Почнемо з найголовнішого питання, яке турбує всіх інвесторів, зацікавлених у крипто індустрії. Як отримати пасивний дохід на криптовалюті? Є кілька способів інвестування в цифрові активи з метою отримання доходу в довгостроковій перспективі. Редакція сайту BiznesCat.com у сьогоднішній статті розгляне найбільш популярні форми інвестування у 2024 році!

Основні методи інвестування

Основні методи інвестування

Інвестиції в криптовалюти і біткоїн далеко не завжди вимагають істотних початкових вкладень. У будь-якій ринковій ситуації залишається шанс, що токен, який сьогодні коштує копійки, завтра може стати черговою сенсацією. Не варто розраховувати на подібний сценарій, але й забувати про дива теж не можна. Потрібно враховувати всі можливі шляхи розвитку подій.

Наразі є кілька найбільш популярних методів робити довгострокові інвестиції в криптовалюту:

 1. Купівля токенів з розрахунком на тривалий період існування відкритої ринкової позиції. Саме цієї стратегії дотримується більшість ентузіастів біткоїна, які навіть створили спеціальний девіз "HODL", що є навмисною помилковою друкарською вигадкою слова "hold", що означає "тримати". Інвестори, впевнені у світлому майбутньому токена BTC, купують стільки, скільки можуть, і розраховують не продавати до самої пенсії.
 2. Стейкінг. Після переходу мережі Ethereum на новий метод валідації Proof-of-Stake пряме інвестування в проєкти шляхом стейкінгу стало надзвичайно популярним. Наразі можливість стейкінгу ETH пропонує кілька великих централізованих бірж, спеціальні кооперативи (staking pools) та інвестиційні компанії. Є варіанти стейкінгу інших токенів, випущених у межах мереж, які теж працюють із консенсус-протоколом PoS.
 3. Збалансований менеджмент портфоліо. Можна створити портфоліо, яке буде керуватися автоматично. Сучасні торгові боти криптовалют можуть без допомоги користувача створювати і закривати ринкові позиції, що дає змогу досвідченим інвесторам використовувати складні стратегії на кшталт статистичного арбітражу або парної торгівлі.

Потрібно зазначити, що перераховані інвестиційні стратегії розраховані саме на середній і тривалий період інвестування. Ми не розглядаємо методи швидкого заробітку, пов'язані з високими ризиками. Якщо у вас стоїть завдання заробити на інвестиції в криптовалюту в перспективі від року і більше, то обговорювані в цій статті методи вас зацікавлять!

Купівля токенів

Купівля токенів

Більшість сучасних трейдерів використовують систему DCA (Distributed Cost Average або Усереднення Витрат) для купівлі біткоїна та інших криптовалют. Ця методика може бути повністю автоматизована. 

Основним завданням інвестора стає пошук відповідних активів для накопичення. Очікувати швидкого заробітку тут не можна. Ця стратегія розрахована на багато років, а тому усереднення витрат підходить найкраще. Можна почати купувати за допомогою підходу DCA невелику кількість активів щомісяця або щотижня.

Продавати ці активи варто лише після того, як вони в кілька разів зростуть у ціні. З біткоїном таке відбувалося вже кілька разів, а тому ви чули про величезну кількість мільйонерів, які заробили на цьому токені.

Яку криптовалюту купити для інвестицій?

Якщо мова йде про довгострокову перспективу, то не можна піддаватися спокусі скупити сотні дешевих токенів і чекати, поки вони зростуть у ціні. Абсолютна більшість цифрових активів не підходить для довгострокових активів, а самі токени втрачають до 99% ціни протягом першого року існування.

Інвестори, які планують створювати довговічне портфоліо з криптовалютних активів, повинні концентрувати увагу на токенах, які вже закріпилися у світі фінансів і навряд чи стануть сильно втрачати в ціні в майбутньому. Наприклад, американське відомство SEC вважає, що біткоїн став "занадто великим, щоб впасти".

Які якості мають бути у токена, щоб купувати його на довгострокову перспективу?

 • Масова популярність у спільноті крипто-ентузіастів. Біткоїн, Ефір, Монеро, Ripple і багато інших монет, які вже мають великий market cap і залишаться серед лідерів навіть через десятиліття, - ці токени будуть чудовою метою для інвестицій.
 • Висока ліквідність свідчить про високий попит на токен. Високоліквідні монети завжди популярні та часто зростають у ціні, адже вони забезпечують власникам підвищену фінансову гнучкість і можливість у будь-який момент скористатися активами.
 • Він має бути представлений на великій кількості бірж. CEX платформи з'являються і зникають, а криптовалюти - ні. Потрібно шукати токени, з якими хочуть працювати всі платформи. Великі централізовані біржі та повністю децентралізовані обмінники мають бути раді прийняти від вас обрані токени.

Більшість інвесторів досі вважає, що BTC є найнадійнішим активом в індустрії криптовалют. Як почати інвестувати в біткоїн? Якщо не боїтеся працювати з централізованими платформами, то просто зареєструйтеся на біржі на кшталт Binance, KuCoin або Kraken. Якщо хочете вкладати в "біток" безпосередньо, то просто заведіть собі гаманець і скористайтеся послугами P2P обмінника.

Стейкінг криптовалют

Стейкінг криптовалют

Стейкінг - це строковий депозит у вигляді токенів, який дає змогу платформі збільшити ліквідність або ж забезпечити валідацію створення нових блоків. Наприклад, стейкінг Ethereum - це обов'язкове управління валідаційною нодою. Кожен власник стейка може виступати валідатором і заробляти винагороди від мережі.

Якщо у вас немає бажання займатися обслуговуванням ноди безпосередньо і стежити за комп'ютером, постійно підключеним до мережі, то можна вкладати гроші в стейкінг-пули. Це спеціальні організації, які виступають як кооперативи, збираючи кошти з пайовиків для відкриття валідаційної ноди в мережі Ethereum.

Вартість одного стейка - 32 ETH, що досить дорого для індивідуального інвестора, а ось для групи інвесторів це вже більш ніж підйомна сума. Як винагороду власникам стейків мережа виплачує щорічний відсоток, який динамічно перераховується залежно від навантаження. Наразі річний відсоток становить 4.94%.

Є й інші варіанти стейкінгу. Наприклад, деякі мережі дозволяють власникам стейків не просто валідувати додавання нових блоків, а й брати участь в управлінні мережею через DAO (децентралізовані автономні організації). Якщо ви зацікавлені в підтримці якогось DeFi проєкту, то стейкінг може стати чудовим способом довгострокового вкладення.

Стейкінг дає змогу учасникам заробляти трьома способами одночасно:

 1. Виплата річних дивідендів у вигляді нефіксованої річної відсоткової ставки.
 2. Збільшення портфоліо у вигляді токенів, які ви інвестували спочатку.
 3. Потенційний прибуток від продажу токенів з вигодою після приросту в ціні на ринку.

Останній пункт, звичайно ж, залежить від того, наскільки добре токен зміцнюватиме позиції на ринку. Якщо ETH зросте в ціні, то інвестор заробить набагато більше обіцяних 4.94%, але й зворотний сценарій імовірний. Якщо оцінювати ризики інвестицій у криптовалюту за допомогою стейкінга, то саме падіння ціни токена в період, коли вони заблоковані, є найбільшою загрозою.

Використання автоматизованих систем

Використання автоматизованих систем

Коли справа доходить до криптовалют, інвестиції у 2024 році часто оцінюють з погляду прямих інвестицій у самі токени. Проте ви можете досягти високих показників прибутковості та надійності, використовуючи перевірені методики трейдингу.

Розберемо приклад статистичного арбітражу:

 1. Інвестор визначає групу активів, які корелюють на ринку в плані зміни цін.
 2. Потім визначається інша група активів, які зворотно пов'язані з першою групою.
 3. Створюються ринкові позиції за всіма активами (купівля тих, що зростають у ціні, і продаж тих, що втрачають).
 4. Якщо ситуація на ринку змінюється, то портфоліо коригується, щоб у ньому завжди був присутній баланс.

Статистичний арбітраж - один із найпоширеніших способів управління ризиками для портфоліо. Якщо фінансовим інститутам раніше була потрібна величезна кількість людських ресурсів, то вже зараз спостерігається тренд із заміни людей на ботів або експертні системи штучного інтелекту.

За належного рівня знань і наполегливості з боку трейдера можна створити великомасштабну стратегію з використанням статистичного арбітражу поодинці. Потрібно тільки скористатися сучасною платформою для автоматизації, що дає змогу одній людині запускати відразу сотні торгових роботів.

Як заробляти на інвестиціях у криптовалюти за допомогою ботів

Є й інші способи створення довговічних торгових систем, здатних приносити стабільний дохід інвестору. З доступних інвесторам інструментів автоматизації можна зібрати окреме портфоліо.

Ось лише деякі з цікавих продуктів, які може використовувати пересічний трейдер для формування власної унікальної торгової системи:

 • Боти DCA. Ці роботи створюють ринкові позиції на будь-якому ринку з урахуванням особливостей методу усереднення витрат. Замість відкриття однієї великої позиції відкриваються кілька із заздалегідь заданим інтервалом, що дає змогу знизити середню ціну купівлі активу.
 • Боти GRID. Це складніша версія бота DCA зі стратегічним розміщенням команд take profit і stop loss. Ордери створюють на графіку сітку, а тому боти називаються grid (англ. Сітка).
 • Боти, що налаштовуються. Ви також можете вибрати власну торговельну систему з відповідним вам рівнем ризику, а потім просто налаштувати робота, який буде слідувати інструкціям без відхилень.

Багато трейдерів-початківців, які замислюються про можливість використання ботів, ставлять собі питання: "Як почати інвестувати в криптовалюту?" Для цього вам знадобляться три основні "компоненти":

 1. Акаунт на аналітичній платформі TradingView, де більшість ботів отримують торгові сигнали згідно з інструкціями користувача.
 2. Акаунт на платформі автоматизації, де ви зможете налаштовувати сценарії для ботів, які вони будуть виконувати.
 3. Акаунт на централізованій біржі з функціональним API, де боти будуть створювати ордери.

Підіб'ємо підсумки + відео

Основним завданням довгострокових інвестицій є збереження капіталу і його примноження без високих ризиків для інвестора. Найнадійнішими методами у сфері криптовалют залишаються купівля стабільних токенів, стейкінг криптовалют і створення збалансованих автоматичних торгових систем.

Читайте також - Як шортити біткоїн та інші криптовалюти.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити