Глобальний ринок криптовалют оцінено в 1.3 трильйона доларів США без урахування деривативів і деяких національних стейблкоїнів. Це величезна індустрія з величезним потенціалом зростання в найближчі кілька десятиліть.

Чому криптовалюти такі популярні?

Технологія блокчейн не є чимось проривним. Перші ідеї були розроблені ще у 80-ті роки ранніми піонерами в галузі комп'ютерних технологій, але перший суттєвий прорив стався лише на початку 90-х. Тоді було важко придумати застосування для публічно доступних журналів з незмінними даними, але ідея перетворити їх на валюту з'явилася ще тоді.

Революція сталася 2008 року після міжнародної фінансової кризи, яка оголила недоліки сучасної фінансової системи, що ґрунтується на боргових зобов'язаннях і постійному збільшенні обсягів споживання на шкоду стабільності монетарної системи. Ці вразливості уряди приховували до моменту, коли ринок більше не зміг стримувати спекулятивні "бульбашки" і дозволив їм луснути.

У цей момент анонімний розробник під псевдонімом Satoshi Nakamoto вперше опублікував свою ідею створення повністю децентралізованого цифрового журналу, який не можна було б змінити. Це захистило б нову цифрову валюту від урядових махінацій і дало б змогу створити вільну економіку.Перша криптовалюта

Що сталося далі відомо всім. До 2021 року вартість біткоїна наблизилася до 70 тисяч доларів США, а світ немов збожеволів. Інвестори створили нову бульбашку, яка теж луснула, але без будь-яких серйозних наслідків для більшості трейдерів. Зараз ринок стабілізувався і створив нові можливості для новачків.

Як стати трейдером з нуля?

Навіть за відсутності серйозного стартового капіталу ви можете почати торгувати криптовалютою з використанням кредитного плеча, що надається централізованими біржами, де представлена маржинальна торгівля. Цей підхід ризикований, але дає змогу почати займатися трейдингом з невеликими початковими вкладеннями.

 • Для початку свого шляху як інвестора в криптовалюти потрібно зареєструватися на централізованій біржі. Прикладами таких бірж є Bybit, OKX, Binance та інші.
 • Інший варіант торгівлі - спотовий ринок або торгівля на P2P майданчиках. Тут ви використовуєте тільки власні кошти, а прибутковість порівняно нижча.
 • Деякі інвестори обирають зовсім інший шлях і намагаються максимально автоматизувати свою торгову стратегію за допомогою ботів.

Усі варіанти можуть бути прибутковими. Це залежить не тільки від ситуації на ринку, а й вашого чуття, а також правильно підібраної стратегії технічного аналізу. Не варто очікувати приголомшливих успіхів уже на перших етапах роботи. Трейдерам-початківцям необхідно мати витримку і дотримуватися вивчених правил роботи на ринку криптовалют.

Основи трейдингу криптовалют

Основи трейдингу криптовалют

Що потрібно трейдеру-початківцю для того, щоб почати інвестувати в криптовалюти та інші цифрові активи?

 • Робочий пристрій із підключенням до мережі інтернет. Це може бути персональний комп'ютер або сучасний смартфон. Потужність пристрою не відіграє суттєвої ролі.
 • Діючий акаунт на одній із централізованих або децетралізованих криптовалютних бірж залежно від обраного методу трейдингу.
 • Навички в галузі технічного аналізу та вміння користуватися графіками цін на платформі TradingView або іншому аналітичному вебсайті.
 • Стартовий капітал для відкриття перших угод і купівлі токенів. Розмір капіталу має суттєве значення, але можна почати торгувати навіть з невеликою сумою грошей.

Розглянемо кожен пункт цього списку окремо і поговоримо про деякі нюанси створення акаунтів і торгівлі.

Вибір відповідного пристрою

Смартфони на платформі Android та iOS підтримують усі інструменти, які ми будемо обговорювати далі. Персональний комп'ютер на базі Microsoft Windows, Mac OS або Linux також підійдуть для роботи з ринком криптовалют.

Чому потужність вашого обладнання майже не має значення? Більшість криптовалютних бірж дають доступ до всього функціоналу через браузер, а обчислення відбуваються в хмарі, а тому наявність потужного пристрою не потрібна.

З іншого боку, багато інвесторів обирають роботу з ботами. Продукти автоматизації розміщені в хмарі повністю і не вимагають встановлення обладнання. Наприклад, налаштувати будь-яку автоматичну торговельну систему можна навіть за допомогою найпростішого телефону Android зі встановленим браузером Chrome або Firefox.

Як стати трейдером і з чого почати?

Створення рахунку на централізованій або децентралізованій біржі зазвичай займає всього кілька хвилин. Зарахування коштів на баланс теж відбувається майже миттєво. Головне - вибрати підходящу платформу для торгівлі.

Якщо ви зацікавлені в peer-to-peer трейдингу (торгівля безпосередньо між учасниками ринку), то найкраще працювати з локальними біржами, які працюють на території вашої країни. Майже у всіх регіонах уже з'явилися надійні біржі, що працюють як незалежні підрядники.

Централізовані біржі підходять для трейдерів, зацікавлених у маржинальній торгівлі або роботі на спотовому ринку, де обміни валютами відбуваються без контактів між учасниками.

Реєстрація на централізованій біржі вимагатиме від вас виконання кількох дій:

 1. Встановіть мобільний додаток біржі або зайдіть на офіційний вебсайт.
 2. Почніть процедуру створення облікового запису.
 3. Надайте номер свого телефону та email для верифікації та зв'язку.
 4. Обов'язково увімкніть двофакторну аутентифікацію.
 5. Поповніть баланс зручним для вас способом і починайте торгувати.

Приступати до реалізації останнього пункту без наявності знань у сфері технічного аналізу не варто. Перед початком торгівлі потрібно зрозуміти, як працює фінансовий ринок, чому змінюються ціни і яким чином витягти цінну інформацію з цінового графіка.

Як аналізувати графіки криптовалют?

Вивчення основ технічного аналізу - перший крок трейдера на шляху до успіху. 

Технічний аналіз - це набір спеціальних методик та інструментів для створення прогнозів зміни ціни на основі двох джерел інформації: цінової динаміки та обсягів торгівлі. 

Незважаючи на наявність лише двох основних типів даних, це складна дисципліна, в якій вкрай важко стати справжнім майстром.

Ось декілька порад і міні-керівництв для початку:

 • На типовому ціновому графіку завжди є дві осі. Горизонтальна означає час, а вертикальна - ціну. Крива ціни може бути представлена лінією, колонками або так званими свічками (candlestick).
 • Щоб ціновий графік був по-справжньому корисним, обов'язково використовуйте технічні індикатори і комплексні стратегії. Аналітичний сайт TradingView дає користувачам можливість використовувати сотні вже готових систем та індикаторів.
 • Постійно відточуйте навички аналізу, читайте про нові стратегії і намагайтеся інтегрувати найцікавіші рішення в загальний інвестиційний план, щоб отримати максимальний прибуток від торгівлі.

Стратегія трейдингу криптовалют

Стратегія трейдингу криптовалют

Вибір правильної торгової системи - це ще один важливий етап на шляху до початку кар'єри трейдера. Під час взаємодії з ринком вподобання і пріоритети зміняться кілька разів, але починати потрібно саме з освоєння базових стратегій, які можуть стати фундаментом для подальшого поглиблення знань.

Не потрібно користуватися так званими "стратегіями" на кшталт торгівлі за Мартингейлом. Замість систем, де потрібно покладатися на удачу, скористайтеся вже давно відпрацьованими методиками технічного аналізу:

 • Пошук трендів за допомогою 3MA. Moving Average - це стандартний технічний індикатор, що показує середню ціну активу за кілька періодів. Три лінії з різними діапазонами дають змогу виявити сильні та слабкі тренди.
 • Підбір моменту розвороту за допомогою RSI. Relative Strength Index широко використовується для визначення перекупленості або перепроданості активів. Він виглядає як динамічна крива, що коливається між значеннями від 0 до 100. Якщо вона ближче до 100, то ринок перекуплений, а якщо ближче до 0, то перепроданий.

Що ще потрібно, щоб стати трейдером?

На жаль, не можна почати торгувати без стартового капіталу. Якщо у вас є велика сума грошей, то потрібно обов'язково дотримуватися принципу диверсифікації. У межах криптовалютного ринку у вас буде можливість для використання широкого спектра фінансових продуктів для створення збалансованого портфоліо:

 1. Відкриття ринкових позицій на ринку криптовалютних деривативів (торгівля ф'ючерсами і поновлюваними ф'ючерсами на централізованих біржах).
 2. Купівля токенів на P2P майданчиках з переказом на "холодний" гаманець (без доступу до інтернету) або придбання активів на спотовому ринку.
 3. Автоматизовані торгові системи з використанням ботів і подібних постачальників рішень для автоматизації торгівлі.
 4. Стейкінг криптовалют для отримання пасивного доходу від роботи блокчейн мереж з алгоритмом PoS (proof-of-stake).
 5. Копі-трейдинг - стиль інвестування, заснований на копіюванні дій досвідчених інвесторів на спеціальних майданчиках (маркетплейси, соціальний трейдинг на централізованих біржах).

Останні три варіанти - це способи створення пасивного доходу, а ось перші два - це вже справжній трейдинг із купівлею та продажем цифрових активів. Завдання інвестора - збалансувати всі способи, щоб захистити себе від ризиків.

За відсутності достатнього стартового капіталу для диверсифікації варто сконцентрувати увагу і зусилля на роботі з якимось одним способом інвестування. Відразу ж починати торгувати з використанням кредитного плеча - це прямий шлях до невдач. Новачкам варто освоїти роботу на спотовому ринку і повільно нарощувати своє портфоліо.

Як стати успішним трейдером?

Немає жодного секрету в досягненні успіху в торгівлі криптовалютами. Як і будь-яка інша сфера життя, вона вимагає працездатності, сумлінності та величезних зусиль. Не вірте блогерам, які обіцяють вам величезні прибутки після проходження їхніх курсів. Не намагайтеся заробити мільйони, вкладаючи в сумнівні проекти.

Успішний трейдер - це людина з чітким планом, виробленим під час багаторічного досвіду в торгівлі на фінансових ринках. Це людина, що володіє необхідними навичками і знаннями для створення надійної стратегії, яка приносить стабільний дохід.

Стати таким трейдером можна тільки за умови постійної роботи над собою. Є й альтернатива, що дає змогу новачкам швидше освоїти ринок і вчитися у професіоналів без серйозних вкладень:

 • Інвестувати в копі-трейдинг і відстежувати принципи торгівлі, якими користуються найкращі трейдери на найбільших централізованих платформах. Це і спосіб створення пасивного доходу, і чудове джерело найцінніших знань.
 • Скористатися найпростішими торговими алгоритмами і почати торгувати дешевими токенами із застосуванням ботів. Так можна протестувати найрізноманітніші стратегії технічного аналізу в реальних умовах і без істотних витрат.

Підіб'ємо підсумки + відео

Одна з найкращих порад для новачка: спробувати всі можливості, але не ризикувати всім капіталом одразу. Ось кілька порад щодо підбору інструментів для торгівлі:

 • Обов'язково зареєструйтеся на кількох централізованих біржах, порівняйте функціонал і умови.
 • Створіть акаунт на TradingView і почніть тестувати різні торгові системи. Експериментуйте з індикаторами та стратегіями.
 • Користуйтеся додатками та вебсайтами, які допомагають вести облік інвестицій і контролювати використання фінансів.

Якщо рухатися розмірено і з чіткою установкою на досягнення цілей, то можна стати успішним трейдером. Головне - не поспішати.

Читайте також - Як інвестувати в криптовалюти для отримання доходу.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити