Хочете отримувати пасивний дохід на криптовалюті? У цьому посібнику редакція сайту BiznesCat.com покаже вам, як це зробити. Від вибору правильної криптовалюти до використання стейкінга і делегованого пошуку, ми розповімо про всі популярні способи отримання пасивного доходу на криптовалюті.

Як почати отримувати пасивний дохід?

Пасивний дохід від криптовалюти - це те, чого вже досягли багато людей, використовуючи спеціалізованих торгових ботів або стейкінг. Давайте поговоримо про ботів!

Відтоді, як біткойн підкорив світ, у нас було багато історій про неймовірний успіх. Крипто мільярдери та мільйонери були найгарячішими темами для засобів масової інформації. Зрештою божевілля вляглося. Багато хто почав розглядати Біткойн як хорошу інвестиційну можливість. Навіть консервативні інвестори вирішили застрибнути на поїзд ажіотажу. Сьогодні заробіток на криптовалюті для пасивного заробітку не є гіпотетичним.

Є декілька способів повільно нарощувати багатство, інвестуючи в криптовалюти.

Тримаючись за свої активи заради дорогого життя

Найстаріший девіз серед криптоентузіастів - "hodl". Цей термін є результатом орфографічної помилки, яка стала головним слоганом усього руху блокчейну. Це означає купити біткойн і тримати його доти, доки він не подорожчає, незалежно від того, що наразі відбувається з фінансовим інструментом. Ці інвестори чекають, коли BTC досягне 100 тисяч доларів і навіть більше.HODL

Хоча це і не найжиттєздатніша стратегія, це метод, який привів багатьох до успіху. Холдинг хороший для тих, хто вірить у довгострокові перспективи криптовалют. Можуть пройти роки або десятиліття, перш ніж ці монети і жетони будуть прийняті всіма розвиненими країнами. А поки що варто розглянути й інші варіанти.

Поки ми говоримо про холдинг, ми повинні обговорити DCA або середню розподілену вартість, що являє собою стратегію зниження середньої ціни активу за рахунок купівлі невеликими частинами з плином часу. Використовуючи цей метод, можна накопичити значний портфель з різними монетами, просто купуючи трохи BTC або ETH щотижня або близько того. Таким чином, ваш наявний дохід можна перетворити на прибуткові інвестиції і навіть на джерело пасивного доходу, якщо зірки зійдуться в самий раз.

Стейкайте ваші монети

Деякі з найкращих криптопроєктів з пасивним доходом - це ті, в яких ви можете розміщувати свої токени для отримання доходу. Багато з них недовговічні і працюють швидше як схеми Понци, ніж як реальні інвестиції. Але деякі з них працюють з надійною економічною моделлю і можуть бути вельми корисними. Ми не хочемо підтримувати жоден із них, але після деяких досліджень ви можете легко визначити гарні, такі, що заслуговують на довіру, проекти, які дають змогу користувачам інвестувати, розміщуючи свої активи.

Один зі способів, як можна заробити на криптовалюті, - це дохідне фермерство, яке відносять до ще однієї форми стейкінгу. Ідея полягає в тому, що ви надаєте ліквідність, щоб екосистема залишалася стабільною і могла підтримувати великий обсяг угод. Натомість проєкт винагороджує тих, хто фіксує свої активи на місці, додатковими токенами. Деякі компанії випускають спеціальні токени винагороди, які розподіляються між постачальниками ліквідності.Дохідне фермерство

Ставки гарні, якщо ви плануєте інвестувати в перспективний стартап і можете чекати відносно довго. Багато проектів вимагають, щоб користувачі блокували свої кошти на термін до 6 місяців. Хоча генеровані винагороди перевищують банківські депозити, їх часто недостатньо, щоб врівноважити потенційні ризики. Деякі відомі проекти крипто-пасивного доходу - це Tether (USDT), Ethereum 2.0, USD Coin (USDC) і Polkadot (DOT).

Деякі компанії зазнали краху, обіцяючи неможливі доходи і створюючи умови для потенційних маніпуляцій ринком. Прекрасним прикладом є LUNA, стабільна монета, яка зуміла повністю втратити свою вартість за вихідні після того, як потрапила до списку ТОП-10 найцінніших криптовалют. Це далеко не гарний вид пасивного доходу від криптографії у 2024 році. Проте колись він вважався найнадійнішим варіантом для інвестицій.

Використання ботів - найбільш перспективний метод

Можна надійно формувати пасивний дохід у криптовалюті шляхом стейкінгу, але вершину в цій галузі носить індустрія автоматизації, яка пропонує найкращу форму створення ботів з пасивним доходом для торгівлі. Різні типи ботів можуть надійно заробляти гроші, якщо ви присвятите достатньо часу вивченню найкращої стратегії, заснованої на технічному аналізі.

Спочатку поговоримо про найбільш часто використовувані боти.Використання ботів - найбільш перспективний метод

 • Боти DCA - це автоматизовані скрипти, які купують активи за заздалегідь заданою схемою. Купуючи тільки частину активів протягом певних періодів, ви знижуєте середню ціну і підвищуєте ефективність свого портфеля в цілому. Це найкращий спосіб поступово накопичити різноманітний портфель різних цифрових активів, не витрачаючи на це занадто багато грошей.
 • Копі-трейдинговий бот - це алгоритм, який стежить за успішними трейдерами і копіює їхні ордери. Затримки практично немає. Якщо ви знайшли дуже гарного трейдера, чиї рішення, як правило, тверді та надійні, ви можете зробити бота, який без пауз повторює все, що робить трейдер, створюючи ідеальну копію успішного інвестора.
 • Бот GRID - це алгоритм, який працює аналогічно DCA, але має інші ордери тейк-профіту, щоб забезпечити ще більш ефективну торгівлю. Вам навіть не потрібно їх налаштовувати. Просто зайдіть на обрану вами платформу, підпишіться на безкоштовний план і запустіть свого першого GRID-бота, не турбуючись про налаштування та інші складні речі. Система непогана, але не працює у 100% випадків.
 • Арбітражні боти - це спеціалізовані алгоритми, які працюють з кількома біржами одночасно і шукають розбіжності між цінами активів на різних платформах, щоб отримати вигоду з найдрібніших змін. Миттєво розміщуючи два протилежні ордери на двох платформах, ви створюєте невелику маржу, яку ви отримуєте. Хоча це і не найприбутковіша стратегія, через конвергенцію цін, це все ж хороший спосіб отримання пасивного доходу за допомогою криптовалюти.

Чи вигідні торгові боти?

Питання прибутковості виникає першим, коли заходить мова про ботів у трейдингу. Сумно те, що це залежить від дуже багатьох факторів, які визначають, чи корисні сценарії, що часто заходять у глухий кут. Особисті уподобання та унікальні ринкові обставини призводять до абсолютно різних результатів. Деякі інвестори вважають, що боти приносять найкращий пасивний дохід із криптовалютними парами, тоді як інші зазнають значних збитків.

Процес, з яким працює більшість скриптів, можна описати так:

 1. Інвестор використовує TradingView або аналогічний сервіс для пошуку надійної стратегії. Технічний аналіз використовується для визначення хорошої комбінації індикаторів, які можуть формувати прогнози з досить пристойною ймовірністю успіху. Індикатори можуть надсилати вхідні дані для ботів.
 2. Скрипт написаний таким чином, що бот отримує зазначені вхідні дані від індикаторів і діє відповідно до інструкцій. Наприклад, якщо є індикатор RSI і ви налаштували свого бота на вкорочення активу, коли числове значення RSi перевищить 65, бот розмістить ордер у той момент, коли отримає відповідний сигнал від TradingView.
 3. Замовлення розміщується з обміном, який ви обрали. Різні платформи пов'язані з різними біржами. Ці біржі отримують ордери через API і одразу ж їх виконують.

Весь процес займає частки секунди. З погляду людини вони відбуваються одночасно. Проте боти можуть конкурувати один з одним, а це означає, що між сервісами існує явна невідповідність. Деякі провайдери мають надійнішу інфраструктуру та меншу ймовірність відмови на кожному етапі процедури.

Хоча більшість операцій виконуються незалежно від користувачів, визначення правильних вхідних даних є найважливішою частиною, і це повинні робити інвестори. Існують різні технічні індикатори, і їхні прогнози можуть різнитися. Оскільки вибирати їх - ваш обов'язок, результати часто залежать від обґрунтованості та обґрунтованості вашого вибору.

Прибутковість є результатом багатьох факторів, але самі боти відіграють незначну роль в успіху ваших починань. Якщо все, як і раніше, лягає на ваші плечі, чи прибуткові боти для торгівлі криптовалютою? Так. Люди все ще менш ефективні в трейдингу.

Як отримувати пасивний дохід від інвестицій криптовалюти з криптоботами?

Роботи мають багато переваг перед людьми. Деякі з них найкраще описані в науковій фантастиці. Хоча деякі міркування, що зустрічаються в літературі, можуть здатися недоречними, правда в тому, що в людей є слабкості, яких просто немає в машин. Наші фізіологічні обмеження часто заважають нам досягти великих результатів у багатьох сферах, але коли справа доходить до криптотрейдингу, ці обмеження стають очевидними.

Чому машини краще заробляють гроші?Чому машини краще заробляють гроші?

 • Криптовалютні ринки відкриті 24/7. Навіть коли ви спите, трапляються слушні моменти. Ви можете втратити багато шансів отримати прибуток, давши своєму мозку відпочити. Роботам не потрібен сон, і вони залишаються активними 99,9% часу. Кілька секунд бездіяльності можуть бути викликані хмарними службами, які використовують архітектуру ботів. В іншому разі вони залишаються активними цілодобово.
 • Люди роблять помилки під тиском. Ми можемо занадто довго аналізувати просту ринкову ситуацію або забути встановити стоп-лосс. Емоційне занепокоєння наростає, коли ви намагаєтеся прийняти доленосне рішення. Такі труднощі звичайні для людей, але незнайомі безсердечній машині, яка ніколи не стає жертвою надмірного обмірковування або здогадок.
 • Незалежно від того, наскільки швидко ви думаєте, існують помітні затримки між отриманням інформації та дією відповідно до неї. Тривалість затримок збільшується, коли ви втомилися або голодні. Проблеми з продуктивністю можуть бути спричинені різними чинниками. Але реакція - це те, чого бракує багатьом людям, особливо порівняно з роботами, які ухвалюють рішення та розміщують замовлення миттєво.
 • Ми не можемо ефективно обробляти великі обсяги даних. Індикатори відображають масу даних. Це може здатися спрощеним, але нашому мозку, як і раніше, потрібен час, щоб аналізувати вхідні дані один за одним. Всеосяжне мислення - унікальна риса людини, але нам все ще потрібен час для обробки даних. Роботи можуть мати дуже спеціалізований, вузький інтелект, але їхня обчислювальна швидкість не має собі рівних серед біологічних організмів.

Ми далекі від того моменту, коли ШІ спробує стерти нас з лиця Землі. Однак ми вже програємо за багатьма аспектами. Багато великих корпорацій і фінансових установ роками використовують комп'ютери для аналітичних цілей і автоматизованого розміщення замовлень. Тільки нещодавно технологія стала широко доступною і, що важливіше, доступною для ширших аудиторій інвесторів.

Як заробити на ботах?

У будь-якій стратегії, пов'язаній з автоматизацією, є три ключові компоненти:

 1. Сигнальна платформа. Більшість сервісів працюють з TradingView, потужною платформою для побудови графіків з великим набором технічних індикаторів. Базовий план тут коштує кілька доларів на місяць і дає змогу інтегрувати його функціонал з будь-якою сторонньою платформою.
 2. Бот-сервіс. Багато компаній пропонують хороший вибір варіантів автоматизації, які можна підключити до різних бірж і терміналів. Ви можете спробувати його безкоштовно з 7-денним пробним періодом або за допомогою безкоштовних ботів.
 3. Обмін. У вас має бути активний акаунт із достатньою кількістю коштів для ордерів хоча б на одній біржі (двох, якщо ви хочете використовувати арбітраж). Є багато цікавих варіантів, таких як Binance, Coinbase Pro і OKX.

Тепер давайте поговоримо про те, як отримувати найкращий пасивний дохід від криптовалюти за допомогою автоматичної торгівлі криптовалютою. Обравши надійні сервіси, варто добре подумати про мані-менеджмент. Вартість інвестицій зростає в міру того, як ви додаєте в стратегію все більше і більше послуг. Хоча загалом 10 або 15 доларів можуть здатися невеликими сумами, ці невеликі платежі швидко накопичуються. Слід також враховувати збори та комісії.

На кінцевий результат можуть сильно вплинути ціни на послуги, комісії за транзакції, торгові збори та інші фактори. Коли ви прагнете створити стабільний потік доходів, який працює навіть без нагляду, ці невеликі платежі мають бути проаналізовані та розраховані. Пам'ятайте, що боти не можуть ухвалювати інвестиційні рішення за вас і будуть працювати в певних межах. Існує межа того, скільки бот може заробити, використовуючи ваші інструкції.

Чим гарні боти?

У той час як автоматизація може використовуватися для будь-якого типу торгівлі, скальпінг і внутрішньоденна торгівля видаються найрозумнішими напрямками для автоматизації. Ви можете приймати обґрунтовані інвестиційні рішення, маючи достатньо часу для ретельного аналізу та роздумів. Часто буває достатньо навіть пари годин, щоб скласти чіткий план і ретельно підготуватися. На вас не буде занадто сильно тиснути, щоб прийняти рішення, і реакція не має значення на таких довгих кадрах.

Коли справа доходить до торгівлі на коротших фреймах, таких як 5 або 15 хвилин, боти часто працюють краще і швидше. До цієї категорії належать дві торгові моделі, які використовують як способи заробітку на криптовалюті:

 1. Скальпінг - це спосіб нарощування капіталу шляхом здійснення безлічі угод, що приносять якомога більше прибутку, при одночасному зниженні ризиків за допомогою добре розміщених стоп-лосс-наказів. Оскільки вам не потрібно заробляти більше пари цінових пунктів за угоду, ви часто працюєте з дуже короткими часовими рамками, щоб знайти більше можливостей для входу в ринок.
 2. Денна торгівля - це стиль, за якого більшість ордерів закривається протягом дня. Хоча цей термін більш точний, коли він описує традиційні фінансові ринки, оскільки вони працюють тільки в робочий час, принцип розміщення ордерів, які повинні бути закриті протягом декількох годин, все ще працює для криптовалютних ринків. Незважаючи на те, що у вас є більше часу на обмірковування кожної дії, це найкраща область для машин, які можуть діяти відповідно до сигналів технічних індикаторів, не замислюючись над ними.

Ці стилі найбільш підходять для автоматизації. Швидкість, з якою трейдер має реагувати на зміни ринку, недосяжна для багатьох людей, коли йдеться про скальпінг. Водночас надійність і послідовність, необхідні для внутрішньоденної торгівлі, також можуть бути досягнуті тільки машинами.

Чи варто спробувати автоматизацію?

Чи варто спробувати автоматизацію?

Багато хто вважає, що автоматизація - це непоганий спосіб для новачків звикнути до криптотрейдингу загалом. Вам потрібно вивчити технічний аналіз, перш ніж ви зможете налаштувати бота, який добре працює, але більшість стратегій відносно прості і можуть використовуватися новачками без будь-яких проблем. Наприклад, RSI (індекс відносної сили) або Stochastic - це два індикатори, що широко використовуються, які можна ефективно використовувати, незважаючи на те, що для відстеження потрібно тільки одне числове значення.

Водночас є деякі нюанси, які багато трейдерів-початківців не враховують під час роботи з автоматизацією. Запуск бота може коштувати всього кілька доларів на місяць, але в поєднанні з ціною TradingView і комісією на біржі результат може залишити вас у мінусі.

Тим не менш, ви повинні спробувати це. Є багато безкоштовних ботів, і багато компаній пропонують пробні періоди для залучення нових клієнтів. Ви можете скористатися такими акціями і спробувати стратегію скальпінгу, не ризикуючи великими сумами грошей, перш ніж здійснювати щомісячну або річну підписку.

Правила гарного пасивного доходу

Ось кілька дуже очевидних, але важливих правил, які варто пам'ятати щоразу, коли ви хочете створити джерело пасивного доходу:

 • Ніколи не витрачайте всі свої гроші і не піддавайте ризику свої кошти для існування. Використовуйте тільки наявний дохід для інвестування і ніколи не укладайте угоди, які наразили б на небезпеку весь ваш портфель. Гарне правило - завжди встановлювати стоп-ордери, які захищають вас від великих збитків і використовують близько 5% вашого портфеля для однієї угоди.
 • Реінвестуйте весь пасивний дохід, щоб переконатися, що ви будуєте щось більше. У той час як зняття невеликих сум, щоб винагородити себе за терпіння, не має великого значення, зняття всього прибутку - це марна трата часу. Ви можете створити набагато більший потік пасивного доходу, якщо будете реінвестувати весь прибуток.
 • Ніколи не панікуйте. Зміна стратегії час від часу може бути корисною, але гарячкове перемикання між методами протягом тижня не приносить користі. Ринок - це природно мінливе середовище. Ви повинні тестувати торгові стратегії на тривалих періодах.

Підіб'ємо підсумки + відео

Сучасні боти для торгівлі криптовалютою можуть бути дуже ефективними. Скальпінг і внутрішньоденна торгівля - особливо гарні області для автоматизації. Коли ви використовуєте належну стратегію з технічним аналізом і розумним управлінням капіталом, боти можуть надійно приносити прибуток, створюючи респектабельний канал пасивного доходу. Тим не менш, ви маєте бути уважними до потенційних труднощів і проблем.

Читайте також - Як стати трейдером криптовалют.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити