Електронні платіжні системи є своєрідними аналогами банківських рахунків в Інтернеті, що дозволяють легко зберігати гроші і оплачувати покупки. З кожним днем вони набувають все більшої популярності. Причому якщо раніше до послуг електронних платіжних систем вдавалися переважно фрілансери, то сьогодні ними користуються практично всі, хто так чи інакше робить онлайн-покупки, цінує зручність і свій час.

 Рейтинг платіжних систем у світі

Сьогодні існує безліч різноманітних платіжних систем, кожна з яких має свої особливості, переваги і недоліки, а також відрізняється системою комісійних зборів. Розібратися в такому асортименті недосвідченим користувачам може бути досить складно.

Найкращі платіжні системи світу

Ми зібрали всі найкращі електронні платіжні системи в рейтинг, щоб ознайомити вас з найкращими варіантами на ринку, і допомогти зробити правильний вибір.

PayPal

Відома американська платіжна система PayPal дозволяє приймати платежі з усього світу, підтримує кілька способів прийому платежів для бізнесу та приймається до оплати практично у всіх світових маркетплейсах.

До 2015 року компанія була дочірнім підприємством eBay, забезпечуючи високий рівень безпеки угод між продавцями та покупцями. Пізніше PayPal відокремився та став повноцінною електронною платіжною системою, що працює з більш ніж 200 країнами світу.

Щоправда, у 98 країнах, у тому числі й України, функціонал PayPal функціонує за системою Send only, тобто для користувачів із цих країн обмежений висновок, але вони можуть приймати платежі та здійснювати покупки в інтернет-магазинах.

Payeer

Payeer – популярна по всьому світу електронна платіжна система. Користувачі Payeer можуть оплачувати товари в різних інтернет-магазинах, приймати оплату від клієнтів, здійснювати перекази грошей по всьому світу і навіть оплачувати мобільний зв'язок та комунальні послуги. Особливо Payeer популярна серед фрілансерів, які працюють на закордонних біржах.

Відкриття рахунку в Payeer безкоштовне, а за перекази всередині системи сервіс стягує комісію у розмірі 0,5%. Підключення API коштуватиме 0.95%, а за конвертацію валют потрібно буде заплатити 1,5% комісії.

Bitcoin

Пірингова однорангова платіжна система Bitcoin має відкритий вихідний код і дозволяє здійснювати децентралізовані та повністю безпечні платежі по всьому світу без обмежень. Bitcoin є альтернативою традиційним грошам та системам оплати.

На відміну з інших платіжних систем не має централізованого управління, тобто, їм управляє невелика група осіб розробників. Він керується строгим математичним алгоритмом і самими користувачами, всі з яких рівні між собою.

Найголовніше в Bitcoin, що він не підпорядковується державним законам та працює навіть там, де не працюють банки. З його допомогою можна відправити будь-яку суму та до будь-якої країни. Комісія при цьому встановлюється відправникам, але чим вона більша, тим швидше буде швидкість обробки транзакцій.

Здійснюючи платежі в Bitcoin, важливо звернути увагу на його високу волатильність. З моменту запуску вартість ВТС зросла з кількох центів до 70 тис. доларів. І курс ВТС постійно зростає, то знижується при цьому відразу на кілька сотень і навіть тисяч доларів. Тому завжди важливо знати актуальний курс Bitcoin, перш ніж робити оплату в ньому.

WebMoney

WebMoney є актуальною платіжною системою на всьому пострадянському просторі, яка відома ще з 1998 року. На відміну від інших платіжних систем, WebMoney для кожної валюти використовується титульні знаки. Наприклад, для позначення USD використовуються WMZ, а WMU означає UAH.

Багато підприємців СНД вважають за краще використовувати для прийому платежів саме WebMoney. Пересічним користувачам дана електронна платіжна система дозволяє здійснювати швидкі перекази на інші гаманці системи, зберігати та обмінювати гроші, виводити їх на свої картки та рахунки, оплачувати різні послуги, комунальні сервіси та навіть штрафи. Комісія WebMoney за внутрішньосистемні транзакції складає 0,8%.

Варто зазначити, що через санкції між Україною та Росією діяльність Вебмані в Україні частково призупинена. Зокрема, було закрито всі WMU-гаманці, а вивід для українських користувачів було заборонено на користь третіх осіб. Але українці можуть продовжувати використовувати систему, працюючи з іншими валютами та виводячи гроші на іменні картки.

Advanced Cash

Advanced Cash — платіжна система, яка поєднує різні види послуг, поповнення та зняття депозиту. Зокрема, система підтримує роботу з картками та банківськими переказами, основними криптовалютами, терміналами оплати та іншими платіжними продуктами. Є на сервісі також можливість замовити банківську картку Advanced Cash, що дозволяє легко переводити в готівку гроші в будь-якому банкоматі світу.

Компанія Advanced Cash працює на ринку починаючи з 2014 року і користується величезною популярністю як у власників онлайн-бізнесу, так і вебмайстрів або фрілансерів. Відкриття та обслуговування рахунку безкоштовні, а ось комісія за виведення коштів із системи варіюється від 1,99% до 2,99%.

Perfect Money

Електронна платіжна система Perfect Money розпочала свою діяльність у 2007 році. Компанія була заснована в Гонконгу, але націлена на роботу практично у всіх регіонах світу, крім хіба Центральної Америки. Сайт компанії перекладено більш ніж 20 мовами, а серед підтримуваних валют USD та EUR, Біткоїн та золото.

За час роботи Perfect Money заслужив безліч суперечливих відгуків. Однак не можна заперечувати той факт, що система надає унікальні функції як для бізнесу, так і для особистих рахунків і досі має величезну популярність.

Комісія за внутрішні перекази відрізнятиметься від 0.5% до 1.99%, а за висновок стягується плата у розмірі 2% від суми. Також користувачі Perfect Money можуть отримувати 4% річних на решту рахунку.

Skrill

Міжнародна платіжна система Skrill (раніше Moneybookers) працює на ринку з 2001 року. Компанія зареєстрована в Лондоні, але обслуговує користувачів з більш ніж 185 країн світу та підтримує роботу з більш ніж 30 різними валютами.

Skrill дозволяє оплачувати покупки, приймати платежі, здійснювати перекази по всьому світу, купувати та продавати криптовалюти. Головними перевагами системи можна назвати моментальне введення та виведення коштів, зручний веб-сайт та мобільний додаток. Крім цього в Skrill можна замовити карту, прив'язану до рахунку в системі, яка дозволяє проводити оплату в термінал по всьому світу, а також легко переводити в готівку гроші з рахунку в банкоматах.

Відкриття облікового запису в системі, перекази на міжнародний банківський рахунок, прийом платежів у системі здійснюється безкоштовно. Але комісія за виведення коштів із системи досить висока. Наприклад, за переказ коштів із рахунку на карти банків потрібно заплатити 4.99% комісії.

EasyPay

EasyPay – перша білоруська платіжна система, що працює з 2007 року. Як і багато інших, система EasyPay об'єднує у собі відразу кілька напрямків електронних платежів. З її допомогою користувачі можуть оплачувати різні товари та послуги в інтернеті, дозволяє зберігати гроші на електронних гаманцях, а також проводити оплату за мобільні послуги, ЖКГ, штрафи.

Користувачам EasyPay є кілька варіантів поповнення рахунку — пластиковою карткою, з рахунку мобільного, грошима з інших електронних гаманців або через термінали оплати. Всі операції можна проводити прямо на сайті EasyPay або через зручний мобільний додаток.

Visa та Mastercard

Це без перебільшень найпопулярніші та найзатребуваніші платіжні системи у світі, що дозволяють проводити безготівкові розрахунки по всьому світу з використанням банківських карток.

Система роботи обох платіжних систем схожа між собою і обидві базуються у США. Головна їхня відмінність у базовій валюті операцій. Visa працює з доларами і основне поширення набула в США, де на цю платіжну систему припадає практично 100% усіх онлайн-транзакцій. Базовою валютою Mastercard є євро. Система працює у більшій кількості країн світу, але за охопленням користувачів дещо поступається картам Visa.

Apple Pay та Android Pay

Apple Pay та Android Pay є безконтактними системами оплати за допомогою мобільних пристроїв. Система роботи даних платіжних систем однакова — користувач зберігає дані своєї платіжної картки, після чого може проводити оплату в різних терміналах з підтримкою безконтактної оплати або на сайтах, де підключені платіжні системи.

Їхня основна різниця в тому, що Apple Pay призначена виключно для власників пристроїв Apple старше 6-го покоління, а Android Pay призначений відповідно для роботи з пристроями на базі операційної системи Android.

Переваги даних систем оплати в тому, що при транзакції дані про картку не передаються продавцеві, що суттєво збільшує безпеку платежів. Користуватися Android Pay можна безкоштовно, а от Apple Pay стягує невелику комісію за транзакцію, яка залежить від країни.

Яку платіжну систему вибрати

Ще кілька десятків років тому складно було уявити, що за допомогою кількох кліків можна буде відправляти гроші в будь-яку країну світу. Сьогодні ж електронні платіжні системи стали незамінними помічниками онлайн-бізнесу, хто заробляє і витрачає гроші через Інтернет. І від вибору платіжної системи залежить те, наскільки успішними та вигідними будуть дані операції.

При виборі електронної платіжної системи слід звернути увагу на такі критерії:

  • Надійність. Рекомендується віддавати переваги платіжним системам, які вже давно працюють на ринку та встигли добре зарекомендувати себе.
  • Поширеність. Чим більше користувачів у платіжної системи, тим більше вона буде затребуваною серед клієнтів бізнесу, і тим легше в ній проводитиме розрахунки звичайним користувачам.
  • Тарифи. Це один із головних критеріїв при виборі. При цьому звернути увагу слід не лише на вартість транзакцій та переказів, а й на розмір плати за конвертацію, виведення коштів та обслуговування активного/неактивного облікового запису.
  • Підтримка валют. Важливо, щоб платіжна система підтримувала зручні валюти, які ви найчастіше використовуєте. В іншому випадку при кожному платежі потрібно буде сплачувати додаткову комісію за конвертацію.
  • Методи оплати. Усі платіжні системи пропонують різні способи внесення коштів на рахунок та зняття депозиту. Чим більше, тим зручніше користуватися системою.
  • Безпека. Звичайно, завдання всіх платіжних систем забезпечувати безпечні перекази та прийом платежів. Для цього всі компанії проходять обов'язкову сертифікацію незалежних аудиторських компаній та вибудовують надійну систему захисту від хакерів. Але обов'язково слід ознайомитися з заходами безпеки сервісу, вивчити які методи захисту облікових записів система пропонує для клієнтів, чи є двофакторна автентифікація та інші додаткові опції безпеки.

Також при виборі слід враховувати особливості платіжної системи. Наприклад, оскільки PayPal у більшості країн світу працює за обмеженою системою, то дана платіжна система зручна переважно для оплати різних товарів та послуг. WebMoney можна назвати класикою електронного гаманця, але також потрібно враховувати вимоги та обмеження користувачів з різних країн.

Слід врахувати і те що, що у більшості електронних платіжних систем потрібно верифікувати свою особистість. Це потрібно для виконання вимог регуляторів у боротьбі з відмиванням грошей та фінансування тероризму. Єдиним винятком із цього списку є децентралізована платіжна система Bitcoin. Тому цей варіант ідеально підходить для тих, хто бажає здійснювати фінансові операції анонімно.

Вигода використання електронних платіжних систем є очевидною: бізнесу не потрібно витрачатися на інкасацію та піклуватися про безпеку зберігання готівки, а клієнти отримують зручний спосіб оплати. З цих і багатьох інших причин електронна комерція незворотно зростає і займає все більш впевнену позиції у світовій економіці. Тому для кожної сучасної людини та підприємця сьогодні важливо вибрати для себе одну або кілька платіжних систем для вигідного та зручного проведення онлайн-платежів.

Відео

Читайте також - Електронні гроші: що це таке? Історія виникнення, поняття і види.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити