Зміст[Сховати]

Привіт, дорогі читачі "BiznesCat.com"! Сьогодні мова піде про гру на біржі: що це таке, як почати грати на біржі в Інтернеті трейдеру-новачкові, які стратегії біржової гри існують.

З цієї статті ви також дізнаєтеся:

 • які особливості гри на біржах через Інтернет (в режимі онлайн);
 • якими фінансовими інструментами можна вести торгівлю;
 • який мінімальний капітал потрібен новачкам для гри на біржі.

Крім того, в публікації ви знайдете цінні поради по грі на біржі для новачків і початківців трейдерів, а також відповіді на поширені запитання.

Отже, почнемо!

Гра на біржі

У чому суть гри на біржі? ?

Провідником всіх трейдерів, який допомагає отримати доступ на біржу, виступає брокер. Щоб домогтися успіху, доведеться докласти максимум зусиль і зробити вірний вибір серед величезної кількості компаній.

Фахівці впевнені, що пошук брокера визначає половину успіху. Дуже складно отримувати прибуток, якщо не заручитися підтримкою досвідченої надійної брокерської компанії, яка якісно організовує процес торгівлі.

Наскільки зручно буде укладати угоди через Інтернет, багато в чому визначається технологічною оснащеністю, а також рівнем професіоналізму брокера. Саме від правильного вибору здебільшого залежить рівень доходу клієнта.

Тому перш ніж укласти договір, варто уважно вивчити рівень функціональності, а також якість торгових платформ. Більш того, необхідно ознайомитися з тим, які аналітичні звіти надає брокер, а також, які ресурси будуть потрібні для вивчення ринкової ситуації.

Коли компанія для гри на біржі буде обрана, новачкові доведеться освоїти способи вивчення та аналізу рухів курсу і його перспектив. У більшості випадків для цих цілей застосовуються методи технічного і фундаментального аналізу.

 • Перший варіант ґрунтується на аналізі динаміки курсу фінансових інструментів.
 • Другий спосіб аналізу передбачає вивчення впливу фундаментальних факторів на зміну вартості. Серед таких факторів - ставки рефінансування, різні політичні та економічні події та багато іншого.

Суть гри на біржі зводиться в першу чергу до вироблення конкретного торгового плану. Перш ніж приступити до активної роботи, трейдер повинен визначитися, якою стратегією при цьому він буде користуватися або на дані яких індикаторів буде спиратися. Саме це буде надавати важливий вплив на пошук моментів входу на ринок і виходу з нього.

Основні особливості гри на біржі онлайн ? ?

Буквально кілька десятків років тому учасники торгів, щоб здійснити операцію купівлі або продажу, зустрічалися у величезних будівлях, де розміщувалися біржі. З розвитком інтернет-технологій необхідність в цьому відпала. Сьогодні для участі в торгах досить мати комп'ютер, підключений до Інтернету. Немає необхідності навіть виходити з дому.

Торгівля на біржі через Інтернет дозволяє отримувати актуальні аналітичні дані, а також застосовувати найостанніші економічні та політичні новини про всі ринки. Це є серйозною перевагою, як для початківців, так і для вже досягших успіху трейдерів.

Більш того, здійснюючи операції в режимі онлайн, користувачі отримують доступ до широкого спектру інструментів. Абсолютно всі зміни курсів моментально відображаються на графіку. З метою проведення аналізу до нього можна з легкістю підключити різні індикатори та інші інструменти.

Однак є у біржової гри через Інтернет і істотний недолік. Трейдер в цьому випадку позбавляється можливості отримувати інформацію про найточніші курси фінансового інструменту. Найчастіше нечесні брокерські компанії вводять своїх клієнтів в оману, відображаючи на переданих їм графіках не цілком правдоподібну ринкову ситуацію.

Саме тому фахівці не рекомендують торгувати за допомогою сумнівних компаній. Інакше доведеться шкодувати про втрачені гроші.

Якими інструментами можна грати на біржі - огляд ТОП - 3 фінансових інструментів

Ринок фінансових інструментів дозволяє здійснювати операції купівлі-продажу з різними фінансовими інструментами. Нижче представлені варіанти, які можна назвати найбільш простими і популярними серед початківців трейдерів.

1) Валюта

На Forex здійснюється торгівля валютами, а точніше, їх парами. Валютний ринок не має локалізації, торги ведуться в міжбанку. Щоб стати учасником торгівлі, немає необхідності вкладати великий капітал - почати грати на біржі Форекс можна, маючи 100 доларів.

Існує цілий ряд нюансів трейдингу на валютному ринку:

 • Форекс працює цілодобово 5 днів на тиждень. Торги зупиняються тільки на суботу та неділю.
 • Величезна кількість різноманітних стратегій, які дозволяють заробляти на різних часових періодах.
 • Можливість використовувати позикові кошти. Для цього використовується спеціальний інструмент-кредитне плече, яке допомагає здійснювати операції на суму, що істотно перевищує внесену на рахунок.

Про те, як заробити на форексі, читайте в окремій статті.

2) Акції

Акції являють собою цінні папери, придбання яких підтверджує внесення коштів до сукупного капіталу організації. Такі фінансові інструменти приносять прибуток у вигляді дивідендів, а також різниці між ціною продажу і покупки.

Торгівля акціями здійснюється на фондовій біржі. При цьому угоди можуть здійснюватися як через Інтернет (онлайн), так і в оффлайн-режимі (в будівлях бірж, розташованих в Лондоні, Москві, Токіо та інших великих містах).

При цьому розмір необхідного для торгівлі депозиту визначається в першу чергу тим, які цінні папери хоче купувати трейдер. Деякі акції коштують зовсім недорого, тому для їх придбання досить невеликого депозиту. Однак більшість цінних паперів мають високу вартість. Тому для торгівлі ними буде потрібно серйозний депозит.

Приймаючи рішення торгувати акціями, не варто забувати, що після того, як будуть виплачені дивіденди, вони істотно втрачають у вартості. Найчастіше зниження курсу досягає 30%.

У попередній статті ми детально говорили про заробіток на акціях. Рекомендуємо уважно прочитати її.

3) Ф'ючерси

Ф'ючерси відносяться до похідних цінних паперів. Торгівля ними здійснюється на тому ж ринку, що і акціями.

Ф'ючерс - це контракт, згідно з умовами якого один учасник угоди бере на себе зобов'язання передати іншому певний товар через обумовлений часовий проміжок за вартістю, закріпленою при випуску ф'ючерсу.

Момент часу, коли здійснюється погашення ф'ючерсу, називають датою експірації. При цьому товар викуповується в обов'язковому порядку. Якщо ціна за час дії цінного паперу виросте↓, трейдер отримає прибуток, якщо впаде ↓ – збиток.

Однак сьогодні придбання ф'ючерсу не означає, що при його експірації буде поставлений який-небудь товар. У цей момент здійснюється погашення цінного паперу і фіксування результату – прибутку або збитку.


Представлений перелік фінансових інструментів не є вичерпним. Кожен трейдер може самостійно вибирати той з них, який підходить саме йому.

? Рекомендуємо вам також прочитати нашу статтю про фондовий ринок: що це таке і як почати торгувати на фондовому ринку.

Як приступити до біржової гри - вибираємо оптимальну стратегію ?

Існує величезна кількість стратегій для гри на біржі. Вибір серед них залежить від використовуваного тимчасового періоду, а також обраного фінансового інструменту. Нижче розглянуті торгові стратегії, які підходять для гри на всіх типах ринків.

Стратегія 1. Слідування тренду

Тренд являє собою тенденцію руху курсу фінансового інструменту. Він дозволяє оцінити очікування натовпу, тобто сукупності трейдерів, що грають на біржі. Слідування за трендом є найпопулярнішим способом трейдингу.

Розумність відкриття угод в напрямку тренда інтуїтивно зрозуміла. Насправді: рух проти ринку може призвести до того, що натовп змете трейдера. Тому самим логічним варіантом є саме слідування тренду.

Зразком торгового плану, заснованого на розглянутих принципах, виступає гра на біржі в рівновіддаленому каналі.

Коли на графіку виявлено пробиття попередньої вершини, необхідно відкрити угоду. При цьому метою є досягнення курсом верхньої межі каналу. Знайти її можна, провівши пряму за пробитою ціною.

Входити в ринок слід тільки тоді, коли закриється свічка, яка пробила канал. Якщо не дотримуватися цього правила, сигнал може виявитися помилковим. Тобто свічка, залишивши тінь, повернеться в канал.

Не обов'язково шукати відповідні моменти самостійно. Можна також вивчати наявні у брокерів аналітичні дані.

Стратегія 2. Контртрендова

Виділяють окрему групу, в яку входять кілька стратегій, які передбачають відкриття угод в сторону, протилежну основної тенденції на ринку.

Фахівці не рекомендують торгувати таким способом початківцям трейдерам.

Суть даної групи стратегій полягає в тому, що угоди відкриваються в напрямку, протилежному наявної на ринку тенденції. При цьому трейдер розраховує, що напрямок руху курсу найближчим часом зміниться.

 • З одного боку подібна поведінка дозволяє зробити середню ціну входу на ринок більш вигідною.
 • З іншого боку – ринок може рухатися в одну сторону на нескінченно велику кількість пунктів.

Серйозним недоліком даної групи стратегій є величезний↑ ризик втрати грошові кошти.

Стратегія 3. Інвестиційна

Чимало брокерських компаній пропонує отримувати дохід на біржі без здійснення самостійної торгівлі, досить скористатися сервісом ПАММ-рахунків. Щоб почати заробляти, необхідно вибрати об'єкт для інвестування, вкласти кошти і дочекатися, коли сформується прибуток.

Прибутковість ПАММ-рахунків може істотно відрізнятися. Однак фахівці не рекомендують вкладати капітал у разі обіцянки щомісячного прибутку більше 30%.

Не варто забувати: з ростом↑ розміру прибутку зростає↑ і рівень ризику.

Ще однією категорією інвестиційних стратегій є трейдинг з використанням принципів фундаментального аналізу. Трейдер при цьому грає на біржі на підставі аналізу економічної ситуації. Він орієнтується на тривалі тимчасові періоди – від декількох тижнів до декількох років.

Гра із застосуванням фундаментального аналізу не підходить трейдерам, у яких немає досвіду. Не всім під силу сформувати велике уявлення про ситуацію на біржі.

Стратегія 4. Гра на біржі за допомогою новин

Біржова торгівля за допомогою новин зазвичай не представляє будь-яких складнощів для трейдерів. Це не вимагає від користувача наявності серйозних знань. При цьому такий трейдинг здатний приносити досить великий прибуток.

Але у гри на біржі за допомогою аналізу новин є серйозний недолік. Новини публікуються не щодня. Тому для забезпечення стабільного доходу доведеться освоювати і інші варіанти торгівлі.

Стратегія 5. Трейдинг за допомогою виявлення фігур

Ще одним способом отримувати дохід за допомогою трейдингу, відповідним новачкам, виступає торгівля із застосуванням аналізу патернів.

Патерни - це фігури, які утворює графік курсу фінансового інструменту. Поява патерну може свідчити про продовження існуючого тренда або про намітився розворот графіка.

Патерни нескладно виявляти на графіку. Торгівля з їх допомогою не вимагає серйозного досвіду в трейдингу. Виявити точку входу на біржу і розрахувати рівні Stop Loss і Take Profit під силу навіть новачкові.

Розглянемо 2 Найбільш популярні фігури:

 1. Голова-Плечі. Ця фігура являє собою ситуацію, коли графік курсу досягає максимуму, після чого напрямок ціни змінюється. У підсумку на графіку утворюються 2 плеча і горизонтальна лінія шиї. Трейдеру залишається виміряти відстань між головою і шиєю, відкласти його в напрямку торгівлі в якості рівня Take Profit.
 2. Прямокутник. Цей патерн представляє певний коридор. При такій ситуації курс спочатку йде в певному напрямку, після чого починається бічний рух. Входити на ринок необхідно при пробитті коридору. Після цього залишається виміряти відстань між рівнями підтримки і опору і відкласти від крайньої лінії в напрямку руху курсу. Тут слід зафіксувати Take Profit.

Можна виділити ряд нюансів гри на біржі, заснованої на виявленні фігур. Вони представлені в таблиці нижче.

Таблиця: "Основні особливості трейдингу із застосуванням аналізу патернів"

Основні особливості Опис
Часовий період Торгівля ведеться на тривалих таймфреймах - не менше 1 години
Вхід на ринок Після закриття пробила рівень свічки
Вихід з ринку Існує можливість часткового закриття угоди за допомогою її переведення в зону беззбитковості
Необхідний досвід Підходить для всіх, в тому числі для новачків
Прибутковість При правильному виявленні фігури дуже висока
Необхідність додаткового застосування індикаторів Не є обов'язковою

Для трейдера важливо уважно вивчити максимальну кількість видів стратегій. Це допоможе зробити правильний вибір з них.

Як грати на біржі в Інтернеті новачкові - покрокова інструкція ?

Щоб досягти успіху на біржі, необхідно зробити певну послідовність дій. Важливо уважно вивчити і слідувати представленої нижче інструкції.

Крок 1. Вибір брокера

В Інтернеті діє величезна кількість брокерських компаній. При цьому практично кожен день їх перелік розширюється. Від вибору брокера багато в чому залежить успішність гри на біржі. Щоб він виявився правильним, новачкам слід брати до уваги наявність навчальних програм, а також торгові умови. Нижче описані найбільш популярні компанії.

1) Forex Club

Компанія Forex Club була заснована в 1997 році. За період, що минув з моменту відкриття брокера, він привернув увагу величезної кількості клієнтів. У 2007 році Форекс Клуб отримав сертифікат відповідно до стандарту якості ISO9001.

Брокер зацікавлений в залученні максимальної кількості користувачів, а також в їх становленні. Саме тому тут пропонується унікальна система навчання. Новачки отримують найважливіші знання про ринок. Досвідчені клієнти можуть скористатися навчальними курсами з більш поглибленим матеріалом.

Брокер пропонує грати на біржі різними фінансовими інструментами:

 • валютні пари;
 • коштовний метал;
 • індекс.

Більш того, Forex Club пропонує якісний сервіс ПАММ-рахунків для інвестування. Існує величезна кількість способів поповнення рахунку: з банківських карт, через різні електронні платіжні системи, з мобільних телефонів і багато інших. Більш того, при поповненні Форекс Клуб компенсує своїм клієнтам комісію, що стягується платіжною системою.

2) Альпарі

Фахівці називають Альпарі одним з кращих брокерів. З моменту створення компанії в 1998 році вона приділяє величезну увагу навчанню початківців трейдерів.

Навчальні курси практично завжди надаються безкоштовно, для доступу до них немає необхідності навіть поповнювати рахунок. При цьому курси містять інформацію не тільки про основи трейдингу, але і опис конкретних торгових стратегій.

Коли буде вивчена основна інформація про гру на біржі, можна приступати до реальних торгів. Якщо в якості брокера обрана компанія Альпарі, великого капіталу для цього не будуть потрібні. Фахівці рекомендують почати з відкриття центового рахунку, який дозволяє грати навіть при внесенні декількох доларів.

3) AMarkets

AMarkets професіонали часто називають одним з найнадійніших брокерів. Щоб грати на біржі через цю компанію, необхідно внести на рахунок не менше 100$.

Клієнти AMarkets отримують доступ до якісних навчальних матеріалів. Цей брокер є одним з кращих для отримання доходу на біржі.


Якщо є бажання співпрацювати з компаніями, не представленими в нашому списку, доведеться проаналізувати їх з точки зору великої кількості різних параметрів. Слід враховувати, як довго брокер діє на біржі. В ідеалі необхідно також ознайомитися з відгуками досвідчених трейдерів.

Крок 2. Реєстрація на сайті брокерської компанії

У більшості випадків реєстрація на сайті брокера не займає багато часу. Найчастіше досить вказати прізвище, ім'я та по батькові, а також контактний номер мобільного телефону та адресу електронної пошти.

Дані варто вказувати реальні, так як саме вони будуть використовуватися для зв'язку з клієнтами. Більш того, деякі брокери проводять верифікацію, відправляючи за вказаними контактами коди для їх підтвердження.

Не варто думати, що вдасться відразу після реєстрації приступити до торгівлі. Спочатку доведеться в акаунті відкрити брокерський рахунок і поповнити його.

Крок 3. Відкриття торгового рахунку

Відкриваючи рахунок, трейдери стикаються з різними вимогами брокерів, що пред'являються до його параметрам. В першу чергу це стосується мінімальної суми, необхідної для торгівлі. Найчастіше вона становить близько 100 доларів. Однак деякі брокерські компанії дозволяють почати гру на біржі, поповнивши депозит всього на кілька доларів. Для цього були створені центові рахунки.

Однак фахівці не рекомендують відразу починати торгівлю на реальні гроші. Спочатку слід перевірити свої сили і випробувати обрану торгову стратегію на демо-рахунку.

Тут торгівля відрізняється від реальної тільки тим, що використовуються віртуальні грошові кошти. При цьому в разі невдачі користувач нічого не втрачає.

Звичайно, більшість брокерів вмовляють клієнтів відразу торгувати на справжніх депозитах. Справа в тому, що вони отримують дохід саме від операцій з реальними грошима, що здійснюються трейдером. Однак не варто забувати, що гра на біржі пов'язана з серйозним ризиком. Тому приступати до неї без певної підготовки не можна.

Крок 4. Завантаження та встановлення терміналу

Термінал являє собою спеціальну платформу, за допомогою якої здійснюється гра на біржі, тобто відкриття і закриття угод. Завантажити таку програму можна безпосередньо на сайті брокерської компанії, через яку користувач вирішує грати на біржі.

Слід мати на увазі: завантажити термінал можна також на офіційному сайті програмного забезпечення. А ось використовувати програму, завантажену через іншого брокера, не вдасться. Авторизуватися в ній у користувача не вийде.

Крок 5. Початок гри на біржі

Коли трейдер вивчить теоретичні основи гри на біржі, освоїть роботу з торговим терміналом і перевірить надійність обраної торгової стратегії, можна приступати до отримання реального доходу.

Величезне значення при грі на біржі має вміння контролювати свої емоції. З цією метою знаменитий трейдер, автор величезної кількості книг про гру на біржі рекомендує починати торгівлю з установки «я – переможений трейдер».

Справа в тому, що заряд на успіх дозволяє переважати емоціям над розумом. Якщо ж вести себе як песиміст, сформується установка про те, що втрачати вже нічого. В результаті розум буде позбавлений від необхідності боротися з емоціями.


Якщо уважно вивчити представлену вище інструкцію і використовувати її для початку гри на біржі, можна запустити процес без особливих зусиль. Більш того, це допоможе уникнути цілого ряду проблем.

Як грати і вигравати на біржі - ТОП-5 порад для новачків ?

Домогтися успіху, граючи на біржі, непросто. Ми рекомендуємо скористатися порадами досвідчених трейдерів, які допоможуть отримувати прибуток (нехай спочатку і невеликий) навіть новачкам.

Порада 1. Концентруйтеся на закритті угод

Грамотна стратегія завжди повинна чітко вказувати, яким чином визначати моменти входу на ринок і виходу з нього. При цьому далеко не завжди закриття угоди приносить прибуток. У деяких випадках може сформуватися і збиток.

Варто враховувати: якщо не закрити позицію в точній відповідності з торговим планом, це може привести до серйозних наслідків. У тому числі такі дії можуть стати причиною повного зливу депозиту.

Єдина ситуація, в якій немає необхідності концентруватися на закритті угоди, пов'язана з наявністю по ній зафіксованого Stop Loss на рівні не менше ціни відкриття. Однак і в цьому випадку варто спостерігати за ситуацією на ринку. Небезпека може підстерігати у вигляді гепів (прослизань), які нерідко з'являються після вихідних і публікації серйозних новин.

Порада 2. Завжди стежте за результатами гри на біржі

У процесі гри на біржі може виникнути ситуація, коли кілька угод поспіль принесуть збиток.

 • Новачки можуть не помітити цього або намагатися відігратися, нарощуючи розмір лота.
 • Досвідчені трейдери завжди стежать за результатами своєї діяльності. При виникненні подібних ситуацій вони зупиняються і проводять аналіз причин, що призвели до періодичних збитків.

Важливо пам'ятати: успішність при грі на біржі вимірюється не рівнем теоретичних знань, а прибутковістю торгівлі. Тому якщо трейдер бачить регулярні збитки на своєму рахунку, він повинен зрозуміти, що діє не зовсім правильно. А це вже привід задуматися.

Порада 3. Навчіться розраховувати оптимальний обсяг угоди

При відкритті позиції трейдер завжди повинен встановлювати рівень Stop Loss. При його досягненні угода автоматично закривається. При цьому важливо стежити, щоб такий збиток не перевищував 2% від сукупної суми на рахунку.

Якщо фіксувати Stop Loss відповідно до названого правила, запасу коштів на рахунку вистачить на 50 збиткових угод. Якщо при цьому використовується дійсно ефективна стратегія, дотримання цих принципів однозначно призведе до успіху.

Більш того, досить великі втрати можуть привести до нервового зриву. Початківці трейдери в моменти стресу можуть необдумано відкривати угоди. У підсумку вони зазнають величезних збитків.

Порада 4. Вивчайте новини

Трейдер завжди повинен знати, що відбувається на ринку. Навіть якщо він не грає на біржі з використанням новин, йому необхідно вивчати публікуючіся новини і знати, які події очікуються.

Такий підхід допомагає позбутися від непотрібних рівнів Stop Loss, пов'язаних з несподіваними рухами курсу. Крім того, знання новин допомагає скоротити кількість помилкових сигналів для відкриття і закриття угод.

Напередодні публікації інформації про найважливіші події ринок може вести себе непередбачувано. Важливо враховувати це при грі на біржі.

Порада 5. Складайте плани трейдингу в письмовому вигляді

Досвідчені трейдери радять новачкам фіксувати плани гри на біржі в письмовому вигляді. Важливо ставити перед собою реальні цілі, а також детально описувати умови торгової стратегії.

Більш того, можна тренуватися в трейдингу, використовуючи Історичні дані. Для цього слід вибрати який-небудь часовий проміжок на графіку курсу, проаналізувати його і виявити точку для входу на ринок відповідно до торгового плану. Після цього залишається пересунути графік вперед і перевірити, принесла б така угода прибуток або збиток.


Представлені вище рекомендації професіоналів здатні допомогти новачкам досягти успіху в грі на біржі. Ці поради допомагають зрозуміти, як краще діяти в процесі торгівлі.

Відповіді на поширені запитання (FAQ)

Ми вже говорили, що гра на біржі – складний процес, що вимагає від трейдера теоретичних знань і терпіння. У процесі навчання неминуче виникає величезна кількість питань. Щоб допомогти вам, ми відповідаємо на найпопулярніші з них.

Питання 1. З чого почати навчання грі на біржі і чи можна самостійно навчитися торгувати?

Будь-трейдер бажає домогтися успіху в процесі гри на біржі і в кінцевому підсумку забезпечити собі стабільний прибуток.

Новачки нерідко покладаються виключно на власну інтуїцію і на думку інших. Такий підхід в корені невірний і часто тягне за собою незворотні наслідки.

Набагато більш розумним є рішення про навчання грі на біржі. Саме це в кінцевому підсумку дозволяє домогтися успіху і вести трейдинг впевнено.

Існує кілька способів отримати необхідні теоретичні знання:

 1. Самостійне навчання. В цьому випадку трейдер сам підбирає навчальні матеріали і літературу. При цьому інформацію можна черпати не тільки з книг, але і з різних відеороликів, статей і форумів досвідчених трейдерів. Однак існує серйозний недолік такого навчання-складно швидко розібратися, який інформаційний матеріал буде дійсно корисний. Більш того, при повній відсутності знань у сфері фінансів може виникнути занадто багато питань, задати які буде нікому.
 2. Очне навчання грі на біржі. Сьогодні більшість брокерів мають офіси в багатьох великих містах. Саме на їх базі організовуються навчальні курси для початківців трейдерів. Заняття можуть містити теоретичні та практичні блоки, проводитися в групах або індивідуально. Однак в невеликих населених пунктах знайти подібні пропозиції буває непросто.
 3. Навчання онлайн. В інтернеті можна знайти чимало навчальних програм. Вони можуть проводитися як брокерськими компаніями, так і приватними трейдерами. Різноманітність навчальних курсів вражає: існують як платні, так і безкоштовні варіанти. Частина з них розглядає тільки базові навички, інша частина містить детальну інформацію про трейдинг. Перевагою такого навчання трейдингу є те, що матеріал курсу підібраний досвідченим викладачем. При цьому немає необхідності витрачати час на дорогу до місця проведення занять. Більш того, легше узгодити зручний час навчання. Серед усього різноманіття курсів фахівці рекомендують новачкам ті, які проводяться в режимі онлайн і дозволяють спілкуватися з викладачем, ставлячи питання.

Звичайно, вибирати спосіб навчання слід виключно у відповідності зі своїми уподобаннями.

Однак незалежно від того, яка програма буде обрана, для успіху трейдеру необхідно мати:

 1. Терпіння. Успішний трейдер повинен бути дисциплінованим, вміти справлятися з емоціями;
 2. Знання про основи торгівлі. Для того, щоб стати успішним трейдером, новачок повинен не тільки вивчити теорію, а й розробити власну торгову стратегію;
 3. Практичні навички. Навіть при наявності якісних знань без практики отримувати стабільний прибуток і вести трейдинг на біржі впевнено навряд чи вдасться;
 4. Серйозне ставлення до торгівлі. Не варто порівнювати ринок з грою в казино або іншими азартними іграми. Досвідчений трейдер завжди прораховує ризики і ніколи не стане входити на ринок без належної впевненості. Ризик під час гри на біржі повинен бути прорахований і встановлений в межах розумного. Тільки такий підхід здатний забезпечити трейдеру отримання прибутку.

Більш того, не менш важливими є велике бажання, старання і максимальна сконцентрованість. Щоб навчитися вести гру на біржі впевнено, трейдер обов'язково повинен вірити у власні сили.

Питання 2. Який мінімальний капітал потрібен новачкам для гри на біржі?

Мінімальний капітал для новачків, які хочуть спробувати пограти на біржі може бути всього лише 1$ ?. Крім того, багато брокерські компанії для залучення нових гравців пропонують бездепозитні бонуси - це спеціальні засоби, які переходять на рахунок трейдера при виконанні заздалегідь обумовлених умов.

Існують також так звані центові рахунки, на яких розмір лота зменшується в 100 разів, а завдяки кредитному плечу можна торгувати так, як ніби ваш капітал в кілька разів більше, ніж насправді. ⚠ Але і ризик втрати всього депозиту зростає в рази, якщо неправильно використовувати кредитне плече.

Питання 3. Які книги почитати про гру на біржі для новачків?

При спробі ввести в пошуковий запит питання з приводу літератури, яку слід почитати новачкові в сфері трейдингу, система видає величезну кількість результатів. Прочитати всі запропоновані книги швидко не вийде, а вибрати з них важко, не знаючи, які саме будуть дійсно корисні.

Домогтися успіху в грі на біржі допомагають не тільки знання технічного і фундаментального аналізу, а й певні психологічні якості. При цьому є цілий ряд книг, які допомагають новачкові їх розвинути.

Нижче представлені 7 найбільш корисних книг, які допоможуть досягти успіху в трейдингу.

Місце № 7. В. Ільїн і в. Титов «Біржа на кінчиках пальців»

Така книга допомагає починаючому трейдеру краще зрозуміти біржу, а також її структуру, механізми та основи роботи.

Вона містить велику кількість корисних відомостей про розвиток ринку, нюанси трейдингу.

Вивчивши представлену книгу, новачки придбають знання про грамотне управління капіталом, а також його примноження за допомогою гри на біржі.

Місце № 6. Джон Дж. Мерфі «Технічний аналіз фінансових ринків»

Представлену книгу Мерфі називають кращою в сфері теханалізу. Незважаючи на те, що тематика ця досить складна, автор зміг викласти її досить зрозумілою мовою.

Більш того, книга ілюстрована величезною кількістю наочних прикладів з якісними поясненнями. Тут описані найважливіші інструменти, використовувані для проведення технічного аналізу, тренди, стратегії, а також тактики, цінові моделі і багато іншого.

Місце №5. Олександр Елдер «Трейдинг з доктором Елдером. Енциклопедія біржової гри»

Професіонали нерідко називають цю книгу своєю Біблією. Вона містить 3 розділи, в яких представлено опис різних аспектів гри на біржі.

Основний упор автор робить на управління капіталом і психологію трейдера. Він розповідає, як правильно контролювати рівень ризику в процесі торгівлі.

Більш того, новачки знайдуть тут відповіді на найпопулярніші питання.

Місце №4. А. Дюма «Граф Монте-Крісто»

Багато хто здивується, що в наш рейтинг потрапив цей літературний твір.

Однак представлена книга допомагає зрозуміти: якщо є бажання домогтися результату, слід наполегливо йти до своєї мети.

При цьому важливо постійно навчатися, зберігати холоднокровність і використовувати стратегію дій. Саме ці принципи допомагають трейдерам досягти успіху на біржі.

Місце №3. А. Герчик і т. Лукашевич «Біржовий грааль або Пригоди трейдера Буратіно»

Представлена книга допомагає початківцям трейдерам розібратися в нюансах сучасної біржі акцій. Тут детально розглянуті основні аспекти торгівлі цими цінними паперами, а також рівні і алгоритми трейдингу.

Інформація викладена доступною мовою, приправлена гумором. При цьому в книзі можна знайти величезну кількість прикладів.

Місце №2. К. Фейс «Шлях черепах»

Ця книга являє собою особливий експеримент, ініціатором якого став Річард Денніс. Він у 80-х роках посперечався з автором, що навчити грі на біржі можна будь-яку людину з вулиці (так званих черепах).

? Так, вони відібрали з 1200 претендентів 24 людини. У підсумку новоспеченим трейдерам була запропонована модель, на підставі якої вони за 2 роки заробили близько 200 мільйонів доларів.

Всі угоди при цьому відбувалися голосом, так як інтернет-технологій ще не було. При цьому торгова модель була побудована таким чином, що трейдер міг бути неправий протягом 11 місяців щорічно. Всього 10% угод були вдалими і забезпечували прибуток.

Місце №1. Сунь Цзи «Мистецтво війни»

Лідером нашого рейтингу стала книга, яка демонструє, як взяти гору над суперниками при виникненні різноманітних конфліктів.

Основна думка полягає в тому, що зміни піддаються тільки способи ведення боротьби, при цьому закони війни, а також людська природа не схильні до змін.

Автор упевнений: найважливішими інструментами в процесі ведення боротьби є стратегія і тактика. Використовуючи їх, можна здобути перемогу ще до максимальної точки розвитку конфлікту.

Саме на основі представленої книги Д.Лунделл написав твір «Мистецтво війни для трейдерів та інвесторів». Тут розказано, як використовувати методи Сунь Цзи, щоб отримувати прибуток в процесі гри на біржі.


Звичайно, представлений список літератури далеко не вичерпний. Однак ми вважаємо його основоположним. Вивчивши ці книги, можна вибирати і інші джерела інформації.

Питання 4. Як вибрати біржу для торгівлі?

Розмір комісії - ключовий фактор при виборі брокера. Уважно вивчайте цінову політику майбутнього партнера. Різні додаткові платежі також можливі. Як правило, комісія розраховується у вигляді відсотка від обороту конкретного трейдера, тому її розмір впливає на ціну угоди. При мінімальних комісіях стають доступними короткі угоди і додаткові можливості збільшити дохід.

Другий важливий момент - термінал, з яким працює брокер. Кількість доступних інструментів і швидкість з'єднання багато в чому визначається версією терміналу.

Висновок + відео

Гра на біржі – не тільки прибутковий і захоплюючий, але і дуже складний процес. Домогтися успіху при веденні торгівлі досить складно. Доведеться багато вчитися, дотримуватися певної послідовності дій, а також прислухатися до порад фахівців.

Ми бажаємо читачам "БізнесКіт.сом", які прийняли рішення грати на біржі, успіху і стабільного прибутку!  

P.S. Пишіть коментарі, зауваження, задавайте свої питання. Також не забувайте ділитися прочитаною статтею в соціальних мережах. До нових зустрічей, друзі! 


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити