Зміст[Сховати]

Здрастуйте, шановні читачі "BiznesCat.com"! Сьогодні я розповім вам, як можна продати машину швидко і дорого на особистому прикладі, а також дам корисні поради та рекомендації щодо термінового продажу автомобіля з пробігом.

З цієї статті ви також дізнаєтеся:

 • що потрібно пам'ятати, бажаючи терміново продати машину;
 • як самостійно реалізувати автомобіль дорожче – які критерії враховувати;
 • як правильно оформити угоду купівлі-продажу авто відповідно до нових правил (наведена покрокова інструкція);
 • які небезпеки можуть очікувати продавця.

А в кінці матеріалу ви знайдете відповіді на часто виникають питання по даній темі.

Отже, поїхали!

Як продати машину

Що треба знати, щоб терміново продати авто (машину) з пробігом

Багато, приймаючи рішення продати бу автомобіль, не ризикують робити це самостійно. Одні з них використовують послугу термінового викупу, що надається автосалонами. Інші - приймають рішення звернутися до перекупників. Однак обидва ці способи не можна назвати ефективними, так як при їх використанні занадто високі↑ втрати в грошах.

У більшості випадків названі посередники купують автомобілі за ціною, яка приблизно на 30% нижче↓ ринкової. Звичайно, якщо угоду необхідно зробити дуже терміново, є сенс вдатися до такої допомоги.

Щоб продати автомобіль максимально швидко і вигідно, можна скористатися кількома порадами:

 1. Швидкість продажу автомобіля дуже сильно залежить від сезону. Згідно зі статистикою, оптимальним часом для продажу автомобіля є весна, а для покупки – зима. Літо ж є мертвим сезоном. У цей час більшість людей їздять у відпустку, роблять ремонт квартир. Їм не до придбання нових автомобілів. Зростання продажів починається з осені, відразу після закінчення літа і аж до листопада. Однак в цей період ціни зазвичай нижче↓ приблизно на 10%. Тому фахівці рекомендують продавати автомобілі навесні.
 2. Ні в якому разі не вводите покупця в оману. Не варто скручувати пробіг, стверджувати, що машина не бита і не фарбована, якщо вона побувала в аварії. Досвідчені покупці можуть без особливих зусиль виявити таку брехню.
 3. Не варто продавати автомобіль в розстрочку. Тільки кредитні фахівці банку можуть ретельно перевірити позичальника. Якщо ж покупцеві не вистачає грошей на придбання автомобіля, це його проблема, а не продавця. Нехай самостійно оформляє кредит, бере гроші в борг.

Якщо дуже терміново потрібно продати автомобіль, можна скористатися цікавою схемою:

 • Нерідко продавці встановлюють занадто низьку↓ вартість в оголошенні. Це привертає увагу до їх машині, створюючи ажіотаж серед покупців.
 • Кожному потенційному клієнту продавець в цьому випадку говорить, що за його автомобіль йому вже пообіцяли на кілька тисяч більше.
 • Зрештою по-справжньому зацікавлені покупці почнуть пропонувати ще більш високу ціну. Багатьом вдавалося досить вигідно і швидко продати свій автомобіль, саме використовуючи метод аукціону на підвищення ціни.

Що впливає на вартість автомобіля - 20 основних факторів

Найчастіше для визначення вартості автомобіля продавець аналізує оголошення про продаж подібних машин. Вони порівнюють основні параметри своєї машини з іншими продаваними і трохи занижують ціну. Такий варіант цілком прийнятний, але його не можна назвати вичерпним.

Не варто оцінювати свій автомобіль поверхнево. Слід уважно провести аналіз всіх його достоїнств і недоліків.

Щоб допомогти вам в цій нелегкій справі, нижче ми представляємо основні фактори, що впливають на ціну автомобіля.

Фактор №1. Марка, а також модель автомобіля

Перекупники ніколи не встановлюють ціну на рівні нижче ринкової. Причина цього криється не в тому, що вони хочуть заробити побільше.

Насправді, занижена вартість може викликати зайві підозри: раптом машина аварійна або в угоні. Тому слід визначити середню по ринку вартість і відштовхуватися від неї.

Фактор №2. Рік випуску

Варто проаналізувати вартість схожих автомобілів з точки зору року випуску. При цьому важливо враховувати наступне правило: чим він більший↑, тим вище↑ вартість машини.

Корисно пам'ятати, що рік випуску позначається абревіатурою РВ. Також може використовуватися скорочення РЕ, що означає рік початку експлуатації.

Продавці часто намагаються заплутати покупців, вказуючи замість року випуску - початок експлуатації. Це дозволяє їм прикрасити товар, штучно роблячи вік автомобіля більш привабливим. При цьому продавці нікого не обманюють, адже РЕ може бути більше, ніж РВ, якщо авто продадуть не відразу.

Фактор №3. Пробіг машини

В середньому пробіг приватного автомобіля, що не бере участі в комерційній діяльності, становить 15 тисяч кілометрів на рік. Звичайно, це середній показник, він характерний для тих, хто практично завжди їздить тільки по місту.

Якщо ж власник автомобіля працює в іншому місті, по вихідних відвідує дачу за сотні кілометрів від будинку, пробіг може досягати і 30 тисяч на рік.

Навіть якщо пробіг продаваного автомобіля перевищує середньостатистичні показники, немає сенсу нервувати. Грамотні покупці обов'язково розберуться, що до чого.

Якщо видно, що авто доглянуто, високий рівень пробігу не повинен лякати вас. Однак це може послужити підставою до вимоги про знижку з ціни.

При цьому і занадто маленька цифра на спідометрі може насторожити покупців. Вони можуть запідозрити, що пробіг скручений.

Фактор №4. Країна випуску

На вартість автомобілів впливає, в тому числі, країна-виробник. Більшість віддає перевагу іномарки, тому вартість автомобілів зарубіжних марок, зібраних в Україні, завжди нижче↓.

Якщо порівняти вартість однієї моделі автомобіля, виробленої в Америці і в Японії, останні коштують зазвичай більше. Пояснюється це досить просто: запчастини на японські автомобілі дешевше.

Фактор №5. Місцезнаходження керма

Деякі зі страхом відносяться до праворульних автомобілів, обходячи їх стороною. Інші-вважають за краще терпіти невеликі незручності заради якості японського автопрому. У будь-якому випадку іноземні машини з лівим кермом коштують дорожче.

Фактор №6. Комплектація

Комплектація є одним з найважливіших критеріїв оцінки автомобіля. Не в усі машини однієї марки, моделі, року випуску встановлені однакові доповнення. Тому важливо провести ретельне порівняння.

Слід також враховувати, наскільки справно працюють всі елементи комплектації. Якщо є які-небудь проблеми, варто чесно розповісти про них покупцеві. При цьому необхідно акцентувати увагу на тому, що вартість автомобіля знижена↓ вже з урахуванням цих особливостей.

Фактор №7. Тип коробки

Автоматична коробка передач, а також робот коштують більше↑, ніж механічна. Однак тут необхідно брати до уваги і те, де продається автомобіль.

 • Жителі сільської місцевості і невеликих міст воліють механічну коробку не тому, що вона дешевша, а тому, що вона практичніше.
 • У мегаполісах, для яких характерні пробки, попит на автомат і роботів вище незалежно від їх вартості.

Фактор №8. Об'єм двигуна

З одного боку, чим більший обсяг двигуна, тим вище вартість автомобіля. Але не все так просто.

Складнощі виникають при продажу машин з великим об'ємом, тим більше, якщо вони випущені досить давно. Пояснюється це тим, що при таких умовах істотно зростає витрата палива.

Фактор №9. Привід

Передній і задній привід не роблять особливого впливу на вартість. Інакше справа йде з повним приводом. Він завжди коштує дорожче.

Більш того, попит на нього зазвичай вище↑. Автомобілі з повним приводом можна швидко і вигідно продати.

Фактор №10. Кількість колишніх власників

З цим критерієм все досить просто. Якщо автомобіль неодноразово і часто перепродувався, навряд чи на нього буде високий попит з боку покупців. Набагато більш привабливі для них машини, в ПТС яких вписано трохи власників.

Фактор №11. Стан кузова

Вартість автомобілів, у яких є проблеми з лакофарбовим покриттям, повинна бути нижче↓. Справа в тому, що саме недоліки кузова кидаються в очі в першу чергу. Тріщини на бампері, відколи, подряпини та інші дефекти можна розгледіти вже на фотографіях в Інтернеті.

Однак не обов'язково виправляти недоліки кузова. Якщо немає часу або бажання, можна знизити↓ вартість продаваного автомобіля до мінімуму.

Фактор №12. Робота двигуна

Якщо є проблеми в роботі двигуна у продаваного автомобіля, по фотографіях цього не визначиш.

Однак покупець в будь-якому випадку перед укладенням угоди попросить проїхати на машині. Звісно, будь-яка грамотна людина з легкістю почує це. У підсумку доведеться істотно знизити↓ ціну.

Коли робота двигуна не відповідає нормі, продавцеві варто заздалегідь попередити про це покупця. При цьому необхідно розумно знизити↓ ціну.

Якщо не зробити цього, можна продавати автомобіль дуже довго. Доведеться чекати не розбираючоїся людини, яка мріє отримати машину тут і зараз або бачить лише зовнішню оболонку.

Фактор №13. Стан підвіски та оптики

Проблеми з підвіскою будь-який досвідчений автомобіліст визначить досить легко. Машина в цьому випадку починає гриміти, підстрибувати, гума у неї стирається нерівномірно. Грамотний покупець без проблем після огляду автомобіля визначить наявність таких проблем. Тому якщо стан підвіски плачевний, варто відразу знизити↓ ціну.

Що стосується оптики, тут також є певні параметри, які можуть впливати на вартість:

 • Комплектація автомобіля ксеноновими фарами може призвести до підвищення↑ його ціни.
 • Якщо ж фари звичайні і при цьому каламутні, покупець може зажадати зниження↓ вартості.

Мова не йде про тріщини або про розбиті стеклах фар і поворотників. Тут навряд чи щось допоможе продати автомобіль. Тому перш ніж розміщувати оголошення, варто привести в порядок оптику.

Фактор №14. Якість салону

На салон, так само як і на кузов, покупці звертають увагу в першу чергу. Тому тут так важливо справити сприятливе перше враження.

Займаючись передпродажною підготовкою автомобіля, слід вжити ряд дій, що стосуються чистоти салону:

 • пропилососьте не тільки підлогу, багажник, але і сидіння;
 • замініть або виперіть чохли;
 • оновіть килимки;
 • придбайте новий освіжувач повітря;
 • ретельно вичистіть попільнички;
 • звільніть і протріть бардачки.

Також варто перевірити покриття на стелі на предмет наявності плям. Щоб очистити їх самостійно, слід придбати засіб для килимів. Його розводять відповідно до інструкції. Після цього необхідно нанести розчин на пляму, через півгодини акуратно змити. Терти не варто, щоб не залишилися розводи.

Фахівці попереджають: спроба самостійно відмити покриття в салоні може істотно нашкодити. Тому вони рекомендують відразу звертатися в автосалон для отримання послуги з хімчистки.

Важливо розуміти: чистота салону практично не впливає на вартість автомобіля. Однак вона допомагає скоротити тимчасові витрати на продаж.

Фактор №15. Режим експлуатації

Городяни в більшості випадків купують автомобілі один у одного. Тому їм нічого не залишається, окрім як задовольнятися машинами з "замученим"/"втомленим " двигуном. Такі автомобілі, як правило, експлуатувалися в режимі "старт, стоп" - тобто в пробках і інших складних для двигуна умовах.

Ціна може бути нижче, якщо автомобіль експлуатувався в жорстких кліматичних умовах. Нічого хорошого, якщо на ній регулярно дрифтували.

Звичайно, про такі режими експлуатації розповідати не обов'язково. Більш того, якщо зовні авто не має серйозних дефектів, найчастіше такі теми не піднімаються.

До речі, в більшості випадків вважається, що жінки ? водять акуратніше, не лихачать. Тому автомобілі, у яких власниками були тільки дівчата, продаються швидше.

Фактор №16. Умови зберігання автомобіля

Ідеальним автомобілем можна назвати той, в якому ніколи не курили, а взимку на якому не їздили. Кращими умовами зберігання в холодну пору року вважається теплий провітрюваний гараж. Таку машину можна сміливо виставляти на продаж за максимальною ринковою вартістю.

Однак в більшості випадків теплі гаражі в Україні практично не провітрюються. Тому не варто відштовхувати покупців запевненнями, що всю зиму автомобіль на ніч заганяли в теплий гараж.

Занадто великі перепади температур погано впливають на машину. При попаданні в тепло лід на кузові і підвісці тане. Якщо гараж слабо провітрюється, що утворюється вологість не просихає. В результаті кузов і інші елементи автомобіля гниють і іржавіють.

Набагато привабливіше для покупців звучить наступна інформація:

 • за машиною якісно стежили;
 • в гараж заганяли на ремонт;
 • взимку паркувалися тільки на добре провітрюваних ділянках, в гараж намагалися не заганяти;
 • у морози не мили.

Фактор №17. Тюнінг та інші додаткові навороти

Не варто сподіватися, що вдасться збільшити ціну за рахунок наявності тюнінгу та інших надмірностей. Продавець може бути від них в захваті. Однак покупцеві, цілком можливо, вони ні до чого.

Навряд чи хтось погодиться доплачувати за потужну акустичну систему, спортивне кермо, лебідку та інші навороти.

Більш того, зроблений самостійно Тюнінг, незаконне Тонування, позаштатний кермо можуть привести до проблем в ДАІ. При постановці на облік їх можуть зажадати зняти.

Одним з небагатьох популярних наворотів є шкіряний салон. При його наявності можна спробувати підняти ціну. За всі інші доповнення гроші повернути навряд чи вдасться.

Єдиний варіант – чекати свого покупця. Однак навряд чи це ефективно. Швидше за все, чекати доведеться дуже довго.

Фактор №18. Аерографія

Слід мати на увазі, що Аерографія, так само як і Тюнінг, мало кому може припасти до смаку. З одного боку, багато хто любить розглядати подібні шедеври і захоплюються ними. Але з іншого боку, коли доводиться продавати такий автомобіль, вони придумують масу відмовок, аби не купувати машину з аерографією.

Все тому, що Аерографія завжди виконується на замовлення. Вона висловлює думки і переживання власника. Мало кому сподобається приміряти на себе чужий погляд на світ. Вони погодяться на це тільки в тому випадку, якщо їм не доведеться за це доплачувати, або на машину з аерографією їм дадуть знижку.

Немає сенсу збільшувати ціну на автомобіль через наявність малюнків. Якщо є бажання окупити вартість роботи, доведеться чекати покупця, якому малюнок припаде до смаку. Однак невідомо, скільки часу піде на це.

Фактор №19. Диски, шини, акумулятор

Багато продавців впевнені, що литі диски є надійними, красивими. Тому вони очікують, що при їх наявності можна продати автомобіль набагато дорожче. Якщо ж на додаток до цього пропонується зимова або літня гума, продавець вважає, що відбою в покупцях у нього точно не буде.

Насправді ж, в більшості випадків подібні доповнення ні на що не впливають. Їх покупці розцінюють як само собою зрозуміле.

Що стосується акумулятора, тут ситуація ідентична. Абсолютно неважливо, як давно ви його оновили. Навіть якщо Новий акумулятор придбаний пару днів тому, вартість автомобіля не зросте.

Фактор №20. Сервісна книжка

Якщо автомобіль придбаний недавно і досі обслуговується в офіційного дилера, продавець обов'язково повинен вказати на цей факт. Слід продемонструвати всі чеки, а також акти виконаних робіт.

Незважаючи на те, що це не збільшить ціну машини, інтерес до неї з боку зацікавлених покупців може істотно зрости↑.

До речі, сервісні книжки ведуть не тільки офіційні дилери. Сьогодні таку послугу пропонують багато надійних автосервісів.

Ще одним плюсом (+) може стати наявність страхового поліса КАСКО і керівництва по експлуатації. В принципі, чим більше документів на автомобіль надасть продавець, тим більше йому довірятимуть покупці.


Приймаючи рішення продати автомобіль, важливо уважно вивчити описані вище фактори, що визначають ціну на авто. Це допоможе зрозуміти, за рахунок чого можна збільшити його вартість.

Як правильно продати машину (автомобіль) самостійно в 2024 році - покрокова інструкція

Тепер приступимо до опису дій, які допоможуть швидко і дорого продати автомобіль. Важливо пам'ятати: результативність кожного кроку визначається тим, наскільки точно продавець дотримується поданих рекомендацій.

Читайте уважно покрокову інструкцію, як продати машину самому правильно.

Крок 1. Визначення ціни машини

В першу чергу слід визначитися, за якою ціною продавати автомобіль. Найлегше для цього прицінитися до машин такої ж моделі, виставленим на продаж на ринку. Для цього можна проаналізувати оголошення, розміщені в інтернеті, і вибрати середню вартість. Для більш точного визначення ціни важливо врахувати всі описані вище критерії.

До речі, деякі Інтернет-сервіси пропонують продавцям послугу з оцінки реалізованих машин. Досить вказати в спеціальній формі основні параметри продаваного авто, щоб дізнатися, скільки коштують подібні машини на найбільш популярних сайтах.

Тим, хто не довіряє подібним способам оцінки, можна порадити скористатися послугами професійного оцінювача. Він визначить точну ціну машини, спираючись на інформацію про всі параметри авто, а також на зовнішній його огляд.

Можна також порадити спочатку встановити на свій автомобіль максимальну ціну. Після цього залишається перевірити, скільки дзвінків за день надійде. Якщо потенційних покупців буде небагато, варто почати знижувати вартість до тих пір, поки не зросте кількість дзвінків. Такий варіант цілком прийнятний, якщо оголошення оформлено грамотно.

Крок 2. Передпродажна підготовка автомобіля

Продавець повинен пам'ятати: автомобіль, який він реалізує, сприймаючи як старий, стане новим для його покупця. Не варто забувати, що нікому не сподобається, якщо в новій машині він знайде плями, сміття, лушпиння від насіння, особисті речі попереднього господаря.

Передпродажну підготовку авто можна розділити на кілька етапів:

 • прибирання в салоні, а також при необхідності хімчистка;
 • виправлення дрібних дефектів корпусу;
 • прибирання під капотом.

Наявні на корпусі машини сліди іржі, а також невеликі подряпини слід підкоригувати спеціальним аерозолем. Після цього залишиться зафарбувати їх пензликом.

Купуючи старий автомобіль, будь-який покупець віддасть перевагу той, за яким доглядали. Однак немає сенсу маскувати за допомогою фарбування або штрихування глобальні дефекти. Такі дії можуть розкритися ще до підписання договору. В цьому випадку про вигідну угоду можна забути.

Варто видалити подряпини і тріщини, попередньо сфотографувавши їх. Фотографії будуть потрібні, якщо покупець почне сумніватися. Вони допоможуть довести, що на виправленому місці не було серйозних ушкоджень, а метою обробки стало всього лише поліпшення зовнішнього вигляду авто.

Замінювати лобове скло є сенс тільки в тому випадку, якщо є тріщини, які заважають огляду водія. Невеликі пошкодження не варто брати до уваги.

За таким же принципом слід діяти і з фарами. Якщо вони не розбиті і не мають серйозних пошкоджень, немає сенсу замінювати їх. Інакше у покупця може виникнути думка, що машина побувала в аварії.

Після цього необхідно перевірити справність роботи:

 • кондиціонер;
 • пічка;
 • підігріву скла;
 • склопідйомників та інших елементів.

У більшості випадків усунути наявні в них несправності нескладно. Однак проблеми в роботі таких елементів можуть призвести до необхідності істотно знизити ціну автомобіля.

Продавець повинен бути максимально чесним. Чим менше дефектів в машині покупець знайде сам, тим більш обгрунтованою буде встановлена вартість. ПРОДАВЕЦЬ при цьому буде відчувати себе набагато впевненіше і йому буде легше отримати за свою машину саме ту суму, на яку він розраховує.

Крок 3. Вибір способу продажу авто

Щоб порівняти наявні способи продажу, основні їх параметри ми представили в таблиці нижче.

Таблиця: "Особливості різних способів реалізації автомобіля"

Спосіб продажу Аудиторія Рівень безпеки Складність процедури продажу
Усна розповідь близьким, родичам, друзям і колегам Тільки найближче оточення, максимум знайомі знайомих Максимальний⇑ Мінімальний⇓
Інтернет-сайти оголошень Оголошення можуть побачити тисячі інтернет-користувачів, в тому числі потенційні покупці і перекупники Середній, є ризик стати жертвою шахрайських дій Низький↓
Досить заповнити готову форму, скласти опис, Додати фотографії
Авторинок Тільки потенційні покупці і перекупники, які відвідують цей ринок Середній, можна стати жертвою шахраїв, ризик ажіотажу серед перекупників Середня
Необхідно заплатити за торгове місце, провести час на ринку
Розміщення оголошення на автомобілі Тільки ті, хто бачить оголошення на задньому склі машини Середній, важливо завжди залишатися максимально пильним Середня
Потрібні витрати на виготовлення оголошення
Друковані видання Читачі друкованих видань, перекупники Середній, завжди є ризик шахрайства Середня
Для розміщення оголошення необхідно зв'язатися з Редакцією і внести плату
Трейд-ін Автосалон купує авто або пропонує його обмін на нову або стару машину з доплатою Високий↑ Високий↑
Доведеться усунути технічні недоліки, щоб не занизили вартість

Крок 4. Оформлення оголошення, що продає, підготовка фотографій і відеороликів

Важливо пам'ятати, що наявність якісного фото, відео, а також грамотно складеного опису багато в чому визначає, яку кількість потенційних покупців звернуть увагу на оголошення. Саме від цього в кінцевому підсумку залежить, як швидко вдасться продати автомобіль.

Більшість інтернет-ресурсів (сайтів) з продажу автомобілів дозволяють подавати оголошення абсолютно безкоштовно. Комісія тут стягується тільки за рекламу, тобто підняття оголошення в ТОП.

Щоб вигідно реалізувати машину, необхідно скласти грамотне оголошення, що продає. Воно повинно включати:

 • якісний опис;
 • вдалі фото;
 • в ідеалі – відео.

В оголошенні важливо ненав'язливо вказати на переваги автомобіля. При цьому не варто приховувати і недоліки. Тон оголошення повинен демонструвати, що продавець цінує свою машину, не поспішає з продажем і встановлює об'єктивну ціну.

Можна дати ряд рекомендацій щодо оформлення оголошення і створення фотографій:

 1. Фотографій слід зробити не менше 10. Необхідно фотографувати кузов, салон. При цьому фотографії слід робити з різних кутів. Це дозволить сформувати якусь 3D-модель автомобіля.
 2. Важливо пам'ятати про задньому фоні. Не слід фотографувати машину, що виставляється на продаж, на тлі темних гаражів, сірих будівель, сміттєвих баків.
 3. Опис має бути чітким, не дуже об'ємним, але і не лаконічним. Воно повинно включати делікатну вказівку на переваги. При цьому важливо уникати шаблонних фраз.
 4. Слід не тільки описати салон і стан кузова, але і вказати важливі додаткові відомості. Наприклад, скільки господарів було у автомобіля, чи регулярно змінювалося масло і розхідники, чи є сервісна книжка. Також слід розповісти про наявність тюнінгу та інших доповнень.
 5. Ідеальне оголошення також включає короткий відеоролик про автомобіль. Його наявність істотно збільшує ймовірність відгуку максимальної кількості потенційних покупців. До речі, зняте відео можна попередньо завантажити на YouTube або в соціальні мережі і розіслати всім друзям і знайомим.

Слід пам'ятати: метою розміщення оголошення є досягнення максимальної кількості дзвінків, метою телефонної розмови – призначення зустрічі, а метою зустрічі вже є продаж автомобіля.


До речі, ось особистий приклад хорошого оголошення з продажу автомобіля Mitsubishi Outlander, 2008 року випуску. Завдяки всім описаним тут фішкам, мені вдалося продати авто всього за 2 дні (разом з оформленням в МРЕВ) за максимально можливою ціною (тобто за ціною "вище за ринок").

Максимальна комплектація (салон - шкіра), бензин: обсяг 3.0 повний привід (4WD) - Японська збірка. Автоматична коробка передач - працює без проблем. 1 власник за весь час експлуатації автомобіля. Купував у офіційного дилера "Рольф". Реальний (чесний) пробіг (в основному по трасі КАД). За всі роки авто не був ні в одному, навіть дрібному ДТП. Нова зимова гума (поставлена на початку зими), нові гальмівні диски і колодки по колу. Літні диски - Kozei R18 на літній гумі (фото додається). Рідна аудіосистема - більше 8 колонок + Сабвуфер.

Проходження всіх ТО за регламентом. Встановлена сигналізація, протитуманні фари, захист двигуна. Причина продажу - купівля нового автомобіля. Стоянкам, кар прАйсам та іншим організаціям не дзвонити. Авто у власності, ставити нікуди не буду. Не терміновий продаж! Автомобіль продаю з метою покупки нового з салону.

В оголошенні про продаж автомобіля виділяємо ряд переваг:

 • надійний автомобіль, японська якість;
 • бережна експлуатація автомобіля;
 • за всі роки автомобіль не був ні в одному ДТП (навіть дрібному);
 • автоматична коробка передач (Не варіатор, робот та ін.!!!)
 • великий і просторий салон: поміщається багато речей, складаються задні сидіння;
 • є кондиціонер (нещодавно був заправлений);
 • більше 8 колонок + Сабвуфер
 • встановлена сигналізація, іммобілайзер (не поїде без мітки), блокування коробки передач (мультилок), захист двигуна;
 • зимова і літня гума на окремих дисках;
 • пару місяців тому замінив розхідники (рідини), по колу поміняв колодки і гальмівні диски.

Характеристики автомобіля:

Власників по ПТС: 1 Марка: Mitsubishi
Пробіг: 191000 км Рік випуску: 2008
Стан: не битий Тип кузова: позашляховик
Кермо: лівий Тип двигуна: бензин
Привід: Повний Коробка передач: автомат
Колір: Чорний Потужність двигуна: 220 к. с.
Об'єм двигуна: 3.0 Кількість дверей: 5
Модель: Outlander VIN або номер кузова: JMBXLCW6*8Z****98

Недоліки:

 • Відсутні (крім природної дбайливої експлуатації автомобіля).

По оголошенню зрозуміло, що продавець цінує свою машину, вчасно обслуговував її і дбайливо експлуатував, що означає за низькою ціною продаватися автомобіль не буде.

Крок 5. Переговори з покупцем

Розмова з покупцем слід будувати таким чином, щоб привернути максимальну увагу потенційного клієнта до переваг автомобіля і коротко вказати на недоліки.

При цьому важливо не дати можливості під час телефонного дзвінка детально розпитати про всі недоліки. Краще натякнути, що планується кілька переглядів на сьогодні і схилити клієнта до зустрічі найближчим часом.

Всі обговорення нюансів краще вести тільки під час показу автомобіля. Не варто говорити по телефону про наявні недоліки. Якщо нехтувати цим правилом, можна зовсім не дочекатися перегляду автомобіля.

Всі розмови про ціну, нюанси автомобіля ведіть тільки при перегляді автомобіля (у капота машини).

Крок 6. Підготовка договору купівлі-продажу автомобіля

Щоб оформити угоду з продажу автомобіля, потрібно скласти відповідний договір.

Договір купівлі-продажу оформляється в 3-х примірниках:

 • для продавця;
 • два примірники для покупця. Останній передає один з решти у нього договорів в ДАІ для оформлення автомобіля.

Важливо перед підписанням договору уважно перевірити його. Тільки якщо при заповненні не допущено помилок, можна вписати вартість автомобіля і поставити підпис на документі.

Незалежно від того, хто займається складанням договору, важливо пам'ятати правило: не можна поєднувати в одному документі друкований текст, написаний від руки.

Крім того, в бланку повинні бути відсутні виправлення, помилки, закреслення. У порожніх графах необхідно поставити прочерки.

До речі, фахівці рекомендують вказувати в договорі суму в останню чергу. Робити це слід тільки тоді, коли отримані і перераховані гроші.

Крок 7. Отримання грошей

Коли настає момент отримання грошей, продавцеві важливо залишатися гранично пильним.

Щоб угода закінчилася благополучно, слід дотримуватися ряду рекомендацій:

 1. Не варто брати завдаток (особливо без складання розписки);
 2. Гроші слід уважно перерахувати. Якщо виникнуть сумніви, не потрібно соромитися зробити це повторно;
 3. Не варто погоджуватися на переказ грошей на карту. Особливо це стосується випадків, коли для цього просять фото паспорта і карти;
 4. В ідеалі розрахунок варто проводити у відділенні банку. Тут можна не тільки переконатися у відсутності фальшивок, але і відразу покласти гроші на карту, щоб не пересуватися з готівкою. До речі, внесення коштів на рахунок допоможе не витратити їх до того моменту, поки не буде обрано нове авто.

Крок 8. Зняття авто з обліку

Автомобіль знімається з обліку через 10 календарних днів з дати його передачі покупцеві. Якщо новий власник не зробив цього, продавцю варто звернутися в ДАІ самостійно, щоб пройти процедуру призупинення реєстрації. Це дозволить уникнути цілого ряду проблем, в тому числі не платити податки і штрафи за вже продану машину.

Для зняття автомобіля з обліку в ДАІ слід надати наступні документи:

 • заява на зняття з обліку;
 • паспорт;
 • договір купівлі-продажу автомобіля.

На підставі договору між продавцем і покупцем у відділенні ДАІ в паспорт транспортного засобу вноситься запис про нового власника автомобіля.

Якщо продавець автомобіля нещодавно оформив поліс ОСЦПВ, є сенс повернути частину сплачених за нього коштів. Для цього необхідно розірвати договір зі страховою компанією, надавши їй договір купівлі-продажу автомобіля. На підставі того, що реєстрація машини на ім'я колишнього власника припинена, внесок за термін дії поліса буде повернений.

Останнє питання, яке виникає при продажу: що робити з номерними знаками. Насправді за старими нормами законодавства змінювати їх не обов'язково. Покупець в праві мав сам вирішити, чи буде він їздити з наявними державними номерами або отримає нові. Але зараз, завжди номера видаються нові.

Крок 9. Використання суми, що залишилася на розсуд продавця

Швидше за все, вже при виставленні автомобіля на продаж власник знає, куди він витратить отримані кошти. Приблизно в 85% випадків метою є придбання нової машини.


Якою б не була мета продажу автомобіля, важливо точно дотримуватись поданої вище інструкції. Це допоможе швидко провести угоду, зробивши мінімум помилок.

Як продати автомобіль швидко і дорого (вигідно) - ТОП-5 корисних порад

Продати дорого і швидко автомобіль цілком реально. Це актуально як для нових машин, так і для старих. Щоб виручити за автомобіль максимальну суму, можна скористатися порадами фахівців, поданими нижче.

Порада 1. Ретельно підготуйте оголошення і сам автомобіль

Величезне значення для швидкого продажу автомобіля має правильне оформлення оголошення. Про те, як слід складати якісне оголошення, що продає, ми вже розповідали.

Повторимо основні моменти:

 • Важливо докласти хороші фотографії, які дозволяють отримати всебічне уявлення про авто, що продається. В ідеалі оголошення краще доповнити відео.
 • Опис має бути досить докладним з акцентом на переваги автомобіля. Про недоліки слід згадати побіжно, даючи зрозуміти покупцеві, що вартість вже знижена з їх урахуванням.
 • Фахівці рекомендують користуватися спеціальними сервісами-агрегаторами. В цьому випадку досить скласти один шаблон опису. Використовуваний сервіс завантажить його на різні торгові майданчики і дошки оголошень.

Не менш важливим є і підготовка самої машини до продажу. Якщо автомобіль не буде помитий і прибраний, а оголошення буде неякісно підготовлено, привернути увагу реальних покупців навряд чи вдасться. Більше того, така поведінка демонструє шахраям і перекупникам, що продавець некомпетентний.

Порада 2. Дотримуйтесь правила ділового етикету під час переговорів

З потенційними покупцями слід спілкуватися максимально ввічливо, дотримуючись правил ділового етикету.

Не варто жувати жуйку, відволікатися в процесі переговорів на сторонні теми. Під час телефонного діалогу з покупцем важливо уникати стороннього шуму. Не варто вести переговори поблизу автодоріг, при плачі дитини або включених електроприладах.

Порада 3. Переконайтеся у відсутності у продаваного автомобіля відлякують нюансів

Важливо переконатися, що в автомобілі не горить лампочка, що сигналізує про наявність несправностей. Також слід усунути серйозні візуальні дефекти, неприємні запахи. Подібні нюанси можуть відлякати покупців під час огляду.

Більш того, необхідно переконатися в справності всіх додаткових елементів. Склопідйомники, кондиціонер і всі датчики повинні працювати справно.

Порада 4. Не бійтеся вести обгрунтований торг під час огляду машини

Продавець повинен пам'ятати, що торг з приводу вартості автомобіля слід вести тільки під час огляду.

Фахівці рекомендують заздалегідь уточнити, скільки буде коштувати усунути наявні у машини дефекти. Ці відомості важливо використовувати в процесі переговорів.

Величезне значення має також ведення торгів в позитивному ключі. Не варто скочуватися на банальну перепалку. Якщо покупець поводиться агресивно або вимагає занадто великої знижки, краще відмовити йому в зниженні ціни і в укладенні угоди.

Фахівці не рекомендують надавати знижку більш ніж на 3-5% від первісної вартості. Якщо покупець цікавиться остаточною ціною, продавцю слід сказати, що йому вже запропонували за автомобіль суму, що трохи менше, ніж вказана в оголошенні.

У цьому випадку у покупця не буде можливості сильно занижувати вартість за інших потенційних претендентів на цю машину. Таку дію з боку продавця є досить перспективним інструментом при веденні переговорів з покупцями.

Порада 5. Створіть відчуття ажіотажу навколо продаваного автомобіля

Фахівці рекомендують ненав'язливо організувати для потенційних покупців видимість ажіотажу навколо продаваного автомобіля. Для цього в діалозі необхідно натякнути на те, що найближчим часом плануються перегляди, або що вони вже були.

Також слід обережно натякнути: незважаючи на відсутність поспіху, баритися з продажем не планується, тому найближчим часом машина буде віддана тому, хто більше заплатить.

Інтерес до автомобіля з боку інших людей підстьобне реального покупця швидше прийняти рішення. Важливо не дати занадто багато часу на роздуми. Найкраще запропонувати покупцеві покататися, натякнувши, що у продавця обмежена кількість часу.

 Коли стане зрозуміло, що покупець практично дозрів, варто запропонувати йому приємне доповнення. В якості бонусу можуть виступати комплект гуми на інший сезон, нові килимки або інші комплектуючі, які продавець реально готовий віддати.


Уважно вивчивши представлені вище поради, слід постаратися точно дотримуватися їх. Це допоможе продати автомобіль швидко і максимально вигідно.

Як створити оголошення, яке допоможе швидко продати автомобіль

На порталах з продажу б/у машин розміщені сотні пропозицій. Щоб швидко продати автомобіль, потрібно створити таке оголошення, яке виділиться і приверне увагу покупців. Як же його підготувати?

Зробіть мінімум шість якісних фотографій

Якісні фотографії допоможуть прискорити продаж автомобіля. Чим їх більше, тим краще.

Обов'язково потрібно зробити фотки з кожного боку автомобіля і мінімум одне фото салону. Ще я рекомендую зробити одну стильну фотографію як "з журналу" і поставити її на головну. Можна, як варіант, зняти крупно як світиться фара, щоб машина йшла вдалину в перспективі. Величезною перевагою буде Відео. Тоді покупець зрозуміє, що ви від нього нічого не приховуєте.

Підготуйте машину для зйомки: помийте і виперіть чохли, відполіруйте глянцеві деталі. Фотографувати краще при денному світлі - ідеальний час близько 15 годин. Зверніть увагу на задній фон - він повинен бути красивим.

Якщо ви розмістите мінімум фото, та ще й поганих, покупець проігнорує оголошення.

Перед написанням оголошення вивчіть пропозиції конкурентів

Уважно перегляньте пропозиції про продаж машин зі схожими параметрами і зробіть краще. Включіть в опис все важливу інформацію, яка є в інших оголошеннях.

Правильне оголошення про продаж автомобіля повинно містити наступні дані:

 • Рік випуску автомобіля;
 • Пробіг;
 • Де обслуговувалася і як часто;
 • Проведені ремонти;
 • Перелік замінених деталей;
 • Поточний технічний стан і які процедури чекають;
 • Оснащення та додаткове обладнання.

Включіть в опис робочі фрази. Добре діють такі «автомобіль в стані нового», «жодного разу не підводив», «не ламався, не глух», «не видавав сюрпризів» і т. д.

Розкажіть історію автомобіля

Всі машини на сайтах оголошень плюс-мінус однакові. Конкуренція велика, особливо якщо авто з середньої цінової категорії. Щоб покупці звернули увагу саме на вашу "ластівку", в тексті опису розкажіть її історію. Чим більш барвистою і захоплюючою вона буде, тим краще.

Дайте потенційному покупцеві зрозуміти, що ви реально любили свій автомобіль, що він вас ніколи не підводив і вам дуже шкода з ним розлучатися.

Історію можна закінчити тим, чому ви продаєте улюблену машинку. Наприклад, хочете погасити іпотеку або купити авто іншого класу.

Додайте емоцій в текст оголошення

Правильне оголошення про продаж автомобіля включає в себе не тільки технічну частину, але і емоційну.

Коли покупець вибирає машину, у нього замилюється око від однакових оголошень. І якщо якийсь опис виділяється з маси, він несвідомо зупиняється і вивчає його більш уважно.

Як правило, в сегменті продажів б/у машин воронка звужена до автомобілів з конкретними характеристиками. Це означає, що покупці точно знають, який саме автомобіль вони хочуть і можуть собі дозволити (вони вже визначилися з маркою, бажаним роком випуску і пробігом). Щоб підвищити конверсію (залученість потенційних покупців), потрібно враховувати емоційні аспекти. За частотою проведеного часу машина для кожної людини - це другий будинок, тому я б продавала машину саме як будинок: з душею, історіями і теплими переживаннями. Наприклад, можна написати скільки важливих, зворушливих і душевних розмов підслухала оббивка салону. І до речі, вона в ідеальному стані!

Накиньте ціну і запропонуйте торг

Після того, як опрацьована візуальна і емоційна частина оголошення, переходите до вигод Вашої пропозиції.

Можна скористатися відомим маркетинговим прийомом - накинути до бажаної суми якийсь відсоток і написати, що торг доречний. Покупці не зрозуміють, до якої суми ви готові знизити цінник, і є ілюзія, що можна купити набагато дешевше, ніж у конкурентів.

Головне в цьому прийомі-заманити потенційного покупця на зустріч. Якщо людина вже приїхала, це 90% успіху. Покупець виділив час, йому не захочеться знову щось шукати, спілкуватися з іншими продавцями і призначати нові зустрічі. Він готовий купити машину, потрібно просто дотиснути.

Запропонуйте який-небудь бонус при покупці

Всі люблять халяву. Якщо ви запропонуєте щось в подарунок, шанси на успішну і швидку угоду зростуть. В оголошенні можна написати, що друга пара шин віддається в подарунок (нові куплені тільки в цьому році).

Як бонус, запропонуйте Чохли для сидінь, гумові килимки, брелок від офіційного дилера, брендований парасольку — все що завгодно. Дрібниця, а покупцеві буде приємно.

Запропонуйте спільне ТО

Напишіть в оголошенні, що готові разом з покупцем з'їздити на техогляд. Це переконає його у вашій чесності з приводу стану автомобіля.

Може, покупець навіть і не захоче нікуди їхати, але довіра до вас виросте.

Як швидко продати машину, якщо терміново потрібні гроші ? - перевірені рекомендації в різних ситуаціях

Причини, за якими приймається рішення про продаж автомобіля, у кожного свої: хтось приймає рішення купити нову машину, хтось переїздить в інше місто, кому терміново потрібні гроші на особисті потреби.

Трапляються і не дуже приємні ситуації: автомобіль зламаний або побував в аварії, а коштів на відновлення немає, або машина куплена в кредит, платити який далі немає можливості.

У будь-якому випадку, щоб швидко продати навіть проблемний автомобіль ? і отримати гроші, варто прислухатися до порад фахівців, дивлячись яка у вас ситуація (далі розберемо конкретні випадки).

1) Продаж авто з великим пробігом

Не варто лякатися навіть великого пробігу. Набагато гірше, ніж цифра на спідометрі, брехати і скручувати пробіг. Найкраще при досить великому пробігу просто знизити↓ ціну на продаваний автомобіль приблизно на 5-10%.

Якщо в добавок хочеться продати автомобіль максимально швидко, доведеться знизити ціну ще приблизно на таку ж суму.

Для вигідного здійснення угоди важливо запам'ятати приказку: з 3-ох параметрів – швидко, дешево і якісно, можна поєднувати лише 2. Тому якщо хочеться продати автомобіль швидко, то доведеться знижувати ціну і продавати дешевше.

2) Продаж кредитного автомобіля

Оформляючи кредит на покупку автомобіля, люди розраховують, що зможуть без особливих проблем погасити його протягом декількох років. Протягом деякої кількості часу їм дійсно це вдається.

Однак нерідко виникають ситуації, коли фінансове становище позичальника змінюється. Виникає питання, що робити, якщо немає можливості платити кредит далі. Фахівці впевнені, що кращим рішенням в подібній ситуації може стати продаж кредитного автомобіля.

В першу чергу при цьому важливо отримати згоду банку на термінову реалізацію предмета застави. У більшості випадків така процедура є чистою формальністю. Кредитний відділ банку навряд чи буде проти проведення такої процедури. При цьому позичальника попросять підписати певні документи.

Після цього буде прийнято рішення, чи буде займатися продажем сам клієнт або угода буде проводитися банком.

В такій ситуації можливі кілька варіантів розвитку подій:

 1. Самостійний пошук покупця і погашення кредиту за допомогою його грошових коштів. Сума, що залишилася вже перейде продавцеві.
 2. Переоформлення позики з продавця на покупця – інша не менш цікава можливість. Іншими словами, покупець передасть продавцеві частину вартості машини, що продається. Після цього він почне платити кредит банку.
 3. Процедурою продажу автомобіля може займатися і сам банк. У цьому випадку з суми, отриманої від реалізації машини, в першу чергу здійснюється погашення заборгованості. Тільки залишок буде переданий продавцеві.

3) Продаж автомобіля після аварії

Бувають ситуації, коли автомобіль необхідно продати після аварії. Сьогодні є компанії, які займаються придбанням аварійних машин. Звичайно, такий варіант є невигідним, проте він прийнятний, якщо необхідно продати автомобіль швидко.

Існує кілька основних варіанти продажу аварійних автомобілів:

 1. Якщо кузов не підлягає відновленню, за машину вдасться отримати вкрай невелику суму. В цьому випадку якщо знайшовся покупець, необхідно зняти автомобіль з обліку. Відповідно до нових правил така процедура називається списанням. Після неї машину можна буде тільки розібрати.
 2. Якщо після придбання планується відновити автомобіль, не варто його списувати. По суті, в цьому випадку його продають як завжди.
 3. Продаж аварійної машини за дорученням. Нічого страшного, якщо при цьому автомобіль не на ходу. На такій машині далеко виїхати не вийде, не вдасться нахапати штрафів, збити людину або потрапити в іншу неприємну ситуацію. Таким чином, є шанс, що не виникнуть проблеми в ДАІ та іншими розглядами. Однак фахівці все одно не рекомендують продавати автомобілі за дорученням.

4) Продаж аварійного автомобіля на запчастини

Ще одним способом позбутися від аварійного автомобіля є його продаж на запчастини.

Щоб зробити це самостійно, необхідно пройти ряд кроків:

 1. Отримання у страхової компанії згоди на продаж автомобіля. Також на цьому кроці необхідно зробити всі експертизи.
 2. Фотографування автомобіля і створення оголошення. На інтернет сайтах є спеціальні розділи для розміщення машин, які продаються на запчастини.

Зберігання аварійного автомобіля слід здійснювати в гаражі, або на стоянці, що охороняється. Якщо до машини буде вільний доступ, її можуть розтягнути по частинах.

Початкову ціну автомобіля для продажу на запчастини необхідно визначати за середньоринковою. Якщо подібні пропозиції в інтернеті знайти не вдасться, слід звернутися за консультацією до фахівців.

Якщо після розміщення оголошення не надходять дзвінки від потенційних покупців, слід знизити вартість.

Важливо розуміти: швидко продати аварійний автомобіль на запчастини навряд чи вдасться. Тому якщо виникла термінова необхідність в грошових коштах, найкраще звернутися до перекупників.

Ще один варіант – відвезти машину на розбирання. Тут можна залишити її під реалізацію, домовившись, що за кожну продану запчастину власник автомобіля отримає близько 60% її вартості. Проконтролювати хід реалізації в цьому випадку буде досить складно. Однак існує можливість досить швидко отримати хоча б якісь кошти.


Виходить, що продати досить швидко можна навіть "складний" автомобіль. Для цього варто прислухатися до порад фахівців.

Небезпеки, які можуть чекати продавця автомобіля – огляд 5 потенційно небезпечних ситуацій ?

З одного боку, при продажу автомобіля ризик менший, ніж при його купівлі. З іншого – небезпеки все-таки підстерігають і продавців. Щоб не стати жертвою шахрайських дій, слід поставитися до процесу продажу максимально відповідально.

Також вкрай важливо ознайомитися з найпопулярнішими проблемами, які можуть виникнути.

Ситуація 1. Покупець стверджує, що документи автомобіля не в порядку, стан залишає бажати кращого, продати його навряд чи вдасться

Подібні запевнення покупця за своєю суттю являють собою банальне залякування. Розрахунок при цьому на те, що продавець здасться і продасть автомобіль з максимальною знижкою від вартості. Подібні хитрощі найчастіше використовують перекупники.

Однак не варто лякатися і довіряти подібним словам, адже на будь-який автомобіль рано чи пізно знайдеться свій покупець. Якщо ж піддатися подібним запевненням, можна продешевити і постраждати від такого розводу.

Ситуація 2. Наявність зайвої "гостинності". Важливо максимально обережно садити до себе в автомобіль сторонніх

Перш за все, не варто пускати за кермо власного автомобіля чужих людей. По-друге, на зустріч з покупцем варто взяти з собою близьких, друзів або рідних.

В процесі тест-драйву важливо стежити, щоб в машину не сідали сторонні. Крім того, не слід нікого допускати на сидіння за водієм.

Ситуація 3. Покупець просить надати дані банківської картки для внесення авансу

Нерідко шахраї вже під час переговорів пропонують перевести аванс на банківську карту. Про те, що брати завдаток небезпечно, ми вже говорили раніше.

Також не втомлюємося повторювати, що не можна надавати незнайомим людям інформацію про банківську карту і документи, що засвідчують особу.

Наскільки б вигідно не здавалося пропозицію потенційного покупця, слід відмовитися від нього. Особливо це стосується випадків, коли воно надходить під час телефонних переговорів.

Ситуація 4. Покупцеві передається оригінал техпаспорту, 2-ий ключ від автомобіля до підписання договору купівлі-продажу та отримання грошей

Якщо не брати до уваги цю небезпеку, існує ризик, що автомобіль просто поженуть. Якщо покупець пропонує заставу в обмін на другий ключ і техпаспорт, фахівці рекомендують відразу їхати з місця показу машини.

Ситуація 5. Отримання підроблених грошей за продану машину

Під час продажу автомобіля завжди є ймовірність отримати в оплату фальшиві гроші. Автомобіль коштує недешево, тому тут завжди діє багато шахраїв.

Щоб не отримати в обмін на автомобіль фальшивки, всі розрахунки варто проводити в банку ?.


Якщо уважно вивчити описані вище небезпеки і докласти максимум зусиль, щоб не зіткнутися з ними, практично напевно вдасться уникнути великої кількості неприємностей.

Відповіді на часті запитання (FAQ)

У тих, хто продає автомобіль (особливо якщо він робить це в перший раз), може виникнути чимало запитань. Щоб заощадити Ваш час, ми відповідаємо на найпопулярніші з них.

Питання 1. Продав машину, а новий власник не поставив машину на облік. Як зняти з обліку автомобіль, проданий за договором купівлі-продажу?

Сьогодні продавець не зобов'язаний знімати з обліку автомобіль після здійснення угоди. Незважаючи на це, фахівці рекомендують приблизно через 2 тижні перевірити, перереєстрував новий власник автомобіль на себе.

Провести перереєстрацію новий власник зобов'язаний протягом 10 днів з моменту придбання автомобіля.

Якщо після придбання автомобіля покупець не поставив його на облік на себе, можна використовувати такі варіанти дій:

 1. Зв'язатися з новим власником і уточнити, з чим пов'язана проблема. Після цього залишається попросити його залагодити питання найближчим часом. Цілком можливо, що причиною відсутності перереєстрації є банальні від'їзд, хвороба або відсутність вільного запису в ДАІ. Якщо новий власник досить адекватний, він постарається виправити ситуацію найближчим часом.
 2. Також після продажу можуть виявитися проблеми з автомобілем, що стосуються обтяжень. У такій ситуації вже вина самого продавця. Якщо таке станеться, покупець має повне право розірвати договір купівлі-продажу і зажадати назад сплачені за машину грошові кошти. У такій ситуації кращим вирішенням проблеми буде спільне відвідування відділення ДАІ колишнім і новим власниками.

Якщо покупець неодноразово обіцяє продавцеві поставити автомобіль на облік, але не робить цього, можна пригрозити тим, що договір купівлі-продажу буде розірвано, а автомобіль утилізований. Якщо налаштуватися рішуче, це допоможе підігнати нерозторопного покупця.

Проте фахівці не рекомендують лякати нового власника заявою про викрадення. Якщо він пред'явить договір купівлі-продажу, обман розкриється, і відповідати перед законом доведеться вже продавцю.

Щоб розуміти, які дії слід зробити, якщо новий власник не ставить куплений автомобіль на облік, слід ознайомитися з наведеними нижче алгоритмом дій у подібній ситуації:

 1. Звернутися в будь-яке відділення ДАІ, пред'явити договір купівлі-продажу і заяву про зняття автомобіля з обліку.
 2. За підсумками розгляду заяви реєстрація машини буде анульована, а державні номери подано в розшук.

Подібне звернення до держорганів є абсолютно безкоштовним. Мито за процедуру не передбачено.

Коли автомобіль буде знятий з обліку, вже при першій перевірці документів машини будуть вилучені номери, а власнику виписаний штраф. Ще одним недоліком подібних дій для покупця є те, що під час реєстрації йому доведеться сплатити оформлення нових державних номерів. Не варто забувати: номер, який був на автомобілі при покупці, буде анульований.

Питання 2. Де можна продати автомобіль з пробігом, подавши оголошення безкоштовно?

Сьогодні велика частина автомобілів продається через інтернет. При цьому для ефективного продажу важливо правильно вибрати торговельний майданчик. Тому нижче представлений рейтинг кращих сайтів.

Слід мати на увазі, що на кожному представленому сайті діють не тільки прямі покупці, але і перекупники.

 1. AUTO.RIA
 2. RST.ua
 3. OLX.ua
 4. АвтоБазар - ab.ua
 5. Automoto.ua

Питання 3. Продав автомобіль за договором купівлі-продажу, але на нього приходять штрафи. Що робити?

Якщо була проведена угода продажу автомобіля, але штрафи продовжують надходити, в першу чергу слід звернутися до найближчого відділення ДАІ. При пред'явленні договору купівлі-продажу тут припинять реєстрацію машини. В результаті новий власник буде змушений провести реєстрацію автомобіля на себе.

Зрештою старому власнику перестануть надходити штрафи, а також повідомлення зі сплати податку. Також можна домогтися анулювання вже отриманих штрафів.

Питання 4. Чи можна продати машину, якщо вона з автокредитом?

Кредит на придбання автомобіля є досить популярною послугою. Він дозволяє придбати вподобану машину відразу, а не збирати на неї протягом тривалого періоду часу.

Однак далеко не завжди вдається повністю погасити кредит. Фінансова ситуація позичальника може змінитися в будь-який момент. В результаті виникає питання: чи можна продати автомобіль, який знаходиться в кредиті.

Перш ніж приступити до пошуку покупця, важливо провести ретельний аналіз наявної ситуації.

Спочатку слід вивчити кредитні документи. Все залежить в першу чергу від умов кредитування.

 • Якщо була оформлена нецільова споживча позика, обмеження на куплений автомобіль відсутнє. Відповідно, проблем з продажем в цьому випадку не виникає.
 • Якщо машина придбана в результаті оформлення автокредиту, ситуація набагато складніше. У цьому випадку вона виступає предметом застави і забезпечує виконання позичальником взятих на себе зобов'язань.

Щоб уникнути різного роду неприємностей, важливо запам'ятати кілька нюансів:

 1. Банк завжди готовий піти на певні поступки позичальникам, якщо вони не можуть далі вносити щомісячні платежі. Тому в першу чергу необхідно звернутися в кредитну організацію. Цілком можливо, співробітники запропонують допомогу, розробивши кілька вигідних варіантів повернення боргу.
 2. Ні в якому разі не варто організовувати продаж кредитного автомобіля за спиною у банку. Право банку на вимогу частини вартості автомобіля підтверджується документально. Якщо приховувати інформацію від покупця, підуть звинувачення в шахрайстві і судові розгляди. В кінцевому підсумку банк може зажадати у позичальника виплати боргу разом з відсотками.
 3. Існує можливість, що банк виведе автомобіль з-під застави, переоформивши кредит. У цьому випадку повні права на машину отримує позичальник, але в якості забезпечення він надає будь-яке інше майно, наприклад нерухомість.

Фахівці рекомендують ще на етапі оформлення кредиту подумати над тим, як діяти в ситуації, якщо буде потрібно продати автомобіль. Важливо пам'ятати: автокредит доведеться платити протягом декількох років, ситуація за такий термін може серйозно змінитися.

Слід враховувати, що продаж кредитного автомобіля може бути тривалою. Більше того, вартість може бути досить низькою⇓, а за послуги різних посередників доведеться сплатити комісію.

В першу чергу необхідно звернутися в банк і дочекатися його рішення. У більшості випадків пропонується знайти покупця самостійно або скористатися послугами автосалону.

У такій ситуації існують 2 способи реалізації кредитного автомобіля:

 1. Оформлення довіреності. Для цього продавець і покупець повинні спільно звернутися до нотаріуса. Після цього той, хто купує автомобіль, вносить за власника необхідну для погашення позики суму в банку. Частину вартості машини, що залишилася, він передає безпосередньо продавцеві. Проте слід розуміти, що навіть така довіреність не може дати якусь гарантію покупцеві. Тому такий варіант найкраще використовувати для продажу автомобіля знайомим, друзям або родичам. Покупець повинен бути впевнений в чесності продавця.
 2. Заміна власника. В цьому випадку процес повністю здійснюється в банку. Кредитна організація розглядає покупця в якості позичальника. Якщо приймається позитивне рішення за поданою заявкою, борг переводиться на нового власника. Він починає виплачувати суму позики банку, що залишилася, а різницю між цією сумою і вартістю автомобіля передає продавцю. Такий варіант вигідний для всіх. Ніхто нічого не втрачає, позичальник залишається з чистою кредитною історією, а банк отримує в кінцевому підсумку відсотки, на які він розраховував.

Важливо розуміти: жодна кредитна організація не бажає забирати у позичальника автомобіль і самостійно продавати його. У цьому випадку банк просто втратить час і гроші. Саме тому не варто боятися звернутися до кредитора в будь-який момент.

Як продати кредитну машину - 3 законних способи

Сьогодні продаж кредитного автомобіля не є проблемою. Можна виділити 3 основних цілком законних способу здійснити операцію. Важливо уважно вивчити особливості кожного, щоб вибрати оптимальний.

Спосіб 1. Допомога банку

Цей варіант підходить для тих, хто шукає найпростіший спосіб. Більш того, спроби діяти без відома кредитної організації можуть бути розцінені як шахрайство.

Тут існує кілька основних варіантів:

 1. Заміна предмета застави. Цей варіант дозволяє швидко вивести автомобіль з-під обтяження. При цьому застава переноситься на інше майно, наприклад нерухомість. Звичайно, є певний ризик, адже завжди неприємно закладати будь-яку власність. Однак найчастіше інших варіантів немає.
 2. Реструктуризація позики передбачає зміну умов кредитування. Банк може запропонувати позичальникові збільшення терміну або скорочення↓ процентної ставки. В результаті зменшується розмір щомісячних платежів, здійснювати виплати стає легше. Щоб збільшити ймовірність того, що банк піде назустріч позичальнику, найкраще пред'явити документи, що підтверджують зміну фінансового становища.
 3. Аукціон. Автомобіль може бути проданий через торги. Проте в цьому випадку вартість машини може бути серйозно занижена⇓. У підсумку не завжди виручені кошти покривають суму заборгованості. Якщо ситуація складеться таким чином, доведеться доплачувати зі своєї кишені.
 4. Переоформлення кредиту на іншого позичальника. Деякі покупці згодні придбати кредитний автомобіль. Банк досить швидко готує необхідні документи. Покупець погашає кредит за позичальника, різниця між цією сумою і вартістю автомобіля передається продавцю.

У ситуації, коли позичальник не може своєчасно вносити щомісячні платежі, банк має право виставити автомобіль на торги. Якщо вирученої від продажу суми не вистачить для погашення боргу, кредитор притягне позичальника до судової відповідальності.

Спосіб 2. Дострокове погашення автокредиту

Для збереження кредитної історії ідеальним варіантом є дострокове погашення заборгованості. Але тут постає питання: де взяти для цього гроші.

Існують кілька основних варіантів:

 1. Споживча позика в іншій кредитній організації. Цей варіант підходить, коли по автокредиту склалася дуже складна ситуація і позичальник отримує вимогу кредитора про погашення існуючої позики. Оформлення споживчого позики допоможе ненадовго скоротити тиск з боку банку і не зіпсувати кредитну історію.
 2. Погашення автокредиту новим власником автомобіля. Позичальник самостійно знаходить покупця, який заплатить за нього решту суми боргу. Однак знайти таких людей непросто, так як чимала кількість подібних покупців втратили власні гроші через шахрайські дії.
 3. Продаж будь-якого майна або позику грошей у друзів і близьких. Цей варіант вирішення ситуації, що склалася вельми популярний і простий. Таким чином можна досить швидко позбутися від заборгованості по автокредиту.

Незалежно від того, який буде обрано варіант, можна отримати достатню відстрочку для того, щоб спокійно зайнятися продажем автомобіля. Якщо не буде поспіху, за машину можна отримати велику суму.

Спосіб 3. Trade-in

Trade-in – послуга, яку надають деякі автосалони. Суть її полягає в тому, що така компанія купує старий автомобіль, замість якого можна вибрати новий.

Якщо при цьому купується салоном машина є кредитною, організація погасить борг в банку, а решту суми візьме в оплату нового авто. До речі, деякі салони надають знижки покупцям, які користуються такою послугою.

Питання 5. Які нюанси продажу автомобіля юридичною особою фізичній особі?

Продавцем автомобіля можуть виступати не тільки фізичні, а й юридичні особи. При цьому угода з реалізації має мало відмінностей від традиційної. Однак перш ніж придбати автомобіль у організації, слід вивчити основні нюанси даної процедури.

Не завжди покупка машини у компанії може бути безпечною. Під час проведення процедури доведеться враховувати особливості відчуження майна, яке стояло на балансі юридичної особи. Тому необхідно враховувати особливі запобіжні заходи.

За своєю суттю процедура продажу автомобіля організацією практично не відрізняється від угоди, що проводиться фізичними особами. Алгоритм при цьому наступний:

 1. Підставою укладення угоди виступає договір купівлі-продажу, в який вносяться реквізити сторін. При цьому закон вимагає, щоб для організації стояв підпис уповноваженої особи, а також печатку компанії.
 2. Для здійснення угоди обов'язково підписання акта прийому-передачі автомобіля, документів на нього, а також ключів.
 3. Автомобіль необхідно зняти з обліку і перереєструвати на покупця.
 4. Передача грошей в оплату придбаного автомобіля може здійснюватися готівкою з оформленням розписки або безготівковим шляхом.

Проте, є ряд нюансів, які слід враховувати до того, як угода буде здійснена. Це стосується перевірки юридичної чистоти угоди, а також самої організації.

Існує ряд небезпек при проведенні угоди з організацією. Перевірку варто почати з аналізу наявності проблем, які можуть в майбутньому призвести до анулювання договору купівлі-продажу.

З цією метою необхідно зробити наступні дії:

 1. Аналіз фінансового становища юридичної особи на предмет наявності невиконаних зобов'язань. Важливо пам'ятати, що компанія несе відповідальність за боргами всім своїм майном. Якщо по відношенню до юридичної особи виставлені серйозні фінансові вимоги, угода з продажу активу, що числиться на балансі, може бути визнана недійсною.
 2. Якщо представник компанії просить вказати в договорі вартість менше, ніж сума, що передається в оплату автомобіля, покупець виявляється втягнутим в шахрайську схему. У цьому випадку перед наглядовими органами організація звітує в меншій сумі.

У будь-якому випадку, якщо є сумніви з приводу законності діяльності організації, угода з продажу буде пов'язана з високим рівнем ризику. Щоб не опинитися залученим в судові розгляди, покупець повинен заздалегідь провести перевірку продавця.

Нерідко організаціями-продавцями автомобілів виступають спеціалізовані салони, які з подібних угод отримують прибуток.

Щоб переконатися в законності і безпеки угоди, покупець повинен зробити ряд дій:

 1. Вимагати виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб.
 2. Знайти інформацію про компанію на публічних інформаційних сайтах, щоб проаналізувати її репутацію.
 3. Відвідавши сайт податкової служби, виключити ймовірність наявності претензій до організації з приводу платежів до бюджету, а також того, що компанія належить до одноденків.
 4. В Інтернеті проаналізувати інформацію про останні зміни, внесені організацією в реєстраційні дані. Деякі з них здатні негативно вплинути на майбутню угоду.
 5. Переконатися, що стосовно організації не розпочато процедуру банкрутства, відсутні виконавчі провадження та арбітражні позови.

Якщо учасником угоди є не директор організації, а довірена особа, важливо ретельно перевірити документ, яким він уповноважений на продаж автомобіля.

Важливо враховувати наступні його особливості:

 1. довіреність повинна бути завірена нотаріально і оформлена на спеціалізованому бланку;
 2. не допускається оформлення документа від руки.

Якщо не дотримуються ці 2 вимоги, директор організації в будь-який момент може скасувати угоду як не відповідає вимогам законодавства. В договорі не допускаються ніякі скорочення. Якщо правочин здійснюється з уповноваженою особою, у цьому документі обов'язково має бути вказівка на дату та номер виданої довіреності.

Ще раз повторимося: суму продажу занижувати неприпустимо. Справа в тому, що покупця в цьому випадку може очікувати не тільки відповідальність за законом.

Якщо угода буде скасована, поверненню підлягає тільки та сума, яка вказана в договорі. Щоб уникнути претензій щодо реальної ціни автомобіля, важливо забезпечити наявність оцінки експерта.

Таким чином, думка про те, що покупка автомобіля у юридичної особи безпечна, невірно. Щоб максимально скоротити рівень ризику, важливо дотримуватися рекомендацій експертів.

Питання 6. Як продати авто за дорученням?

За своєю суттю продажу автомобіля за дорученням просто не буває.

Довіреність являє собою нотаріально завірений документ, який дозволяє особі, що володіє їм, діяти від імені власника автомобіля. Довіреність є тимчасовим документом, термін дії якого обмежений.

Набагато розумніше продавати автомобіль за допомогою оформлення договору купівлі-продажу. Це дозволяє повністю зняти відповідальність з продавця, якщо новий власник отримає серйозний штраф у процесі керування автомобілем, потрапить в ДТП або опиниться в іншої непередбаченої ситуації. Іншими словами, важливо правильно підходити до процесу реалізації автомобіля.

Питання 7. Як можна продати автомобіль, який був отриманий у спадок?

Якщо власник автомобіля помер, новий власник повинен в першу чергу вступити в права спадкування. Після цього він отримає нотаріальні документи, які підтверджують його право розпоряджатися машиною.

У підсумку залишиться тільки оформити власність на автомобіль, зареєструвати його в ДАІ. Коли всі необхідні документи будуть отримані, можна приступити до продажу.

Висновок + відео

Таким чином, продати автомобіль досить швидко і вигідно цілком реально. Продавцю важливо бути готовим, що йому доведеться прикладати певні зусилля. При цьому йому можуть дзвонити не тільки потенційні покупці, але і перекупники, а також шахраї.

Продаж автомобіля займе певну кількість часу. Однак є варіанти, які допоможуть оформити угоду досить швидко. Щоб угода виявилася максимально безпечною, слід вивчити всю інформацію і нюанси проведення операції.

Читайте також: Що таке лізинг.

На цьому у нас все. Ми бажаємо читачам "БізнесКіт.сом" максимально вигідного продажу автомобіля в разі необхідності!

P.S. Діліться цією статтею в соціальних мережах, а також своїми думками або зауваженнями по темі публікації в коментарях нижче. До нових зустрічей!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити