Депозит - гарний спосіб змусити гроші працювати. Прочитайте цю статтю, яку підготувала для вас редакція сайту BiznesCat.com, щоб дізнатися, які бувають депозити, чому це не те саме, що й вклад у банку, а також як і де розмістити кошти на депозиті, щоб отримати хороший дохід.

Що таке депозит простими словами?

Депозит - це передача цінностей на зберігання на певний строк. Важлива відмінність депозиту від вкладу в банку в тому, що депозит не обов'язково передбачає дохід і може бути не тільки грошовим.

Що таке депозит простими словами?

Депозит буває:

  • Зі встановленою прибутковістю. До цього типу належить розміщення будь-яких цінностей, які можуть принести дохід. Як правило, це гроші - національна або іноземна валюта, які можна інвестувати під відсотки. Річ у тім, що метали, які банки також приймають на депозити, досить волатильні, а прибуток від їхнього зберігання в банку залежить від ціни купівлі та продажу. Якщо ви купили золото, і воно подешевшало - це вже збиток, але все ще депозит.
  • Фізичним або нематеріальним. Передача в банк золотого злитка - це фізичний депозит, а купівля того самого золота на знеособлений металевий рахунок - це цифрова угода, за якої актив передається віртуально. Гроші - виняток, кожна купюра має фізичне підтвердження: ви можете перевести в готівку всю суму депозиту і відсотки за ним.
  • Під забезпечення. Наприклад, ви відкриваєте рахунок у банку для передання деякої суми як заставу в угоді з нерухомістю. Це депозит. Або ж ви орендуєте комірку і кладете гроші в неї для тих самих цілей - це теж депозит. Зрозуміло, що доходу за такими операціями не передбачено.
  • Інвестиційним. Передбачає передачу ваших грошових коштів за договором інвестиційної позики юридичній особі, але не обов'язково банку. Структура угоди передбачає, що ваші кошти будуть використані одержувачем для отримання комерційної вигоди, яку він розділить з вами на певних умовах. Наприклад, компанія будує вілли, ви вкладаєте гроші, а коли будівництво буде завершено, компанія виплатить вам відсотковий або фіксований дохід, про який ви домовилися в момент підписання договору позики.

Крім цього, депозити ділять на строкові - для яких зафіксовано термін зберігання коштів і на до запитання - активи можна вилучити в будь-який момент.

Рекомендуємо також прочитати нашу статтю про те, куди вкласти гроші, щоб отримувати щомісячний дохід.

Як працює депозит?

Все залежить від типу.

Депозит, відкритий у металі, працює просто як сейф - ваші цінності зберігаються в захищеному місці і можуть бути повернуті тільки одержувачу, зазначеному в договорі, його спадкоємцям або іншим особам за позовною вимогою за рішенням суду.

Грошовий депозит працює як вклад: приносить вам прибуток. Дохід на будь-який відкритий депозит нараховується за заздалегідь обумовленою ставкою, яка сформована з урахуванням інвестиційної політики компанії. Наприклад, якщо йдеться про банки, то дохід за їхніми депозитами складається з прибутку банку від продажу фінансових продуктів, насамперед кредитів, а також валютних операцій і роботи з цінними паперами.

Інвестиції в незалежних організаціях можуть показувати більш високу прибутковість за рахунок більш простих способів розміщення коштів. Наприклад, деякі організації пропонують інвестування з високим відсотком для придбання автомобілів і комерційної техніки для подальшої передачі в лізинг. Ви укладаєте договір інвестиційної позики, вони купують машини, передають їх у лізинг, ви отримуєте дохід за гарантованою ставкою з щомісячними виплатами або отриманням прибутку наприкінці терміну.

Детальніше про те, що таке диверсифікація і для чого вона потрібна, читайте в нашій статті.

Можливості інвестицій + відео

У інвестицій два завдання: зберегти і, якщо це можливо, примножити. При цьому можливості в частині примноження переданих на зберігання коштів сильно залежать від декількох параметрів:

  1. Можливість інвестування. Як ми вже сказали, вкласти можна тільки гроші, і, як правило, тільки в нацвалюті. Курси купівлі та обміну іноземних валют різняться, а тому навіть за заявленої інвестиційної прибутковості за період фактична може бути нульовою, коли ви переведете кошти в нацвалюту. Якщо мова про метали, їх не можна вкласти в бізнес, їх можна тільки продати на біржі, але гарантувати дохід при цьому не можна. Заробіток на інвестиціях у дорогоцінні метали і валюти - це теж інший формат, для таких угод застосовуються інші інструменти - інвестиційні та брокерські рахунки.
  2. Термін розміщення. Стабільна прибутковість у довгострокових інвестицій. Беручи кошти, компанія повинна розуміти термін, протягом якого ці гроші можуть працювати в обороті. Ось чому в банків у разі дострокового закриття депозиту застосовується ставка на вимогу (що дорівнює практично нулю): вилучаючи кошти до терміну, ви порушуєте фінансовий ланцюжок, змушуючи вишукувати альтернативні джерела коштів і, можливо, навіть позбавляєте банк частини прибутку.
  3. Інвестиційні активи. "Розпорошення" інвестицій у кілька проєктів з метою утримання прибутковості депозиту може бути більш ризикованим, ніж інвестування в один конкретний проєкт. Згідно із законом банки не можуть використовувати високоризикові інвестиції, до яких належить, зокрема, приватний бізнес, тоді як приватний бізнес не обмежений у залученні коштів за інвестиційними контрактами на свої цілі. Як інвестор, ви нічим не ризикуєте.

Тому перш ніж складати гроші під подушку, проаналізуйте можливості їхнього інвестування:

  • ви отримаєте додатковий дохід;
  • скоротите потенційні інфляційні втрати;
  • застрахуєтеся від спонтанних витрат.

Що стосується варіанту, куди вкласти гроші, щоб отримати гарантований дохід, рекомендуємо обирати надійного партнера з прозорою комерційною пропозицією і великим досвідом роботи.

Читайте також - Пасивний дохід.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити