Привіт, шановні читачі "BiznesCat.com"! Якщо вам терміново потрібні гроші, а взяти в борг не виходить, то доводиться звертатися в банк або мікрофінансові організації. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, де можна взяти кредит без відмови, без довідок і поручителів, а також як навчитися відмовляти собі в зайвих кредитах і жити без боргів.

Де можна взяти кредит

Що потрібно зробити до отримання кредиту

Зараз у кожного громадянина України є багато можливостей в отриманні позики, і всі вони мають як плюси, так і мінуси. Отримати кредит можна як у великому банку, так і в організаціях, що займаються мікропозиками, в ломбардах. Далі ми розглянемо всі ці способи докладніше.

Перш ніж зважитися на кредит, варто:

 • Оцінити необхідність цієї позики. Якщо за допомогою кредиту ви не вирішуєте проблеми, а просто берете дорогу річ - чи дійсно вона вам так необхідна?
 • Розрахувати свій бюджет. Особливо це важливо, якщо ви оформляєте іпотеку, розраховану не на один десяток років. Подумайте, чи готові ви до тривалих щомісячних платежів.
 • Визначитися з банком. Якщо ви маєте зарплатний рахунок або вклад, то в цьому банку ймовірність отримання кредиту значно зростає↑. Процентна ставка буде адекватною. А довідки про доходи та інші документи в деяких випадках не будуть потрібні, так як вся інформація є на вашому рахунку.

Будь-який великий банк розміщує на своєму сайті і в офісі важливу інформацію для клієнтів. Уважно вивчіть пам'ятку по кредиту. Заздалегідь підготуйте всі документи, які сприяють зниженню процентної ставки.

Обов'язково дізнайтеся, як можна оплачувати кредит. Важливо, щоб цей спосіб був вам зручний. Бувають ситуації, коли прострочення виникають через незручних способів погашення боргу.

Якщо консультант на ваші запитання відповідає ухильно, не відразу, плутається з поясненнями – не поспішайте підписувати договір. Швидше за все, ви знайдете в ньому неприємні сюрпризи.

Втім, звернення в банк далеко не єдиний спосіб подолати свої фінансові проблеми. Далі ми розглянемо інші способи, де взяти кредит без довідки про доходи і поручителів.

Чи потрібен вам кредит

Є люди, які негативно ставляться до будь-яких кредитів в принципі. Але це не зовсім правильно. Важливо розуміти, що кредити сильно відрізняються один від одного. Не всі знають, що їх можна поділити на хороші і погані.

Припустимо, ви придбали автомобіль на позикові кошти. Він може стати як джерелом доходу, так і джерелом витрат, тому що у вас 2 можливих варіанти використання машини:

 1. Розвага. Катаємо друзів і подруг, подорожуємо. Оплачуємо страховку, бензин, технічне обслуговування, кредитні виплати. Виходить, що ваш автомобіль - пожирач бюджету.
 2. Для заробітку. Ви приватний перевізник або працюєте в таксі. Припустимо, що в місяць Ви заробляєте 18 000 грн, з яких 6 000 платите по автокредиту. Тоді ваше авто-актив, який приносить вам прибуток.

Тому якщо ви оформляєте кредит, щоб з його допомогою заробити, і ваш прибуток буде перевищувати витрати, це правильне рішення, яке піде вам на користь.

А якщо ви займаєте гроші для того, щоб розважитися або пустити пил в очі уявним багатством, то такий кредит поганий.

Тим, хто хоче навчитися ефективному управлінню своїм капіталом, професіонали радять придбати гру «грошовий потік». Її автор Роберт Кійосакі, мільйонер та інвестор, а також тренер з фінансової грамотності.

Читайте також: Де взяти гроші - ТОП-17 варіантів.

Сім способів просто отримати кредит

Спосіб 1. Мікрофінансові організації

Це досить молода фінансова послуга, яка являє собою щось середнє між приватними і банківськими кредитами.

Мікропозика - це кредит готівкою в розмірі до 20 000 грн, виданий на невеликий термін (зазвичай на місяць).

Мікрофінансові організації дають в борг охочіше, ніж великі банки, і не вимагають від клієнта звіту за цілями кредиту. Можна сказати, що вони є місцем, де можна отримати кредит без відмови.

Мінусами (-) мікропозик порівняно з пропозиціями банків є:

 • невеликі суми видаваних позик.
 • висока процентна ставка. У разі прострочення погашення боргу, переплата може бути досить істотною.

Процентна ставка зазвичай залежить від наступних пунктів - сума і термін погашення позики, який кожен визначає сам.

Приклад з життя: мій знайомий отримав 8 000 грн, на подарунок коханій дівчині. Через тиждень він очікував перерахування заробітної плати, але з переведенням відбулася заминка, і надалі гроші в терміновому порядку знадобилися на інші цілі. В результаті невеликого прострочення в кілька тижнів він переплатив 6 000 грн.

Тому ми рекомендуємо повертати мікропозики якомога швидше, не відкладаючи на потім.

Для отримання кредиту потрібен тільки паспорт і пристойний зовнішній вигляд. Поручителі та додаткові документи не потрібні. Такий варіант підійде безробітному або особі без кредитної історії.

Плюси (+) мікропозик:

 • оперативне оформлення протягом 5-10 хвилин без збору довідок і без поручителя;
 • можна оформити все в онлайн-режимі;
 • повернути борг можливо протягом місяця або раніше.

Це найбільш простий варіант, коли гроші потрібні тут і зараз, але вам відмовили в банку. Такі організації допомагають людям отримати гроші швидко і без зайвих питань.

Отримати мікропозику можна 2-ма способами:

 1. через Інтернет. Ви реєструєтеся на сайті організації, відкриваєте свій особистий кабінет, заповнюєте анкету, вказавши свої особисті дані. Далі вам слід визначитися з потрібною сумою, терміном повернення позики, погодитися з умовами компанії і подати заяву на позику.
 2. у пунктах прийому заявок. Якщо оформлення через Інтернет здасться вам занадто складним, можна оформити позику в найближчому офісі. Рішення про схвалення буде прийнято протягом 5 хвилин.

Важливо дотримуватися правила: беріть рівно стільки, скільки необхідно. Не потрібно піддаватися на пропозиції співробітників взяти суму більшу, ніж потрібно вам. Різниця всього в пару тисяч грн при невеликій простроченні виросте в серйозні відсотки.

За допомогою Qiwi-гаманця отримати позику ще простіше - гроші переведуть практично відразу, після оформлення заяви на кредит.

Звичайно, перший схвалений кредит буде зовсім невеликим (зазвичай не більше 2 000 грн). Але наступні суми будуть значно вище↑. У разі дострокового погашення першої позики, далі відсотки будуть мінімальними.

Спосіб 2. Позики у приватних осіб під розписку

Подібні оголошення, можна зустріти де завгодно - на зупинці, біля під'їзду, в ліфті: "Дам гроші в борг під розписку від приватної особи без передоплати на особисті потреби".

Звучить незвично - навіщо хтось вирішив позичити гроші іншій незнайомій людині? Відразу замислюєшся про безкоштовний сир, який лежить в мишоловці. У житті ж така операція досить проста, безпечна і абсолютно законна, якщо оформлена правильним чином.

Гарантією повернення боргу є завірена у нотаріуса розписка. Якщо задуматися, то ризикує саме позичальник. Приватні інвестори завжди тримають в розумі ймовірність неповернення позики, і тому беруть серйозні відсотки. Іноді вони перевершують банківські в 2 рази і більше.

Головним мінусом (-) для позичальників є те, що інвестор має право при простроченні виплати звернутися в колекторську організацію. Саме тому даний спосіб кредитування потрібно використовувати тільки тоді, коли є впевненість, що ви зможете вчасно повернути борг.

Плюси (+) отримання позики у приватної особи:

 1. Доступність величезна кількість пропозицій;
 2. Швидкість прийняття позитивного рішення – підписали договір-розписку, взяли позику;
 3. Простота оформлення мінімальний пакет документів і зрозумілий договір (розписка).

Подібні пропозиції легко можна знайти в Інтернеті. Однак перш ніж підписати розписку, ретельно вивчіть всі умови, особливо зверніть увагу на пункти, написані дрібним шрифтом. ?

Спосіб 3. Кредитна картка

Кредитну карту можна легко оформити практично в будь-якому відділенні банку. З її допомогою можна здійснювати покупки на позикові кошти в строго обмежених лімітах. Обмеження на суму визначається банком, виходячи з платоспроможності клієнта.

Серйозний плюс (+) - можливість витрачати гроші і не давати звіт банку. Не варто також забувати про постійне збільшення↑ кредитних сум після погашення заборгованості.

У більшості карт є безвідсотковий період погашення боргу. Це означає, що при достроковому погашенні відсотки вам не нараховуються. Карту можна використовувати як альтернативу споживчому кредиту на термінові потреби.

Спосіб 4. Позика під заставу майна

Щоб отримати позику без застави, як правило, потрібна велика офіційна зарплата і поручитель, доходи якого повинні дозволяти погасити ваш борг в разі гострої необхідності. Однак, оформляючи позику під заставу майна, можна розраховувати на більші суми.

Найчастіше в якості застави виступає:

 • нерухомість;
 • особистий автомобіль;
 • акції, цінні папери;
 • ґрунт;
 • інше цінне майно на розсуд банку.

Якщо майно знаходиться в частковій власності, банк може зажадати офіційної згоди всіх власників.

У разі відмови від виплати боргу банк матиме право позбавити вас заставного майна і розпорядитися ним на власний розсуд. Крім того, протягом усього періоду погашення позичальник не має права розпоряджатися закладеним майном (дарувати, продавати та інше).

Не варто забувати, що банки часто занижують вартість заставного майна, щоб у разі неповернення боргу вигідно його продати.

Спосіб 5. Ломбард

Більшість людей володіють різними цінностями, які можна закласти в ломбард, отримавши за них готівку. Ломбарди охоче приймають коштовності, антикваріат, золото. Найчастіше оцінка цих речей сильно занижена по відношенню до їх реальної вартості.

Якщо річ вам дійсно дорога, як можна швидше її викуповуйте. Якщо зробити це вчасно не вийде - вона відходить у власність ломбарду. Найчастіше такі речі продаються прямо з прилавка любителям цікавих предметів.

Деякі компанії зі скупки цінностей приймають сучасні смартфони, дорогу апаратуру в належному стані і іноді автомобілі. Вони називаються ломбардами техніки.

Так чи інакше, дорога річ, неважливо телефон це чи ювелірна прикраса, може принести вам кошти, навіть не будучи проданою.

Правила, про які варто знати при бажанні скористатися послугами ломбарду:

 • ви повинні бути повнолітнім;
 • необхідний паспорт;
 • за зберігання оплачується комісія;
 • повернення речей тільки після повного погашення позики;
 • необроблені камені не приймають.

Спосіб 6. Кредитні брокери

Це посередники між позичальником і банком, які:

 • підбирають і пропонують оптимальні кредитні продукти;
 • взаємодіють зі страховими та оціночними компаніями;
 • ведуть фінансовий проект свого клієнта.

За ці послуги брокер отримує оплату, яка вимірюється відсотками від кредитних угод. Орієнтуючись в кредитному ринку, брокери можуть надати своїм клієнтам найбільш привабливі умови.

Приклад з життя: знайомий вирішив взяти кредит на велику суму. Одночасно він повинен був перебувати у справах в іншому місті. Часу на збір та оформлення документів не було. Він звернувся до банківського брокера. І не помилився, заощадив час і отримав більш привабливу процентну ставку.

Спосіб 7. Позичити у друзів

Найпопулярніший в народі спосіб, де взяти кредит під маленький відсоток. Малоймовірно, що друзі будуть на вас наживатися і вимагати відсотки, але, якщо мова йде про велику суму, не зайвим буде їх віддячити.

Краще оформити борг офіційно у нотаріуса, так як, на жаль, проблеми можливі навіть з близькими людьми.

Сім банків з вигідними пропозиціями

До кредитних організацій з найкращими умовами надання позик відносяться:

 1. Ощадбанк;
 2. Укрексімбанк;
 3. Приватбанк;
 4. Райффайзен Банк Аваль;
 5. Укргазбанк;
 6. АльфаБанк;

Якщо зазначених банків немає у Вашому місті, можна звернутися до інших фінансових установ. Але обов'язково вивчіть умови і порівняйте пропозиції.

Відповіді на популярні питання

Питання 1. Що робити з сірою кредитною історією

Це цілком вирішувана проблема. На вашу кредитну історію впливають прострочення, штрафи, дострокові погашення.

Поліпшити її цілком можливо, якщо позичальник:

 1. Призведе поважні причини прострочення і доведе свою правоту, наприклад принесе довідку, що в момент чергової виплати він перебував у лікарні;
 2. Підтвердить документально свою платоспроможність;
 3. Рефінансує свої борги - візьме нову позику для погашення старих;
 4. Отримає мікропозику і вчасно його виплатить. Це відразу підніме його рейтинг за оціночною шкалою.

Існує відмінна програма "кредитний лікар" – вона відновлює історію у клієнтів.

Якщо ж поліпшити історію не виходить - знайдіть інші способи отримання грошей. Є безліч компаній, яким не важлива ваша історія: манівео, є-гроші, швидко гроші, ваша готівочка та інші. Але відсоток буде вище↑, ніж у банків.

Питання 2. Чи вигідно рефінансування

Позику на закриття інших кредитів краще брати в разі, якщо ви впевнені, що зможете його погасити. Зробити це можна в будь-якому банку.

Звертатися чи в контори, які за певну плату вирішать ваші фінансові труднощі, вирішувати тільки вам.

Перекредитування - це спеціальна пропозиція, що дозволяє взяти новий кредит з метою повного або часткового погашення попереднього. З його допомогою можна зменшити↓ відсотки або розмір внеску, збільшивши ↓ період кредитування.

Питання 3. Як жити без боргів

Залежність від банків - це зовсім не благо, адже взяті борги потрібно повертати. Наші батьки для здійснення дорогої покупки відкладали гроші, дотримуючись режиму економії.

Сучасним людям такий спосіб здається безглуздим. Легкість в отриманні кредиту змушує людей не турбуватися про наслідки. Безліч дорогих і не завжди потрібних нам речей ваблять купити їх в борг. Але це може в підсумку привести до фінансового краху.

Ось причини, за якими цілком не дурні люди раптом починають вести життя, незрівнянну зі своїми доходами:

 • Бажання пустити пил в очі оточуючим;
 • Отримання миттєвого щастя;
 • Невміння відкладати;
 • Втрата роботи
 • Бажання довести партнеру власну значимість.

У запущених ситуаціях можуть допомогти тільки лікарі – психотерапевти. Можна лікуватися і самостійно за допомогою планомірної психологічної роботи з підвищення самооцінки.

Приклад з життя: Одна знайома бере вже 3-ий кредит поспіль на покупку гаджетів. Перший вона взяла для покупки нового смартфона. Другий був витрачений на планшет. Тепер настала пора обзавестися ноутбуком.

Однак зарплати вистачає лише на погашення одного з трьох кредитів. Як оплатити інші 2, вона ще не придумала.

Чому таке відбувається?  Хіба важко освоїти основи фінансової грамотності? Психологи стверджують, що причини можуть приховувати значно глибше.

Люди набирають борги для миттєвих радощів, думаючи що зробити такі покупки в майбутньому не вийде. Інші компенсують грошима, яких не заробили, невпевненість у собі.

Висновок + відео

Ви дізналися, які бувають позики, як і де можна взяти кредит готівкою, познайомилися з альтернативою банкам.

Наостанок додамо, що бояться кредитів не варто, але і легковажне ставлення до них загрожує проблемами.

Хочеться вірити, що ця стаття допоможе вам вирішити свої фінансові питання найбільш ефективно.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити