Як правильно підібрати найкращі індикатори для торгівлі криптовалютою? Які бувають індикатори? Для чого вони призначені і чим вони корисні?  У цій статті редакція сайту BiznesCat.com постарається відповісти на всі ці запитання і розбере низку індикаторів, що дають змогу поліпшити торгівлю як усередині дня, так і для інвестицій.

Що таке торгові індикатори криптовалют і для чого вони потрібні?

Що таке торгові індикатори криптовалют і для чого вони потрібні?

Індикатор для криптовалют використовують для передбачення того, як буде рухатися ціна.

Індикатори - це математичні інструменти, які можуть допомогти трейдерам точніше прогнозувати рух цін цифрових валют. Потім дані з формул наносять на графік і розміщують поруч із торговим графіком або накладають на нього, що дає змогу трейдерам ухвалювати рішення. Індикаторами називають запрограмовану формулу з низки даних, які дають змогу оптимізувати торгівлю на ринку і допомогти розпізнати ту чи іншу інформацію. Індикатори, що використовуються для торгівлі, можуть стати найпотужнішим інструментом, що дає змогу отримати перевагу на ринку над тими трейдерами, у кого цих індикаторів немає або тими, хто не вміє їх використовувати.

Хоча сигнали індикаторів не можуть гарантувати точну зміну ціни, їхня ефективність виникає з того факту, що ціни мають імпульс, і що більше імпульсу ми бачимо в цьому напрямі, то менша ймовірність його розвороту. Індикатори використовують графіки і рівняння, щоб дати краще уявлення про те, що покупці і продавці можуть робити далі.

Найкращі індикатори для криптовалют можна розділити на 4 категорії:

  • Трендові;
  • Індикатори обсягу;
  • Індикатори волатильності;
  • Імпульсу.

Трендові індикатори

Індикатори тренду повідомляють вам, в якому напрямку рухається ринок криптовалют і чи є явний тренд. Вони містять різні типи ковзних середніх, і деякі осцилятори також потрапляють у цю категорію.

Трендовий індикатор - це найпопулярніший індикатор для торгівлі біткоїном. До категорії трендових можна віднести SMA, MACD, Parabolic SAR.

Індикатори волатильності

Волатильність вимірює амплітуду зміни ціни протягом заданого періоду. Це може бути одним з найважливіших індикаторів для короткострокових криптотрейдерів, які зосереджені на отриманні прибутку за рахунок зміни цін. Чим вища волатильність монети або токена, тим більше можливостей скористатися ринком.

Індикатори імпульсу

Торгові індикатори імпульсу криптовалют вимірюють силу тренду і використовуються для прогнозування змін тренду. Їх можна застосовувати для прогнозування моменту, коли ціна криптовалюти досягає свого максимуму і мінімуму. До категорії індикаторів імпульсу можна віднести RSI, Stochastic, CCI, MACD.

Індикатори обсягу

Індикатори криптовалют для аналізу обсягу, як зрозуміло з їхньої назви, показують, як обсяг торгів криптоактивами змінюється з плином часу. Обсяг найчастіше використовується в поєднанні з іншими індикаторами.

Основна мета цих типів індикаторів - оцінити, наскільки сильною є зміна ціни тієї чи іншої криптовалюти. Індикатори здебільшого використовуються для визначення точок входу і виходу. Для ухвалення рішення комбінуйте найкращі індикатори для біткоїна, різних типів для підтвердження тренда. Технічний аналіз криптовалюти особливо корисний для внутрішньоденних трейдерів, які використовують волатильність для отримання прибутку. 

Які індикатори використовують професійні трейдери?

Ми зробили добірку з найбільш актуальних і корисних торгових індикаторів криптовалют на Trading View якими ми можете користуватися для аналізу ринку.

Топ індикаторів на Trading View

CCI (Індекс товарного каналу)

Індекс товарного каналу (CCI) - це осцилятор, заснований на моментумі, який допомагає визначити, коли інвестиційний інструмент досягає стану перекупленості або перепроданості. CCI - це незв'язаний осцилятор, що означає, що немає обмежень ні для зростання, ні для зниження.

Це робить інтерпретацію стану перекупленості або перепроданості суб'єктивною. Коли CCI перекуплений, цінний папір може продовжувати зростати. Коли CCI перепроданий, цінний папір також може продовжувати знижуватися. Використовуйте CCI в поєднанні з додатковими індикаторами або ціновим аналізом, коли намагаєтеся визначити умови перекупленості або перепроданості.CCI (Індекс товарного каналу)

MACD (Moving Average Convergence/Divergence)

Принцип перетину, аналогічний SMA, використовується для визначення тренду за допомогою сходження-розходження ковзних середніх (MACD). Лінія MACD розраховується шляхом віднімання 26-періодної експоненціальної ковзної середньої (EMA) з 12-періодної EMA. EMA розраховується таким чином, що більшу вагу надають недавнім цінам. Для визначення тренда криптовалюти використовується друга лінія. Вона називається сигнальною лінією і являє собою 9-періодну EMA.

Коли MACD перетинає сигнальну лінію вище висхідного тренду, цього слід очікувати, і навпаки.MACD (Moving Average Convergence/Divergence)

Simple Moving Averages

Прості ковзні середні (SMA) можуть допомогти трейдеру визначити тренд. Для цього нанесіть на графік дві ковзні середні: одну довгу і одну коротку (трейдери зазвичай комбінують 200 і 50 або 50 і 15 періодів MA). Ковзні середні зазвичай будуються на основі ціни закриття періоду криптовалюти, але також можуть бути розраховані з використанням цін відкриття або внутрішньоденних цін. Якщо короткострокова проста ковзна середня перетинає довгострокову верхню лінію, це слугує сигналом висхідного тренду і сигналом на вхід для трейдерів. І навпаки, перетин повільнішої SMA нижче вважається ведмежим сигналом і початком низхідного тренда. Якщо ви не знаєте, де знайти індикатори для скальпінгу криптовалюти, то проста EMA або SMA може бути застосовна як для дрібних, так і для великих таймфреймів. У якомусь сенсі EMA або SMA - це найкращі індикатори для скальпінгу криптовалют.Simple Moving Averages

OBV (Балансовий обсяг)

On Balance Volume - один з найпоширеніших індикаторів обсягу. Він заснований на сукупному загальному обсязі та зіставляє ціну з обсягом. OBV був створений Джо Гренвілем у 1963 р. Техніка досить проста: якщо сьогоднішня ціна закриття криптовалюти або будь-якої іншої валюти вища за вчорашню, то до значення OBV додається сьогоднішній обсяг торгів. Обсяг торгів). Якщо сьогоднішня ціна закриття нижча, обсяг торгів віднімається від попереднього OBV (OBV = попередній OBV: сьогоднішній обсяг торгів). OBV може підтверджувати тренд, рухаючись разом із ціною, або сигналізувати про можливий розворот, якщо рухається в протилежному від ціни напрямку.On Balance Volume

Stochastic Oscillator

Стохастичний осцилятор - це індикатор імпульсу, який порівнює конкретну ціну закриття цінного паперу з діапазоном її цін за певний період часу. Чутливість осцилятора до ринкових рухів можна зменшити, відрегулювавши цей період часу або взявши ковзне середнє результату. Він використовується для генерації торгових сигналів перекупленості та перепроданості, використовуючи обмежений діапазон значень від 0 до 100.

Стохастичний осцилятор обмежений діапазоном, тобто він завжди перебуває між 0 і 100. Традиційно значення вище 80 вважаються діапазоном перекупленості, а значення нижче 20 вважаються перепроданістю. Однак вони не завжди вказують на неминучий розворот; дуже сильні тренди можуть підтримувати умови перекупленості або перепроданості протягом тривалого періоду. Натомість трейдери мають шукати в стохастичному осциляторі ключі до майбутніх змін тренду.

Графіки стохастичного осцилятора зазвичай складаються з двох ліній: одна відображає фактичне значення осцилятора для кожної сесії, а інша відображає його триденну просту ковзну середню. Оскільки вважається, що ціна слідує імпульсу, перетин цих двох ліній вважається ознакою можливого розвороту, оскільки це вказує на велику зміну імпульсу день у день.

Open Interest

Відкритий інтерес - це індикатор, який показує відкритий інтерес будь-якого криптовалютного контракту, що розраховується на основі суми відкритих позицій.

Відкритий інтерес визначається як кількість відкритих позицій (включно з довгими і короткими позиціями) наразі в торгових парах BTC/USD на біржі деривативів.

Велике значення відкритого інтересу може вказувати на підвищену волатильність ціни BTC. З цієї причини графік відкритого інтересу також може бути корисним для визначення ринкових максимумів і мінімумів за допомогою додаткових індикаторів. Зростання - додайте ліквідності, волатильності та уваги + підтримайте поточний ціновий тренд.

Оскільки позиції та контракти постійно відкриваються, це вказує на те, що ринок деривативів отримує більше ліквідності, волатильності та уваги.

Тенденція до зростання OI може підтримати поточну цінову тенденцію, що триває.

Зниження: відплив ліквідності, волатильність і увага.

Коли відкритий інтерес (OI) зменшується, це вказує на те, що ф'ючерсні контракти/позиції закриваються. Зі свого боку, це може спровокувати можливість довгого/короткого скорочення, викликаного раптовим рухом ціни, або навпаки.

Відкритий інтерес (OI)

AlphaTrend

Автор AlphaTrend пропонує індикатори для торгівлі криптовалютою, які дають змогу точніше визначати тренд і ймовірний напрямок майбутнього руху.

Для правильного використання варто дотримуватися рекомендацій:

  • Мінімізуйте стоп-лосс і долайте бічні ринкові умови.
  • Фіксуйте більш точні сигнали в трендових ринкових умовах.
  • Враховуйте значні рівні підтримки та опору.
  • Зберіть індикатори з різних категорій, які сумісні один з одним, і створіть значну комбінацію з погляду імпульсу, тренду, волатильності, об'єму і ковзного стоп-лосса.

Лінії альфа-тренда виступають у ролі рівнів підтримки під час виникнення висхідного тренду на відстані 1*ATR (коефіцієнт за замовчуванням) від низьких значень бару, навпаки, вони виступають рівнями опору, коли низхідний тренд виникає на відстані 1*ATR (коефіцієнт за замовчуванням) від високих значень бару, і діють як трейлінг-стоп. Що пряміші лінії альфа-тренда, то сильнішими стають підтримка і опір.

Індикатор використовує CCI в розрахунку Alpha Trend і MFI як імпульс, значення зміни розрахунку з урахуванням RSI після встановлення відповідного прапорця, щоб розв'язати цю проблему, коли немає даних про обсяг. на цьому графіку.Alpha Trend

Читайте також - Каталог блокчейн-оглядачів.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити