Зміст[Сховати]

Привіт, шановні читачі онлайн-журналу «BiznesCat.com»! У цій статті мова піде про позики і кредити під заставу: як можна взяти кредит під заставу майна і де видають заставні позики без довідок і підтвердження доходу.

Прочитавши представлену статтю, ви дізнаєтеся:

 • Який сенс містить поняття кредиту під заставу майна;
 • Що вигідніше оформити – позику під заставу або без нього;
 • Які етапи необхідно пройти, щоб отримати кредит із забезпеченням.

В кінці публікації ви знайдете поради фахівців про те, як отримати позику із забезпеченням без особливих проблем.

Представлена стаття буде корисна тим, хто вирішив отримати кредит під заставу. Незайвим буде ознайомитися з нею і тим, хто передбачає його оформити в майбутньому. Час - гроші, а тому приступайте до читання прямо зараз!

Як взяти кредит (позику) під заставу

Що таке кредит (позика) під заставу - огляд поняття ?

Отже, що ж являє собою позику (кредит) під заставу майна.

Кредитом під заставу називають надання банком в борг грошових коштів за умови оформлення в якості застави майно позичальника.

Кредити під заставу поділяють на 2 групи:

 1. цільові позики видаються на заздалегідь обумовлені цілі, наприклад, придбання квартири або автомобіля;
 2. нецільовий кредит позичальник має право витратити за своїм бажанням.

При оформленні кредиту в якості застави можна надати наступне майно:

 • нерухомість - квартира, приватні будинки, ділянки землі, таунхауси, дачні ділянки;
 • рухоме майно - транспортні засоби, коштовності, антикваріат;
 • заощадження - вклади, цінні папери.

До оформлення кредиту в обов'язковому порядку проводиться оцінка майна. За її результатами визначається вартість, яка впливає на розрахунок максимально можливої суми кредиту.

Наприклад, при оформленні в якості застави нерухомості позичальник може розраховувати отримати до 80% її оціночної вартості.

При забезпеченні у вигляді рухомого майна доведеться задовольнятися сумою, що становить від 40% до 70% від ціни, визначеної за результатами оцінки.

Ще одним важливим параметром майна, що передається в заставу, є його вік. Так, в більшості випадків позика може бути видана під забезпечення автомобіля не старше 5 років.

Термін погашення кредиту може залежати від предмета застави:

 • Якщо в забезпечення надається нерухомість, банки нерідко погоджуються чекати повного погашення позики 20 років.
 • Надаючи в заставу транспортний засіб, позичальник може розраховувати на термін кредиту не більше 10 років.

При кредитуванні під заставу майна банк страхує власні ризики. У разі невиконання позичальником зобов'язань за кредитним договором буде ініційовано судовий процес. Його результатом стає продаж переданого в заставу майна. Кошти, отримані від продажу, будуть спрямовані на відшкодування заборгованості.

Щоб отримати можливість реалізувати страховий принцип застави, банк накладає на відповідне майно обтяження. Незважаючи на те, що воно залишається у власності позичальника, розпорядитися ним на свій розсуд він не зможе.

Іншими словами об'єкт застави без дозволу банку не можна продати, подарувати або вчинити інші дії, що супроводжуються зміною власника.

Зниження ризиків банку дозволяє йому встановлювати за позиками під заставу нижчу ставку, ніж при споживчому кредитуванні. В середньому на українському ринку сьогодні вона становить від 14% до 17% річних.

Більш того, при оформленні позики з використанням державних субсидій ставка може бути знижена до 7-8%. Такий розмір відсотка використовується при соціальній іпотеці для окремих категорій громадян, а також пільговому автокредитуванні з держпідтримкою на придбання автомобілів вітчизняного виробництва.

Основними документами позичальника, які необхідні для оформлення кредиту, є паспорт і другий документ. При наявності чоловіка в більшості випадків буде потрібно свідоцтво про укладення шлюбу. (Якщо чоловік буде проходити в договорі созаемщиком, йому доведеться підготувати такий же пакет документів, як безпосередньому позичальникові).

Якщо в якості забезпечення передбачається використовувати житловий будинок або квартиру, для предмета застави рекомендується заздалегідь підготувати:

 • свідоцтво про право власності;
 • виписку з будинкової книги;
 • технічний паспорт;
 • документ, що підтверджує відсутність заборгованості по платежах за послуги ЖКГ.

У тих випадках, коли заставою виступає земельна ділянка, швидше за все, будуть потрібні:

 • свідоцтво про право власності;
 • витяг з єдиного державного реєстру прав;
 • якщо ділянка знаходиться в садівничому товаристві - довідка про відсутність боргу по платежах на його користь;
 • довідка, що підтверджує відсутність боргу з майнового податку.

Що вигідніше – кредит без застави (беззаставна позика) або із заставою? ⚖

Ще до подачі заявки і вибору кредитора потенційний позичальник повинен визначитися, що віддати перевагу – кредит під заставу або без нього. Далеко не завжди вдається в банку отримати достовірну інформацію про переваги і недоліки кожної схеми.

Варто враховувати! Дуже часто кредитори явно демонструють плюси вигідної для них програми, намагаючись прикрити ними явні недоліки.

Саме тому позичальник повинен самостійно розібратися в теоретичних основах порівняння двох схем кредитування.

1. Переваги та недоліки беззаставної позики в порівнянні з кредитом під забезпечення

Беззаставні позики зазвичай називають споживчими кредитами. Вони припускають відсутність необхідності надавати будь-яке майно в якості забезпечення.

Важливо знати! У деяких випадках з метою перевірки платоспроможності банки вимагають документи на наявне майно. Однак обтяження на нього не накладається.

Багато хто вважає основним плюсом ( + ) кредиту без застави неможливість стягнення банком майна злісного неплатника. Однак вони не враховують ту обставину, що при відмові від виконання взятих на себе зобов'язань кредитор має право подати до суду. За його рішенням позичальника може очікувати реалізація майна з метою погашення кредитної заборгованості.

Насправді, головною перевагою беззаставної позики є відсутність великого переліку необхідних документів. Для отримання невеликих сум часто досить пред'явити паспорт і другий документ на розсуд позичальника.

При цьому кредит без застави супроводжується менш вигідними умовами, які можна віднести до його недоліків – ставка по ньому вище↑, а термін і сума менше↓. Пояснюється це тим, що при видачі споживчої позики банк бере на себе набагато більший ризик.

2. Плюси і мінуси кредиту під заставу майна

При оформленні кредиту під заставу майна позичальник може розраховувати на отримання більших сум на більш тривалий термін. При цьому основні параметри кредиту залежать не тільки від платоспроможності позичальника, але і від того, яке майно передається в забезпечення.

При аналізі предмета заставу банк завжди звертає пильну увагу на його ліквідність.

Під ліквідністю розуміють здатність майна швидко і без втрат бути переведеним в грошові кошти. Відповідно, чим вище ліквідність, тим більша ймовірність, що кредитор погодиться прийняти пропоноване майно в якості застави.

Можна виділити ряд переваг, якими володіють позики із забезпеченням:

 1. низька процентна ставка;
 2. висока сума позики;
 3. тривалі терміни кредитного договору;
 4. лояльне ставлення до клієнта, можливість отримати гроші навіть з проблемами в кредитній історії.

Незважаючи на істотні переваги можна виділити кілька недоліків кредитів під заставу майна:

 1. Об'ємний пакет документів. Крім традиційних довідок та інших документів самого позичальника потрібно досить велика кількість різних паперів, що стосуються майна, яке планується передати в забезпечення;
 2. В обов'язковому порядку доведеться оформляти страховий поліс на предмет застави. Витрати по даній послузі повністю лягають на плечі позичальника. При цьому в більшості випадків банк сам вибирає страхову компанію, яка будь-яким чином пов'язана з ним. Для клієнта це може означати не найвигідніші ціни на страховку.

Складно сказати, який кредит краще - із заставою або без нього. Вивчивши всі переваги і недоліки кожної схеми, позичальник повинен сам вибрати оптимальний для себе варіант. При цьому все залежить від кредитної історії та платоспроможності, цілей кредитування, а також необхідної кількості грошових коштів.

Як взяти кредит під заставу майна - 5 основних етапів ?

Статистика підтверджує, що у більшості українських громадян рівень фінансової грамотності занадто низький. Вони знову і знову оформляють позики, не маючи чіткого уявлення про те, що таке бюджетування.

Підсумком легковажного ставлення до кредитування нерідко стає те, що громадянин вже не справляється з оплатою позик. Видаткова частина бюджету стає занадто великою. Однак деякі позичальники в надії вирішити фінансові проблеми знову оформляють кредити.

В результаті позичальник рано чи пізно потрапляє в категорію злісних неплатників, звалили на себе такі фінансові зобов'язання, виконати які їм не під силу. Щоб уникнути подібних ситуацій, важливо ретельно проаналізувати власний бюджет ще до подачі заявки на позику.

Фахівці радять з метою перевірки власних можливостей, а також, щоб звикнути до фінансового навантаження, кілька місяців відкладати передбачувану суму платежу. Тільки в тому випадку, якщо рівень життя не зміниться, можна приступити до оформлення позики.

ДО РЕЧІ, накопичення можна або відкласти на чорний день, забезпечивши собі так звану фінансову подушку, або використовувати в якості частини першого внеску.

Якщо майбутній позичальник усвідомлює, що здатний впоратися з фінансовим навантаженням, можна приступити до оформлення позики під заставу майна.

Однак і тут через низьку фінансової грамотності можуть виникнути проблеми. Багато потенційних позичальників втрачаються, не знаючи, з чого почати. В цьому випадку корисно використовувати покрокову інструкцію, розроблену фахівцями.

Етап 1. Вибір кредитора

Сьогодні в Україні діє величезна кількість банків. Вибрати кращий буває непросто. Завдання тим більше ускладнюється, що в останні роки все частіше Національний банк відкликає ліцензії у кредитних організацій.

Позичальники повинні розуміти, що закриття банку не призведе до того, що кредит більше не потрібно буде платити. Насправді заборгованість доведеться повертати іншій кредитній організації.

Це може спричинити додаткові витрати – на проїзд до місця оплати або на безготівкові перерахування грошових коштів. Саме тому до вибору банку важливо підійти з максимальною відповідальністю.

Аналізуючи різні кредитні установи, важливо звертати увагу на наступні характеристики:

 1. термін роботи на фінансовому ринку - не варто ставати клієнтом молодих банків, які діють менше 5 років;
 2. фінансові показники діяльності серйозні банки публікують у відкритому доступі;
 3. рейтинг банкам виставляється спеціальними рейтинговими агентствами;
 4. переліки, що складаються сервісами порівняння, допомагають підібрати кредитора з кращими умовами позик.

Вибираючи банк, варто звернути увагу на наявність пільг. Деякі організації надають більш вигідні умови державним службовцям, пенсіонерам, а також клієнтам, які отримують заробітну плату на її карти.

Етап 2. Підготовка документів і подача заявки

Сьогодні для подачі заявки не обов'язково виходити з дому. Досить заповнити анкету на сайті банку. Через невелику кількість часу кредитна організація дасть попередню відповідь. Якщо він буде позитивний, залишиться відвідати в банк з оригіналами документів.

В обов'язковому порядку потрібно надати наступний пакет документів:

 1. паспорт громадянина Україн;
 2. другий документ на вибір з переліку, наданого банком;
 3. довідка про доходи;
 4. копія трудового договору або трудової книжки.

Також будуть потрібні документи на предмет застави, перелік яких залежить від виду майна:

 • Для нерухомості потрібно виписка, а також паспорта-технічний і кадастровий;
 • На транспортний засіб пред'являється техпаспорт і документ, на підставі якого майбутній позичальник став його власником. 

Етап 3. Оцінка предмета застави

Позичальник має право самостійно замовити оцінку майна, яка буде виступати заставою при оформленні кредиту.

Однак при цьому слід врахувати 2 умови:

 1. оцінка повинна бути замовлена не раніше, ніж за півроку до подачі заявки;
 2. деякі банки приймають результати оцінки від конкретних компаній, які входять до складеного ними переліку.

Етап 4. Укладення кредитного договору

Основним документом, який містить абсолютно всі параметри кредиту, є договір. Якщо не взяти до уваги хоча б один його пункт, в майбутньому можуть виникнути серйозні труднощі.

Саме тому важливо ретельно вивчити договір від початку до кінця. Робити це слід не поспішаючи, в спокійній обстановці. В ідеалі варто показати договір професійному юристу.

Важливо звернути особливу увагу на наступні пункти договору:

 • реальна ставка;
 • наявність і розмір комісій за різні фінансові операції;
 • умови повного і часткового дострокового погашення;
 • порядок нарахування штрафів при порушенні умов договору, а також їх величина.

Будь-які питання слід вирішувати до підписання угоди. Якщо позичальник ставить підпис на договорі, він погоджується з усім, що в ньому написано.

Етап 5. Отримання грошей і погашення боргу

При отриманні коштів на банківський рахунок або карту позичальник повинен переконатися в повноті перерахованої суми. Для цього достатньо попросити фахівця роздрукувати платіжний документ.

Одночасно з підписаним договором позичальникові передають графік погашення із зазначенням дати і розміру платежів. Порушувати його не варто, так як це призведе не тільки до нарахування штрафів, але і до подальшого погіршення кредитної історії.

Читайте також: Де зайняти гроші в борг під розписку у приватної особи терміново.

Самостійно розрахувати вищевказані параметри можна завдяки кредитному калькулятору онлайн, де можна швидко провести розрахунок відсотків і платежів, а також загальну суму переплат з комісіями банків.

Використовуючи наведену вище інструкцію, будь-який бажаючий зможе без проблем оформити кредит. Важливо точно і послідовно виконати всі дії, щоб отримати гроші швидко.

Де взяти кредит під заставу - ТОП-4 кредитних організацій ?

Особливістю позик під заставу майна є досить тривале оформлення. Тому якщо гроші потрібні терміново і в невеликій сумі, часто доцільніше буває використовувати споживче кредитування або карти.

Величезна кількість кредитних організацій тягне складність вибору підходящої компанії для співпраці. Допомога може надати складений фахівцями огляд ТОП-4 кредитних організацій з кращими умовами за позиками.

1) ПриватБанк

Сайт - privatbank.ua

2) A-Bank

Сайт - a-bank.com.ua

3) OTPbank

Сайт - otpbank.com.ua

4) ForwardBank

Сайт - forward-bank.com


Вибираючи, де позичити гроші, громадяни стикаються з різноманіттям кредиторів. Однак рейтинг, складений фахівцями, дозволяє істотно полегшити аналіз і порівняння.

Радимо також прочитати публікацію про те, де можна взяти позику на карту миттєво цілодобово без відмови в режимі онлайн.

Де можна отримати кредит під заставу без довідок і підтвердження доходів - 3 популярних варіанти ?

Величезна конкуренція змушує кредитні організації робити умови запозичення більш лояльними. Багато з них останнім часом ввели в лінійку кредитних програм позику під заставу майна без необхідності підтверджувати дохід. Такий підхід дозволяє позичальникові розраховувати на досить швидке оформлення.

Існує кілька типів організацій, де можна оформити позику розглянутого виду. Розглянемо кожен з них більш детально нижче.

Варіант 1. Банк

Кожен банк самостійно розробляє умови кредитування. Проте, можна виділити кілька загальних параметрів.

Основними умовами видачі позики в банку є:

 • вік потенційних позичальників повинен бути не менше 21 року і не більше 70 років в день закінчення договору;
 • ставка залежить від величезної кількості параметрів, в середньому вона коливається в діапазоні від 7% до 15%;
 • термін повернення позики зазвичай не перевищує 15 років.

Перевагою банків є досить вигідні умови кредитування в порівнянні з іншими кредиторами. Однак взяти гроші під заставу майна без документального підтвердження тут зможуть тільки ті, у кого кришталево чиста кредитна історія.

Варіант 2. Мікрофінансові організації

Деякі вважають мікрофінансові організації аналогом банків. Однак подібностей у них досить мало. Набагато більше відмінностей.

Позичальники повинні знати, що діяльність МФО регулюється спеціальним законодавством.

Можна виділити кілька переваг оформлення позик під заставу майна через МФО:

 1. Висока швидкість оформлення. З моменту подачі заявки до зарахування позикових коштів на карту традиційно проходить кілька хвилин;
 2. Щоб отримати кредит, не обов'язково виходити з дому. Досить мати доступ в Інтернет, щоб відвідати сайт МФО і заповнити анкету;
 3. Кредитна історія позичальника не має значення.

Найчастіше в якості застави мікрофінансові організації приймають нерухоме майно. Рідше вони видають кредити під забезпечення транспортних засобів.

Головним недоліком кредитування через мікрофінансові організації є занадто високі ставки. Важливо пам'ятати, що в умовах позик, а також в договорі зазвичай вказується щоденний відсоток. В середньому ставка становить близько 0,5% в день. Підсумком стає річна ставка, що перевищує 150% річних.

Вибирати кредитування в МФО варто тільки в крайньому випадку, коли терміново потрібні гроші. При цьому повернути їх доведеться дуже швидко, тільки в цьому випадку переплата буде прийнятною.

Варіант 3. Кредитування через приватних інвесторів

Якщо з яких-небудь причин отримати кредит в банку або через МФО не вдається, можна спробувати звернутися за допомогою до приватних інвесторів. Вони дуже лояльно ставляться як до самого позичальника, так і до предмету застави.

Для отримання кредиту потрібно тільки пред'явити документи на майно, що надається в забезпечення. Знайти приватних інвесторів можна, використовуючи спеціалізовані інтернет-сервіси.


Вибирати кредитора важливо відповідно до потреб позичальника. Кожен випадок слід розглядати окремо, оцінюючи, який саме варіант підійде в конкретній ситуації.

Про що не варто забувати позичальникові при оформленні кредиту під заставу майна – 5 корисних порад ?

Оформляючи кредит під заставу майна, позичальник повинен бути гранично уважним. Фахівці дають поради, які допоможуть запобігти проблемам, забезпечити збереження заставленого майна, а також повернути гроші без особливих зусиль.

Порада 1. Важливо співпрацювати тільки з надійними кредиторами

Фахівці рекомендують не зв'язуватися з організаціями, які виникли недавно. Набагато краще оформити кредит в компаніях, що діють на ринку тривалий час.

В ідеалі позики під заставу майна варто брати в банках, які входять в ТОП-50 українських кредитних організацій.

Важливо розуміти, що серйозні кредитори пред'являють до позичальників і до предмету застави досить жорсткі вимоги. Саме тому найчастіше для отримання грошей доводиться звертатися в невідомі компанії.

Якщо прийнято рішення скористатися послугами маловідомої організації, варто провести ретельну перевірку такого кредитора. Для цього достатньо переконатися, що компанія офіційно зареєстрована і має ліцензію на роботу з фізичними особами.

Порада 2. До подачі заявки варто провести розрахунки фінансових можливостей

Рівень фінансової грамотності українського населення залишається на досить низькому рівні. До сих пір багато позичальників спочатку оформляють кредити, а потім намагаються зрозуміти, наскільки їм під силу оплачувати його. Звісно, правильно чинити з точністю до навпаки.

Важливо! Бюджетування або планування сімейного бюджету є важливим етапом в отриманні позики. З цією метою можна використовувати таблиці на папері, Excel або спеціально розроблені програми. Всі вони допоможуть майбутньому позичальникові розрахувати власні фінансові можливості.

Досить внести в таблицю всі витрати і доходи за певний період часу, після чого порівняти їх. В ідеалі розмір щомісячного платежу по кредиту не повинен перевищувати 30% дохідної частини бюджету.

Якщо кожен місяць доведеться віддавати близько половини доходу, рівень життя неминуче знизиться. Ще більший розмір платежів призведе до значних фінансових труднощів.

Порада 3. Не варто оформляти кредит в банку, де у позичальника відкритий депозит

Фахівці не рекомендують звертатися за кредитом в банк, з яким укладено договір вкладу. При виникненні складнощів кредитор направить кошти депозиту на погашення боргу.

Крім того, при банкрутстві банку отримати страхову суму не вдасться. Або вона зарахується в рахунок боргу, або відшкодування буде виплачено після повного погашення позики.

Порада 4. Важливо уважно вивчити договір

Незважаючи на те, що фахівці невтомно твердять про необхідність повністю читати кредитний договір, багато позичальників вважають цей документ формальністю.

В кінцевому підсумку вони можуть потрапити в неприємну ситуацію в зв'язку з тим, що не звернули уваги на який-небудь пункт угоди. При цьому наявність підпису на договорі підтверджує згоду позичальника з усіма його положеннями.

Порада 5. Не варто брати новий кредит для погашення старого

Низька фінансова грамотність населення призводить до того, що випадки оформлення кредиту для погашення старого продовжують повторюватися.

Варто враховувати! Такою можливістю варто користуватися тільки тоді, коли умови за новою позикою значно вигідніше.

Однак краще скористатися програмами рефінансування або реструктуризації.

Точно дотримуючись порад фахівців, навіть позичальники з невисоким рівнем фінансової грамотності з легкістю уникнуть величезної кількості неприємностей.

Часті запитання (FAQ)

Питання 1 - Коли може знадобитися кредит під квартиру?

Позика - це фінансовий інструмент, який зазвичай задіють в найважчі періоди життя. Кредит під заставу квартири дозволяє швидко вирішити всі фінансові проблеми і, за умови регулярних виплат, зберегти нерухомість. По суті, позичальник нічого не втрачає, але за допомогою надійної застави може отримати гроші з мінімальною процентною ставкою на будь-який період часу.

Позика під квартиру також може виручити, якщо у людини вже є кілька кредитів. Наприклад, для покупки холодильника, телевізора і кухонної плити йому довелося взяти 3 різних позики, сумарна ставка за якими була б досить велика. Вирішити цю проблему можна, оформивши кредит під заставу квартири. Він дозволить розрахуватися з усіма дрібними позиками і зосередитися на виплаті тільки одного.

Питання 2 - Кому зазвичай видають кредит під заставу житла?

У кожної фінустанови України є свої вимоги до позичальників. Головне з них – вік, зазвичай становить від 21 року і вище. Максимальний вік клієнта не повинен перевищувати 75 років, причому стільки йому повинно виповнитися на момент закінчення терміну дії договору, а не при його підписанні.

Крім того, для отримання позики, яка звернулася в банк людині необхідно мати громадянство України і, звичайно ж, заставне майно. Їм може виступити навіть квартира третіх осіб, за умови, що вони згодні на оформлення позики.

Найчастіше "третіми особами" стають родичі позичальника. Цей варіант підходить, якщо сім'ї терміново потрібен кредит під заставу квартири, але батьки не мають можливості оформити його через вік. У такому випадку укласти договір з фінустановою можуть їхні діти.

Висновок + відео

Популярність позик і кредитів під заставу майна зростає з кожним днем. Наявність якісного забезпечення гарантує позичальникові вигідні умови і високу швидкість оформлення.

Однак перш ніж скористатися даним видом кредитування, варто оцінити власні фінансові можливості і вивчити всі нюанси програми.

Ми бажаємо всім читачам «БізнесКіт» позитивних рішень по заявках на позику. Сподіваємося, що вам вдасться скористатися найвигіднішими умовами кредитування!

Якщо у вас залишилися питання по темі публікації, то задавайте їх в коментарях нижче. Друзі, не забудьте поділитися статтею в соціальних мережах!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити