Зміст[Сховати]

Вітаємо читачів онлайн-журналу "BiznesCat.com"! Сьогодні я розповім вам, як можна заробити на акціях, які способи заробітку на ринку цінних паперів існують, скільки заробляють на купівлю і продаж акцій.

Прочитавши нашу статтю від початку і до кінця, ви також дізнаєтеся:

 • як заробити на падінні акцій;
 • які поради щодо заробітку на акціях дають експерти;
 • якого брокера вибрати для покупки цінних паперів.

Як заробити на акціях

Крім того, в представленій статті ви знайдете відповіді на найпопулярніші питання по даній темі.

Що таке акції і як на них заробляти

Більшість людей чули слово «акції». Однак далеко не всі розуміють, що це за фінансовий інструмент. Ще менша кількість простих людей знають про дивіденди, брокерів і принципи роботи біржі. Перш ніж почати розмову про те, як заробити на акціях, слід розібратися в основних поняттях ринку.

Акції – це пайові цінні папери, які підтверджують право їх власника на отримання доходу у вигляді дивідендів, представляють собою частину прибутку акціонерного товариства. Більш того, якщо організація буде ліквідована, власник акції може претендувати на частку майна.

Раніше їх випускали в паперовій формі. Сьогодні ж акції емітуються виключно в електронному вигляді.

Важливо розуміти: покупка акцій сама по собі не дає гарантію отримання по них прибутку. Цілком можливо, що їх вартість не виросте в майбутньому, а впаде↓. Але якщо розглядати довгостроковий часовий період, акції надійних компаній в більшості випадків зростають↑. Тому їх вигідно тримати у власності не менше кількох років.

Щоб заробити на акціях на тривалому часовому періоді, важливо купити такі цінні папери, вартість яких з часом не впаде, а виросте. Однак існують способи отримувати дохід і від короткочасного падіння курсу акцій. Як це зробити, ми розповімо в нашій статті пізніше.

Придбання та продаж акцій здійснюються за допомогою спеціалізованих бірж. Вони являють собою частину фінансового ринку, де компанії-емітенти поширюють свої цінні папери невеликими лотами.

Однак у фізичних осіб немає можливості просто вийти на біржу і придбати кілька акцій. Зробити це можна, скориставшись послугами посередників, наприклад, брокерської компанії.

Брокер - це посередник між покупцями цінних паперів і біржею. Без нього фізичним особам в торгівлі акціями обійтися неможливо, так як вони не вправі самостійно здійснювати операції.

Відмінною характеристикою сучасних бірж є проведення торгівлі цінними паперами в електронному вигляді. Учасниками ринку є банківські та брокерські організації, а також приватні інвестори. Саме останніми виступають фізичні особи, які купили акції з метою отримання доходу.

Коротко схему торгівлі цінними паперами можна представити наступним чином:

 1. Приватна особа відкриває брокерський рахунок і вносить на нього гроші.
 2. Інвестор передає брокеру заявку на придбання акцій.
 3. Брокерська компанія направляє заявку свого клієнта на біржу.
 4. Коли угода буде здійснена, фізична особа стане володарем акцій.

Зверніть увагу: цінні папери покупцеві на руки сьогодні ніхто не видає. Зберігання акцій здійснюється в електронному вигляді за допомогою послуг спеціалізованої компанії, званої депозитарієм.

Приватні інвестори не повинні забувати, що брокер може здійснювати законну діяльність на біржі тільки за умови наявності спеціалізованої ліцензії, яку видає Нац. банк. Якщо такий документ відсутній, діяльність організації є незаконною.

У деяких випадках Нацбанк має право позбавити брокера ліцензії. Однак не варто боятися, що в цьому випадку будуть втрачені куплені цінні папери. Просто рахунок інвестора буде переданий іншій компанії.

Щоб вкладення в акції були успішними, недостатньо одного бажання. Також будуть потрібні певні фінансові знання та інвестиційна підготовка. Немає сенсу здійснювати угоди з акціями, грунтуючись виключно на інтуїції. Це загрожує серйозними збитками.

Уникнути грошових втрат можна 2 способами:

 1. вчитися основам біржі самому;
 2. скористатися допомогою професіоналів.

У будь-якому випадку важливо бути готовим до того, що гарантії отримання доходу в разі інвестицій в акції відсутні. Однак і граничного розміру прибутку тут не існує. Курс акцій цілком може вирости на сотні і навіть тисячі відсотків. Але ніхто не може бути впевнений, що таку прибутковість принесуть саме куплені цінні папери.

 Можна виділити цілий ряд переваг акцій:

 1. високий рівень ліквідності, тобто акції можна продати в будь-який час;
 2. необмежена прибутковість – курс акцій підвищується↑ прямо пропорційно зростанню прибутку компанії;
 3. надійність – акції є абсолютно легітимним фінансовим інструментом, який знаходиться під захистом законодавства;
 4. доступність – для входу на ринок не потрібний значний капітал, на початковому етапі досить вкласти близько 3 000 грн;
 5. гнучкість – ринок акцій відрізняється високим рівнем різноманіття.

Традиційно на ринку виділяють 2 типи акцій: звичайні і привілейовані. Останні зазвичай приносять більший дохід. Однак вони набагато менш поширені у світовій фінансовій системі.

У будь-якому випадку, щоб заробляти на акціях, доведеться витратити чимало часу для вивчення ринку і його особливостей. Якщо ігнорувати цю вимогу, великий ризик втратити більшу частину вкладених коштів вже на початковому етапі інвестування.

Як заробити на акціях - огляд ТОП-3 способів заробітку ?

Існує кілька основних варіантів заробітку на акціях: спекуляції, дивіденди і придбання на тривалий термін. Розглянемо їх більш докладно.

Спосіб №1. Спекуляції або трейдинг

Трейдинг є найприбутковішим способом. Але при цьому і рівень ризику для цього варіанту найвищий↑. Немає ніякої впевненості щодо подальшого руху курсу певних акцій протягом тривалого періоду часу.

Тому фахівці рекомендують займатися трейдингом тільки тим, у кого є достатня кількість часу для освоєння принципів і правил торгівлі на біржі. Основний принцип заробітку для трейдингу або спекуляції такої ж, як для будь-якої торгівлі: необхідно купити дешевше, а продати дорожче.

Невеликі зміни курсу акцій відбуваються постійно, практично кожну хвилину. Ряд трейдерів заробляє саме на таких коливаннях, використовуючи стратегії скальпинга. Тих, хто отримує дохід таким способом, називають скальпери.

Такі люди повинні мати залізними нервами, світлим розумом і величезною кількістю вільного часу. Скальпери не можуть розслабитися ні на хвилину, так як постійно повинні відстежувати котирування.

Однак не слід думати, що середньостроковий і довгостроковий трейдинг вимагає меншої кількості знань і нервів.

У процесі торгівлі доводиться враховувати величезну кількість факторів, в тому числі:

 • політична та економічна ситуація на ринку;
 • новини в засобах масової інформації, чутки, а також відомості на біржових форумах;
 • величина попиту і пропозиції на ринку;
 • поведінка покупців і продавців;
 • стратегія розвитку емітента акцій, розмір прибутку.

Якщо є бажання заробляти, займаючись трейдингом, але не вистачає часу і знань, не варто відразу відмовлятися від своєї ідеї. З цією метою можна укласти договір з професіоналами в даній справі. У цьому випадку кошти передаються до довірчого управління.

Власник капіталу знімає з себе відповідальність за результат операцій на біржі. У підсумку інвестор отримує пасивний дохід. За це він платить керуючому комісію. Однак і в передачі коштів в довірче управління є свої труднощі. Основні пов'язані з пошуком надійного керуючого, необхідністю виключити можливість шахрайських дій.

Якщо є бажання самостійно спекулювати акціями, доведеться витратити немало часу і сил, щоб отримати необхідні досвід і знання, самостійно навчитися трейдингу. Для цього можна відвідувати спеціалізовані навчальні програми, читати книги і матеріали з інтернету. Корисно також використовувати в якості безкоштовних джерел цінної інформації статті нашого сайту.

Найголовніше, не ставитися до торгівлі акціями як до гри. Абсолютно точно вона є роботою, яка вимагає серйозних знань і досвіду, однією інтуїцією тут не обійтися. Якщо піддаватися в процесі біржової торгівлі емоціям і азарту, великий ризик дуже швидко злити всі кошти, внесені на рахунок.

Важливо пам'ятати: придбання акцій дає лише шанс на отримання прибутку, а не гарантію. Існує ризик, що емітент цінних паперів збанкрутує, компанія влізе в борги або потрапить в серйозну кризу. При цьому акціонери є кредиторами останньої черги, тобто в таких випадках вони зможуть повернути свої гроші самими останніми. Тому і ризик у власників таких цінних паперів найбільший.

Навіть ті трейдери, які зуміли купити цінні папери, що ростуть в ціні, не можуть бути заздалегідь впевнені в успіху своєї діяльності. Щоб отримати прибуток, акції їм необхідно продати. Зробити це важливо в найбільш підходящий момент.

Вибір найкращого часу для здійснення угоди з цінним папером є одним з найважливіших завдань аналізу. Існує велика кількість способів скласти прогноз руху курсу, але жоден з них не може дати гарантії достовірності.

Найбільші складнощі виникають при спробі передбачити рух курсів акцій українських емітентів. Це пов'язано з тим, що на них впливає величезна кількість факторів усередині компанії, на ринку всередині країни, а також за її межами. Будь-які зміни в зовнішній політиці неминуче тягне непередбачувані коливання курсу.

Спосіб №2. Дивіденди

У цьому випадку інвестор набуває акції великих емітентів і періодично отримує дивіденди за ними. При цьому здійснювати будь-яких дій з цінними паперами немає необхідності.

Дивіденди – це частина прибутку компанії, яку вона розподіляє між своїми акціонерами.

Однак далеко не всі емітенти перераховують частину доходу власникам своїх цінних паперів. Все залежить від фінансової політики компанії. У більшості випадків чим більш відомим є емітент, тим вище↑ імовірність отримання великих дивідендів.

Важливо розуміти, що розмір дивідендів ніяк не пов'язаний зі змінами курсу акцій. Це паралельні показники. Розмір і терміни виплати дивідендів визначаються рішенням зборів акціонерів і ради директорів. Крім того, процедура виплати регламентується статутом компанії-емітента.

Щоб почати отримувати дивіденди, необхідно не просто вибрати відповідні для цього акції і придбати їх. Важливо здійснити операцію до дня, коли буде зафіксовано реєстр акціонерів. Крім того, бажано заздалегідь уточнювати, коли буде проводитися виплата дивідендів. Незадовго до неї вартість акцій істотно зростає.

Періодичність виплати дивідендів не є постійною. Кожен емітент сам визначає, як часто здійснювати перерахування акціонерам: 1 раз в 6 місяців, рік або за особливим датами. Деякі компанії приймають рішення взагалі не робити таких виплат. Це не означає, що їхні акції коштуватимуть дуже дешево.

Інформацію про всі події, що стосуються виплати дивідендів, можна дізнатися ретельно вивчивши новини біржі або офіційний інтернет-ресурс емітента. Ці варіанти досить інформативні, але вони є втомливими і незручними.

Тому фахівці рекомендують використовувати спеціалізовані сервіси, які займаються моніторингом найважливіших подій українських і світових компаній. На таких сайтах можна в тому числі побачити приблизний розмір дивідендів.

Спосіб №3. Довгострокове інвестування в акції

Цей варіант відрізняється найнижчим↓ рівнем ризику. Однак він і найменш прибутковий. Щоб здійснювати довгострокові інвестиції в акції, потрібно досить велика сума початкових вкладень.

Не має сенсу купувати цінні папери на кілька тисяч грн. Заробіток в кілька десятків відсотків за рік в цьому випадку буде непомітний.

Щоб відчути прибуток, потрібно інвестувати кілька сотень тисяч або навіть мільйонів.

? Читайте також статтю по темі - «Інвестиції в акції для початківців».


Щоб наочно порівняти описані вище варіанти, основні їх характеристики представлені в таблиці.

Таблиця: "Основні характеристики різних способів заробітку на акціях"

Характеристики Спекуляції Дивіденди Довгострокове інвестування
Періодичність отримання прибутку Залежить від використовуваної стратегії (ідеально, якщо надходження будуть щоденними) Від разу на квартал до разу на кілька років Кілька місяців і навіть років
Початкові вкладення Невеликі Середні Необхідні серйозні фінансові вкладення
Складність Максимальна Середня Мінімальна
Рівень ризику Високий Мінімальний Середній

Читайте також докладну статтю про заробіток на біржі через інтернет.

Як заробити на покупці акцій - 7 основних етапів ?

Багато хто вважає: щоб почати заробляти на акціях і цінних паперах, необхідно вкласти кілька мільйонів грн. Однак фахівці рекомендують починати інвестування з декількох тисяч.

Навіть при невеликих початкових грошових вкладеннях вдасться розібратися в основах трейдингу, його законах і правилах. Тільки після цього слід переходити до більших інвестицій.

Щоб розібратися в заробітку на акціях було простіше, варто скористатися представленою нижче інструкцією.

Етап 1. Постановка цілей

Складно домогтися успіху при вкладенні в акції без постановки конкретних цілей. Фахівці впевнені: не варто інвестувати гроші, якщо не сформовані завдання цього процесу. Якщо порушувати це правило, високий↑ ризик швидкого зливу депозиту. Як результат, можливо повне розчарування в трейдингу.

На першому занятті по трейдингу часто новачкам задають питання: куди ви будете витрачати одержувані гроші. Відповідь багато в чому визначає процес подальшого інвестування. Важливо чітко визначити, які життєві пріоритети учня, який розмір прибутку йому потрібно для досягнення поставлених завдань, на що інвестор готовий піти для їх досягнення.

Якою б конкретною не була мета, в її основі лежить мрія. Останню можна охарактеризувати як образ ідеального майбутнього. Саме мрія відображає, чим саме хоче займатися інвестор, з ким спілкуватися, де жити за умови відсутності фінансових обмежень. Успішне інвестування допомагає зробити мрії реальністю в найближчому майбутньому.

Але слід мати на увазі: від простих мрій немає ніякого толку. В першу чергу мрії важливо трансформувати в чітко поставлені цілі. Після цього необхідно вибрати інструменти, які допоможуть їх досягти. Ще Авраам Лінкольн стверджував, що грамотна постановка мети являє собою половину успіху.

Будь-який успішний інвестор визначає для себе фінансову супер мету, яка ставиться на кілька років вперед. Після цього він щодня докладає певних зусиль для її наближення.

Можна виділити цілий ряд переваг, які отримує інвестор, який має грамотно поставлену мету:

 • зростання↑ рівня продуктивності;
 • наявність потужної мотивації;
 • можливість контролювати ситуацію;
 • впевненість у власних силах;
 • задоволення від будь-якої роботи, яка хоча б трохи наближає до досягнення мети.

Однак слід розуміти: домогтися успіху можна тільки в тому випадку, якщо поставлена мета буде належати саме інвестору, а не його близьким. Також немає сенсу в цілях, які нав'язані трейдеру стереотипами і суспільством.

Етап 2. Вибір брокера

Чинне законодавство забороняє фізичним особам купувати цінні папери на біржі безпосередньо. Саме тому величезне значення має вибір брокера.

Брокером називають фінансову компанію, яка є посередником між біржею та учасниками торгівлі – трейдерами. Він повинен мати ліцензію, яка дозволяє здійснювати таку діяльність на фінансовому ринку. Крім того, брокеру необхідно програмне забезпечення, а також інший функціонал для здійснення діяльності на біржі.

Саме за допомогою взаємодії з посередником трейдери здійснюють угоди з акціями, вводять свій капітал на біржу, виводять отриманий дохід.

Вибираючи брокера, важливо враховувати цілий ряд параметрів:

 • термін роботи компанії на фінансовому ринку;
 • розмір комісії за внесення коштів на рахунок та їх зняття;
 • розмір мінімального депозиту;
 • відгуки досвідчених трейдерів;
 • обсяг торгів через брокера;
 • кількість активних трейдерів, які є його клієнтами;
 • можливість використовувати для здійснення угод програми QUIK.

Багатьом здасться, що оцінити названі параметри складно. Однак це досить легко зробити, якщо скористатися інформацією, представленою на сайті Московської біржі. Тут є рейтинг найбільших брокерів за кількістю активних клієнтів, а також за обсягом торгів. Крім того, є сенс оцінити рейтинг компаній відповідно до відгуків клієнтів.

Слід розуміти: відносини брокерів з клієнтами є повністю офіційними. Ці учасники ринку укладають між собою спеціальний договір. Зробити це можна як віддалено через Інтернет, так і в офісі компанії.

Фахівці попереджають: перш ніж поставити підпис на договорі, необхідно повністю прочитати його. Якщо якісь пункти незрозумілі або викликають сумніви, слід попросити консультанта роз'яснити їх.

Сучасний трейдинг відрізняється тим, що він повністю здійснюється через інтернет. Це є досить комфортним, безпечним і швидким. Посередник відкриває своїм клієнтам індивідуальні рахунки у власній системі, надає програмне забезпечення.

При цьому основними завданнями брокера є наступні:

 • реєстрація трейдерів на біржі;
 • надання відомостей про хід торгівлі;
 • ведення обліку грошових коштів та цінних паперів клієнта;
 • виконання доручень клієнтів щодо угод з цінними паперами;
 • здійснення розрахунків, тобто переказ грошових коштів в акції і навпаки;
 • формування звітів про проведення фінансових операцій;
 • оформлення довідок по податках і здійснюваних операціях.

Кожен брокер для відкриття рахунків клієнтів використовує власну систему обліку. Важливо розуміти: брокер є фінансовою організацією, яка здійснює комерційну діяльність. За посередницькі послуги на біржі така компанія отримує комісію.

На ринку існує ймовірність того, що брокерська компанія збанкрутує. При цьому кошти клієнтів, розміщені в такій організації, страхуванню не підлягають. Проте якщо з якихось причин трейдера перестане задовольняти посередник, він має право в будь-який час поміняти його на іншого.

Етап 3. Відкриття демо-рахунку

Фахівці не рекомендують відразу починати торгівлю акціями на реальні гроші. Без певного досвіду угоди на біржі є занадто ризикованими. Спочатку слід потренуватися, використовуючи демо-рахунок.

Відразу після відкриття демонстраційного депозиту трейдер отримує доступ до тих же функцій, які доступні при роботі з реальними рахунками. Єдина відмінність – торгівля здійснюється з використанням віртуальних грошей.

Наступне завдання - вибрати цікавлячі вас акції і купити їх. Ставши власником цінних паперів, необхідно стежити за їх курсом. Коли вартість зросте, можна продати акції і зафіксувати прибуток.

Згодом буде отримано достатній досвід здійснення угод, і можна буде почати трейдинг реальними грошовими коштами. При цьому слід розуміти: торгівля на реальному і демо-рахунках схожа тільки в технічному плані. Приймаючи рішення купувати акції на реальні гроші, слід бути набагато більш акуратним. Доведеться ретельно обмірковувати торговельну стратегію.

Етап 4. Розробка інвестиційної стратегії та формування портфеля

Ефективна торгівля акціями неможлива без використання грамотного торгового плану. Вибір стратегії визначається безпосередньо характером інвестора, а також розмірами його інвестиційного портфеля.

Можна виділити 3 основні групи стратегій:

 1. консервативні відрізняються мінімальним↓ рівнем ризику (ймовірність втрат не перевищує 10%);
 2. помірні стратегії – для них характерний середній рівень ризику (в межах 30%);
 3. агресивні відрізняються підвищеним ринком, який перевищує 30%.

На біржі можна зіткнутися з величезною кількістю привабливих пропозицій. Однак далеко не всім можна довіряти. Нерідко проекти, які називають себе стрімко зростаючим компаніями, на ділі виявляються звичайними фінансовими пірамідами. Якщо інвестувати кошти в такий проект, не тільки не вдасться нічого заробити, можна просто втратити вкладені гроші.

Існує ряд критеріїв, які допомагають відрізнити фінансові піраміди:

 • обіцянка прибутковості більше 3% щомісяця;
 • мінімальні вкладення для входу – не більше 10 доларів;
 • на головній сторінці сайту проекту є інформація про відсутність ризику;
 • прибуток можна виводити щодня;
 • в адресі компанії відсутній номер офісу, міського телефону, а також інформація про керівництво.

Ще одним важливим правилом грамотних інвестицій є диверсифікація вкладень. Говорячи простою мовою, не варто складати всі яйця в одну корзину. Слід вибрати не менше 4-х компаній і вкласти в них кошти. В цьому випадку навіть при банкрутстві одного проекту вдасться не розоритися за рахунок прибутку від інших. ? Детальніше про те, що таке диверсифікація простими словами, ми розповіли в одній з наших статей.

Фахівці рекомендують використовувати наступний розподіл грошових коштів:

 • консервативні – 40%;
 • помірні – 35%;
 • високоризиковані – 25%.

Слід запам'ятати важливе правило: чим вищий рівень прибутковості інвестицій, тим вищим є ризик втрати вкладених коштів. Це правило є універсальним і діє для всіх видів вкладень.

Абсолютно всі надійні фінансові компанії на своїх сайтах розміщують повідомлення про ризики інвестування. Досвідчені інвестори розуміють: якщо таке попередження відсутнє, співпраця з подібною організацією краще навіть не починати. Експерти впевнені: чим більш детально описані наявні ризики від інвестування, тим надійнішою є компанія.

Але початківці трейдери лякаються, якщо на сайті розміщена інформація про рівень ризику в розмірі близько 30%. Нерідко вони приймають рішення відмовитися від співпраці з такою компанією і продовжити пошуки, як їм здається, більш надійного партнера. При цьому основна хитрість полягає саме в тому, що ризики при інвестуванні відсутні не можуть.

Шахраї ж намагаються зіграти саме на страху інвесторів-початківців до ризику. Тому вони всіляко намагаються переконати потенційних клієнтів в тому, що при співпраці з ними ризиків ніяких немає.

Таким чином, інвестиційні ризики є абсолютно нормальним поняттям. Якщо є бажання максимально застрахувати вкладення, доведеться змиритися з тим, що прибутковість в кращому випадку тільки лише окупить інфляцію.

Етап 5. Вибір акцій для інвестування

Інвесторам фахівці не рекомендують вкладати капітал в акції маловідомих емітентів. Робити цього не варто навіть в тому випадку, якщо вони не обіцяють дуже високий рівень прибутковості. Найкраще купувати акції, що відносяться до так званих блакитних фішок. До них відносяться великі організації, які відрізняються бездоганною репутацією, і прибутковість яких в майбутньому цілком реально передбачити.

Термін блакитні фішки має походження зі сфери азартних ігор. Саме так тут називають фішки, які дають максимальну прибутковість. Придбання цінних паперів таких організацій у більшості випадків виявляється прибутковим або принаймні беззбитковим у разі вкладення на досить тривалий термін (не менш декількох років).

Важливо також розуміти, що блакитні фішки є своєрідним індикатором ринку. При зростанні курсу на такі цінні папери піднімається вартість і акцій другого ешелону. Прикладом блакитних фішок є акції таких великих компаній, як IBM, Microsoft, Coca Cola.

Ще одним варіантом, який допомагає звести ризики до мінімуму, є придбання акцій ETF-фондів. Так називають складені професіоналами портфелі цінних паперів. Акції таких фондів продаються на ринку так само, як будь-які інші акції.

До переваг інвестування за допомогою фондів відносяться:

 • спрощення частини завдань інвестора. Йому вже немає необхідності самостійно вибирати, угоди з якими цінними паперами і коли здійснювати. Всі ці завдання вирішує сам фонд.
 • нижча↓ сума входу. Крім того, ризики при такому інвестуванні вже диверсифіковані між цінними паперами найприбутковіших і перспективних емітентів.

Етап 6. Проведення аналізу акцій

В процесі інвестування грошових коштів в акції величезне значення має аналіз. Саме він допомагає реалізувати основний принцип вкладень: придбати дешевше, продати дорожче.

Всі методики аналізу можна розділити на 2 великі групи:

 1. Фундаментальний аналіз передбачає оцінку діяльності емітента акцій, а також його фінансових показників. Простіше кажучи, інвестор проводить вивчення матеріальної та фінансової бази, за допомогою якої відбувається отримання доходу. Розмір прибутку впливає на курс цінних паперів компанії.
 2. Технічний аналіз являє собою оцінку поведінки сукупності діючих на ринку інвесторів. В цьому випадку доведеться шукати закономірності в русі графіка курсу, відстежувати фактори, що впливають на зміну вартості акцій.

Не можна сказати, який з цих видів аналізу є більш достовірним. Все залежить виключно від переваги інвестора. Одні використовують виключно фундаментальний, інші тільки технічний аналіз, а треті для оцінки ринкової ситуації застосовують їх сукупність.

Наприклад, Джим Роджерс, який є досить успішним інвестором і бізнесменом, застосовував виключно фундаментальний аналіз. У підсумку вартість керованого ним фонду щорічно підвищувалася в середньому на 30%.

Можна виділити основні особливості двох видів аналізу щодо цілей їх проведення:

 • Фундаментальний аналіз використовується для визначення найбільш вигідних для покупки акцій. Він передбачає ретельне вивчення показників компанії емітента. В першу чергу оцінюються обсяги продажів, розмір кредитних та інших зобов'язань, величина витрат та інші відомості. Один з провідних світових інвесторів Уоррен Баффет впевнений, що не можна інвестувати кошти в акції тих компаній, в діяльності яких ви не розбираєтеся і продукцією яких не користуєтеся.
 • Технічний ж застосовується для пошуку кращого моменту здійснення угоди. Його можна назвати більш традиційною діяльністю інвесторів. Він дозволяє зрозуміти, як і з якої причини рухається графік курсу протягом певних часових періодів. Насправді зробити це не так просто. Технічний аналіз багато хто називає досить складною наукою, яка вимагає від користувача серйозного практичного досвіду.

Етап 7. Придбання акцій і продаж після підвищення ціни

Коли інвестор освоїв ази трейдингу, можна переходити безпосередньо до покупки акцій. Щоб провести угоду, потрібно спеціальне програмне забезпечення. Його трейдеру надає брокер. Також в більшості випадків є можливість користуватися універсальною платформою QUIK.

 • Програми брокерів відрізняються комфортністю роботи з ними. Однак вони мають ряд обмежень. Таке програмне забезпечення підходить для здійснення простих операцій з акціями. Але більш складний трейдинг вимагає розширених технічних можливостей. Більш того, якщо у трейдера з'явиться необхідність поміняти брокера, можуть виникнути певні труднощі.
 • Використання терміналу QUIK дозволяє отримати доступ до всіх торгових рахунків незалежно від того, з яким брокером здійснюється робота. Тому експерти рекомендують використовувати саме цей ресурс. Нерідко його називають стандартом професійного трейдингу.

Крім того, багато брокери, які йдуть в ногу з часом, пропонують своїм клієнтам програмне забезпечення для мобільних пристроїв. Такі додатки дозволяють отримати доступ до торгового рахунку і біржі цілодобово незалежно від місцезнаходження.

Коли буде обрано програмне забезпечення, можна приступати безпосередньо до вчинення операцій з акціями. У технічному плані воно ніяк не відрізняється від тих, які вироблялися на демо-рахунку. Єдина особливість – в торгівлі тут використовуються реальні грошові кошти.

Існує ще одна перевага інвестиційної діяльності. Держава прагне стимулювати вкладення громадян у цінні папери. З цією метою вона пропонує особливу можливість, яка називається індивідуальний інвестиційний рахунок або скорочено ІІР. Він являє собою особливий різновид брокерських рахунків, по яких передбачені податкові пільги.

Принцип роботи тут наступний:

 1. Інвестор відкриває в брокерській компанії ІІР. Але слід враховувати, що не скрізь пропонують подібну послугу. Тому попередньо доведеться уважно вивчити всі наявні пропозиції. Також слід враховувати, що 1 фізична особа має право відкрити тільки 1 індивідуальний інвестиційний рахунок.
 2. На відкритий рахунок вносяться грошові кошти. На ці кошти купуються цінні папери. Найчастіше з цією метою використовуються активи, для яких характерний низький↓ рівень ризику. Це можуть бути облігації та акції блакитних фішок.
 3. Вкладені кошти повинні залишатися на рахунку не менше 3-х років. При цьому інвестор має повне право проводити операції з акціями.

Коли виконані всі 3 поданих вище умови, інвестор має право на податкове вирахування.

Приймаючи рішення використовувати індивідуальний інвестиційний рахунок, важливо бути максимально уважним. Деякі не дуже сумлінні брокери пропонують своїм клієнтам відкрити депозит з такою ж назвою. При цьому він не має нічого спільного з державним.

Тому перш ніж підписати договір, його важливо уважно прочитати. Ще більш надійний варіант застрахуватися від шахрайських дій – співпрацювати виключно з топовими організаціями. Вони турбуються про свою репутацію, тому ніколи не вводять в оману своїх клієнтів.


Якщо точно дотримуватися представленої вище інструкції, вдасться швидко набути достатнього досвіду інвестування в акції. У підсумку вийде набагато швидше почати отримувати прибуток.

Як заробляти на падінні акцій ?

Перевагою біржі є те, що вона надає величезну кількість інструментів, що дозволяють отримувати дохід. Новачки можуть бути сильно здивовані, але професійні трейдери нерідко заробляють не тільки у разі зростання курсу акцій, але і при його падінні.

З цією метою використовується спеціалізована позиція, яка називається Short. Вона являє собою продаж акцій, яких у інвестора не є.

Щоб заробити на падінні курсу цінного папера, необхідно в першу чергу виявити акції, вартість яких, на думку трейдера, в найближчому майбутньому впаде↓. Після цього необхідно зашортити їх, тобто зробити непокриту угоду їх продажу.

По своїй суті така угода являє собою тип кредитування, коли трейдер займає у брокера акції. Після закінчення певного періоду часу інвестор повертає їх, тобто підкуповує. При цьому, якщо вдасться придбати акції дешевше, ніж вони були продані, трейдер отримає прибуток. Іншими словами, якщо вартість цінних паперів дійсно знизиться↓, інвестору вдасться заробити на їх падіння.

Скільки можна заробити на акціях і цінних паперах? ?

Діапазон розміру доходу від інвестицій в акції дуже широкий. Деякі фахівці заробляють мільйони грн щомісяця.

На величину прибутку впливають:

 • розмір спочатку вкладеної суми;
 • використовувана в роботі стратегія;
 • вибрані для інвестицій цінні папери.

Якщо порівнювати акції з іншими інструментами інвестування, можна зазначити, що вони є більш високоприбутковими↑, ніж облігації, знеособлені металеві рахунки і, тим більше, традиційні банківські депозити. Однак не варто забувати, що і ризики в цьому випадку істотно вище↑.

Фахівці впевнені: інвестиції в акції не підходять особистостям, що відрізняються зайвою емоційністю і імпульсивністю. При цьому підлога не має абсолютно ніякого значення. Згідно зі статистикою, серед чоловіків захоплюються і азартних осіб навіть більше, ніж серед жінок. Однак і азарт може бути не тільки хаотичним, але і продуманим.

Часто надто емоційна реакція на тимчасове зниження вартості портфеля призводить до необдуманих дій. Важливо навчитися розбиратися в ситуації, аналізувати ринок. В цьому випадку можна забезпечити собі непоганий прибуток.

Приймаючи рішення заробляти на акціях, важливо пам'ятати: гарантії будь-якого прибутку в цьому випадку відсутні. Якщо є бажання отримувати стабільний дохід, є сенс використовувати банківські депозити.

Корисні поради та рекомендації по заробітку на акціях ?

Заробляти, інвестуючи в акції, досить складно. Для цього необхідно мати хоча б мінімальні знання про біржу. Раніше ми вже попереджали, що такий спосіб заробітку не підходить надмірно азартним людям. Успіху можуть досягти лише ті, хто вміє проводити аналіз, уважно вивчати великі інформаційні масиви, вдумливо діяти.

Фахівці дають інвесторам ряд порад:

 1. Не варто вкладати всі грошові кошти в акції одного емітента. Важливо дотримуватися принципів диверсифікації і розділити капітал на цінні папери декількох компаній, які працюють в різних галузях.
 2. Важливо враховувати, що висока трудомісткість завжди пов'язана з серйозними ризиками. Іншими словами, акції, які можуть забезпечити істотне підвищення вартості портфеля, можуть з такою ж ймовірністю привести і до її зниження.
 3. Не можна сприймати придбання акцій як єдино можливий спосіб інвестування. Це лише один з доступних видів вкладень, які є сенс поєднувати з іншими доступними варіантами інвестування.
 4. Важливо завжди бути в курсі ситуації, що склалася. Якщо були придбані акції, слід спостерігати за діяльністю емітента, новинами в галузі, а також подіями, що відносяться до тим, хто тримає контрольний пакет цінних паперів, а також входить до ради директорів.

Проте навіть у тих випадках, коли власнику капіталу не вдається зрозуміти механізм торгівлі акціями і заробітку на них, не варто відмовлятися від інвестицій в цей інструмент. Можна передати кошти в управління досвідченим трейдерам або придбати паї фондів, які вкладають капітал в акції. У цих випадках отримувати прибуток з капіталу будуть професіонали.

Де пройти навчання в Інтернеті

Починати роботу на біржі бажано після навчання. Всім премудростям торгівлі та інвестування в Акції можна навчитися різними методами. Тут варто орієнтуватися на особисті переваги і професіоналізм.

Багато брокерів пропонують навчання на своїх сайтах, безкоштовно надають інформацію та освітні курси, розміщують на порталах тематичні статті. Багато курсів представлено від досвідчених трейдерів та інвесторів, які діляться досвідом, розповідають історію успіху, розкривають лайфхаки і т.д. Як правило, таке навчання платне, але і знань дає чимало.

Можна вибрати кілька книг по темі для читання, спілкуватися на форумах з професіоналами, надати кошти керуючому і стежити на перших порах за його діями. Створені цілі школи інвестування, в Інтернеті можна знайти величезні обсяги інформації в платному і безкоштовному доступі.

Головне - чітко структурувати навчання (якщо воно ведеться самостійно, а не в форматі курсу з темами), систематизувати знання, розглянути всі важливі питання і ретельно у всьому розібратися.

FAQ - часті питання

Заробляти на акціях непросто. Вже на етапі ознайомлення з цим процесом у новачків виникає величезна кількість питань. Щоб заощадити Ваш час на пошуку, ми відповідаємо на найпопулярніші з них.

Питання 1. Чи існують прості, але прибуткові стратегії для заробітку на акціях?

Щоб почати заробляти на акціях, величезне значення має правильний вибір стратегії. Сьогодні існує величезна кількість готових торгових планів. Статистика дозволяє зрозуміти, що елементарні підходи до трейдингу акціями часто виявляється набагато ефективніше і надійніше, ніж поєднання великої кількості індикаторів.

Наприклад, нескладна стратегія перетину ковзних середніх дозволяє отримувати від акцій дохід до 20% на рік. Цей варіант є досить надійним і прибутковим.

Для торгівлі акціями фахівці рекомендують вибирати більш тривалі тимчасові періоди. Вони радять торгувати на таймфреймах, рівних 4 години (Н4) або діб (D1). Тут набагато простіше визначити тренд, а також можливі рівні опору і підтримки.

Питання 2. Як заробляють на портфелях акцій?

Інвестори, які заробляють на вкладеннях в акції, дуже часто говорять про портфелі. Перш ніж приступити до заробітку таким способом, важливо усвідомити, що акції являють собою портфельні активи. Якщо говорити більш точно, формування портфеля з цих цінних паперів дозволяє скоротити↓ ризики. При правильному поєднанні акцій інвестору вдається домогтися стабільного прибутку, а також надійності вкладень.

Заробляти на портфелях акцій досить просто. Для цього необхідно в першу чергу створити поєднання цінних паперів емітентів, які належать до різних галузей. У цьому випадку ймовірність отримання прибутку істотно збільшується↑ навіть у тих випадках, коли вартість акцій окремих компаній скорочується↓.

Чим більше буде велика різноманітність акцій, що входять до складу портфеля, тим надійнішими будуть вкладення. У цьому випадку інвестиції виявляться прибутковими навіть при падінні курсу цінних паперів деяких емітентів.

Саме завдяки ефективності портфельних інвестицій зростає популярність вкладень в ETF-фонди. За своєю суттю, вони виступають готовими портфелями акцій. Крім того, портфелем можна назвати цінні папери інвестиційних компаній, суть діяльності яких зводиться до придбання цінних паперів інших емітентів.

Насправді рано чи пізно будь-який адекватний інвестор приходить до інвестиційного портфелю. Звісно, було б занадто ризиковано вкласти весь капітал у цінні папери одного емітента за умови, що ринок акцій величезний і різноманітний. Якщо розглядати тільки найбільші світові організації, в кожній галузі цінні папери випускаються більш ніж 10 тисячами компаній.

Питання 3. Чи варто передавати гроші в довірче управління?

При відсутності достатніх знань для самостійних вкладень в акції багато хто вибирає для інвестицій довірче управління. Але не варто забувати, що такий варіант завжди таїть в собі певні ризики. Дохід фонду складається з відсотка прибутку. Щоб максимально збільшити↑ його, керуючий в обов'язковому порядку буде ризикувати. Тому інвестори повинні бути готові до істотних коливань портфеля. Часто скорочення вартості за день досягає 5%.

Звичайно, існує можливість придбати паї збалансованих інвестиційних фондів. Однак фахівці часто не бачать сенсу в таких вкладеннях, так як можна самостійно придбати такі ж акції без необхідності оплачувати комісію керуючому.

У кожного довірчого керуючого різний розмір комісії. Але в будь-якому випадку інвестор повинен бути готовий до того, що йому доведеться виплачувати до 3% щорічно. При цьому будь-які гарантії прибутку відсутні. Більш того, нерідко виникають досить істотні просідання на тривалі проміжки часу. У такій ситуації варто кілька разів подумати, перш ніж передати кошти в довірче управління.

Питання 4. Якого брокера вибрати для отримання доходу від акцій?

Можна виділити декількох брокерів, які є найнадійнішими при вирішенні заробляти на акціях:

 1. Forex Club – популярний брокер, який працює на ринку більше 20 років, пропонує своїм клієнтам використовувати унікальну платформу Libertex. Вона знаходиться під контролем декількох європейських регуляторів. Дана платформа дозволяє працювати з великою кількістю фінансових інструментів: акцій, індексів, ETF-фондів і багатьох інших. Брокер надає своїм клієнтам не тільки велику базу фінансових активів, але і спеціалізовану Академію навчання. Тут на регулярній основі проводяться заняття у формі вебінарів, клієнтам надається аналітика. До торгової платформи підключені різноманітні індикатори. Крім того, безпосередньо в платформі є доступ до останніх новин ринку. Для початку роботи доведеться відкрити рахунок на суму не менше 200 доларів.
 2. FinmaxFX дозволяє працювати з великою кількістю акцій. Крім найбільш популярних бірж тут надається доступ до європейських і азіатських цінних паперів, індексів, а також американських бірж. Звісно, тут є можливість торгувати і акціями компаній. Брокер надає своїм клієнтам для роботи професійну торгову платформу, а також досить вигідні умови. Контролюється діяльність надійними регуляторами. Мінімальний поріг для входу тут становить 100 доларів.
 3. eToro дозволяє працювати з величезною кількістю ETF - фондів, а також акцій, як на американських, так і на європейських і азіатських біржах. Також тут пропонуються вже готові портфелі та інші можливості для інвесторів. На ринку розглянута компанія діє більше 12 років. Цей професійний брокер дозволяє працювати за умови відкриття рахунку мінімум на 500 доларів.

Висновок + відео

Заробіток на акціях є привабливою інвестиційною можливістю. Однак перш ніж отримувати дохід таким способом, доведеться витратити чимало часу для освоєння нюансів.

Ми бажаємо читачам "БізнесКіт.com" максимального збільшення доходів. Нехай будь-які починання, в тому числі на ринку цінних паперів, приносять серйозний прибуток!

P.S. Якщо у вас залишилися питання, є зауваження або доповнення по даній темі - пишіть у коментарях нижче. Також не забувайте ділитися статтею в соціальних мережах зі своїми друзями. До нових зустрічей! ?


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

-1 # Oleksandr 11.02.2020, 11:24
Які податки і скільки повинна сплатити фізична особа, яка продала акції через Forexclub?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
+2 # Сергій Косенков 11.02.2020, 15:19
Доходи отримані від операцій на форексі оподатковуються за загальною схемою – 18% ПДФО+1,5% військового збору. При цьому податок стягується з різниці між витратами і доходом. Податок сплачує інвестор самостійно на підставі податкової декларації.(Джерело: minfin.com.ua/ua/2019/12/20/39876824/)
Звісно, якщо ви самі не заявите і не подасте декларацію, ніхто вас не примусить.
А вже як працювати вам, по "білому" чи в "чорну" - вирішувати тільки вам.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата