Просто виберіть кілька сигналів для трейдерів, дії яких ви будете автоматично копіювати. Ви можете обмежити обсяг активів, доступний боту.

Головні переваги автоматизації можна охарактеризувати таким чином:

 • Можливість залишатися активним на ринку 24 години на добу без перерв на сон або відпочинок, що дає змогу частіше знаходити оптимальні моменти для входу в ринкові позиції.
 • Точне виконання інструкцій згідно з торговою стратегією, протестованою на ринковій історії. Люди часто роблять помилки або запізнюються з відкриттям ордера.
 • Ліквідація затримок, пов'язаних із часом відповіді веб-інтерфейсу та загальною повільністю користувацького інтерфейсу порівняно з API.

Як налаштувати ефективну стратегію крипто-торгівлі з використанням крипто-сигналів

Будь-яка сучасна стратегія інвестування в криптовалюту, яка здатна генерувати прибуток стабільно і без перебоїв, включає в себе автоматизацію в тому чи іншому вигляді, а тому всім трейдерам потрібно знати, як використовувати сучасні методи автоматизації торгівлі.

Поговоримо про те, як безпечно й успішно торгувати криптовалютою за допомогою сигналів. Щоб створити надійну ATS, потрібно дотримуватися певних правил:

 • Обов'язково виробіть оптимальну аналітичну стратегію. TradingView дозволяє своїм користувачам обговорювати інноваційні методи аналізу і впроваджувати їх у свої стратегії негайно. Знаходьте найкращі системи та інтегруйте їх після інтенсивного тестування в Strategy-Tester на сайті TradingView.
 • Дотримуйтесь загальних рекомендацій з управління портфоліо. Намагайтеся обмежити потенційні ризики, пов'язані з автоматичним трейдингом. Для цього можна диверсифікувати інвестиції шляхом вкладення в більш консервативні стратегії та активи (стейкінг, бонди, фонди фондів та інші).
 • Використовуйте помірні рівні тейк-профіт і стоп-лосс, щоб не піддавати свої ринкові позиції зайвим ризикам.

Поради та стратегії для отримання прибутку за допомогою криптосигналів

Торгові сигнали завжди можна оцінити самостійно, використовуючи наявний у вас досвід і навички в галузі технічного аналізу. Ось кілька порад для тих, хто хоче використовувати сигнали, отримані з третіх джерел:

 • Обов'язково перевіряйте легітимність постачальника сигналів. Якщо це окремо взятий трейдер, який публікує свої сигнали в соціальних мережах, то перевірте його торгову історію, поговоріть з тими, хто вже користувався сигналами раніше.
 • Перевіряйте ще раз сигнали. Незалежно від того, які саме прийоми використовує аналітик для створення сигналу, вам варто перевірити його своїми власними методами або за допомогою інструментів, запропонованих найкращими аналітиками платформи TradingView.
 • Ніколи не купуйте сигнали. Якщо вас просять оформити підписку для отримання сигналів у соціальних мережах або месенджерах, то просто ігноруйте такі пропозиції. У 90% випадків це просто шахраї, які намагаються заробити на вашій недосвідченості.
 • Намагайтеся завжди обмежувати ризики. Навіть найкращий бот для Бінанс може стати збитковим вкладенням, якщо ви не виставите безпечні рівні стоп-лосс або дозволите йому створювати занадто великі угоди.
 • Подивіться на те, як працюють сигнали по криптовалюті, в реальній ситуації на демо-рахунку.

Ці поради щодо заробітку на криптовалютах допоможуть вам уникнути зайвих ризиків при використанні сигналів. Ми також радимо вам уникати торгівлі під керівництвом публічних трейдерів і тренерів з торгівлі. Для досягнення успіху краще виробити власну стратегію на основі особистого досвіду.

Недоліки використання сигналів для криптовалют

Новачки в криптовалютній індустрії сумніваються у своїх силах і вірять тим, хто обіцяє їм великі заробітки і можливість швидко почати заробляти на крипті. Проблема полягає в тому, що більшість людей, які активно рекламують свою компетентність, на перевірці виявляються звичайними шарлатанами.

Є декілька очевидних недоліків у роботі за сигналами:

 • Минулі заслуги трейдерів і аналітиків, а також маркетингові обіцянки брокерів не гарантують вам прибутковість за умови точного дотримання всіх порад та інструкцій щодо відкриття угоди з використанням отриманого сигналу.
 • Ви майже ніколи не маєте доступу до інформації про методи аналізу, які були використані для створення сигналу, а тому довіряєте кожному постачальнику наосліп, не маючи можливості попередньо оцінити його аналітичні підходи.
 • Відповідальні постачальники завжди попереджають про те, що вони не відповідають за результати угод користувача і не гарантують позитивний результат торгових операцій за сигналами. Це означає, що у постачальника немає жодних причин видавати реальні торгові сигнали для криптовалюти.

Підіб'ємо підсумки + відео

Найкращим варіантом торгівлі з використанням сповіщень буде створення автоматичної торгової системи, що працює на основі вашої авторської стратегії, виробленої шляхом проб і помилок. Ви можете уникнути реальних фінансових втрат під час створення своєї стратегії, використовуючи інструменти тестування і демонстраційні рахунки.

Читайте також - Що таке прибуткове фермерство (yield farming).


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити