Заробляти в інтернеті стало можливим завдяки розвитку інформаційних технологій і появі нових онлайн-платформ. Редакція сайту BiznesCat.com розповідає про можливості заробітку в інтернеті в 2024 році, які будуть затребуваними не тільки в страхових агентів, брокерів або ріелторів, а й серед арбітражників, вебмайстрів, блогерів.

Для того, щоб заробляти, необов'язково офіційно влаштовуватися в компанію або держустанову. Дохід можуть приносити і заробітки в мережі. Серед останніх можна виділити контент-маркетинг, блогінг, інвестиції, а також різні види фрілансу: від копірайтингу до веб-дизайну.

Блогінг

Створення блогу або каналу на платформах, таких як YouTube, Instagram або Telegram, може перетворитися на прибутковий бізнес.

Реферальні програми, продаж рекламного простору та спонсорські контракти є базовими способами отримання прибутку, але не єдиними. Блогери створюють свої власні продукти або пропонують послуги, пов'язані зі сферами, в яких вони експерти. Наприклад, фітнес-блогер може створити онлайн-курс тренувань або особисто консультувати підписників.

Щоб стати блогером необхідно:

 • Підібрати тему, визначити цільову аудиторію. Це може бути будь-що: від подорожей і гастрономії до дизайну інтер'єрів або виготовлення біжутерії.
 • Напрацювати контент. Стати популярним блогером можна тільки за умови регулярного й оригінального контенту. Підбирайте теми, що цікавлять аудиторію, опрацьовуйте їхнє подання. Контент має викликати відгук або реакцію в аудиторії, нехай навіть іноді негативну.
 • Активно просувати блог. Для цього можна використовувати різні способи: соцмережі, брендформанс-інструменти, email-розсилки, вебінари.
 • Регулярно спілкуватися з підписниками. Можна налаштувати розсилку вітальних листів тим, хто щойно підписався, регулярно відповідати в коментарях, проводити лотереї або розіграші призів. Останній варіант одночасно як інструмент просування.

Рекламодавців приваблюють не тільки обсяг підписників, а й тип цільової аудиторії. Наприклад, у блозі про подорожі можуть розмістити рекламу турфірми, авіаперевізники, продавці тревел-товарів.

Необхідно бути готовим до того, що успіх може не прийти відразу. Блогінг вимагає постійного розвитку і просування контенту, оскільки аудиторії може знадобитися час, щоб виявити ваш блог або канал. Розкрутившись, ви заробите не тільки на рекламі, а й на продажі мерчу, курсів вебінарів, інших інфопродуктах.

Для початку роботи буде достатньо комп'ютера або мобільного телефону з цифровою камерою. У міру розвитку каналу будуть потрібні вкладення в цифрову техніку, приміщення, персонал.

Радимо також прочитати статтю - Як заробити гроші - 46 способів.

Робота блогера вимагає постійного моніторингу смаків і уподобань цільової аудиторії, актуального контенту, знання останніх тенденцій. Для залучення рекламодавців експерти рекомендують складати їхній цільовий портрет, позначивши базові потреби, виділяти свої переваги, оформляти затребувані пропозиції.

Важливий і юридичний бік справи. Блогери, які не подбали про це питання, стикаються з податковими чи іншими проблемами.

Блогінг - один із прикладів заробітку в інтернеті у 2024 році.

Соціальні мережі

За допомогою акаунтів соцмереж користувачі отримують дохід за допомогою:

 • рекламних публікацій;
 • продажу товарів;
 • партнерських програм.

Власники розкручених акаунтів можуть розміщувати у себе пости або рекламні публікації продуктів компаній, з якими уклали відповідний договір.

Користувач також може відкрити онлайн-магазин на платформі Instagram, Telegram або Facebook і пропонувати свої товари або послуги клієнтам. Кількість підписників впливає на продажі.

Партнерський маркетинг передбачає той самий продаж товарів або послуг, але не своїх, а партнерів. Винагорода - комісія, яку власник сторінки отримує з кожного продажу.

Ще один спосіб заробітку в інтернеті у 2024 році без вкладень - це репости і коментарі. Його відрізняє елементарність завдань, що стоять перед користувачем (зробити репост, написати коментар, поставити оцінку), однак при цьому тут навряд чи вийде заробити великі суми. Цей спосіб заробітку підходить навіть підліткам.

Не варто забувати про можливість отримання доходу від участі в конкурсах або спонсорських програмах. Бренди працюють із блогерами або інфлюенсерами, пропонуючи партнерство або спонсорську підтримку в обмін на рекламу чи співпрацю.

Трейдинг

Трейдинг

Трейдинг являє собою купівлю-продаж фінансових інструментів, як правило, цінних паперів. Перевага роботи трейдером - відсутність оподаткування та необхідності освіти. Однак найбільший дохід отримують гравці, які розуміються на економіці, фінансах, геополітичних факторах.

Далі потрібно знайти надійного брокера, який надасть доступ до торгівлі та підтримає новачка. Досвідчені брокери пропонують демо-рахунки, які дають змогу тренуватися без ризику втрати коштів.

Заробляти можна одразу на кількох фінансових ринках, купуючи або продаючи акції, валюту (Forex), товари, криптовалюту. Кожен із цих ринків має особливості.

Перед поповненням рахунку і початком торгів варто приділити увагу стратегії, яка буде охоплювати суворі часові рамки, а також матиме чіткі цілі.

Базовий аспект вдалої торгівлі - аналіз ринку. Для його реалізації можна використовувати різні інструменти та методики, наприклад, графічний або фундаментальний аналіз. Знаючи принципи роботи цих інструментів, можна прогнозувати рух цін, ухвалюючи обґрунтовані рішення про купівлю або продаж активів.

Трейдерам-початківцям підійдуть стратегії з мінімальним ризиком. Наприклад, стратегія "ковзних середніх" дає змогу відстежувати тенденції ринку і входити в угоду в потрібний момент.

Інвестування в онлайн-проекти

Інвестиції в інтернет-проекти дають змогу отримати пасивний дохід, який не потребує постійної участі. Стартапи, фінансові проєкти, криптовалютні інвестиції - все це відкриває можливості для тих, хто хоче заробити гроші в мережі.

Вивчіть бізнес-модель, команду розробників, потенційну прибутковість. Проаналізуйте ризики та наслідки втрат.

Не варто забувати про диверсифікацію. Інвестуйте в різні проєкти, не ставте всі кошти "на одного коня". Це допоможе розподілити ризики. Не забувайте про інвестиційні цілі.

Стежте за змінами на ринку, аналізуйте останні тенденції. Сфера онлайн-бізнесу мінлива, тому завжди необхідно бути готовим до нових можливостей і змін.

Заробіток за допомогою партнерських програм

Ця модель онлайн-бізнесу заснована на співпраці між продавцем (партнерською програмою) і партнером, який рекламує продукти або послуги продавця. Як інструмент часто використовується партнерське посилання. Сам партнер отримує оплату за певний вид дій:

 • викупу замовлення;
 • заповнення заявки;
 • скачування мобільного застосунку;
 • оформлення підписки.

Заробити на партнерках можна знімаючи огляди на товари, розсилаючи промокоди, формуючи рейтинги або товарні добірки, наприклад на літній сезон.

Партнеру не потрібно нічого створювати, він рекламує вже готові продукти інших компаній, отримуючи комісію за кожен продаж або дію, яку здійснює користувач за його рекомендацією.

Новачки можуть швидко почати заробляти, під'єднавшись до партнерської програми і розмістивши рекламні матеріали на сайті або в блозі. Досвідчені маркетологи, своєю чергою, створюють цілі бізнеси на основі роботи з кількома партнерками одночасно.

Для роботи з партнерськими програмами важливо вибрати правильну нішу, а також продукти, що відповідають інтересам аудиторії. Це допоможе збільшити конверсію і отримати більше комісій.

Дропшиппінг являє собою продаж товарів на своєму майданчику за певний відсоток від вартості. Більшість відомих маркетплейсів працює за цією системою. Ніщо не заважає вам створити власну онлайн-платформу, на якій ви будете реалізовувати чужі товари з доставкою зі складу виробника (продавця).

При цьому власнику майданчика не потрібно піклуватися про логістику та зберігання. Однак для заробітку необхідно створити ресурс з об'ємним охопленням аудиторії. Вкладення при інвестуванні в інтернет-проекти або дропшиппінгу будуть пов'язані з розробкою і просуванням платформи.

Радимо також прочитати статтю - "Куди можна вкласти гроші, щоб отримувати щомісячний дохід".

Фріланс

Фріланс

Фріланс - один із найпопулярніших способів заробітку в інтернеті з виведенням на картку. Тим більше, якщо йдеться про біржі копірайтерів, фотографів, дизайнерів. Фрілансери працюють за різними напрямками: від копірайтингу та веб-дизайну до програмування або перекладів.

Новачки починають роботу з реєстрації на біржі. Знайти замовників можна не тільки на біржах, а й на Telegram-каналах із вакансіями або сайтах для шукачів роботи.

Часто фрілансери починають з невеликих проєктів, щоб набратися досвіду і побудувати портфоліо. Розвиваючись, створюють особисті акаунти, починають вести блоги, запускають таргети, рекламують зроблені кейси.

Не варто забувати про конкуренцію на ринку фрілансу. Щоб виділитися серед виконавців, потрібно запропонувати якісний контент або спеціалізуватися у вузькій галузі.

Головна перевага фрілансу - вільний графік плюс можливість працювати з будь-якої точки світу. Однак не менш важливо вміти керувати часом і правильно організовувати роботу. Фріланс, незважаючи на "гнучкість", вимагає самодисципліни.

Інфопродукти

У 2024 році попит на інфопродукти тільки зростатиме, тому подібні пропозиції можуть стати додатковим джерелом доходу. Інформаційні продукти можуть являти собою онлайн-курси, вебінари, чек-листи.

Вибирайте галузі, в яких ви експерт. Для продажу потрібно продемонструвати потенційним покупцям дипломи, сертифікати і, звичайно ж, робочі кейси.

Напишіть детальний план інформаційного продукту, почніть розробляти матеріали: тексти, відеоуроки, аудіозаписи. Приділіть увагу оформленню - використовуйте привабливий дизайн, продуману структуру.

Почніть продавати інфопродукт, використовуючи для цього власний сайт або сторонні ресурси. Виберіть майданчик і завантажте продукт.

Для залучення клієнтів можна використовувати маркетингові стратегії: рекламу в соціальних мережах або блогах, участь у партнерських програмах.

Монетизація сайтів

Монетизація сайтів являє собою перетворення наявного трафіку на регулярний дохід. Розміщення рекламних блоків на сайті дає змогу отримувати дохід від кліків.

Ще один спосіб заробітку - це використання моделі CPA. Під час реалізації CPA власник ресурсу отримує винагороду не за кліки, а за конкретні дії: заявки, підписки, заповнені форми замовлення, купівлі.

Іншим способом монетизації є SEO. Власник сайту може розмістити у себе посилання, які переводять відвідувача на сайт рекламодавця. Головне, органічно і доречно розмістити СЕО-матеріали, а також простежити, щоб цільова аудиторія рекламодавця і партнера збігалася. Бренди, компанії, блогери готові платити за подібні матеріали.

Робота з маркетплейсами

Менеджер по роботі з маркетплейсами - це фахівець, який займається продажами товарів або послуг на різних інтернет-майданчиках.

Одним із завдань менеджера є аналіз ринку і конкурентів. Він визначає потенційно прибуткові продукти або послуги для продажу, оцінює попит, обирає відповідну платформу для розміщення.

Далі відбувається створення привабливого опису продукту, що включає фото та оформлення товарної картки. Менеджер також відповідає за обробку замовлень, взаємодію з клієнтами, розв'язання проблем, що виникають, організацію доставки.

Для роботи менеджеру по роботі з маркетплейсами необхідно бути організованим і комунікабельним. Він має бути готовим до оперативного ухвалення рішень, вміти керувати часом, працювати з сервісами аналітики. Досвідчені менеджери беруть на себе весь цикл, від розміщення товару на маркеті до зворотного зв'язку з клієнтом після доставки замовлення.

Читайте: Як заробляти гроші на Youtube (ютубі)

Відгуки

Компанії намагаються покращити репутацію та залучити нових клієнтів через позитивні відгуки. Для цього вони готові платити користувачам, які залишать позитивну оцінку.

Для того щоб почати заробляти, потрібно зареєструватися на спеціалізованих платформах. Після реєстрації користувач отримує завдання із зазначенням товару або послуги, на які потрібно написати відгук.

Необхідно володіти навичками написання текстів, вміти грамотно висловлювати думку. Клієнти у відгуках цінують об'єктивність і докладний опис.

Ризики шахрайства

Майже 90% вакансій, що обіцяють миттєвий заробіток грошей в інтернеті з виведенням на карту, є "липовими". Як відрізнити оголошення, розміщені шахраями:

 • легкі гроші (обіцянка надприбутків за відсутності досвіду та освіти у претендента);
 • невиразний опис без зазначення компанії, сфери діяльності, посади, графіка роботи;
 • необхідність початкового внеску (вкладення);
 • вимога передачі особистої інформації претендента (фото паспорта, контакти родичів).

Під час розміщення вакансій для фрілансерів роботодавці-шахраї нерідко просять зробити безкоштовні тестові завдання. Більшість роботодавців не дають тести, а просять показати роботи з портфоліо.

Як правильно "підстелити соломку"

Щоб не стати жертвою шахрайства під час спроби заробити в мережі, необхідно:

 • заздалегідь вивчити роботодавця, інвестиційний проєкт, партнера, компанію;
 • завжди складати й уважно вивчати договір (за необхідності просити внести зміни);
 • використовувати надійні перевірені онлайн-ресурси;
 • за можливості зберігати дані контактів (листування, аудіозаписи дзвінків, повідомлення).

Виконання цих правил гарантує безпеку як вам, так і вашому гаманцю.

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

+5 # Єгор 08.02.2020, 11:23
Щоб розібратися в інтернет-науці, навіть найпростішій, необхідний час. Не кожен готовий витратити пару місяців, щоб освоїти ази роботи в мережі. Більшість обивателів хочуть заробляти 100 доларів в день, не читаючи при цьому навіть правила реєстрації. Тому самодисципліна і відповідальність повинні базуватися на прагненні заробити. Як би райдужно не була представлена перспектива заробітку в Інтернеті, людина яка не прагне до успіху не буде всім цим займатися. Дорогу подужає той, хто йде.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
+2 # Сергій Косенков 08.02.2020, 11:25
Здрастуйте, Єгор. Так, дійсно, багато хто хоче заробляти "тут і зараз". Але заробляти в Інтернеті не так легко як здається - це така ж робота як в офлайн. Конкуренція в сферах заробітку стрімко зростає.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
-1 # Яна 03.07.2020, 12:35
Просто чудова стаття! Багато нового дізналась для себе.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
-3 # Zlatoslavka 26.02.2023, 16:21
Чудова стаття!! Дуже багато нового дізналась для себе)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата