Зміст[Сховати]

Вітаємо читачів фінансового журналу "BiznesCat.com"! Мова в цій статті піде про навчання трейдингу для початківців трейдерів.

Вивчивши статтю від початку і до кінця, ви також дізнаєтеся:

 • що лежить в основі трейдингу;
 • з чого складається навчання трейдингу з нуля;
 • які етапи доведеться пройти, щоб навчитися трейдингу на біржі з нуля;
 • де можна вчитися (у яких брокерів краще навчання);
 • які книги по трейдингу для початківців краще прочитати.

Також в кінці статті ви традиційно знайдете відповіді на найпопулярніші питання про навчання торгівлі.

Представлену публікацію варто вивчити всім, кого цікавить навчання трейдингу. Якщо це про вас, не втрачайте часу, приступайте до читання прямо зараз!

Навчання трейдингу

Основи трейдингу для початківців - що лежить в основі і які переваги він має ?

Трейдинг- активна участь в торгах на фінансових ринках. Активність торгів в такому випадку істотно перевершує тактику інвестування, де придбання фінансових інструментів є утримання і продаж з прибутком їх у майбутньому.

Іншими словами, трейдинг - це діяльність, яка спрямована на отримання доходу від різниці в курсі валют, акцій та інших цінних паперів шляхом покупки і продажу з прибутком.

Трейдер не чекає прибутку, яку приносять довгострокові руху курсу. Він прагне вловлювати кожну короткострокову зміну вартості використовуваного фінансового інструменту. При цьому заробити йому дається як при зростанні, так і при падінні курсу. Більш докладніше про заробіток на біржі читайте тут.

Існує кілька основних переваг, які роблять трейдинг максимально привабливим:

 • можливість працювати на себе;
 • відсутність керівництва всіх рівнів;
 • самостійний розподіл часу праці та відпочинку;
 • можливість працювати з дому;
 • необмежений розмір потенційного прибутку.

В основу трейдингу покладені знання принципів технічного і фундаментального аналізу.

Фундаментальний аналіз являє собою методику оцінки курсу фінансового інструменту за допомогою проведення аналізу певних економічних, політичних, фінансових відомостей та іншої інформації.

Трейдери, які використовують фундаментальний аналіз, вивчають всі фактори, які здатні вплинути на вартість курсу. Метод враховує, як макроекономічні фактори (у тому числі загальна економічна ситуація, умови в рамках конкретної галузі), так і мікроекономічні (фінансова ситуація всередині компанії, а також управління нею).

Технічний аналіз являє собою методику оцінки курсу фінансового інструменту на підставі історичних даних про зміну ціни. Він використовується для оцінки курсу фінансового інструменту та прогнозування його руху в майбутньому. Для цього крім цін проводять аналіз сукупного обсягу угод, що здійснюються на ринку.

Метою фахівців, що використовують фундаментальний аналіз, є оцінка внутрішньої цінності фінансового інструменту. На противагу їм технічні аналітики вивчають графіки руху курсу. Вони використовують різні аналітичні інструменти для оцінки сили або слабкості безпеки та прогнозування майбутніх рухів курсу.

Насправді почати займатися трейдингом неважко. Для цього не потрібно отримувати спеціальну освіту. Однак стати професіоналом і домогтися успіху в сфері трейдингу досить складно. У підсумку 9 з 10 трейдерів зливають депозит протягом декількох місяців.

Фахівці попереджають: до трейдингу слід ставитися не як до захоплення, а як до бізнесу. Щоб досягти прибутку, важливо дотримуватися перевірених стратегій.

Що входить в навчання трейдингу з нуля - 7 обов'язкових пунктів

Перш ніж приступити до навчання трейдингу, важливо дізнатися, що воно повинно включати. Тут ми розглянемо алгоритм навчання з нуля.

1) Аналіз ринку

В першу чергу слід уважно вивчити сектор фінансового ринку, на якому планується вести торгівлю. При цьому необхідно усвідомити:

 • що являє собою ринок;
 • як функціонує обраний сектор;
 • якими фінансовими інструментами тут торгують;
 • які основні особливості цих інструментів;
 • інші характеристики обраного ринку.

На цьому етапі важливо отримати чітке уявлення про те, з чим доведеться працювати.

2) Знайомство з основними термінами

Важливо розуміти: в торгівлі на біржі використовується велика кількість спеціальних термінів. Щоб розуміти викладачів, а також літературу про трейдинг, необхідно не просто запам'ятати визначення, а зрозуміти суть кожного терміна.

3) Вивчення принципів біржової торгівлі

На цьому кроці необхідно зрозуміти, як саме здійснюється трейдинг на обраному сегменті фінансового ринку. При цьому важливо з'ясувати, яким чином тут утворюється прибуток:

 • які операції можна проводити;
 • як здійснюється торгівля;
 • які принципи і основи трейдингу.

Три перерахованих вище кроки являють собою базове навчання торгівлі на біржі.

Варто враховувати: деякі навчальні курси припускають, що описані вище основи біржової торгівлі вам вже знайомі. Тому якщо подібні знання відсутні, необхідно в терміновому порядку ознайомитися з цими моментами.

Більш того, якщо прийнято рішення навчатися в групі, а також за допомогою вебінарів, краще спочатку вивчити основи трейдингу самостійно. У майбутньому це допоможе краще розуміти викладача.

4) Робота торгового терміналу

Торговий термінал являє собою спеціальну програму, за допомогою якої надається доступ на біржу, а також ведеться торгівля. Без вивчення принципів його використання навчання трейдингу буде неповним.

Важливо розуміти: торговий термінал має величезну кількість функцій. Тому для його вивчення доведеться витратити досить багато часу.

5) Ризик-менеджмент

Величезне значення для зниження ризиків отримання збитку мають правила ризик-менеджменту. Їх слід ретельно вивчити і намагатися дотримуватися. Важливо в обов'язковому порядку включити ризик-менеджмент в програму навчання трейдингу.

6) Фундаментальний аналіз

Щоб досягти успіху в трейдингу, слід розуміти, які фактори впливають на зміну курсу фінансових інструментів. В першу чергу це стосується фундаментальних факторів, вивченням яких займаються в рамках фундаментального аналізу ринкової ситуації.

Фахівці не рекомендують приступати до трейдингу, не навчившись проводити аналіз і використовувати для складання прогнозів фундаментальні фактори.

7) Технічний аналіз

Ще одним напрямком аналізу для складання прогнозу руху ринку є технічний аналіз. В його основі лежить вивчення математичних закономірностей руху ринку.

У цьому типі аналізу трейдер теж повинен навчитися добре розбиратися, адже саме він допомагає чітко визначити моменти, найбільш підходящі для входу на ринок і виходу з нього.


Навчання трейдингу новачків включає в себе всі перераховані вище пункти. Згодом в разі необхідності і при наявності бажання можна приступити до більш поглибленого вивчення тонкощів торгівлі. З цією метою можна використовувати вивчення різних сайтів і форумів, а також відвідування навчальних курсів, програм і семінарів.

Описане навчання найкраще підходить для практикуючих трейдерів. Щоб стати таким, слід займатися торгівлею.

Однак фахівці не рекомендують відразу здійснювати операції з реальними грошима. Це досить ризиковано ? , так як може спричинити серйозні збитки. Спочатку варто пройти практику на демо-рахунку. Трейдинг за допомогою віртуальних грошей допомагає закріпити отримані в процесі навчання знання.

Які курси з трейдингу бувають - 3 групи за критеріями

Сьогодні в інтернеті можна знайти величезну кількість програм для навчання трейдингу. Їх можуть пропонувати брокери, бізнес-школи, досвідчені трейдери і навіть ті, хто дуже віддалено пов'язаний з торгівлею на біржі.

Щоб навчання трейдингу було ефективним, важливо правильно вибрати, де і яким способом воно буде проводитися.

Всі наявні навчальні програми можна розділити на кілька груп. Розглянемо класифікації за 3 основними критеріями.

Група 1. Залежно від рівня знань

Можна виділити кілька груп курсів в залежності від рівня знань, які будуть даватися під час навчання.

1) Початкове навчання трейдингу для початківців

Цей варіант підходить тим, хто хоче стати трейдером, але не має навіть базових знань. У більшості випадків тривалість такого навчання становить не менше 2 тижнів. В процесі проходження такої програми навчаються освоюють базові терміни торгівлі на біржі, а також одночасно починають практикуватися в трейдингу.

Програма курсу повинна включати теорію у форматі лекцій, семінарів та майстер-класів, а також практику, яка призначена для відпрацювання отримані в ході теоретичних занять навичок. Хороші курси відрізняються тим, що за навчаються закріплений куратор. У разі необхідності він може проконсультувати з питань, які виникнуть в ході навчання.

Крім того, тут активно обговорюються новини фінансового ринку, їх вплив на ситуацію, відбувається побудова прогнозів.

2) Просунуте навчання

Такі програми призначені для тих, у кого вже є теоретичні та практичні знання основ трейдингу, але є бажання розвиватися далі.

Всі бізнес-школи організовують таке навчання по-різному. У більшості випадків воно проводиться в невеликих групах, в середньому від 5 до 20 осіб. Матеріал підноситься у форматі семінарів, лекцій та майстер-класів, які ведуть професійні трейдери.

Метою таких занять є розвиток в учнів більш глибокого розуміння ринкових процесів, психологічних якостей з управління ризиками, закріплення і поліпшення навичок і умінь трейдера.

За підсумками проходження навчальної програми здійснюється захист інвестиційного портфеля. Це допомагає підтвердити знання в сфері фундаментального і технічного аналізу, отримані на курсах.

3) Професійне навчання

Такі програми призначені для тих, хто прийняв рішення зробити трейдинг своєю основною професією. Таким людям потрібно більш поглиблене вивчення принципів торгівлі на біржі.

У процесі професійного навчання проводиться самостійне дослідження, тематика якого безпосередньо пов'язана з трейдингом. Це можуть бути методики аналізу, стратегії та інші теми.

Після закінчення навчання слухачі проходять підсумкову атестацію. Форми такого іспиту різні, наприклад, це може бути захист власної торгової стратегії. Якщо іспит зданий успішно, навчається може бути виданий диплом за спеціалізацією трейдер. Однак подібні документи видають далеко не всі школи.

Група 2. Залежно від принципів оплати

Можна виділити кілька видів курсів в залежності від принципів оплати.

1) Безкоштовні

Такі навчальні програми в першу чергу рекомендуються для новачків у сфері торгівлі на біржі. Саме тут в більшості випадків і надаються основні відомості про трейдинг.

Перевагою названих курсів є не тільки відсутність оплати, але і можливість без будь-яких втрат в будь-який час відмовитися від навчання або перейти на інші курси, якщо вибрані не сподобаються або виявляться малоінформативними.

Однак важливо розуміти: безкоштовні навчальні програми містять мінімум знань. У більшості випадків їх виявляється недостатньо для повноцінної самостійної торгівлі на біржі.

Фахівці рекомендують простежити, щоб в рамках безкоштовного навчання надавалася наступна інформація:

 • основи трейдингу;
 • види фінансових ринків;
 • вступні відомості про типи аналізу, а також ризик-менеджменті.

Також корисною може бути і інформація про брокерів, основи роботи з торговими терміналами, трейдингу за допомогою брокерів.

2) Платні

Багато платних навчальних програм також містять базові відомості про трейдинг. Однак крім цього хороші курси дозволяють навчитися торгівлі за допомогою робочої стратегії трейдингу.

Важливо переконатися, що викладачі платних курсів мають достатній досвід в торгівлі на біржі. Крім того, вони повинні досить оперативно надавати допомогу навчаються за допомогою особистих консультацій.

Основною перевагою платних навчальних програм є найвища їх якість. Тут навчаючимся пропонуються тільки найважливіші і потрібні для торгівлі на біржі відомості. При цьому вони надаються в необхідному обсязі і максимально комфортною для розуміння формі.

3) Умовно-безкоштовні курси

Також виділяють умовно-безкоштовні курси. Їх надають деякі брокери. Щоб отримати доступ до такого навчання, трейдер повинен відкрити рахунок в цій компанії і поповнити його на певну суму.

Група 3. Залежно від охоплюваної аудиторії

Вибираючи курси для навчання, важливо також враховувати і розмір охоплюваної аудиторії.

1) Індивідуальні курси

Індивідуальне навчання трейдингу коштує досить дорого. Однак воно має цілий ряд переваг:

 1. Висока якість. У процесі навчання вдається більш ретельно вивчити найважливіші аспекти біржової торгівлі, а також отримати якісні практичні навички.
 2. Наявність персонального наставника. Навчаючийся може в будь-який час отримати від досвідченого трейдера відповідь з незрозумілих для нього і досить складних питань.
 3. Індивідуальний підхід. З'являється можливість коригувати програму з акцентом на слабких сторонах учня.

Скориставшись індивідуальними курсами по трейдингу, новачок може максимально швидко стати фахівцем в торгівлі на біржі.

2) Групові курси

Перевагою групових навчальних програм є так званий ефект занурення. Навчаючийся може не тільки сформувати власну думку з якого-небудь питання, а й почути думку інших учнів, обговорити проблему, що виникла, знайти кращий спосіб вирішення поставленого завдання. Під час спілкування з іншими навчаються активізуються розумові процеси.

До плюсів (+) групових курсів можна також віднести наступне:

 • додаткове стимулювання учнів за допомогою конкуренції між ними;
 • нижча плата за групові програми навчання, ніж за індивідуальні.

Серед недоліків групового навчання можна виділити недостатню увагу до кожного окремого учня. При заняттях в групах не передбачається обговорення кожного питання, який незрозумілий окремому навчаючомуся.

Іншими словами, немає гарантії, що весь викладається матеріал буде засвоєний окремим користувачем в необхідній мірі.


З огляду на основні відмінні риси навчання в групах і індивідуально, можна відзначити, що на початковому етапі найкраще скористатися навчанням в групі. А вже підвищувати↑ рівень наявних знань можна в процесі індивідуальних занять, які допоможуть заповнити всі наявні у учня прогалини.

Найголовніше в процесі вибору навчальних курсів вибрати такі, які допоможуть саме вам. У цьому випадку набагато вище↑ шанс, що навчальна програма виявиться дійсно корисною.

Способи навчання трейдингу - ТОП-3 основних варіанти

Існує 3 основних варіанти, які можна використовувати для навчання торгівлі на біржі.

Варіант 1. Навчання через Інтернет

Фахівці впевнені: навчання в режимі онлайн є найпростішим і ефективним способом. Багато досвідчених трейдерів записують відеоролики і викладають їх на YouTube.

Перевагою такого навчання є можливість переглядати програми в будь-який зручний час, не виходячи з дому. При цьому в разі необхідності завжди є можливість поставити на паузу навчальне відео або переглянути спочатку момент, який виявився незрозумілий.

Незважаючи на зручність відеороликів набагато більш ефективним варіантом може стати вебінар. Його перевага полягає в можливості задати викладачеві виникаючі питання за допомогою чату.

Більшість професіоналів радять починати навчання саме в режимі онлайн. Надалі можна вже перейти до інших представлених нижче варіантів.

Варіант 2. Самостійне навчання

Самостійне навчання передбачає в першу чергу читання спеціалізованої літератури. Однак для більш легкого сприйняття матеріалу потрібна наявність хоча б мінімальних знань термінології, отримати їх не так вже й важко.

Якщо є бажання навчатися трейдингу самостійно, необхідно підібрати максимально корисні матеріали.

Фахівці рекомендують починати вивчення основ торгівлі на біржі з книги "Як грати і вигравати на біржі", написаної А.Елдером. Згодом, коли вона буде прочитана, стане більш зрозуміло, які матеріали ще варто вивчати. Радимо також прочитати нашу статтю - "Як грати на біржі в Інтернеті".

Публікаціями в інтернеті слід користуватися вкрай обережно. На біржах копірайтингу досить велика кількість готових статей за низькою ціною. У такій ситуації власникам сайтів складно втриматися від їх придбання. При цьому часто якість залишає бажати кращого.

Важливо ретельно їх фільтрувати і довіряти тільки тим, які розміщуються на авторитетних ресурсах. Велика кількість відвідувачів зобов'язує подібні сайти до серйозності. У більшості випадків авторитетні ресурси не розміщують контент низької якості.

Варіант 3. Очні програми навчання

Очне навчання доступне тільки жителям великих мегаполісів. Це закономірно, так як офіси серйозних компаній в дрібних населених пунктах не розміщують.

Суть такого методу навчання трейдингу полягає в необхідності відвідувати відділення компанії. При цьому навчання може проводитися як в групах, так і індивідуально. Заняття проводяться професійними трейдерами.

Недоліком такої форми навчання є те, що далеко не завжди можна підібрати максимально зручний графік відвідування занять. Особливо це актуально для групових і безкоштовних занять.


Таким чином, немає сенсу зупинятися на якомусь одному варіанті навчання. Найбільш ефективним є грамотне поєднання всіх представлених способів.

Як пройти трейдинг-навчання для початківців з нуля - 7 етапів навчання трейдерів-новачків ?

Щоб навчання виявилося максимально ефективним, фахівці рекомендують рухатися до своєї мети за заздалегідь наміченим планом. Якщо вивчити представлені нижче етапи до того, як приступити до освоєння курсів, складнощів виникне набагато менше.

Етап 1. Вибір навчальної організації

Фахівці радять проходити навчання в брокерській організації, яку трейдер вибрав для подальшої роботи. Це пов'язано з тим, що багато компаній в курсах роблять ухил саме на ті інструменти, з якими вони пропонують працювати.

Експерти попереджають, що маловідомі компанії рідко пропонують хороші навчальні курси. Саме тому в першу чергу слід звернути увагу на брокерів, які займають лідируючі позиції.

Також важливо розуміти, що деякі дилінгові центри спеціалізуються на окремих сегментах ринку. Тому перш ніж відкрити рахунок, слід визначитися, з якими фінансовими інструментами є бажання працювати.

Етап 2. Ознайомлення з фінансовим ринком і базовими поняттями торгівлі на біржі

В процесі пошуку курсів з навчання слід враховувати, що деякі навчальні програми не припускають розгляд базових термінів трейдингу. Якщо обрані саме такі курси, необхідно самостійно вивчити цю тему, наприклад за допомогою перегляду безкоштовних відеороликів в інших компаніях.

Початківцям трейдерам можна дати наступні рекомендації:

 • основні терміни слід не просто прослухати, їх необхідно усвідомити і завчити;
 • важливо не тільки відрізняти різні ринкові поняття, а й з легкістю давати їм визначення;
 • необхідно чітко уявляти, чим відрізняються різні типи ордерів, а також тренди;
 • не менш значимо мати уявлення про інших найважливіших визначеннях трейдингу.

Коли буде отримано якісне уявлення про основи торгівлі на біржі, можна приступати до більш складних тем. У тому числі важливо уважно вивчити різні ринкові стратегії.

Етап 3. Освоєння торгового терміналу

Величезне значення має глибоке освоєння торгового терміналу. У більшості випадків брокери використовують MetaTrader 4. В інтернеті можна знайти величезну кількість курсів по ознайомленню з ним.

Якщо ж обрана компанія пропонує працювати за допомогою програм власної розробки, варто спочатку відкрити демо-рахунок і з його допомогою вникнути в усі нюанси роботи терміналу. При цьому слід проаналізувати всі пропоновані настройки.

У процесі вивчення торгового терміналу важливо освоїти кілька тонкощів його роботи. Основні з них представлені в таблиці нижче.

Таблиця: "Найважливіші навички, обов'язкові в вивченню при роботі з торговим терміналом"

Дія Чому необхідно навчитися
Налаштування графіків

Зміна колірних схем
Розуміння відмінностей між барами та свічками

Робота з сіткою і таймфреймами


Розрахунки

Розуміння визначень маржі, рівня, вільних грошей
Важливо знати, що таке Margin Call і Stop Out

Поняття курсу, кредитного плеча, лота, а також їх співвідношень


Аналіз Застосування різних інструментів
Відкриття угод Відкриття ринкових, а також відкладених ордерів
Вихід з ринку Використання рівнів Take Profit і Stop Loss
Локування позицій

При вивченні торгового терміналу можна зіткнутися з досить складними термінами. Насправді лякатися не варто. У процесі навчання поступово приходить розуміння всіх тонкощів торгівлі на біржі.

Етап 4. Освоєння методик скорочення торгових ризиків

Навчання трейдингу в обов'язковому порядку має включати освоєння методик ризик-менеджменту. Це дозволяє навчитися управляти ймовірністю великих втрат.

На цьому етапі в першу чергу важливо вивчити наступні питання:

 • який розмір лота можна використовувати в торгівлі в залежності від величини депозиту;
 • як зрозуміти, чи є угода потенційно невигідною або хорошою;
 • як визначити моменти, які підходять для відкриття і закриття угод.

На цьому етапі також потрібно звернути увагу на наявність страховок, які можуть бути надані брокером.

Найбільш популярним видом страхування ризику є можливість, що надається деякими брокерами: при торгівлі опціонами в разі отримання збитку трейдер нічого не втрачає.

Найчастіше такі можливості надаються при трейдингу на новинах. У 99% випадків курс рухається в потрібному напрямку. Тільки 1% становлять ситуації, коли ринок підносить несподівані сюрпризи трейдеру і рухається в протилежну сторону. В кінцевому підсумку наявність страховки виявляється вельми корисним.

Етап 5. Вивчення основ фундаментального аналізу

Навіть якщо планується торгувати з використанням теханалізу, важливо в будь-якому випадку розуміти основи фундаментального. Простий аналіз економічного календаря на початку торгового тижня допомагає уникнути величезної кількості помилок, а також втрати грошових коштів під час виходу новин.

Торгувати здебільшого на підставі фундаментальної інформації найкраще на фондовій біржі. Ринок Форекс краще піддається технічному аналізу. Але при трейдингу на довгострокових таймфреймах в будь-якому випадку буде потрібно крім аналізу графіків і вивчення фундаментальних факторів. Більш детально про валютний ринок Форекс читайте тут.

Етап 6. Освоєння технічного аналізу

Для більшості трейдерів саме технічний аналіз стає основою при прийнятті рішення в процесі торгівлі на біржі. Щоб стати фахівцем у сфері фундаментального аналізу, необхідно не тільки розуміти суть ринку, але і бачити глибину процесів, що відбуваються. Буде потрібно протягом тривалого періоду часу безперервно торгувати і вчитися.

Теханаліз набагато простіше, він легше піддається освоєнню. Однак він є досить результативним. Навчившись креслити рівні і користуватися фігурами за умови освоєння ризик-менеджменту, можна в кінцевому підсумку забезпечити стабільний прибуток.

Етап 7. Відкриття демо-рахунку і застосування на практиці отриманих знань

Експерти не рекомендують приступати до трейдингу з використанням реальних грошей, не пройшовши практику на демо-рахунку.

Торгівля з використанням віртуальних грошових коштів допомагає не тільки навчитися користуватися терміналом і грамотно аналізувати ринок, а й контролювати власні емоції.

Ворогами будь-якого трейдера можуть стати жадібність і страх. Саме торгівля на демо-рахунку допомагає впоратися з ними. Якщо вдасться зробити це, можна розраховувати на отримання серйозного прибутку за допомогою спекуляцій.


Представлена вище покрокова інструкція допоможе поступово домогтися успіху в торгівлі на біржі. При цьому важливо не поспішати, освоювати інформацію поступово і максимально уважно.

А. Елдер, який є одним з найвідоміших трейдерів у світі, радить приступати до торгівлі на біржі тільки в тому випадку, якщо є бажання присвятити цьому заняттю все життя.

Якщо ж метою трейдингу є лише збагачення, після якого планується піти з ринку, навіть починати немає сенсу. Це стане марною тратою часу і коштів.

Де краще пройти навчання трейдингу - 3 кращих брокера

Вибирати компанію для навчання трейдингу важливо з максимальною відповідальністю. Нижче представлені 3 брокера, які пропонують якісні курси.

Ці компанії перевірені не тільки часом, але і великою кількістю трейдерів. Вони багато разів доводили свою надійність, а навчальні програми тут прекрасно підходять для більшості трейдерів.

1) AMarkets

AMarkets почав розвиток навчальних програм в 1997 році. Це була одна з перших шкіл для трейдерів на території країн СНД. Навчальна програма Академії відрізняється великою різноманітністю курсів. Серед онлайн-занять є ті, які призначені як для новачків, так і для підвищення кваліфікації.

Крім того, бажаючі можуть скористатися індивідуальною програмою навчання, важливою перевагою якої є те, що вона розробляється спеціально під конкретного трейдера.

Навчання в AMarkets може проводитися в різних форматах:

 • очне навчання передбачає відвідування оффлайн-занять в офісах компанії;
 • очно-заочне навчання реалізується за допомогою дистанційного, а також електронного навчання;
 • самостійне вивчення матеріалу - учень отримує доступ до всіх матеріалів академії, проходить тестування і може спілкуватися з іншими навчаються і викладачами за допомогою форуму.

Серед матеріалів, які використовуються для навчання в AMarkets можна знайти наступні:

 • навчальні посібники, які можна завантажити або вивчати онлайн;
 • відео;
 • тести та контрольні питання;
 • онлайн-заняття, що проводяться викладачами;
 • особисті консультації;
 • індивідуальні програми навчання.

2) Альпарі

Альпарі успішно працює на ринку з 1998 року. Тут пропонується чимало безкоштовних навчальних програм. При цьому є курси як для новачків, так і для професіоналів. Офіси брокера відкриті в багатьох містах. Тут можна отримати безкоштовну консультацію.

Для початку навчання фахівці рекомендують ознайомитися з базовою програмою. При цьому вони радять вивчити матеріали, пропоновані не менше, ніж 3-ма авторами. Справа в тому, що заняття вони проводять в різний час, і їх зміст часто відрізняється.

Після цього можна приступати до ознайомлення з аналізом. Тут є вебінари по індикаторам, що впливають на ринок фундаментальних факторів та інших видів аналізу.

Спеціалізацією брокера Альпарі є торгівля на валютному ринку. Тут можна працювати з більшістю валютних пар, як популярних, так і екзотичних:

 • Перші прекрасно підходять для початківців трейдерів.
 • Другими торгувати набагато складніше, так як вони відрізняються високими спредами і іншими нюансами в роботі.

3) Interactive Brokers

Interactive Brokers є більшим брокером, ніж Альпарі. Однак тут курси для поглибленого вивчення трейдингу є платними.

Для торгівлі тут пропонується величезна кількість фінансових інструментів. Брокер дозволяє працювати не тільки з валютами, але і з іноземними акціями, ф'ючерсами, сировиною.

Фахівці рекомендують Interactive Brokers тим, у кого є досить великий капітал. Новачкам він не підходить, так як тут досить великий мінімальний депозит.


Ознайомившись з представленими вище компаніями, можна сміливо вибирати будь-яку з них, реєструватися на сайті і переходити до навчання.

Як вибрати курси трейдингу і на що звертати увагу – 4 головних критерії вибору

В процесі вибору курсів для навчання трейдингу важливо враховувати певні критерії, яким повинна відповідати програма. Нижче представлені найважливіші з них.

Критерій 1. Тривалість курсу повинна визначатися відповідно до вже наявних знань

Важливо, щоб навчаючийся добре сприймав викладається йому інформацію. Якщо стане зрозуміло, що матеріал не засвоюється, йде перевантаження, слід робити перерви в навчанні.

Ідеальним варіантом є проведення занять з перервою в кілька днів. Це дозволяє осмислити отриману інформацію. Більш того, в перервах можна практикуватися в трейдингу. Надалі отримані результати обговорюються з викладачем.

Якщо прийнято рішення проходити платне навчання, поставитися до його вибору потрібно ще більш відповідально. Трейдер в цьому випадку має повне право вимагати високої якості послуг, що надаються.

Критерій 2. На заняттях повинна бути відсутня зайва інформація

Тільки під час проходження навчальних курсів можна зрозуміти, яка інформація є для трейдера дійсно марною.

Багато обурюються, коли викладач починає розповідати про себе. Однак найчастіше такі відомості є просто передачею власного досвіду. Найголовніше, щоб подібні розповіді супроводжувалися вивченням теоретичної інформації про трейдинг.

Важливо розуміти: мозок завжди забуває те, що не вдається йому засвоїти. Тому необхідно постійно задавати питання. З навчання слід витягти все, що тільки можна.

Критерій 3. Ідеальні заняття проводяться індивідуально або в невеликих групах не більше 5 осіб

На заняттях в невеликих групах набагато краще засвоюється матеріал. Однак не варто уникати і так званих клубних днів, коли ведучий підносить інформацію для великої аудиторії. В процесі таких занять професіонали діляться своїм досвідом, відкривають секрети трейдингу, розповідаючи про свій успіх.

Якщо навчання є платним, в ідеалі воно повинно проводитися 1 на 1 з викладачем. Це дозволяє відчути себе більш вільно, задавати викладачеві максимальну кількість питань. В кінцевому підсумку трейдер не пошкодує про витрачені гроші.

Критерій 4. Величезне значення в процесі навчання має приділятися постановці вірних цілей

Основною метою всього навчального курсу має бути формування навичок грамотного трейдингу. При цьому важливо правильно поєднувати теорію і практику. Немає сенсу вивчати інформацію, ігноруючи торгівлю. Однак і просто практикуватися без освоєння всіх нюансів трейдингу також немає сенсу.

Якісна навчальна програма допомагає навчитися:

 • орієнтації в котируваннях;
 • аналізу новин;
 • отримання прибутку від трейдингу.

Курс повинен приділяти увагу не тільки стратегіям, а й управлінню капіталом і ризиками. Грамотне поєднання основних тем про торгівлю на біржі дозволяє максимально скоротити ймовірність зливу депозиту.


Відповідність навчальної програми названим вище критеріям демонструє високу її якість. Використання для навчання такого курсу здатне принести набагато більше результатів.

Відповіді на поширені запитання (FAQ) ?

Навчання трейдингу - тема досить складна. Тому в процесі ознайомлення з нею виникає чимало питань. Відповіді на найпопулярніші з них представлені нижче.

Питання 1. Які книги по трейдингу для початківців прочитати?

Намагаючись знайти інформацію на пошукових сайтах про те, які книги по трейдингу варто читати новачкам, можна зіткнутися з величезною кількістю пропозицій. Вибрати з них дійсно корисні буває непросто.

Всі вони розглядають різні аспекти торгівлі на біржі. Один автор схильний користуватися фундаментальним аналізом, інший технічним. Однак всіх їх об'єднує прагнення до перемоги, ставлення до власного життя з гумором, витримкою.

Важливо не тільки пройти навчання основам трейдингу, а й розвинути в собі необхідні для торгівлі на біржі якості. Тому ми пропонуємо уважно вивчити рейтинг представлений нижче найбільш корисних і кращих книг по трейдингу ? .

Місце 7. В. Ільїн, В. Титов «Біржа на кінчиках пальців»

Ця книга допомагає починаючому трейдеру навчитися розуміти фондову біржу, її структуру, а також механізми і нюанси роботи.

Читачі знайдуть в цьому творі досить багато корисної інформації про розвиток ринку, особливості та нюанси трейдингу на ньому. Читання книги навчить грамотно управляти капіталом, а також примножувати↑ його.

Місце 6. Джон Дж. Мерфі «Технічний аналіз фінансових ринків»

Багато хто називає цю книгу кращою в області технічного аналізу. Незважаючи на те, що тема ця досить складна, Мерфі зумів викласти її досить зрозумілою мовою.

Матеріал супроводжується великою кількістю ілюстрацій і докладними поясненнями.

Тут можна знайти наступну інформацію:

 • основні інструменти, що використовуються в теханалізі;
 • цінові моделі, тренди, стратегії;
 • тактика торгівлі, тимчасові цикли.

Місце 5. А. Елдер «Трейдинг з доктором Елдером. Енциклопедія біржової гри»

Цю книгу експерти називають Біблією трейдера. Вона складається з 3-х розділів, які присвячені опису різних аспектів торгівлі на біржі.

Головний акцент автор робить на управління капіталом і психологію трейдерів.

Також читач дізнається, як краще управляти власними ризиками.

У цій книзі можна знайти докладні відповіді на питання, які найчастіше виникають у новачків.

Місце 4. А. Дюма «Граф Монте-Крісто»

Незважаючи на те, що ця книга безпосередньо не пов'язана з торгівлею на біржі, її слід вивчити кожному трейдеру. Вона допомагає усвідомити, що для того, щоб домогтися необхідного результату, важливо:

 • наполегливо йти до своєї мети;
 • безперервно вчитися;
 • бути максимально спокійним;
 • скласти стратегію дій.

Саме такими є найважливіші якості для торгівлі на біржі.

Місце 3. А. Герчик, Т. Лукашевич «Біржовий грааль або Пригоди трейдера Буратіно»

Ця книга допомагає зрозуміти всі нюанси сучасного ринку акцій. Тут досить докладно розказано про принципи трейдингу на цьому фінансовому ринку, рівнях, а також алгоритмах.

Перевагою книги є те, що вона написана з гумором досить зрозумілою мовою.

Матеріал супроводжується великою кількістю прикладів і буде корисний всім тим, хто приймає рішення торгувати акціями.

Місце 2. Куртіс Фейс «Шлях черепах»

Ця книга присвячена експерименту, який був проведений в 80-их роках. Його ініціатором став Річард Денніс. Він посперечався з автором книги на 1 Долар, що будь-яку людину з вулиці можна навчити трейдингу.

Після проведення конкурсу, в якому брали участь 1 200 осіб, були відібрані 24 так званих черепахи ? . Їм продемонстрували одну модель торгівлі, на підставі якої вони і пропрацювали 2 роки.

В кінцевому підсумку сукупний дохід склав 200 мільйонів доларів. Заробити стільки в 1986 році, коли угоди укладалися голосом, без використання комп'ютера було дуже складно.

Ще однією унікальною особливістю моделі було те, що трейдер міг помилятися протягом 11 місяців в році. Всього 10% позитивних угод давали необхідний фінансовий результат.

Місце 1. Сунь Цзи «Мистецтво війни»

Цю книгу можна назвати найкращим керівництвом, яке допомагає перемогти суперника в різних конфліктах. Основна думка, яку виклав автор, полягає в тому, що з часом змінюються тільки способи ведення боротьби. При цьому природа людини і закони війни залишаються постійними.

Автор упевнений, що мистецтво боротьби будується на 2-ух найважливіших інструментах, якими є тактика і стратегія. Їх використання дозволяє перемогти ще до того, як конфлікт досягне максимуму.

Грунтуючись на розглянутому творі, Дін Лунделл написав книгу «Мистецтво війни для трейдерів та інвесторів». Тут він детально розповів, як можна застосовувати методику, викладену Сунь Цзи, для заробітку в торгівлі на біржі.


Звичайно, даний перелік книг не можна назвати вичерпним. Однак їх вивчення допоможе зрозуміти новачкові, в якому напрямку йому варто рухатися на шляху до отримання прибутку за допомогою трейдингу.

Питання 2. Які можуть бути напрямки навчання торгівлі на біржі?

Хороші навчальні компанії в більшості випадків пропонують своїм клієнтам на вибір різні напрямки курсів. Вибирати серед них можна відповідно до власних інтересів і переваг. Нижче представлені найпопулярніші напрямки.

1) Навчання торгівлі криптовалютами

Цей напрямок з'явилося порівняно недавно. При цьому воно дає початківцям трейдерам величезний потенціал для заробітку.

Пояснюється це наступними перевагами:

 • заробляти тут можна цілодобово без вихідних;
 • відсутність прив'язки до якої-небудь держави;
 • криптовалюта схильні до високого ступеня волатильності.

Використовуючи такі курси, учні отримують знання про всі поняття, які використовуються в трейдингу криптовалют.

Більш того, процес навчання включає:

 • ознайомлення з найпопулярнішими видами криптовалют, принципами побудови стратегії трейдингу;
 • новачків навчать здійснювати операції, вибирати найбільш підходящі криптовалюти і біржі.
 • учні дізнаються, які методи можна використовувати, щоб аналізувати ринок, а також які способи захисту від шахрайських дій існують.

Про те, яку біржу криптовалют краще вибрати для трейдингу ми писали в минулій статті.

2) Навчання трейдингу на фондовій біржі, а також торгівлі CFD

Такі курси будуть цікаві, якщо є бажання зайнятися трейдингом не валютами, а цінними паперами.

При цьому учні дізнаються про типи:

 • фондових бірж;
 • фінансових документів;
 • акцій;
 • похідних цінних паперів.

При цьому величезне значення мають навчальні курси, які присвячені трейдингу CFD індексами. Цей інструмент надає можливість працювати на фондовій біржі навіть при відсутності великого початкового капіталу.

CFD являє собою спеціальний контракт, використанням якого робляться ставки про подальший напрямок руху фондової біржі.

На курс CFD впливає величезна кількість факторів:

 • зміни ВВП;
 • політика Національного банку, а також розмір ключової ставки;
 • динаміка індексів споживчих цін, безробіття;
 • зміна виробництва.

3) Навчання трейдингу валютами

Ринок Форекс сьогодні є одним з найпопулярніших напрямків торгівлі на біржі. Учні знайомляться з термінологією і поняттями фінансових ринків, світової валютної системи, котирувань, торгових платформ.

У процесі такого навчання початківці трейдери вчаться аналізувати ринок, укладати угоди. Крім того, величезне значення відводиться принципам створення торгових стратегій.

Питання 3. Чи реально навчитися торгівлі на біржі самостійно?

Більшість початківців трейдерів задаються питанням: чи можна самостійно навчитися торгівлі на біржі. Насправді в інтернеті можна знайти величезну кількість інформації по цій темі. Однак новачкам буває непросто виокремити з усіх публікацій те, що дійсно важливо.

Найефективніші стратегії в більшості випадків виявляються досить простими. Однак початківці трейдери навіть не уявляють, що їм потрібно шукати. Вони зазвичай кидаються від одних чарівних обіцянок ДО ІНШИХ замість того, щоб дійсно зрозуміти, як працює ринок, а також, які фактори впливають на рух курсів.

Багато новачків помилково вважають, що навчитися самостійно трейдингу, вивчаючи інформацію в інтернеті, цілком реально. Однак на це може піти величезна кількість часу і сил. І абсолютно невідомо, скільки при цьому доведеться злити депозитів.

Професіонали впевнені, що таке навчання зажадає не менше 1-2 років. При цьому збитки будуть залежати виключно від розмірів фінансового стану новачка. Тому цілком ймовірно, що платне навчання буде набагато більш вигідним.

Фахівці стверджують, що набагато дешевше буде оплатити курси на самому початку, ніж кілька років блукати в невідомості.

Після цього доведеться відповісти ще на кілька питань:

 1. Де шукати насправді хорошого викладача? Він повинен не тільки вміти самостійно торгувати, а й мати бажання і вміння навчити цьому мистецтву інших. ДО РЕЧІ, демонстрація результатів трейдингу у вигляді будь-яких картинок не може бути гарантією того, що вчитель володіє достатніми знаннями і вміннями. Насправді подібні картинки можна і підробити.
 2. Чи зможе навчаючийся гідно оцінити пропонований йому курс, якщо попередньо сам не зазнає невдачі? Насправді велика ймовірність, що без самостійного пошуку необхідної інформації протягом тривалого часу учень не усвідомлює реальну цінність пропонованого йому навчання. Також практика демонструє, що в процесі будь-якого навчання добре діє правило Парето: не більше 20% учнів дійсно бажають домогтися результату і отримують бажане.
 3. Чи підійде новачкові торгова система, і чи буде вона відповідати його характеру? Існує ймовірність того, що початківця трейдера будуть вчити торгівлі на середньострокових таймфреймах, а після закінчення курсу він зрозуміє, що для нього більше підходить скальпінг. Однак це не страшно. Якщо курс дійсно якісний, учні отримують на ньому величезну кількість корисних відомостей. Вони дозволяють створити власну торгівельну стратегію або змінити ту, яку їм викладали відповідно до своїх уподобань. В крайньому випадку можна зайнятися пошуком навчальної програми, яка підходить саме вам.

Питання 4. Навіщо потрібні курси навчання трейдингу?

По-перше, це отримання базових знань про понятійний апарат. Трейдинг відрізняється специфічною термінологією, якою необхідно добре володіти, щоб розуміти суть цієї діяльності і спілкуватися з колегами. Слухачі вчаться оперувати поняттями «маржа», «рівень», «вільні кошти», «Маржин Колл», «Стоп Аут», «кредитне плече», а також давати визначення спреду і свопу, відрізняти тренди, ринковий ордер від відкладеного, а лімітний від стопового.

По-друге, випускники курсів вчаться працювати з торговим терміналом-клієнтською частиною торгової платформи. У перелік умінь зазвичай входять наступні:

 • Налаштування візуалізації графіка: вибір колірної схеми, лінія ask, додавання і видалення сітки і періодів, розуміння різниці між японськими свічками і барами.
 • Розрахунки: розуміння співвідношення кредитного плеча і лота, того, що таке вільні кошти і за яких саме умов наступають вже згадані «Стоп Аут» і «Маржин Колл».
 • Аналіз: застосування торгових інструментів.
 • Відкриття угоди: відкриття ринкових і відкладених ордерів.
 • Вихід з ринку: використання "Тейк профіт" і "Стоп Лосс", локірованіе позицій.

По-третє, випускники освоюють методики скорочення ризиків (ризик-менеджмент): вчаться тому, як відрізнити хорошу угоду від невигідної, де входити в ринок і виходити з ринку, яким лотом відкриватися при різних депозитах та інше. Ці методики дуже важливі для успішного трейдера і в обов'язковому порядку повинні бути освоєні в процесі навчання.

По-четверте, отримання навичок фундаментального і технічного аналізу. Технічний аналіз зазвичай є основним у прийнятті торгових рішень, оскільки він відносно простий і при цьому результативний. Фундаментальний аналіз більш складний, але розуміння його сутності в будь-якому випадку необхідно, особливо для тих, хто планує працювати на фондових ринках.

Висновок + відео

Навчання трейдингу має величезне значення для тих, хто приймає рішення торгувати на біржі. Підійти до цього процесу необхідно максимально відповідально. На початковому етапі найкраще вивчити існуючі програми і зрозуміти, яка з них підійде саме вам.

Ми бажаємо нашим читачам (початківцям трейдерам), щоб навчання трейдингу було максимально ефективним. В кінцевому підсумку це допоможе досягти максимального прибутку!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити