Сьогодні ми поговоримо про те, як примножити гроші, який із способів примноження найбільш щасливий, і кому підходить. Людина 21 століття живе в епоху прогресивного капіталізму, і автоматично стає ланкою замкнутого циклу. Кожен з нас ловив себе на думці, що бажає істотно примножити капітал, назавжди забувши фінансові проблеми. Існує безліч способів, що дозволяють пустити гроші в оборот, отримуючи прибуток. Методи мають свої нюанси і терміни окупності.

Як примножити гроші

Підготуйтеся до збереження грошей

Стратегія збереження грошей залежить від безлічі змінних: від кількості грошей, розрахунку на прибутковість, наших планів — чи збираємося ми вкладати один раз або мають намір поступово збирати потрібну суму. У всіх способах є одна ключова особливість-не існує способів інвестування з нульовим ризиком. Тому до збереження грошей варто підготуватися.

Створіть фінансову подушку

Це умовний старт для будь-яких стратегій. Коли у нас є запас грошей на два-три місяці життя, це допомагає спокійніше приймати рішення. Зберігати такі кошти варто або готівкою, або на вкладі в надійному банку, звідки ви завжди їх зможете зняти.

Власник ГК "застава 24", приватний інвестор Ян Марчинський не радить інвестувати тим, у кого немає фінансової подушки.

З великою часткою ймовірності така людина продасть акції по нужді і низькою ціною. Треба розуміти, що інвестиції — це не швидке і легке збагачення, а довгий процес, що вимагає старанності і дисципліни.

Розділіть подушку безпеки на три валюти

Розділіть на гривні, долари і євро. Надалі намагайтеся триматися цього ж принципу. Це допоможе зберегти основний капітал, адже якщо якась валюта різко впаде, то інша швидше за все виросте.

Про пропорції "кошика" накопичень різні експерти висловлюють свою думку. Наприклад, автор книги "Інвестувати — просто" Володимир Савенюк рекомендує в гривнях зберігати п'яту частину капіталу, а решту грошей розділити рівно між доларами і євро. Якщо ж вважаєте, що гривня може різко «відіграти» вгору, поміняйте пропорції.

Погасіть всі кредити

Позики добре працюють тільки в одній ситуації — коли дохід від них перевищує виплати відсотків. Наприклад, якщо ви взяли в одному банку кредит під 5% річних і поклали ці гроші в інший банк під 10% річних, без ризиків і зі страховкою. Тоді це грамотне фінансове рішення. Як правило, таких ситуацій в світі невеликих грошей практично немає.

Якщо ж кредит потрібно виплачувати, а кредитні гроші нічого не заробляють, його потрібно закривати якомога швидше.

Про примноження грошей

Безбідне існування має на увазі грамотний розподіл фінансових ресурсів, такі реалії сучасності.

Але, варто відзначити, що які б способи поповнення капіталу ми не шукали, справжня цінність заходу полягає в тому, що основний актив нашого життя – прагнення розвиватися, досягаючи нових висот. Існує дві основні категорії вкладів:

 • Вкладення коштів у власні можливості (інтелект, талант, краса і т. д.) будь-якими можливими способами;
 • Інвестування в будь-які проекти (нерухомість, цінні активи, бізнес та ін.)

У першому випадку потрібні певні вміння, розвиваючи які можна поповнити бюджет, то другий має безліч варіацій, як примножити гроші. Розглянемо далі основні напрямки по збільшенню доходу.

Відкриття вкладів

Для більшості людей відкриття вкладу є найпоширенішим зрозумілим варіантом. Метод пасивний, не вимагає від вкладників будь-яких маніпуляцій і навичок. Даний спосіб пов'язаний з рядом ризиків, слід гранично обережно і уважно підбирати заклад, що підходить для збереження накопичень.

Враховуючи нестабільну економічну ситуацію, і ряд внутрішніх процесів, що істотно впливають на економіку країни, вклади схильні до ринкових коливань, і не можуть на 100% гарантувати отримання вигоди.

Відкриття депозиту в банку для примноження грошей, згідно з даними соціологічних опитувань, стало найпоширенішим методом заощадження, накопичення коштів для українців. Важливо пам'ятати, що вклади у валюті нижчі за відсотками, ніж депозит у національній валюті. Середні показники, вкладів в доларах і євро не перевищує 3% річних, а що стосується гривні, вона дає можливість відкривати рахунки під 12%.

Основні моменти, на які варто звернути увагу, щоб примножити гроші за допомогою банківського депозиту:

 • Чи входить конкретна банківська установа до списку банків, які зобов'язуються повертати кошти;
 • Наявність опції по зняттю коштів раніше встановленого терміну;
 • Як проходить процес нарахування депозитних коштів;
 • Наявність фіксованої комісії на вивід;
 • Можливість внесення додаткові суми до депозиту;
 • Можливість знімати гроші з рахунку в частковому обсязі;
 • Наявність послуги смс-інформування про всі операції, здійснені з депозитом.

Коли обрана установа відповідає заявленим критеріям, можна сміливо відправляти накопичення в банк, і очікувати накопичення відсотків. Метод досить популярний в Україні, він не вимагає маніпуляцій з боку вкладників.

Свою справу

Хто не мріє присвятити життя власній справі, і заробляти особисто на себе, минаючи посередників і скупих роботодавців?

Ідея відкрити справу відвідує багатьох потенційних підприємців, і якщо одні проживають в сумнівах, то інші на свій страх і ризик стають власниками бізнесу.

Ті, хто відрив власну справу, не з чуток знають, як примножити гроші. Варто відповідально поставитися до процесу вибору галузі для реалізації проекту. Починати справу можна з нуля, не маючи фінансової бази, що доведено на практиці. Відомі мільярдери зізналися, що починали свій бізнес, маючи не більше ста доларів за душею.

Головний секрет успіху полягає в тому, що необхідно вірити у власні сили, розвивати таланти, і створити команду професіоналів, що живуть «на одній хвилі» з вами.

Людей приваблює ідея відкрити ІП, але відсутність грошей здається основною причиною, що стала на шляху до звершення цілей. Це величезна помилка, історії відомі приклади того, що люди вкладали сотні тисяч доларів, і так і не виходили в плюс. Фінанси не є проблемою, зрештою, можна залучити інвесторів. Важливо загорітися ідеєю, бачити механізм її реалізації зсередини.

Коли справа доходить до практичного втілення теорії, можна зазнати краху. На папері перспектива виглядала барвисто і багатообіцяюче, а на ділі виявилося, що не були враховані важливі деталі.

Алгоритм дій в даному випадку такий:

 1. Потрібно визначитися, до якого з видів комерційної діяльності лежить душа, і де можна знайти собі застосування;
 2. Коли галузь обрана, варто проаналізувати нішу на предмет затребуваності і конкуренції;
 3. Важливо підготувати детальний бізнес-план, де можна побачити, скільки коштів знадобиться на реалізацію стартапу, якою може бути окупність, за який проміжок часу;
 4. Коли кошторис складена, необхідно приступити до пошуку стартового капіталу, якщо такого немає. Не соромтеся пропонувати ідеї великим інвесторам, якщо справа стоїть, то проект опиниться під протекцією впливових бізнесменів.
 5. Поставте мету, слідуючи за нею, незалежно від обставин.

Бізнес середовище любить активних цілеспрямованих людей, що мають план дій. Дотримуючись обраного алгоритму, неодмінно можна примножити гроші.

Акція

Людство знає про існування фондового ринку, розцінюючи його як перспективну справу з отримання прибутку за допомогою вкладень коштів в конкретну галузь.

Сфера специфічна і ризикована. Новий вкладник зобов'язаний розуміти, з якою метою він прийшов на біржу, що бажає отримати в результаті.

Від новачків необхідна витримка і мінімум маніпуляцій, щоб не піддаватися спокусі щодня міняти позиції, в залежності від коливань на ринку. Основні доходи від акцій користувачам приносять не дивіденди, а зростання цін на них. Так само існує тенденція збільшення прибутку за допомогою збільшення капіталу.

Але це не означає, що новачок повинен кидатися у вир з головою, пускаючи в оборот всі гроші. Спробуйте взяти номінальну суму, і подивіться, які зміни будуть відбуватися з курсом, на яку суму можна примножити капітал за певний період часу.

Є альтернатива пасивному вкладенню - можна відстежувати зміни акційного курсу, і постійно займатися купівлею і продажем, примножуючи гроші. Акції люблять стратегію, вимагають відстеження біржі, і в вдалий момент здатні принести більше, ніж було спочатку вкладено.

Цінні папери

Найбільш надійним способом збільшення достатку, вважається вкладання коштів в державні облігації.

Уряд ревно оберігає облігації, забезпечуючи безпеку вкладників, дані гроші є джерелом покриття державних витрат з різних секторів економіки.

Державні облігації протиставляють облігаціям корпоративних клієнтів, але вони не можуть «похвалитися» подібною безпекою, тут немає строго певного гаранта, який виступає за збереження коштів. Облігації приватних корпорацій здатні приносити куди більші дивіденди.

Перш ніж вкладати гроші в облігації конкретної держави, проведіть аналіз економічного потенціалу, можливі приховані ризики, рівень ВВП, а так само стан бізнесу, і вже тоді приймайте остаточне рішення. Облігації існують декількох видів, наприклад, заставні облігації прикріплені до певної нерухомості, і якщо країна зазнала дефолт, є шанс повернути частину вкладених коштів.

Так само існують конвертовані облігації, вони не статичні, і їх можна спокійно обміняти на акції, але великий ризик втрати коштів через їх нестабільність. І, нарешті, третій вид облігацій - дебентури не мають ніякої юридичної сили, і ґрунтуються на простій обіцянці компанії виплатити фіксований борг перед вкладником.

Валюта

Коли в голові людини виникає думка про примноження грошей, в більшості випадків ми починаємо думати про те, як обміняти вітчизняні кошти на валюту. Класичний спосіб примноження капіталу, активно практикується не перший рік. Спосіб примітний тим, що він дозволяє ввести в обіг незначну суму грошей, поступово збільшуючи її, і накопичуючи все більше і більше коштів.

Найпопулярнішою валютою для збереження грошей і отримання прибутку вважається долар, євро, швейцарський франк, а так само китайські юані. Якщо Долар має міцні позиції, і навіть істотні коливання курсу не здатні позбавити вкладників коштів, то за останні кілька років позиції євро дещо похитнулися. Це пов'язано з процесами, що відбуваються всередині ЄС, виходом Великобританії зі співдружності, кризовими явищами і т. д.

Щоб не тільки зберегти кошти у валюті, а й значною мірою примножити їх, необхідно періодично здійснювати продаж валюти за низьким курсом. Угода допоможе накопичувати гроші без додаткових вкладень, варто відстежувати курс, і не упускати можливість проводити всі необхідні маніпуляції.

Готельним видом успішного заробітку є гра на валютному коливанні. Варто розуміти, що заробити на валюті можна, вкладаючи в справу від 5000-10000 доларів, тоді можна говорити про відчутні відсотки прибутку. Втрати через нестабільність фінансового ринку, девальвацію та інші процеси так само можуть відчутно бити по кишені.

ПІФ

ПІФ - різновид інвестиційних вкладень, при яких вкладники мають частку в майні фонду. ПІФ став вигідним інструментом для заробітку грошей. Заробіток заснований на прибутку від дивідендів, важливо знайти чесну перевірену керуючу компанію, яка і стане вашим помічником в досягненні намічених цілей.

Розумно віддавати кошти не в одну компанію, а в кілька одночасно. Це підвищить шанси на отримання прибутку, і в разі краху однієї з компаній, буде можливість зберегти інші.

Отримати додатковий заробіток на ПІФах можна двома способами:

 • Пасивний дохід. Метод схожий з вкладенням коштів в банк під відсотки. Віддаючи гроші компанії, і чекаючи законний прибуток, не потрібно робити зайві рухи. Метод найбільш поширений і користується успіхом;
 • Активний дохід. Передбачає безпосереднє втручання в процес, можна проводити аналітичну роботу, розглядати різні напрямки ринку, обмінювати наявні паї на більш вигідні, а так само самостійно вибирати фонд, постійно заохочує вкладників.

 Якщо прийнято рішення заробляти на ПІФах, то не варто чекати миттєвий прибуток, це досить довгий процес, найбільший прибуток приносять інвестиції терміном від двох років.

Перепродаж товарів

Примножити гроші за допомогою торгових операцій – одна з поширених раніше можливостей поповнити сімейний бюджет. На думку багатьох прийдуть часи існування СРСР, коли кооперативи збивали статки на перепродажі імпортних товарів.

Людина так влаштована, що потреба купувати знаходиться у нас в крові, тому галузь торгівлі ніколи не втрачає свою актуальність, і постійно поповнюється новими суб'єктами і товарами.

У століття комп'ютерних технологій процес продажу товарів плавно перемістився з торгових центрів, ринків, магазинів в інтернет-майданчики, де люди з великим натхненням пропонують продукцію від одягу до медикаментів і техніки. Сьогодні не складе ніяких труднощів перепродати машину через Інтернет, отримавши солідний прибуток.

Прийнявши рішення займатися перепродажем товарів, необхідно чітко визначитися, яку нішу бажано зайняти, що в майбутньому плануєте реалізовувати. Дуже важливо не помилитися з вибором, саме від нього залежить успіх операції. Щоб зробити вірний вибір необхідно слідувати таким правилам:

 • Проведіть моніторинг існуючих торгових майданчиків міста. Так можна зрозуміти, яких товарів не вистачає населенню. Можна провести опитування в соціальних мережах, опитати респондентів на вулиці;
 • Коли вектор напрямку обраний, варто дізнатися, яка існує конкуренція, в чому помилка конкурентів, як можна підвищити показники торгівлі;
 • Далі слід налагоджувати канали збуту. Це найбільш складна щабель, оскільки надійний партнер, чесно виконує зобов'язання-розкіш. Перед тим, як знайти компаньйона, варто проконсультуватися з досвідченими підприємцями, простудіювати сторінки Інтернету. Сьогодні в мережі є багато оптових баз з відкритим доступом. Закуповувати краще іноземні товари, вони автоматично викликають більшу довіру, оптові поставки обійдуться дешевше;
 • Коли товар під реалізацію обраний і закуплений, залишається продумати маркетингові ходи, виробити концепцію продажів з гнучкою системою знижок і т. д.

Продаючи товар, необхідно вигідно виділятися на тлі інших реалізаторів, не можна скупитися на просування бренду, вкладайте кошти в розкрутку товару, цікавтеся новинками, і покупець знайдеться обов'язково.

Здача в оренду

Є власником зайвої нерухомості, але не знаєте, як правильно їй розпорядитися?

Не поспішайте продавати квартири і ділянки, продати нерухомість можна завжди, а ввести в експлуатацію, і отримувати стабільний дохід – справа більш майстерна. Це кращий з наявних варіантів пасивного доходу, що дозволяє отримувати кошти тут і зараз, таким чином, не потрібно чекати роки, поки буде накопичена необхідна сума. Створюється враження, що це найпростіший спосіб, що допомагає примножити гроші, і не вимагає зайвих маніпуляцій. Але нюанси в даній справі все-таки є.

Попит на оренду квартир вкрай великий, так як безліч молодих сімей не можуть відразу дозволити купити житло, і змушені жити на знімних квартирах. Ніхто не відміняв процеси внутрішньої і зовнішньої міграції, і оренда квартири стає неминучим моментом.

Можна здавати власну квартиру під різні цілі:

 1. Як житло для постійних мешканців;
 2. Подобова оренда приміщення;
 3. В якості студії для роботи і відпочинку;
 4. Під офісне приміщення.

Перш ніж здавати в експлуатацію нерухомість, варто вкласти кошти в ремонт, так підвищиться вартість оренди в рази, і вкладені кошти швидко окупляться. Якщо мова йде про подобової здачі квартири, необхідно мати в штаті прибиральницю, яка готує приміщення для нових клієнтів.

Щоб уберегти себе від неприємних сюрпризів, в особі недобросовісних квартиронаймачів, варто укладати договір, оформлений нотаріально. Якщо немає ні часу ні бажання безпосередньо співпрацювати з клієнтами, можна покласти дані функції на агентство з підбору нерухомості. Вигідний спосіб поповнення бюджету, що вимагає лише наявність власного житла.

Нерухомість за кордоном

Придбати нерухомість за кордоном, з метою мати пасивний дохід від здачі в оренду – вкрай прибуткова, але специфічна справа.

В основному, така думка відвідує людей, які вже мають кілька квартир в межах держави, але бажають розширити бізнес, отримуючи прибуток за кордоном.

У полі зору підприємців часто знаходяться курортні країни, такі як Єгипет або Туреччина, де є цілорічний наплив туристів. Нерухомість може приносити хороший прибуток, і питання про примноження грошей, більше не буде стояти гостро. На сьогоднішній день існує безліч керуючих компаній, які допомагають власникам квартир налагоджувати контакти з потенційними клієнтами, і беруть на себе юридичні зобов'язання. Вони виступають таким собі посередником, без якого в даній галузі не обійтися.

Уявіть, що підприємець проживає на постійній основі в Україні, але придбав квартиру в одній з новобудов Маямі. Віддалено займатися всіма справами, і курирувати процес заселення, виселення, оплати і т.д. Вкрай складно, більш того, практично нереально. Власник майна підписує контракт з керуючою компанією, і весь головний біль перекладається на її плечі, а бізнесмен спокійно отримує прибуток у фіксовані терміни, маючи можливість в будь-який час відвідати турецьку квартиру.

Які апартаменти користуються широким попитом?

 • Квартира, що знаходиться недалеко від моря, гір та інших об'єктів, що приваблюють туристів.;
 • Апартаменти розташовуються в сучасному комплексі, що має необхідні умови для життя;
 • Наявність поблизу міської інфраструктури;
 • Оздоблення приміщення повинно бути середнього класу. Не варто викручуватися в покупці дорогих меблів і предметів декору, окремі елементи квартири потребуватимуть постійного оновлення через нескінченний потік туристів;
 • Вид на море з вікна - гарантія того, що нерухомість «вистрілить» і від клієнтів не буде відбою.

Поставтеся серйозно до покупки житла, а так само ретельно підбирайте компаньйона, який курирує нерухомість.

Дорогоцінні метали та антикваріати

Інвестиції в дорогоцінні метали популярні не одне століття, попит на золото величезний, і, на відміну від іноземної валюти, дорогоцінні метали залишаються менш схильними до коливань економіки, і здатні створити так звану «подушку безпеки» для підприємця.

З давніх часів людина зберігає багатства в золоті та інших цінних металах, і хоч пройшли тисячоліття, цінність їх залишилася незмінною. Подібний спосіб примноження капіталу є самим витонченим, перевіреним і надійним. Варто ознайомитися з якимись істотними моментами даної справи, перш ніж переводити накопичення в цінності.

У той час як вітчизняна валюта демонструє коливання, долар «лихоманить» від загальносвітових процесів, метали і антикваріат залишаються одним з надійних способів отримання дивідендів, саме так вважають аналітики. Золото стає прекрасним заставним матеріалом, його можна використовувати при укладанні угод з майном, при оформленні кредиту і т. д.

Єдиним мінусом вкладення коштів в дорогоцінні метали є їх хоч і незначне, але все-таки коливання. Воно не пов'язане з об'єктивними причинами, але має місце бути. Багато інвесторів стали рідше вкладатися в дорогоцінні метали, оскільки даний метод більшою мірою спрямований на збереження коштів, а не примноження, попит на нього падає.

Антикваріат є особливим витвором мистецтва, і підприємці, повсюдно скуповують реліквії в антикварних крамницях, зобов'язані мати уявлення про те, що купують, тобто без специфічних знань обійтися складно. Антикваріатом вважаються предмети, що мають історію мінімум в 50 років. Справжнє мистецтво завжди знаходить покупця, і можна успішно перепродувати антикварні товари, отримуючи прибуток від угод.

В іншому випадку можна звернутися за допомогою до професіонала. Антикваріат цінний, але він викликає питання, пов'язані зі зберіганням цінностей, їх транспортуванням і безпекою. Важливо підбирати правильне місце для покупки і продажу цінних речей. Ломбард не найкраще для цього місця, варто відправитися в антикварну крамницю, а так само стежити за аукціонами і торгами. Даний метод примноження грошей облюбували колекціонери, спраглі таким способом зберегти частину капіталу.

Поради

"Гроші люблять рахунок" - так говорить мудрість, і частка правди в ній дійсно є. Перш ніж реалізовувати плани по збільшенню бюджету, необхідно розуміти, в якому напрямку потрібно рухатися, і як виглядає механізм примноження грошей.

Тим, хто зважився на нову справу, але не знає з чого починати, була розроблена пам'ятка, стимулююча до подальшої діяльності:

 1. Розвивайтеся, прагніть робити щось нове.
 2. Зосередьтеся на цілях. Варто йти і не здаватися, незважаючи ні на що;
 3. Необхідно тримати під контролем всі витрати, думаюча людина не буде викидати гроші на вітер;
 4. Закрийте борги, якщо такі є, перш ніж приступати до реалізації стартапу, в іншому випадку, борги будуть тягнути в низ, сковуючи дії;
 5. Якщо ви вибрали інвестиції, то краще вкладати кошти в різні проекти, так шанси примножити гроші збільшаться в кілька разів;
 6. Майте конкретний план дій, формулюйте цілі і йдіть до них на зустріч;
 7. Слідкуйте за останніми новинами в області стартапів, нових технологій і бізнес-трендів;
 8. Намагайтеся знайомитися з різними людьми, налагоджуйте коло спілкування, створюйте міцні зв'язки;

Ведіть облік грошових потоків, перерозподіляйте ресурси, майте вогнетривку суму, яка в якийсь момент зможе стати «подушкою безпеки».

Висновок + відео

Дотримуючись простих порад, можна поетапно йти до поставленої мети, і вже через короткий проміжок часу вас чекають перші значущі перемоги. Пам'ятайте, що важливо вірити в свої сили, у вас все обов'язково вийде. Справжнє бажання змінити власне життя, підкріплене завзятістю, працьовитістю і оптимізмом – секрет 100% успіху. Пробуйте себе в різних сферах, експериментуйте, розвивайтеся, проводите консультації з професіоналами, і побачите, як поповнили їх ряди.

Що краще інвестування або свій бізнес? Пишіть в коментарях вашу думку і не забудьте поставити оцінку статті!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити