Зміст[Сховати]

Вітаємо читачів "BiznesCat.com"! Сьогодні поговоримо про те, як заробити на Форекс і які способи заробітку на форексі існують.

Прочитавши статтю від початку і до кінця, ви дізнаєтеся:

 • що таке Форекс і як на ньому заробити;
 • чи можна почати заробляти на форексі з нуля без досвіду і знань;
 • скільки реально заробити на Forex новачкові;
 • і багато іншого.

Також в представленій статті ви знайдете особистий приклад заробітку на Форекс, покрокову інструкцію і правила торгівлі для початківців трейдерів, а також відповіді на часто задаючі питання.

Отже, поїхали!

Заробіток на Форекс

Особливості заробітку на Форекс ☝

Перш ніж приступити до розгляду процесу отримання прибутку на Форекс, слід дізнатися, що це таке, і чим він відрізняється від фондової біржі. Спочатку розглянемо визначення.

Форекс – це валютний ринок, який був створений в кінці XIX століття. Метою його організації стало створення механізму, який допомагає банкам і міжнародним компаніям здійснювати обмін валют для проведення взаєморозрахунків.

Поступово на валютний ринок стало виходити все більше спекулянтів. Вони прагнули заробити на зміні курсів валют. Коли почався розвиток інтернету, торгівля була переведена в мережу. У цей час з'явилася величезна кількість форекс-брокерів (дилерів), які запевняли користувачів у тому, що надають доступ до валютної біржі. За це вони отримували невеликий відсоток від проведених угод.

? Основною особливістю таких брокерських компаній є те, що вони не виводять своїх клієнтів на реальну біржу. Обсяги угод користувачів для цього занадто малі. Вони не дозволяють досить швидко формувати заявки і купувати, а також продавати валюту.

Тому брокер просто займається укладанням контрактів з будь-яким постачальником ліквідності (грошової одиниці). Саме з його допомогою компанія здійснює виведення з системи, а також торгівлю всередині неї.

Тепер розберемо, в чому відмінність торгівлі через брокерів (форекс-дилерів) від трейдингу на реальній біржі. В останньому випадку трейдери ведуть гру один проти одного. Виходить, що коли одні гроші втрачають, інші їх отримують. У підсумку на ринку практично забезпечується баланс прибутку і збитків.

Найважливішим принципом біржової торгівлі валютами є наступний: трейдер отримує прибуток тільки тоді, коли інший програє. Таким чином, для успішної торгівлі потрібно бути краще, ніж 55% діючих на ринку трейдерів.

Однак в більшості випадків ситуація зовсім інша. Трейдер змушений грати проти брокера (дилера Форекс), у якого він відкрив рахунок. Виходить, що в цьому випадку Форекс є добре прорахованою математичною моделлю. Як і в будь-якій іншій грі проти організації, вона гарантує прибуток своєму власникові.

Однак це не зовсім так:

При торгівлі на Форекс через брокера діють дещо інші принципи. У цьому випадку немає необхідності торгувати краще, ніж половина трейдерів. Досить просто торгувати в плюс (+).

Таким чином, Форекс - це в першу чергу трейдинг всередині платформи, яка належить брокеру. Виходить, що торгівля в цьому випадку ведеться проти компанії, де відкрито рахунок. Тому якщо трейдер отримує прибуток, брокер зазнає збитків, які частково перекриваються комісією за проведення операцій, і навпаки. Отже, компанії вигідно, щоб її клієнти програвали.

☝ Проте сьогодні більшість брокерів ведуть чесну гру. Вони знають всю статистику по ринку і розуміють, що в будь-якому випадку опиняться у виграші.

Звичайно, на ринку також діють банки, які виступають брокерами. Саме вони надають доступ до реальної біржі. Банки проводять обмін валют для своїх клієнтів, здійснюють інші операції і отримують дохід у вигляді відсотків від досконалої угоди. Для них не має значення, торгує трейдер в прибуток або в збиток. Набагато важливіше для них розмір комісійних.

Важливо пам'ятати: валюта є самим волатильним інструментом. Це означає, що по ній існує високий↑ рівень мінливості.

Коливання курсу можна спостерігати практично безперервно. Ціна залежить від величезної кількості факторів. Вона може помінятися практично від будь-якої новини. Щоб навчитися розуміти і передбачати такий стихійний і непостійний ринок, необхідно багато вчитися. Тільки так вийде придбати відповідні навички і досвід.

Чи можна заробити на Форексі і чи реально зробити це без вкладень ⁉

Насправді на Форексі можна досить швидко заробити гроші. Саме це щодня привертає до нього увагу величезної кількості користувачів. Щоб переконати вас, що заробити на цьому ринку можна, розглянемо можливий доход детальніше.

У будь-якому випадку отримати прибуток на ринку Форекс можна тільки за умови наявності торгового капіталу. Іншими словами, щоб почати заробляти, доведеться покласти певну грошову суму на рахунок. Саме з її використанням вдасться здійснювати угоди.

Але сьогодні цілком реально заробляти на Форексі, не роблячи ніяких вкладень. Для цього знадобляться досвід в трейдингу і розуміння його принципів, а також впевненість у своїх силах. Якщо названі фактори у трейдера присутні, він може здійснювати консультації новачків і отримувати за це відсоток від прибутку на Форекс.

Зверніть увагу: заробити таким способом непросто. Для отримання серйозного доходу доведеться безперервно проводити аналіз ринкової ситуації. Однак у разі успішного виконання всіх необхідних умов оплата за таку роботу може виявитися цілком гідною.

Існує ще один варіант отримання доходу на Форекс без вкладень - це залучення інвесторів. Вони відкривають рахунок і вносять на нього гроші. Трейдер торгує з використанням цих коштів. Отриманий прибуток можна ділити згідно з домовленістю. Якщо дійсно вдасться отримувати стабільний дохід, залучати інвесторів буде простіше. Відповідно, дохід трейдера також зросте.


Таким чином, з одного боку – торгувати на ринку Форекс, не використовуючи ніяких вкладень, неможливо. Однак при виконанні певних умов на депозиті трейдера можуть бути не тільки його гроші.

Як заробити на Форекс - 8 основних способів заробітку ?

Більшість людей впевнені, що ринок Форекс дозволяє заробляти виключно за допомогою торгівлі різними валютами. При цьому не обійтися без певних знань. Однак така думка помилкова.

Насправді, заробити на Форексі під силу абсолютно кожному. При цьому не обов'язково використовувати власноручну торгівлю. При наявності капіталу і відсутності необхідних знань отримувати дохід від трейдингу можна, передавши гроші в довірче управління. Такий спосіб отримання прибутку є одним з варіантів інвестування.

Саме трейдинг та інвестування найчастіше використовуються для заробітку на ринку Форекс. Ці способи заробітку є найдоступнішими і популярними.

Однак на практиці існує можливість використовувати й інші варіанти отримання доходу від зміни курсу валют. Нижче ми розглянемо найпопулярніші з них.

Спосіб №1. Традиційний трейдинг

Традиційний трейдинг передбачає проведення операцій з різними валютами за допомогою брокера. Важливо уважно поставитися до його вибору.

Здавалося б, тут все просто – достатньо стежити за курсом і купувати дешевше↓, а продавати дорожче↑. Однак насправді все набагато складніше.

Щоб отримувати прибуток на Форексі, необхідно досить довго вчитися. Після придбання необхідних знань також слід практикуватися, щоб отримати певний досвід. Поступово розбираючись в трейдингу, можна в кінцевому підсумку створити власний торговий план.

Важливо розуміти: щоб домогтися успіху в трейдингу, мало мати вагомий багаж знань. Величезне значення для торгівлі також мають вміння контролювати свої емоції і тверезо дивитися на речі.

Справа в тому, що ринок знаходиться в безперервному русі, часто різкі коливання можуть бути несподіваними. У такій ситуації нервувати починають навіть досвідчені трейдери. Якщо емоції переважатимуть над трейдером, необдумані угоди можуть призвести до збитків. В кінцевому підсумку новачки швидко зливають наявний депозит. Щоб продовжити торгувати, їм доводиться знову поповнювати рахунок.

Однак незважаючи на певну складність, традиційний трейдинг має і переваги. При досягненні певного досвіду можна навчитися заробляти непогані гроші. При цьому працювати можна з будь-якого місця, де є комп'ютер з торговим терміналом і доступ до інтернету.

Спосіб №2. Відкриття ПАММ-рахунку

Якщо є навички і досвід торгівлі, а також вже вдалося досягти в ній деяких успіхів, можна стати керуючим трейдером. Важливою умовою при цьому є надання гарантії результативності торгівлі.

Щоб стати керуючим, необхідно відкрити ПАММ-рахунок. Далі доведеться знайти і залучити інвесторів, які внесуть на нього гроші. В результаті трейдер буде здійснювати торгівлю з використанням власного капіталу і коштів інвесторів. Це допоможе збільшити обсяг отримання прибутку.

Однак не слід думати, що стати керуючим ПАММ-рахунки просто. Інвестори неохоче довіряють свої гроші незнайомим трейдерам. Щоб переконати їх в ефективності вкладень у ваш рахунок, доведеться докласти чимало зусиль. Для цього варто внести на депозит свої гроші і почати торгувати. Якщо в підсумку вийде продемонструвати непоганий прибуток, інвестори обов'язково знайдуться.

Спосіб №3. Копіювання угод професіоналів

Останнім часом зростає популярність отримання прибутку на форексі за допомогою копіювання угод професіоналів. Цей варіант привертає увагу новачків, так як дозволяє заробити, не вникаючи в нюанси торгівлі. Більш того, такий спосіб отримання доходу не вимагає від трейдера самостійно проводити ретельний аналіз ситуації на валютному ринку.

В інтернеті пропонується чимало сервісів, які дозволяють копіювати угоди автоматично. При такому способі отримання доходу найважливішим стає правильний вибір трейдера, торгівля якого буде використовуватися.

Зробити вибір непросто з кількох причин:

 1. будь трейдинг на Форексі нерозривно пов'язаний з ризиком;
 2. небагато професіоналів згодні розкрити всім бажаючим секрети своєї торгівлі.

Досвідчені трейдери не поспішають розповідати про свою стратегію, яку вони досить довго розробляли і тестували, адже вона приносить їм непоганий прибуток. Свої угоди підписникам такі трейдери демонструють за плату у вигляді відсотка з прибутку. Новачкам залишається тільки повторити угоди професіонала на своєму рахунку.

Спосіб №4. Придбання торгових сигналів

Цей варіант схожий на попередній. При покупці торгових сигналів в цьому випадку використовується торговий термінал, найпопулярнішим з яких на сьогоднішній день є MetaTrader.

Названа програма дозволяє заробляти, відстежуючи торгівлю досвідчених трейдерів. Користувач при цьому вибирає професіонала, підключається до нього. Після цього система автоматично копіює угоди з заздалегідь встановленим ризиком.

Якщо операція буде успішною, трейдер перераховує постачальнику сигналу комісію, розмір якої залежить від величини угоди. У підсумку обидві сторони процесу виявляються в плюсі (+).

Зручність і простота заробітку на Форекс з використанням розглянутого варіанта забезпечуються тим, що сигнали надходять в смс, а також електронних листах. В результаті трейдер завжди в курсі того, як здійснюється торгівля.

Спосіб №5. Фінансовий беттінг

Фінансовий беттінг, по суті, являє собою заробіток на Форекс за допомогою ставок. У цьому випадку користувач повинен передбачити, буде курс рости або падати в майбутньому.

Основна відмінність від трейдингу полягає у відсутності необхідності купувати або продавати валюту. Щоб заробити, досить зробити ставку подібно до того, як це робиться в букмекерських компаніях. При цьому розмір одержуваного прибутку безпосередньо залежить від величини ставки.

Заняття беттінгом неминуче пов'язане з ризиком. Однак він істотно нижче↓, ніж при традиційному трейдингу.

Фахівці рекомендують новачкам: перш ніж приступати до серйозної торгівлі валютами спробувати свої сили в беттінг.

Справа в тому, що передбачити напрямок руху будь-якої валюти набагато простіше. Для цього достатньо проаналізувати світові новини та події, які відбуваються на фінансових і валютних ринках.

Існує величезна кількість спеціалізованих програм, які допомагають в беттінге. Якщо користувач встановить верхню і нижню межі ставки, вони відразу продемонструють, якою грошовою сумою ризикує трейдер.

Це дозволяє йому зробити правильний вибір. Однак цим автоматизація в беттінг обмежується. У всьому іншому користувач повинен розраховувати виключно на свої сили.

Спосіб №6. Торгові роботи (радники)

В останні роки широку популярність придбав спосіб заробітку на Forex, який передбачає застосування в трейдингу торгових роботів або радників.

Форекс-радники – це спеціалізоване програмне забезпечення, що створює на мові програмування MQL4.

Радники Форекс ведуть автоматичний трейдинг на ринку і не вимагають прямого втручання користувача. Іншими словами, досить встановити програмне забезпечення в термінал, щоб воно самостійно торгувало на ринку.

Радники вивчають тенденції руху вартості валюти. З цією метою вони використовують історичні дані про курс, індикатори та інші інструменти аналізу. Проводячи величезну аналітичну роботу, торговий робот автоматично відкриває і закриває угоди з валютою.

Популярність такого варіанту отримання доходу на Форекс пов'язана з тим, що радники дозволяють до 90% автоматизувати процеси аналізу та обчислення. При цьому існує можливість зробити налаштування торгового робота відповідно до бажаного стилю торгівлі.

Спосіб №7. Інвестування в ПАММ-рахунки

Ми вже розглянули, що ПАММ-рахунки являють собою певний варіант колективного управління коштами. При цьому досить популярним є не тільки самостійне створення ПАММ-рахунків, але і вкладення у вже готові сервіси власних коштів.

Такий варіант прекрасно підходить новачкам, у яких є гроші, але недостатньо знань для самостійного ведення торгівлі. Інвестування в ПАММ-рахунки дозволяє на автоматі отримувати дохід від торгівлі валютами, не здійснюючи самостійного трейдингу.

Найважливішим фактором при такому інвестуванні є мінімізація↓ ризиків. Щоб забезпечити її, фахівці рекомендують розділити капітал між декількома рахунками, які викликають найбільшу довіру.

Створюючи таким чином інвестиційний портфель, користувач скорочує ймовірність втрати коштів. Справа в тому, що навіть якщо один памм-рахунок зазнає невдачі і принесе збитки, прибуток від інших інвестицій в складі портфеля (за умови правильного його формування) обов'язково перекриє отриманий збиток.

? Важливо розуміти: істотний відсоток отриманого прибутку доведеться віддати трейдеру, що здійснює управління ПАММ-рахунком. У деяких випадках розмір комісії досягає 50% одержуваного доходу.

Але не варто засмучуватися. Грамотно сформований інвестиційний портфель, що включає кілька ПАММ-рахунків, приносить своєму власнику не менше 50% річних. І ці цифри далеко не межа.

Спосіб №8. Партнерство

Представлений вище список способів заробити на Forex не є вичерпним. Існує ще один досить популярний варіант, який не вимагає ніяких вкладень. На Forex можна заробляти за допомогою партнерства, яке також дозволяє отримувати непоганий прибуток.

Партнерська програма – це взаємовигідне співробітництво користувача з певною організацією, суть якого полягає в залученні нових клієнтів для компанії. За це учасник партнерської програми отримує певну плату.

Не варто думати, що партнерство на ринку являє собою чергову фінансову піраміду. Насправді це всього лише певний тип реклами трейдингу. При цьому користувач, який бере участь у партнерській програмі, виступає своєрідним важелем, який рухає цією рекламою. Не варто плутати таку діяльність з вербуванням і насильним залученням клієнтів.

Можна виділити 4 основних типи партнерства, які дозволяють заробити на Forex. Розглянемо їх більш докладно.

1) Web-партнерство

Web-партнерство є найпоширенішим видом партнерських програм. Воно не вимагає будь-яких знань про фінансовий ринок, а також принципи його дії. Крім того, щоб заробляти таким способом, немає необхідності робити будь-які вкладення.

Для такого партнерства досить активно користуватися інтернетом і мати власний ресурс в мережі. При цьому необов'язково бути власником сайту, досить активно вести блог, форум або спільнота у соціальній мережі.

На власному ресурсі необхідно розміщувати всілякі рекламні банери і відео, а також використовувати інші інструменти, які дозволять залучити відвідувачів проекту до трейдингу.

Звісно, щоб досягти максимального успіху в цьому виді партнерства, використовуваний для реклами проект повинен бути досить популярним серед користувачів.

☝ Таким чином, даний вид партнерства - це відмінна можливість заробітку в інтернеті на Форекс без вкладень власних коштів у торгівлю.

2) IB-представництво

IB-представництво підходить тим користувачам, які вже займаються трейдингом. Вони можуть ділитися своїм досвідом з іншими користувачами, привертаючи їх увагу до трейдингу.

Такий партнер активно розповідає про можливості, які отримує валютний трейдер. Якщо в кінцевому підсумку йому вдасться залучити на ринок нових клієнтів, він буде отримувати відсоток від здійснюваних ними операцій. При цьому розмір доходу визначається партнерським договором.

3) White Label

White Label – це програма, призначена в першу чергу для кредитних, інвестиційних і брокерських організацій, у яких є власна клієнтська база.

Використовувати такий варіант партнерства доцільно в тому випадку, коли компанія припускає розвиток бізнесу на Форекс під власним брендом. Крім того, в планах такої організації має бути збільшення доходу, розширення списку надаваних послуг і створення позитивного іміджу.

Відмінною особливістю такого варіанту партнерства є відсутність необхідності великих вкладень, а також тимчасових витрат, які можуть відволікати від основної діяльності. Одержуваний при цьому дохід визначається в першу чергу активністю ведення трейдингу клієнтами.

4) Агентська система

У цьому випадку користувач стає представником або агентом компанії. Це дозволяє йому заробляти, не відволікаючись від своєї основної діяльності і не вкладаючи будь-яких грошей.

Агент виступає своєрідним посередником в системі ПАММ-рахунків між керуючим коштами і потенційними інвесторами. При цьому основним завданням агента виступає реклама конкретного ПАММ-рахунку для подальшого збільшення вкладень інвесторів в нього.

Якщо в результаті реклами агента трейдеру вдасться збільшити кількість інвестицій в його ПАММ-рахунок, зі своїх власних коштів він виплатить агенту винагороду. Розмір такої комісії визначається офертою керуючого.

Традиційно використовується один з 2-х способів нарахування комісійних:

 1. в залежності від кількості залучених інвесторів;
 2. залежно від розміру доходу нових клієнтів.

Таким чином, існує велика кількість способів і методик заробітку на Форекс. Серед них кожен зможе вибрати той, який найкраще підходить саме йому. При цьому важливо враховувати рівень наявних знань і розмір капіталу. Але слід мати на увазі, що найбільший прибуток можна отримати, якщо поєднувати кілька варіантів отримання доходу.

Як заробляти на Форекс трейдингом - покрокова інструкція для початківців

Коли основи ринку Форекс будуть зрозумілі, новачки можуть приступати до отримання доходу від трейдингу. Щоб початок виявився найбільш ефективним, а шанси стати професіоналом максимальними, рекомендуємо скористатися представленою нижче покроковою інструкцією.

Крок 1. Вибір брокера

Ймовірність успіху трейдингу багато в чому залежить від правильного вибору брокера. Саме за допомогою цієї компанії трейдер буде проводити всі торгові операції на валютному ринку.

Юридично трейдер не в праві самостійно виходити на Форекс. Тому важливо серйозно поставитися до вибору партнера.

Фахівці рекомендують для порівняння Форекс брокерів користуватися наступними критеріями:

 1. Термін діяльності і надійність. Не варто співпрацювати для проведення трейдингу з брокерами, які діють на ринку менше 3-х років. Важливо заздалегідь з'ясувати, чи має організація офіційну реєстрацію, а також чи є у неї дозвільні документи на ведення діяльності в якості брокера.
 2. Рейтинг. Його можна перевірити на сайті https://minfin.com.ua/invest/brokers/. Тут легко порівняти рейтинг різних Форекс брокерів. Фахівці рекомендують співпрацювати з компаніями, які займають перші 10 місць.
 3. Мінімальний розмір депозиту. Кожен брокер самостійно встановлює, яким повинен бути мінімальний розмір торгового капіталу. Сума, яку необхідно внести на рахунок для початку торгівлі, може становити від декількох центів (на центових рахунках) до сотень доларів.
 4. Розмір спреду. Спредом на Forex називають різницю між курсом купівлі та продажу валюти. По суті, він визначає величину комісії брокера. Чим нижче↓ буде спред, тим більш вигідним буде здійснення трейдингу через конкретного брокера. При відкритті угоди за рахунок спреду вона відразу йде в невеликий мінус. Щоб позбутися від цього збитку, необхідно щоб ринок пройшов в потрібному напрямку кілька пунктів.
 5. Бонуси. Багато брокерів залучають клієнтів за допомогою різних бонусів. Вони можуть збільшувати депозит, проводити різні конкурси і влаштовувати інші заходи, які допоможуть трейдеру збільшити його капітал.
 6. Рівень сервісу. Перш ніж внести кошти на депозит, трейдер повинен перевірити службу підтримки. При цьому важливо звертати увагу, наскільки компетентні і ввічливі співробітники компанії. Величезне значення також має кількість способів внесення коштів на депозит і зняття їх.

Важливо в процесі вибору брокера вивчати всі названі параметри в сукупності. Тільки компанія, яка виявляється кращою за всіма критеріями, може завоювати довіру трейдера.

Крок 2. Установка програми і вибір фінансового інструменту

Щоб приступити до трейдингу, необхідно завантажити і встановити торгову платформу. Кожен брокер самостійно вибирає, яке програмне забезпечення запропонувати клієнтам. Однак найбільшу популярність на ринку Форекс зберігає термінал MetaTrader. Найчастіше використовується програма версій 4 і 5.

Трейдер повинен добре орієнтуватися в запропонованому торговому терміналі. Тому доведеться ретельно розібратися у всіх функціях платформи, перевірити всі її можливості. Незайвим буде скачати в інтернеті або запросити у брокера керівництво користування програмою.

Коли функціонал торгової платформи стане зрозумілий, залишиться вибрати інструмент для трейдингу. На Форексі робота здійснюється з торговими парами. Фахівці рекомендують спочатку вибрати будь-яку популярну пару (найкраще EUR/USD).

Важливо ретельно вивчити графік зміни курсу інструменту. Операцію слід проводити тільки після аналізу поточної ситуації на ринку.

На початковому етапі варто торгувати тільки однією валютною парою. Згодом, коли буде придбаний деякий досвід, можна відкривати угоди з двома і більше фінансовими інструментами.

Крок 3. Тренування на демо-рахунку

Коли попередні кроки пройдені, можна приступити безпосередньо до торгівлі. Трейдерам не варто відразу відкривати угоди на реальні гроші. Набагато краще почати торгівлю з демонстраційного рахунку. Рекомендується відкрити його саме на ту суму, яку планується внести на реальний депозит в подальшому.

Торгівля на демо-рахунку допомагає зрозуміти, як правильно вести трейдинг за допомогою торгового терміналу. При цьому важливо ставитися до демонстраційного рахунку як до справжніх грошей. Це допоможе відчути всі нюанси торгівлі.

Важливо взяти під контроль свої емоції. Не варто допускати занадто великих збитків, але і ганятися за свехприбутком також не має сенсу. Тільки після того, як вдасться домогтися стабільного прибутку на рахунку, можна відкривати депозит в реальних грошах.

Деяким користувачам вдається буквально за кілька днів отримати величезний прибуток на віртуальному рахунку. Однак коли вони відкривають реальний депозит, дуже швидко відбувається злив коштів. Основною причиною при цьому можна назвати емоції, адже торгувати реальними грошима набагато складніше.

Крок 4. Відкриття реального рахунку

Як ми вже сказали, відкривати реальний рахунок потрібно тільки після того, коли практика на віртуальному почне приносити стабільний результат. Якщо брокер дозволяє, найкраще відкривати реальний депозит на перших порах в центах.

Тут початківець трейдер працює по суті з копійками, проте, це вже реальні гроші. Якщо в якийсь момент відбудеться злив депозиту, це буде не надто критично, так як втратити близько 10 доларів для придбання досвіду не шкода.

Коли буде відпрацьований трейдинг в центах, а застосовувана стратегія доведе свою ефективність, можна переходити до торгівлі доларами. При цьому рекомендується також нарощувати депозит поступово.

Не варто поспішати і вносити на рахунок відразу величезні суми. Практика підтверджує, що до того як у починаючого трейдера вийде забезпечити стабільно високий прибуток, він зливає кілька торгових депозитів.

Саме тому велику суму на рахунок варто вносити тільки після того, як буде отриманий позитивний результат на невеликому.

Крок 5. Досягнення беззбиткової торгівлі

В першу чергу трейдеру потрібно забезпечити безпрограшну торгівлю. На цьому етапі не варто прагнути до високих прибутків. Завданням трейдера стає вчинення угод, контроль ризиків. При цьому найголовніше – не допустити зливу депозиту.

Коли трейдер стане впевненим у своїх силах, а величина депозиту як мінімум перестане постійно зменшуватися, можна приступити до наступного етапу. Він полягає в максимізації прибутку від торгівлі.

Крок 6. Отримання першого прибутку

Саме в цей момент трейдер розуміє, чи є у нього реальний талант до торгівлі на Forex. Для більшості новачків отримання першого прибутку стає дуже хвилюючим і незабутнім моментом. Однак на практиці, часто цей прибуток також швидко йде, як і приходить.

Для даного кроку прекрасно підходить вираз: стабільний результат є ознакою майстерності.

Професійним трейдером можна назвати не того, хто зумів збільшити свій капітал у кілька разів за невелику кількість часу, а того, хто протягом тривалого періоду отримує прибуток та демонструє поступове її збільшення за умов якісного управління ризиками.

Важливо постійно аналізувати отримані результати. У підсумку має виникнути розуміння, під впливом яких причин змінюється курс валюти.

Крок 7. Збільшення депозиту

Якщо протягом довгого часового проміжку трейдеру вдається отримувати стабільний прибуток, але дохід його залишається невисоким, для забезпечення солідного прибутку досить збільшити депозит. При цьому важливо розуміти, який рівень доходу влаштує трейдера.

Якщо отриманий прибуток необхідно збільшити в 2 рази, отже, і суму депозиту слід збільшити↑ в такій же пропорції. В кінцевому підсумку трейдер може відчути в собі сили керувати в сотні разів більшим капіталом, ніж на початковому етапі.


Наостанок відзначимо, що до трейдингу на Forex важливо ставитися з максимальною відповідальністю. Це, перш за все, робота і серйозна справа.

Не варто сприймати торгівлю на біржі як гру або захоплення. Такий підхід практично гарантовано призводить до втрати вкладених коштів.

Особистий приклад заробітку на Форекс - реальна історія + 4 золотих правила для новачків ✍

Багато цікавляться прикладами особистого заробітку на Форексі, а також шукають відгуки про те, чи можливо взагалі заробити на ньому. Нижче ми наведемо один з таких прикладів. Їм поділився з нами реальний трейдер, який успішно торгує на ринку Форекс досить тривалий час.

? Читайте його історію (від 1-ї особи):

Мене звуть Смирнов Віталій, і я розповім, як прийшов до прибутку.

Коли я почув про Forex, мені стало цікаво, чи реально тут заробити. За своєю натурою я дуже цікавий, тому завзято приступив до навчання.

Коли я дізнався, які торгові стратегії існують, я відкрив віртуальний рахунок і приступив до торгівлі. Іншими словами, я послідовно пройшов всі кроки, які описав вище в інструкції для новачків.

Одночасно з читанням книг і вивченням різних форумів я відкрив реальний торговий рахунок в центах і вніс на нього всього 10 доларів. У підсумку на депозиті у мене виявилося 1 000 центів. Саме ними я і почав торгувати. У перший же день мені вдалося досягти прибутку в розмірі 100 центів. Однак через зайву самовпевненість вже на наступний день мій депозит скоротився↓ вдвічі.

На цьому етапі я не використовував будь-якої стратегії, а відкривав угоди чисто інтуїтивно. Проаналізувавши свою поведінку, я вирішив відмовитися від емоційної складової в торгівлі.

Я вивчив різні стратегії, представлені в наявній у мене літературі, і вибрав одну з них. Вже через місяць я повернув свій депозит до колишнього розміру. Ще через місяць я зрозумів, що мій торговий план здатний приносити прибуток. В цей момент я відкрив доларовий депозит на ту ж суму і почав торгувати на ньому. Поступово мені вдалося істотно збільшити баланс рахунку і досягти цілком серйозного прибутку.

Коли мені вдалося досягти успіху, я проаналізував свій досвід. У підсумку мені вдалося виділити основні правила, які допомагають домогтися прибутку на Форекс. Пізніше я знайшов їм підтвердження в спеціальній літературі. Сьогодні цими правилами я поділюся з вами.

 ⚠ Найважливіші правила трейдингу на Форекс

Представлених тут правил слід дотримуватися кожному трейдеру. Вони допоможуть домогтися успіху набагато швидше.

Правило 1. Контролюйте свої емоції

В процесі трейдингу ні в якому разі не варто керуватися емоціями. Важливо відкривати кожну операцію виключно під впливом інформації про подальший розвиток ситуації, отриманої в ході аналізу, а не на підставі інтуїції.

Якщо трейдер торгує на ринку, грунтуючись лише на емоціях, таку діяльність можна порівняти з грою в казино. Дуже мала ймовірність того, що такий трейдинг принесе хоча б мінімальний дохід. Швидше за все, він призведе лише до зливу депозиту.

Новачки повинні пам'ятати: їх основними ворогами, які неминуче тягнуть за собою невдачі, є страх і жадібність.

Правило 2. Навчіться керувати ризиками

Трейдер повинен навчитися контролювати ризики. Для цього слід вчасно закривати угоду, якщо по ній утворюється збиток.

Важливе правило торгівлі говорить: не можна в одній операції ризикувати великою часткою капіталу.

Фахівці рекомендують використовувати спеціальні рівні стоп-лосс, які примусово закриють позицію при досягненні певного рівня збитку.

Правило 3. Торгуйте виключно відповідно до використовуваним торговим планом

Спеціальна література, а також інтернет-форуми містять величезну кількість інформації про різні стратегії трейдингу.

Будь-торговий план формується в залежності від емоційного стану новачка. Він в обов'язковому порядку враховує, на якому часовому проміжку буде здійснюватися Угода, а також, з якою валютною парою працює користувач.

Правило 4. Безперервно навчайтеся і практикуйтеся

Будь-яка самостійна діяльність вимагає якісного розвитку. Тому початківцям трейдерам обов'язково слід відвідувати різні курси і тренінги, які допомагають краще зрозуміти специфіку торгівлі на валютній біржі.

Незайвим буде також вивчати спеціальну літературу. Ще один спосіб витягання корисних знань – відео на YouTube, які містять корисну інформацію про отримання прибутку під час трейдингу.

Фахівці рекомендують новачкам знайти собі досвідченого наставника. Професіонал зможе розповісти, про те, як він домігся успіху. Він відразу вкаже, які помилки в процесі торгівлі здійснював сам, а також відомі промахи інших трейдерів. В цьому випадку новачок буде попереджений, а значить озброєний. У підсумку домогтися успіху вдасться набагато швидше.


Кожен початківець трейдер повинен добре засвоїти описані вище правила. Це неодмінно допоможе досягти успіху і стати професіоналом.

Від чого залежить заробіток на Forex - 5 важливих факторів, що впливають на дохід трейдера ?

Не варто думати, що навчившись правильно торгувати відповідно до обраної стратегії, можна досягти успіху. Існує величезна кількість факторів, які впливають на дохід трейдера на Форекс. Нижче представлені найпопулярніші з них.

Фактор 1. Грамотний вибір торгової стратегії

Трейдер повинен вибирати для торгівлі таку стратегію, яка буде йому зручна. Важливо, щоб торговий план не завдавав психологічного дискомфорту.

Фахівці рекомендують новачкам почати трейдинг з середньострокових стратегій.

Короткострокові торгові плани дуже привабливі, адже здається, що вони дозволяють швидко заробити величезні гроші. Тим часом, короткі угоди вимагають колосальної емоційної стійкості. Далеко не всі новачки мають знання і досвід, достатні для ведення такої торгівлі.

Крім того, правильно вибрати стратегію не вдасться, якщо не пройти навчання основам торгівлі на Forex. Тільки якісні фундаментальні знання рано чи пізно дозволять вам досягти успіху.

Фактор 2. Ефективність стратегії

Визначити ефективність торгової стратегії неважко. Однак важливо це робити на віртуальному рахунку.

Наприклад, досить на демо-рахунку відкрити 10 угод відповідно до торговельного плану. Після їх закриття залишається проаналізувати, скільки з них принесли дохід, а скільки – збиток. Важливо при цьому дотримуватися всіх правил торгової системи. Закриття і відкриття угод повинні здійснюватися в точній відповідності з її умовами.

Співвідношення прибуткових і збиткових угод може виходити різним. Якщо з 3-х валютних операцій 2 закрилися з прибутком, така стратегія вважається цілком прийнятною. Однак багато що залежить також від розмірів ризику і прибутку.

Не варто відразу використовувати неперевірену стратегію на реальному депозиті. Набагато краще відкрити віртуальний рахунок і поторгувати на ньому відповідно до обраного торговим планом протягом місяця. Якщо після його закінчення буде видно стабільний позитивний результат, можна застосовувати стратегію на реальному рахунку.

Фактор 3. Рівень волатильності

На всіх фінансових ринках, в тому числі на Форексі, величезне значення має поняття волатильності. Чим вище сотню її рівень, тим різкішими можуть бути коливання курсів.

Волатильність на валютному ринку не постійна, вона залежить від:

 • торгової сесії;
 • новина.

Важливо знати! Традиційно перед виходом особливо важливих новин на ринку відбувається завмирання зміни курсів. Протягом досить тривалого періоду часу може не бути ніяких рухів.

Однак буквально за пару хвилин починаються різкі рухи. На них можна як багато заробити, так і багато втратити в зв'язку з наявністю прослизань.

Фахівці не рекомендують торгувати на новинах валютами. Набагато краще використовувати такі стратегії на ринку опціонів.

Величезний вплив на рівень волатильності робить також те, час якої торгової сесії зараз. Торгова сесія, по своїй суті, являє собою час роботи однієї з найбільших світових бірж. Торгові сесії і їх особливості представлені в таблиці нижче.

Таблиця: "Торгові сесії найбільших світових бірж і їх рівень волатильності"

Найменування сесії Біржа Години роботи за Гринвічем Рівень волатильності
Європейська Франкфурт, Цюрих, Париж (Лондон) 6:00 (7:00) – 15:00 (16:00) Високий↑
Американська Нью-Йорк (Чикаго) 13:00 (14:00) – 22:00 (23:00) Високий↑
Тихоокеанська Веллінгтон (Сідней) 20:00 (22:00) – 5:00 (7:00) Низький↓
Азіатська Токіо (Гонконг, Сінгапур) 23:00 (0:00) – 8:00 (9:00) Низький↓

Так як біржі, що входять в одну сесію, розташовані в різних містах з різним часом, час відкриття і закриття сесій може бути визначено по-різному. Саме тому в таблиці в дужках представлений ще один варіант закриття і відкриття сесії.

Більшість трейдерів вважають за краще активно працювати під час європейської та американської сесій. При цьому Тихоокеанська і азіатська сесія не приваблюють такої кількості користувачів. Пов'язано це з різним рівнем волатильності на них.

⚠ Фахівці попереджають: важливо завжди враховувати рівень волатильності в процесі трейдингу. Якщо цього не робити, успіху в торгівлі валютами досягти не вдасться.

Фактор 4. Розмір вкладеного на рахунок капіталу

Для досягнення успіху в процесі трейдингу важливо дотримувати принципи маніменеджмента.

? Наприклад, відкриваючи угоду, важливо стежити, щоб у разі отримання збитку він не перевищив 2% суми на рахунку.

Уоррен Баффет (один з найвідоміших інвесторів у світі) і зовсім радить ризикувати в одній угоді не більше ніж 0,1% коштів на депозиті. Такий підхід дозволяє навіть у разі невдалої угоди залишити можливість відкрити ще досить багато угод.

Ідеальним співвідношенням можливого збитку до передбачуваного прибутку є 1 до 3. Іншими словами, у разі позитивного результату дохід від угоди в три рази більше, ніж збиток у разі негативного.

При цьому важливо враховувати, що на розмір доходу істотний вплив робить величина капіталу на торговому рахунку.

Наприклад, на депозиті розміщені 1 000 доларів, а заробити за місяць вдалося 200 доларів. Водночас, якби розмір рахунку становив 100 000 доларів, прибуток би становив 20 000 доларів.

Звичайно, далеко не всі користувачі можуть відразу внести на депозит велику суму. Однак підвищити дохід можна, якщо залучити кошти інших користувачів.

Фактор 5. Стресостійкість

Більшість початківців трейдерів впевнені, що вони стресостійкі. Вони вважають, що валютний ринок ніяким чином не може запаморочити голову і змусити укладати транзакції на підставі емоцій.

Насправді високий рівень волатильності здатний змусити нервувати навіть досвідчених трейдерів. При цьому тільки угоди, відкриті за умови холодного розуму здатні виявитися ефективними.


Існує величезна кількість факторів, що впливають на розмір доходу, одержуваного на Форекс. Важливо пам'ятати, що заробіток на біржі пов'язаний з істотним ризиком. Якщо користувач не готовий до нього, не варто і починати, адже ризик нікуди не зникне. Він нерозривно пов'язаний з валютними операціями.

Що потрібно, щоб почати заробляти на Форексі з нуля - 7 корисних порад + огляд кращих брокерів ?

Новачкам домогтися успіху на Форексі буває непросто. При цьому полегшити процес допомагають поради, які неодноразово перевірені великою кількістю професіоналів. З ними обов'язково слід ознайомитися абсолютно всім початківцям трейдерам.

Порада №1. Не нехтуйте тренуванням на віртуальному рахунку

Біржа нікуди не зникне. Не варто поспішати і приступати до торгівлі відразу після отримання базових знань. Вигідні можливості не зникнуть, навіть якщо почати торгувати через кілька місяців.

Саме тому варто в першу чергу відкрити демонстраційний рахунок. Це дозволить уникнути величезної кількості поширених помилок, які характерні для новачків.

Порада №2. Постійно ведіть торговий журнал

В якості торгового журналу можна використовувати електронний файл або звичайний зошит.

В торговий журнал обов'язково слід вносити:

 • графіки (копіювати або роздруковувати), на яких відзначені різні дії – моменти відкриття і закриття угод.
 • інформацію про прибутковість і збитковість операції.

Порада №3. Регулярно проводьте аналіз ринку

Навіть якщо стратегія багато раз доводила свою ефективність, трейдер повинен бути в курсі ситуації на ринку. Тому будь-який робочий день на Форекс слід починати з вивчення економічного календаря. В ньому відображаються найбільш важливі для ринку події.

Фахівці не рекомендують новачкам торгувати в дні, коли заплановані серйозні новини по обраній валюті. Це пов'язано з тим, що в такий період передбачити рух ринку складно навіть для досвідченого трейдера.

Порада №4. Контролюйте свій емоційний стан

Емоції є одним з найлютіших ворогів на ринку Форекс. Однак кожному трейдеру під силу взяти їх під контроль. У цьому здатна допомогти торгова стратегія.

Величезне значення має постійний аналіз. Якщо курс йде в напрямку, протилежному бажаному, слід зрозуміти, чи відкрита угода відповідно до торговельного плану:

 • Якщо так, то нічого робити не потрібно. Залишається тільки чекати, коли настане потрібний момент.
 • Якщо ж торговий план порушений, краще таку угоду закрити.

Порада №5. Правильно підбирайте торгову стратегію

При виборі стратегії досвідчені трейдери рекомендують радитися з професіоналами, відвідувати різні заняття – вебінари та майстер-класи. Якщо працювати відповідно неправильним торговим планом, це може привести до зливу депозиту.

Вибираючи стратегію, важливо враховувати величезну кількість факторів:

 • яка сума розміщена на рахунку;
 • час, що використовується для торгівлі;
 • рівень прийнятного для трейдера ризику;
 • який тип аналізу воліє використовувати.

Насправді представлений перелік далеко неповний. Фахівці радять обрану торгову стратегію протестувати на віртуальному і центовому рахунку.

Порада № 6. Не вносьте на депозит відразу багато коштів

Фахівці не рекомендують відразу вносити на рахунок велику грошову суму.

 • По-перше, Форекс пов'язаний з серйозними ризиками. Новачки часто свої гроші втрачають. Буде дуже неприємно, якщо трейдинг стане ударом по сімейному бюджету.
 • По-друге, коли з'явиться певний досвід і вийде добитися серйозного прибутку, можна розраховувати на залучення коштів інвесторів.

Порада №7. Серйозно поставтеся до вибору брокера

Сьогодні в інтернеті діє величезна кількість брокерів. При цьому від правильного вибору компанії багато в чому залежить успіх трейдингу. Якщо немає часу самостійно аналізувати умови різних брокерів, скористайтесь списком, поданим нижче.

1) Форекс Клуб

Форекс Клуб – брокер, який досить довго діє на валютному ринку.

Серед переваг компанії можна виділити наступне:

 1. якісна підтримка клієнтів;
 2. аналітика високого рівня;
 3. професійне навчання.

Форекс клуб пропонує різні торгові умови для своїх клієнтів. Саме тому як новачки, так і досвідчені трейдери, зможуть вибрати для себе оптимальні варіанти обслуговування.

2) Альфа-Форекс

В Альфа-Форекс можуть заробити не тільки трейдери. Отримувати дохід тут також можна, працюючи в аналітичному відділі, а також беручи участь у партнерській програмі.

Фахівці вважають, що Альфа-Форекс найкраще підходить для довгострокового трейдингу. Справа в тому, що у цього брокера аналітичні прогнози робляться для тижневих таймфрейм.

3) Альпарі

Альпарі – один з найбільших брокерів. Тут клієнтам пропонують навчальні курси високої якості. Більш того, кожен день проводяться вебінари з ринкового аналізу та майстер-класи від досвідчених трейдерів.

Трохи брокерів можуть похвалитися такою ж великою кількістю різних ліцензій, як Альпарі. Саме тому можна вважати його одним з найнадійніших.

4) БКС Форекс

Брокер БКС Форекс пропонує своїм клієнтам хорошу програму навчання, а також аналітику високої якості. При цьому є можливість працювати більше ніж з 420 інструментами на різних умовах обслуговування.

БКС Форекс може похвалитися дуже низьким↓ спредом. Тому розглянутий брокер прекрасно підходить для роботи не тільки на середньострокових часових періодах, але і для скальпинга.

Клієнти від обслуговування в БКС Форекс можуть отримати додаткові бонуси. Новачкам пропонуються різні акції. Професіонали ж можуть взяти участь у конкурсах з серйозними призами.

5) Інстафорекс

ІнстаФорекс прекрасно підходить початківцям трейдерам. Цей брокер роздає серйозні бонуси. Поповнивши рахунок, можна додатково отримати до 250%. Компанія пропонує якісну аналітику, яка містить результати аналізу по всім відомим методикам.

Більш того, для різних варіантів розвитку ситуації на ринку фахівці пропонують конкретні дії. Це робить Інстафорекс зручним для новачків.


Якщо уважно вивчити представлені вище поради і точно дотримуватися їх, можна істотно збільшити ймовірність успіху на Форекс.

Відповіді на часті питання ?

Тематика Форекс цікава багатьом. Однак не у всіх є фінансова освіта. Тому в процесі вивчення валютного ринку виникає чимало питань. Ми вирішили в представленій публікації відповісти на найпопулярніші з них.

Питання 1. Як можна заробити на Форекс без досвіду і знань?

Заробляти на Форексі непросто. Однак існують способи, які дозволяють отримувати дохід трейдеру, не маючи ніяких знань. Найпопулярнішими серед них є:

 1. Сигнали. Трейдер в цьому випадку користується спеціальними сервісами, які відправляють йому сигнали на укладення угод. Від вас вимагається тільки знання роботи з торговим терміналом. Звичайно, отримувати дохід таким способом цілком реально. Однак він має свої недоліки – існує ризик того, що сигнали будуть низького↓ якості. Більш того, отримати досвід в трейдингу за допомогою сигналів навряд чи вдасться.

 2. Радник. Цей варіант передбачає установку в термінал спеціального алгоритму, який здійснює автоматичний трейдинг. Недолік радників полягає у відсутності гнучкості. Такі алгоритми не можуть самостійно підлаштуватися під зміни ринку. Тому фахівці рекомендують користуватися ними тільки в якості доповнення до самостійного трейдингу.

Насправді домогтися успіху на ринку можна тільки за умови навчання. Тому, перш ніж приступити до торгівлі, доведеться пройти кілька кроків:

 1. Вивчити теоретичні основи ринку Форекс. На цьому етапі важливо розібратися в найважливіших термінах і визначеннях.
 2. Навчитися працювати в торговому терміналі. Необхідно освоїти принципи укладання угод, роботи з радниками та індикаторами, правила проведення аналізу.
 3. Вибрати стиль торгівлі. В першу чергу це стосується бажаного тимчасового періоду.
 4. Приступити до торгівлі спочатку на демо-рахунку. Це дозволить відточити навички відкриття угод, не ризикуючи справжніми грошима. Однак на віртуальному рахунку занадто довго балуватися не варто. Досить витратити на нього від 2-х тижнів до 2-х місяців. Якщо з'явиться впевненість у власних силах, а обрана стратегія почне приносити стабільний прибуток, можна приступати до наступного етапу.
 5. Почати трейдинг реальними грошима. Важливо при цьому не боятися відкривати угоди, але в той же час необхідно стежити, щоб вони точно відповідали торговому плану.

Щоб повністю пройти представлений вище алгоритм, потрібно від 2-х до 4-х місяців. Звичайно, професіоналом після цього стати не вдасться, але і новачком трейдера, який послідовно подолав описані етапи, назвати вже неможливо.

Питання 2. Скільки можна заробити на форексі новачкові?

Як ми вже говорили, заробити на Форексі цілком реально. У всьому світі чимало трейдерів, яким вдалося домогтися стабільно високого прибутку приблизно за 5 років. Однак не обов'язково чекати так довго.

Практика показує, що навіть новачкам, у яких практично немає досвіду, вдається отримати невеликий прибуток протягом декількох днів. Однак розраховувати на величезний дохід відразу не варто. Більше того, щоб отримувати прибуток при відсутності досвіду будуть потрібні серйозні знання теорії.

Якщо розглядати конкретний розмір можливого доходу, варто звернути увагу на звіти по ПАММ-рахунках. В середньому, прибутковість по них становить близько 200% річних. Це непоганий показник і домогтися його цілком реально. Якщо при цьому використовувати не тільки власні, але і позикові кошти, є шанс збільшити↑ щорічну дохідність до 300%.

Якщо вибрати агресивний трейдинг, можна домогтися збільшення↑ депозиту на 20-100% буквально за тиждень. Однак високий↑ рівень ризику може призвести до швидкого зливу капіталу.

Новачки повинні бути готові, що на початковому етапі прибуток зазвичай не перевищує 100% річних. При цьому багатьом початківцям трейдерам буває складно досягти навіть доходу в розмірі відсотків за банківськими вкладами - 10-15% річних.

Питання 3. Чому багато хто думає, що на Forex не можна заробити?

Багато хто вважає, що заробити, торгуючи на Форекс, нереально. Насправді така думка помилкова.

Поширення інформації про Форекс як про лохотрон пов'язано з тим, що близько 90% трейдерів практично відразу зливають свій депозит. З решти тільки 3% виходять на гідний прибуток. Решта ж 7% в кращому випадку торгують по нулях.

До речі, ті, кому вдається отримувати від трейдингу серйозні суми, намагаються цей факт не афішувати. Водночас ті, кому заробити не вдалося, поширюють інформацію про те, що Форекс – обман.

Щоб домогтися прибутку на валютному ринку, доведеться багато і довго вчитися. Але через поширення реклами про можливість заробити швидко і просто на Форекс прагнуть вийти навіть ті, хто про нього абсолютно нічого не знають.

Питання 4. Як швидко починають з'являтися перші доходи?

Заробіток на Форекс без вкладень грошей, сил і уваги не існує. Тому щоб можна було говорити про будь-якому стабільному доході, варто близько 6 місяців проходити навчання. А ще кілька місяців тренуватися в трейдингу. При регулярній торгівлі з середнім прибутком кожен зможе подвоїти суму інвестиції приблизно за 4 місяці.

Скільки становитиме прибути в майбутньому, залежить тільки від старанності і роботи самого учасника. Зайва поспіх і бажання просто і швидко отримати гроші ні до чого не приведуть. Біржова торгівля-це майстерність, яка відточується роками.

Також варто відзначити, що наявні високоризиковані угоди і договори можуть привести до повної втрати коштів. Тому перед підписанням угоди важливо ознайомитися з усіма нюансами і можливими витратами.

Висновок + відео

Навчитися заробляти на Форекс під силу кожному. Однак не варто думати, що вдасться відразу отримувати величезні прибутки. Трейдингу доведеться досить довго вчитися.

Почати торгувати можна практично відразу, але краще використовувати для цього центові і віртуальні рахунки. Це допоможе відточити навички і перевірити обрану торгову стратегію.

Ми бажаємо читачам інтернет-журналу "BiznesCat.com" фінансового успіху. Нехай Форекс приносить вам серйозний прибуток!

Якщо у вас залишилися питання, зауваження або доповнення по даній темі, то пишіть їх в коментарях нижче. Не забудьте поділитися статтею в соціальних мережах зі своїми друзями. До нових зустрічей!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити