Вітаємо читачів "BiznesCat.com"! Сьогодні ми розповімо, як правильно скласти резюме для влаштування на роботу і де завантажити зразок резюме на роботу.

На просторах Інтернету є безліч порад про те, як написати резюме на роботу правильно. Узагальнивши всю інформацію, ми виділили основні аспекти в даній статті. Прочитавши її, ви дізнаєтеся нові стандарти і правила, актуальні на 2024 рік, які особисті якості і ключові навички в резюме краще вказати і для чого потрібний супровідний лист до резюме.

Як правильно скласти резюме

Що таке резюме і для чого воно потрібне - визначення та терміни ?

Резюме являє собою інструмент, за допомогою якого роботодавець дізнається про вас і ваш професіоналізм.

Резюме (від франц. résumé) – це лаконічна презентація себе, своїх спеціальних навичок, досягнень на попередніх місцях роботи, персональних якостей, - всього, що ви плануєте застосовувати на майбутньому місці роботи для того, щоб заробляти гроші.

Мета резюме - створення про працівника позитивного враження (заочно), щоб в майбутньому потрапити на співбесіду (очну зустріч) з роботодавцем.

Завдання резюме - отримати роботу за мінімальний час.

У того, хто вперше взявся складати своє резюме, це займе багато часу, адже важливо зробити це якісно, за всіма існуючими правилами, досконально вивчивши питання.

Важливо поставитися до написання свого резюме гранично серйозно. Для цього необхідно вивчити відповідні матеріали і можливо навіть звернутися до професійних кадровиків з питанням про те, як написати гарне резюме.

Основні правила складання резюме на роботу ?

Завдяки вмінню складати грамотні резюме, ви ніколи не зіткнетеся з труднощами при працевлаштуванні. Отже, які ж правила успіху при написанні резюме?

Існує 3 основних правила для успішного складання резюме:

 1. Акцентування на ваших перевагах. Не варто згадувати свої недоліки в резюме. Можливо, про них вам доведеться розповідати безпосередньо на співбесіді.
 2. Акуратне форматування тексту і його структурована подача – важливі складові, які зроблять ваше резюме приємним для прочитання. Обсяг вашого резюме не повинен перевищувати 2 сторінок. Ваше завдання лаконічно викласти основну інформацію, яку ви хотіли б про себе повідомити.
 3. Оптимізм і віра в себе. Життєрадісний настрій притягує успішний результат подій. Ви неодмінно отримаєте посаду, якщо будете в себе вірити!

Як оформляється форма резюме - основні правила написання

Розглянемо також, як потрібно оформляти резюме і за якими параметрами, вона буде вважатися правильно викладеною.

При цьому, існують деякі правила, пам'ятати які немає особливої необхідності, досить тільки виписати їх на окремий листочок і використовувати при необхідності.

 • Слово "Резюме" писати не потрібно.
 • Працюючи в програмі Word, обов'язково вибрати шрифт Times New Roman. Він вважається найзручнішим і приємним для сприйняття.
 • Колір шрифту вибираємо чорний. Це дозволяє не відволікатися на інші кольори і сконцентруватися на самій інформації.
 • Встановлюємо розмір, рівний 12 кегль. Але, при цьому, в самій верхній частині листа обов'язково вказуємо ПІБ, які просто виділяємо і міняємо розмір на 14 кегль. Це дає можливість акцентувати увагу саме на особисті дані і запам'ятати їх, що переважно важливо при роботі з іншими резюме.
 • Поля вибудовуємо наступним чином: верхнє – 2 см, нижнє — 2 см, праве — 2 см, ліве — 1 см.зручність розмітки полів таким чином, згодом відбивається при формуванні особової справи і зборі документів в папку.
 • Міжрядковий інтервал найкраще зробити одинарним. Це дозволить і розмістити більше інформації на одному аркуші і не порушить структуру самого документа.
 • Якщо раптом виникає необхідність щось особливо виділити або зробити акцент на цій інформації, то найкраще її виділити жирним шрифтом, не вдаючись до послуг підкреслення або курсиву. При такому способі текст буде виглядати органічно і стане легким для сприйняття.
 • За структурою викладу матеріалу, резюме варто розділити на абзаци, візуально визначаючи цілісність всієї інформації.
 • Формуючи свою візитну картку, не варто використовувати рамки і різні символи. Це діловий документ, і до його оформлення варто підходити серйозно.
 • Викладаючи свою інформацію не потрібно відступати від наміченого плану, писати важливо діловою мовою, торкаючись основних аспектів.

Як правильно скласти (написати) резюме для влаштування на роботу - 9 етапів + зразок 2024 готового стандартного резюме 

Нижче ми коротко і з картинками покажемо, як складається правильне резюме, яке зацікавить роботодавця. Подібно озеру - краплею за краплею ви побачите як воно з'явиться на ваших очах.

Етап 1.1. Найменування

Вгорі першої сторінки має бути написано ПІБ того, кому воно належить в один рядок. Навіщо це потрібно?

резюме

Уявіть ситуацію: ви виявили, що в одній з вподобаних вам компаній відкрита вакансія. Зателефонувавши туди, щоб уточнити чи вільна вона, Ви почули позитивну відповідь і вас попросили надіслати своє резюме. Якщо ви не підпишите його, вам можуть не передзвонити.

Етап 1.2. Мета

У написання резюме повинна бути чітка і ясна мета. Виглядати ця фраза може так: "Мета — здобуття посади дизайнера". На період пошуку роботи ви - здобувач.

Етап 2. Особисті дані

резюме

Тут ви зобов'язані вказати наступну інформацію про себе:

 • ваша дата народження;
 • адреса проживання;
 • телефон для зв'язку;
 • електронна адреса;
 • сімейний стан.

Етап 3. Освіта

Дані про освіту необхідно писати по порядку в разі, якщо у вас воно не одне.

Наприклад:

 1. Сумської політехнічний університет, 2003 – 2008. Спеціальність: перекладач у сфері професійної комунікації (бакалавр);
 2. Сумської політехнічний університет, 2008 – 2012. Спеціальність: економіст (магістр)

резюме

Етап 4. Досвід, стаж та перелік посадових обов'язків

Вказувати місця роботи слід, починаючи з останнього, якщо воно у вас не одне. Крім того, необхідно вказати період вашого перебування на посаді в цій компанії.

Наприклад:

 1. Травень 2003 - вересень 2011, ТОВ «Комп'ютерні системи». Посада: менеджер з продажу;
 2. Квітень 1999 - Травень 2003, ТОВ «Електроніка». Посада: менеджер з продажу.

резюме

Даний етап не є обов'язковим, якщо ви хочете отримати поширену посаду, а до цього займали аналогічну. Але при необхідності дані про обов'язки можна включити наступним пунктом після посади.

Етап 5. Ваші досягнення

Цей пункт є найважливішим в резюме. Ваша освіта та досвід роботи, можливо, навіть не є пріоритетними в конкретному випадку.

резюме

Вкрай важливо вказувати досягнення, ЗДІЙСНЕНІ вами НА попередніх місцях роботи, для того, щоб майбутній керівник відразу дізнався, за які навички він буде вам платити.

А для того, щоб ваші досягнення відразу кинулися в очі співробітникам відділу кадрів, необхідно використовувати слова-маркери, що виділяють основні ваші дії:

Наприклад:

 • збільшила кількість клієнтів "теплої" бази на 30% за 2 місяці;
 • розробила нову методику ведення клієнтської бази;
 • зменшила обсяг витрат компанії на 60%.

А ось приклад того, як писати про свої досягнення не слід:

 1. працювала над збільшенням числа «теплих» клієнтів;
 2. брала участь у створенні методики ведення клієнтської бази;
 3. зменшувала витрати компанії.

Якщо в списку ваших досягнень будуть фігурувати конкретні цифри, це стане для вас додатковим бонусом.

Етап 6. Додаткова інформація

резюме

В даному пункті необхідно вказати Ваші сильні якості, спеціальні знання і навички, наявність яких є ключовим на посаді, на яку Ви претендуєте.

Тут можна вказати наступну інформацію:

 • Комп'ютерна грамотність. Ці навички актуальні для тих, чия робота тісно пов'язана з роботою на комп'ютері з різним програмним забезпеченням. Наприклад, для розробників, економістів це слід обов'язково вказати.
 • Наявність автомобіля, водійських прав і стажу водіння. Вони важливі в разі, якщо ваша майбутня зайнятість пов'язана з водінням автомобіля або частими відрядженнями.

Тобто, в графі «додаткова інформація» потрібно вказати: є л/а, категорія В, стаж водіння – 10 років.

Етап 7. Особисті якості та ключові навички в резюме

Занадто докладний опис ваших особистих якостей в резюме нікому не потрібно. Особливо, якщо вони не мають ніякого відношення до посади, на яку Ви претендуєте. Тому про свою дружелюбність і прагнення допомагати людям писати не потрібно.

Наприклад:

Якщо ви плануєте отримати роботу секретаря, потрібно вказати:

 1. уважність;
 2. доброзичливість;
 3. оперативність;
 4. здатність швидко здобувати нові навички та вміння;
 5. здатність виходити з конфліктних ситуацій.

резюме

Інформацію про наявність у вас вокальних даних або відмінною фізичної підготовки краще опустити.

Етап 8. Відгуки та рекомендації

Додатковою заявкою на успіх вашого резюме стане згадка ПІБ і займані посади ваших попередніх керівників.

резюме

Ви також можете вказати контакти колишніх керівників для Вашого майбутнього роботодавця. Можливо, йому буде цікаво дізнатися про ваші професійні навички докладніше. Або він захоче почути відгук про вашу роботу на колишньому місці особисто від них.

Можливо, ваш майбутній роботодавець не скористається наданими контактами, але їх наявність дозволить йому більше довіряти вам.

Крім того, в кінці вашого резюме слід написати про те, як скоро ви можете приступити до обов'язків, а також очікувану оплату вашої праці.


Приклад-зразок резюме на роботу

Готовий зразок резюме на роботу (актуальний на 2024 рік)

Що таке супровідний лист до резюме + приклад ?

Супровідний лист до резюме - це пояснювальний текст, мета якого в діловій і ввічливій формі коротко розповісти, як ви дізналися про цю вакансію і чому бажаєте отримати посаду в цій компанії.

По-іншому це відгук на вакансію. Після відправки резюме у роботодавця не повинно бути порожнього екрану в кабінеті його електронної пошти з вашим прикріпленим документом.

Тут і повинен розташовуватися текст супровідного листа.

Ми прикріпили супровідний лист до резюме — завантажити приклад-шаблон у форматі doc можна за посиланням .

На що ще звертають увагу роботодавці, переглядаючи резюме

Важливі тригери, які можуть вплинути на прийняття рішення:

 • Остання посада, і скільки чоловік на ній пропрацював - на співбесіді вас можуть запитати, з якої причини ви звільнилися, пішли по-власному, або вас звільнили.
 • Впізнаваність компанії - якщо людина раніше працювала у відомій компанії, вона вже випереджає конкурентів в очах роботодавця.
 • Загальний досвід - чи був у кандидата кар'єрний ріст, які завдання він вирішував на своїй посаді.
 • Перерви в роботі - роботодавець може запитати, чому у вас була перерва в роботі (наприклад, ви не працювали рік, тому що намагалися запустити свій бізнес). Щоб відсікти такі питання на співбесіді, краще взагалі не писати про тайм-аути.
 • Профілі в соцмережах. Вони можуть розповісти про вас більше, ніж резюме, так що заздалегідь подбайте про адекватність змісту своїх профілів. Звичайно, рекрутери не вишукують спеціально соцмережі всіх претендентів, але якщо вас визначать в трійку кандидатів і посада серйозна, то можуть зацікавитися цією інформацією.
 • Грамотність. Якщо не впевнені в тому, наскільки грамотно написаний текст, проженіть його через сервіси, наприклад, через орфограму.

Яка різниця між CV та резюме?

Ви, напевно, чули терміни «CV» і «резюме», які використовуються для позначення документів, які ви подаєте на роботу. Отже, що відрізняє CV (Curriculum Vitae) від резюме, і які переваги використання CV порівняно з резюме за певних обставин?

У більшості країн світу слова «CV» і «резюме» стосуються документа, який ви надсилаєте роботодавцям, щоб подати заявку на роботу (хоча «резюме» рідше використовується у Великобританії та Європі).

Однак у Сполучених Штатах і Канаді під резюме йдеться саме про довгий документ, який використовується для подання заявки на посади в академічних колах, наприклад, на дослідницькі посади чи аспірантуру . Цей тип документа дозволяє детальніше розповісти про ваші академічні досягнення, освіту та публікації, і його часто називають академічним резюме .

Медикам у США та Канаді також іноді потрібні резюме. Наприклад, якщо ви медсестра, вам може знадобитися резюме медсестри .

Простіше кажучи, якщо ви подаєте заявку на роботу в США чи Канаді, ви повинні використовувати американське резюме , щоб подати заявку на більшість вакансій, і використовувати CV лише для подання заявки на академічні посади. Але якщо ви з Європи чи Великої Британії, резюме та CV — це одне й те саме .

Висновок + відео

Після вивчення даної статті написати або скласти правильне резюме для вас не буде проблемою. З ним ви зможете знайти роботу, наприклад, розміщуючи його на спеціалізованих інтернет-ресурсах, таких як work.ua, hh.ua і багатьох інших.

Бажаємо всім читачам "БізнесКіт.com" знайти високооплачувану роботу, яка буде приносити вам не тільки гроші, але і задоволення від процесу!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити