Біткоїн існує вже понад десять років, і за цей час його популярність, корисність і ринкова вартість зросли. Він породив цілу індустрію цифрових активів, більшість з яких були створені для спекулятивних цілей.

Більшість людей прийшли в цю галузь з метою розбагатіти, інвестуючи в потрібний актив у потрібний час. Інші зрозуміли, що цифрові активи приносять більше користі, ніж просто спекуляції на тему їхньої майбутньої вартості.

Незалежно від причини приходу в галузь, є один спільний знаменник, з яким стикаються всі члени спільноти: як безпечно зберігати свої активи. Це питання було набагато простішим у перші дні існування біткоїна, коли все, що вам було потрібно, - це криптогаманець, досить хороший, щоб забезпечити безпеку ваших активів.

Тепер, зі зростанням корисності не тільки біткоїна, а й широкого спектра активів, гаманці повинні робити більше, ніж просто зберігати криптовалюту. Щоб залишатися конкурентоспроможними, криптогаманці тепер повинні пропонувати додаткові функції, як-от стейкінг, DeFi, обмін токенів та інші.

У цьому посібнику ми не будемо розглядати доступні на ринку гаманці, щоб допомогти вам вирішити, який з них найкраще підходить для вашої ситуації. Для цього ви можете подивитися огляди найкращих криптогаманців на нашому сайті.

Натомість ми припускаємо, що ви вже вибрали гаманець, який хочете використовувати для зберігання біткоїна (або будь-якої іншої криптовалюти), і редакція сайту BiznesCat.com допоможе вам на наступному етапі створення цього гаманця. Однак перш ніж ми приступимо до процесу створення гаманця Біткоїн, давайте зробимо вступну частину, давши визначення гаманця Біткоїн і визначивши різні типи гаманців, які ви можете створити.

Що таке Біткоїн-гаманець?

Що таке Біткоїн-гаманець?

Біткоїн-гаманець (або криптогаманець) - це цифровий або матеріальний носій, який використовується для зберігання закритих ключів, що застосовуються для розблокування монет, які зберігаються на блокчейні Біткоїна. Всупереч поширеній думці, криптогаманці не зберігають монети і токени; вони існують тільки в блокчейні.

Блокчейн використовує алгоритм криптографії під назвою "криптографія з відкритим ключем", у якому два ключі використовуються в комбінації для шифрування і дешифрування інформації. Відкритий ключ використовується для шифрування, а закритий ключ - для розшифрування.

Відкритий ключ - це публічна адреса, яка використовується для надсилання та отримання монет або токенів у блокчейні. Вважайте, що це номер банківського рахунку, який ви можете повідомити будь-кому, від кого хочете отримати кошти.

З іншого боку, закритий ключ використовується для розшифровки, тим самим надаючи власнику ключа доступ до інформації або монет/токенів, що зберігаються на блокчейні.

Передбачається, що той, хто має закриті ключі від біткоїна на блокчейні, є власником цих монет, що робить необхідним, щоб особа, яка претендує на деякі цифрові активи, зберігала їхні закриті ключі. Без закритих ключів ви не можете остаточно заявити про своє право власності на активи.

Тому гаманець Біткоїн допомагає зберігати закриті ключі, проводити транзакції та виконувати деякі інші функції, якщо вони підтримуються.

Типи біткоїн-гаманців

Біткойн-гаманці можна розділити на дві основні категорії:

 • Хостирувані або кастодіальні гаманці Біткоїн;
 • Нехостирувані / некастодіальні / самокастодіальні гаманці Біткоїна.

Кастодіальні біткоїн-гаманці

Хостировані гаманці - це гаманці, закриті ключі яких зберігаються у третьої сторони або платформи, наприклад, на біткоїн-біржі або в депозитарії. У такому гаманці фактичний власник біткоїна не зберігає свої закриті ключі, а передає повноваження щодо забезпечення безпеки закритих ключів третій стороні.

Будь-яка форма зберігання криптовалюти, за якої ви не зберігаєте свої закриті ключі, вважається небезпечною, і, з огляду на історію цих сторонніх сервісів, це може бути правдою. За минулі роки кілька криптобірж були зламані і втратили активи клієнтів, а інші зникли разом з активами клієнтів під час афери з виведенням коштів.

Таким чином, ми не рекомендуємо використовувати хостировані гаманці; тим не менш, вони посідають певне місце в екосистемі цифрових активів, і залежно від ваших цілей і діяльності, можливо, має сенс зберігати криптовалюту на біржі.

Некастодіальні гаманці біткоїна

Самостійне зберігання означає, що власник бере на себе повну відповідальність за збереження своїх криптоактивів і зберігає закриті ключі від своїх гаманців.

Самостійні криптогаманці можна додатково розділити на дві групи - гарячі та холодні гаманці. Гарячі гаманці - це криптогаманці, доступні віддалено через підключений до інтернету пристрій, тоді як холодні гаманці повністю відключені від інтернету.

До гарячих біткоїн-гаманців належать веб-гаманці, настільні та мобільні гаманці, а до холодних біткоїн-гаманців - апаратні, паперові та сталеві гаманці.

З погляду безпеки, холодні криптогаманці забезпечують набагато кращу безпеку за хорошого обслуговування порівняно зі своїми гарячими аналогами. Однак безпека і надійність - поняття суб'єктивні, оскільки надійний засіб може бути менш безпечним, якщо його погано використовувати. Навпаки, менш безпечний носій може стати безпечнішим, якщо люди вживуть необхідних запобіжних заходів для захисту своїх активів.

В одному з наступних розділів ми дамо кілька порад з безпеки для забезпечення збереження ваших активів незалежно від того, які гаманці ви оберете - гарячі чи холодні.

Топ Біткоїн гаманців

Найкращі біткоїн гаманці:

Створити гаманець для біткоїна

Тепер, коли ви зрозуміли основні класифікації криптовалютних гаманців, давайте зануримося в різні гаманці і дізнаємося, як створити гаманець, який ви будете використовувати для зберігання своїх цифрових активів.

Як створити кастодіальний гаманець

Кастодіальні гаманці - це біржові рахунки, і немає нічого складного в тому, щоб відкрити біржовий рахунок.

Декілька бірж на ринку дають змогу створити рахунок і зберігати біткоїни, але не всі вони гарні.

Як створити некастодіальний гаманець

Цей розділ починається з гарячих гаманців і, більш конкретно, зі створення веб-гаманця і гаманця для настільного комп'ютера. Варто зазначити, що процес створення настільного або мобільного гаманця дуже схожий, єдина відмінність полягає у двох інтерфейсах. Тому ми розглянемо тільки процес використання настільного комп'ютера або ноутбука для виконання тих самих дій.

На прикладі одного з найкращих гаманців Exodus ми наочно покажемо як правильно його створити:

Як створити біткоїн гаманець

Настільні гаманці вважаються гарячими гаманцями, оскільки вони встановлюються на настільних комп'ютерах, а користувачі отримують доступ до своїх гаманців, підключаючись до комп'ютерної мережі. Процес встановлення та налаштування настільного гаманця простий і зрозумілий, і має низку схожостей із процесом створення веб-гаманця.

У цьому розділі ми розглянемо використання популярного гаманця Exodus, одного з найзручніших для новачків криптовалютних гаманців на ринку. Виконайте наступні кроки, щоб створити свій настільний криптогаманець:

Крок 1: Встановіть застосунок для настільного гаманця.Головна сторінка Exodus

Відвідайте домашню сторінку Exodus і натисніть на кнопку "Завантажити" у правому верхньому куті головної навігаційної панелі.

На сторінці завантаження виберіть пакет, що відповідає вашій операційній системі, завантажте його на робочий стіл, а потім двічі клацніть його, щоб встановити на комп'ютер.

Крок 2: Запуск додатку.Запуск додатку

Після закінчення інсталяції (вона не повинна зайняти більше п'яти хвилин) запустіть додаток. За замовчуванням додаток для робочого столу Exodus відкриється на екрані, показаному нижче.

Щоб налаштувати гаманець, вам потрібно перейти в розділ "Налаштування", натиснувши на значок шестерні в правому верхньому кутку, як показано вище.

Крок 3: Перейдіть у розділ резервного копіювання.

Перейдіть у розділ резервного копіювання

У розділі налаштувань Exodus натисніть на вкладку "Резервне копіювання", щоб відкрити вікно майстра резервного копіювання, де ви зможете встановити пароль до вашого гаманця і отримати доступ до початкової фрази для вашого криптогаманця.

Введіть пароль, що запам'ятовується, і натисніть кнопку "Next", щоб перейти до наступного етапу підтвердження пароля.

Крок 4: Запишіть або роздрукуйте свою початкову фразу.Запишіть або роздрукуйте свою початкову фразу

На третьому етапі екрана налаштування додаток запропонує вам записати або роздрукувати вашу початкову фразу. Вам потрібно буде навести курсор миші на кожне слово, щоб розкрити приховані слова.

Скопіюйте всі дванадцять слів на аркуш паперу, потім натисніть "Далі", щоб перейти до етапу підтвердження, де вам буде запропоновано довести, що ви зберегли початкову фразу.Етап підтверждення

Натисніть "Готово", щоб закінчити процес встановлення гаманця.Натисніть "Готово", щоб закінчити процес встановлення гаманця.

Крок 5: Дізнайтеся адресу свого гаманця.Exodus - це мультивалютний гаманець, тобто він зберігає декілька приватних ключів в одному гаманці. Щоб отримати доступ до обраного вами гаманця, поверніться на головну сторінку, натиснувши на значок "X" у верхній лівій частині будь-якого екрана.

У верхній центральній частині навігації натисніть на значок гаманця, щоб відкрити список активів у вигляді горизонтального списку. Ви можете прокрутити список праворуч, щоб знайти актив, який вас цікавить, або скористатися рядком пошуку зліва для пошуку активу.Дізнайтеся адресу свого гаманця

Після ідентифікації активу натисніть на кнопку "Отримати", щоб відкрити адресу гаманця.Адреса гаманця Біткоїн

Зазначена вище адреса - це адреса гаманця Біткоїн, який ви будете використовувати для отримання коштів Біткоїн на ваш гаманець Exodus.

Що таке адреса біткоїн-гаманця?

Адреса гаманця Біткоїн дуже схожа на номер банківського рахунку. Це унікальна буквено-цифрова комбінація цифр, що складається з 26-35 символів. 

Адреса гаманця BTC виглядає приблизно так: 2AmpLe0BaBiTo1NADr3dDV5RsGaNF6p.

Безпечно повідомляти адресу свого гаманця іншим людям, особливо якщо ви хочете, щоб вони відправили вам біткойни. Адреса гаманця BTC також може бути представлена у вигляді QR-коду. Людина, яка бажає відправити вам BTC, повинна буде відсканувати код, використовуючи свій BTC-гаманець.

Як отримати або надіслати біткоїн?

Надіслати біткоїн дуже просто. Ось як це зробити в п'ять простих кроків.

 1. Скопіюйте публічну BTC-адресу людини (або біржі), якій ви хочете відправити Біткоїн.
 2. Відкрийте свій гаманець BTC. 
 3. Вставте публічну адресу в поле "Відправити". Двічі перевірте, чи правильно ви скопіювали та вставили публічну адресу.
 4. Введіть суму BTC, яку ви хочете відправити.
 5. Натисніть кнопку відправити.

Щойно ви дізнаєтеся, як працює ваш гаманець Біткоїна, відправка BTC буде не складнішою за відправку електронного листа.

Отримувати Біткоїн ще простіше. Усе, що вам потрібно зробити, це повідомити комусь свою публічну адресу і чекати, поки він надішле вам монети. Транзакція Біткоїн може з'явитися через кілька секунд після того, як хтось відправить BTC, але для повного підтвердження транзакції може знадобитися до години.

Як забезпечити безпеку вашого біткоїн-гаманця

Кожен біткоїн-інвестор повинен взяти на себе відповідальність за безпеку і збереження своїх криптоактивів і не передавати цю роль третій стороні.

 • Уникайте зберігання сід-фрази на цифровому пристрої, такому як комп'ютер або мобільний телефон. Не зберігайте її у вигляді скріншота або фотозображення.
 • Зберігайте свій паперовий гаманець і будь-які інші сід-фрази, написані або надруковані на папері, в надійних місцях, до яких ви зможете легко отримати доступ тільки в разі потреби. Найкраще придбати банківську комірку або сейф і замкнути в них цінні аркуші паперу.
 • Уникайте завантаження та встановлення випадкових програм і додатків для криптогаманців без будь-яких відгуків користувачів або експертів. Враховуйте кількість людей, які вже використовують їх, і людей, які рекомендують ці додатки.
 • Не купуйте вживані апаратні гаманці. Обов'язково купуйте апаратні гаманці на офіційних сайтах або у перевірених реселерів.
 • Не передавайте свої приватні ключі нікому.
 • Уникайте використання платформ, що зберігають ваші приватні ключі Біткоїна, якщо тільки це не пов'язано з характером вашої діяльності. Наприклад, має сенс зберігати свої активи на платформі, яку ви використовуєте для торгівлі, якщо ви займаєтеся трейдингом.
 • Використовуйте пристрої, які регулярно перевіряються на наявність шкідливих програм, або (якщо можливо) використовуйте пристрої, що працюють на більш безпечних платформах, таких як операційні системи на базі Unix. ОС Windows є однією з найменш безпечних платформ серед аналогів.
 • Для розміщених гаманців, як-от рахунки криптовалютних бірж, використовуйте всі наявні у вашому розпорядженні засоби захисту, включно з впровадженням двофакторної аутентифікації (2FA) і використанням універсальних двофакторних аутентифікаторів (U2F), таких як Yubico (якщо підтримується).
 • Не повідомляйте свій пароль, PIN-код, конфіденційну інформацію нібито службі підтримки.
 • Використовуйте білі адреси виведення коштів для розміщених гаманців, щоб знизити ймовірність втрати монет з вашого рахунку внаслідок крадіжки або ненавмисних помилок, наприклад, введення неправильного символу в поле адреси.

Це лише деякі з небагатьох заходів безпеки, які необхідно вжити, щоб ваші активи були цілими й неушкодженими.

Підіб'ємо підсумки + відео

Ми згадали лише один спосіб створення біткоїн-гаманця, але існує ще декілька методів і додатків, які можна використовувати.

Не забувайте проявляти обережність при створенні гаманця Біткоїн, щоб не стати жертвою недобросовісних осіб, які бажають вкрасти ваші активи. Ми навели близько десяти порад з безпеки, на які варто звернути увагу при створенні та використанні гаманців, і наполегливо рекомендуємо вам вивчити ще кілька і використовувати їх. Ви ніколи не можете бути занадто обережними зі своїми грошима.

Ми вже згадували, що якщо ви можете уникнути цього, тримайтеся подалі від кастодіальних гаманців, включно з біржовими рахунками та рахунками депозитарних установ. У минулому вони були мішенню хакерів, і користувачі втратили багато грошей таким чином. З метою додаткової безпеки зберігайте свої криптовалюти у власних гаманцях, особливо в холодних гаманцях, оскільки вони набагато безпечніші, ніж їхні аналоги в гарячих гаманцях.

Читайте також - Як вкластися в криптопроект і не втратити гроші.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити