Експерти сайту BiznesCat.com підготували каталог блокчейн-оглядачів. За допомогою цих сервісів можна відстежувати активність у мережах блокчейн: блоки, транзакції, адреси гаманців та інші параметри. У каталозі представлені як оглядачі окремих блокчейнів, так і сервіси з підтримкою декількох мереж.

Головне про блокчейн-оглядачів

Оглядач блокчейна - важливий інструмент для аналізу, моніторингу та вивчення блокчейн-мереж, їхньої активності, особливостей і відмінностей. Кожен користувач може вільно відстежити будь-які дані про адресу гаманця та/або блоки і транзакції на блокчейні. Можливе відстеження транзакцій у мережі загалом і транзакцій за окремими монетами і токенами, що забезпечує прозорість мережі. При цьому зберігається анонімність роботи користувачів у мережі. Блокчейн-оглядачі можуть стати важливим інструментом у фундаментальному аналізі.

Деякі сервіси заточені під один певний блокчейн, тоді як інші підтримують безліч мереж. Усі оглядачі блокчейнів відрізняються функціоналом і UX - одні мають більш доступний інтерфейс, але не покривають просунутих аспектів життєдіяльності мережі. В інших сервісів може спостерігатися зворотна картина. У цій статті редакція BiznesCat.com розповість вам про найпопулярніші блокчейн-оглядачі.

Блокчейн-оглядач Blockchain.com

Blockchain.com Explorer - оглядач блокчейнів з екосистеми Blockchain.com. Сервіс став одним із перших у своєму роді. Він зберігає популярність і на сьогоднішній день. Підтримує мережі Bitcoin, Ethereum і Bitcoin Cash. 

Представлена інформація: відомості про транзакції, адреси та блоки, розмір і статус. Можна відстежувати окремі криптовалюти, їхній бекграунд, динаміку цін, а також блоки і транзакції.Головна сторінка Blockchain.com

Також представлений браузер токенів NFT, каталог проєктів у сфері DeFi і сервісів у мережах Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) і Polygon. Blockchain.com Block Explorer пропонує деякі додаткові інструменти. Наприклад, графік середньої комісії, швидкість хешування і складність майнінгу. Цей сервіс підходить новачкам на криптовалютному ринку та експертам.

Оглядач блокчейнів Blockchair

Блокчейн-оглядач Blockchair пропонує більше даних, ніж Blockchain.com. Сервіс підтримує мережі Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin, Cardano, Bitcoin SV, Stellar, Monero, Dash, Dogecoin, Groestlcoin and Telegram Open Network. Blockchair дає змогу шукати транзакції, адреси, блоки і навіть вбудовані текстові дані. Крім інформації про конкретні транзакції, система також збирає дані про статус блокчейнів, включно з обсягами криптовалюти, кількістю транзакцій на блок, он-лайн обсягами тощо.Головна сторінка Blockchair

З просунутих опцій можна виділити можливість порівняти блокчейни "пліч-о-пліч", відстежувати доменні імена в мережі Ethereum, дивитися список сервісів, що використовують обрану мережу, виписати цифровий чек про транзакцію, відстежувати активні ноди мережі та відлік наполовину запововинювання мережі (halving). Також у Blockchair можна сканувати QR-коди Bitcoin-адрес. Сервіс доступний у форматі веб-сторінки і браузерного розширення для Google Chrome.

Блокчейн-оглядач Coinmarketcap

CoinMarketCap Blockchain Explorer - нативний оглядач блокчейн від платформи-агрегатора криптовалютного ринку CoinMarketCap. Працює в мережах Bitcoin, Ethereum, Litecoin і BNB Chain.Головна сторінка CoinMarketCap Blockchain Explorer

Крім рейтингу криптовалют і бірж за ринковою капіталізацією, тут можна також знайти інформацію про блоки і транзакції з графіками висоти блоку. З аналітичних даних доступні загальна кількість транзакцій і криптовалюти в блоці, а також ціна, ринкова капіталізація, і обсяги нативної криптовалюти мережі. 

Оглядач блокчейнів TokenView

TokenView - один із найбільш просунутих оглядачів блокчейн на ринку. Підтримує понад 100 мереж, включно з Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin, Tether, TRON, Monero, Ethereum Classic, Dash, Neo, Ontology, Zcash, Dogecoin, Decred і багато інших. Сервіс має корисні інструменти, як-от блоки-переможці, щоденні обсяги торгів, кількість активних гаманців на день.

Головна сторінка TokenView

Є також оглядач NFT-колекцій і децентралізованих додатків (DApps), сканер активності китів, графіки хешрейту мереж і окремий браузер стейблкойнів. З недоліків можна назвати не найчуйніший інтерфейс і тривалий час завантажень, що можна пояснити великою кількістю підтримуваних мереж. 

Оглядач блокчейну BlockCypher

BlockCypher - оглядач блокчейнів з відкритим вихідним кодом, що дає змогу знайти докладні дані щодо мереж Bitcoin, Bitcoin Testnet, Ethereum, GrIn, Litecoin, Dogecoin, Dash, і BlockCypher Testnet. Є частиною сервісу з розробки децентралізованих додатків BlockCypher.Головна сторінка BlockCypher

Крім стандартної інформації про блокчейни, дає доступ до додаткових інструментів, як-от оцінка часу підтвердження блоку і вподобань майнерів, можливість транслювати свою транзакцію в мережу і декодувати "сирі" (raw) транзакції. Блокчейн-оглядач BlockCypher доступний тільки англійською мовою.

Оглядач блокчейну BTC.com

BTC.com Explorer - один із нових оглядачів блокчейн-мереж. Працює в мережах Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, і Ethereum. BTC.com - один з найбільших сервісів у сфері майнінгу криптовалют і регулярно з'являється в чартах винагород за блоки.Головна сторінка BTC.com Explorer

Блокчейн-оглядач пропонує такі відомості, як частка хешрейту майнінг-пулів, історія транзакцій і блоків, розмір та ідентифікатор блоку, споживання енергії та багато іншого. BTC.com також дає детальний розбір активності всіх відомих майнінг-пулів, яку можна відстежити з фільтрами за часовими відрізками, хешрейтом, монетами, адресами та іншими параметрами.

Блокчейн-оглядач Etherscan

Etherscan.io - нативний оглядач блокчейна Ethereum. Дає змогу відстежувати будь-які та елементи події в мережі: транзакції, блоки (зокрема до і після форку), токени стандартів ERC-20, ERC721 і ERC-1155 та їхні переміщення, а також багато іншого.Головна сторінка Etherscan.io

Всю інформацію можна отримати у вигляді наочних графіків і таблиць. Оглядач Etherscan також дає низку просунутих опцій - перегляд будь-яких смарт-контрактів у мережі, трекер комісій за газ, трекер депозитів у мережі Ethereum 2.0 і оглядач активних вузлів (node) мережі.

Оглядач блокчейну BscScan

BscScan - нативний оглядач блокчейна BNB Smart Chain, на якому базується криптовалютна біржа Binance. Представляє публічну інформацію про транзакції, смарт-контракти, блоки, токени стандарту BEP-20 та інші дані про мережу BSC.Головна сторінка BscScan

Функціонал сервісу здебільшого аналогічний функціоналу Etherscan - обидва сервіси були створені однією командою. Як і з Etherscan, інтерфейс BscScan доступний тільки англійською.

Підіб'ємо підсумки + відео

Оглядачі блокчейна - важливі інструменти у світі криптовалют. Який сервіс використовувати, залежить від конкретних цілей і завдань користувача. Можна спробувати кожен із доступних сервісів і зупинитися на тому, який буде найзручнішим та найінформативнішим.

Читайте також - Що таке бичачий та ведмежий тренд?


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити