Зміст[Сховати]

Вітаю вас, дорогі читачі "BiznesCat.com"! Сьогодні будемо говорити про заробіток на біржі: як можна заробити на біржі новачкові і які етапи потрібно для цього пройти.

Прочитавши цю статтю від початку і до кінця, ви також дізнаєтеся:

 • у чому переваги і недоліки заробітку на біржі;
 • які бувають способи отримання доходу на біржі без вкладень;
 • якими активами можна торгувати і заробляти на біржах;
 • які брокери є кращими для заробітку на біржі через інтернет.

Крім того, в кінці публікації ви знайдете поради експертів про те, як реально заробляти на біржі, а також відповіді на найпопулярніші питання по цій темі.

Отже, почнемо!

Як заробити на біржі

Заробіток на біржі ? - плюси ➕ і мінуси ➖

Біржа привертає увагу величезної кількості людей. Існує кілька способів заробляти на біржі. Однак перш ніж приступити до вибору найбільш оптимального з них, слід уважно вивчити всі їх переваги і недоліки.

Представлені нижче особливості характерні для валютного ринку (Forex), так і для фондового, адже для кожного з них суть заробітку полягає в першу чергу у спекуляціях.

➕ Переваги заробітку на біржі

Можна виділити цілий ряд плюсів (+), які дає торгівля на біржі:

 1. Перспективність. Якщо вдасться домогтися успіху в трейдингу, сума на рахунку буде збільшуватися↑, відповідно, прибуток також буде рости. При цьому дохід абсолютно нічим не обмежений. В історії бували випадки, коли люди збагачувалися саме в процесі торгівлі на біржі.
 2. Самостійність. За своєю суттю трейдинг є роботою на себе. Це дозволяє з часом стати фінансово незалежним і повністю звільнитися від роботодавців.
 3. Вільне планування часу роботи. ⏰ Така перевага дозволяє трейдеру самостійно розпоряджатися власним часом. Більш того, в більшості випадків на трейдинг доведеться приділяти всього по кілька годин на добу. Варто також відзначити, що біржі закриваються на вихідні, тому у трейдера завжди є повноцінний відпочинок.
 4. Можливість поєднувати з основною роботою. Заробіток на біржі не вимагає великих тимчасових витрат, тому з легкістю може використовуватися в якості додаткового джерела доходу. Особливо це стосується першого часу, коли отримувати більший прибуток поки не вдається.
 5. Цікавий спосіб отримання доходу. Заробіток на біржі не відноситься до видів фізичної праці, це інтелектуальна праця. Звичайно, робота ця непроста, вона вимагає постійного навчання, розвитку аналітичних здібностей, а також уміння прогнозувати ринкову ситуацію.
 6. Затребуваність трейдерів на ринку. Фахівці, які зуміли домогтися успіху в заробітку на біржі, завжди користується попитом у інвесторів. Він може приймати в довірче управління грошові кошти інших користувачів. Це дозволяє істотно підвищити рівень доходу. Більш того, можна працювати і на брокера, як в якості трейдера, так і бізнес-тренером, аналітиком або займати інші посади. Іншими словами, домігшись успіху, можна отримати додаткові можливості для заробітку. При цьому багато з них набагато менш ризиковані, ніж безпосередньо трейдинг.
 7. Можливість пасивного заробітку. Якщо знань та досвіду недостатньо, щоб вести самостійну торгівлю на біржі, можна передати капітал в управління іншим трейдерам або використовувати послугу ПАММ-рахунки. Це дозволити отримувати пасивний дохід, тобто повністю звільнити власний час.
 8. Робота в будь-який час, зручний для трейдера. Форекс працює цілодобово, а фондова біржа закривається на ніч. Незважаючи на це, користувач може працювати навіть з цінними паперами в будь-який час, так як біржі знаходяться в різних часових поясах.
 9. Відсутність необхідності відразу вносити великий капітал на рахунок. Починати працювати можна, маючи невелику грошову суму. На Форекс для трейдингу достатньо суми від декількох доларів. Однак слід мати на увазі, що і прибуток в цьому випадку буде невисокою. Але на перших порах невеликі грошові суми допоможуть вивчити основи торгівлі і перевірити обрану стратегію. Цікаво, але деякі особливо успішні трейдери примудряються невелику суму збільшити до цілком серйозного капіталу. Але на це потрібно досить багато часу.
 10. Широка інформаційна підтримка. Трейдинг має на увазі використання величезної кількості різноманітних інструментів для проведення аналізу: індикатори, віртуальні рахунки, економічний календар. Більш того, можна використовувати в роботі прогнози, складені досвідченими аналітиками, а також радники. Іншими словами, трейдер ніколи не залишається з ринком один на один.

➖ Недоліки заробітку на біржі

Незважаючи на велику кількість переваг, у заробітку на біржі існує чимало недоліків. Перш ніж прийняти рішення про такий спосіб отримання доходу, важливо уважно вивчити їх все.

До мінусів (−) торгівлі на біржі можна віднести наступне:

 1. Величезний рівень ризику. При спробі заробити на біржі трейдер неминуче стикається з серйозною ймовірністю втратити наявний у нього капітал. Як і будь-який спосіб, що передбачає досить високий прибуток, трейдинг пов'язаний з серйозним рівнем ризику. Про це слід пам'ятати завжди. Стратегій, які гарантовано принесуть прибуток, не існує.
 2. Більшість новачків зливають свій депозит.  У складі приблизно 9 з 10 початківців трейдерів зазнають невдачі на ринку і втрачають перші кошти, вкладені на рахунок. Причини можуть бути різні, але статистика, на жаль, невблаганна.
 3. Відсутність будь-яких гарантій. Трейдер може довгий час не отримувати прибутку або навіть терпіти збитки. Йому ніхто не може гарантувати не тільки прибутковості, але і збереження капіталу.
 4. Необхідні початкові вкладення. Звичайно, можна на самому початку заробітку на біржі обмежитися декількома доларами. Але при цьому важливо пам'ятати: від розміру суми на торговому рахунку безпосередньо залежить величина одержуваного прибутку. Іншими словами, трейдинг можна уявити як один з видів бізнесу: він вимагає вкладати не тільки час і зусилля, але і гроші.
 5. Психологічний дискомфорт. Більшості трейдерів, особливо на початковому етапі, складно торгувати на біржі з емоційної точки зору. При появі збиткових угод він починає відчувати певний дискомфорт, який може перерости в нервовий зрив. У підсумку трейдеру стає складно контролювати торгівлю, що тягне за собою ще більші збитки. Щоб досягти успіху в процесі роботи на біржі важливо завжди зберігати емоційну рівновагу, що під силу далеко не багатьом.

З одного боку, в розташованому вище списку кількість переваг виявилося більше, ніж недоліків. Але з іншого боку, це не означає, що кожному однозначно слід використовувати заробіток на біржі.

Важливо уважно вивчити не тільки плюси ( + ) і мінуси ( − ) торгівлі, але і необхідні ресурси. При цьому пильну увагу важливо звернути на обов'язкову наявність психологічних якостей і певних знань.

Крім того, початківцям трейдерам не варто забувати, що даний вид заробітку завжди пов'язаний з високим ризиком. Про те, як стати трейдером з нуля і домогтися успіху на біржі, читайте в нашій статті.

4 основних способи заробітку на біржі ? ?

Багато хто впевнений, що єдиним способом заробити на біржі є спекулятивні угоди. Але вони помиляються, адже варіантів для отримання доходу набагато більше. Розглянемо найбільш популярні з них.

Спосіб 1. Самостійний трейдинг

Майже 90% користувачів ведуть трейдинг самостійно. Вони відкривають і закривають угоди, намагаючись заробити на зміні вартості фінансового інструменту.

Але важливо пам'ятати: самостійна торгівля вимагає наявності певних знань про основи отримання прибутку на біржі, а також навичок роботи з торговим терміналом.

Новачки на початку роботи на біржі зазвичай задаються питанням: який прибуток реально отримувати, працюючи на біржі самостійно. Особливо це хвилює тих, хто неодноразово стикався з рекламними обіцянками заробляти сотні відсотків прибутку щомісяця.

Фахівці не втомлюються повторювати: чим вищий дохід, тим вищий рівень ризику. Тому, бажаючи отримувати сотні відсотків прибутку, трейдер ризикує швидко втратити капітал на рахунку. Якщо ж дотримуватися нормальної ризикованості угод, заробляти вийде приблизно 10-30% на місяць.

Спосіб 2. Передача капіталу в довірче управління

Якщо власник капіталу не має часу і знань для самостійної торгівлі, або він не готовий до неї психологічно, не варто відмовлятися від отримання прибутку на біржі. Для цього можна передати капітал в довірче управління фахівцям.

При такому способі трейдер здійснює операції на ринку з використанням коштів інвестора, отримуючи за це винагороду у вигляді частини отриманого прибутку.

Найзручніше для передачі капіталу в довірче управління використовувати сервіс, званий ПАММ-рахунок. Середня прибутковість при цьому становить близько 10%. Однак статистичні дані підтверджують, що нерідко керуючим вдається досягти і більш високою↑ прибутковості.

Важливо враховувати: занадто високий рівень прибутку за ПАММ-рахунком в більшості випадків демонструє, що трейдер використовує агресивну торговельну політику. Це веде до суттєвого збільшення рівня ризику.

Іншими словами, ймовірність втрати вкладених коштів у цьому випадку зростає↑. Саме тому не варто піддаватися спокусі і вкладати кошти в рахунки із занадто високою прибутковістю.

Крім того, слід враховувати, що вкладення в ПАММ-рахунки не застраховані. Тобто, немає ніяких гарантій, що керуючий не зіллє всі кошти, наявні на його рахунку. Природно, в такому випадку гроші інвестору повернуті не будуть.

Спосіб 3. Партнерські програми

Суть партнерських програм полягає в отриманні доходу шляхом залучення нових клієнтів на певний ресурс. Брокерські компанії знаходяться в безперервному пошуку нових користувачів. Саме тому вони згодні платити гроші тим, хто дає їм рекламу, збільшуючи приплив клієнтів. Про те, хто такі брокери і як вони працюють, читайте в окремому матеріалі.

Щоб домогтися успіху в такому способі заробітку, фахівці рекомендують для розміщення реклами використовувати сайти фінансової тематики, а також ресурси, присвячені торгівлі на біржі. Статистика демонструє, що саме вони збільшують розмір одержуваного доходу від партнерських програм брокерських компаній.

Вибираючи серед брокерів, варто віддати перевагу найбільш великих з них. Це дає цілий ряд переваг:

 • високий↑ рівень оплати за кожного залученого користувача;
 • використання в рекламних статтях максимально вигідних пропозицій, які є правдою;
 • наявність якісних інформаційних матеріалів.

Спосіб 4. Викладання основ заробітку на біржі

Цей варіант підійде тільки досвідченим трейдерам. Фахівці, які протягом багатьох років займаються торгівлею на біржі і зуміли досягти високого прибутку, можуть зайнятися викладанням. В ідеалі вони повинні мати вищу фінансову або економічну освіту і добре розбиратися у всіх термінах.

Найчастіше для отримання доходу таким способом використовують інформаційні курси. Їх можна продавати в режимі онлайн або зайнятися викладанням оффлайн.

Найбільш успішними в цій сфері стають ті, хто зумів не просто добитися прибутку від трейдингу, але і розробив власну стратегію, якої хоче поділитися зі своїми учнями. Однак слід пам'ятати: стати успішним можна тільки в разі наявності підтверджень, що торговий план здатний приносити прибуток.


☝ Таким чином, отримувати дохід на біржі можна не тільки за допомогою торгових операцій, але і іншими способами. Виходить, що ринок надає безмежні і дуже багатогранні можливості. Тому отримувати дохід на біржі може кожен.

Якими активами можна торгувати і заробляти на біржі - огляд популярних фінансових інструментів ?

Приступаючи до заробітку на біржі, важливо вибрати оптимальний актив для торгівлі. Для цього в першу чергу доведеться розібратися в їх основних відмінностях.

1) Валюта

Торгівля валютою ведеться на валютному ринку, який по-іншому називають Форекс. Цей актив є найбільш ліквідним, але при цьому і самим високоризикованим. Валюту в будь-який момент можна продати за ринковою ціною. Однак слід враховувати, що курс постійно змінюється.

Фахівці називають Форекс самим незручним ринком для початківців трейдерів. Це пов'язано з тим, що курс змінюється безперервно, а проведення аналізу є досить складним. При цьому розмір прибутку, одержуваного при трейдингу тільки власними коштами, мінімальний.

Домогтися успіху на валютному ринку під силу тільки 2 категоріям людей:

 1. тим, у кого є відповідний досвід;
 2. тим, хто готовий витратити досить багато часу, сил і грошей, щоб навчитися.

Курс валюти змінюється під впливом величезної кількості факторів. Серед них внутрішня політика держави, що випустила грошову одиницю. Чим більш сприятлива обстановка, тим стабільніше курс валюти. Відповідно, криза призводить до падіння↓ її вартості.

Величезний вплив на вартість валют надає і зовнішня політика. Вона визначає, наскільки сильна певна валюта на міжнародному ринку.

У процесі торгівлі на біржі важливо також враховувати:

 • рівень безробіття,
 • обсяг інвестицій в національну економіку,
 • стан банківської сфери та інші фактори.

Крім того, на курс валюти можуть впливати різні надзвичайні обставини, наприклад, страйки і хвилювання.

2) Акції

Акціями називають пайові цінні папери, що підтверджують внесення коштів в капітал будь-якої організації, а також дають право на отримання частини її прибутку. Крім того, власник акцій має право отримати частину майна компанії, якщо вона буде ліквідована.

Фахівці вважають ринок акцій найцікавішим і прибутковим. Він безперервно зростає в міру створення все нових і нових організацій. Статистика стверджує: за 200 років кожен долар, вкладений в акції, став сумою приблизно 10 мільйонів. За час існування ринок розширювався в 50 тисяч разів щорічно.

Професіонали стверджують, що біржа акцій відмінно підійде для заробітку практично кожному:

 • Початківці інвестори можуть купувати надійні акції і стабільно отримувати невисокий прибуток.
 • Досвідчені гравці здатні оцінити, наскільки перспективна та чи інша цінна папір. Вони купують акції з потенціалом росту і перепродують їх, коли курс досягне реальної вартості.

Ціна акцій змінюється під впливом великої кількості факторів. В першу чергу це внутрішня політика організації, що випустила їх, а також економіка країни в цілому. При проведенні якісної внутрішньої політики компанією-емітентом акцій зростання вартості цінних паперів може виявитися стрімким.

Розглядати вплив економічної ситуації в країні на вартість акцій зручно на прикладі України. Обвал гривні, а також криза, що почалася в 2014 році, призвели до того, що курс акцій десяти найбільших компаній значно впав.

Трейдери повинні розуміти, що передбачити рух вартості акцій часто набагато важче, ніж курс валют. Це пояснюється тим, що:

 • політику держави можна вивчити без особливих проблем, так як дії уряду зазвичай розміщуються у відкритих джерелах. Будь-який бажаючий може вивчити статистичні дані, звіти, іншу документацію.
 • внутрішніх документів компанії у вільному доступі не знайти. Тому дуже складно передбачити, як поведе себе керівництво організації далі.

3) Облігації

Вони є одним з найбільш консервативних способів інвестування і прекрасно підходять новачкам. Такий варіант дозволяє гарантовано отримувати середню прибутковість.

Облігації – це боргові цінні папери, які підтверджують право їх покупця на повернення їх вартості з відсотками по закінченні строку.

Якщо придбавати випущені великими компаніями цінні папери цього типу, можна гарантувати собі невисоку прибутковість, яка може перекривати рівень реальної інфляції. Таким чином, вкладення в облігації не допомагають заробити, але дозволяють зберегти капітал.

Існують 2 основні варіанти облігацій в залежності від емітента, що випускає їх:

 1. Корпоративні облігації. Їх прибутковість визначається стабільністю фінансового становища організації. Чим сприятливіша ситуація в компанії, тим менше ↓ розмір виплачуваних дивідендів. І навпаки. Організації можуть обіцяти величезний прибуток за облігаціями, якщо вони знаходяться на межі банкрутства. Професіонали ніколи не купують такі цінні папери, адже ризик по них дуже високий.
 2. Державні (муніципальні) облігації. По них справи йдуть трохи інакше. Якщо емітентом цінних паперів виступає регіон або держава в цілому, вони завжди будуть користуватися попитом і мати високу ↑ вартість. Виняток становлять форс-мажорні ситуації. Саме через високу надійність державні облігації купуються на максимально тривалий термін. Більш того, чим більше термін, тим більший прибуток вдасться отримати.

Державні облігації досить легко продати або купити, але прибутковість по ним нижче, ніж по цінних паперах організацій.

4) Ф'ючерси

Ф'ючерс є найпопулярнішою похідною цінним папером. Згідно з цим контрактом продавець зобов'язується поставити, а покупець придбати конкретний товар в певний термін за ціною, зафіксованою в момент емісії.

Виділяють 2 основних типи ф'ючерсів:

 1. Поставний передбачає пряме виконання ф'ючерсу. Іншими словами, покупець реально набуває актив, а продавець реалізує його.
 2. Розрахунковий є більш сучасним фінансовим інструментом. Такий ф'ючерс передбачає, що після його закінчення компенсується різниця у вартості основного активу. Якщо до моменту закінчення цінного паперу ціна зросла до них, покупець виплачує різницю постачальнику. Якщо ж ціна впала↓, продавець компенсує цю різницю у вартості покупцеві.

? Читайте також статтю по темі - «що таке ф'ючерс простими словами».

5) Опціон

Опціон – менш популярна, ніж ф'ючерс похідна цінний папір. Її основною особливістю є те, що покупець не зобов'язаний, а має право придбати конкретний актив в момент закінчення його терміну.

Більш цікавим і простим фінансовим інструментом є похідна від опціону – бінарний опціон. Він заслуговує більшої уваги користувачів.

Бінарний опціон являє собою контракт на вартість основного активу. Трейдер, що працює з бінарними опціонами, повинен зробити прогноз щодо вартості основного активу: вона буде рости↑ або падати↓.

Реальна торгівля бінарними опціонами здійснюється на Чиказькій біржі. Проте, можна і в Україні працювати з цим інструментом за допомогою великої кількості фіктивних компаній.

6) Індекси

Індекс являє собою особливий показник зміни цінних паперів. По своїй суті він являє собою сукупність цінних паперів, об'єднаних за певною ознакою, наприклад, за рівнем капіталізації, обсягом, галузі.

Виходячи з того, за якою ознакою відібрані цінні папери, можна зрозуміти, який саме показник відображає конкретний індекс.

Наприклад, якщо зростає↑ вартість нафти, неминуче підвищується↑ курс цінних паперів нафтовидобувних організацій. Однак компанії ростуть з різною швидкістю. Щоб оцінити середні темпи зростання по галузі, використовується індекс нафтовидобувних організацій.


Для порівняння представлених активів основні їх особливості розглянуті в таблиці нижче.

Таблиця: "Порівняльна характеристика основних особливостей різних видів активів"

Актив Рівень ризику Розмір прибутку Складність роботи
1) Валюта Високий Високий Дуже складно
2) Акції Змінюватися Високий Середня
3) Облігації Стабільний Середній Досить просто
4) Ф'ючерси Високий Високий Середня
5) Опціон Високий Високий Середня
6) Індекси Стабільний Середня Середня

Важливо вибирати актив відповідно до цілей роботи, а також наявністю досвіду і знань.

Останнім часом набирають популярність кріптовалюти. Торгівля ними ведеться на кріптовалютних біржах.

Як заробити на біржі через Інтернет - 6 основних етапів ?

Полегшити процес заробітку на біржі допоможе наша докладна інструкція. Нижче ми описали основні етапи, які доведеться пройти новачкові.

Етап 1. Вибір активу для заробітку

Фахівці рекомендують новачкам вибирати в першу чергу з акцій, облігацій і ф'ючерсів. Ці біржі досить лояльні до інвесторів-початківців. Однак і тут є певні нюанси.

Новачки в трейдингу можуть сміливо вибирати біржу ф'ючерсів. Тут досить низький↓ рівень ризику. При цьому втрати в разі несприятливого результату нижче↓.

У будь-якому випадку, вибираючи актив для роботи, важливо спиратися на власні цілі і переваги. Слід враховувати, чого хоче домогтися трейдер і, які зусилля він готовий для цього прикласти. Крім того, величезне значення має кількість часу, який новачок готовий витратити на навчання, а також на створення власних напрацювань.

Фахівці не рекомендують розпалюватися на кілька бірж відразу. Набагато краще сконцентруватися на одному ринку. Це дозволить краще зрозуміти його особливості, вивчити нюанси трейдингу, а також провести аналіз обраного інструменту.

Етап 2. Вивчення ринку

Коли актив для роботи обраний, важливо максимально уважно вивчити його. Одними з найбільш важливих особливостей, які треба освоїти, є:

 • визначення обраного активу, його особливості;
 • в якому випадку змінюється курс;
 • які фактори впливають на зміну вартості активу.

Якщо трейдер недостатньо вивчить використовуваний в роботі ринок, він може припуститися помилки в процесі аналізу і в проведених розрахунках. Це може призвести не тільки до того, що прибуток буде втрачено, але і до того, що будуть понесені збитки.

Варто враховувати! Будь-яка помилка в першу чергу проявляється у зв'язку з ігноруванням навчання. Саме тому варто уважно поставитися до цього етапу. Необхідно вивчити не тільки теорію, але і всі доступні пропозиції.

Увагу слід звертати на час зміни курсу активу і на фактори, що спричинили це. Так, ви зможете виявити фундаментальні важелі, які діють на ринок. Саме їх згодом можна використовувати в якості сигналів для відкриття і закриття угод.

Етап 3. Вибір брокера для роботи на біржі

Коли вивчення теорії буде пройдено, можна приступити до вибору брокера. З одного боку, він повинен бути максимально надійним, з іншого – надавати вигідні умови для обслуговування.

Коли брокерська компанія обрана, необхідно укласти з нею договір і завантажити торговий термінал. Саме з його допомогою буде здійснюватися трейдинг на біржі в режимі онлайн.

Етап 4. Розробка торгової стратегії

Коли брокер буде обраний, необхідно перейти до розробки власної стратегії. Якщо для цього не вистачає досвіду і знань, можна спочатку вивчити вже готові торгові плани. Саме на їх основі згодом формується власний.

Фахівці рекомендують новачкам на початковому етапі трейдингу строго дотримуватися обраної стратегії. Не варто повторювати помилки багатьох початківців трейдерів, не відступайте від неї ні на крок.

Етап 5. Коригування торгового плану

Трейдеру слід скорегувати використовуваний торговий план, якщо:

 • у процесі торгівлі на біржі він розуміє, що обрана стратегія не підходить йому за тими чи іншими параметрами;
 • з'явилися думки про те, як збільшити розмір одержуваного прибутку.

Важливо весь час застосовувати в роботі нові знання, а також практичний досвід. Не варто думати, що домогтися стабільно високого доходу вдасться досить швидко. У більшості новачків на це йде не менше 1-2 років. І це цілком нормально.

Етап 6. Формування психології накопичення

Останнім етапом на шляху до отримання стабільно високого прибутку від торгівлі на біржі є формування психології накопичення.

Незалежно від того, які основні цілі інвестора, найважливішою психологічною рисою будь-якого інвестора є звичка регулярно відкладати власні гроші на накопичення.

Такий підхід дозволяє істотно підвищити↑ дохід за рахунок реінвестування капіталу. Якщо щомісяця відкладати хоча б невелику суму, можна в кінцевому підсумку досягти стабільно високого прибутку, а також фінансової незалежності.


Якщо трейдер послідовно пройде всі описані вище кроки, він зможе досягти стабільно високого прибутку. Більш того, дотримання інструкції допоможе уникнути цілого ряду помилок.

Кращі брокери для заробітку на біржі - огляд ТОП-3 компаній ?

Як ми вже говорили раніше, найважливішим кроком на шляху до отримання стабільно високого доходу на біржі є вибір брокерської компанії. При цьому самостійно вивчити, проаналізувати і порівняти велику кількість брокерів досить складно.

Набагато простіше скористатися рейтингом, розробленим фахівцями. Один з них представлений нижче.

1) Форекс Клуб

Форекс Клуб – професійний брокер, який працює на ринку більше 20 років. За цей час він заслужив бездоганну репутацію і популярність у трейдерів завдяки пропозиції максимально вигідних можливостей.

Форекс Клуб працює з клієнтами з України і держав, що входять до складу СНД. Більш того, цей брокер є членом декількох регулюючих організацій, в тому числі КРОУФР і ЦРФІН.

Умови трейдингу в представленому брокері підходять для більшості користувачів. Вони залежать в першу чергу від типу здійснюваних операцій і відкритого рахунку, тобто виду торгового терміналу.

Основні умови обслуговування тут наступні:

 • основна валюта рахунку – американський долар;
 • вимога про розмір мінімального депозиту відсутня;
 • комісія не стягується або встановлюється на рівні від 4 доларів за лот;
 • розмір кредитного плеча може досягати рівня 1:500;
 • спред від 0,5 пункту, іноді фіксований на рівні від 3%.

Серед переваг Форекс Клуб можна виділити наступні:

 1. Простота реєстрації. Щоб зареєструвати аккаунт, слід вказати особисті дані – прізвище, ім'я, по батькові, адреса електронної пошти, номер мобільного телефону.
 2. Великий вибір способів поповнення рахунку, висока швидкість зарахування коштів. Відправити гроші можна за допомогою пластикових карт, електронних платіжних систем. Зарахування здійснюється протягом декількох хвилин.
 3. Доступність – торгувати можна не тільки з використанням комп'ютера, але і через мобільні пристрої з операційними системами IOS і Android. Більш того, брокер дозволяє в екстрених випадках давати розпорядження про відкриття і закриття угод за допомогою телефонного зв'язку.
 4. Можливість використання аналітичних прогнозів, якісна консультаційна підтримка.
 5. Багатомовний інтерфейс, пропонований компанією, робить її доступною і зручною для всіх.
 6. Наявність різних бонусних програм, а також абсолютно безкоштовних демо-рахунків.

2) InstaForex

InstaForex – брокер, який досить успішно діє на ринку з 2007 року. На сьогоднішній день кількість трейдерів, що користуються послугами даної компанії, перевищує 7 мільйонів.

Якісна система роботи з клієнтами допомагає брокеру надавати їм повний спектр фінансових послуг на найвищому рівні. Сьогодні багато фахівців називають InstaForex одним з пріоритетних брокерів для трейдерів.

Популярність компанії пов'язана з наступними перевагами:

 • широкий перелік пропонованих для трейдингу інструментів;
 • якісна інформаційна підтримка клієнтів;
 • сучасні торгові платформи;
 • програма навчання для новачків;
 • велика кількість бонусів і спеціальних акцій.

ІнстаФорекс дотримується всіх чинних норм міжнародного законодавства. Більш того, він має всі ліцензії, необхідні для здійснення діяльності. 

Сьогодні більше 260 представництв брокерської компанії діє в багатьох державах світу. Брокер має величезну кількість різних премій і нагород. Більш того, безліч фінансових виставок і видавництв неодноразово визнавав InstaForex кращим брокером.

3) Фінам

Компанія Фінам діє на ринку з 1994 року. Сьогодні брокер ліцензований ФСФР.

Фінам пропонує на вибір трейдеру кілька типів рахунків. Для торгівлі пропонуються більше 20 валютних пар, у тому числі з участю криптовалют, дорогоцінні метали, індекси, нафта, контракти CFD.

Основні умови обслуговування тут наступні:

 • мінімальний розмір рахунку – 500 доларів;
 • мінімальний лот – 100 доларів;
 • максимальний розмір кредитного плеча – 1:500;
 • спреди від 0 пунктів.

Брокер пропонує відкрити демонстраційний рахунок, щоб здобувати практичні навички без вкладення реальних грошових коштів. Більш того, при відсутності великого капіталу існує можливість торгувати з використанням центових рахунків.

Для поповнення депозиту і виведення коштів можна користуватися як банківськими картами, так і різними популярними платіжними системами.


Приймаючи рішення співпрацювати з одним з описаних вище брокерів, трейдер може бути впевнений в їх надійності.

Ризики заробітку на біржі

Будь-яке вкладення коштів завжди пов'язане з ризиком часткової або повної їх втрати, а при торгівлі на терміновому ринку є ймовірність відходу в борги перед брокером. Така ситуація виникає при різкому стрибку котирувань. У цей момент, якщо клієнт не встигає закрити позиції, брокер розплачується з його контрагентами, а потім вимагає з Клієнта відсутні гроші. Причина такої ситуації-кредитне плече, що надається брокером.

Види ризиків при торгівлі на фінансовому ринку:

 1. Ризик, пов'язаний з банкрутством підприємства, що випустило акції (підприємства-емітента). Перед тим як вкласти гроші в акції тієї чи іншої компанії, рекомендується ретельно вивчити її звітність, а також проаналізувати показники. Крім того, не рекомендується вкладати всі кошти в одну компанію, замість цього їх краще розподілити між різними компаніями (бажано 10-20). Це називається диверсифікацією.
 2. Невиплата дивідендів. Така ситуація виникає в тому випадку, якщо підприємство-емітент показало збитки в річній звітності, а також у разі банкрутства.
 3. Зниження вартості акцій - досить істотний ризик, який поширюється на всі цінні папери. Це може бути пов'язано як з ситуацією на ринку, так і зі станом справ в самій компанії.
 4. Зміна валютного курсу завжди несе в собі ризик, якщо трейдер торгує валютою. Однак така зміна є і джерелом прибутку, так як саме на різниці курсів трейдери заробляють. Тут все залежить від стратегії, точності аналізу і розуміння ринку.

Для того щоб мінімізувати ризики, потрібно зробити наступне.

 • Обов'язково диверсифікувати інвесторський портфель. Це має на увазі під собою вкладення коштів в різні підприємства, галузі та компанії, а також правильне формування портфеля, тобто покупка таких цінних паперів, які не будуть корелювати між собою або їх кореляція буде зворотною (негативною).

Довідка: кореляція - це статистичний взаємозв'язок між двома активами, при якому зміна ціни на один з них призводить до систематичної зміни ціни на інший. Кореляція може бути як прямою, так і зворотною. Пряма кореляція-це коли при підвищенні ціни на один актив спостерігається підвищення цін на інший актив (аналогічно з падінням ціни). Зворотна (негативна) кореляція - коли при підвищенні ціни на один актив ціна на інший падає (і навпаки). Наприклад, можна спостерігати негативну кореляцію між цінами на акції компаній і ціною на золото. Часто коли ціни на акції зростають, ціна на золото падає. І навпаки, в кризу, коли ціни на акції падають, ціна на золото зростає. Саме через цю негативну кореляцію інвесторам рекомендують включати в інвестиційний портфель золото.

 • Важливий поетапний вхід в ринок цінних паперів. Найефективніший метод входу-це поступове поповнення інвесторського портфеля, наприклад, щомісяця або щоквартально. Такий підхід дозволить краще зрозуміти ринок і навчитися орієнтуватися на ньому.
 • Бажано, щоб інвестор чітко визначив для себе так званий горизонт інвестування. Це певний поріг цілей і завдань конкретного вкладника, обмежений у часі. На думку професійних інвесторів, оптимальний горизонт - 5-10 років і більше.
 • Недосвідченим інвесторам бажано відмовитися від використання кредитного плеча, що надається брокером.

Що стосується трейдерів, то для них головною страховкою є грамотне виставлення стоп-наказів, а також дотримання правил ризик-менеджменту.

Як заробляти на біржі багато грошей ? - корисні поради та рекомендації для новачків ?

Досягти стабільно високого доходу в процесі роботи на біржі непросто. Новачки, прагнучи до успіху, часто допускають велику кількість помилок. Щоб максимально скоротити їх число, слід скористатися наведеними нижче порадами професіоналів ?.

Порада 1. Перш ніж торгувати реальними грошима, пройдіть практику з використанням демо-рахунку

Фахівці не рекомендують новачкам відразу торгувати реальними грошима, піддаючи їх ризику. На початковому етапі слід скористатися можливістю тренуватися на демо-рахунку. Це допоможе перевірити, наскільки трейдер готовий морально до торгівлі на біржі, а також, наскільки працездатна обрана стратегія.

Деякі трейдери не бажають витрачати час на тренування, боячись упустити можливості. Однак це може призвести до величезної кількості помилок. Насправді біржа нікуди не дінеться навіть через великий проміжок часу.

Порада 2. Не варто відразу поповнювати депозит на занадто велику суму

Найчастіше новачки, отримавши за першими операціями прибуток, набувають зайву впевненість, відчувають свою перевагу над ринком. Іншими словами, початківець трейдер може уявити себе професіоналом. Результатом подібної впевненості може стати повний злив депозиту.

Фахівці не рекомендують вносити на рахунок відразу велику суму. На першому етапі достатньо 200-300 доларів. Навіть у разі їх втрати трейдер не втратить своє прагнення до успіху.

Порада 3. Не приймайте рішень під впливом емоцій

Нерідко початківці трейдери ігнорують цю пораду. Вони впевнені, що їх розум здатний повністю контролювати емоції. Однак професіонали знають, що перші угоди з використанням реальних коштів можуть переконати в зворотному.

Новачкам буває досить складно контролювати свої емоції. При цьому відкриття угод під їх впливом може призвести до серйозних помилок і великих збитків.

Порада 4. Не варто з самого початку встановлювати велике кредитне плече

Більшість новачків вже через кілька днів самостійного трейдингу розуміють, що їм досить складно контролювати себе.

Поки не вдасться досить натренувати самоконтроль, трейдеру не варто встановлювати за своїм рахунком велике кредитне плече. Якщо ігнорувати цю пораду, під впливом емоцій може бути відкрита занадто велика угода, яка призведе до зливу депозиту.


Якщо слідувати перерахованим вище порадам, можна заздалегідь підстрахуватися. Професіонали дають чіткі рекомендації про те, як уникнути цілого ряду помилок.

Відповіді на часті питання ?

Тема заробітку на біржі досить складна, тому при її вивченні виникає величезна кількість питань. В допомогу вам ми відповідаємо на найпопулярніші з них.

Питання 1. Як заробити на біржі новачкові будинку без вкладень?

Напевно багато новачків неодноразово замислювалися про те, чи можна заробити на біржі без вкладень. На перший погляд такі думки здаються абсолютно нереальними.

 • Ті, хто зовсім не розбирається в особливостях біржової торгівлі, впевнені: щоб заробити, потрібно спочатку купити дешевше↓, а потім продати дорожче↑. Іншими словами, початкові вкладення є обов'язковими.
 • Новачки, яким вже вдалося відкрити і закрити кілька угод, можуть міркувати наступним чином: якщо не покласти досить велику суму на рахунок, не вдасться витримати серйозних коливань ринку.
 • Професійні трейдери ж знають, що досягти успіху і прибутку на біржі без вкладень капіталу цілком реально. При цьому така можливість є практично у всіх.

Нижче представлені найбільш популярні способи заробити на біржі Форекс без вкладень.

Спосіб №1. Партнерські програми

Такий варіант є особливо актуальним для власників різних інтернет-ресурсів, наприклад блогів, сайтів, а також форумів. Найбільш ефективно цей спосіб заробітку можна використовувати, якщо вони присвячені фінансової та біржової тематики.

Основна суть розглянутого варіанту зводиться до наступного:

 1. користувач розміщує рекламну інформацію, залучаючи тим самим нових клієнтів до брокера.
 2. брокерська компанія за подібні послуги перераховує йому оплату у вигляді жорстко встановленої суми за кожного нового клієнта або у вигляді відсотків від його торгівлі.

Залучений трейдер - це той, хто відвідав ресурс брокера, скориставшись партнерським посиланням, зареєструвався і відкрив реальний рахунок.

Основна перевага полягає в тому, що користувач заробляє незалежно від того, буде торгівля залученого ним клієнта збитковою або прибутковою.

Розмір доходу від партнерської програми в більшості випадків визначається:

 • величиною використовуваного в торгівлі лота;
 • частотою відкриття угод залученим клієнтом.

Спосіб №2. Публікації на Форекс-форумах

Зареєструватися на форумах, присвячених заробітку на Форекс, нескладно. Отримувати гроші за розміщення різних публікацій і постів на них може практично кожен.

У більшості випадків адміністрація інтернет-ресурсів перераховує користувачам комісію за кожне розміщення. Але слід мати на увазі: суму при цьому перераховують невелику.

Проте, в цілому можна поступово напрацювати суму, якої буде достатньо для початку самостійного трейдингу.

На таких ресурсах можна розміщувати:

 • відомості про різні акції та конкурси, що проводяться Форекс-брокерами;
 • приклади торгівлі на біржі.

Вивчення подібної інформації може стати величезною перевагою для новачків.

Спосіб №3. Бездепозитний бонус

Величезна кількість брокерських компаній сьогодні за реєстрацію на їх інтернет-ресурсі нараховують клієнтам певну віртуальну грошову суму в якості бездепозитного бонусу. Це не цілком реальний капітал, тому зняти такі гроші не вийде.

Проте, здійснювати трейдинг на Forex з використанням цієї суми і отримувати прибуток цілком реально. Згодом, виконавши ряд умов, трейдер зможе вивести грошові кошти, надані в якості бездепозитного бонусу Форекс.

Спосіб №4. Форекс-конкурси

Особливість Форекс-конкурсів полягає в тому, що трейдер веде торгівлю на віртуальному рахунку, прагнучи отримати максимальний прибуток.

Якщо розмір доходу виявиться вище↑, ніж у інших учасників конкурсу, користувач отримає приз у вигляді реальних грошових коштів.

З одного боку, розмір призу на подібних конкурсах зазвичай невисокий. З іншого боку – участь в них привабливо не тільки з точки зору отримання додаткового заробітку, але і як набуття досвіду. Більш того, тренування допомагають виробити психологічні навички, необхідні для трейдингу.

Спосіб №5. Отримання коштів в довірче управління

Такий варіант прекрасно підходить фахівцям у сфері трейдингу, які не можуть або не хочуть вкладати власний капітал в торгівлю на Форекс. При цьому в якості інвесторів можуть виступати не тільки приватні особи, але і брокери.

У другому випадку розмір переданого в управління капіталу може досягати декількох тисяч доларів. При цьому гроші передаються трейдеру абсолютно безоплатно.

Управитель, якщо він використовує в процесі торгівлі тільки кошти інвесторів, нічим не ризикує. Якщо в результаті буде отримано прибуток, певна її частина передається трейдеру в якості оплати за його роботу.

Питання 2. Скільки можна реально заробляти на біржі?

Початківці трейдери прагнуть дізнатися, яку суму можна заробляти на біржі. Насправді цілком реально отримувати досить високий стабільний дохід, не виходячи з дому. Але варто розуміти, що зробити це вдається далеко не всім.

Причина того, що деяким не вдається досягти доходу на біржі, може критися не тільки у відсутності досвіду і достатніх знань. Часто терплять невдачі ті, для кого трейдинг не підходить з точки зору психологічних вимог.

Фахівці нагадують: не варто довіряти тим, хто стверджує, що трейдинг практично відразу дозволяє розбагатіти.

Незважаючи на те, що по суті заробіток на біржі нічим не обмежений, навіть професіонали отримують прибуток у розмірі не більше 500% в рік. Новачкам ж рідко вдається перевищити позначку в 50% за 12 місяців.

Якщо розглядати середній дохід на різних типах ринку, цифри приблизно такі:

 1. заробіток на фондовій біржі становить 25-55%;
 2. на похідних цінних паперах (ф'ючерси та опціони) - від 50 до 200%;
 3. на Форекс – в середньому 60-500%.

Важливо пам'ятати при цьому, що ні на одній біржі грошей вам не подарують просто так. Кожен долар (гривню) доведеться заробляти, прикладаючи серйозні розумові зусилля.

На нашому сайті є стаття, в якій докладно розповідається, як заробити гроші швидко і багато - рекомендуємо її до прочитання.

Питання 3. Які нюанси заробітку на біржі через інтернет (в онлайн-режимі)?

До появи мережі Інтернет біржова торгівля здійснювалася в певній будівлі за допомогою фізичного укладення контрактів. Сьогодні для трейдингу досить комп'ютера, підключеного до всесвітньої павутини. При цьому немає необхідності навіть виходити з дому.

Основною перевагою торгівлі через інтернет на будь-якій біржі є можливість оперативно отримувати останні новини та аналітику. Це дозволяє проводити досить точний аналіз, збільшуючи тим самим ймовірність отримання прибутку.

Більше того, саме мережеві технології дозволяють використовувати в процесі заробітку на біржі широкий перелік різних інструментів. Всі зміни курсу оперативно відображаються на графіку. Для спрощення аналізу на нього можна нанести різні індикатори та інші інструменти.

Однак найчастіше саме торгівля через Інтернет позбавляє трейдера можливості бачити реальні котирування. Недобросовісні брокери можуть навмисно спотворювати надану клієнтам інформацію. Тому так важливо співпрацювати виключно з надійними компаніями, що мають чисту репутацію.

Висновок + відео

Заробіток на біржі привертає величезну кількість людей завдяки відсутності обмежень по сумі отримуваного прибутку. Однак важливо пам'ятати: домогтися успіху вдасться тільки в тому випадку, якщо докласти до цього максимум зусиль.

Доведеться витратити час на навчання, а також практичне відпрацювання навичок. Зате якщо не поспішати і підходити до процесу з максимальною відповідальністю, цілком реально отримувати стабільно високий дохід.

На цьому сьогодні все, до зустрічі в наступних статтях.

Бажаємо читачам "BiznesCat.com" великих заробітків і успіху на біржі!

P. S. Пишіть свої коментарі, зауваження, задавайте питання. Також не забувайте ділитися прочитаною статтею в соціальних мережах. ?


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити