Зміст[Сховати]

Вітаємо читачів "BiznesCat.com"! Сьогодні поговоримо про торгівлю на біржі: як почати торги і яких порад потрібно дотримуватися, щоб торгувати на біржі успішно. 

Зі статті ви також дізнаєтеся:

 • які плюси і мінуси торгівлі на біржі для початківців;
 • у чому полягають особливості біржової торгівлі через Інтернет;
 • на що необхідно звертати увагу, вибираючи брокера.

Також в публікації ви знайдете поради експертів, які допоможуть домогтися успіху на ринку, і відповіді на поширені запитання.

Представлена стаття буде корисна всім, хто хоче знати, як торгувати на біржі правильно і заробляти гроші.

Отже, поїхали!

Торгівля на біржі

Основи біржової торгівлі - які біржі існують і як на них працювати ⚙ ?  

Біржова торгівля (або трейдинг) - це процес укладання угод на біржі (з акціями, валютами, ф'ючерсами, опціонами та іншими фінансовими інструментами) за встановленими правилами.

Біржа - це посередник при укладанні торгових угод.

Читайте також статтю по темі - "Трейдер - це хто і чим займається".

У сучасному світі кількість різноманітних бірж безперервно зростає. При цьому початківців користувачів на них теж стає з кожним днем все більше. Саме тому питання: чи реально заробити на біржі, залишається незмінно актуальним.

Насправді отримувати дохід таким способом цілком реально. Але домогтися успіху вдається тільки тим, хто витрачає досить велику кількість часу на навчання торгівлі на біржі.

Щоб заробляти на біржі, від трейдера будуть потрібні:

 • теоретичні знання;
 • практичні навички;
 • стійкість до стресових ситуацій;
 • вольові якості.

Успішність трейдингу неможлива також і без невеликої кількості везіння. Справжній трейдер вміло поєднує азарт, захоплення з серйозною інтелектуальною роботою.

Детальніше про заробіток на біржі читайте в окремій статті.

У сучасному світі діє кілька типів бірж, на яких торгівля здійснюється майже кожен день:

 1. Валютні біржі. Тут здійснюється торгівля валютами, а також їх парами та іншими поєднаннями.
 2. Фондові біржі. Основними фінансовими інструментами тут є різні цінні папери. В першу чергу це акції та облігації.
 3. Товарні біржі. Тут ведуть торги величезною кількістю різних товарів - продуктами харчування, нафтою, дорогоцінними металами і багатьма іншими.
 4. Біржі похідних фінансових інструментів. На ринках торгують не тільки активами, а й опосередкованими цінними паперами. Найбільш популярними серед них є опціони і ф'ючерси.
 5. Криптовалютні біржі. Торгівля ведеться цифровими валютами (криптовалютами).

Сьогодні торги на біржі здійснюються в реальному часі (в режимі онлайн) через спеціалізовані електронні платформи (торгові термінали).

Найбільшою популярністю серед країн СНД користується Московська біржа. Вона була утворена відносно недавно - в 2011 році шляхом злиття двох бірж – ММВБ і РТС.

У підсумку Московська біржа заслужила статус найпопулярнішої і надійної біржі для торгівлі в СНД. Тут здійснюються операції з цінними паперами, ф'ючерсами, безготівковими валютами, а також іншими фінансовими інструментами.

Найбільшою популярністю в світі користується валютний ринок Форекс. Тут діє дуже багато трейдерів, які поєднують в собі роль покупців і продавців. Основною метою при цьому виступає отримання доходу. Ринок Форекс об'єднує більшість існуючих у світі валют.

☝  Заробіток на зміні вартості різних валют проводиться в безготівковій формі з використанням Інтернету. При цьому інструментом трейдингу виступає валютна пара.

Гра на ринку Форекс стала одним з найпопулярніших видів заробітку на біржах вже багато років тому. Але досі новачків інтригує можливість отримувати дохід таким способом. Про те як заробити на Форекс, читайте в нашій статті.

За своєю суттю будь-яка інтернет-біржа являє собою посередником між 2-ма сторонами угоди - продавцем і покупцем. При цьому розміри Форекс настільки колосальні, що пошук контрагента тут здійснюється буквально за кілька секунд. Крім того, сторони угоди не знають один про одного абсолютно нічого.

Особливістю ставок на валютному ринку в режимі онлайн є їх повна комп'ютеризація. У цьому полягає їх основна перевага перед ставшими неактуальними фізичними зустрічами контрагентів.

Але не варто думати, що все так просто. Насправді торги на Форекс для початківців користувачів так само складні, як і торги на інших біржах.

Важливо розуміти, трейдери самостійно приймають рішення оформляти угоду на покупку або продаж, а торговий майданчик тільки автоматично здійснює їх обробку і розподіл.

Багато хто задається питанням, чим Форекс краще інших бірж. Однак відповідь не може бути однозначною. Звичайно, важливо враховувати високий рівень популярності Форекса. Тут немає необхідності замислюватися про технічні нюанси операцій і користувач може повністю присвятити себе аналізу.

Однак слід розуміти, що саме вибір біржі є основним етапом на шляху до трейдингу. Щоб стати успішним, кожен повинен вибрати відповідну саме йому біржу.

Щоб зробити правильний вибір ринку, слід враховувати цілий ряд критеріїв:

 • торгівля якими фінансовими інструментами ведеться на біржі;
 • місцезнаходження;
 • який рівень ризику проведення угод на ринку;
 • величина кредитного плеча.

Якщо оцінювати роботу на ринку ММВБ відповідно до наведених вище критеріїв, можна відзначити явні переваги цієї біржі. Однак можна без особливих зусиль підібрати і ще більш вигідні варіанти. Коли біржа буде обрана, доведеться пройти ще один важливий етап на шляху до успіху в трейдингу – вибір брокера

Тільки після того, як будуть обрані біржа і брокер, можна буде перейти безпосередньо до торгівлі. При цьому величезне значення має правильний аналіз ринкової ситуації.

Трейдер повинен навчитися прогнозувати рух курсу. Саме на базі проведеного аналізу з використанням Інтернету і торгової платформи трейдер виставляє ордери. У підсумку за умови успішної оцінки ситуації можна отримати непоганий прибуток.

Крім того, хотілося б нагадати, що для отримання максимального доходу величезне значення також має відношення трейдера до ринку. Торгівля на біржі є інтелектуальною роботою. Незважаючи на це, нерідко зустрічаються користувачі, які відносяться до трейдингу, як до гри в рулетку. Такий підхід неминуче спричиняє втрати і, як наслідок, злив депозиту.

Переваги та недоліки торгівлі на біржі ?

Перш ніж прийняти рішення про початок торгівлі на біржі, користувач повинен оцінити, наскільки йому підходить така діяльність. Зробити це не вийде, якщо не знати, які її плюси (+) і мінуси (−).

Саме тому ми детально розповімо про переваги і недоліки трейдингу. При цьому вони застосовні до торгівлі як на фондовій біржі, так і на Форекс. Справа в тому, що діяльність цих ринків схожа і пов'язана зі спекуляціями на біржі.

➕ Переваги торгівлі на біржі

Можна виділити цілий ряд переваг трейдингу. Основними серед них є наступні:

 1. Перспектива отримання високого доходу. У разі успіху в трейдингу можна істотно збільшити↑ вкладений капітал. При цьому зростання доходу нічим не обмежене. Історії відомі випадки, коли людям вдавалося розбагатіти саме завдяки біржовій торгівлі.
 2. Можливість працювати на себе. Користувач самостійно приймає всі рішення, відсутні начальники всіх рівнів. Ті, хто коли-небудь працював на самого себе, навряд чи вже повернуться до традиційного працевлаштування.
 3. Вільний графік роботи. Трейдер особисто планує режим своєї праці. Для отримання доходу на біржі зазвичай досить приділяти всього по кілька годин щодня. Вихідні у трейдерів завжди повноцінні, адже в суботу та неділю біржові ринки закриті.
 4. Можливість вибрати зручні для конкретного користувача годинник для роботи. Біржі працюють у всьому світі, тому можна здійснювати операції навіть вночі. Що стосується Форекса, він і зовсім працює цілодобово (за винятком вихідних).
 5. Можливість суміщення з іншими видами роботи. Ця перевага пов'язана з відсутністю необхідності витрачати на трейдинг велику кількість часу. Працювати на біржі можна одночасно з основною діяльністю.
 6. Величезна кількість варіантів для заробітку. Домігся серйозних успіхів трейдер завжди користується попитом у інвесторів. Він може заробляти не тільки за допомогою довірчого управління чужими засобами, а й на наданні аналітичних прогнозів, навчанні трейдингу для початківців трейдерів і багато іншого. Однак в будь-якому випадку щоб стати затребуваним на ринку, трейдеру доведеться продемонструвати серйозні стабільні результати в торгівлі.
 7. Інтелектуальний розвиток. Трейдинг не пов'язаний з якою-небудь фізичною працею. Незважаючи на те, що це досить важка праця, вона виключно інтелектуальна. Щоб домогтися успіху на біржі, необхідно розвивати здібності до аналітики, прогнозу подальшого розвитку ситуації. Більш того, важливо мати якісні знання про економіку всього світу, а також політичну ситуацію в різних державах.
 8. Можливість пасивного заробітку. Якщо з яких-небудь причин відсутнє бажання або можливість вести трейдинг самостійно, але хочеться отримувати дохід від біржі, можна передати грошові кошти в управління досвідченим трейдерам, а також вкласти їх в ПАММ-рахунки. Це дозволить отримувати пасивний прибуток, не витрачаючи часу.
 9. Відсутність необхідності вкладати величезний капітал для початку трейдингу. Сучасні брокери дозволяють виходити на ринок, маючи навіть дуже невеликі суми, аж від 10 доларів. Природно, дохід в цьому випадку буде мінімальним. Зате з'явиться можливість вчитися і перевіряти свої сили, а також обрану стратегію при мінімальних ризиках. Деяким успішним трейдерам за умови наявності певних знань і досвіду вдалося з невеликого капіталу сколотити цілий статок.
 10. Глобальна інформаційна підтримка. Біржовий трейдинг передбачає використання різноманітних інструментів, які допомагають користувачеві досягати успіху – торгові майданчики, індикатори, інструменти технічного аналізу, демо-рахунки, аналітичні прогнози, радники, а також економічний календар. Іншими словами, трейдер на біржі не залишається один на один з ринком. Але не варто забувати, що відповідальність в будь-якому випадку цілком і повністю лягає на плечі власника рахунку.

➖ Недоліки біржової торгівлі

Незважаючи на величезну кількість переваг, торгівля на біржі має і цілий ряд недоліків:

 1. Необхідність вкладення капіталу. Це перший і основний недолік. Більш того, саме від кількості вкладених коштів безпосередньо залежить розмір одержуваного доходу. Виходить, що трейдинг нагадує бізнес – він вимагає не тільки тимчасових витрат, але і вкладення грошей.
 2. Високий рівень ризику. Успіху в торгівлі вдається досягти небагатьом. Більшості ж трейдерів вдається протриматися не дуже довго-вони зі змінним успіхом відкривають угоди і в кінцевому підсумку зливають рахунок. Торгівля на біржі, як і будь-який високоприбутковий заробіток, пов'язана з ризиком. При цьому чим вище↑ прибуток, тим вище↑ рівень ризику.
 3. Відсутність будь-яких гарантій. Немає абсолютно ніякої впевненості в тому, що трейдер отримає прибуток. Більш того, ніхто не може гарантувати користувачеві збереження його капіталу. Трейдер може торгувати в нуль, зі збитком або зовсім втратити гроші.
 4. Складнощі з емоціями. Для багатьох трейдерів (особливо початківців) займатися торгівлею на біржі важко з точки зору психології. Емоційний дискомфорт виникає в момент, коли на рахунку утворюються збитки. Нерідко все це призводить до нервового зриву і неконтрольованих збитків. Залишатися спокійним в будь-якій ситуації під силу небагатьом. Однак саме це вміння має практично основоположне значення при торгівлі на біржі.

Багато хто не хоче цьому вірити, але статистичні дані невблаганні: 9 з 10 початківців трейдерів чекає на біржі невдача. Причин зливу депозиту чимало, тому шансів у новачків хоча б зберегти власний капітал небагато. Крах чекає багатьох протягом перших місяців.


Вище були розглянуті основні переваги і недоліки торгівлі на біржі. Кількість плюсів в цьому переліку більше, але це ще нічого не означає. Для більшості новачків представлені мінуси мають більш відчутне значення.

Новачкам не варто забувати про обережність, слід пам'ятати важливе правило: трейдинг – робота далеко не для всіх. Будь-який необачний вчинок на біржі може привести до втрати капіталу.

Кожен користувач сам приймає рішення, чи працювати йому на біржі. При цьому важливо враховувати власну психологію, а також перевагу до співвідношення ризику і прибутковості.

Торги на біржі онлайн в реальному часі - особливості біржової торгівлі через Інтернет

Всі світові біржі практично відразу після появи Інтернету приступили до впровадження нових технологій в свою роботу. Ті, хто розумів, що тут криється потенційно високий заробіток онлайн, не прогадали.

 • До впровадження онлайн-торгівлі трейдери змушені були направлятися в певне місце (на біржу), де і укладалися угоди при особистій зустрічі контрагентів. Також можна було здійснювати операції, використовуючи телефон. У будь-якому випадку такий підхід вимагав серйозних тимчасових витрат на укладення угод.
 • Після створення комп'ютера і появи Інтернету процес біржової торгівлі вдалося істотно спростити для всіх її учасників: приватних трейдерів, брокерських компаній і безпосередньо бірж. Сьогодні досить мати комп'ютер або мобільний пристрій, щоб буквально через кілька хвилин називатися трейдером. В результаті процес торгівлі на біржі стає швидше і простіше.

Комп'ютерні технології дозволяють з високою швидкістю і ефективністю використовувати різні інструменти аналізу – індикатори, графіки і багато інших. Торгуючи через Інтернет, трейдер може досить оперативно отримувати останні новини, а також доступ до найактуальніших аналітичних даних експертів. Все це робить біржі максимально популярними серед величезної кількості користувачів.

Щоб отримати доступ до біржової торгівлі, в першу чергу необхідно встановити торговий термінал. Багато з них можна завантажити абсолютно безкоштовно. Такі програми містять в собі всі доступні типи графіків, які можна налаштовувати відповідно до власних уподобань, а також найбільш популярні аналітичні інструменти.

Однак не варто забувати, що найчастіше інтернет-торгівля пов'язана з серйозним недоліком. Користувачі, працюючи через біржу, не бачать реальних котирувань. Це дає можливість шахраям надавати їм спотворену інформацію з метою заволодіти їх грошовими коштами.

Щоб уникнути названих наслідків, важливо співпрацювати тільки з тими брокерськими компаніями, які працюють на біржі досить довго і не мають сумнівної репутації. Більш того, перш ніж співпрацювати з брокерською компанією, варто ретельно вивчити договір, ліцензії та інші документи.

Як торгувати на біржі - керівництво для початківців трейдерів ?

Перш ніж почати торгувати на біржі, варто вивчити етапи, які доведеться пройти в обов'язковому порядку. Щоб домогтися успіху, слід точно дотримуватися представленої нижче послідовності.

Етап 1. Вибір брокера

Від вибору брокера багато в чому залежить успішність трейдингу. Величезне значення при цьому мають не тільки умови торгівлі, але і надійність компанії. Саме тому важливо з максимальною відповідальністю підійти до процесу вибору.

Етап 2. Розробка власної стратегії

Власна стратегія являє собою комплекс методик, що застосовуються в процесі торгівлі на біржі, який розроблений трейдером самостійно.

Перевага використання власного торгового плану полягає в тому, що він повністю відповідає вимогам і перевагам конкретного користувача.

Кроки, які необхідно подолати на шляху до створення власної стратегії, описані в таблиці нижче.

Таблиця: "Особливості етапів процесу створення власної торгової стратегії"

Крок Основні особливості
Придбання базових знань На цьому етапі трейдер повинен вивчити максимум корисної інформації, розібратися у функціонуванні біржі, а також основних термінах
Період трейдингу Вибір тривалості періоду для трейдингу-рішення використовувати коротко -, середньо-або довгострокову торгівлю
Вид аналізу На цьому кроці слід вибрати, який спосіб використовувати для аналізу ринкової ситуації-хвилі – свічки, індикатори або інші
Вивчення існуючих торгових стратегій Важливо вивчити різні стратегії, розроблені досвідченими трейдерами, які ведуть торгівлю на принципах, що підходять вам
Створення власного торгового плану Тільки коли всі попередні етапи будуть пройдені, можна приступити до створення своєї стратегії, спираючись на отримані знання

Новачкам часто розробка власної стратегії здається дуже складною. Однак після того, як будуть отримані необхідні знання, проблем з цим процесом вже не виникне.

Етап 3. Тренування на демо-рахунку

Коли брокерська компанія обрана і розроблена стратегія торгівлі, слід відкрити віртуальний рахунок. В ідеалі сума на ньому повинна відповідати тій, яку в майбутньому планується внести на реальний депозит.

На демо-рахунку трейдер веде торгівлю відповідно до обраної стратегії. Тривалість тесту торгового плану повинна становити не менше місяця.

Після закінчення цього періоду слід оцінити отриманий результат:

 • Якщо в результаті торгівля виявиться прибутковою, можна перенести стратегію на реальний депозит.
 • Якщо ж буде отриманий збиток, доведеться ще вчитися і шукати іншу стратегію.

Етап 4. Відкриття реального рахунку

У більшості випадків для відкриття реального рахунку достатньо всього декількох кліків на сайті брокерської компанії. Іноді додатково потрібно пройти верифікацію. З цією метою доведеться надати скріни документів, що засвідчують особу.

Коли брокерський рахунок буде відкритий, необхідно поповнити його реальними грошима. Тільки після цього можна приступати безпосередньо до трейдингу.

У момент поповнення виникає закономірне питання - яка сума буде потрібно для біржової торгівлі. Багато брокерів сьогодні пропонують відкрити центові рахунки. В цьому випадку досить поповнити депозит всього на кілька доларів, щоб спробувати себе в трейдингу.

При поповненні рахунку варто враховувати, що розмір прибутку в першу чергу визначається величиною вкладеного капіталу. Чим більше↑ сума на рахунку, тим більше↑ розмір потенційного прибутку. Однак при несприятливому розвитку ситуації розмір збитків також зросте.

Етап 5. Отримання першого прибутку

Якщо строго слідувати порадам професіоналів, а також точно дотримуватися обраної стратегії, можна домогтися непоганих позитивних результатів. Іншими словами, вдасться отримати перший прибуток.

Етап 6. Нарощування торгового капіталу

☝ Фахівці не рекомендують вносити на депозит додаткові суми, поки не вдасться збільшити↑ початковий капітал в 2 рази.

Саме прибуток є підтвердженням накопичення достатньої кількості досвіду і знань. Більш того, це означає, що торгова стратегія була обрана вірно.

Етап 7. Перехід в стабільний прибуток

Коли спочатку внесена на рахунок сума буде збільшена вдвічі, метою трейдера стає досягнення стабільного прибутку. У цей момент важливо приділяти торгівлі на біржі максимально можливу кількість часу. При цьому трейдеру необхідно навчитися повністю контролювати свої емоції.


Новачки витрачають на проходження описаних вище етапів різний час. Однак в будь-якому випадку ті, хто прикладає максимум зусиль і діє послідовно, обов'язково досягають успіху.

Читайте також статтю по темі - «Як грати на біржі і вигравати».

Як вибрати брокера для торгівлі на біржі - 5 головних критеріїв вибору ☝

Для успішної торгівлі величезне значення має вибір брокера. Цей процес досить складний і вимагає певних зусиль.

В інтернеті можна знайти величезну кількість рекламних пропозицій, які запевняють, що саме їх торгові умови кращі. Однак довіряти слід тільки перевіреним компаніям.

В ході їх вивчення важливо звернути увагу на наступні критерії:

 1. Пропоновані для роботи торгові платформи. Більшість брокерів пропонують трейдерам працювати на біржі з популярними платформами, що заслужили визнання користувачів. Однак деякі компанії надають можливість скористатися авторськими розробками. Трейдер повинен точно розуміти, який варіант він хоче використовувати.
 2. Наявність бонусних програм. Деякі брокери пропонують отримати бонуси для торгівлі на біржі, як початківцям, так і досвідченим користувачам. Однак трейдери повинні пам'ятати, що вірити привабливим умовам на слово не варто. Перш ніж погодитися на використання бонусів, слід уважно вивчити всі документи, що стосуються акції.
 3. Особливості здійснення операцій у брокера. Фахівці рекомендують новачкам скласти таблицю, в неї слід внести основні умови торгівлі, пропоновані різними брокерськими компаніями. При цьому слід порівняти величину спреду або комісії, розміри кредитного плеча, а також допустимі лоти. Чим ширший діапазон пропонує брокер для використання, тим більше буде можливостей у трейдера.
 4. Навчальні курси. Початківцям трейдерам важливо, щоб обраний брокер пропонував якісну програму навчання. Без придбання необхідних знань досягти успіху в торгівлі на біржі не вдасться. Чим більш інформативними і великими будуть навчальні курси, тим краще для трейдера. Фахівці рекомендують новачкам, перш ніж приступити до торгівлі, уважно вивчити пропоновані матеріали в повному обсязі. Більш того, надання брокером якісних навчальних програм підтверджує його надійність. Це свідчить про те, що компанія прагне співпрацювати з професійними трейдерами.
 5. Відгуки інших користувачів. Професіонали не рекомендують сліпо вірити їм. Справа в тому, що у дійсно успішних трейдерів абсолютно немає часу для викладу власної думки в Інтернеті. Більшість відгуків не відображають справжньої ситуації. Новачки, які злили депозит через недосвідченість і відсутність знань, часто стверджують, що трейдинг являє собою звичайний розлучення. Крім того, нерідко негатив про брокерів розміщують їх конкуренти. Позитивні ж думки часто носять рекламний характер. Об'єктивні відгуки знайти в інтернеті практично нереально.

? Повторимося: вибору брокера необхідно відвести певний проміжок часу. У майбутньому це дозволить заощадити нерви і гроші.

Огляд ТОП-3 біржових брокерів ?

В Інтернеті діє величезна кількість брокерів. У такій ситуації самостійно вивчити особливості кожного з них, а також зробити правильний вибір буває непросто. Тому новачкам слід скористатися рейтингом брокерських компаній, складеним професіоналами. Один з них представлений нижче.

№1. Forex Club

Офіси Forex Club діють в більшості країн світу. Користувачам тут пропонують: величезну кількість тарифних планів, зручні навчальні курси, якісна аналітика, а також авторські стратегії.

Основні умови торгівлі тут наступні:

 • основна валюта для відкриття та обслуговування депозиту - американський долар;
 • мінімальний спред відсутній;
 • максимальний розмір кредитного плеча зафіксований на рівні 1:100;
 • мінімальний розмір депозиту залежить від тарифного плану і становить: для тарифу Класик – 0 доларів, Act – 300 доларів, Tunnel – 10 000 доларів.

Для торгівлі на біржі "Форекс Клуб" пропонує величезну кількість різноманітних інструментів. Серед них: різноманітні валютні пари, нафта, газ, дорогоцінні метали, криптовалюти, а також контракти.

Клієнти брокера отримують цілий ряд переваг:

 • дилінг по телефону;
 • аналітичні прогнози;
 • якісне навчання;
 • готові інвестиційні рішення;
 • безперервна технічна підтримка;
 • велика кількість способів зняття і внесення на рахунок грошей;
 • компенсація комісії платіжних систем;
 • величезна кількість акцій і всілякі бонуси.

Ще однією особливістю брокера є можливість роботи з великою кількістю торгових платформ. Крім традиційних МТ4 і МТ5 у Forex Club є власні розробки. Одна з них – термінал Libertex, який працює без установки на комп'ютер через онлайн-браузер.

Крім того, для досвідчених трейдерів брокер пропонує платформу Rumus. Тут можна провести аналіз ринку, а також вести торгівлю величезною кількістю інструментів.

Тим, хто не бажає вести торгівлю самостійно, ФорексКлаб пропонує використовувати інвестування в ПАММ-рахунки. Ще одним способом отримання доходу є велика партнерська програма.

Трейдерам обов'язково сподобається унікальна система навчання. Тут знайдуться курси для новачків, для професіоналів, а також індивідуальні навчальні програми.

№2. Альпарі

Брокер Альпарі прекрасно підходить початківцям трейдерам, які бажають вчитися торгівлі на біржі. Це пов'язано з тим, що представлена компанія безперервно вкладає кошти в створення навчальних курсів. Більш того, брокер наймає професіоналів, які викладають новачкам.

Заробити, співпрацюючи з Альпарі, під силу кожному:

 • Початківці трейдери можуть придбати базові знання, використовуючи їх курси. Більш того, в трейдингу їм допоможуть аналітичні огляди, а також вебінари за різними типами аналізу – свічкового, хвильового, а також класичного.
 • Професіонали можуть отримувати дохід від викладання. Однак отримати таку посаду в Альпарі непросто. Для цього будуть потрібні не тільки успішний досвід трейдингу, але і якісні знання теорії. Також в обов'язковому порядку потрібні здібності до навчання інших людей. Більш того, користувач повинен бути готовий до тривалої співпраці.

Ще один спосіб заробітку-інвестування в ПАММ-рахунки. Він чудово підходить власникам капіталу, у яких недостатньо досвіду для самостійної торгівлі або викладання.

№3. ІнстаФорекс

Instaforex - брокер, який ідеально підходить трейдерам, які бажають торгувати на біржі самостійно.

Можна виділити цілий ряд переваг даної компанії:

 1. можливість почати торгівлю з будь-якої суми. Вимога про мінімальний депозит не встановлено.
 2. можливість вибрати розмір кредитного плеча. Величина цього параметра може бути встановлена в діапазоні від 1:1 до 1:1000.

ІнстаФорекс має ряд ліцензій, які підтверджують надійність брокера, а також його платоспроможність. Більш того, успішна робота на ринку протягом 7 років, а також велика кількість задоволених клієнтів дозволяють зберігати лідируючі позиції протягом тривалого часу.


Скориставшись представленим вище рейтингом, новачок може відкрити рахунок в будь-який з описаних брокерських компаній. Це допоможе зберегти час, гроші і нерви, уникнувши співпраці з шахраями.

Як успішно вести торги на біржі - 5 корисних порад 

Підвищити ймовірність отримання доходу в процесі торгівлі дозволяє вивчення досвіду професіоналів. З цією метою можна скористатися порадами експертів. Найважливіші з них представлені нижче.

Порада 1. Не поповнюйте рахунок відразу на велику суму

Багато новачків, домігшись в декількох перших угодах успіху, починають відчувати перевагу над біржею. Такий трейдер впевнений у своїй успішності, в результаті він розслабляється і зливає весь капітал.

Більш того, такі новачки, бажаючи максимізувати прибуток, вносять на рахунок серйозну суму. Нерідко вони поповнюють депозит кредитними і позиковими грошима. У підсумку вони втрачають все.

Щоб не погіршити власне фінансове становище, фахівці радять новачкам вносити на депозит тільки ті суми, які не страшно втратити.

Порада 2. Перш ніж торгувати реальними грошима, варто пройти тренування на демо-рахунку

Не варто відразу ризикувати реальними грошима. В першу чергу слід відкрити демо-рахунок. Він допоможе трейдеру перевірити не тільки працездатність обраної стратегії, але і переконатися у власній стресостійкості.

При цьому не варто думати, що торгівля на віртуальному рахунку спричинить втрату будь-яких можливостей. Насправді біржа не зникне ні через тиждень, ні через місяць.

Порада 3. Не встановлюйте відразу велике кредитне плече

Збільшення↑ кредитного плеча тягне за собою істотне підвищення↑ ризику. У підсумку менший рух курсу в протилежну від бажаної сторону може привести до зливу депозиту.

До тих пір поки трейдер не навчиться повністю контролювати себе, збільшувати кредитне плече не варто.

Якщо порушити це правило, можна, піддавшись емоціям, відкрити угоду занадто великого обсягу. У підсумку збитки можуть виявитися згубними для депозиту.

Порада 4. Не варто входити на ринок і виходити з нього, грунтуючись на емоціях

Новачки часто ігнорують порада про відмову від емоцій. Їм здається, що розумна людина завжди може взяти під контроль власні інстинкти. Однак новачки вже через кілька днів торгівлі розуміють, що емоції дуже сильно тиснуть на трейдера.


Якщо строго слідувати представленим вище радам, можна уникнути цілого ряду помилок. Це дозволить швидше і легше досягти успіху.

9 найчастіших помилок

Вище ми вже говорили, що 90% трейдерів втрачають інвестиції. Найчастіше це відбувається через 9 найпоширеніших помилок.

Відсутність мані-менеджменту

Перша помилка більшості новачків-використання більшої частини (або навіть всього) депозиту в першій же угоді. Кілька разів може навіть повести. Але навіть у досвідчених трейдерів з багаторічним прибутком трапляються серії збитків.

Золоте правило ризик-менеджменту - втрати від угоди не повинні перевищувати 3-5% депозиту. Існують і додаткові тонкощі (знижується розмір угоди і т.д.), але це вже нюанси, які вивчаються при оволодінні трейдингу.

Маленький депозит

У будь-якого брокера існує мінімальний розмір угоди (як правило, 0.01 лот). Рідкісні компанії пропонують так звані "центові рахунки" з зовсім мікроскопічною лотністью.

При маленькому депозиті (100-200 доларів) дуже складно вкластися в Ризик-менеджмент. Або ж доводиться задовольнятися зовсім скромним прибутком. Більшість новачків в цей момент не витримують і починають збільшувати угоди, щоб більше заробити. Тут і настає "злив".

Осмислена сума для трейдингу - не менше 1000 доларів. Більшість офіційних брокерів вимагають набагато більше – від $10000.

Відсутність навчання

Лохотронів, що розповідають про те, як просто займатися трейдингом, набагато більше, ніж виразних курсів, які переконують, що це професія, якою потрібно опановувати.

Торгівля на біржі з нуля починається з входу в Угоди без системи, без розуміння, що взагалі відбувається на ринку, як це все працює. Пара вдалих здогадок, а потім-потужна серія невдач. Вхід проти тренда, на загасанні імпульсу і т.д. Звідси, до речі, і йде поширена фраза «брокер грає проти мене, як тільки я відкрив угоду, курс пішов в інший бік». Ні, це далеко не обов'язково показник нечесності брокера. У 90% випадків угода просто була відкрита в невдалий момент і курс розвернувся.

Ставлення, як до гри

Багато новачків сприймають трейдинг як угадайку. Як азартну гру. Якщо п'ять разів курс йшов вгору, значить, зараз точно піде вниз. Ні, не точно. Після п'яти коротких підйомів, може ще й рвонути вгору, якщо обставини до цього розташовують.

Зайва емоційність

Косить не тільки новачків, але і досвідчених трейдерів. Кілька разів узята прибуток змушує повірити в свою "непогрішність" і почати відкривати угоди за принципом "так здається". Серія програшів "змушує" збільшувати розмір угоди, щоб відігратися.

Обидва варіанти ведуть до потужного зливу.

У книзі Ірини Каверіної "Форекс – це просто" є чудова історія про те, як учениця розігнала депозит з $1000 до $10000, а потім, не слухаючи порад куратора, за тиждень впала до $3000.

Відсутність стратегії

У практиці трейдингу зустрічалося відкриття угод мало не з шаманськими ритуалами. Найчастіше смикається курс-смикається трейдер. Тільки наявність чіткої стратегії з повним розумінням, коли і що робити, дозволить зберегти голову холодною, навіть якщо кілька позицій будуть збитковими.

Неперевірені стратегії

Зворотний бік - хапання за будь-яку стратегію, розхвалену автором. І справа навіть не в тому, що стратегія може бути невдалою. Конкретна стратегія може працювати для конкретної валютної пари, певного часового діапазону, навіть для певних днів.

Кожну стратегію потрібно тестувати індивідуально, на демо-рахунку. Бажано протягом не менше 100 угод. Потім збирати статистику і вирішувати, підходить вам ця стратегія чи ні.

Використання чужих сигналів / роботів

Торгівля на біржі онлайн спокуслива в плані підключення готових автоматизованих рішень - навчання не потрібно, а прибуток гарантується. Крім різнокаліберних лохотронів (а 90% готових стратегій і роботів – лохотрони), існує такий момент як вміння працювати з даними інструментами.

Сумно відома стратегія по Мартінгейлу якийсь час приносить прибуток, але в підсумку зливає депозит в 100% випадків. Хоча продавці таких стратегій позиціонують її як безпрограшну.

Вибір однієї стратегії

Комусь миліше хвилі Елліотта, комусь - свічковий аналіз, технічний або фундаментальний. За відгуками про торгівлю на біржі стає очевидно, що, незалежно від улюбленого методу, поглядати потрібно і на сусідні. Наприклад, на новини. При виході важливих новин будь-який аналіз може дати збій. Якщо ваша стратегія не враховує торгівлю на новинах, краще взагалі перечекати цей період.

Відповіді на поширені запитання (F.A.Q.) ?

У спробі вивчити основи торгівлі на біржі трейдери стикаються з величезною кількістю питань. Пошук відповідей на них може займати чималу кількість часу. Саме тому далі ми відповідаємо на найпопулярніші питання про біржову торгівлю.

Питання 1. Що таке обсяг торгів на біржі і що він означає?

Важливим поняттям в торгівлі на біржі є обсяг торгів. Він демонструє кількість фінансового інструменту, з яким були здійснені угоди в певний період часу.

Існує кілька варіантів відображення обсягів торгів на графіку. Все залежить від графіка, відкритого в терміналі. Найчастіше він являє собою гістограму в нижній частині екрана під графіком, що демонструє зміну курсу.

Фахівці не рекомендують трейдерам, які працюють на Форекс, орієнтуватися на обсяг торгів. Відсутність загального регулятора на валютному ринку не дозволяє оцінити сукупний розмір цього показника.

Користувач бачить тільки обсяг торгів в рамках конкретного брокера. Саме тому істотне зростання обсягу не варто розцінювати як сигнал до здійснення угод.

Однак у разі роботи на ринку цінних паперів обсяг торгів демонструє реальну кількість фінансового інструменту, з яким здійснювалися угоди. Саме тому різкий стрибок показника виявляється досить інформативним.

? Наприклад, початок сильної тенденції завжди супроводжується зростанням↑ обсягу торгів. Така поведінка ринку обумовлена тим, що поступово зростає↑ кількість трейдерів, які відкривають або закривають угоди в одному напрямку.

Іншими словами, у міру розвитку тенденції обсяг торгів зростає, показуючи, що в її розгоні бере участь велика кількість користувачів. При цьому істотне скорочення обсягів демонструє бічну тенденцію (флет).

Коли спостерігається млявість ринку, великі учасники біржових торгів не здійснюють угод. Спекуляціями в цей час займаються тільки дрібні трейдери. Саме тому обсяги скорочуються.

Найчастіше зміна напрямку руху курсу супроводжується скороченням обсягу торгів. Така ситуація дозволяє зробити висновок про те, що на ринку спостерігається лише корекція курсу. Найближчим часом тенденція, швидше за все, продовжиться.

Досить часто обсяг торгів є більш показовим, ніж сам курс. Однак в разі бічної тенденції не варто здійснювати угод, грунтуючись виключно на обсягах. Може статися так, що зміна тенденції Почнеться через тривалий часовий проміжок, тобто гроші надовго зависнуть на ринку. Ще гірше, якщо курс і зовсім піде в протилежному напрямку.

Якщо сталося різке зростання обсягу, слід дочекатися сигналу на пробій бічній тенденції. Тільки при його появі можна входити в ринок.

Іншими словами, обсяги є тільки попередженням про намітившуся тенденцію. Зростання цього показника попереджає трейдера, що слід посилити увагу до графіка.

Більш того, деякі учасники торгівлі на біржі розробляють свої стратегії саме на основі обсягів.

Питання 2. Як працює робот для торгівлі на біржі?

Торгові роботи для біржової торгівлі діють, грунтуючись на даних теханалізу, прогнозуванні курсу, а також закономірностей, які можна знайти на графіку. Такі радники приймають рішення, виходячи з індикаторів. Такі показники являють собою математичні формули, що виражають ринкові закономірності.

По суті, торгові роботи роблять ті ж дії, що і трейдер. При цьому основною відмінністю є те, що вони роблять це в автоматичному режимі. Виходить, що поки працює радник, трейдер може відпочивати, займатися своїми справами, вивчати новини про ринок.

Найчастіше трейдери запускають роботів на віддалених серверах. Це дозволяє раднику діяти цілодобово. Відповідно, у трейдера в такому випадку немає необхідності постійно тримати комп'ютер включеним.

До речі, якщо віддалені роботи надаються брокерською компанією, вони розташовані максимально близько до його серверів. Це дозволяє істотно скоротити час обробки ордерів. В результаті виключаються прослизання. Виходить, що трейдинг за допомогою віддаленого робота дозволяє істотно скоротити ризики.

Питання 3. З чого почати навчання торгівлі на біржі?

Існує кілька способів навчитися правильно торгувати на біржі:

 1. Вивчення літератури про трейдинг. Сьогодні для цього немає необхідності ходити в бібліотеку або купувати дорогі книги. У мережі можна знайти величезну кількість книг та іншої навчальної літератури. Вивчивши їх, трейдер отримує найважливіші теоретичні знання про основи біржової торгівлі.
 2. Демонстраційний рахунок. Більшість брокерських компаній пропонують своїм клієнтам відкрити безкоштовний віртуальний рахунок. Тут початківець трейдер може вчитися торгівлі на біржі, не вкладаючи реальні гроші. У підсумку можна отримати основні торгові навички, не ризикуючи власним капіталом.
 3. Освоєння правил різних видів аналізу. Домогтися успіху на біржі не вдасться, якщо не проводити аналіз графіка курсів. Тому фахівці рекомендують в першу чергу уважно вивчити всі його види.

Уміло поєднуючи всі описані вище способи навчання торгівлі на біржі, можна істотно збільшити↑ шанс отримання прибутку.

Висновок + відео

Торгівля на біржі – процес, який здатний приносити серйозний дохід навіть початківцям трейдерам. Однак чим вище↑ прибутковість, тим більше↑ рівень ризику. Важливо ставитися до біржових торгів з максимальною відповідальністю. Тільки так можна по-справжньому домогтися успіху.

Ми бажаємо читачам "БізнесКіт.сом" фінансового благополуччя. Нехай біржова торгівля буде успішною і максимально прибутковою!

P.S. Пишіть коментарі, зауваження, задавайте свої питання. Не забувайте також ділитися матеріалом з друзями в соціальних мережах. До нових зустрічей! ?


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити