Правильний підбір стратегії торгівлі на біржі криптовалют - критично важливий етап у роботі будь-якого інвестора. У цій статті редакція сайту BiznesCat.com розповість як знайти найкращу стратегію в трейдингу.

Криптовалютний ринок відрізняється від традиційних фінансових ринків. Його оцінюють в один трильйон доларів США навіть після так званої "крипто зими", коли всі цифрові активи втрачали в ціні на тлі погіршення міжнародної фінансової кризи.

Успіх у цьому високотехнологічному секторі завжди є результатом детального вивчення платформ, що випускають токени, а також загального стану індустрії блокчейн. Мало розуміти, як торгувати криптовалютою на централізованій біржі, потрібно мати надійну торговельну систему, що забезпечує високий заробіток за відносно низьких ризиків для портфоліо.

Як формуються стратегії в трейдингу?

Як формуються стратегії в трейдингу?

Довгострокова перспектива для будь-якого трейдера полягає в поліпшенні співвідношень вдалих і невдалих угод. Відкриття одного успішного ордера не повинно ставати основою для прийняття рішень у майбутньому.

Під торговою стратегією зазвичай розуміють набір правил, якими керується трейдер під час відкриття ордерів на біржах. Така система являє собою блок з декількох наборів правил, що належать до різних сфер інвестиційної справи.

Інше визначення стратегії торгівлі на біржі - набір алгоритмів і правил технічного аналізу, що допомагає передбачати динаміку ціноутворення на ринку.

Обидва визначення по-своєму правильні і дозволяють описувати широкий ряд систем і підходів до трейдингу. У світі криптовалют умови дещо відрізняються від тих, що зустрічають трейдери, які працюють у секторі Форекс або на ринку цінних паперів. Ефективність деяких традиційних методів нижча при взаємодії з цифровими активами.

Наприклад, фундаментальний аналіз ідеальний при купівлі акцій компаній або облігацій. Трейдеру доступний широкий спектр інформації, статистичні дані, офіційні звіти компаній і багато іншого, включно з персональним досвідом користування продуктами та послугами брендів, у які він планує інвестувати.

Наприклад, вкладники Tesla не просто зацікавлені в електромобілях і їхньому потенціалі за десять років, вони можуть скористатися продуктом, поговорити про нього з близькими друзями та експертами, а потім самостійно зробити висновок про те, чи відповідають акції заявленій цінності чи ні.

Криптовалюти часто є продуктом спекуляцій і не мають великого практичного застосування, що робить фундаментальний підхід вкрай ненадійним і, найчастіше, марним під час спроби проаналізувати токени, NFT і стейблкоїни.

Що входить до торгової системи?

Стратегія технічного аналізу зазвичай становить лише частину ширшої системи прийняття рішень і контролю ризиків. Зазвичай таку систему/стратегію можна умовно розділити на три основні компоненти:

 1. Технічні індикатори, що формують стратегію передбачення змін ціни на ринку криптовалют.
 2. Спосіб реалізації стратегії на ринку. Це може бути ручна торгівля, автоматична система від постачальника послуг або передача стратегії менеджеру.
 3. Вибір часового діапазону для реалізації стратегії. Деякі трейдери працюють у межах робочого дня, а інші віддають перевагу довгостроковим ринковим позиціям.

Ці елементи разом формують загальний підхід до трейдингу та інвестування. Додатково, в систему можна включити ризик менеджмент і методи диверсифікації.

Які є стратегії торгівлі на біржі криптовалют

Розглянемо стратегії, які найчастіше застосовуються трейдерами, що захоплюються технічним аналізом. Серед них найбільшої популярності набули стратегії денної торгівлі криптовалютою.

Зазвичай під денною торгівлею (day trading) мають на увазі відкриття короткострокових ордерів протягом робочого дня ринку цінних паперів. Криптовалютний ринок працює 24 години на добу, а різні регіони світу підключаються в різний час, забезпечуючи постійно високий рівень ліквідності. Тому в нашому випадку ми говоримо про стратегії на короткому таймфреймі.

Свінг-трейдинг (swing trading)

Свінг-трейдинг (swing trading)

Цей метод полягає в пошуку моментів, коли ціна розгортається через зміну загального тренду або під час корекції. Існує безліч стратегій технічного аналізу, які підходять для свінг-трейдингу. Більшість з них засновані на використанні індикаторів обсягу:

 • Об'ємний RSI або VRSI - це індикатор, що відстежує обсяг торгівлі разом зі зміною середньої ціни на певній ділянці ринкової історії. Працює, як звичайний RSI.
 • Money Flow Index (MFI) широко використовується для відстеження зміни обсягу для визначення моменту перекупленості або перепроданості.

Volume Weighted Average Price (VWAP)

Індикатор VWAP широко використовується трейдерами для визначення оптимального моменту для відкриття ордера з очікуванням розвороту тренда. Індикатор зіставляє дані цінової динаміки на заданому відрізку цінового графіка з показниками обсягів торгівлі, щоб виявити, коли поточний тренд втрачає силу.

У поєднанні з індикаторами, заснованими тільки на ціні (наприклад, RSI або 3MA), можна з високою часткою ймовірності передбачити зміни в короткостроковій перспективі (на графіках з періодами в 1, 5 і 15 хвилин). На більш тривалих ділянках варто працювати з обережністю.

Стратегії торгівлі криптовалютою на ф'ючерсах

Стратегії торгівлі криптовалютою на ф'ючерсах

Фінансові деривативи, засновані на криптовалютах, з'явилися порівняно нещодавно, але відразу ж потрапили в центр уваги спекулянтів і приватних трейдерів. Суть криптовалютного ф'ючерсу така сама, як і в будь-якому іншому ф'ючерсі - утримувач зобов'язується завершити контракт на купівлю заданої кількості активів до певного терміну.

Ф'ючерси широко використовуються в торгівлі ресурсами і продуктами, але можуть бути гарними інструментами для взаємодії зі складними фінансовими активами. У криптоіндустрії переважно використовують два типи ф'ючерсів:

 1. Стандартні. Невідновлюваний контракт на купівлю заданої кількості криптовалюти до терміну експірації.
 2. Постійні (perpetual). Такі контракти поновлюються відразу ж після задоволення вимог щодо купівлі активів. Тримати їх можна тривалий час.

Для торгівлі деривативами використовуються дещо інші підходи до трейдингу. Технічний аналіз тут вкрай важливий, але є й ефективні способи зниження ризиків, що дають змогу трейдерам здійснювати більш ризиковані угоди без побоювання втратити все портфоліо.

Спред трейдинг

Спред на ф'ючерсах дає змогу трейдеру оптимізувати ризики шляхом відкриття двох протилежних ринкових позицій на одному і тому ж або двох різних активах. Їх поділяють на два типи:

 1. Intramarket (міжринковий) спред трейдинг означає купівлю двох порівнянних активів. Відкриття різноспрямованих позицій по BTC і ETH дає змогу скоротити ризик обох позицій.
 2. Intermarket (внутрішньоринковий) спред трейдинг з вибором ф'ючерсів з різною датою експірації на один і той самий актив. Наприклад, можна купити BTC у березні та продати у квітні. Різниця між цінами і буде прибутком. Це також називають календарним спредом.

Стратегія Pullback

Цей метод заснований на ціновій корекції ф'ючерсів при зміні поточної цінової динаміки. Наприклад, ситуація, яку називають Pullback, може виникнути під час продажу великої кількості BTC, що призводить до пробиття ліній підтримки, але при цьому створює позитивну динаміку для ф'ючерсів і навпаки.

Залежно від того, як розвивається ринок у реальному часі, можна підібрати слушний момент для відкриття відповідної ринкової позиції. Технічний аналіз використовується для визначення тренда на ринку.

Як підібрати правильні торгові стратегії на біржі криптовалют

Трейдери підходять до процесу торгівлі по-різному залежно від того, як вони вважають за краще заробляти і яким чином формуються їхні портфоліо.

Існує три основні типи бірж:

 • Децентралізовані біржі, що працюють за принципом peer-to-peer, де трейдери взаємодіють між собою безпосередньо.
 • Централізовані біржі, що формують ринок за допомогою коштів клієнтів і забезпечують безпечний обмін активами за комісію.
 • Централізовані платформи з маржинальною торгівлею, де можна скористатися позиковими коштами для відкриття ринкових позицій.

P2P біржі працюють набагато повільніше централізованих платформ, а тому там трейдери покладаються переважно на чуття і фундаментальний аналіз загальних трендів у всій індустрії. Централізовані платформи добре підходять для спот-трейдингу і накопичення активів у портфоліо.

Основне місце проживання спекулянтів і агресивних трейдерів - ринок деривативів або маржинальна торгівля. Найпопулярнішою платформою є Binance з 17%-вою часткою ринку, але є й істотні конкуренти в особі інших централізованих криптовалютних бірж. Тут потрібно використовувати свої пізнання в технічному аналізі та ризик-менеджменті.

Спосіб реалізації стратегії

Обрану стратегію потрібно якимось чином перетворити на практично застосовний алгоритм. Для цього можна скористатися одним із трьох підходів:

 1. Ручна торгівля. Трейдер самостійно дотримується правил своєї стратегії і відкриває угоди вручну. Такий підхід вимагає максимальної концентрації, холоднокровності та впевненості у своїх рішеннях.
 2. Автоматична торгівля. Існує велика кількість платформ, де забезпечується повна автоматизація більшості процесів у стратегії. На основі сигналів з TradingView приймається рішення, а потім автоматично відкривається угода. Все це відбувається миттєво і без участі самого трейдера.
 3. Довірче управління. Трейдер передає свою стратегію керуючому та інструктує його дотримуватися всіх правил. У цьому випадку втрачається контроль над портфоліо, але можна заощадити цінний особистий час.

У світі криптовалют другий підхід вважається оптимальним. Автоматична торгівля за допомогою ботів досягає кращих результатів порівняно з трейдером-людиною.

На це є декілька причин:

 • Роботи не припускаються помилок під час аналізу ринкової ситуації згідно з правилами стратегії, а також не схильні до емоційності. Вони приймають рішення без коливань.
 • Торговий бот миттєво обробляє отримані сигнали і без будь-якого зволікання відправляє відповідні інструкції команди на біржу. Це зводить час між сигналом і реакцією на нього до нуля.
 • Боти можуть працювати цілодобово, що відповідає динамічному ритму криптовалютного ринку, який не зупиняється ні на хвилину.

Альтернативна стратегія торгівлі криптовалютою

Серед інвесторів стає дедалі популярнішою ідея копі-трейдингу (copy trading), що означає копіювання дій досвідчених трейдерів. Синергії між криптовалютними біржами та вендорами забезпечують необхідний простір для просунутої соціальної торгівлі.

Наприклад, на платформах можна зайти на спеціальний ринковий майданчик і пошукати експертів, які дозволять вам копіювати їхні ринкові угоди за невелику плату. Такий підхід позбавляє інвесторів необхідності самостійно вивчати технічний аналіз і працювати з ринком безпосередньо.

Соціальна торгівля і копі трейдинг - це ідеальний вибір для новачків та інвесторів без досвіду роботи у сфері цифрових активів і криптовалют.

Підіб'ємо підсумки + відео

Вибір торгової системи - першорядне завдання для трейдера. Консервативні інвестори зазвичай дотримуються простих правил: купуй дешево і продавай дорого. Для цього потрібно вміти передбачати настрої на ринку і відкривати довгострокові угоди з великими обсягами, що не підходить більшості незалежних інвесторів.

Вироблення власної стратегії займає тривалий час і часто вимагає зробити чимало помилок, але це обов'язковий етап становлення трейдера, який хоче заробляти на криптовалюті.

Читайте також - Як розробити свою торгову стратегію?


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити