Здрастуйте, шановні читачі "BiznesCat.com"! Ця стаття стане в нагоді всім, хто бажає знати, у що краще вкласти гроші в 2024 році і яких правил варто дотримуватися, вкладаючи капітал в Україні або будь-якій іншій країні.

 Отже, поїхали!

У що вкласти гроші

Пам'ятка інвесторам-початківцям - 4 основних правила інвестування

Якщо вас не влаштовує розмір зарплати, сама наймана праця або уклад життя взагалі, вам пора задуматися про кардинальну зміну свого ставлення до фінансових коштів. Гроші повинні робити гроші, більше того, кожен може перетворити цей процес в постійне джерело пасивного доходу.

Підняти рівень свого добробуту можливо за допомогою грамотного інвестування. У світі існує чимала кількість ефективних, надійних і працюючих фінансових інструментів, з допомогою яких можливо прокрутити ваші кошти і отримати досить відчутну вигоду.

Для запуску успішного проекту досить володіти сумою від 40 000 грн. Зрозуміло, чим більше капітал, тим більше можливостей для інвестування. Але зі збільшенням суми зростає не тільки прибуток, який можна отримати, але і можливі ризики.

Варто враховувати! Втратити гроші можна як через ситуацію на ринку, так і в результаті необдуманих рішень, що часто трапляється з інвесторами-початківцями.

Щоб цього не сталося, фахівці у сфері вигідних інвестицій рекомендують починати з невеликої суми, щоб отримати досвід, навіть якщо ви не обмежені в коштах.

Виконуйте прості правила, які допоможуть вам мінімізувати ризик втрати фінансів і залишитися в плюсі.

Правило 1. Розділяйте свої вкладення

Запам'ятайте, ніколи не вкладайте свої гроші, а особливо великі суми, в одну компанію (ПІФ, ПАММ-рахунок і т. д.). Розділіть свій інвестиційний портфель на кілька частин, бажано рівних по сумі. А ще краще, розділіть вкладення за різними напрямками інвестування.

Деякі організації, в які ви вкладаєте гроші, можуть розоритися.

 • Якщо ваші гроші знаходяться у одного партнера, ваш капітал після його можливого банкрутства дорівнюватиме нулю;
 • Якщо ж вкладів було кілька, втрата одного з них не буде великою трагедією і сильно не вплине на ваш капітал після одержання прибутку з інших вкладень.

Правило 2. Вкладайте тільки вільні кошти

Запускати в оборот слід лише ті активи, втрата яких не вплине на якість життя у вас і ваших рідних. Перш ніж почати інвестувати, слід створити «фінансову подушку безпеки», тобто додатково накопичити суму, достатню для того, щоб ваша родина могла прожити кілька місяців у разі втрати джерела доходу.

У разі форс-мажору вкладені гроші будуть для вас недоступні. При певних фінансових операціях, за умовами договору не можна отримати початковий внесок назад поки кошти не «прокрутятся». Тому, крім грошей, що пішли на інвестиції, ви повинні мати страхувальні засоби.

Правило 3. Тримайте під контролем ризики

Як показує статистика, багато новачків забувають про можливі ризики. Недосвідчені інвестори нерідко приймають рішення на підставі хвилинних пристрастей і невірних висновків. Вони хочуть бачити лише цифру можливого прибутку, забуваючи, що отримання цієї суми лише один з варіантів розвитку подій.

Фахівці рекомендують почати з простих вкладень, зроблених за всіма правилами грамотного поводження з грошима.

Пам'ятайте, що навіть найуспішніші бізнесмени нерідко втрачають свої інвестиції, що вже говорити про новачків.

Уважно перевіряйте ваших компаньйонів, думайте, перш ніж прийняти будь-яке рішення стосовно коштів - ось прості дії, які допоможуть примножити і зберегти ваші вкладення.

Вибираючи, у що інвестувати невеликі суми грошей, ніколи не беріть участь у фінансових пірамідах і не намагайтеся заробити в казино. І навіть не натискайте на рекламу, де вам пропонують зробити інвестиції в Інтернеті від 100 грн.

Правило 4. Забирайте початковий внесок при першій же можливості

НАПРИКЛАД: Ви вклали 120 000 грн в одну з швидко розвиваються фінансових компаній. Ваш прибуток становив 15-20% на місяць, і через півроку ваш капітал подвоївся.

У подібній ситуації саме грамотне рішення: зняти початкові 120 000 грн з рахунку і дозволити залишившійся сумі далі приносити дохід.

Не дозволяйте жадібності брати гору над розумом, наступні півроку можуть бути не настільки прибутковими для партнера, а в разі його банкрутства, ви залишитеся зовсім без прибутку. Але якщо первісна сума вже знята — ризики стають мінімальними↓.


Радимо дотримуватися перерахованих вище правил, так як невідомо що буде з гривнею і іншою валютою, в якій ви зберігаєте гроші.

У що вкласти гроші, щоб вони приносили дохід в 2024 році - 5 кращих ідей

Якщо у вас вже є певний капітал, ви забезпечили собі непогану заставу для фінансового благополуччя. Але якщо ваші гроші довгий час будуть перебувати без руху, їх реальна вартість з часом знизиться↓, особливо в умовах сучасної української економіки.

Черговий виток кризи може перетворити ваші гроші прості папірці, тому більш вірний спосіб поводження з ними — грамотне інвестування.

Ми зібрали для вас 5 перевірених ідей, у що краще інвестувати гроші в 2024 році, які забезпечать вам:

 • невисокі фінансові ризики;
 • стабільний прибуток;
 • можливість інвестування в довгостроковому періоді;
 • простоту грошового вкладення.

Дані проекти розраховані на суму від 40 000 грн і більше, але якщо у вас грошей трохи менше, це не зіграє великої ролі.

Ідея 1. Вкладення в стартапи та інновації

У питанні окупності інвестицій це досить непоганий варіант. Періодично вдалий стартап може забезпечити своїх засновників та інвесторів на все життя. Якщо раніше подібний спосіб вкладення грошей вважався ризикованим, то зараз ризики можна значно знизити⇓, користуючись сучасними технологіями.

Вкладати в подібні проекти можна через спеціально розроблений софт. Ці інтернет-майданчики - своєрідні Біржі, на яких бізнесмени-початківці, молоді підприємці та майстри веб-дизайну просувають свої проекти.

Є можливість обрати інший шлях і вкладати фінанси в інноваційні проекти безпосередньо, знайшовши їх на сайтах інвесторів вашого міста.

Подібних проектів, що вимагають фінансового підживлення завжди предостатньо-це можуть бути різні підприємства, торгові організації, виробництва або інформаційний контент.

Ідея 2. Придбання франшизи

Франшиза дає можливість відкрити новий проект під вже розкрученим брендом. Ви купуєте право на ведення бізнесу, а компанія надає вам можливість почати роботу. Про те, що таке франшиза і франчайзинг, ми писали в спеціальній публікації.

На даний момент, найбільш відомі і високоприбуткові франшизи - ті, що пов'язані з роздрібною торгівлею і громадським харчуванням.

Відразу хотілося б відзначити, що навіть дуже відомий бренд не може гарантувати величезних прибутків на самому початку співпраці. На окупність франшизи впливає розумний підхід до ведення справ і якісне керівництво.

Відмінні можливості у проектів, які використовують інтернет-технології, щоб збільшити свої продажі.

Можна навести приклад підприємства громадського харчування, що надають своїм клієнтам деякі пільги, якщо замовлення зроблені через їх сайти або в соціальних мережах.
При цьому суттєва частка ризиків зменшується⇓, з допомогою стратегій і схем ведення бізнесу, які пропонують засновники франшиз. Зарекомендовані алгоритми допоможуть виключити банкрутство фірми на початковому етапі роботи.

Зверніть увагу! Досить цікаві та вигідні франшизи починаються від 160 000 – 200 000 грн, дешевші можуть не забезпечити Вам прибуток взагалі, так як їх засновники часто самі новачки в бізнесі.

Ідея 3. Вкладення в інтернет-проекти

Цей спосіб інвестування частково нагадує стартапи, але в цьому випадку фінансуються тільки інтернет-проекти.

Вкладені гроші спрямовуються на:

 • придбання домену;
 • розробку сайту;
 • створення дизайну;
 • SEO-оптимізацію;
 • наповнення цікавим контентом .

Можна купити готовий портал і заново запустити його або підтримувати функціонування в поточному стані. Ви будете отримувати прибуток від реклами, партнерських програм, оренди площі під банери.

Ще один спосіб заробити в інтернеті — створити свій інтернет -магазин. Незважаючи на те, що в мережі працює величезна безліч магазинів, ця галузь продовжує залишатися досить привабливою і дуже прибутковою, особливо якщо підійти до справи з новими цікавими ідеями.

Ідея 4. Вкладення в акції та цінні папери

Інвестиції в акції та облігації - це один з найпопулярніших способів отримання пасивного доходу. Ми хочемо попередити вас, що інвестування в цінні папери для початківців - процедура досить ризикована.

Щоб не втратити вкладені кошти, фахівці рекомендують новачкам найняти професійного брокера-фахівця для роботи на фондових ринках. Є ще один варіант-це передача капіталу в довірче управління, наприклад в пайовий інвестиційний Фонд.

Читайте також: Куди вкласти гроші, щоб отримувати щомісячний дохід

Стовідсоткових гарантій отримання стабільного доходу вам не дає не один із способів. Сам по собі ринок цінних паперів передбачає наявність ризиків. Але і доходи можуть бути дуже високими.

Як інвестувати в акції і зменшити ризики:

 1. Не варто поспішати продавати свої акції після їх падіння. Кожне зниження курсу акцій може обернутися несподіваним зростанням згодом. Крім того, падіння акцій в ціні ще не означає, що ви будете в програші. Прибуток і збитки підраховуються тільки після продажу акцій.
 2. Купуйте акції різних компаній для зниження ризиків;
 3. Придбання цінних паперів у кризу має свої плюси. Вони можуть вирости в ціні згодом;
 4. Не варто гнатися за "модою" на біржах. Якщо всі кажуть, що настав чудовий час для продажу або купівлі тих чи інших акцій — це часто може означати, що піки зміни ціни вже позаду;
 5. При інфляції знецінюються гроші, але не Акції. Деякі цінні папери можуть принести прибуток в 1 000% протягом декількох років. Хоча буває це не часто.

Ідея 5. Відкриття свого бізнесу

Варто згадати слова Джона Рокфеллера : «Якщо у вас мало грошей — треба робити бізнес. Якщо їх немає зовсім — треба робити бізнес в терміновому порядку».

Запуск власного проекту-один з найпривабливіших видів інвестування. Заснувавши свій бізнес, можна гідно забезпечити себе на багато років вперед.

Сума початкового капіталу не впливає на прибутковість бізнесу. Оригінальна незвичайна ідея, чіткий план управління, інноваційний маркетинг — це складові успіху в будь-якій справі.

Статистика показує, що найбільша кількість починань банкрутує на початку свого шляху. Це означає, що вдалий старт забезпечить успіх підприємству.

Але не всі люди володіють талантами підприємця. Для успішного існування вашої справи необхідні сталеві нерви і щохвилинний контроль проекту.

Вибираючи приватні інвестиції в бізнес, пам'ятайте, що це аж ніяк не пасивний дохід, а зовсім навпаки — активна діяльність, що приносить плоди згідно вкладеній праці.

Фактори, від яких залежить успіх бізнесу:

 • точно підібраний напрямок;
 • інноваційна бізнес-модель;
 • грамотний маркетинг;
 • використання інтернет-технологій;
 • розумний підбір кадрів і компаньйонів.

Про те, як заробити в інтернеті гроші ми писали в окремому матеріалі.

Крипта - спасіння

А ось криптовалютою, на думку експертів, захоплюватися саме час. Особливо новачкам та інвесторам з низьким рівнем доходів.

За словами Сергія Косенкова, на біржах біткоін залишається найпопулярнішим активом. «Для диверсифікації своїх портфелів великі фонди і публічні компанії направляють частину коштів в криптовалюту, щоб при нульових ставках підвищити прибутковість своїм інвесторам. Будь-який бажаючий може інвестувати частину капіталу в криптовалюту і підкуповувати її під час корекцій. При цьому інвестиційний горизонт повинен становити не менше року, щоб уникнути глибоких осідань, які періодично відбуваються на ринку».

Але правовий статус криптовалюти ще тільки формується.

Криптовалюта - виклик сформованій століттями системі грошового ринку. У нього є свої мінуси, свої плюси, свої спірні моменти.

Як знизити ризики при інвестуванні в Україні - корисні поради та рекомендації

Початківці інвестори часто питають, у що вкладати гроші в Україні під час економічних криз. Так от, під час кризи в економіці фахівці радять вкладати гроші в валюту для отримання прибутку.

Проте серйозно нажитися на валютних операціях можливо лише в 2-х випадках:

 1. професійно займаючись ставками на біржі Форекс;
 2. володіючи власним обмінним пунктом.

Втратили свою привабливість і інвестиції в нерухомість. Навіть у великих мегаполісах реальна вартість квартир і будинків (в іноземній валюті) знижується↓, хоча їх власникам нічого не загрожує.

Візьміть на замітку! Втратити капітал можна не тільки через зміни ринку, але і зв'язавшись з шахраями. Дуже небезпечно довіряти свої накопичення третім особам.

Через інтернет досить часто переводяться великі суми на сумнівні справи або купуються продукти, які не існують.

Ознаки аферистів:

 • настирливість;
 • обіцянки величезних прибутків;
 • відсутність конкретних даних про організацію на сайті;
 • негативні відгуки в мережі;
 • повна відсутність даних про людину або організації.

Зрозуміти надійність партнера допомагають особисті переговори, дзвінки, прямі контакти з представниками компанії. Не потрібно соромитися говорити з ними про всі тонкощі - юридичні гарантії, дозвільні документи та інші речі, які Вас цікавлять.

Висновок + відео

У даній статті ми розглянули кращі ідеї, у що можна вкласти гроші в цьому році. Описані методи — це базові варіанти інвестицій. Якщо ви знаєте інші способи отримання прибутку і впевнені в їх надійності — будемо раді побачити їх у коментарях.

Не варто забувати, що саморозвиток та інвестування в себе - теж є цікавим варіантом вкладення капіталу.

На цьому у нас все!

"BiznesCat.com" бажає успіхів у справах і вигідних інвестицій. Не забувайте залишати коментарі до статті і ділитися публікацією зі своїми друзями. До нових зустрічей!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

+3 # Роман 08.02.2020, 11:13
Я виключно за банківські депозити, для мене все що більше 20% в дохід за замовчуванням або ризик надмірний, або обман. В гуглі спеціально набрав "куди вкласти гроші опитування" і на першому ж сайті натрапив на популярне голосування. Так от більшість якраз за депозити, освіту і свій бізнес.

Всякі памм, форекс, кріптовалюти та інше нервово курять внизу.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата